» »

Delovni čas

Delovni čas

1
2
»

šernk ::

moj delovni čas je po delu. Če se mudi delam tudi 12 ur dnevno, drugače pa lahko po 4 ure če ni gužve. večinoma je pa seveda prvo, dopust vzamem če ga nujno rabim, oziroma ko ga lahko. Na mobitel moram biti dosegljiv praktično od 6 zjutraj do polnoči, tudi ob praznikih ampak me izven delovnega časa kličejo res le če je nujno.

pritožujem se zaradi tega ne, ker sem delal za tekočim trakom samo 1 mesec kot študent pa mi je šel urnik od 7 do 15 ure na jetra. WC odmor točno določen, malica točno določena...raje si sam prilagajam urnik.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

solatko ::

Vsaka nadura je rezultat slabe organizacije dela, razen nadomeščanje bolanega sodelavca ali izjemno velikega naročila, katrega se ne da sprovesti v rednem času.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Vsaka nadura je rezultat slabe organizacije dela, razen nadomeščanje bolnega sodelavca ali izjemno velikega naročila, katrega se ne da sprovesti v rednem času.


Ja in ne... v trgovini recimo pač zaradi povečanega obsega prodaje v Decembru delamo vsi nadure, ker je prometa 1-1,5x več... ljudi pa enako... Za 1 mesec pa se ne splača uvajat in iskat ljudi... niti študentov... potem pa te ure koristimo naslednje 3-4 mesece v obliki podaljšanih vikendov.

Ampak to kar je govora tu je po mojem ravno glavni problem slabih delovnih mest... in preveč jih je, na žalost... rezultat je tole, da ko eden odide, pametni managerji in vodje dajo delo drugim ki so potem še dalje preobremenjeni, in potem še kdo gre ali se klima poslabša in rezultat je naenkrat več bolniških, dodatni odhodi, in struktura pade... vse zato ker je pretežko zaposlit še 1 osebo ali pa povišat plačo za 100€ po osebi.

Pač realnost SLovenije... Najbolje je v SLoveniji delat malo za malo več kot minimalca... ostalo pa na črno... vse ostalo je neprimerno več inputa za tistih200€ več plače, razen če maš malo sreče.

next3steps ::

Ampak to kar je govora tu je po mojem ravno glavni problem slabih delovnih mest.

Ne, je problem neumnih delavcev, ki delajo dlje, kot je dogovorjeno.
Sem Slovenec, ne jamram. Iščem rešitve!

shotalick ::

Imamo gibljiv del. čas, in sicer 6:30 - 9:00 prihod v službo, izhod 14:30 oz. delavnik 8-ih ur. V kolikor imaš nadure greš lahko domov ob omenjeni uri oz. prej. Del. mesto - IT sektor.

bajsibajsi ::

shotalick je izjavil:

Imamo gibljiv del. čas, in sicer 6:30 - 9:00 prihod v službo, izhod 14:30 oz. delavnik 8-ih ur. V kolikor imaš nadure greš lahko domov ob omenjeni uri oz. prej. Del. mesto - IT sektor.


Podobno, le da sta prihod in odhod malenkost bolj togo uravnana (naceloma prihod nekje med 7 in 8 uro in odhod nekje ob 15+/-). S tem, da lahko grem/koncam prakticno kadarkoli zelim. Magari ob 12, ce je delo opravljeno in imam do konca meseca okvirno dovolj ur. Malicam kadarkoli zelim in ni strogo omejena na 30 minut. Ponujeno sem imel prihod z vecjim zamikom oz. intervalom, ampak sem odklonil, saj mi je "nekje do 8 ure" povsem OK. Proste dni koristim kadarkoli zelim. Seveda zopet velja pogoj, da je delo opravljeno.
Vecino dela opravim v sluzbi med sluzbenim casom. Privatni cas naj bo in je namenjen privat zadevam! Na tem delu bi sicer lahko filozofirali. Je, taksno in drugacno, izobrazevanje, ki ga izvajamo in se vrsi privatno, ker sami tako zelimo, cutimo, potrebujemo itd, a lahko bistveno prispeva k ucinkovitosti in uspesnosti v sluzbi, res zgolj v privatne namene? Nemara bi v nekem, vsaj pol idealnem (materialisticnem) svetu, tudi tu bila na mestu neka kompenzacija.

