» »

Delo od doma se v Sloveniji očitno (še) ne bo uveljavilo

Delo od doma se v Sloveniji očitno (še) ne bo uveljavilo

opeter ::

Netrunner je izjavil:

Precej je tudi odvisno od narave dela.


Res je.

Ravno danes se je pojavil en članek na RTVSLO - MMC:
Delo od doma: Fizično vračanje na delo je "nova" situacija, ki lahko povzroča tudi stiske
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mike_Rotch ::

Prednosti dela od doma ...
Prinaša pa delo od doma tako prednosti kot pasti. Med prednostmi je gotovo prihranek sredstev za prihod na delo in s tem manjši ogljični odtis, ki ga puščamo na okolju. Prihranimo tudi čas, ki ga sicer porabimo, da pridemo na delovno mesto, in ga porabimo za kaj drugega. Delo od doma je po navadi tudi bolj sproščeno, ni potrebe po brezhibni urejenosti (tu pri sestankih na daljavo je videz pogosto bolj sproščen), odmore si lahko določamo sami. Tako se omenjata večja fleksibilnost in zadovoljstvo zaposlenih, ki naj bi bili "doma" bolj produktivni in delovno uspešni.

... in njegove pasti
Hkrati pa se razkrivajo tudi negativne strani. Tako imajo nekateri težave z razporejanjem delovnega časa oziroma težave z usklajevanjem med delom in prostim časom in zaradi občutka, da so premalo naredili, delajo ves dan. Pojavljajo se občutki, da morajo biti ves dan, tudi po koncu "uradnega delovnika", dosegljivi po elektronski pošti, občutki, da ne vedo natančno, kaj se v službi (ker niso tam) v resnici dogaja, torej občutki izoliranosti in osamljenosti. Poleg tega zaposlenim manjkajo tudi neformalni stiki s sodelavci ob druženju na malici in kavi.


Torej. Na eni strani objektivne, merljive prednosti dela od doma. Prihranek denarja, časa, fleksibilno razporejanje časa...

Na drugi strani občutki in problemi v glavah nekaterih, ki nimajo nujno podlage v realnosti.

Gagatronix ::

LukiYo je izjavil:

Poznam primer, kjer so sosedje govorili za programerja, da je diler, ker bit doma in služit lepe denarje ni mogoče...


Ja, ce bi fovsija gorela bi bilo 3/4 Slovenije v plamenih.

m0LN4r ::

Za introvertirance in programerje je verjetno delo od doma idealno.

Jaz recimo nebi delal ze iz tega razloga od doma, ker nimam doma pisarne in ne mislim si doma postavljati pisarne.
In ker nisem introvertiranec, preferiram cloveski kontakt v zivo pred virtualnim.
Ne med delom, ze med malico recimo je veliko boljse, ce se pogovarjamo v kuhni v zivo 4-5 ljudi, ko pa da bulis v nek telefon, ekran, imas slusalko na glavi.
Ko je "cikpavza" se vse to pusti tam kjer je. Nevem ampak jaz sem na malici oz. cikpavzi brez telefona in raznih ekranov.

V sluzbi vidim celotno osebo v zivo v 3D, doma pa tist video kvadratek z popacenim zvokom.
Ni to to. Telesna govorica manjka, tista virtualna slikica na ekranu pac ne nadomesti komunikacije v zivo.

Moja zena je bila tocno 3 dni doma, pa je spakirala nazaj na siht. Projektno timsko delo in komunikacija v zivo sta nepogresljiva, stvari grejo hitreje, ko so osebe na enem kupu in se lahko v realtime spopadejo s problemom in skocijo za eno mizo, brez tega da je treba zaganjat, nek software za komunikacijo in se vsakih 15 minut klicarit.

Se mi zdi, da je bila celo neka studija, da so ljudje v skupnem prostoru kljub smalltalku bili produktivnejsi, kot ce so vsakega zaprli v svojo pisarno. Ambient in medsebojno navijanje zna povecati tempo dela bolj kot tisina.

Mi je pa povsem razumljivo, da enim pac to stanje biti sam zaprt med stiri zide in samo virtualno komunicirati, nonstop biti pred ekranom in telefonu ustreza.

Ah ja pa dostikrat bi bil problem, ko rabis takoj dvojni podpis za odobritev od nadrejenega... Pac niso vse sluzbe izkljucno samo 7-8 urno tipkanje za ekranom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

link_up ::

manj jih vidis, rajsi jih imas. :)
In and Out

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Za introvertirance in programerje je verjetno delo od doma idealno.

Jaz recimo nebi delal ze iz tega razloga od doma, ker nimam doma pisarne in ne mislim si doma postavljati pisarne.
In ker nisem introvertiranec, preferiram cloveski kontakt v zivo pred virtualnim.
Ne med delom, ze med malico recimo je veliko boljse, ce se pogovarjamo v kuhni v zivo 4-5 ljudi, ko pa da bulis v nek telefon, ekran, imas slusalko na glavi.
Ko je "cikpavza" se vse to pusti tam kjer je. Nevem ampak jaz sem na malici oz. cikpavzi brez telefona in raznih ekranov.

V sluzbi vidim celotno osebo v zivo v 3D, doma pa tist video kvadratek z popacenim zvokom.
Ni to to. Telesna govorica manjka, tista virtualna slikica na ekranu pac ne nadomesti komunikacije v zivo.

Moja zena je bila tocno 3 dni doma, pa je spakirala nazaj na siht. Projektno timsko delo in komunikacija v zivo sta nepogresljiva, stvari grejo hitreje, ko so osebe na enem kupu in se lahko v realtime spopadejo s problemom in skocijo za eno mizo, brez tega da je treba zaganjat, nek software za komunikacijo in se vsakih 15 minut klicarit.

Se mi zdi, da je bila celo neka studija, da so ljudje v skupnem prostoru kljub smalltalku bili produktivnejsi, kot ce so vsakega zaprli v svojo pisarno. Ambient in medsebojno navijanje zna povecati tempo dela bolj kot tisina.

Mi je pa povsem razumljivo, da enim pac to stanje biti sam zaprt med stiri zide in samo virtualno komunicirati, nonstop biti pred ekranom in telefonu ustreza.

Ah ja pa dostikrat bi bil problem, ko rabis takoj dvojni podpis za odobritev od nadrejenega... Pac niso vse sluzbe izkljucno samo 7-8 urno tipkanje za ekranom.


