» »

Family business help

Family business help

hbgqzR ::

Dober večer, tematika sploh ni aktualna (ali pa je zelo), bi vi osebno zaposlili v tehnološki firmi v teh časih - povišane inflacije, slabih prognoz, levo(sredinske?) vlade družboslovne usmerjene člane familije? Če ja, koliko plače bi jim alocirali za koncept 'kri ni voda' - samo prispevke, da jim teče delovna doba? Minimalno neto plačo? Povprečno neto plačo? Naj povem (po nekaj viljamovkah), da imajo pogojne nastavke za trženje, kar bi bilo potrebno panožno usmeriti in ni neverjetno, da bi obrodobilo rezultate. Ne mi zdaj v ponedeljek zvečer utrujati z idealističnim marksizmom, prosim lepo, vprašanje je resno.

WhiteAngel ::

Zaposliš, če bo prispeval k podjetju. Nima veze, ali je družinski član, sosed, sošolec, črnec, homo, Kitajec, Rus, inženir ali družboslovec...

hbgqzR ::

Kar v redu odgovor, naj razdelam malo dlje. Žlahta (druga) očitno že sklepa, da smo zaposlili, ker bi še druge dejavnosti obesili gor, od v tujini šolanega šiviljstva po meri (neki bolj fancy izraz je), ker mati, jasno, ne znajo biti tiho.

Denar na kratek rok ni čisto glavna skrb; potrebno bi bilo usmeriti fokus v določene dejavnosti, kar je pričakovano. Bi bila idealna rešitev plačani prispevki plus plačilo glede na realizacijo?

Tu (še) ne gre za čisto zaresen odnos delojemalec-delodajalec, celo o fantaziranju o uspešnem preboju ni nemogoče (oseba se spozna na EU pravo in posle, nima pa starne substance). No, kakor pišem, je že jasno, da se nagibam k zaposlitvi.

Je plačani prispevki + 10% od posla primerna nagrada?

WhiteAngel ::

Ali bo šel drugam, če ga boš premalo plačal? Kaj pa čez eno leto?

hbgqzR ::

Odgovora ne vem, 10% od posla mesečno lahko (teoretično) doseže super višine. Dejstvo je, da imajo podmladek na šolanju v tujini. (Skupna) Mati so že praktično v deliriju, kolikor izvem od druge žlahte na ovinke. Če v času negotovosti velja 'kri ni voda' ali tudi v času fantastičnost?

V bistvu sem sam neka (preseneltjiva) bela vrana v ZS med samimi črnimi iz JS. Mene ima, da se širimo, zaposlimo, vas, nepoznane forumaše, sprašujem za racionalnost :-) Jaz sem čisto v fazonu, bi šel kar v to.

Edino, ker se poznamo od malega, kjer kot najmlajši nisem bil 'the boss', se to spremeni, ko se gre za pravi denar in službo v odrasli dobi? Se razumemo? Lastnik posla sem dejansko jaz ampak glede na mladost, kjer sem praktično bil pik-zebner? Me razumete, kaj sprašujem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

hbgqzR ::

hbgqzR je izjavil:


Nisem še imenil enega in največjega pritiska - tudi naš osebni podmladek (ne vem, če čisto na lastno iniciativo) - občasno vpraša, če sem tudi žlahto (sestro) zaposlil - skoraj tako izgleda, da moram, če hočem biti dober vzor za življenjske vloge? Je še kaj v resnici pomembnejšega kot to?? Me razumete, ni problem kar nekoga zaposliti, ampak zaposliti rojstno sestro, ki je bila intelektualno privilegirana v mladosti! Ste vsi te težave že rešili ali jih sploh niste imeli? Ni težava zaposliti nekoga v poslovnem smislu! Ampak v krvnem, intelektualenem IN poslovnem smislu! Sem res edini nesrečen pajac na svetu, ki ne zna tega izračunati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Bl4ckSw4n ::

Če denar ni problem, potem zaposliš in daš priložnost. Bolje, kot da se v družini postrani gledate. Če "dobička" od te osebe ne bo, potem prekineš.

val46 ::

Malo manj tistih "viljamovk" iz prvega posta, pa bom morda celo razumel in vedel, kaj nas sploh sprašuješ. Glej, če ta oseba, ki naj bi jo zaposlil, izpolnjuje(ali se jih je pripravljena priučiti) tvoje kriterije za kader v svojem podjetju, potem ja. Če pa pričakuje, da bo dobila plačo za brezdelje, le na osnovi krvnih vezi, pol jo pa steraj v 3PM. Žlahta gor ali dol, gre se za biznis in v teh zadevah ni "ljubezni". No, razen če si direktor kakega urada v JU, pa denar za njegovo/njeno plačo ne gre iz tvojega žepa.