"saj me direktorica včasih kar v soboto zjutraj pokliče in s tem skrajša spanec. Kar hočem reči, omejitve nimamo nobene, klic lahko pričakuješ vsak dan ob vsakem času. Nekateri ob koncu delavnika na službo pozabijo, jaz takrat še prejemam klice."

V kolikor se to relativno pogosto dogaja in kot pravis brez vseh omejitev, potem je potrebna za to tvoja privolitev oz. vsaj ustrezna kompenzacija. V nasprotnem primeru je klicarjenje, v tvojem privatnem casu in na tvojo privatno telefonsko stevilko, zaradi sluzbenih zadev, izkoriscanje s strani nadrejenega/delodajalca. Slednje ne velja zgolj v primeru klicarjenja nadrejenega. Povsem nic drugace ni, ce te klice sodelavec, ki je polozajno enakovreden tebi oz. hierarhicno nizje rangiran sodelavec.

Zal je realno stanje taksno, da delavce nadrejeni pogosto izkoriscajo... ker lahko. :/ Poleg ze omenjene menjave sluzbe in ce konstruktiven dialog o tej temi ni mogoc, lahko mogoce direktorico "spametujes" na kaksen drugacen nacin. Npr. se preprosto ne javis, das njeno stevilko na ignore, izkljucis telefon (airplane mode), se javi ljubosumna prijateljica, zena, mama..., ali pa... jo zacnes se sam klicati ob najbolj nemogocih urah, ker si se ravno spomnil nekaj, kar se tebi zdi, da bi izjemno pozitivno vplivalo na posel in to vztrajno ponavljas dokler ne dojame situacije. :) Seveda je v tem primeru pametno imeti v rezervi se kaksno sluzbo.

MisterR ::

Od 7ih-10ih in 8ur. IT sektor.
Za službo imam ločen skype,slack,google itd.. Tako da samo "logout" in konec.

Če šefi kaj rabijo me bodo poklicali na privat telefonsko, ampak to se je v letu dni zgodilo mogoče 2x.

Če pa nas baše kak rok so pa pač nadure, tu nimaš kaj in tako je tudi prav.

šernk ::

solatko je izjavil:

Vsaka nadura je rezultat slabe organizacije dela, razen nadomeščanje bolanega sodelavca ali izjemno velikega naročila, katrega se ne da sprovesti v rednem času.


pri nas je vedno drugo, dobiš naročilo in rok, ki je ponavadi seveda katastrofa. Sicer res da bi bili manj pod pritiskom, če bi imeli dodatnega sodelavca ampak pride kakšen mesec, ko lahko tudi dobesedno v zrak gledaš cel mesec. takrat pač skuriš nadure, dopust in vse. Poleg tega delam v podjetju kjer gre lahko vedno kaj narobe, saj se izdeluje unikatne izdelke, naj zato ker sem jaz nekaj zajebal (ali pa konstrukter pred mano in nisem opazil) 10 delavcev 5 ur gleda v zrak? Ali je boljše, da če že upam rešim zadevo po telefonu v roku 5 minut? So pa seveda tudi časi ko ne moreš biti dosegljiv na telefon.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

solatko ::

šernk - Vedno obstojajo firme, ki ne morejo organizirati dela optimalno ali zaradi vrste ponudbe ali zaradi specifike proizvoda, jaz pa govorim o firmah, ki delajo enake proizvode že 20+ let, pa imajo lastniki zaposlenih premalo ljudi, saj je za njih ceneje, če tisti delavci, ki jih imajo, delajo "nadure", ki niso plačane, niti jih delavci nimajo časa koristit.

