» »

Slovenija vabi delavce iz Filipinov

Slovenija vabi delavce iz Filipinov

1 2 3
4
»

tikitoki ::

Sicer pa država so vzame pravico odreči pravico do dela, če ne zaslužiš dovolj za vse prispevke.
Z veliki pravicami pridejo tud dolžnosti.

K tolk radi primerjate z ZDA. Tam nimaš nobenega plačevanje vseh možnih prispevkov, da sploh lahko delaš.

PrihajaNodi ::

tikitoki je izjavil:

Sicer pa država so vzame pravico odreči pravico do dela, če ne zaslužiš dovolj za vse prispevke.
Z veliki pravicami pridejo tud dolžnosti.

K tolk radi primerjate z ZDA. Tam nimaš nobenega plačevanje vseh možnih prispevkov, da sploh lahko delaš.


Boljsi sistem.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Alien123 ::

scipascapa je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/fokus/sarec...

BRUHANJE zagotovljeno.


bo folk malo zmigal rit pa kaj za sebe naredil. Nič več kofetkanja, država ti ni karitas..

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Boljsi sistem.
Ljudje, ki tam živijo, se s tem ne strinjajo.

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Boljsi sistem.
Ljudje, ki tam živijo, se s tem ne strinjajo.


Sej tud mi se ne s tem kar je tu!

AndrejO ::

Prebral sem štiri strani komentarjev in niti enega avtorja nisem našel, ki bi bil sposoben čisto direktno in brez teoretiziranja zapisati zakaj kapitalist raje zaposli tujca za plačo P, kot pa Slovenca za identično plačo P.

Očitno vas tukaj ni na pretek takšnih, ki ste v preteklosti že delali v vlogi resnično tujega delavca.

No, ko boste pogruntali to, boste hitro pogruntali tudi v kateri smeri je potrebno reševati dejansko izvorno težavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

jype ::

AndrejO je izjavil:

Prebral sem štiri strani komentarjev in niti enega avtorja nisem našel, ki bi bil sposoben čisto direktno in brez teoretiziranja zapisati zakaj kapitalist raje zaposli tujca za plačo P, kot pa Slovenca za identično plačo P.
Obstajajo velike razlike med državami glede dejavnikov, ki na to vplivajo, zato je "čisto direktno in brez teoretiziranja" to nemogoče, razen če se ti zdi odgovor "ker mu tak delavec težje pokaže sredinca" zadovoljiv.

49106 ::

AndrejO je izjavil:

Prebral sem štiri strani komentarjev in niti enega avtorja nisem našel, ki bi bil sposoben čisto direktno in brez teoretiziranja zapisati zakaj kapitalist raje zaposli tujca za plačo P, kot pa Slovenca za identično plačo P.


Od kje ta nesmisel? Bistvo je ravno v tem, da delodajalec za delovno mesto ne bo ponudil niti centa čez plačo P, ker mu bomo pripeljali dovolj migrantov, ki bodo delali za plačo P ali celo za manj.

Albanec, ki v Acroniju dela 4-5 let, je vzel dopust, da je šel na operacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

AndrejO ::

49106 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Prebral sem štiri strani komentarjev in niti enega avtorja nisem našel, ki bi bil sposoben čisto direktno in brez teoretiziranja zapisati zakaj kapitalist raje zaposli tujca za plačo P, kot pa Slovenca za identično plačo P.


Od kje ta nesmisel? Bistvo je ravno v tem, da delodajalec za delovno mesto ne bo ponudil niti centa čez plačo P, ker mu bomo pripeljali dovolj migrantov, ki bodo delali za plačo P ali celo za manj.

Albanec, ki v Acroniju dela 4-5 let, je vzel dopust, da je šel na operacijo.

Neverjetno!

V isti objavi si uspel zapisati in kako ni res, kar sem napisal in podati izjemno dober primer zakaj je res to, kar sem napisal.

Slepota je seveda razumljiva, če nisi sam nikoli od blizu pogledal, kako trg dela dejansko deluje za tujce.

49106 ::

Napisal sem, da je označeni del nesmisel. Dal sem ti še celo primer, kjer nekdo dela za manj kot plačo P. Kaj ti ni jasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

AndrejO ::

Kar si podal, je primer kako lahko podjetje od tujega zaposlenega izstisne več, kot pa praktično iz kateregakoli ne-tujega zaposlenega. Tvoj primer je odličen primer z razmišljanje zakaj si je Albanec vzel dopust za nekaj, pri čemer mu po ZDR pripada bolniška in zakaj je to podjetjem zelo všeč in kako se jim to pozitivno pozna na končni bilanci.

Vazelin ::

Če mi Šarec zrihta 25 letno filipinsko mično ženo ga volim
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

49106 ::

AndrejO je izjavil:

Kar si podal, je primer kako lahko podjetje od tujega zaposlenega izstisne več, kot pa praktično iz kateregakoli ne-tujega zaposlenega.


Kar sem podal je primer, kako tujci sami iztisnejo več, da bi za ziher obrdžali službo. Še enkrat, KAJ TI NI JASNO?

AndrejO je izjavil:

zakaj si je Albanec vzel dopust za nekaj, pri čemer mu po ZDR pripada bolniška in zakaj je to podjetjem zelo všeč in kako se jim to pozitivno pozna na končni bilanci.


Zakaj je Albanec na delovnem mestu ob 5.15, če ga šefe pokliče ob 3h zjutraj, da mora zjutraj na šiht?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

AndrejO ::

49106 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Kar si podal, je primer kako lahko podjetje od tujega zaposlenega izstisne več, kot pa praktično iz kateregakoli ne-tujega zaposlenega.