hbgqzR ::

Prosim, ne se osredotočati na hruške iz prvega posta. Pijem izključno zato, ker se ne morem odločiti. Jaz osebno se sicer lahko odločim in zaupam, težava gre za to, da če pričakovanja ne bodo izpolnjena, ali bom lahko žlahti razložil, da ni vsaK izpolnil svoje vloge. Meni se zdi, da žlahta gleda name kot na nekakšnega šerifa vsakih N let! Lastna profesorska mati mi govorijo o moji namišljeni zgodovinski vlogi! Zakaj imama tako težavo zaposliti samo svojo lastno sestro?? Saj pa ni nič posebnega, ok, živi menda v LJ-Bežigrad ali kaj ampak ni boljšega posla v LJ kot ga lahko jaz, provincialec, nudim!??? Kolikor sem se pa naučil tudi na tem forumu, so ženske velike manipulatorke...

PS: Denar ni GLAVNI problem na kratek rok, ne pravim, da ni problem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Zimonem ::

Nič, oz za kar si ziher.tudi tebi lahko zagusti. Pa če imaš še druge zaposlene čudno izgleda kam odteka denar.
Izplačaj si dobiček , plačaj davek in razdeli. Pa ti ne bo nikoli nihče nič očital.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

anketar ::

minimalca za določen čas 6 mesece, 3 mesece poizkusna doba, podaljšaš še enkrat za 6 mesecev al pa skenslaš po koncu prvih 6, če hočeš daš delovno uspešnost tist mesec ko nardi dovolj prometa

Hypathia ::

Kot pravi pregovor: žlahta je strgana plahta. Zaposlitev žlahtnika prinese s seboj probleme, ki jih pri običajnih osebah ni, sploh če se zadeve sfižijo. Ampak ti kar zaposli, saj ti ne sme biti preveč fajn, ti potem preveč neumnosti rojijo po glavi.

anketar ::

če se ne razumeš s člani družine, ki jih mislš zaposlit jih rajš odjebi naj odprejo s.p. pa furajo svojo idejo

hbgqzR ::

Ojej, boljše, da ne pogledate v ajpes in povezana lastništva :-) Boste presenečeni (razočarani!!!) s kom komunicirate. Sem samo en nesrečen siromak, za to ni postavke v poslovnih izkazih. :-(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Zimonem ::

Ja dej tem ljudem denar, kaj kompliciraš. Če vnaprej veš da jih ne nucaš.

hbgqzR ::

To sem dejansko vprašal! Fyck! Ali je zadosti, da plačujemo prispevke za socialno varnost! Pa mi je (je bolj lev!) računovodja rekel, da te že naj vse plačam in naj ne bom požrešen :( Res mi je to rekel! Fora pa je, da po drugem kanalu, zna kar nekaj olajšav uredit. A življenje pač mora bit komplicirano, a ne-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Zimonem ::

Ma ne vem. Men grejo razmerja na živce počas. Raj plačam če lohk.

WhiteAngel ::

hbgqzR je izjavil:

To sem dejansko vprašal! Fyck! Ali je zadosti, da plačujemo prispevke za socialno varnost! Pa mi je (je bolj lev!) računovodja rekel, da te že naj vse plačam in naj ne bom požrešen :( Res mi je to rekel! Fora pa je, da po drugem kanalu, zna kar nekaj olajšav uredit. A življenje pač mora bit komplicirano, a ne-


Če nekoga zaposliš za polni delovni čas, moraš vsaj minimalno plačo izplačat. Zato se temu tako reče - minimalna plača. Če mu boš samo prispevke, te bo stožil za leta nazaj lahko - ne delaj tega. Lahko pa kakšne druge oblike poskusita (podjemna ali pa odpre svoj s.p. in mu plačuješ nek pavšal za njegove storitve). To bo tudi lažje za oba, ko se bo zalomilo. Imela bosta lahko dolge nosove, ampak tožb bo pa bolj malo uspešnih.

anketar ::

jp, lahka plačaš sam prspevke pol te pa anonimno prjav, pol te bodo šele vsi nategnil

anonimno te lahko kdorkol prjav

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

JaVonTech ::