Jaz mam človeški kontakt popoldan s prijatelji, v službi NISEM ZA TO da bi imel človeški kontakt ampak da zaslužim PLAČO...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Druga stvar, ki pa sem jo opazil, da so tejle "homeofficerji" veliko tezje dosegljivi po telefonu.
Recimo neko podjetje ima delovni cas 8 do 12, pavza in 13 do 16:30, ce znotraj teh casov poklicem so vedno vsi dosegljivi, pa ce je sef, tajnica, projektleiter, logistika, delavec, vsi oddelki so ob tej uri dosegljivi.

Odkar pa so doloceni v HomeOffice in fleksibilne "pavze" pa se na telefon dostikrat vec nihce ne oglasi, ker ja glih na sekretu sm bil, glih na pavzi sm bil, sem slucajno imel konferenco blablabla. Brez zajebancije, da dobis nekoga zapravis skoraj duplo casa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

njyngs ::

V pisarni pa ne hodiš srat, nimaš konference ali pa čikpavze? Ravno zgoraj si pisal o tem. Al je mogoče tako, da ti sodelavci lahko pridejo med sranjem trkat na vrata in se pogovarjat s tabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za introvertirance in programerje je verjetno delo od doma idealno.

Jaz recimo nebi delal ze iz tega razloga od doma, ker nimam doma pisarne in ne mislim si doma postavljati pisarne.
In ker nisem introvertiranec, preferiram cloveski kontakt v zivo pred virtualnim.
Ne med delom, ze med malico recimo je veliko boljse, ce se pogovarjamo v kuhni v zivo 4-5 ljudi, ko pa da bulis v nek telefon, ekran, imas slusalko na glavi.
Ko je "cikpavza" se vse to pusti tam kjer je. Nevem ampak jaz sem na malici oz. cikpavzi brez telefona in raznih ekranov.

V sluzbi vidim celotno osebo v zivo v 3D, doma pa tist video kvadratek z popacenim zvokom.
Ni to to. Telesna govorica manjka, tista virtualna slikica na ekranu pac ne nadomesti komunikacije v zivo.

Moja zena je bila tocno 3 dni doma, pa je spakirala nazaj na siht. Projektno timsko delo in komunikacija v zivo sta nepogresljiva, stvari grejo hitreje, ko so osebe na enem kupu in se lahko v realtime spopadejo s problemom in skocijo za eno mizo, brez tega da je treba zaganjat, nek software za komunikacijo in se vsakih 15 minut klicarit.

Se mi zdi, da je bila celo neka studija, da so ljudje v skupnem prostoru kljub smalltalku bili produktivnejsi, kot ce so vsakega zaprli v svojo pisarno. Ambient in medsebojno navijanje zna povecati tempo dela bolj kot tisina.

Mi je pa povsem razumljivo, da enim pac to stanje biti sam zaprt med stiri zide in samo virtualno komunicirati, nonstop biti pred ekranom in telefonu ustreza.

Ah ja pa dostikrat bi bil problem, ko rabis takoj dvojni podpis za odobritev od nadrejenega... Pac niso vse sluzbe izkljucno samo 7-8 urno tipkanje za ekranom.


Jaz mam človeški kontakt popoldan s prijatelji, v službi NISEM ZA TO da bi imel človeški kontakt ampak da zaslužim PLAČO...

Razumljivo, meni bi bil "popoldan" premalo in med malico se tudi lazje dobimo, ker smo vsi akumulirani na eni tocki - mesto - ko pa smo doma, smo pa razprseni po 20-30-40km narazen in ce se hocemo dobit na igriscu v mestu, se mora itak vsak pripeljat v mesto spet. Tko pa je marsikaj usput.

PS: Nekateri sluzimo s cloveskim kontaktom in hitrim odzivanjem. Jebeno. Predstavljaj si nadzornika in gradbene izvajalce malo v homeoffice.
Ali pa recimo danes imam video termin o zasnovi hise z arhitektom, brezveze, mi ne daje nobenega zaupanja tist kvadratek na ekranu, bi rajsi videl, da sedimo s papirji skupaj za isto mizo, ko se o tem pogovarjamo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mike_Rotch ::

Jaz recimo nebi delal ze iz tega razloga od doma, ker nimam doma pisarne in ne mislim si doma postavljati pisarne.


Enako bi lahko rekel, da ne bom delal na lokaciji, ker si ne mislim kupovati avtomobila. Ni ravno prepričljiv argument. V resnici ne rabiš veliko, 2-3m2 je vse kar rabiš. Če nimaš ločene sobe za pisarno si kupiš dober par slušalk z ANC.

Pod črto si definitivno na boljšem, ker ti ni treba iskati stanovanja oz. hiše blizu službe, manj zapraviš za prevoz.

Ne med delom, ze med malico recimo je veliko boljse, ce se pogovarjamo v kuhni v zivo 4-5 ljudi, ko pa da bulis v nek telefon, ekran, imas slusalko na glavi.
Ko je "cikpavza" se vse to pusti tam kjer je. Nevem ampak jaz sem na malici oz. cikpavzi brez telefona in raznih ekranov.


Nihče ti ne brani, da greš med čikpavzo ali malico na kavo s kolegi ali se kako drugače družiš. Razlika je v tem, da lahko pri delu od doma izbiraš s kom se boš družil in koliko časa, pri delu na lokaciji si pri obojem precej omejen.

V sluzbi vidim celotno osebo v zivo v 3D, doma pa tist video kvadratek z popacenim zvokom.
Ni to to. Telesna govorica manjka, tista virtualna slikica na ekranu pac ne nadomesti komunikacije v zivo.


Se navadiš. Predvsem je pri delu na daljavo manj bullshita, manj distrakcij, ko ti nekdo uleti v pisarno in hoče "da mu samo nekaj pomagaš na hitro".

Projektno timsko delo in komunikacija v zivo sta nepogresljiva, stvari grejo hitreje, ko so osebe na enem kupu in se lahko v realtime spopadejo s problemom in skocijo za eno mizo, brez tega da je treba zaganjat, nek software za komunikacijo in se vsakih 15 minut klicarit.


To je stvar organizacije. Če je delo dobro organizirano in so cilji jasni ni težav. Skakanje za isto mizo danes ni problem, s sodobnimi orodji je na daljavo lahko celo bolj učinkovito. Preveč tega skakanja za isto mizo in preveč sestankov je pa tako ali tako znak slabe organizacije.

Mi je pa povsem razumljivo, da enim pac to stanje biti sam zaprt med stiri zide in samo virtualno komunicirati, nonstop biti pred ekranom in telefonu ustreza.


Strawman. Zakaj bi bil nonstop pred ekranom?

