» »

Nova KBM - nakup OTP družbe

Nova KBM - nakup OTP družbe

Patrik0 ::

Že nekaj časa je nazaj odkar sta NKBM in SKB banka sporočili, da se združujeta, saj je madžarska otp skupina odkupila za dobro milijardo evror novo kbm od ameriške apollo skupine. No že dobro leto oz. leto in pol je od tega nazaj, pa se še nič ne dogaja. Morda kdo ve kaj več, kakšne maste mnenje o novi kbm in skb banki ter o morebitnem združenju bank in odkupu madžarov??

fikus_ ::

EU nekaj zavlačuje z dovoljenjem, ker je Orban neposlušen.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

evian ::

ECB je dala dovoljenje, sedaj se čaka AVK.

https://www.delo.si/gospodarstvo/novice...

redtech ::

Potem pa še NLB ostane spet in postanemo Jerneji :)

mtosev ::

Jaz sem pri NKBM in kdo je lastnik banke je meni čisto vseeno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Patrik0 ::

mtosev je izjavil:

Jaz sem pri NKBM in kdo je lastnik banke je meni čisto vseeno.


Meni pa ni najbol vseeno. Sem bil prej 14 let komitent skb banke ko so se jo meli prek francozi, pa sem mel tam dokaj male stroske. Ko so madzari prevzeli niso storili nic kot malo oglasali z novimi barvami logotipi in cene iz 3-6 eur, dvignili na 6-15 eur. In sem sel k novi kbm in sem tukaj sedaj 3 leta in me je malo strah da bo skb in otp unicila vse kar je pri novi kbm pozitivnega in dobrega. Paket komplet je zdaj 5e, pol bo pa morda ze 15e. Kakorkoli ce se bodo zaceli drazit z novimi lastniki grem vstran.
Prejsnji lastniki.....ni eme bilo strah za njih jer so bili lasniki banke, a pojma nimajo o bancnem poslovanju, saj je apollo dejaven v cisto drugih segmentih. Sedaj pa bi lastniki postali madzari-otp grupa, ki je ze vec kot 30 let na trziscu bancnistva. In tam oni vprasanje kaj bodo storili (drazili, spreminjali pakete, zalirali poslovalnice...).
Upam da se bo dobro ta predaja koncala.

Saj se spomnim ko je nkbm se druzila z abanko, je ogromno ljudi slo kar hitro od nove kbm vstran in so raje odprli racune pri nlbju al pa unicreditu.
Lp.

mtosev ::

Lahko greš na Revolut ali N26, če ti ne bodo všeč.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

delavec44 ::

To ni splošna rešitev. Fintechi še vedno ne omogočajo kreditov, depozitov, kreditnih kartic, gotovinskega poslovanja itd.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Jaz imam fizično debetno kartico od Revoluta. Še na vseh bankomatih, ki sem jih probal tudi deluje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

koyotee ::

mtosev je izjavil:

Jaz imam fizično debetno kartico od Revoluta. Še na vseh bankomatih, ki sem jih probal tudi deluje.


Ja, če ti mamica napolne dobroimetje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

janezvalva ::

Patrik0 je izjavil:

Že nekaj časa je nazaj odkar sta NKBM in SKB banka sporočili, da se združujeta, saj je madžarska otp skupina odkupila za dobro milijardo evror novo kbm od ameriške apollo skupine. No že dobro leto oz. leto in pol je od tega nazaj, pa se še nič ne dogaja. Morda kdo ve kaj več, kakšne maste mnenje o novi kbm in skb banki ter o morebitnem združenju bank in odkupu madžarov??

kar se tiče uporabniške izkušnje na NKBM je totalen gnoj, ne vem pa kako gre madžarskem OTP. obvladujejo večinski trg na madžarskem, ampak ne vem kako je z uporabniško izkušnjo.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Tiger ::

OTP ima podružnico tudi na Hrvaškem, kjer so v videu pojasnili uporabniško izkušnjo: OTP m-banking.

WizzardOfOZ ::

Sem bil na poslovnem obisku pri OTP na hrvaškem (software za banke je kr zanimiva stvar, pa dobro plačano delo). Ja, je lastnik OTP, vendar so jim pustili kar konkretno samostojnost in cene so tudi sami določali. Verjetno tudi zaradi medvalutne menjave in preračunavanja, pa verjetno tudi ker so imeli višjo obrestno mero (v EU je bila dolgo časa 0%, sedaj se počasi dviga). Sedaj s sprejemom evra v HR se bo verjetno spremenilo tudi to.

Bo pa po združitvi to največja banka v Sloveniji. Kar bo prineslo tudi druge stvari zraven.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517498 (2155) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053292 (2815) cortez
»

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
996139907 (29173) V-i-p
»

[Opozorilo] Nova KBM phishing e-maili! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512543 (10570) stb
»

Marčevski napad na RSA kompromitiral žetone SecurID

Oddelek: Novice / Varnost
4312787 (10738) MyotisSI

Več podobnih tem