» »

Formula 1 2023

Formula 1 2023

««
8 / 31
»»

Ganon ::

billy je izjavil:

Hamilton: 'I'm going to keep going until I get my eighth world title'

Pa kdaj se ga bomo rešili...


Zakaj o sebi govoriš v množini?

Tilen88 ::

Jaz ga tudi ne bi rad več gledal,..evo je že dvojina

d_DJ ::

Jst tut ne... je že množina

Skyman ::

jaz tudi ne...smo ze mnozica:)) predvsem se mi je zameril s tem obnasanjem(klecanjem in ta njegova politika) naj dirka ali naj gre v bruselj v parlament.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

billy ::

btw, a še vedno izigrava pravila s tem njegovim nosnim vsadkom, češ da ima od dohtarja potrdilo da to ne gre ven?

PS, #delanjenorca

BT52 ::

Kje pa ga ima na jajcah al kva? :)

billy ::

Med prenosom dirke, oz tik pred štartom, je direktor še namerno pokazal ta njegov nos, ko je imel še odprt vizir...

free_rider ::

Mu je kar FIA lepo pogledala skozi prste

https://www.motorsport.com/f1/news/fia-...

driver_x ::

Kje bi šele bil, če si ne bi pomagal s tem uhanom? Tri kroge za predzadnjim?

no comment ::

Hamilton expresses his displeasure with Mercedes. If the team had just listened to him, the car would have been better. "I told the team all the problems I had with the car last year. I have driven so many cars in my life. I know what a car needs and what it doesn't. Now it's really about accountability, owning up and saying, 'we didn't listen to you and now we are not where we should be'."

Nice.

BT52 ::

Samo on ne dizajnira dirkalnika samo komentira lahko. LOL

Cr00k ::

BT52 je izjavil:

Samo on ne dizajnira dirkalnika samo komentira lahko. LOL


Hlače zna zdrizajnirat... bo pa ja tudi dirkalnik :)

no comment ::

Jasno je povedal, kak dirkalnik potrebuje. Pa ga, več kot očitno, niso poslušali.

Idioti.

BT52 ::

no comment je izjavil:

Jasno je povedal, kak dirkalnik potrebuje. Pa ga, več kot očitno, niso poslušali.

Idioti.


Ekipa ki zmaga 8 konstruktorkih zapored niso idijoti. V F1 je vse dvosmeren promet. On pove njim neki, oni naredijo oceno, ter razčlenijo na parametre. Če pa je rezultat potem drugačnen. Pa se naredi najdaljno analizo in tako v nedogled. Kako pa lahko dizajner predvidi, kako bo z balansom na progi v primerjavi z konkurenti nebo mogoče še dolgo časa.

PrimozR ::

ripmork je izjavil:

ripmork je izjavil:

Največje vprašanje se mi zdi Ferrari jutri: če bodo pod novim vodstvom taktično močnejši, bodo nevarni. Če ne, ima pa Alonso dobro šanso za kako tretje mesto.

Še kar zadel (kinda) :)). Ni bila taktika kriva, jo je pa dirkalnik Leclercu zagodel.

Sam, kako da Stroll na začetku Alonsu ni predrl gume ali ga zavrtel je pa kar neverjetno 8-O Že ob precej manjših trkih smo videli uničenje.
Proti koncu dirke je Alonso kar držal čase z RB-jem spredaj (oboji so vozili bolj konzervativno). Mogoče premoč bikov le ni brutalno huda (no, upam vsaj).

Ker ga je zadel na tekalno površino praktično nove gume (debela plast gume), ne v sidewall.

Sem pa na IG ujel podatek, da naj bi RB-ja praktično ugasnila motorje 10 krogov pred koncem, ker bi sicer nažigala kroge 1 sekundo hitreje kot vsi ostali.

Nikec3 je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

ripmork je izjavil:

Mogoče premoč bikov le ni brutalno huda (no, upam vsaj).


Uf, ne vem no. Max je res rekel, da se je nazaj drzal, prednost pa je bila dejansko brutalna, tudi ce se ne bi. Charles je do odpovedi zaostajal obcutno vec kot pol sekunde na krog v povprecju. Alonso je bil prakticno za cel postanek zadaj, itak, da ne bo Max vozil vec kot je treba. Ne vem od kod tak optimizem.

Edino upanje preostane se specifika steze, in da se moc med ekipami precej spreminja v tem pogledu. Na razvoj med sezono tudi ne bi prevec stavil, ker tega tudi RB ne bo kar tako opustil.