Ah ja pa dostikrat bi bil problem, ko rabis takoj dvojni podpis za odobritev od nadrejenega... Pac niso vse sluzbe izkljucno samo 7-8 urno tipkanje za ekranom.


Kakšen problem točno?

1. Zakaj rabiš podpis nadrejenega takoj? Meni se to sliši kot fail pri organizaciji. Zakaj nisi opolnomočen, da sam podpišeš zadevo, če je tako nujna?

2. Kaj je problematičnega pri tem, da nadrejeni 3x klikne na dokument in ga tako podpiše? Je hitreje, bolj enostavno in bolj pregledno kot loviti nekoga po pisarnah.

m0LN4r ::

njyngs je izjavil:

V pisarni pa ne hodiš srat, nimaš konference ali pa čikpavze? Ravno zgoraj si pisal o tem. Al je mogoče tako, da ti sodelavci lahko pridejo med sranjem trkat na vrata in se pogovarjat s tabo?
Seveda hodim, ampak mogoce enkrat.
Doma pa gres slucajno vedno takrat ko zvoni ane. Pa nihce ne ve.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mike_Rotch ::

Recimo neko podjetje ima delovni cas 8 do 12, pavza in 13 do 16:30, ce znotraj teh casov poklicem so vedno vsi dosegljivi, pa ce je sef, tajnica, projektleiter, logistika, delavec, vsi oddelki so ob tej uri dosegljivi.


Nisem opazil. Nimamo delovnega časa, dela se večinoma asinhrono razen 2, 3 sestankov po 15 minut tedensko.

Sicer se ponavljam kot pokvarjena plošča, ampak takšne stvari se da rešiti z ustrezno organizacijo. Če imate pogosto probleme s tem, da ključna oseba z informacijami ni dosegljiva, naj ta ključna oseba informacije naloži nekam kjer bodo dostopne vsem. A je res treba po telefonu težiti ljudem za vsako informacijo, ker se ti ne da pogledati v CRM, na share...

m0LN4r ::

1. Zakaj rabiš podpis nadrejenega takoj? Meni se to sliši kot fail pri organizaciji. Zakaj nisi opolnomočen, da sam podpišeš zadevo, če je tako nujna?
Ne rabim komentirat, ce pac ne ves, pac ne ves.
2. Kaj je problematičnega pri tem, da nadrejeni 3x klikne na dokument in ga tako podpiše? Je hitreje, bolj enostavno in bolj pregledno kot loviti nekoga po pisarnah.
Nevem, ker je recimo stranka osebno prisla z listom papirja na firmo?
Dvojni podpis iz oci v oci, je dvojni podpis iz oci v oci. Ce ti ni jasno zakaj in kje se to uporablja, se ne trudi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mike_Rotch ::

Ne rabim komentirat, ce pac ne ves, pac ne ves.


Lahko vseeno komentiraš. Me res zanima situacija.

Nevem, ker je recimo stranka osebno prisla z listom papirja na firmo?
Dvojni podpis iz oci v oci, je dvojni podpis iz oci v oci. Ce ti ni jasno zakaj in kje se to uporablja, se ne trudi.


S takšnim papirjem, ki ga ni možno poskenirat in elektronsko podpisat v 10 sekundah?

Ne vem kaj naj bi pomenil dvojni podpis iz oči v oči. Ni mi jasno zakaj in kje se uporablja, prosim za razlago. Že več kot 10 let poslujem predvsem elektronsko tako, da mi te vintage fore niso povsem jasne.

m0LN4r ::

Če imate pogosto probleme s tem, da ključna oseba z informacijami ni dosegljiva, naj ta ključna oseba informacije naloži nekam kjer bodo dostopne vsem. A je res treba po telefonu težiti ljudem za vsako informacijo, ker se ti ne da pogledati v CRM, na share...
No comment. Razsiri si obzorja. Saj sem zgoraj povedal, bom se potrudil se enkrat. Marsikatero delo ni samo staticno tipkanje za ekranom in posiljanje dokumentov sem pa tja. Najprej predelaj to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Če imate pogosto probleme s tem, da ključna oseba z informacijami ni dosegljiva, naj ta ključna oseba informacije naloži nekam kjer bodo dostopne vsem. A je res treba po telefonu težiti ljudem za vsako informacijo, ker se ti ne da pogledati v CRM, na share...
No comment. Razsiri si obzorja. Saj sem zgoraj povedal, bom se potrudil se enkrat. Marsikatero delo ni samo staticno tipkanje za ekranom in posiljanje dokumentov sem pa tja. Najprej predelaj to.


To nima nobene povezave z vprašanjem onega ki ti je repliciral... Če rabiš podpis od nekoga, se naj kar on zmeni, tako imamo mi urejeno in delamo od doma... zakaj bi se ti pogovarjal pol bi pa moral nekdo drug na tvoji firmi podpisat... tiste dolgoročne pogodbe se pa že zapelje direktor ko prodaja uredi in podpiše pa konec.

Point je v tem da 99% delovnih mest kjer delavec dela in ni na delovnem mestu kjer mora bit tam ker lahko stranka kdajkoli vstopi kot so trgovine, lahko dela od doma, če je PRAVILNO organizirano
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

xandros ::

zasnova architekture v IT, dogovor o aplikaciji, debugiranje dolocenga problema, "security" debata,...
Vse to je velikooo tezje na daljavo, kjer ima vsak svojo "rutino", skrivanje za delom. S takim delom se veliko casa izgubi, in tudi zivcev.

COde monkey je mozen, ampak tudi code monkey ni priporocljiv, razen samo za to osebo.

Mato989 ::

xandros je izjavil:

zasnova architekture v IT, dogovor o aplikaciji, debugiranje dolocenga problema, "security" debata,...
Vse to je velikooo tezje na daljavo, kjer ima vsak svojo "rutino", skrivanje za delom. S takim delom se veliko casa izgubi, in tudi zivcev.

COde monkey je mozen, ampak tudi code monkey ni priporocljiv, razen samo za to osebo.


Naši debugerji pa programerji vse to delajo online, so skoz povezani na letsmeet pa delajo in se pogovarjajo, dejansko pravijo da jim je super, vsem 4im ki to počnejo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

xandros ::

Kar si opisal, je "code monkey", bolj enostavno delo.... in to v isti(ne na devops ipd) ekipi
IN kako resujete sodelovanje z drugo ekipo, po moznosti iz druge firme?
Pa sodelovanje razvoje ekipe z QA, devops, sys, sec?

Mike_Rotch ::

No comment. Razsiri si obzorja. Saj sem zgoraj povedal, bom se potrudil se enkrat. Marsikatero delo ni samo staticno tipkanje za ekranom in posiljanje dokumentov sem pa tja. Najprej predelaj to.