Plačevanje samo prispevkov? Tudi pomisli ne na kakšne neumne plane. Zaposli žlahtnika/co, če potrebuješ delavca in misliš, da lahko oni delo opravljajo. To sta edina pogoja.
Če ni dela, pač poveš, da trenutno ne rabiš nikogar in da ne moreš zaposliti.
Če niso sposobni ali nimajo potrebnega znanja/izkušenj za opravljanje dela, jim poveš, da pač nimajo ravno to kar ti potrebuješ. Če se lahko naučijo ob delu v 6 mesecih, povej da jih zaposliš za določeni čas 6 mesecev potem se boš pa odločal spet (čeprav ta odločitev bo še težja, kot je odločitev zdaj).
V teh časih, ko gospodarstvo vzame vsakega, ki ima dve roki, pa res ni potrebe, da boš ti socialno podjetje za žlahto, kamor bodo oni hodili le na topli obrok. Če si šef ti, mogoče materi omeni, da naj se v posel "kanček" manj vtika. Moraš imeti avtoriteto glede takih zadev.
Kar se tiče plače - osnova taka kot bi plačal nežlahtnika, potem pa če ti je žlahtnik všeč lahko malo dvigneš plačo (npr. 15%). Pazi le, da ne podiraš preveč plačnih razmerij znotraj podjetja oziroma, da ne bo potem žlahtnik gobcal drugim kakšno plačo ima, ker bo takoj uničil vzdušje znotraj podjetja.

TheBlueOne ::

hbgqzR je izjavil:

Dober večer, tematika sploh ni aktualna (ali pa je zelo), bi vi osebno zaposlili v tehnološki firmi v teh časih - povišane inflacije, slabih prognoz, levo(sredinske?) vlade družboslovne usmerjene člane familije? Če ja, koliko plače bi jim alocirali za koncept 'kri ni voda' - samo prispevke, da jim teče delovna doba? Minimalno neto plačo? Povprečno neto plačo? Naj povem (po nekaj viljamovkah), da imajo pogojne nastavke za trženje, kar bi bilo potrebno panožno usmeriti in ni neverjetno, da bi obrodobilo rezultate. Ne mi zdaj v ponedeljek zvečer utrujati z idealističnim marksizmom, prosim lepo, vprašanje je resno.


Jaz sorodnikov ne bi zaposloval. Prinese bolj kot ne same minuse.

Ce denar ni problem jih pac placas posteno za delovno mesto.

Avenger ::

Pri posojanju denarja prijateljem velja, da posodi toliko, kolikor si pripravljen izgubit (in še vedno imet rad tega prijatelja).

Pri zaposlovanju sorodnikov pa podobno, če si sorodniku pripravljen dajat denar, brez da bi gledal kaj boš dobil v zameno - npr. mama, oče, otrok potem ne razmišljaš in ga zaposliš. Če gre za sorodnika v smislu bratranca, strica, tete, kaj ti jaz vem, pač nekoga, ki ni v direktem dednem razmerju s tabo, potem pa NITI SLUČAJNO. Da bi jaz to naredil, ni niti najmanjšga pogoja. Zdaj eno je, da mu delaš uslugo zaradi, kaj jaz vem, mu manjka še 1 leto do penzije in je pogodba o zaposlitvi v resnici fiktivna in ti potem keš od plače prinese nazaj v kuverti, drugo je pa, da se pričakuje, da bo dejansko nekaj delal, da boš ti šef in on zaposleni, to pa ne more funkcionirat. V tem primeru, samo laufi stran. Potencialno edino če bi bila enakovredna partnerja, 50/50 solastnika podjetja z bratrancem. Si predstavljaš, da imaš restavracijo z mišelinovo zvezdico in te potem mama od bratranca na mile viže prosi, da zaposliš njenga sina, "sej kelnart bo pa znau". Kako? Mora bit totalno up to standard. A ga boš nadrl, če ga bo lomil? Mu trgal od plače, če bo večkrat kaj razbil? Ga nagnal, če bo polil gosta?? Ne gre. Tudi če ga imaš samo na payrollu in ga potem, ko se ugotovi splošna neuporabnost človeka, samo preklada iz kota v kot, je to razjeda za podjetje, slab vzgled ostalim. Vse strune morajo bit napete, odnosi pošlihtani, vsi delavci enaki, razlike pa le glede na sposobnosti in delovno mesto, ne tko, da je en izmed njih priviligiran, ker je "od šefa prjatu". Če je v istem položaju tvoj oče, je popolnoma vseeno tudi, če se izkaže, da je popolnoma nesposoben za to delo in vsi gledajo nanj kot "jah pač fotr je", in je ok, sprejemljivo, razumljivo, če je pa nek x sorodnik pa ne.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

Invictus ::

Sorodniki v firmi so vedno na strani ektremev.

