» »

Cene Avtomobilov

Cene Avtomobilov

««
17 / 23
»»

njyngs ::

Sparkxl je izjavil:

10% v 5 letih in še vedno si tam? Ti si mokre sanje vsakega delodajalca :)

Hja odvisno. Dvignit plačo za 30% developerju ki je že na precej visoki plači VS dvigniti plačo za 30% enemu skladiščniku na minimalcu je vse prej kot primerljivo.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

nokken ::

Ne zares je povsem primerljivo. Ker ce mu jo ne, ima tisti developer precej slabse placano sluzbo, kot jo je imel leto dve ali pet nazaj, pa ceprav bi imel se vedno x10 placo skladiscnika.

brett ::

nokken je izjavil:

kixs je izjavil:

Pa zakaj si ravno 2021 kupil avto, ko so bile cene se normalne :lol: Naredi izracun za danasnjo ceno.
Pa si vmes morda menjal sluzbo/delovno mesto?

Ja ne vem, zato ker sem se takrat navelical starega in sem hotel novega. Je bilo pac 2021. Ce bi bilo 2023 bi bilo pa pac 2023.
In ja sem na istem delovnem mestu v isti firmi, kot sem bil pred 10 leti. Ja vem to se ne dela, ampak meni je pac delo vsec, placa in vse dodatne ugodnosti se toliko bolj, pa se razumem se ok, torej samo iz principa pac ne bom menjal za nekaj, kar bi bilo po vsej verjetnosti slabse.

kixs je izjavil:

So, vendar ne toliko. Oziroma tistemu, ki mu je firma za isto delo na istem delovnem mestu povisala placo za 30%, lahko samo cestitam :lol:

Jaz bi prej rekel da mi je mocno zal za tistega, ki se mu od 2020 do danes placal NI "povisala" za vsaj 30%. Se strinjam da gledati izkljucno po svoji placi ni realno (moja je je za isto mesto od 15.1.2020 do danes zvisala za precej vec kot 30%), ampak tudi ce pogledas minimalno placo 1.1.2020 in 1.1.2023 je razlike 28%.

Gregor P je izjavil:

V forumu je večkrat omenjen primer Toyotinih hibrov npr. Corolla TS 1.8 je bila različica z Luno opremo še leta 2019 24.700,- (takrat so imeli ves čas akcijo - 2000,- evrov, torej bila 22.700,-), danes le 4 leta kasneje pa je 28.650 evrov8-O

Se pravi je Toyota danes precej cenejsa kot je bila 2019 ;) Razlike je 15%, medtem ko so sle place gor v tem casu za 30+%. Ne vecina ni sla placa gor za 4000eur/mesec, ampak tudi prej vecina ni dobila 22.700eur/mesec. Ce jih je, jih pa danes dobi neprimerno vec kot 28.650eur/mesec ;)


Dvigi plač, ki jih omenjaš so možne samo v določenih sektorjih, ne pa generalno. Pa pustimo tiste na minimalcu. Meni bo šla recimo za malo pod 15% od leta 1.1.2021 pa do 1.1.2024. Enemu kolegu, ki je zamenjal službo je šla za 40%, enemu se je celo znižala, ostali pa pa cca. 10-15%. Pa je tu govora o desetinah ljudi, različnih področij dela. Tisti, ki so v JU pa 1x4% in 1x4,5% = 8,5%. Če pa je napredoval, pa še 4,5% za en plačni razred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

nokken ::

brett je izjavil:

Dvigi plač, ki jih omenjaš so možne samo v določenih sektorjih, ne pa generalno. Pa pustimo tiste na minimalcu. Meni bo šla recimo za malo pod 15% od leta 1.1.2020 pa do 1.1.2024. Enemu kolegu, ki je zamenjal službo je šla za 40%, enemu se je celo znižala, ostali pa pa cca. 10-15%. Pa je tu govora o desetinah ljudi, različnih področij dela. Tisti, ki so v JU pa 1x4% in 1x4,5% = 8,5%. Če pa je napredoval, pa še 4,5% za en plačni razred.

Pa jebovaspm... ste vsi funckionalno nepismeni tu na ST??? Minimalne place so sle gor za 28% od 1.1.2020 do 1.1.2023. Povprecne place so sle gor od 1.1.2020 do 1.8.2023 za 22% oz. 28% of 1.1.2019 do 1.8.2023. Kaj se hoces? Tako kot dvig moje za 35+% ni relevanten, tudi dvig tvoje za 10% ni. Povprecje pac je in povprecje sem ti napisal. Ce ima Statisticni urad RS napacne podatke in so delali zakljucke na VSEH placah in ne samo na tvoji, se pa obrni na njih.

njyngs ::

Kaj si končno prilezel iz jurja pa pol na 2? :D Še dobro, ti bo lažje kupit Toyoto! ;)
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

LeQuack ::

Smisel življenja je Toyota.
Quack !