V razvoju med sezono so pri RB-ju kar mojstri, je pa v tej kategoriji navadno zelo slab Ferrari. Lani so bili na začetku najhitrejša ekipa, na koncu pa sta bila od njih hitrejša Red Bull in Mercedes.

Ferrari je kasneje v sezoni zaprl motorje, da so imeli boljšo zanesljivost, avto je bil pa overall tam-tam, kot prej - hiter na krog, počasen v dirkah. Z manj moči se je jasno vse skupaj malo poslabšalo.

o0o0o0o0o0 je izjavil:

A niste tudi lani čestitali Leclercu za naslov nekje po treh krogih?

Lani je RB imel težave na začetku, sicer pa hiter avto. Ferrarijeve težave pa so se pokazale kasneje. Letos so te težave pri RB-ju malo verjetne, ker imajo od lani preverjen motor, Ferrari pa že drugo leto en kup stvari novih. Pa vseeno ne gre. See the issue?

no comment je izjavil:

Hamilton expresses his displeasure with Mercedes. If the team had just listened to him, the car would have been better. "I told the team all the problems I had with the car last year. I have driven so many cars in my life. I know what a car needs and what it doesn't. Now it's really about accountability, owning up and saying, 'we didn't listen to you and now we are not where we should be'."

Nice.

So much for no blame culture :)

Tale situacija je IDEALNA za Mercedes, ker se bo pokazalo, če res tako dobro funkcionirajo in če tako dobro funkcionira no blame culture, al funkcionira to samo takrat, ko dominiraš. Diamanti se delajo pod pritiskom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Endivja ::

no comment je izjavil:

Hamilton expresses his displeasure with Mercedes. If the team had just listened to him, the car would have been better. "I told the team all the problems I had with the car last year. I have driven so many cars in my life. I know what a car needs and what it doesn't. Now it's really about accountability, owning up and saying, 'we didn't listen to you and now we are not where we should be'."

Nice.


Haha, pa kdo bo poslušal mnenje #2 driverja? Obnaša se kot LeBron Đejms, ne ti nisi in nikoli ne boš večji od Mercedesa, shut up. Hvala kurcu, da mu je Rosberg speljal tisti naslov in nikoli ne bo presegel GOATA na poceni način. Karma. Merc naj lepo posluša Russla in njegov input, on je prihodnost, Lujz naj gre pa šivat. Se vidi kdo ima jajca do tal to je Alonso, ki pač v takih primerih zamenja ekipo, grow some balls and pubes. Ga je mogoče strah da se ne bi blamiral? Kako lahko pljuvaš po ekipi, ki ti je dala 6 naslovov???

#NOTBLESSED #STILLIFALL

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

no comment ::

Jaz sem zadnjo sezono rahlo spremenil moje mnenje o Hamiltonu. Mislim, da je v dirki še vedno najhitrejši dirkač (mislim, da tudi od Maxa). Če je Perez tire whisperer, pol ne vem kaj je Hamilton, vsekakor pa še dosti boljši. In to pri 38 letih!

Po drugi strani pa sem praktično vsako dirko znova šokiran kako slab pregled ima nad dirko. Njemu NIKOLI ni jasno kaj se dogaja v dirki. In to pri 38 letih!

scythe ::

Endivja je izjavil:

no comment je izjavil:

Hamilton expresses his displeasure with Mercedes. If the team had just listened to him, the car would have been better. "I told the team all the problems I had with the car last year. I have driven so many cars in my life. I know what a car needs and what it doesn't. Now it's really about accountability, owning up and saying, 'we didn't listen to you and now we are not where we should be'."

Nice.


Se vidi kdo ima jajca do tal to je Alonso, ki pač v takih primerih zamenja ekipo, grow some balls and pubes. Ga je mogoče strah da se ne bi blamiral? Kako lahko pljuvaš po ekipi, ki ti je dala 6 naslovov???

#NOTBLESSED #STILLIFALL


Alonso je Renault popljuval, pri Ferrariju je bilo isto.... oz. katere bivše ekipe pa ni popljuval? Mogoče Minardi na začetku F1 kariere.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Endivja ::

Ni point v pljuvanju, point je v menjavi ekipe in imeti jajca to naredit. In popljuval jih je upravičeno, ker so pač šalabjzerji v Hamiltonovem primeru po 10 letni totalni dominanci se pa to ne spodobi, ker mu je Merc dal neprimerno več kot ostale ekipe Alonsu, večinoma shitboxe.