Prosim, razširi mi obzorja. Zaenkrat nisi napisal nič konkretnega, razen to, da nimam pojma ker mora tebi šef podpisovati neke papirje.

zasnova architekture v IT, dogovor o aplikaciji, debugiranje dolocenga problema, "security" debata,...
Vse to je velikooo tezje na daljavo, kjer ima vsak svojo "rutino", skrivanje za delom. S takim delom se veliko casa izgubi, in tudi zivcev.


Sicer ne delam v IT, delam pa redno s strankami, ki nam plačujejo po več 10.000 USD mesečno. Brez večjih težav se dogovarjamo za spremembe na njihovih spletnih trgovinah, ki letno ustvarijo 50-100M prihodkov.

Stvari so ustrezno dokumentirane, v naprej dogovorjene in predstavljene. Stranka v vsakem trenutku vidi stanje projekta, redno dobiva poročila. Mogoče je problem, ker ne prodajamo bullshita, pa nam ni treba v živo šarmirat ljudem.

IN kako resujete sodelovanje z drugo ekipo, po moznosti iz druge firme?


Jasno določeni cilji, dosledna dokumentacija, opolnomočenost članov ekipe, redna uporaba orodji za vodenje projektov, skupni slack kanali, tedenski klici, 1 na 1 komunikacija.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Če imate pogosto probleme s tem, da ključna oseba z informacijami ni dosegljiva, naj ta ključna oseba informacije naloži nekam kjer bodo dostopne vsem. A je res treba po telefonu težiti ljudem za vsako informacijo, ker se ti ne da pogledati v CRM, na share...
No comment. Razsiri si obzorja. Saj sem zgoraj povedal, bom se potrudil se enkrat. Marsikatero delo ni samo staticno tipkanje za ekranom in posiljanje dokumentov sem pa tja. Najprej predelaj to.


To nima nobene povezave z vprašanjem onega ki ti je repliciral... Če rabiš podpis od nekoga, se naj kar on zmeni, tako imamo mi urejeno in delamo od doma... zakaj bi se ti pogovarjal pol bi pa moral nekdo drug na tvoji firmi podpisat... tiste dolgoročne pogodbe se pa že zapelje direktor ko prodaja uredi in podpiše pa konec.

Point je v tem da 99% delovnih mest kjer delavec dela in ni na delovnem mestu kjer mora bit tam ker lahko stranka kdajkoli vstopi kot so trgovine, lahko dela od doma, če je PRAVILNO organizirano

Newsflash, ves da obstajajo sluzbe, kjer nimas tipkovnice v roki in stola pod ritjo, ampak recimo, da bos res razumel imas lopato in volan v roki?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Druga stvar, ki pa sem jo opazil, da so tejle "homeofficerji" veliko tezje dosegljivi po telefonu.
Recimo neko podjetje ima delovni cas 8 do 12, pavza in 13 do 16:30, ce znotraj teh casov poklicem so vedno vsi dosegljivi, pa ce je sef, tajnica, projektleiter, logistika, delavec, vsi oddelki so ob tej uri dosegljivi.

Odkar pa so doloceni v HomeOffice in fleksibilne "pavze" pa se na telefon dostikrat vec nihce ne oglasi, ker ja glih na sekretu sm bil, glih na pavzi sm bil, sem slucajno imel konferenco blablabla. Brez zajebancije, da dobis nekoga zapravis skoraj duplo casa.

Zakaj ga moraš sploh klicat? Jeba za managerje, ki non stop klicarijo...

Je pa vprašanje, zakaj ne kličejo nazaj ?????
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xandros ::

Se pravi, bo milijon primerov, nekateri lahko delajo na daljavo, nekateri ne morejo,...
Ucenje na daljavo , predvsem OŠ, ni šanse da laufa (čeprav bo ministrica "gladko" rekla drugace).
Ze pri IT je lahko od oddelka do oddelka, ali pa tipa oddelka drugace...

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:


Sicer se ponavljam kot pokvarjena plošča, ampak takšne stvari se da rešiti z ustrezno organizacijo. Če imate pogosto probleme s tem, da ključna oseba z informacijami ni dosegljiva, naj ta ključna oseba informacije naloži nekam kjer bodo dostopne vsem. A je res treba po telefonu težiti ljudem za vsako informacijo, ker se ti ne da pogledati v CRM, na share...

To je problem večine organizacij, ker se še niso digitalizirale... Elektronski podpis dokumentov je itak leta zadaj, sicer pa, zakaj bi moral nekdo znotraj firme sploh kaj podpisovat ??? Na horuk ????

Take zadeve so ful redke...

xandros je izjavil:

zasnova architekture v IT, dogovor o aplikaciji, debugiranje dolocenga problema, "security" debata,...
Vse to je velikooo tezje na daljavo, kjer ima vsak svojo "rutino", skrivanje za delom. S takim delom se veliko casa izgubi, in tudi zivcev.

Če je na daljavo delat tak problem, ker se ljudje izogibajo delu in sestankom, je to problem v sami organizaciji (pač skliči sestanek z obvezno udeležbo) in klimo v firmi...

xandros je izjavil:

Se pravi, bo milijon primerov, nekateri lahko delajo na daljavo, nekateri ne morejo,...
Ucenje na daljavo , predvsem OŠ, ni šanse da laufa (čeprav bo ministrica "gladko" rekla drugace).
Ze pri IT je lahko od oddelka do oddelka, ali pa tipa oddelka drugace...

Itak da ne gre vse na daljavo.

Ampak IT, sploh zdaj z oblaki, pa brez problemov laufa remote...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

m0LN4r ::

Mike_Rotch je izjavil:

No comment. Razsiri si obzorja. Saj sem zgoraj povedal, bom se potrudil se enkrat. Marsikatero delo ni samo staticno tipkanje za ekranom in posiljanje dokumentov sem pa tja. Najprej predelaj to.


Prosim, razširi mi obzorja. Zaenkrat nisi napisal nič konkretnega, razen to, da nimam pojma ker mora tebi šef podpisovati neke papirje.

zasnova architekture v IT, dogovor o aplikaciji, debugiranje dolocenga problema, "security" debata,...
Vse to je velikooo tezje na daljavo, kjer ima vsak svojo "rutino", skrivanje za delom. S takim delom se veliko casa izgubi, in tudi zivcev.


Sicer ne delam v IT, delam pa redno s strankami, ki nam plačujejo po več 10.000 USD mesečno. Brez večjih težav se dogovarjamo za spremembe na njihovih spletnih trgovinah, ki letno ustvarijo 50-100M prihodkov.