zavajon ::

No, ne pretiravat glede rasti plač. Čeprav se je ta zadnje leto precej povišala.
Povprečna bruto plača je znašala avgusta 2007 1.279,40EUR. letos pa 2.221,85EUR.
Ampak se mi zdi, da so se avti v tem obdobju verjetno bolj podražili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

nokken ::

njyngs je izjavil:

Kaj si končno prilezel iz jurja pa pol na 2? :D Še dobro, ti bo lažje kupit Toyoto! ;)

Si me zamenjal z Matotom.... do sedaj nisem enkrat samkrat v zivljenju (sploh pa ne tu na ST) pojamral glede place, ker imam precej dobro, tako da mi ni treba gledati za prej omenjeno (ali katerokoli drugo) Toyoto. No priznam da me pa malo ima da bi si mogoce za igraco vseeno vzel eno... samo da bi bila Yaris pa GR bi imela zraven :P Toyota je v tem kontekstu samo zaradi tega, ker se je nekdo pritozeval koliko se je tocno ista v teh letih podrazila. Lahko pa vzames katerikoli drug avto pa bos verjetno prisel do precej podobnih zakljuckov. Kot sem napisal ta, ki ga imam (pa je nekajkratnik cene tiste Toyote) je v zadnjih 10 letih drazji za cca. 30%, kar je manj kot je sla gor moja placa in manj kot sta sli gor povprecna in minimalna neto in bruto placa.
Zares pa je point, da moras te stvari gledati iz druge perspektive ne samo na nacin "5 let nazaj je bilo 30 jurjev, danes je pa 40 jurjev... fuck koliko so podrazili jaz pa se vedno na isti placi"... pa ceprav v resnici nisi.

brett ::

nokken je izjavil:

brett je izjavil:

Dvigi plač, ki jih omenjaš so možne samo v določenih sektorjih, ne pa generalno. Pa pustimo tiste na minimalcu. Meni bo šla recimo za malo pod 15% od leta 1.1.2020 pa do 1.1.2024. Enemu kolegu, ki je zamenjal službo je šla za 40%, enemu se je celo znižala, ostali pa pa cca. 10-15%. Pa je tu govora o desetinah ljudi, različnih področij dela. Tisti, ki so v JU pa 1x4% in 1x4,5% = 8,5%. Če pa je napredoval, pa še 4,5% za en plačni razred.

Pa jebovaspm... ste vsi funckionalno nepismeni tu na ST??? Minimalne place so sle gor za 28% od 1.1.2020 do 1.1.2023. Povprecne place so sle gor od 1.1.2020 do 1.8.2023 za 22% oz. 28% of 1.1.2019 do 1.8.2023. Kaj se hoces? Tako kot dvig moje za 35+% ni relevanten, tudi dvig tvoje za 10% ni. Povprecje pac je in povprecje sem ti napisal. Ce ima Statisticni urad RS napacne podatke in so delali zakljucke na VSEH placah in ne samo na tvoji, se pa obrni na njih.


Nekaj je minimalna plača, nekaj pa povprečna.
Minimalna plača je 1203,36EUR bruto in jo mora dobiti vsak s polno zaposlitvijo. Na ta znesek pa gredo dodatki del. doba + ostali zakonsko pogojeno dodatki (nočni, ned.,... dodatki) in dodatki delodajalca, stim. , nadure. Ampak sama minimalna plača se je dvignila toliko kot si sam pravilno zapisal.

Povprečna plača pa je sestavljena iz osnovne plače + vseh zakon. in delodaj. dodatkov in stimulacij in nadur (in izplačil ur nad zakonskimi nadurami (tega je ogromno žal - zavedno npr. kot dodatek za obseg in učinkovitost)). Torej suma sumarum. In ta je v času korone narasla predvsem na račun t. i. korona dodatkov (sploh javni sektor v določenih segmentih!!). Zato taki % odboji v +. Zadnje leto pa je % dvig precej manjši. Same osnovne plače, to je tisto, ki jo imamo zapisano v pogodbah o zaposlitvi (in napotitvi na delovno mesto), pa niso šle tako močno gor kot hočeš ti prikazati. Žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

LeQuack ::

Tesla nadaljuje z agresivno cenovno politiko v ZDA: Po upadu dobav v tretjem četrtletju proizvajalec električnih avtomobilov znova znižuje cene.
Tesla je po upadu dobav v zadnjem četrtletju ponovno znižala cene za svoje ključne modele v ZDA. Začetna cena za model 3 je bila v petek 38.990 dolarjev (36.770 evrov) - to je 1.250 dolarjev (1180 evrov) manj kot pred tem. Nekaj dni prej je proizvajalec električnih avtomobilov ponudil tudi cenejšo različico kompaktnega športnega terenca Model Y.

https://www.zurnal24.si/avto/tesla-spet...
Quack !