Lahko gre super dobro, ali pa super slabo. Vmesnih odtenkov ni.

Videno parkrat pri frendih, ki so se to sli, in parih familijarnih firmah, familija v firmi je lahko tezko breme...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

To je naceloma vse res, ampak moras upostevati se druge zaposlene. Skoraj vedno bodo iskali razloge kako favoriziras sorodnike, kako imas podjetje za sorodnike, kjer oni nimajo pravih sans itn.

Pac sami problemi, eni direktni, drugi indirektni.

Baja ::

če bi mu rad samo prispevke plačal, ga zaposli in naj gre na neplačan dopust.

TheBlueOne ::

Pa si preprican, da je to legalno? Da te ne na koncu vseeno iztozi.

Baja ::

TheBlueOne ::

Ni po definiciji, ker tvoj vir pravi, da o tem ni posebne zakonodaje.

Vazen del:

Ker delavec v času neplačanega dopusta plače ne prejema, tudi prispevkov, ki gredo v njegovo breme, ni mogoče odtegniti od plače, zato jih plača delodajalec, delavec pa mu jih je dolžan povrniti.


To je bolj, da si brezposeln za eno leto kot kaj drugega.

Lahko pa sklamfas nek dogovor ampak si mislim, da je kar velika verjetno, da ne bo drzal vode. Jaz se praks katere niso v zakonu raje ne bi posluzeval. Mi disi po visokih stroskih za odvetnike.

Baja ::

Pravniki naše pravne službe svetujejo, da delodajalci z delavci, katerim bodo odobrili neplačan dopust, obvezno sklenejo ustrezen dogovor v pisni obliki. V njem naj stranki jasno opredelita trajanje dopusta, morebitne obveznosti delavca v tem obdobju in dogovor glede plačila prispevkov za socialno varnost.


jaz ne vidim problema da skleneta dogovor o neplačanem dopustu v katerem piše da delavcu ni potrebno vrniti denarja za plačilo prispevkov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Raptor F16 ::

hbgqzR je izjavil:

Dober večer, tematika sploh ni aktualna (ali pa je zelo), bi vi osebno zaposlili v tehnološki firmi v teh časih - povišane inflacije, slabih prognoz, levo(sredinske?) vlade družboslovne usmerjene člane familije? Če ja, koliko plače bi jim alocirali za koncept 'kri ni voda' - samo prispevke, da jim teče delovna doba? Minimalno neto plačo? Povprečno neto plačo? Naj povem (po nekaj viljamovkah), da imajo pogojne nastavke za trženje, kar bi bilo potrebno panožno usmeriti in ni neverjetno, da bi obrodobilo rezultate. Ne mi zdaj v ponedeljek zvečer utrujati z idealističnim marksizmom, prosim lepo, vprašanje je resno.


Objektivno ne, subjektivno pa verjetno.

Stvar je v tem, da če pokažejo voljo priučiti se posla jih lahko vzgojiš v dobre delavce. Velik problem pa je v takem primeru ločit zasebno in poslovno.

Nikakor ne smeš sopustit da se samo prisesajo na proračun firme in izkoriščajo situacijo in krvno navezanost.

Kasneje omenjaš da so te vedno mel za tistga ki je druge ubogal. Upam da se zavedaš da si ti zdaj šef ki priskrbi denar v družini in temu primerno boš moral tudi odnos spremenit ali pa vse povrsti z izjemo staršev če rabijo pomoč odfukat pa naj se znajdejo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Geho ::

Tudi razmišljal o zaposlovanju družinskih članov... ampak meni je ta koncept plače malo zgrešen, odkar sem samostojni.
Lepo mi mu/ji podal urno postavko, predlagal odpreti s.p., pogodbo o sodelovanju z mano za tolko in tolko ur. Potem pa lepo razložim: če jaz dobim od stranke 50€/h, ti narediš potem to delo in narediš enako dobro in hitro kot jaz, je tvojih 45€/h. Teh preostalih 5€/h pa je investicija za naprej. Za ostalo pa si poskrbiš sam (oprema, prostor,...) razen v primeru, kjer bi rabil kako specifiko bi priskrbel jaz.

