» »

Poletni/zimski čas

Poletni/zimski čas

««
«
1 / 6
»»

HitraSperma ::

Glede na EU, da v 2021 ukinemo premikanje ure - kateri čas vam bolj sede - poletni alo zimski.

Jaz upam da bo poletni, ker bolj paše v današnji življenski slog.
fgdsfjk

cokipoki1116 ::

Poletni

cekr ::

Meni tudi bolj paše poletni. Pravzaprav večini ljudem, ki imajo zjutraj službo.
Se pa bojim, da nam bodo postavili kar zimski(pravi) čas. Zadnje čase so že začeli težit z znanstveniki, ki dokazujejo, kako je za ljudi boljši pravi čas. Kako je fajn, če je ob štirih zjutraj že dan. Od tega normalen delovni človek nima nič. Zelo prav mu pa pride kakšna urca več dneva v večernih urah. To velja za poleti in pozimi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

McHusch ::

Naravni čas ali bioritem je, da se zbudiš približno ob sončnem vzhodu. To pomeni, da se poleti zbudiš prej, pozimi pa kasneje. Če se moraš zbujati celo leto ob isti uri, je še najboljši približek temu naravnemu bioritmu --- taaaadaaa: da poleti prestavimo uro. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

cekr ::

Saj tudi predolgo delo ni naravno pa je treba postorit, kar je treba. Tu se ne moreš prav nič prilagajat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Dr_M ::

Butast folk misli, da bo s poletnim casom celo leto poletje. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

Pika na i ::

HitraSperma je izjavil:

kateri čas vam bolj sede.

Prosti.

Spxy ::

Lahko pa prestavimo delavnik namesto ure, si na istem če obvelja zimski poleti se bo delavnik pač začel ob 7 namesto ob 8.

HitraSperma ::

Me pa zanima kako tisti, ki zagovarjajo "naravni" (zimski) čas, obrazložijo korelacijo med naravo in uro (ki smo jo izmislili ljudje)?
fgdsfjk

Magic1 ::

Dr_M je izjavil:

Butast folk misli, da bo s poletnim casom celo leto poletje. :))

Zelo pametna pripomba, glede na to da smo komaj iz zime ven:| Včeraj je bil vzhod ob 5.45 in zahod ob 18.30. Danes ob 6.45 in zašlo ob 19.30. Kateri čas je boljši?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

gendale2018 ::

mene zanima čigava butasta ideja je bila da se ni tega ukinilo že letos

za to kateri je mi je pa vseeno... nevem pač mejmo referendum po celi eu in glasujmo pa čas ki zmaga zmaga
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

A budalam bi dal za glasovat, da bo še en brexitu podoben rezultat in posledice?

Zakaj bi se učili na svojih napakah, če se lahko na napakah drugih. Tisti, ki so ukniki premik in so se odločili za stalni poletni čas, so že prešli na stalnega zimskega. Le zakaj?

Menim, da bi morali ukinit zgolj premikanje in ohranit časovni pas. Jaz nisem kriv, če bodo za to nebulozo glasovali ljudje, ki že sedaj ne živijo v svojem časovnem pasu (španci, francozi...) ali ljudje, ki bodo imeli od tega navidezno korist zaradi turozma tiste 2 meseca v letu (hrvati).

Zimski čas!

cesnja ::

Meni je glede teh ur razmeroma vseeno, ker imam prilagodljiv urnik in se zbujam priblizno ob soncnem vzhodu. Pozimi je to recimo okoli sedmih, poleti pa se to premakne na okoli četrto uro zjutraj. Tečno mi je, da se večina družabnih zadev dogaja proti večeru, ki je zame v resnici čas za (pripravo na) spanje. Ampak te tezave ne bo odpravil ne zimski ne letni cas, tako da mi je dokaj vseeno.

Baja ::

2 leti bo kreganja kateri čas naj mamo, potem bomo 5 let prestavljali urnike pozimi/poleti, čez 10 let bomo šli nazaj na DST.