Stvari so ustrezno dokumentirane, v naprej dogovorjene in predstavljene. Stranka v vsakem trenutku vidi stanje projekta, redno dobiva poročila. Mogoče je problem, ker ne prodajamo bullshita, pa nam ni treba v živo šarmirat ljudem.

IN kako resujete sodelovanje z drugo ekipo, po moznosti iz druge firme?


Jasno določeni cilji, dosledna dokumentacija, opolnomočenost članov ekipe, redna uporaba orodji za vodenje projektov, skupni slack kanali, tedenski klici, 1 na 1 komunikacija.
Ja in? Prinas pa gre dnevno od 50 do 300k evrov robe not in ven na dan in stranka ne bo cakala na posiljanje skeniranje dokumentov gor in dol, vcasih hoce tudi kako spregovoriti s sefom v zivo, ker pac podrejeni ne sme "senkati" popustov ali se pogajati nad doloceno vrednostjo.
No pa tebi se tudi povem, obstajajo dela na tem svetu, kjer imas namesto tipkovnice, lopato, volan, svincnik v roki in moras zadevo obaviti na licu mesta.

Ves kako izgleda multi in omnichannel s fizicnimi produkti in strankami na realnih lokacijah?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS: Ampak tudi kot stranki tale home office ni tko kot si tu nekateri predstavljate, da povem par zgodb.
1. Kupil avto na daljavo, avto videl na slikicah, dokumente si naj jaz printam, skeniram in posiljam.
2. Potem posiljas to sranje levo desno na zavarovalnico, pa registracijo, pa na koncu, ce hoces tablice takoj, jih gres iskat, ker po posti bi vse trajalo 3x dlje.

3. Potem pa rabis termin z notarjem.... Brezveze en kup papirjev tiskal, skeniral, podpisoval, na koncu pa je itak treba fizicno do notarja.
4. Stanovanja v katerem bi zivel tudi ne kupujes verjetno samo preko slikic na internetu.

Kot receno imam danes virtualni termin z arhitektom o bodoci hisi, pa se mi tak nacin sploh ne dopade. Veliko vec je moznosti prikrivanja, manipuliranja pred stranko in in in skratka dokaj netransparentno.

Ali pa sem imel super "virtualno" izkusnjo z reklamacijo, pa posljem izdelek v reklamacijo, povem da pusca vodo. Pa mi ga cez en teden posljejo nazaj, da nic ne pusca.
Na sreco so takrat imeli spet odprto, pa sem osebno sel tja in pokazal tocno kje pusca, pa so rekl, da oni tega na testu niso videli.
My ass.

Ali pa reklamacija menjalnika, recem da naj pogledajo menjalnik, ker 6. prestava vcasih ne gre not s prve. Pa pridem prevzet avto, mi po telefonu rece, vse super pa da napake z menjalnikom niso nasli.
Pridem pogledam stevec TRIP, pa avta niso prestavili niti za 100 metrov.
No potem sem zahteval sefa delavnice, sva imela en pogovor, sem mu rekel, naj vam bo, pa sva se peljala en krog.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

Jasno niso vsa dela enako primerna za delo od doma. Nekater pa pač so. Moje je pač tako, da 100% vse enako lahko naredim kot na šihtu.

In je tudi res, da imamo introverte in ekstroverte. Jaz spadam med prve, in mi je od doma delat zakon. Iz pižame v trenirko, skuhat kavo, pa že delam. In tudi Teams sestanki so meni boljši in efektivnejši, ker se ne ukvarjaš s formo, s tem koga in kdaj boš gledal, kam boš dal roke itd, ampak se lepo osredotočiš na vsebino, vse kar je potrebno pa v trenutku lahko pokažeš drugim, samo s klikom.
Da ne omenjam enormnega prihranka časa, ker ni prevoza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mike_Rotch ::

Ja in? Prinas pa gre dnevno od 50 do 300k evrov robe not in ven na dan in stranka ne bo cakala na posiljanje skeniranje dokumentov gor in dol,


Se pravi, stranka lahko čaka 10 minut, da ti najdeš šefa, ki podpiše papir, ne bo pa počakala 30 sekund, da se zadeva uredi elektronsko?

vcasih hoce tudi kako spregovoriti s sefom v zivo, ker pac podrejeni ne sme "senkati" popustov ali se pogajati nad doloceno vrednostjo.


Torej, problem organizacije.

No pa tebi se tudi povem, obstajajo dela na tem svetu, kjer imas namesto tipkovnice, lopato, volan, svincnik v roki in moras zadevo obaviti na licu mesta.


Ma ne, res? Jaz sem pa mislil, da lahko tudi ploščice polagaš od doma.

Lahko prosim pokažeš kje je kdo napisal, da je delo od doma univerzalna rešitev za vse?

1. Kupil avto na daljavo, avto videl na slikicah, dokumente si naj jaz printam, skeniram in posiljam.
2. Potem posiljas to sranje levo desno na zavarovalnico, pa registracijo, pa na koncu, ce hoces tablice takoj, jih gres iskat, ker po posti bi vse trajalo 3x dlje.

3. Potem pa rabis termin z notarjem.... Brezveze en kup papirjev tiskal, skeniral, podpisoval, na koncu pa je itak treba fizicno do notarja.
4. Stanovanja v katerem bi zivel tudi ne kupujes verjetno samo preko slikic na internetu.


To, da moraš enkrat na 3 leta k notarju res ni dober razlog, da vsak dan hodiš v službo, če ti ni treba.

Zavarovanje za avto jaz sicer hitreje uredim po netu kot v živo. Do notarja grem tudi samo podpisat, ni treba, da sem tam 2 uri.

Mato989 ::

xandros je izjavil:

Kar si opisal, je "code monkey", bolj enostavno delo.... in to v isti(ne na devops ipd) ekipi
IN kako resujete sodelovanje z drugo ekipo, po moznosti iz druge firme?
Pa sodelovanje razvoje ekipe z QA, devops, sys, sec?


Imajo redne vnaprej planirane sestanek tedensko eni celo dnevno ko delajo na projektu intenzivno, ni nobenega ekstra klicarjenja itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Ma jaz bi preden bi zacel doma delat, najprej sel na eno voznjo, se prebujal do enajstih, namesto ene kave spil dve, tri, telefon nastavil na "ne moti" in sele ob 12ih bi zakurblal ;)

ahko prosim pokažeš kje je kdo napisal, da je delo od doma univerzalna rešitev za vse?
Napisal predvidevam ni nihce, se pa definitivno tako obnasate.