TheBlueOne ::

Baja je izjavil:



jaz ne vidim problema da skleneta dogovor o neplačanem dopustu v katerem piše da delavcu ni potrebno vrniti denarja za plačilo prispevkov


Potem pa pride davcna in vprasa kaksna je bila visina place po kateri se placajo prispevki. Ce imas dogovorjeno vracilo vprasanje, ce stimajo stevilke.

Pac imas vec vprasanj kot odgovorov. Pogodba pa dalec ne bo enostavna, ce hoces, da drzi vodo, ker status neplacanega doposta ni predviden v zakonu. Drugace povedano, sam pises zakon, ki mora upostevati x zakonov.

Ce pa nekomu zaupas do take mere, da si preprican, da ne bo iskal pomankljivost v tvoji ultimo pogodbi, ki uposteva celotno kompleksno zakonodajo, pa mu raje enostavno nakazes placo, on pa ti vrne na lepe oci kar je dobil neto.

Geho je izjavil:


Lepo mi mu/ji podal urno postavko, predlagal odpreti s.p.,


Podoben smorn. Ti pac pove, da ne bo uspel ampak, da si ne more izplacati place, ce ni eur. Ne vem, ce je dosti razlike ce ga vrzes ali prekines sodelovanje. Enaka zamera.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

>Potem pa pride davcna in vprasa kaksna je bila visina place po kateri se placajo prispevki.

Ja in? Plača je določena v pogodbi. od te cifre se obračunajo prispevki.

tudi ne vem zakaj kaj nebi štimalo z (morebitnim) vračanjem lastnega dela za prispevke.

TheBlueOne ::

Baja je izjavil:



tudi ne vem zakaj kaj nebi štimalo z (morebitnim) vračanjem lastnega dela za prispevke.


Jaz se hitro cesa spomnem. Lahko bi bil trik za placevanje pod minimalko. Ti pac da pogodbo, da si na delnem neplacanem dopustu in delodajalcu lepo vracas del place.

Zakaj pa potrebujes tako pogodbo, kjer je 100% zaupanje? Ti pac da nazaj v kuverti in je reseno. Ce pa osebi ne zaupas in pises neko pogodbo za nekaj, kar ni predvideno v zakonu in kar posredno spada pod domeno vec zakonov, potem pa bodi siguren, da se bo nasla kaksna "caka". Ker ce niso bili sposobni tega spraviti v zakonodajo z vojsko pravnikov, ne verjamem, da bos ti spisal nekaj, kar bo OK za delovnopravno zakonodajo, davcno itn. Racunovodstvo bo pravtako juckalo od veselja, ko bodo poizkusali osmislit tale golaz prebliskov.

Torej je prijel 2000EUR, prispevki za to so 800EUR?

Aaaa prejel je 800EUR, v prispevke pa gre 800EUR?

A ne? Prejel je 2000EUR v prispevke pa gre 800EUR, ampak je vrnil 1200EUR? Kaj ni to potem 800EUR? Gospod direktor, jaz ne vem kako naj to pravilno obracunam. Ker tega ni v zakonodaji nas servis tega ne bo realiziral.

Kaj takega je za pricakovati.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Ne ga srat brko, ker te bo tožil in prijavil na vse konce, ko ga boš lenuha skušal odpustiti.

Najprej naj gredo probat delat drugam, potem bodo šele cenili lahkotnost dela doma.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Baja ::

glej, meni je čisto vseeno kaj in kako bo OP naredil. dal sem samo predlog, ki se me zdi boljši od vračanja plače v gotovini.

drugače pa:
1. sklene pogodbo za 2k
2. od tega firma plača 800e prispevkov
3. plače pa delavcu ne izplača, ker ima delavec dogovor o neplačanem dopustu in nevračilu stroškov.

jaz ne vidim nobenega problema za računovodstvo. pa tudi ne za furs. delavec je prijavljen, prispevki so plačani, boli njih kita.

če pa bi se s tem dalo mutiti glede minimalca, ..., pa bi verjetno to firme ze zdavnaj izkoriščale.

over and out

TheBlueOne ::

Baja je izjavil:

g
drugače pa:
1. sklene pogodbo za 2k
2. od tega firma plača 800e prispevkov
3. plače pa delavcu ne izplača, ker ima delavec dogovor o neplačanem dopustu in nevračilu stroškov.

jaz ne vidim nobenega problema za računovodstvo. pa tudi ne za furs. delavec je prijavljen, prispevki so plačani, boli njih kita.