IL_DIAVOLO ::

Resevanja problema, ki to sploh ni. Nekdo ocitno mora oznacit svoj mandat.

xx23 ::

V petek je na Radiu Slovenija človek z ministrstva povedal, da ima Slovenija že od začetka izbran čas, to je Greenwich + 1 ura, kar je tudi logično, saj gre 15. poldnevnik točno čez Slovenijo. Nismo nekje na polovici, da bi se morali odločati. Poletni premik pa, da smo zares uvedli zaradi političnih razlogov, da smo se prilagodili evropskim državam v okolici.

Mato989 ::

Pri celotni debati je pomembno samo dvoje

Ali ti je bolj pomembno da imaš čimveč svetlobe popoldan po delovnih obveznostih ali ti je bolj pomembno da imaš sonce ob 4 zjutraj =) ali morda celo prej.

Saj je jasno kaj je treba naredit... pogleda se naj aktivnost ljudi ob 21:30 vs aktivnost ob 4:00



Dejstvo pa je da na koncu bomo imeli isti čas kot Avstrija in Nemčija... ker z njima največ sodelujemo poslovno... Samo poglejte danes kolko bolj fajn bo ko bo sonce dalj časa zgoraj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Potem lahko samo upamo, da bojo Nemci pametnejši od nas.

starfotr ::

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:

Dejstvo pa je da na koncu bomo imeli isti čas kot Avstrija in Nemčija... ker z njima največ sodelujemo poslovno... Samo poglejte danes kolko bolj fajn bo ko bo sonce dalj časa zgoraj...


Pogledat je treba kako fajn je, k bo decembra ob osmih zjutraj se tema. :)

starfotr ::

To ljudi ne briga. Važno je, da se poletni čas sliši zelo toplo in asociacija na dolg dan. Kaj bo pozimi, bodo pa videli te bedaki, ki glasujejo za stalni poletni čas.

Vrv je dolga, toliko, kot je, če potegneš na enem koncu, potem na drugem zmanjka. Ni to elastika.

Dojenček se zbudi vsak dan isto. Ko ga doseže svetloba. Starši, ki hodijo spat ob 22+ pa imajo pomanjkanje spanca. Prej spat, banda. Dan se lovi zjutraj in ne zvečer, že tisočletja stara modrost.

mitkos ::

Poletni čas je boljši.

BigWhale ::

Mogoce bi se splacal vprasat tud rusijo zakaj so sli iz stalnega poletnega casa, po stirih letih, na stalni zimski cas. Mogoce.

Mato989 ::

BigWhale je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejstvo pa je da na koncu bomo imeli isti čas kot Avstrija in Nemčija... ker z njima največ sodelujemo poslovno... Samo poglejte danes kolko bolj fajn bo ko bo sonce dalj časa zgoraj...


Pogledat je treba kako fajn je, k bo decembra ob osmih zjutraj se tema. :)


Ni razlike ce zacnes delat ob 7ih se peljes na siht v temi bo pa velika razlika popoldan ko hres ob 15ih domov
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Cifix63 ::

HitraSperma je izjavil:

Glede na EU, da v 2021 ukinemo premikanje ure - kateri čas vam bolj sede - poletni alo zimski.

Jaz upam da bo poletni, ker bolj paše v današnji življenski slog.






Zimski čas!


1. Ker navedba zgoraj nima nič skupnega z življenskim slogom,...to ni pametni telefon, določena elektronska pomagala/igračke in še posebej, ker ni nekaj kar je za dve leti potem pa nam to ni več všeč pa bi zahtevali novo. Pri uri tega ne bo možno.
Formulacija je nezrela, naivna, z neoliberalnim odtisom.