Se pravi, stranka lahko čaka 10 minut, da ti najdeš šefa, ki podpiše papir, ne bo pa počakala 30 sekund, da se zadeva uredi elektronsko?
Prinas je casovno razmerje ravno obratno. Stempelj, podpis 10 sekund na originalnem izvornem dokumentu.
Skeniranje, posiljanje, - cakanje na odgovor - spet tiskanje, to pa traja ja vcasih tudi 15 minut ali vec.

Ti si pac keyboard warrior, saj vse kul. Pofotkaj zobarju zobe, nevem zakaj bi tja hodil, da ti jih gleda, trosil bencin in cakal v cakalnici.

Zavarovanje za avto jaz sicer hitreje uredim po netu kot v živo.
Sicer omenil sem v sklopu registracije in proizvodnje novih tablic in prisraufanje le teh na novo vozilo, ampak ok.
Jaz tudi urejam zdaj zavarovanje preko interneta, ampak meni, stranki nihce ne placa, da delo opravljam namesto agenta.
Kot stranka imam rajsi realno osebo pred sabo, ji povem kaj bi rad in naj ona naredi to "klikanje" namesto mene, ce ze pobirajo moj denar, naj za to tudi nekaj naredijo. Sprehod do poslovalnice, pa mi res ni problem.
Ze tko al tko sm prevec za monitorjem, bi bil rajsi manj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS: Ajd, bo treba neki se delat danes. It's friday again...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

xandros ::

>Ampak IT, sploh zdaj z oblaki, pa brez problemov laufa remote...
Se ne strinjam, so doloceni problemi, kako jih resiti, kolk casa porabiti za to,...
Posebej je problem z oblaki :)

cerial ::

Iz vseh 3h strani se da lepo potegnit par zaključkov glede home office.
1. Niso vsi za delo od doma, neglede na tip dela, ki ga opravljajo
2. Niso vsa dela oz vse naloge primerna za delo od doma
3. Niso vse firme dovolj dobro organizirane oz vsi vodje dovolj kompetentni, da bi delo od doma lahko funkcioniralo

Neka rešitev je uvedba možnosti dela od doma za določeno število dni v tednu, ki jo potem delavec lahko izkoristi ali pa ne, v dogovoru s šefi (projektnimi vodji). Recimo 2 ali 3 dni na teden. Tako bi nekje polovili vse gornje pomanjkljivosti, volkovi bi bili napol siti, koze napol pogrizene.

xandros ::

>Imajo redne vnaprej planirane sestanek tedensko eni celo dnevno ko delajo na projektu intenzivno, ni nobenega ekstra klicarjenja itd...
Cista izguba casa, denarja
Security strokovnjak nima casa za to, velja tudi za druge tipe ...

m0LN4r ::

Jaz imam najrajsi remote support, ko stranko komandiras naokoli, katere sraufe naj odvije, kable odklopi, pa nazaj, napolni tekocino, naredi diagnozo in testira xD Stranka placuje, pa se sama naj "sraufa" xD
Pa nimate sruafencigra? Potem, ko boste imeli enega pri roki, poklicite se enkrat :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

cerial je izjavil:

Iz vseh 3h strani se da lepo potegnit par zaključkov glede home office.
1. Niso vsi za delo od doma, neglede na tip dela, ki ga opravljajo
2. Niso vsa dela oz vse naloge primerna za delo od doma
3. Niso vse firme dovolj dobro organizirane oz vsi vodje dovolj kompetentni, da bi delo od doma lahko funkcioniralo

Neka rešitev je uvedba možnosti dela od doma za določeno število dni v tednu, ki jo potem delavec lahko izkoristi ali pa ne, v dogovoru s šefi (projektnimi vodji). Recimo 2 ali 3 dni na teden. Tako bi nekje polovili vse gornje pomanjkljivosti, volkovi bi bili napol siti, koze napol pogrizene.


Pa saj mislim da je to vsem jasno, problem nastane predvsem takrat ko bi neko delo LAHKO opravljal od doma in bi podjetje tako nekaj storilo za boljše počutje in manj potrate časa na cesti za zaposlenega, pa to NE STORIJO, kot jep rimer enega uporabnika tukaj ki je izpostavil ravno to, da KOMOT delajo od doma, ampak pač šef mora vsakega fizično videt... ker je zaostal v letu 1990...

Vsakemu je JASNO da ne more pač nekdo gradit bajte REMOTE če morš cigle zlagat, in da serviser ne more poservisirat tvojega avta REMOTE...

Ampak ogromno težav ki jih navaja Molnar je pa problem ORGANIZICIJSKE NARAVE, to da on ne sme popusta dajat ampak mora nadrejenega poklicat je politika firme, če spremenijo sistem in jim bolj zaupajo se takoj odpravi prva težava in tako naprej... enako je s SKENIRANJEM PAPIRJA in PODPISOVANJEM ko imaš elektronski podpis itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

3p ::

m0LN4r je izjavil:

Ma jaz bi preden bi zacel doma delat, najprej sel na eno voznjo, se prebujal do enajstih, namesto ene kave spil dve, tri, telefon nastavil na "ne moti" in sele ob 12ih bi zakurblal ;)


Če bi lahko potem z delom tudi končal ob "petih" in nihče na firmi ne bi opazil razlike, lahko to pomeni da:
1) nimate nobenega pregleda nad storilnostjo
2) v službi se polovico časa samo delate da delate

Mato989 ::

3p je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ma jaz bi preden bi zacel doma delat, najprej sel na eno voznjo, se prebujal do enajstih, namesto ene kave spil dve, tri, telefon nastavil na "ne moti" in sele ob 12ih bi zakurblal ;)


Če bi lahko potem z delom tudi končal ob "petih" in nihče na firmi ne bi opazil razlike, lahko to pomeni da:
1) nimate nobenega pregleda nad storilnostjo
2) v službi se polovico časa samo delate da delate


Ali pa, si dosti bolj produktiven kot povprečen delavec ki za to morda potrebuje 7 ur ti pa samo 3 ali 4 =)

Šoker vem ja =)

Recimo mi kot ITjevci mamo normo 0,33 ure za odpiranje novega uporabnika, jaz nardim v 5 min, pišem 0,33 ure, na šihtu pač pol brskam po spletu doma pa spijem ledeno kavo na balkonu, kje točno je razlika?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Ma ja, konc koncev vsak gleda, kako bo boljse skozi prisel. Vsak je po malem egoist, stem ni nic narobe, nihce ni dobrodelna ustanova, da se bo firmi v rit vlekel in se zrtvoval. No ja sicer mas tudi taksne ekstreme, ko se work-life balance mocno prevesi v work, pa tega ne opazijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Ma ja, konc koncev vsak gleda, kako bo boljse skozi prisel. Vsak je po malem egoist, stem ni nic narobe, nihce ni dobrodelna ustanova, da se bo firmi v rit vlekel in se zrtvoval. No ja sicer mas tudi taksne ekstreme, ko se work-life balance mocno prevesi v work, pa tega ne opazijo.