Sem prepričan, da bi Hamilton, če bi šel po trnovi poti Alonsa že zdavnaj obupal. Tako pa že od prve sezone sedi v ko konkurenčnih bolidih in žanje vse zasluge, when shit hits the fan pa potunkat v drek vse razen sebe ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

no comment ::

scythe je izjavil:


Alonso je Renault popljuval, pri Ferrariju je bilo isto....

Boš poiskal kakšen citat al ti kr verjamemo na besedo?

BT52 ::

no comment je izjavil:

scythe je izjavil:


Alonso je Renault popljuval, pri Ferrariju je bilo isto....

Boš poiskal kakšen citat al ti kr verjamemo na besedo?


LOL resno... Ferrari je poljuval, Mclaren tudi, Alpine takoj ob prestopu. Za originalni Benneton-Renault pa ziher ni imel kaj za rečt, ker je z njimi pobral 2 naslova in je takrat kazalo, da ga je najel Ron za tato mato. Pa se je zmotil, ker je pač takrat bil Hamilton tudi zavoljo neomejenih testov enih najbolj pripravljenih novincev v zgodovini F1. Kdo govori, da je Hamilton nezaslužen ipd je naravnost "ljubosumen" se enostavno moti. Že samo 2009 in 2013 sezone so dokaz. Kvaliteta je definitivno tam, če ne je še vedno ostala. Pri Vettlu recimo je bilo zelo opazno kako je padla osredotočenost, čeprav je še imel nekaj iskric. Vendar z veliko več omejitvami, kot Alonso in Hamilton v teh letih. Za kar jima dam auplauz in "vsaka čast". Btw Rusell je še vedno ostal za njim tole zadnjo dirko. Namreč moramo dat na stran obnašanje in čvekanje v javnosti, katera je samo ne ka PR fasada in niti ne vpliva na talent in prikazano vožnjo na progi IMO. Vsekakor karakter vpliva na odnose z inženirji ipd. Vendar nikoli nisem, slišal od Jock Cleara ali Bonoja, da je Hamilton diva. Pravzaprav gre za verjetno najbolj pocenjenega naravnega garača F1. Alisonov intervju je veliko povedal o njem in je dalo kar dobro luč v njegov svet in svet okoli njega. Ni zdaj tole SCH, Senna ali celo Max level garača. Slednji je pravi študent igre. Kar vključuje setup in simulatorje ipd. In gre verjetno za moderni prototip dirkača in vzor prihodnosti. Obnašanje meni tudi ne sede. Vendar sto ljudi 100 čudi, če njemu tole paše pa mu naj. Spretnosti za volanom mu ne moramo očitati. Že samo koliko stvari je mogel žrtvovati ROS, da je ga premagal je bilo res občudovanja vredno v kaj vse se je spuščal. Od opustitve kolesarjenje, zmanjševanja mišične mase na rokah. Od psihologa, porušenja prijateljstva, tvegal odnose z družino.

raceboy ::

pa dejte no. ne tolko hamiltona. nisem njegov navijac. vem, da so prepovedali vse te navlake na telesu. sam se zmeri je bil tolkrat prvak. enkrat zajc drugic lisica. trenutno je max

BT52 ::

Za dobrim konjem se vedno kadi. :D

Endivja ::

Za bikom pa še bolj, pa še napiči te v rit in potem si butt hurt. MAX GOAT

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

raceboy ::

hocem rect. vsi, ki zmagujejo za svetovnega prvaka so dobri piloti. slab pilot nebi bil svetovni prvak

Endivja ::

Vsi piloti v F1 so vrhunski, le redki izjemni, večinoma razliko dela bolid kar je dokazal Russel ob odsotnosti HAM v času korone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

raceboy ::

to se strinjam. isto kot motogp ker mi blo markeza dobesedno 2 leti. se pravi delajo bolid sam za hamiltona ?

Endivja ::

Kaj? :)) Ja to on misli glede na njegove izjave..

scythe ::

no comment je izjavil:

scythe je izjavil:


Alonso je Renault popljuval, pri Ferrariju je bilo isto....

Boš poiskal kakšen citat al ti kr verjamemo na besedo?


Če si spremljal tisti čas F1, potem si vse videl in slišal, kaj je Alonso lapal... ;)
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Endivja ::

GP2 engine :)) Samo je pa razlika, Alonso popljuva v stilu, Hamilton pa cepeta kot mali otrok in ni direkten, ker je pusi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

raceboy ::

smem vprastat zakaj toliko pluvate po dirkacih? tehne razloge ?