2. Ker je zimski čas najbolj možno usklajen s svetlobo, ki uravnava prebujanje, spanje, presnovo. Takšen je bil čas pred uvedbo spreminjanja ure v 70-ih letih - zato naj se takšen vrne nazaj.





starfotr je izjavil:

To ljudi ne briga. Važno je, da se poletni čas sliši zelo toplo in asociacija na dolg dan. Kaj bo pozimi, bodo pa videli te bedaki, ki glasujejo za stalni poletni čas.

Vrv je dolga, toliko, kot je, če potegneš na enem koncu, potem na drugem zmanjka. Ni to elastika.

Dojenček se zbudi vsak dan isto. Ko ga doseže svetloba. Starši, ki hodijo spat ob 22+ pa imajo pomanjkanje spanca. Prej spat, banda. Dan se lovi zjutraj in ne zvečer, že tisočletja stara modrost.




Tako je. S temi besedami je povedano dovolj.
Žal je pa vse kar je staro dandanes zanič! Še največji problem pa vidim v tem, da se pri vsem razmišlja od danes na jutri. Vse samo kratkoročno, za trenutni užitek. Srednjeročno je že prej izjema kot pravilo. Dolgoročno pa sploh ne obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

HappyPills ::

Zimski, službe pač prilagodimo in začnimo delat ob 4ih zjutraj pa bomo ob 12ih že doma pa je. Spat pa po risankah, da se izognemu poročilom in politikom.

qwertyy ::

Ja, v starih časih je bil dan ob 4 zjutraj koristen, ker so ljudje preden so šli v fabrko morali še v štalo, na njivo itd. Danes tega večini ljudi več ni treba. In pri večjih kmetijah za take stvari poskrbijo razni stroji.

Raje se pozimi vozim ob 7 ali 8 v temi v službo in imam potem, ko sem konec še kakšno uro sončka. Kaj pa folk, ki začenja ob 6? Te se tako ali tako vozijo celo zimo v temi v službo pa nič ne jokajo.

To, da je pozimi tema že ob 4 je prav depresivno. V službo grem v temi in ko stopim skozi izhod se že temni.. Preberite si malo, kaj je seasonal affective disorder.

In pa to, da je poleti dan do 9 zvečer je milina in dopušča raznorazne popoldanske aktivnosti. V marcu, preden se prestavi ura je ob 5 zjutraj že dobesedno dan. Takrat 80% Slovenije še sladko spi...

Mato989 ::

Nehajte sanjat o tem kao pravem casu... Vsak cas v urah je UMEEETEN....

poletbi cas vecini folka bolj odgovarja ker ni razlike zjutraj ko gres na sibt ob 6tih gres v temi pa bilokeri cas je pozimi v efektu... Isto ce mors bit na sihtu ob 7ih... Za one ob 8ih bo malo slabse... 9tih pa spet prakticno brez razlike.

Skratkaa poletni je gladka izbira vsem ki delajo dopoldan oz niso na socialni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MasterTade ::

Kaj pa tisti, ki delajo na terenu? :D
Mors omnia aequat

Cange ::

Poletni čas je ljudski. V primeru da bo nekoč več kot 50% ljudem bolj pomembno "vreme" med službo se potem spremeni čas za 2 uri naprej.

xx23 ::

Mato989 je izjavil:

Ni razlike ce zacnes delat ob 7ih se peljes na siht v temi bo pa velika razlika popoldan ko hres ob 15ih domov


To ti misliš, da ni razlike, če se zbudiš sred noči.

V ZDA so ugotovili, da pouk med 7.00 in 8.30 ni primeren. Tam so precej vezani na šolske avtobuse, pozneje pa, ko imajo otroci vozniški izpit, se sami vozijo v šolo. Ugotovili so, da je premik ure za začetek pouka na 8.30 ali 9.00 bistveno zmanjšal telesno težo, izboljšal učni uspeh in zmanjšal število prometnih nesreč pri mladih. Ugotovili so tudi, da je manj tveganega vedenja, manj uporabe alkohola in prepovedanih drog. S poznejšim začetkom pouka bodo dijaki dlje v šoli, kar pomeni, da bodo krajši čas prepuščeni sami sebi, preden se bodo starši vrnili domov, zato manj posegajo po različnih nedovoljenih snoveh.


