» »

Od kdaj do kdaj delate?

Od kdaj do kdaj delate?

1
2
»

Twixz ::

zobnik je izjavil:

A vsi neki pisarne, jest pa ne morem, sem za ven, fizično garat, če fizično ne delam dost se mi zdravje poslabša..kaj pa fizično delo, manjka delavcev....hehe jih iščejo že vsi....bo treba ponudit 1300 neto+


Jaz sem delal študentsko od 16. leta sama fizična dela, tud v trgovini sem bil v gradbenem "fohu" in bil več v skladišču kot noter.
Me je pol kr matral (nisem bil navajen) ko sem šel iz fizikalca v nekega napol pisarniškega delavca.
Sem pa pol "zavohal" šanso za fizično delo na firmi, da grem pokosit zelenico, par ur dela. Je blo fajn, sam so se pa pol začel med sabo kregat delavci, da jim kradem delo pa da so me iz uprave poslali da jih testiram kolk časa rabijo... Otroci uglavnem. :))

Je pa bolš bit na stalni temperaturi, prej sem bil cel čas nekaj prehlajen ko je bilo vroče(poleti) in mrzlo(pozimi).

stevemcq_ ::

jest10 je izjavil:

Več kot pol leta 9:00-19:00. Občasno tudi že ob 8:00, 7 dni na teden.
Ostalo od 10:00-16:00, kadar delam, ker sem večinoma frej.

Prevoz je 5min s kolesom


V kateri branži pa delaš če smem vprašati?

jest10 ::

Turizem.
Tipično sezonsko delo.

zobnik ::

Twixz je izjavil:

zobnik je izjavil:

A vsi neki pisarne, jest pa ne morem, sem za ven, fizično garat, če fizično ne delam dost se mi zdravje poslabša..kaj pa fizično delo, manjka delavcev....hehe jih iščejo že vsi....bo treba ponudit 1300 neto+



Je pa bolš bit na stalni temperaturi, prej sem bil cel čas nekaj prehlajen ko je bilo vroče(poleti) in mrzlo(pozimi).


Zato bi mogla bit plača precej višja, da si kupiš ustrezno zaščitno in primerno zdravo hrano pa ni problema ne mraz, ne veter, ne dež.....edino vročina to pa res problem.

LeXani ::

po novem dvoizmensko, od 6-14, 14-22, vikendi odvisno koliko se mi da, odkar imam otroka prav paše bit dopoldne v miru. 20 minut prevoz.
Čas prve prijave 04.11.2005

Daniel ::

mr_chai je izjavil:

zobnik je izjavil:

A vsi neki pisarne, jest pa ne morem, sem za ven, fizično garat, če fizično ne delam dost se mi zdravje poslabša..kaj pa fizično delo, manjka delavcev....hehe jih iščejo že vsi....bo treba ponudit 1300 neto+


Kolk že ponujate kmetje, 6 eur/h za delo na polju. Najprej pred svojim pragom počistite.



V kmetijstvu je to pač tako, recimo zelenjava, hmelj in podobne zadeve, če tebe tvoji odkupovalci stiskajo pač ne moreš ponuditi za delo več, ker drugače tebi nič ne ostane in glede na to, da je kmetijstvo praktično povsod "zadnja rupa na sviralici" tudi ostane ravno toliko. Ko se računica ne izide je pač bolje, da se poseje kaj drugega ali pa zatravi pa naj propade vse skupaj. Vsekakor si vsak delavec zasluži pošteno plačilo ampak vsi v verigi bi zmeraj radi iztržili največ (čeprav dostikrat samo prepošiljajo papirje) potem pa imamo take situacije.

Drugače pa je moj delavnik odvisen od letnega časa. V letnih časih nekih 8 ur spanja, ostalo delo in 1 uro za kosilo vmes, zima pa nam pušča nekaj več prostega časa, tako, da bi lahko rekli, da efektivno na dan naredimo nekje 8 urni delavnik. Kmetijstvo pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

GrX ::

zobnik je izjavil:

A vsi neki pisarne, jest pa ne morem, sem za ven, fizično garat, če fizično ne delam dost se mi zdravje poslabša..kaj pa fizično delo, manjka delavcev....hehe jih iščejo že vsi....bo treba ponudit 1300 neto+

Pa kaj tuliš? Delaj fizično zunaj, na mrzlem, vročem, ter mokrem če ti tako paše. Saj ti nihče ne brani.

musicfreak je izjavil:

sama elita je tukaj gor :D nihce ne rabi delat 2 izmensko, kaj sele troizmensko delo :D sem pa razocaran da nihce ni digitalni nomad in dela iz kake tajske plaze :D

A morda zato, ker je čas industrializacije mimo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

rkobarov ::

delam na jahti od 08:00 do 12:00, kosilo, naprej od 13 do 17. sobote in nedelje prost. Vsak 4 dan dežuren (ostanes na ladji, sprejemaš alarme) delam 3 mesece na ladji 3 mesece doma.
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

greedy ::

GrX je izjavil:

zobnik je izjavil:

A vsi neki pisarne, jest pa ne morem, sem za ven, fizično garat, če fizično ne delam dost se mi zdravje poslabša..kaj pa fizično delo, manjka delavcev....hehe jih iščejo že vsi....bo treba ponudit 1300 neto+

Pa kaj tuliš? Delaj fizično zunaj, na mrzlem, vročem, ter mokrem če ti tako paše. Saj ti nihče ne brani.


Kaj pa ti tuliš? Saj ni nikomur nič hotel. Pač mu paše fizično delat in to je to. A se ti mora opravičit za kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: greedy ()

Horas ::

3izmensko večinoma nočne, tam 2-3 tedni na emsec. do šihta mam 15min.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Alien123 ::

Ruski turnus (2 dni delo, 2 dni doma), vedno se gre vsaj 2-3 ure prej domov, ure se pišejo do konca. Ni fizično, je pa odgovorno delo. Edina slabost je da se lahko dela tudi med prazniki, se pa pač 15. to pozabi :))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo od doma se v Sloveniji očitno (še) ne bo uveljavilo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33746482 (12316) Baja
»

Delo od doma - stroški na delavcu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9910969 (6793) GupeM
»

Ura pričetka dela- statistika

Oddelek: Loža
474501 (2596) Raptor F16
»

Poletni/zimski čas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27830342 (25215) St235
»

Delovni čas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6210650 (7804) Mato989

Več podobnih tem