Itak, to maš povsem prav, kar sem želel povedat je to, da glede na moj primer:

Odprtje novega uporabnika in osnovne nastavitve: planirano porabljen čas 0,33 ure, realistično mi vzame 5 min, je pač tako da če to naredim doma, zgleda da "nič ne delam" ker po 5 minutah zunaj sedim na balkonu, na šihtu pa pač zgleda kako pridno delam ker kao nekaj štrckam po PCju čeprav berem slo tech ali tradam crypto

Realizacija je pa identična, produktivnost tudi, ampak moj občutek zadovoljstva od doma 10x višji in lojalnost podjetju in ne želja spreminjat višja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Jaz mam človeški kontakt popoldan s prijatelji, v službi NISEM ZA TO da bi imel človeški kontakt ampak da zaslužim PLAČO...
Čisto malo se mi smiliš, ne prav dosti.
8 ur prenašati druge ljudi zgolj zaradi denarja, ni šala mala.

Pri nas so medčloveški odnosi prva stvar, kateri je res vse podrejeno. Služenje denarja in opravljanje dela, je globoko niže na prioritetni listi.
Če že moramo preživeti tretjino tedna skupaj, je fajn, da se zastopimo med sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz mam človeški kontakt popoldan s prijatelji, v službi NISEM ZA TO da bi imel človeški kontakt ampak da zaslužim PLAČO...
Čisto malo se mi smiliš, ne prav dosti.
8 ur prenašati druge ljudi zgolj zaradi denarja, ni šala mala.

Pri nas so medčloveški odnosi prva stvar, kateri je res vse podrejeno. Služenje denarja in opravljanje dela, je globoko niže na prioritetni listi.
Če že moramo preživeti tretjino tedna skupaj, je fajn, da se zastopimo med sabo.



Ne gre se da jih prenašam ZGOLJ zaradi denarja, dejansko so vsi tam v pisarni kjer sedimo skupaj fajn ljudje in vedno KO SMO NA FIRMI se radi za malco vsedemo skupaj in spijemo rundo in podebatiramo... Ampak jaz razumem, da sem tam na firmi primarno zato da dobim 18tega plačo, ne zato ker so mi oni fajn ljudje...

Če pa je že tako pa se vprašaj, če bi to vse delal če plače ne bi dobil =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

feryz ::

A niamte nič piknikov in teh zadev? Da se fajn nažrete in še kakšno kuverto nesete domov? Tudi to mora biti.
Čeprav bo letos, v pričakovanju globalnega segretja, prase že preveč zraslo. Kar odmika se. Ne vem, kdo ga bo pojedel, tolikšnega.

m0LN4r ::

@feryz
Nauci se pravilno citirat.

Feriz ljudje smo socialna bitja in nimamo vsi tecnih sodelavceh in delo opravljamo kljub temu efektivno, brez tega, da zrtvujemo zato cloveski kontakt. Nevem, ampak moj svet ni sestaljen samo iz pet prijateljev in enega popoldneva.

Recimo sem bil doma, ampak tistih nekaj mescev v zivo nisem niti enega sodelavca imel moznosti srecati, ker zivimo prevec razpresno oz. vsak v drugi vasi okoli mesta. Ko pa smo bili vsi v mestu, pa se je dalo marsikaj hitro zmeniti.
Tudi kak biljard med pavzo je padel, tako pa ne, ker bi se za to moral vsak ekstra pripeljati v mesto ali pesaciti cez mesto.

Na nasem delovnem mestu je fajn, prijetno, motivirajoce vzdusje, vcasih tekmovalnost. Doma pa tega ni.

@Mato989
Ja saj povsem razumljivo, da je vseeno, kljub temu ni vse crnobelo, ker pac nismo vsi postenjaki. Delo od doma, pac nekaterim daje prevec svobodne roke in so zelo zelo zviti, kar se tice realne produktivnosti. Imas eno skupino ljudi, ki so zelo dobri v tem da se delajo, da delajo. Z delom od doma, pa jim das se vec manevrskega prostora.

Za vecje firme, ki pa imajo nevem recimo 50+ pisarn v najemu pa je to win win naceloma. Odpadejo ogromni stroski najema, kurjave, ciscenja in in in. Vse to nalozis delavcu na rame, pa da se bo boljse pocutil mu das nekaj drobiza v zameno.
*Mene ce sef poslje domov, mu takoj zracunam kolko dodatne kurjave, klime, vode, kave, interneta, ciscenja in seveda, ce za to zrtvujem 6 kvadratnih metrov, svoje pohistvo, mu tudi najemnino poracunam, ker ce ne, bom na tistih 6 kvadratih potem rajsi gojil paradajs ali tulipane.


PS:
Jaz si to predstavljam kot kolesarjenje. Nekateri gredo rajsi sami na pot, drugi pa v skupini s kolesarskim drustvom vsaj dva ali trije, da se medsebojno spodbujajo in tako vec prevozijo skupaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

A dej no, kurjave je šlo v tem času še za odtenek manj, ker sem jaz dodatno ogreval bajto s 100W. Itak se naša ogreva 24/7 s TČ in ni razlike če sem doma.
Vode je šlo nekaj več, predvsem za WC, internet je stal točno toliko kot prej, štroma pa se ni porabilo skoraj nič več za tisto 20W ledico pa 60W LCD. Ti stroški so bili drobiž, glede na to, koliko sem prihranil na račun prevoza, parkiranja in menze.

m0LN4r je izjavil:

Jaz si to predstavljam kot kolesarjenje. Nekateri gredo rajsi sami na pot, drugi pa v skupini s kolesarskim drustvom vsaj dva ali trije, da se medsebojno spodbujajo in tako vec prevozijo skupaj.
Sam precej lažje treniram, ker si prilagajam tempo glede na svoj utrip in kondicijo, lahko delam intervalni trening, izbiram traso sproti kot se mi zahoče. Le poredko mi zapaše s skupino kolesarit.
Enako je tudi s šihtom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

m0LN4r ::

A dej no, kurjave je šlo v tem času še za odtenek manj, ker sem jaz dodatno ogreval bajto s 100W.
Z 100w ti segrevas bajto pod 10 stopinj zunanjske? Vsaka ti cast.