Pri nas so letos na osnovnih šolah mlade raziskovalke delale naloge, ki so pokazale, da kratko spanje pri otrocih od 13. do 15. leta korelira s povečano telesno težo.


https://www.rtvslo.si/stevilke/poznejsi...

Mato989 ::

To je napacna raziskavace bi mulci sli spat prej i spali dovolj ur cas vstajanja oz tema ne bi mela vpliva
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:

ce bi mulci sli spat prej

Ja, ze res ampak je mal butast argument k je isto pol ce reces, ce bi mulci manj jedli ne bi bli debeli.

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ce bi mulci sli spat prej

Ja, ze res ampak je mal butast argument k je isto pol ce reces, ce bi mulci manj jedli ne bi bli debeli.


Ja, samo raziskovalci trdijo da je ZARADI ure zbujanja tole težava, kar pa zagotovo ni res, ampak je zaradi prekratkega časa spanja!!! In dokazano je, da je čas pred polnočjo najboljši za spanje, ker pa vsi vemo kdaj hodijo ljudje spat (večinoma po 22tih oz 23tih, pa pomeni da iz tega naslova pride do teh težav, ne zato ker se ob ej pa tej uri zbujajo...

Bistveno je da premalo spijo v 1 kosu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Cifix63 ::

Še enkrat in to naj bo zadnjič..ker za več je že škoda tako časa, kot kaj drugega.

Odločite se prav!

Da ne bo potem čez 10 let ali že prej jamranja in tipično slovenskega "kaj so naredili" in "jaz pa že nimam nič s tem".

starfotr ::

Ne pametujte, da naj mulci hodijo prej spat. Otrokom se v najstniških letih spremeni ura, ritem. Za katerega niso krivi sami. Šole bi se morale začeti kasneje. Študije so pokazale, da zamik začetka pouka pomeni bistveno boljše zdravje manj proboemov z nemiri, boljši učni uspeh. Vendar to ni navijanje za poletni čas, pač pa za zamik začetka pouka. Kar je super, kasneje se začnr pouka, manj gneče v najbolj obremenjenih terminih, oziroma razporeditev, da vsi ne hodijo isto.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Ne pametujte, da naj mulci hodijo prej spat. Otrokom se v najstniških letih spremeni ura, ritem. Za katerega niso krivi sami. Šole bi se morale začeti kasneje. Študije so pokazale, da zamik začetka pouka pomeni bistveno boljše zdravje manj proboemov z nemiri, boljši učni uspeh. Vendar to ni navijanje za poletni čas, pač pa za zamik začetka pouka. Kar je super, kasneje se začnr pouka, manj gneče v najbolj obremenjenih terminih, oziroma razporeditev, da vsi ne hodijo isto.


LOL... moja mati je povedala da v njenih časih niso bli do polnoči pokonci, so hodli spat tudi v srednji šoli ob 21:00 ZADNJE... in tako so bili vsi ob 6:00 spočiti... če pa greš spat ob 00:00 pa verjamem da je ob 8:20 prezgodaj.

Problem je da zaradi tehnologije mulci bulijo v ekrane do 23:00+ n potem slabše spijo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Buljenje v zaslone je spet drug problem.

Znanstveno dejstvo je, da najstniki zaradi drugačnega proizvajanja hormonov težje zaspijo pred 11. uro, vendar potrebujejo 8-10 ur spanca, imajo tako drugačen bioritem kot odrasli in se trenutno to tudi pokaže pri dejanski performansi v šoli.

Šola bi se morala začeti vsaj ob 8:30, trenutni 9-urni urnik je popolnoma predolg. Urnik bi se moral prilagoditi kasnejšemu začetku tako, da bi učenec še vedno lahko bil doma vsaj ob 16:00. Zgledujemo se lahko po severnejših državah (npr Finska).

