» »

Zakaj je ravno Slovenija tako privlačna za tujce?

Zakaj je ravno Slovenija tako privlačna za tujce?

1 2
3
»

Invictus ::

jotunn2 je izjavil:


Se nisi bil v Nemciji in nisi nikoli imel poslovnega opravka s temi sposobnimi Nemci kajne? Vsa ta sposobna ubermensch svabska civilizacija, bi pocrkala v enem mesecu, ce ne bi imeli "nesposobnih" Balkancev, ki jim resujejo vse.

Čista resnica...

Delam s Švabi že zadnjih 10 let, pa je bila samo ena firma, kjer niso na veliko komplicirali. In se je delalo...

Je pa super, ker zabiješ lahko tudi pol tedna za brez zveze, delaš nič, narejeno ni nič, in nihče ne teži, ker jim organizacijsko nekaj ne paše. ali pa čakajo kako potrditev, bodisi stranke, bodisi katerega partnerja, ali šefa. Tako lahko mine tudi 1 mesec, ko ne delaš nič...

Za Balkanca je delo v Nemčiji super...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Pa ni razlike med Bavarci in onimi s severa? Po pričakovanjih bi morali biti Bavarci bolj zatelebljeni, podobno kot Slovenci.

m0LN4r ::

enemon je izjavil:

Recimo za Avstrijo in Nemčijo se ve, visoke plače in visoke socialne podpore in otroški dodatki. Kaj pa vidijo tujci v Sloveniji? Če so že prišli do Slovenije, jim manjka samo še nekaj kilometrov do bistveno višjega standarda v Avstriji. Na Madžarskem v mestih skoraj ne slišiš tujcev, razen turistov seveda.

Kaj je torej takega v Sloveniji, da jo dela tako privlačno za tujce?

Ti se zavedas, da ce ni jezikovnih ali kaksnih drugih birokratskih ovir, jih gre mnogo vec visje in ostanejo le tisti, ki za visje niso. Govoris o kaj 100 tujcih? Potem jih gre visje vsaj n-krat tolko.
Butasto vprasanje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

jotunn2 je izjavil:

Sem glede na naslov najprej pomislil na tiste tujce iz bolj severnih krajev, med katerimi je Slovenija tudi precej privlacna. No ko sem prebral se ostalo, ti pa priporocam, da gres enkrat le ven iz svoje vasi in si pogledas kaksne so stvari kje drugje. Ko prides enkrat na Dunaj, v Frankfurt, ali Stockholm, bos videl da pri nas tujcev (teh za katere ti mislis, da je Slovenija privlacna) sploh ni.

Sem mislil, napisat pa vidim, da si ze ti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

TheBlueOne je izjavil:

enemon je izjavil:

Recimo za Avstrijo in Nemčijo se ve, visoke plače in visoke socialne podpore in otroški dodatki. Kaj pa vidijo tujci v Sloveniji? Če so že prišli do Slovenije, jim manjka samo še nekaj kilometrov do bistveno višjega standarda v Avstriji. Na Madžarskem v mestih skoraj ne slišiš tujcev, razen turistov seveda.

Kaj je torej takega v Sloveniji, da jo dela tako privlačno za tujce?


Zanimivo, da ste kar sprejeli OPove predpostavke. Ce primerjam z vecino EU se mi zdi tujcev v Sloveniji zelo malo. Nemcija in Avstrtija prizna se OP, ceprav poda neko gravzno populisticno razlaga za brezveze. Verejtno SDSovsi manever normalizacije miselnega vzorca. Spanija, Portugalska, Italija nabite s tujci ze zaradi kolonij itn. Francija pravtako dosti tujcev. Izven EU v blizini Angljia pravtako dosti vec tujcev, vsaj po mestih. Se na Svedskem in Finskem je menda dosti tujcev, pa je pol leta tema in mrzlo za narediti samomor.

Skratka, Slovenija v bistvu zal ni ne vem kako privlacna za tujce, vsaj v primerjavi z drzavami v nasem bloku.

Globalno pa je naceloma zanimiva vsaka drzava, kjer ni neke lakote.

Tako, da bi me zanimalo, kaj je prava agenda vprasanja, ker neke strukture nima.

kuall je izjavil:

Večina priseljencev je itak nesposobnih. Več sposobnih Slovencev zbeži ven kot npr Boscarol, kot jih pride sposobnih sem.


Potem je zgolj splosno neprivlacna za sposobne, ce gredo sposobni samo ven, sposobni tujci pa Slovenijo preskocijo.

Dodajam, da drzave ki si jih nastel so dale skozi kolonializem in kolonizacijo v daljni preteklosti in je dolocen % tujcev vedno bil tam. Slovenija tega prakticno ne pozna.

bambam20 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Sorry, KDO se seli v Slovenijo, od kje vam to?

ROFL, Slovenija JE TOTALNO nezanimiva za kogar koli, še Albanci nas bodo počasi preskočili.


Zakaj je potem v SLoveniji 2 milijona 100.000 prebivalcev, če ni za nikogar zanimiva??? Kaj streša neumknosti. Slovenija je do leta 2000 imela vedno pod 2 milijona prebivalcev. Albanci nas ne bodo preskočili, ker nimajo kam. Bolje, živijo v SLoveniji s 1700€ BRUTTO kot v NEmčiji z 2000€ NETTO ? A ste res tako neummni ali kaj?

V 20 letih imamo prirastek prebivalstva za 100.000!!! In tukaj so v večini južnjaki, ki jih ne potrebujemo.
Si mogoce mislil tako napisati?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Saj ima vsak po svoje malo prav.
Smo mi v pomurju tudi dobili novega zdravnika v ZD, je nekje tam iz okolice crne gore. Malo zna slovensko/yugoslovansko, pa malo dohtorirat pa potem sestre pomagajo in razlagajo. Seveda nemsko ne zna niti ene besede, zato je ostal prinas. Pa naj se nekdo rece, da visoko izobrazeni ne ostanejo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

zavajon je izjavil:

Pa ni razlike med Bavarci in onimi s severa? Po pričakovanjih bi morali biti Bavarci bolj zatelebljeni, podobno kot Slovenci.

Saj so. Na severu (protestanti) je veliko več kurbarije kot na bavarskem (katolibani).

Ampak tudi severnjaki imajo svoje butaste fore.

trancer01 je izjavil:


V Nemčiji je pogoj za delovno dovoljenje B1 Zertifikat Deutsch in ne B2, ki se, kolikor mi je znano, zahteva le za določena delovna mesta, predvsem družboslovna in administrativna, kjer je višja raven znanja jezika nujna.

B2 rabiš skoraj za vse... Vsaj za tista dela, ki jih opravljajo moji znanci... So morali iti delat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

trancer01 ::

No, potem je pa za dela v administraciji C1, za tehnična dela pa B2 in za poklicno izobrazbo (3-letna srednja šola) B1. Sem že malo pozabil, itak ne delam v D.:P
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomanjkanje kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
43058754 (40034) sbawe64

Zakaj je Slovenija zadnja leta tako privlačna tujcem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
525101 (3836) Freezy
»

Slovenija vabi delavce iz Filipinov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18919268 (15141) PrihajaNodi

Politična kriza v Makedoniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15324892 (21266) kuglvinkl
»

Slovenci množično zapuščajo domovino (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35551466 (38108) OrkAA

Več podobnih tem