Endivja ::

Sami so si krivi? Kar seješ to žanješ. Haters gonna hate.

Kimija imamo vsi radi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

raceboy ::

Kimi je moj idol. Sem enkrat reku bivjsi, da moj prvi sin se bo klical Kimi. Je rekla, da to ime je za psa :) anyway...ne nabijaj tako. vsi so dobri dirkaci. hamilton malo pretirava sz njegovmi zadevami. se strinjam. ma ne moremo sodit tle na forumu no

Skyman ::

raceboy je izjavil:

Kimi je moj idol. Sem enkrat reku bivjsi, da moj prvi sin se bo klical Kimi. Je rekla, da to ime je za psa :) anyway...ne nabijaj tako. vsi so dobri dirkaci. hamilton malo pretirava sz njegovmi zadevami. se strinjam. ma ne moremo sodit tle na forumu no

Naj uganem potem razlog zakaj je ze bivša vrjetno je bila za hamiltona..

'Ferrari may delay early grid penalty Leclerc until after Saudi Arabia GP
https://www.gpblog.com/en/news/186545/f...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

PrimozR ::

no comment je izjavil:

Jaz sem zadnjo sezono rahlo spremenil moje mnenje o Hamiltonu. Mislim, da je v dirki še vedno najhitrejši dirkač (mislim, da tudi od Maxa). Če je Perez tire whisperer, pol ne vem kaj je Hamilton, vsekakor pa še dosti boljši. In to pri 38 letih!

Po drugi strani pa sem praktično vsako dirko znova šokiran kako slab pregled ima nad dirko. Njemu NIKOLI ni jasno kaj se dogaja v dirki. In to pri 38 letih!

Zdej pa Alonsa poglej :P

Nikoli nisem bil pretiran fan Alonsa, sam daaaaaaaaaaamn boy...

Skyman ::

Pogledas buffona pri 43 ali kolikih letih še vedno brani,potem ves da se je zadnih 10-20 let ta meja premaknila.Vcasih so se nehali sportno profesionalno dosti prej.Danes je toliko samih dodatkov na trgu katere jemles pri prehrani,da še vedno lahko dobro fizicno pripravljen pri 40 letih (Alonso)

ripmork ::

Endivja je izjavil:

GP2 engine :)) Alonso popljuva v stilu

Alonso je kar odrezav, ja :D
Mclaren Honda je bila takrat res totalna katastrofa (počasen in totalno nezanesljiv dirkalnik)... upam si trdit, da bi katerikoli top dirkač Alonsove klase še marsikaj hujšega rekel po sezoni v takratni kripi. Max ali Lewis sta vsa penasta po radiu, ko kdaj ERS nagaja in sta par desetink na krog počasnejša, v njegovih čevljih bi verjetno živčnega fasala.

Ma carsko, da po dolgih letih igranja underdog-a v slabih/povprečnih avtih spet sedi v dirkalniku, kakršnega si po svoji motiviranosti in hitrosti zasluži. Je bil že skrajni cajt :)

Nikec3 ::

Endivja je izjavil:

GP2 engine :)) Samo je pa razlika, Alonso popljuva v stilu, Hamilton pa cepeta kot mali otrok in ni direkten, ker je pusi.

Kaj pa naj reče? Pri Ferrariju so nesposobni od časov Schumacherja dalje. A lahko kdo to zanika? Pri McLarnu je dobil motor, ki je bil najslabši v zgodovini F1, glede na konkurenco. A lahko kdo to zanika? Renaulta verjetno ni spljuval, ker je bil 2x prvak, za Alpine pa res težko rečem, kaj je bilo narobe.

A si kdo od vas predstavlja Hamiltona, da se vsede v Honda McLarna in govori "stillWeRise in "I am still hungry"?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Tilen88 ::

#gratefull for gp2 engine:))

AvtoR ::

Zdaj pa ta GP2 engine zmaguje:))

Endivja ::

Alonso zna presenetit s kakšno zmago letos, tudi VER je uspelo v Merc eri, lets gooo! Kakšna dežna dirka, priložnost za zaslužek, moral bi stavit na ALO to dirko ampak me testiranje ni prepričalo, a je bilo letos kar merodajno. Škoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

billy ::

no comment je izjavil:

Jasno je povedal, kak dirkalnik potrebuje. Pa ga, več kot očitno, niso poslušali.

Idioti.


Prejšnji njegov dirkalnik je imel pod diktirko šumaher, on se je le vsedel v njega.