Nadura naj bi bila plačana 50%+, ure za doprinos so 1:1, namesto poštenih 1:1,50. Ko se delavec utrudi, ga enostavno zamenjajo z drugim, če noče ali ne more delat 12 ur, že najdejo vzrok, da ga tudi zamenjajo.
Skratka, v takih firmah, delavci šenkujejo delodajalcu več kot pol mesečne kvote ur (se po navadi dela tudi soboto in nedeljo).
Delo krepa človeka

BlaY0 ::

Šmorn je izjavil:

Pri nas nekateri "pametno" uporabljajo službeni telefon tudi za privat namene (od šefa odobreno) in sploh nimajo več privat številke...

Če znaš pametno uporabljati pameten telefon, potem to ni noben problem. Pogrupiraš si pač folk in narediš selective mute schedule. Razen če imaš čisto tanovo Nokio 3310, potem tega ne moreš...

OP pravi še da gre domov ob 8h zvečer, ker ga drugače delo počaka. V čem pa je problem, če te delo počaka? Problem bi bil, če te delo ne bi čakalo.

djabi ::

solatko je izjavil:

šernk - Vedno obstojajo firme, ki ne morejo organizirati dela optimalno ali zaradi vrste ponudbe ali zaradi specifike proizvoda, jaz pa govorim o firmah, ki delajo enake proizvode že 20+ let, pa imajo lastniki zaposlenih premalo ljudi, saj je za njih ceneje, če tisti delavci, ki jih imajo, delajo "nadure", ki niso plačane, niti jih delavci nimajo časa koristit.

Nadura naj bi bila plačana 50%+, ure za doprinos so 1:1, namesto poštenih 1:1,50. Ko se delavec utrudi, ga enostavno zamenjajo z drugim, če noče ali ne more delat 12 ur, že najdejo vzrok, da ga tudi zamenjajo.
Skratka, v takih firmah, delavci šenkujejo delodajalcu več kot pol mesečne kvote ur (se po navadi dela tudi soboto in nedeljo).


Eno je teorija, drugo pa praksa.
Tudi jaz sem že več šihtov zamenjal, ker enostavno niso dovolj dinamični, predvsem pa, če poveš svoje mnenje, te gledajo kot krava svežo travo (zaradi politične korektnosti pričakujejo, da si tiho).

Že pred leti sem šel na svoje, ker bi drugače končal nekje na psihiatriji ali pa v zaporu (ker so mi po glavi rojevale razne grde misli, kaj vse bi lahko počel z vodilnimi). Tako je najboljše.

shadeX ::

BlaY0 je izjavil:

OP pravi še da gre domov ob 8h zvečer, ker ga drugače delo počaka. V čem pa je problem, če te delo počaka? Problem bi bil, če te delo ne bi čakalo.


Nekatera dela pač morajo biti narejena v določenem časovnem okviru. Če vsak dan podaljšaš za nekaj ur, bo delo prej narejeno, prej se bo stranki zadeva lahko prodajala in prej bo denar na računu firme.

Mato989 ::

shadeX je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

OP pravi še da gre domov ob 8h zvečer, ker ga drugače delo počaka. V čem pa je problem, če te delo počaka? Problem bi bil, če te delo ne bi čakalo.


Nekatera dela pač morajo biti narejena v določenem časovnem okviru. Če vsak dan podaljšaš za nekaj ur, bo delo prej narejeno, prej se bo stranki zadeva lahko prodajala in prej bo denar na računu firme.


Potem jih naj ustrezno plačajo... Predčasno prodajanje zadeve brez da pobereš ti. smetano v obliki RVCja je brezveze... :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračunavanje ur v službi

Oddelek: Loža
425193 (3158) Superboyy
»

Delodajalec, služba - problem

Oddelek: Loža
425475 (2850) AnjaNja
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478822 (5788) solatko
»

Koriscenje viska ur v sluzbi

Oddelek: Loža
357348 (5853) deltacqb
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12127822 (23908) Invictus

Več podobnih tem