Gregor P ::

Ok se ne mislim ponavljat :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Sej ti nisi v tej temi še napisal stvari, ki je bi bilo vredno enkrat napisat, tako da za dvakrat sigurno ni potrebe.

Gregor P ::

A je očitno zgleda še vedno dovolj za tvoj odziv8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Če vidiš butlja, ki ne ve tega, je dolžnost vsakega, da mu to pove.
Če ne verjameš, poglej kdaj talente v začetnih oddajah...

nokken ::

brett je izjavil:

Nekaj je minimalna plača, nekaj pa povprečna.
Minimalna plača je 1203,36EUR bruto in jo mora dobiti vsak s polno zaposlitvijo. Na ta znesek pa gredo dodatki del. doba + ostali zakonsko pogojeno dodatki (nočni, ned.,... dodatki) in dodatki delodajalca, stim. , nadure. Ampak sama minimalna plača se je dvignila toliko kot si sam pravilno zapisal.

Povprečna plača pa je sestavljena iz osnovne plače + vseh zakon. in delodaj. dodatkov in stimulacij in nadur (in izplačil ur nad zakonskimi nadurami (tega je ogromno žal - zavedno npr. kot dodatek za obseg in učinkovitost)). Torej suma sumarum. In ta je v času korone narasla predvsem na račun t. i. korona dodatkov (sploh javni sektor v določenih segmentih!!). Zato taki % odboji v +. Zadnje leto pa je % dvig precej manjši. Same osnovne plače, to je tisto, ki jo imamo zapisano v pogodbah o zaposlitvi (in napotitvi na delovno mesto), pa niso šle tako močno gor kot hočeš ti prikazati. Žal.


Na SURS imas podatke tako za neto kot za bruto placo. Jaz sem vzel neto placo. In nisem vzel povprecne neto place za 2021 z recimo s korona dodatki (realno dvomim da je SURS uposteval te dodatke), pac pa za avgust 2023 (pac zadnji mesec za katerega je podatek lahko dostopen na SURS webu in za katerega mocno upam da nihce v SLO ne dobiva vec korona dodatkov ceprav za kaksno javno upravo ne bi bilo cudno, ce bi jih se vedno) in ta mesec primerjal s podatkom za mislim da januar 2020. Mislim, da je to kar precej realna primerjava da dobis pravi podatek, ker dvomim da je SURS januarja 2020 drugace opredeljeval neto placo kot jo opredeljuje avgusta 2023. In razlika je cca 22 ali 23% kot sem napisal pred tem.

brett ::

nokken je izjavil:

brett je izjavil:

Nekaj je minimalna plača, nekaj pa povprečna.
Minimalna plača je 1203,36EUR bruto in jo mora dobiti vsak s polno zaposlitvijo. Na ta znesek pa gredo dodatki del. doba + ostali zakonsko pogojeno dodatki (nočni, ned.,... dodatki) in dodatki delodajalca, stim. , nadure. Ampak sama minimalna plača se je dvignila toliko kot si sam pravilno zapisal.

Povprečna plača pa je sestavljena iz osnovne plače + vseh zakon. in delodaj. dodatkov in stimulacij in nadur (in izplačil ur nad zakonskimi nadurami (tega je ogromno žal - zavedno npr. kot dodatek za obseg in učinkovitost)). Torej suma sumarum. In ta je v času korone narasla predvsem na račun t. i. korona dodatkov (sploh javni sektor v določenih segmentih!!). Zato taki % odboji v +. Zadnje leto pa je % dvig precej manjši. Same osnovne plače, to je tisto, ki jo imamo zapisano v pogodbah o zaposlitvi (in napotitvi na delovno mesto), pa niso šle tako močno gor kot hočeš ti prikazati. Žal.


Na SURS imas podatke tako za neto kot za bruto placo. Jaz sem vzel neto placo. In nisem vzel povprecne neto place za 2021 z recimo s korona dodatki (realno dvomim da je SURS uposteval te dodatke), pac pa za avgust 2023 (pac zadnji mesec za katerega je podatek lahko dostopen na SURS webu in za katerega mocno upam da nihce v SLO ne dobiva vec korona dodatkov ceprav za kaksno javno upravo ne bi bilo cudno, ce bi jih se vedno) in ta mesec primerjal s podatkom za mislim da januar 2020. Mislim, da je to kar precej realna primerjava da dobis pravi podatek, ker dvomim da je SURS januarja 2020 drugace opredeljeval neto placo kot jo opredeljuje avgusta 2023. In razlika je cca 22 ali 23% kot sem napisal pred tem.