Logično, da ga nihče v ekipi ne jemlje resno, ni on dirkač kalibra šumaher, alonso, da bi lahko pomagal pri razvoju...

no comment ::

scythe je izjavil:


Če si spremljal tisti čas F1, potem si vse videl in slišal, kaj je Alonso lapal... ;)

Ravno zato ker spremljam, sem skoraj prepričan, da si si to o Alonsovem javnem blatenju Ferrarija in Renaulta enostavno zmislil.

Seveda, pa lahko vedno prilepiš njegove izjave kjer pljuva Ferrari in Renault...

Cr00k ::

no comment je izjavil:

scythe je izjavil:


Če si spremljal tisti čas F1, potem si vse videl in slišal, kaj je Alonso lapal... ;)

Ravno zato ker spremljam, sem skoraj prepričan, da si si to o Alonsovem javnem blatenju Ferrarija in Renaulta enostavno zmislil.

Seveda, pa lahko vedno prilepiš njegove izjave kjer pljuva Ferrari in Renault...


Prvi zadetek v Googlu...

https://www.autoweek.com/racing/formula...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

Endivja ::

Kar nekaj se vsajate moderna Netflix generacija, ki nima pojma o zgodovini F1..

Fernando se vedno pizdi, na stezi in v garaži kadar je potrebno že od nekdaj je jezen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

Cr00k ::

Endivja je izjavil:

Kar nekaj se vsajate moderna Netflix generacija, ki nima pojma o zgodovini F1..

Fernando se vedno pizdi, na stezi in v garaži kadar je potrebno že od nekdaj je jezen.


Se oglaša dva dni star account :)

Endivja ::

Pa nisem tebe mislil

kamiKaZaA ::

Cr00k je izjavil:

Endivja je izjavil:

Kar nekaj se vsajate moderna Netflix generacija, ki nima pojma o zgodovini F1..

Fernando se vedno pizdi, na stezi in v garaži kadar je potrebno že od nekdaj je jezen.


Se oglaša dva dni star account :)

On je stari znanec (troll - z več računi) tega foruma ;)
https://slo-tech.com/forum/t813036/p786...

AtaŠtumf ::

billy je izjavil:

no comment je izjavil:

Jasno je povedal, kak dirkalnik potrebuje. Pa ga, več kot očitno, niso poslušali.

Idioti.


Prejšnji njegov dirkalnik je imel pod diktirko šumaher, on se je le vsedel v njega.

Logično, da ga nihče v ekipi ne jemlje resno, ni on dirkač kalibra šumaher, alonso, da bi lahko pomagal pri razvoju...


billy strikes again...;((

Vse to je bilo debunkano že od različnih userjev, v prejšnjih temah.

Pa, da naredimo obnovo billyeve logike, popravi me, če se motim...

Da, da, Schumacher osebno je dan in noč lastnoročno servisiral Mercedesa, mehaniki so bili tam samo, da so mu povedali, kako naj pospravi orodje, ko konča.

Med počitnicami pred sezono, ga je sam še osebno skiciral in narisal, vmes je pa na svojem SpectrumuZX 48 laufal fluidne dinamike.

Njegov pomočnik risanja je bil pa mladi Adrian, ki je prepisoval vse od Schumacherjevih risbic in sedaj po teh skiciranih risbicah riše Red Bulla in zato je Max danes hiter ... :)):)):)):))
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

no comment ::

Cr00k je izjavil:


Prvi zadetek v Googlu...

https://www.autoweek.com/racing/formula...

Pa še vedno nimamo izjave, kaj je rekel. Pri Ferrariju je ponavadi tako, da jim ni že všeč, če poveš, da je avto počasen. Nekaj kar je npr. Hamilton lani rekel nekaj tisočkrat.

Enkrat je Alonso, ko je bil pri Ferrariju, rekel, da si za rojstni dan želi drug avto. In je bil vihar. Jaz mislim, da je to še vedno DALEČ od tega, ko rečeš, da je tvoj avto počasen zgolj zato, ker te ne poslušajo. Sploh, če reče to nekdo, ki verjetno o razvoju dirkalnika ne ve več od junior mehanika.
««
8 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2022 (strani: 1 2 3 496 97 98 99 )

Oddelek: Na cesti
4925295793 (78966) ripmork
»

Formula 1 2021 (strani: 1 2 3 4136 137 138 139 )

Oddelek: Na cesti
6916403263 (171262) BT52
»

Formula 1 2020 (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2375185723 (106115) ripmork
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251173475 (105034) broken/link

Več podobnih tem