» »

Popravilo racunalnika

Popravilo racunalnika

kiberpunk ::

Pozdravljeni,

Danes sem naletel na tezavo, kjer se mi racualnik noce vec prizgati. Dopoldan sem ga se normalno uporabljal, potem pa smo sli v trgovino in ko smo se vrnili, ce vec ni odzival na pritisk gumba za prizig.

Kar sem poskusil:
1. Najprej sem posumil na PSU in sem sel preveriti z 'paperclip' metodo. Ob tem testu se je ventilator na Corsair RM1200 Shift pricel vrtet nekaj sekund in se potem ustavil. Koliko razumem ta test, to indicira da PSU ni povsem dead, ampak ne garantira da pa kaj ni narobe z njim.
2. Potem sem izklopil vso periferijo. Pravtako sem izklopil vse kable iz maticne in jih malce spihal ter ponovno priklopil. Ni pomagalo.
3. Ker imam modularen PSU sem se poskusil malce menjat vhode na PSU, ce bi to kaj pomagalo. Ni pomagalo.
4. Potem sem posumil ce morda samo tipka za vkop ne dela. Sem poskusil z izvijacem povezat PWR ON in GND PIN-a, ampak se nic ne zgodi.
5. Poskusil sem RAMe vzet ven, jih spihat in ponovno not dat. Ni pomagalo.
6. Poskusil sem s pritiskom na CMOS gumb, a tudi ni pomagalo.


Sedaj sumim da je kaj z maticno narobe, mogoce je celo pokvarjena. Nevem kako bi to potestiral. Edino kar lahko opazim je slednje:
- Ponavadi ko imam periferijo priklopljeno normalno, svetijo lucke na nekaterih perifernih napravah (imam recimo standalone mikrofon, in na njem skozi sveti lucka za power, cetudi je PC ugasnjen), vendar sedaj opazam da te NE svetijo vec.
- Edino kar sveti je le LED lucka pri vhodu za Ethernet na maticno. Zelena lucka utripa kot ponavadi.


Se vedno sumim da je kaj narobe z PSU ali maticno. Ampak ne upam vec dlje sam drezat, malce se spoznam an tehniko, ampak nisem pa strokovnjak za popravilo PCjev in ker je precej drag PC, bi raje poiskal kaksen res dober servis racunalnikov in ga kar tja odpeljal v ponedeljek.

Ima kdo kaksne izkusnje v Ljubljani z dobrim serviserjem za racunalnik? In ce je morda maticna res odsla, da bi lahko tudi oni novo narocili in mi uredili vse priklope?

Hvala.

mtosev ::

Probaj funtech.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kiberpunk ::

Preverim.

Aja, ce ima kdo mogoce se kaksno idejo kar lahko se sam poskusim med vikendom, se priporocam. To je iznenada se zgodilo. Kot sem omenil, danes zjutraj je se normalno delal, tudi se normalno ugasnil. Se vrnem domov, in se vec ne odziva na prizig. Mi je zelo sumljivo da je kar tako ko me ni bilo doma nekaj odpovedalo - a zgleda se lahko zgodi.

Han ::

Kot ugotavljaš sam, je najbolj verjetno težava z napajalnikom ali plato. Na slednji lahko preveriš in po potrebi zamenjaš gumbek baterijo, čeprav na takšen "mrk" ne vpliva. Lahko je riknil tudi procesor... Kakšen je sicer sestav?

Servis: vzpon.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

sbawe64 ::

mtosev je izjavil:

Probaj funtech.

Ali Mlacom.
2020 is new 1984
Corona World order

Vanadium ::

Če si kolikor toliko vešč odpri kiblo, in dej vse rame not in ven ter vse napajalne kable, grafično ... Ponavadi je velika možnost da se ja samo kaj zlosalo. Če nisi vešč pelji na servis. Seveda ko to delaš obvezno ven kabel iz napajalnika. Pa še ena banalna, ko je kolega imwl podobno težavo, tamal mu je na napajalniku dal stikalo na off :)) odkrival smo pa vsaj 2 uri kaj bi bilo ker noben ni porajtal stikala.

bemfa ::

Daj vsaj preberi kaj je napisal preden odgovarjaš.

Vanadium ::

Se posipam s pepelom nisem prebral vsega ;((

Merkkoo ::

Pomocit.si. Dejansko zelo podcenjena spletna stran.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Opkow ()

St235 ::

V dveh mesecih je problem ze resil, tako da precej pomilovanja vreden poskus samopromocije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se izkplaplja

Oddelek: Pomoč in nasveti
261256 (472) RED_line
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535377 (4313) svetetko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317309 (13432) G_mAn
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232693 (2221) Seljak
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495436 (4897) CyberAD

Več podobnih tem