SURS vzame za podatke izplačila posameznikov s strani delodajalca; saj organ ne ve koliko ima posameznik osnovno plačo, ampak koliko mu je delodajalec nakazal. To pomeni z vsem variabilnim delom plače (dodatki, stim., nadure,...).
+ izplačilo plač se je povečalo tudi na račun dviga splošne olajšave, ki jo je dvignila (za nekaj zaporednih let) prejšnja vlada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

Gregor P ::

Utk je izjavil:

Če vidiš butlja, ki ne ve tega, je dolžnost vsakega, da mu to pove.
Če ne verjameš, poglej kdaj talente v začetnih oddajah...
… ne gledam tega, verjamem pa da ti da. Zdaj pa bi bilo zelo lepo od tebe, če prenehaš z žaljenjem na osebnem nivoju in se morda vrneš nazaj k temi, ali pa tudi ne:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

m0LN4r ::

denabiker je izjavil:

Sem malo klikal VW konfigurator, če hočeš imeti golfa, močnejši motor TDI, DSG in ful opremo, pa saj ne vem če sem vse obkljukal, sem že prišel na dobrih 48K. Verjetno še gre več, kolega je pa precej let nazaj dal za najmočnejši TDI, avtomatik z full opremo mislim da 32K vse skupaj.

Ajd malo bolj realno. 1.5 TSI in 2.0 TDI se zacneta od 25.000€ naprej na avto.net
Za 27.000 pa ze dobis R-Line opremo in roko na srce vec kot to ne rabis.

Ti si prisel na 48k z MPC, jaz vidim da se za 41k dobi GTI pri treh avtohisah.

Folk popuste si zrihtajte. Na MPC gre do 20%, pri staro za novo pa se mal vec.
Vse kar je vec gre direkt prodajalcu in avtohisi direkt v zep.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

swift ::

m0LN4r je izjavil:

denabiker je izjavil:

Sem malo klikal VW konfigurator, če hočeš imeti golfa, močnejši motor TDI, DSG in ful opremo, pa saj ne vem če sem vse obkljukal, sem že prišel na dobrih 48K. Verjetno še gre več, kolega je pa precej let nazaj dal za najmočnejši TDI, avtomatik z full opremo mislim da 32K vse skupaj.

Ajd malo bolj realno. 1.5 TSI in 2.0 TDI se zacneta od 25.000€ naprej na avto.net
Za 27.000 pa ze dobis R-Line opremo in roko na srce vec kot to ne rabis.

Ti si prisel na 48k z MPC, jaz vidim da se za 41k dobi GTI pri treh avtohisah.

Folk popuste si zrihtajte. Na MPC gre do 20%, pri staro za novo pa se mal vec.
Vse kar je vec gre direkt prodajalcu in avtohisi direkt v zep.



ti si kdaj kupil nov avto od uradnega prodajalca? dandanes 10% težko dobi kaka avtošola, kaj šele 20% neka fizična oseba lol

Matheus ::

m0LN4r je izjavil:

denabiker je izjavil:

Sem malo klikal VW konfigurator, če hočeš imeti golfa, močnejši motor TDI, DSG in ful opremo, pa saj ne vem če sem vse obkljukal, sem že prišel na dobrih 48K. Verjetno še gre več, kolega je pa precej let nazaj dal za najmočnejši TDI, avtomatik z full opremo mislim da 32K vse skupaj.


Folk popuste si zrihtajte. Na MPC gre do 20%, pri staro za novo pa se mal vec.
Vse kar je vec gre direkt prodajalcu in avtohisi direkt v zep.


NI RES!

Še do pol tega ne gre na keš, na lizing malo čez.

Več kot fehtati za popuste pri različnih prodajalcih pa tudi ne moreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

deco16 ::

Ja zavarovanje pa pol plačaš po polni ceni MPC dokler misliš kasko plačevat(če se zapufaš ga itak moraš), ko jih jebe z takimi popusti. Služijo na ta način zavarovalnice in lizing hiše. Lupijo vas pri belem dnevu in vi še ploskate ker so popusti.

LeQuack ::

deco16 je izjavil:

Ja zavarovanje pa pol plačaš po polni ceni MPC dokler misliš kasko plačevat(če se zapufaš ga itak moraš), ko jih jebe z takimi popusti. Služijo na ta način zavarovalnice in lizing hiše. Lupijo vas pri belem dnevu in vi še ploskate ker so popusti.


Se strinjam. Največjih grešniki so tu razni Kia, Hyundai in ostali, ki imajo že v ceniku "popust". Na koncu imaš od tega samo dražje zavarovanje. To je isto kot na razprodajah kjer je zraven prečrtana cena ki itak ni realna.
Quack !

deco16 ::

Pravzaprav, ti bi moral pokazat račun kolk si plačal in zavarovalnica bi morala to upoštevat. Pa bo konc tevih fejk popustov in žicanja kot na egiptovski tržnici.

Gregor P ::

Zavarovalnice se izgovarjajo na cene novih rezervnih delih, češ da tudi če je avto manj vreden, so novi deli še vedno enako dragi kot prvi dan.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LeQuack ::

Gregor P je izjavil:

Zavarovalnice se izgovarjajo na cene novih rezervnih delih, češ da tudi če je avto manj vreden, so novi deli še vedno enako dragi kot prvi dan.