Nima veze, kako veliki so stroski, ampak jaz nisem dobrodelna ustanova, da bi to financiral delodajalcu.

6 kvadratov stane mene 60 evrov, naj placa.
Internet imam najcenejsi, ki obstaja, za sluzbo bi potreboval hitrejsega.
Z 100W ne seri. Po izracunu najemnika, bom placal za kurjavo in elektriko od Oktobra do Aprila, dodatnih 400evrov. Pa ne kurim na vec kot 21, ampak se nabere, ce je zunaj hladno.
Ce me ni doma, to pomeni, da kurjava laufa na 19 stopinj namesto 21.
Prevoz mi placajo, malico tudi. V sluzbi ne jem, doma pa tudi ne do vecera, tako da je vseeno.
Po moznosti pa lahko se sluzbeni avto dobim, sluzbene pisarne pa ne.

V tem trenutku res nimam prostora za taksno sranje, niti pisalne mize nimam, ker je ne rabim. V kuhinji pa ne mislim delat. A razumes? Verjetno ne.
Zame je dom, dom in ne nosim sluzbe domov, niti nocem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

A dej no, kurjave je šlo v tem času še za odtenek manj, ker sem jaz dodatno ogreval bajto s 100W.
Z 100w ti segrevas bajto pod 10 stopinj zunanjske? Vsaka ti cast.

Nima veze, kako veliki so stroski, ampak jaz nisem dobrodelna ustanova, da bi to financiral delodajalcu.

6 kvadratov stane mene 60 evrov, naj placa.
Internet imam najcenejsi, ki obstaja, za sluzbo bi potreboval hitrejsega.
Z 100W ne seri. Po izracunu najemnika, bom placal za kurjavo in elektriko od Oktobra do Aprila, dodatnih 400evrov. Pa ne kurim na vec kot 21, ampak se nabere, ce je zunaj hladno.
Ce me ni doma, to pomeni, da kurjava laufa na 19 stopinj namesto 21.
Prevoz mi placajo, malico tudi. V sluzbi ne jem, doma pa tudi ne do vecera, tako da je vseeno.
Po moznosti pa lahko se sluzbeni avto dobim, sluzbene pisarne pa ne.

V tem trenutku res nimam prostora za taksno sranje, niti pisalne mize nimam, ker je ne rabim. V kuhinji pa ne mislim delat. A razumes? Verjetno ne.
Zame je dom, dom in ne nosim sluzbe domov, niti nocem.



Saj to ti glih govorim, ko praviš kako folk dela manj doma, no to je tista "najemnina" ki bi jo ti računal, eni si pa vzamejo malo drugače v "naravi" torej času =)

feryz je izjavil:

A niamte nič piknikov in teh zadev? Da se fajn nažrete in še kakšno kuverto nesete domov? Tudi to mora biti.
Čeprav bo letos, v pričakovanju globalnega segretja, prase že preveč zraslo. Kar odmika se. Ne vem, kdo ga bo pojedel, tolikšnega.


Imamo 1x letno je fepšta jedača in pijača ampak to mi je običajno doveč ker je ravno za vikend... če bi bilo med tednom v delovnem času bi šel =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jshadlsa232 ::

Mislim da se v tej temi vidi, komu je fokus na sihtu delo, kdo pa hodi svirat kurcu in pit (free) kavo. In odraz tega pri delu od doma je toliko vecji.

Zgodovina sprememb…

cerial ::

Mato989 je izjavil:


Pa saj mislim da je to vsem jasno, problem nastane predvsem takrat ko bi neko delo LAHKO opravljal od doma in bi podjetje tako nekaj storilo za boljše počutje in manj potrate časa na cesti za zaposlenega, pa to NE STORIJO, kot jep rimer enega uporabnika tukaj ki je izpostavil ravno to, da KOMOT delajo od doma, ampak pač šef mora vsakega fizično videt... ker je zaostal v letu 1990...


Jap to je velika težava, se strinjam. Sploh zdej, ko delamo že 1 leto od doma in je jasno dokazano, da zadeve funkcionirajo. (Pred pandemijo si bil tarča posmeha, če si omenil home office v recimo teh, kot je nekdo omenil, socialističnih podjetjih.)

Mike_Rotch ::

Ma jaz bi preden bi zacel doma delat, najprej sel na eno voznjo, se prebujal do enajstih, namesto ene kave spil dve, tri, telefon nastavil na "ne moti" in sele ob 12ih bi zakurblal ;)


Ja, to so med drugim prednosti dela od doma.

Napisal predvidevam ni nihce, se pa definitivno tako obnasate.


To je v tvoji glavi. Mislim, da je vsem jasno, da ne morš jame kopat na daljavo. Že od začetka govorimo o delu, ki ga je možno opravljati na daljavo.

Prinas je casovno razmerje ravno obratno. Stempelj, podpis 10 sekund na originalnem izvornem dokumentu.
Skeniranje, posiljanje, - cakanje na odgovor - spet tiskanje, to pa traja ja vcasih tudi 15 minut ali vec.


Prej si omenjal neko lovljenje šefa po pisarni. Ampak, če vam tiskanje računa traja 15 minut razumem, da bi težko delali na daljavo.

Ti si pac keyboard warrior, saj vse kul. Pofotkaj zobarju zobe, nevem zakaj bi tja hodil, da ti jih gleda, trosil bencin in cakal v cakalnici.


Ne vem kaj je keyboard warrior. Nisem programer, ne delam v IT. V resnici sem službeno relativno malo za računalnikom. Delo na daljavo pač ni omejeno le na IT sektor.

Čisto malo se mi smiliš, ne prav dosti.
8 ur prenašati druge ljudi zgolj zaradi denarja, ni šala mala.

Pri nas so medčloveški odnosi prva stvar, kateri je res vse podrejeno. Služenje denarja in opravljanje dela, je globoko niže na prioritetni listi.
Če že moramo preživeti tretjino tedna skupaj, je fajn, da se zastopimo med sabo.


Saj zato pa ne zapraviš tretjine tedna v službi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftova raziskava: šefi menijo, da zaposleni pri delu od doma niso produktivni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13210910 (5220) kuall
»

Applovi zaposleni se, tokrat zares, vračajo v pisarne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16415889 (9642) Mike_Rotch
»

Za razliko od konkurence Google ne bo omogočal stalnega dela od doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8817157 (13037) LeQuack
»

Delo od doma - stroški na delavcu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9910621 (6445) GupeM
»

Yahoojeva ukinitev dela od doma nujna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5517697 (13948) driver_x

Več podobnih tem