Ce ne podrobno poznas vseh zakonodaj, potem seveda ne vidis problemov. Ce ti po pogobi vrne, potem imas nizjo osnovo. Na to osnovo se veze marsikaj, celo zakonodaja okoli sociale itn.

Ce pa si strokovnjak pravnik iz tega podrocja, pa ti moram verjeti. Ce pa poleg tega poznas se kaksen racunovodski servis, ki bo pripravljen jamcit za stevilke po tvojih pogodbenih mahinacijah, pa ti lahko samo cestitam.

Baja ::

ne vem o kaki osnovi bluzis. kaksno osnovo ma firma manjso ce mu delavec vrne stroske za prispevke? nekaj mešaš ti tule.

bom vprašal računovodja naslednjič ko ga vidim, ker me res zanima kaj bi lahko šlo narobe.

delavec in firma podpišeta pogodbo o delu. skleneta še dogovor o neplačanem dopustu. firma normalno obračuna prispevke od dogovorjene plače v pogodbi in jih seveda tudi plača.

TheBlueOne ::

Jaz pravim, da je lahko problem, ce se pritozi tisti, ki ti je vracal. Ce pa mu zaupas, pa ne potrebujes pogodbe, ker ti lahko enostavno vrne brez da bi za to vedel kdorkoli.

Baja ::

na kaj bi se pritozil? saj je podpisal dogovor o neplačanem dopustu. z vračilom ali brez.

saj se lahko pritoži. in ko pride inšpekcija jim lepo pokažeš podpisan dogovor o neplačanem dopustu.

TheBlueOne ::

Jaz si mislim, da bolj, da si ga prisilil v to in da ni bil ustrezno poducen.

Potem pa sodisce verjetno ugotovi, da pogodba ni v skladu z zakonom in jo razveljavi. Potem pa se vrne v klasicno, ti pa morebiti placujes za nazaj.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

mešaš pogodbo o delu in dogovor o neplačanem dopustu.

drugače pa, firma ti časti prispevke, podpisal si dogovor o neplačanem dopustu. firme nisi videl niti od daleč, v firmi te tudi nobeden ni nikoli videl. potem pa greš na sodišče težit da bi rad še plačo. mislim, ne vem po kakšnem ključu bi to šlo skoz.

če mene kdo "prisili" da grem na neplačan dopust in mi plača prispevke, podpišem takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

TheBlueOne ::

Baja je izjavil:

mešaš pogodbo o delu in dogovor o neplačanem dopustu.

drugače pa, firma ti časti prispevke, podpisal si dogovor o neplačanem dopustu. firme nisi videl niti od daleč, v firmi te tudi nobeden ni nikoli videl. potem pa greš na sodišče težit da bi rad še plačo. mislim, ne vem po kakšnem ključu bi to šlo skoz.

če mene kdo "prisili" da grem na neplačan dopust in mi plača prispevke, podpišem takoj.


Verjetno je aneks k pogodbi? Drugace bi lahko imel pogodbo o delu, kjer je placa, potem pa se eno pogodbo, ki jo spremeni. Bi zopet bil hack za minimalko, ce ne se kaj drugega. Jaz bi tako pogodbo znal zlorabit se kje, ce bi uspel delavce v to prisilit. Recimo iztek odpovednega roka.

Ti ni treba biti na podjetju, da dobis placo. Vse pogodbe, posebej za delo, najemnino itn. praviloma morajo biti 100% zakonite. Ce niso, te praviloma potem vrzejo v neko klasicno pogodbo.

Glej tebi bi bilo tako stanje OK, meni nikakor. Bi me pogodbeno vezali na podjetje s konkurencnimi klavzulami, jaz bi bi imel nic dohodka.

MIHAc27 ::

Jaz bi vzel sorodnika če bi ga rabil... vendar v firmi je enakovreden vsem ostalim. Samo zato ker je sorodnik mu ne bi dajal 10% več, razen seveda če se izkaže.
Pa na začetku obvezno 3-6 mesecev poskusne dobe oz zaposlitev za določen čas.

Če mu to ne diši pa naj si najde drugje za več €


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev preko SP-ja vs. za nedoločen čas (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17922125 (14563) Gregor P
»

Izkušnje z neplačanim dopustom

Oddelek: Loža
172656 (2102) joker16_7
»

Manjša plača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12228492 (21252) Mato989
»

Sankcije zaposlitvene agencije ker nisem šel na delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5414261 (11268) Mare2
»

Jebeš Ameriko - ali zakaj Amerikanci ne hodijo na dopust (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
589741 (8123) donfilipo

Več podobnih tem