Ampak to nima veze s tem, govora je o tem da zavarovalnica vzame cene brez popusta, čeprav je popust del cenika, se pravi niti ni popust, samo postavka na ceniku.
Quack !

denabiker ::

jan_g je izjavil:

denabiker je izjavil:

Sem malo klikal VW konfigurator, če hočeš imeti golfa, močnejši motor TDI, DSG in ful opremo, pa saj ne vem če sem vse obkljukal, sem že prišel na dobrih 48K. Verjetno še gre več, kolega je pa precej let nazaj dal za najmočnejši TDI, avtomatik z full opremo mislim da 32K vse skupaj.


Najdražji TDI na avtonetu je 42k. Vprašanje pa je, zakaj želiš imeti takega z najmočnejšim motorjem in vso opremo? Oziroma tvoja kolegica. Redkokdo potrebuje tak avto. Velika večina slovenskih voznikov kupuje avto z nižjim ali srednjim nivojem motorizacije in opreme (ne glede na znamko).


TO NI FULL OPREMA! To je serijska oprema...doplačilo so potem barva, boljši zvočni sistem, glasovno upravljanje, radio-navigacijski sistem, Head-up-Display, ogrevanje in prezračevanje mirujočega, Keyless Access z alarmno napravo, usnjeno oblazinjenje Vienna s TOP, večfunkcijski ogrevan volan s tipkami, zimski paket Plus, kamera za vzvratno vožnjo Rear View, proaktivni sistem za zaščito potnikov, stranski zračni blazini zadaj, dinamično uravnavanje podvozja DCC itd.

Hotel sem na začetku povedat, da z vso možno opremo in panoramsko streho (pazi!) je bil potem takem ene 20K ceneje včasih, to sem dal tak ceno od oka...verjetno prideš krepko preko 50K še s panoramo...

Gregor P ::

LeQuack je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Zavarovalnice se izgovarjajo na cene novih rezervnih delih, češ da tudi če je avto manj vreden, so novi deli še vedno enako dragi kot prvi dan.


Ampak to nima veze s tem, govora je o tem da zavarovalnica vzame cene brez popusta, čeprav je popust del cenika, se pravi niti ni popust, samo postavka na ceniku.
... tako oni pravijo; popusti itd. njih ne zanimajo, vedno upoštevajo ceno novega vozila, ker tudi novi originalni rezervni deli nimajo popusta ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jan_g ::

denabiker je izjavil:


TO NI FULL OPREMA! To je serijska oprema...doplačilo so potem barva, boljši zvočni sistem, glasovno upravljanje, radio-navigacijski sistem, Head-up-Display, ogrevanje in prezračevanje mirujočega, Keyless Access z alarmno napravo, usnjeno oblazinjenje Vienna s TOP, večfunkcijski ogrevan volan s tipkami, zimski paket Plus, kamera za vzvratno vožnjo Rear View, proaktivni sistem za zaščito potnikov, stranski zračni blazini zadaj, dinamično uravnavanje podvozja DCC itd.

Hotel sem na začetku povedat, da z vso možno opremo in panoramsko streho (pazi!) je bil potem takem ene 20K ceneje včasih, to sem dal tak ceno od oka...verjetno prideš krepko preko 50K še s panoramo...


Ne razumem tvoje poante. Začel si s tem:

denabiker je izjavil:


Kolegica kupuje Golfa in je šokirana kako cene letijo gor


Jaz sem ti odgovoril, da je možno dobiti novega Golfa po konkurenčni ceni z drugimi proizvajalci. Ti pa ves čas porivaš naprej full opremo in motorizacijo za 50k. Ja, kdor hoče tak avto, bo na široko odprl denarnico. Ne samo pri VW-ju. Lahko poveš isto tudi svoji kolegici.

denabiker ::

jan_g je izjavil:

denabiker je izjavil:


TO NI FULL OPREMA! To je serijska oprema...doplačilo so potem barva, boljši zvočni sistem, glasovno upravljanje, radio-navigacijski sistem, Head-up-Display, ogrevanje in prezračevanje mirujočega, Keyless Access z alarmno napravo, usnjeno oblazinjenje Vienna s TOP, večfunkcijski ogrevan volan s tipkami, zimski paket Plus, kamera za vzvratno vožnjo Rear View, proaktivni sistem za zaščito potnikov, stranski zračni blazini zadaj, dinamično uravnavanje podvozja DCC itd.

Hotel sem na začetku povedat, da z vso možno opremo in panoramsko streho (pazi!) je bil potem takem ene 20K ceneje včasih, to sem dal tak ceno od oka...verjetno prideš krepko preko 50K še s panoramo...