Preberite si kakšen članek o tem. Npr: jcsm.aasm.org/viewabstract.aspx

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Buljenje v zaslone je spet drug problem.

Znanstveno dejstvo je, da najstniki zaradi drugačnega proizvajanja hormonov težje zaspijo pred 11. uro, vendar potrebujejo 8-10 ur spanca, imajo tako drugačen bioritem kot odrasli in se trenutno to tudi pokaže pri dejanski performansi v šoli.

Šola bi se morala začeti vsaj ob 8:30, trenutni 9-urni urnik je popolnoma predolg. Urnik bi se moral prilagoditi kasnejšemu začetku tako, da bi učenec še vedno lahko bil doma vsaj ob 16:00. Zgledujemo se lahko po severnejših državah (npr Finska).

Preberite si kakšen članek o tem. Npr: jcsm.aasm.org/viewabstract.aspx


Torej če administrativno rečemo da je ura 23:00 ob 6tih večer bodo naenkrat lažje zaspali? Daj ne bluzi no... ura je umetna TVORBA... to da ti rečeš da pred neko uro nekdo težje zaspi je popolnoma arbitrarna bedarija v glavi nič drugega...

jaz kot najstnik sem čisto ok zaspal ob 21:00 če je blo treba, samo ne smeš sedet cel dan ampak bit aktivn pa si utrujen in zaspiš tudi ob 20:00 če treba po celodnevnem fizičarjenju!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

PNG, zgoraj sem napisal, da to ni povod za premik na stalni poletni čas iz našega standardnega časa.

Ti, kot najstnik se ne spomenš niti kakšne hlače si takrat imel, kaj šele, da bi spomnil, kako si spal.

Znanstveno dokazano je, to kar pa ti govoriš pa nima nobene osnove.

Cervantes ::

Zimski. Slovenci imamo to srečo, da živimo praktično na 15. meridianu (+/- malo), pri nas je sonce opoldne najvišje, vzhaja in zahaja simetrično. Ta čas je fiziološko prilagojen našemu organizmu, po njem se ravnajo vsa živa bitja (no ja). In ni razloga, da bi zaradi ene ura zvečer, ko itak vsi bulijo v TV, ta naravni ritem podirali.

Gavran ::

HitraSperma je izjavil:

Me pa zanima kako tisti, ki zagovarjajo "naravni" (zimski) čas, obrazložijo korelacijo med naravo in uro (ki smo jo izmislili ljudje)?


Ko je sonce sredi dneva v zenitu, je ura, ne mores verjeti, poldan oziroma 12...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

facepalm ::

ce bi argumenti, kako en cas skodi zdravju drzali, bi se vsi cca pol leta slabse pocutili.
izbira uradnega casa je bolj osebna preferenca. meni bi bolj ugajal poletni cas, saj sem bolj aktiven v popoldanskem/vecernem casu in obicajno zaspim okoli polnoci.
ne predstavljam si modrega neba ob 3:15, pravtako mi je pozimi neprijetno, da se noc naredi uro po sluzbi.

kakorkoli cas (uro/datum) si je izmislil clovek in tudi ce premaknemo uro za 12h naprej, ne bo imelo nobenega vpliva. npr, sam imam doma eno uro zamaknjeno za cca 6,5h in se pocutim odlicno.

Gavran je izjavil:

HitraSperma je izjavil:

Me pa zanima kako tisti, ki zagovarjajo "naravni" (zimski) čas, obrazložijo korelacijo med naravo in uro (ki smo jo izmislili ljudje)?


Ko je sonce sredi dneva v zenitu, je ura, ne mores verjeti, poldan oziroma 12...



in kako bi to vplivalo na nas, ce bi bili takrat kazalci na 13:07?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

PNG, zgoraj sem napisal, da to ni povod za premik na stalni poletni čas iz našega standardnega časa.

