» »

Izkušnje z neplačanim dopustom

Izkušnje z neplačanim dopustom

joker16_7 ::

Pozdravljeni,

ali imate kakšne izkušnje z neplačanim dopustom? Je kdo v gospodarstvu že kje zaprosil in dobil odobreno ter predvsem kako se mu je uspelo za to dogovoriti?

Hvala že v naprej. :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

111111111111 ::

V starem sistemu sem koristil 30 dni neplačanega očetovskega dopusta. Ni bil noben problem. Tega sedaj več ni.

joker16_7 ::

Zdaj imaš pač 15 dni plačanega očetovskega. Jaz tukaj apeliram na kompromisen dogovor z delodajalcem, da v nekem delu leta, kjer ne bo preveč dela grem nekam daleč v tujino za 2 tedna in za to nisem plačan. Oni finančno pridobijo, jaz pa tudi raje 2 tedna uživam nekje na Tajski za recimo 500 EUR nižjo plačo.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

zavajon ::

Če dobiš neplačan dopust, je to za delodajalca strošek. Mora plačati prispevke, četudi ti plače ne plača.
Ampak če oceni, da boš po tistem mesecu prišel nazaj spočit in željan dela, bi to ne smel biti kdo ve kakšen problem.
Seveda pa je odvisno od tvoje produktivnosti in vrste dela.

joker16_7 ::

Zagotovo je manjši strošek kot če sedim na firmi, imam 1-2h dnevne produktive in mi mora plačati celotno plačo. Se motim?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Killermode ::

Naša kolektivna pogodba ima določen člen.
Delavec ima pravico biti odsoten z dela brez nadomestila plače v nujnih primerih in ob pogojih, da odsotnost ne bo povzročila družbi večje materialne škode, v primerih določenih s kolektivno pogodbo in v drugih primerih osebnih okoliščin, ko se po določilih te pogodbe delavcu ne more odobriti plačana odsotnost z dela.
Odsotnost z dela sme po določilu tega člena v tekočem letu trajati največ 30 dni.
Med odsotnostjo po določilih tega člena delavčeve pravice mirujejo.
Delavec je za dneve odsotnosti po tem členu praviloma dolžan poravnati vse prispevke iz plače.

Sam sem poizkusil pridobiti to pravico par let nazaj, urejeno je bilo vse, da nebi bilo kakršnega koli izpada dela itd... strinjal sem se tudi z plačilom prispevkov.
Šlo se je pa za dodatna izobraževanja v tujini na mojo željo ter moje stroške.
Odgovor je vseeno bil NE!

ahac ::

Jaz sem brez problema dobil neplačan dopust, ko sem rekel, da rabim več časa, da grem na dopust na Aljasko. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

joker16_7 ::

Hm, zanimivo. Izkušnje so torej precej različne. Glede na to, da je moj delodajalec precej "človeški", mi mogoče celo uspe :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Gagarin ::

V normalnih službah in takrat ko lahko tvoje delo nadomestijo z delom drugega (ali pač te takrat ne rabijo) se to seveda da dogovoriti. Praviloma pa sam plačaš prispevke. Stopi do šefa in ga vprašaj.

Invictus ::

joker16_7 je izjavil:

Hm, zanimivo. Izkušnje so torej precej različne. Glede na to, da je moj delodajalec precej "človeški", mi mogoče celo uspe :)

Top ni delodajalčeva pravica, ampak tvoja.

Napovej ga in pojdi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagarin ::

Invictus je izjavil:

joker16_7 je izjavil:

Hm, zanimivo. Izkušnje so torej precej različne. Glede na to, da je moj delodajalec precej "človeški", mi mogoče celo uspe :)

Top ni delodajalčeva pravica, ampak tvoja.

Napovej ga in pojdi.


LOL, zdaj je že neplačan dopust pravica...

Invictus ::

Očetovski je...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagarin ::

Invictus je izjavil:

Očetovski je...


Daj preberi prvi post

jakanov ::

Jaz sem uporabljal neplačan dopust za študij. Učenje in izpiti. Cca 20-30 dni na leto. Delodajalec s tem ni imel težav.

koyotee ::

joker16_7 je izjavil:

Zdaj imaš pač 15 dni plačanega očetovskega. Jaz tukaj apeliram na kompromisen dogovor z delodajalcem, da v nekem delu leta, kjer ne bo preveč dela grem nekam daleč v tujino za 2 tedna in za to nisem plačan. Oni finančno pridobijo, jaz pa tudi raje 2 tedna uživam nekje na Tajski za recimo 500 EUR nižjo plačo.


Ne sedaj imaš 25 dni plačanega.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

MIHAc27 ::

koyotee je izjavil:

joker16_7 je izjavil:

Zdaj imaš pač 15 dni plačanega očetovskega. Jaz tukaj apeliram na kompromisen dogovor z delodajalcem, da v nekem delu leta, kjer ne bo preveč dela grem nekam daleč v tujino za 2 tedna in za to nisem plačan. Oni finančno pridobijo, jaz pa tudi raje 2 tedna uživam nekje na Tajski za recimo 500 EUR nižjo plačo.


Ne sedaj imaš 25 dni plačanega.

Popravek, 30 koledarskih dni. Dva krat po 15 dni, ki ju lahko združiš, drugače prvih 15 dni moraš koristit prvih 6 mesecov po rojstvu, drugih 15 lahko koristiš dokler otrok ne gre v osnovno šolo. Ravno koristim kar vse naenkrat:D

Za navaden neplačan dopust se je pa treba z delodajalcem zmenit. Je njihova dobra volja, če ga odobrijo ali ne. Alternativa je po moje samo odpoved.

Mato989 ::

joker16_7 je izjavil:

Pozdravljeni,

ali imate kakšne izkušnje z neplačanim dopustom? Je kdo v gospodarstvu že kje zaprosil in dobil odobreno ter predvsem kako se mu je uspelo za to dogovoriti?

Hvala že v naprej. :)


Sam sem menjaval šiht, iz fabrike in sem šel do računovodstva in mi je kar računovodkinja oz. ona ki je mela ure prek povedala, ko sem ji rekel da mi manjkata 2 dneva dopusta da bi lahko bil predčasno fraj na uvajanju, da bom mel neplačanega, da ne rabim hodit delat... in so mi res 2 dni krili neplačanega in plačali polne prispevke za tisti mesec...

Sicer ne vem kako je zakonodaja, ampak moj folega se je dogovoril, da se mu plačajo minimalni prispevki, in da plača on 25% ostalo pa firma... in se je strinjal.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

joker16_7 ::

Vrhunsko! Kolikor vidim je več dobrih kot slabih izkušenj. Hvala za informacije. Javim kako se dogovorim ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

raba bolniške? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910792 (8860) damirj79
»

Manjša plača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12227985 (20745) Mato989
»

Dodatnih 5 dni očetovskega dopusta

Oddelek: Loža
142770 (1710) Invictus
»

Sankcije zaposlitvene agencije ker nisem šel na delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5414053 (11060) Mare2
»

Jebeš Ameriko - ali zakaj Amerikanci ne hodijo na dopust (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
589593 (7975) donfilipo

Več podobnih tem