Ne razumem tvoje poante. Začel si s tem:

denabiker je izjavil:


Kolegica kupuje Golfa in je šokirana kako cene letijo gor


Jaz sem ti odgovoril, da je možno dobiti novega Golfa po konkurenčni ceni z drugimi proizvajalci. Ti pa ves čas porivaš naprej full opremo in motorizacijo za 50k. Ja, kdor hoče tak avto, bo na široko odprl denarnico. Ne samo pri VW-ju. Lahko poveš isto tudi svoji kolegici.


Ja hotel sem napisati, da je fukjeno kako so cene poletele, nič ne bi rekel, da bi šlo recimo ene 10-15% gor, tako pa je to crazy. Zdaj če se spomnim na kolega, kateri je prodajal par let star M3 in so se tako grebli za njega, ker bi mogli tudi precejčakat za novega, en mu je ponudil 5k več, samo če mu proda njemu. Mislim noro, potem je pač prodal enemu drugemu, ker mu je obljubil po prvotni ceni....
ko eni omenjate modele osnovne golfe rabbit, to je tako osnovno kot voz, s tistimi cenenimi sedeži in notranjostjo eh....pojdite se peljat z enim pa drugim, pa boste videli razliko kot dan in noč...nič ne rečem, se tudi da zdržat v rabbitu za malo časa na dan, ko pa si v avtu uro ali par ur na dan, pa moraš imeti udobje in komfort.

Utk ::

nokken je izjavil:

Saj realno zares nima veze, niti nima veze visina place. Point je da si leta 2019 dal za to Toyoto X plac. Danes je Toyota 15% drazja, medtem ko je tvoja placa cca. 30% visja, kar pomeni da das danes Y plac, pri cemer je Y < X. Oz. za tiste, ki jim osnovna matematika ne gre pretirano dobro, ta doticna Toyota je danes CENEJSA kot je bila v letu 2019.

Za vsako, vsaj tako veliko, povišico je bilo potrebno težit za njo. In folk ni težil za povišico zato, da bo na istem, ampak da bo imel vsaj nekaj več. Tako da nič kaj dost te ne tolaži, če avto realno zdaj stane enako kot prej, ali pa tudi 2% manj, ko je človek dobil 20-30% povišico, je pričakoval, da bo res toliko na boljšem. Nazadnje je pa spet na istem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Wrop ::

Saj plača večini posameznikom ne raste samo zaradi inflacije. Raste tudi na račun rasti kompetenc. Normalno, da za posameznika, ob nastopu dela, stane clio več plač, kot ga clio stane plač čez 20 let.

m0LN4r ::

swift je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

denabiker je izjavil:

Sem malo klikal VW konfigurator, če hočeš imeti golfa, močnejši motor TDI, DSG in ful opremo, pa saj ne vem če sem vse obkljukal, sem že prišel na dobrih 48K. Verjetno še gre več, kolega je pa precej let nazaj dal za najmočnejši TDI, avtomatik z full opremo mislim da 32K vse skupaj.

Ajd malo bolj realno. 1.5 TSI in 2.0 TDI se zacneta od 25.000€ naprej na avto.net
Za 27.000 pa ze dobis R-Line opremo in roko na srce vec kot to ne rabis.

Ti si prisel na 48k z MPC, jaz vidim da se za 41k dobi GTI pri treh avtohisah.

Folk popuste si zrihtajte. Na MPC gre do 20%, pri staro za novo pa se mal vec.
Vse kar je vec gre direkt prodajalcu in avtohisi direkt v zep.



ti si kdaj kupil nov avto od uradnega prodajalca? dandanes 10% težko dobi kaka avtošola, kaj šele 20% neka fizična oseba lol

Ja sem. Sem si natisnil ponudbo in sel do avtohise in rekel al dobim za to ceno ali ne.
Pri enem sem dobil celo 25% ker sem menjal vw za vw.
Pri drugem so sele, ko sem tretjic napisal ne hvala bom kupil pri tisti avtohisi na netu odpisali, da so govorili z sefom in da dajo isto ceno, ampak takrat sem ze sedel v avtu in se peljal do druge avtohise.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

PS: To ne velja za azijce, ki imajo ze v konfiguratorjih "znizane" cene. Je ze nekdo zgoraj napisal.
Golf R DSG, na ceno 49k dobil 10k popusta. Druga Avtohisa za vec kot 3000€ niti slisat ni hotla.

Tak to laufa.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

deco16 ::

Ja barantanje kot na egiptovski tržnici in vsi skačete od veselja. Olupijo vas na zavarovanju in še financiranju, pa še čas zgubljate ko se vozite od ene avtohiše do druge.
Ko pa pade 10k popusta pa vsi hepi pa runda v gostilni in čreva na plot do jutra.