Ti, kot najstnik se ne spomenš niti kakšne hlače si takrat imel, kaj šele, da bi spomnil, kako si spal.

Znanstveno dokazano je, to kar pa ti govoriš pa nima nobene osnove.


Jaz se odlično spomnim, da ko sem nažigal igrice do polnoči mi je blo težko it drug dan v šolo ob 7:55 in sedet pri pouku, ko sem pa od fizičnega napora zaspal ob 21:15 recimo sem pa drug dan bil naspan in spočit

To je vse.

Znanstveno dokazano ni nič... če bi blo karkoli znanstveno dokazano bi pol časa bilo vseeno slabo, zakaj ne bi šolo potem dali popoldan, bomo meli same odličnjake in nobelove nagrajence, ker bodo naspani ane? Ne se šalit!

Gavran je izjavil:

HitraSperma je izjavil:

Me pa zanima kako tisti, ki zagovarjajo "naravni" (zimski) čas, obrazložijo korelacijo med naravo in uro (ki smo jo izmislili ljudje)?


Ko je sonce sredi dneva v zenitu, je ura, ne mores verjeti, poldan oziroma 12...


12 je številka, če takrat kaže 13 to ne spremeni bioritma živali ne človeka, in je to bullshit argument!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

BigWhale ::

Kako to ne spremeni bioritma, vstati eno uro preden vzide sonce, namesto, da bi vstal ob soncnem vzhodu?

Utk ::

Vsak normalen ima raje uro več dneva v prostem času kot med službo. To je vse kar je treba vedet o tem. Še to neumnost s pozno šolo in službo ob 8h ali celo 9h so si izmislili Ljubljančani, ki rabijo eno uro, da spravijo otroke v šolo in sebe v službo, čeprav živijo kao v mestu in imajo kao vse pri roki. Jaz sem vstajal 15 do 7h in bil ob 7h v šoli. Ja, bi pasalo uro dlje spat, ampak nič drugače ne bi bilo 15 do 8h.

BigWhale je izjavil:

Kako to ne spremeni bioritma, vstati eno uro preden vzide sonce, namesto, da bi vstal ob soncnem vzhodu?

A poleti vstajaš ob 4h? Nabavi rolete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

HitraSperma ::

Gavran je izjavil:

HitraSperma je izjavil:

Me pa zanima kako tisti, ki zagovarjajo "naravni" (zimski) čas, obrazložijo korelacijo med naravo in uro (ki smo jo izmislili ljudje)?


Ko je sonce sredi dneva v zenitu, je ura, ne mores verjeti, poldan oziroma 12...

Kaj ima stevilka 12 s soncem na sredini neba?
fgdsfjk

Mato989 ::

BigWhale je izjavil:

Kako to ne spremeni bioritma, vstati eno uro preden vzide sonce, namesto, da bi vstal ob soncnem vzhodu?


A poleti vstajaš vsak dan ob 4:00?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:

A poleti vstajaš vsak dan ob 4:00?


Ne, ob petih, ker smo na poletnem casu. Tako do osmih ze marsikaj postorim in sem lahko potem od osmih naprej na voljo za stranke.

starfotr ::

Bebci, ki so fouš, ker bi današnji otroci dlje spali, če bi premakniki začetek pouka in PNGji bi imeli pravico do odločitve o tem, kakšen čas bomo imeli. Za nekatere zadeve demokracija ni rešitev in je treba izključno zdrava pamet in stroka.

Pač pojdite zjutraj laufat, berite knjigo. Zakaj bi morali zvečer?

Če se pritožujete nad delovnikom, zamenjajte službo, pojdite v s. p. in guess what, sami boste svoj šef.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115033 (6562) Oberyn
»

V EU premikanje urinih kazalcev še vsaj do leta 2021 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
539372 (4871) Lonsarg
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15635786 (29115) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21843404 (30167) nsa_ag3nt

Več podobnih tem