LeQuack ::

Ja tko je ko imaš posrednike vmes. Zato pa Tesla način je edini pravi.
Quack !

m0LN4r ::

Pri zavarovanju uporabis isto metodiko. Nic ne lupijo.
To da se zapeljem do avtohise, ki proda avto za 39k namesto 46k me stane tocno nic, ker to lahko vse po E-Mailu uredim.
Pa tudi ce se peljes 100km je to kaj 10€ ?

deco16 je izjavil:

Ja barantanje kot na egiptovski tržnici in vsi skačete od veselja. Olupijo vas na zavarovanju in še financiranju, pa še čas zgubljate ko se vozite od ene avtohiše do druge.
Ko pa pade 10k popusta pa vsi hepi pa runda v gostilni in čreva na plot do jutra.

Financiranje % se isto pogajas, saj lepo pise kok € je celotna vsota.
Ko rece, da manj kot 3,99% ne gre, konkurenca pa ponuja 1,99%

Vam bi se sesalec prodal za 2000€ pred vrati.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

deco16 ::

Ne štekaš tebi bi sesalec prodali za 1500€ namesto 2k pa bi bil čist hepi ker si dobil popust.

Medtem pa na netu taka zadeva zelo manj.

Primerjaš, kupiš najceneje za enako konfiguracijo. Nič barantanja, nič pisanih brezveznih mailov gor pa dol, fer sistem za vse.

Kako lahko to zagovarjaš nevem, ampak ta sistem je butast.

Pa ni samo tko pri avtih, krediti in vse ostalo ista pesem.

Pa pol vsako leto opozarjat agenta naj popravi ceno zavarovanja, res se vam da.

Ampak ja, blo ja na popust, ful se plača. Poslal si 10 mailov pa grozenje ej uni so mi dali boljš ponudbo.

Sreča pa gromozanska ker je ful popusta :D

Matheus ::

m0LN4r je izjavil:

Pri zavarovanju uporabis isto metodiko. Nic ne lupijo.
To da se zapeljem do avtohise, ki proda avto za 39k namesto 46k me stane tocno nic, ker to lahko vse po E-Mailu uredim.
Pa tudi ce se peljes 100km je to kaj 10EUR ?

deco16 je izjavil:

Ja barantanje kot na egiptovski tržnici in vsi skačete od veselja. Olupijo vas na zavarovanju in še financiranju, pa še čas zgubljate ko se vozite od ene avtohiše do druge.
Ko pa pade 10k popusta pa vsi hepi pa runda v gostilni in čreva na plot do jutra.

Financiranje % se isto pogajas, saj lepo pise kok EUR je celotna vsota.
Ko rece, da manj kot 3,99% ne gre, konkurenca pa ponuja 1,99%

Vam bi se sesalec prodal za 2000EUR pred vrati.


In kje je taka razlika v osnovi, da je nek nov avto nekje 39k, drugje pa 46k? Itak vsi po ceniku šopajo cene. Prek maila je možno kakšno ugodnost dobit, ampak to se spušča po 100EUR dol in ne kaj dosti več. Večinoma ti pa odpišejo, da lahko izenačijo ceno, za kakšno dodatno ugodnost se pa potem lahko v salonu zmenite.

Sigurno je možno znižat, tud tja do max. 10% na gotovino, če si res že sam seb dosadan, kaj šele prodajalcem. 20% pa ni govora. Vsaj VW (vseh znamk ki jih zajemajo) koncern ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

amacar ::

Odvisno kdaj kupuješ, danes mogoče res ne, se je pa dalo, glede na neprodane zaloge pa se bo mogoče spet dalo. Sam sem 2019 dal 35k za avto, ki je bil 42k po VW konfiguratorju. Bil pa samo v dveh salonih brez emailov.

Matheus ::

amacar je izjavil:

Odvisno kdaj kupuješ, danes mogoče res ne, se je pa dalo, glede na neprodane zaloge pa se bo mogoče spet dalo. Sam sem 2019 dal 35k za avto, ki je bil 42k po VW konfiguratorju. Bil pa samo v dveh salonih brez emailov.


Iz zapisa m0LN4r-ja se je dalo razbrati, da to govori za danes.

Kaj je bilo nekaj let nazaj je irelevantno na trenutno situacijo. Ogromno se je spremenilo v teh petih letih. Od proizvodnih procesov, spremembe cenovne politike, poslovnih modelov,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

koli99 ::

Iz prve roke, Enyak (ker se trenutno zelo slabo prodaja), na top opremo, avto -20% MPC.

Matheus ::

koli99 je izjavil:

Iz prve roke, Enyak (ker se trenutno zelo slabo prodaja), na top opremo, avto -20% MPC.


Pri EV pa priznam res ne vem kakšno je stanje.

Senior Dev ::

Lizing na 96 obrokov reši še takega siromaka, ki je mahnjen na pleh. Dober avto v vsako slovensko garažo je moj moto!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Matheus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pri zavarovanju uporabis isto metodiko. Nic ne lupijo.
To da se zapeljem do avtohise, ki proda avto za 39k namesto 46k me stane tocno nic, ker to lahko vse po E-Mailu uredim.
Pa tudi ce se peljes 100km je to kaj 10EUR ?

deco16 je izjavil:

Ja barantanje kot na egiptovski tržnici in vsi skačete od veselja. Olupijo vas na zavarovanju in še financiranju, pa še čas zgubljate ko se vozite od ene avtohiše do druge.
Ko pa pade 10k popusta pa vsi hepi pa runda v gostilni in čreva na plot do jutra.

Financiranje % se isto pogajas, saj lepo pise kok EUR je celotna vsota.
Ko rece, da manj kot 3,99% ne gre, konkurenca pa ponuja 1,99%

Vam bi se sesalec prodal za 2000EUR pred vrati.


In kje je taka razlika v osnovi, da je nek nov avto nekje 39k, drugje pa 46k? Itak vsi po ceniku šopajo cene. Prek maila je možno kakšno ugodnost dobit, ampak to se spušča po 100EUR dol in ne kaj dosti več. Večinoma ti pa odpišejo, da lahko izenačijo ceno, za kakšno dodatno ugodnost se pa potem lahko v salonu zmenite.

Sigurno je možno znižat, tud tja do max. 10% na gotovino, če si res že sam seb dosadan, kaj šele prodajalcem. 20% pa ni govora. Vsaj VW (vseh znamk ki jih zajemajo) koncern ne.

Nisi delal dosti v prodaji in promociji predvidevam. Evuala:


Poiskal ponudbo na mobile.de poslal 4 avtohisam, ena je dala druge ne. Tak simple to gre.
Pa to ni bilo staro za novo. Staro za novo bi dobil se dodatnih:

Doli vas nategujejo 100 na uro ocitno al nevem.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

deco16 je izjavil:

Ne štekaš tebi bi sesalec prodali za 1500€ namesto 2k pa bi bil čist hepi ker si dobil popust.

Medtem pa na netu taka zadeva zelo manj.

Primerjaš, kupiš najceneje za enako konfiguracijo. Nič barantanja, nič pisanih brezveznih mailov gor pa dol, fer sistem za vse.

Kako lahko to zagovarjaš nevem, ampak ta sistem je butast.

Pa ni samo tko pri avtih, krediti in vse ostalo ista pesem.

Pa pol vsako leto opozarjat agenta naj popravi ceno zavarovanja, res se vam da.

Ampak ja, blo ja na popust, ful se plača. Poslal si 10 mailov pa grozenje ej uni so mi dali boljš ponudbo.

Sreča pa gromozanska ker je ful popusta :D

Nikjer nisem napisal, da podpiram. Recem samo, da je gre. Pejt uporabi google pa vprasaj na motortalk.de pravijo, da je 20% standard in tudi 25% na MPC se da dobit.
Jaz nimam nic proti, ce ti ne barantas, ker ti je vseeno in rad placas 9k provizije zravn, ki si jo cela avtohisa raztala med sabo.
Pa pol vsako leto opozarjat agenta naj popravi ceno zavarovanja, res se vam da.

Glihkar sem tudi to uredil za leto 1.1.2024, pogledal na check24, vtipkal, online podpisal, cao pero.
Problem je, da v SLO tak sistem ne obstaja pa lahko nevedneze prodajalci in agenti vlecejo za nos, po dolgem in pocez.
Podpiras sistem ali ne tu sploh ne igra vloge v najinem diskusu, taksen sistem imamo trenutno.

Tudi pri Tesli so youtuberji in influencerji trosili naokoli referral kode, pa ce je to "samo" 1000€ je to 1000€
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Doli vas nategujejo 100 na uro ocitno al nevem.

Glede na to, da so doli cene po ceniku nižje kot gori z vsemi popusti, je res edina logična razlaga, da nas doli nategujejo...

LeQuack ::

Za balkan so posebni modeli ki ne grejo čez teste za zahodni trg.
Quack !

Utk ::

Đizus krajst, verjetno tudi tvoja pamet ni šla čez teste za zahodnjaka, pa so je vgradili balkancu...

Pa tudi če bi bilo to res, zakaj nam bi zato prodajali ceneje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

denabiker ::

koli99 je izjavil:

Iz prve roke, Enyak (ker se trenutno zelo slabo prodaja), na top opremo, avto -20% MPC.


a potem še minus subvencije, koliko so sedaj 4.5K?

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Doli vas nategujejo 100 na uro ocitno al nevem.

Glede na to, da so doli cene po ceniku nižje kot gori z vsemi popusti, je res edina logična razlaga, da nas doli nategujejo...

Je Enyaq 85x 50k? AJA sploh ga se ni.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM
««
17 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropa popustila nemčiji, ICE 2035 Ban, bodo izjema E Goriva (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
61948973 (40491) Comandante
»

Lani že desetina prodanih avtomobilov električnih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12918535 (14754) trancer01
»

Koliko bo štromar vreden čez 10 let? (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2352176281 (112913) Mato989
»

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika i (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50766000 (51594) woroh4

Več podobnih tem