Kar sem podal je primer, kako tujci sami iztisnejo več, samo da bi za ziher obrdžali službo. Še enkrat, KAJ TI NI JASNO?

Vse mi je jasno. Tudi to, da višina plače ni bistven faktor pri zaposlitvi tujca.

49106 je izjavil:

Zakaj je Albanec na delovnem mestu ob 5.15, če ga šefe pokliče ob 3h zjutraj?

No, no ... saj počasi bo pa še komu potegnilo zakaj je bolje imeti zaposlenega Albanca za 1000 bruto, kot pa Slovenca za 1000 bruto.

49106 ::

Saj je bolje, vsaj dokler gledaš na ljudi kot surovine. Bolj so marljivi, manj se cenijo, manj spoštujejo človekove pravice in bolj spoštujejo tradicionalno družino. Če bo treba, bo stradal, da bo domov poslal 200 evrov več. Sem ni prišel živet ampak delat.




No, ko boste pogruntali to, boste hitro pogruntali tudi v kateri smeri je potrebno reševati dejansko izvorno težavo.


Tell us more.

PrihajaNodi ::

Saj je bolje, vsaj dokler gledaš na ljudi kot surovine. Bolj so marljivi, manj se cenijo, manj spoštujejo človekove pravice in bolj spoštujejo tradicionalno družino. Če bo treba, bo stradal, da bo domov poslal 200 evrov več. Sem ni prišel živet ampak delat.


Sam to je vseeno suznjelastnistvo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sam to je vseeno suznjelastnistvo.
Vsak kapitalizem je sužnjelastništvo:

https://medium.com/incerto/how-to-legal...

-valvoline- ::

AndrejO je izjavil:

Prebral sem štiri strani komentarjev in niti enega avtorja nisem našel, ki bi bil sposoben čisto direktno in brez teoretiziranja zapisati zakaj kapitalist raje zaposli tujca za plačo P, kot pa Slovenca za identično plačo P.

Očitno vas tukaj ni na pretek takšnih, ki ste v preteklosti že delali v vlogi resnično tujega delavca.

No, ko boste pogruntali to, boste hitro pogruntali tudi v kateri smeri je potrebno reševati dejansko izvorno težavo.

Izvirna tezava je komunizem, tj razmerje plac javni vs fevdalni sektor(2:1) ter varnost in pogoji zaposlitve, socijala, zastojn vs izobrazevanje, kot posledica vsega tega komunajzarskega preseravanja noben vec noce delat.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Pri nas je itak anomalija da so plače v javnem sektorju toliko višje kot v zasebnem. Človek bi pričakoval obratno. Ne samo varnost zaposlitve, tudi plače so bistveno višje v JS.
Pač smo v družbi vukojebin kjer delo ni cenjeno:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

tikitoki ::

AndrejO je izjavil:

Kar si podal, je primer kako lahko podjetje od tujega zaposlenega izstisne več, kot pa praktično iz kateregakoli ne-tujega zaposlenega. Tvoj primer je odličen primer z razmišljanje zakaj si je Albanec vzel dopust za nekaj, pri čemer mu po ZDR pripada bolniška in zakaj je to podjetjem zelo všeč in kako se jim to pozitivno pozna na končni bilanci.


In ti bi to rešil z rezanjem pravic, z grožnjo po izgubi dela, če kdo noče pogojev, ki so jih ukinili že dolgo tega?

Shields ::

No, no ... saj počasi bo pa še komu potegnilo zakaj je bolje imeti zaposlenega Albanca za 1000 bruto, kot pa Slovenca za 1000 bruto.


V proizvodnji bi marsikje raje vzeli Albanca z OŠ kot Slovenca z diplomo. Hočejo pridne ovčke ki bodo tam ostali do penzije, delavni in zvesti, za kakršnokoli že plačo

-valvoline- ::

Tocno tako, slovenci/davkoplacevalci mormo pol siptarju na minimalc placevat razne socijalne ugodnosti in otroskih dodatkov. Pa tako 'poceni siptar' za lokalne serife postane 2x drazji kot slovenec za drzavo.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Me zanima kako bo v naslednji krizi s servisiranjem javnega sektorja glede na njegovo širitev v zadnjih letih:)) verjetno bodo spet ba ulici ko bodo v igri 5 procentni rezi. To je njihova pravica... da ostanejo v službi do penzije:))

Sprejeti zakon kjer povprečna plača v JS ne sme biti višja od Zs
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

-valvoline- ::

Da rezimiramo, resitev je preprosta, uvozen suzenj zakonsko naj bo placan najmanj 2x minimalna placa. Kdor jih rabi bo ze placal.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Meni nekaj ni jasno.
V zda je brezposelnost cca 4% pri nas je kao naravna 6% al kolko.
Zakaj je 2 procenta odstopanja? So zgolj pri nas toliko leni da ne mara tolko folka delat?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Pika na i ::

PrihajaNodi je izjavil:

https://net.hr/danas/hrvatska/ovim-fili...

Kako je zdaj s tem Nodi, zgleda da jim je všeč delo, pa zagotovo ne dobijo 1500 evrov. A se lažejo? A se tvoj pogled razlikuje od njihovega?

Vazelin je izjavil:



Sprejeti zakon kjer povprečna plača v JS ne sme biti višja od Zs

Še dobro, da imaš vedno na razpolago za iskanje krivca, v JS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pika na i ()

Vazelin ::

Še dobro, da imaš vedno na razpolago za iskanje krivca, v JS.

Ne, samo v večini dežav ki niso shitholei je razmerje drugačno.

Sicer pa ja... če bi bil js bolj optimiziran bi jaz plačeval manj davkov ;)

Potem grem na kakšen urad 20 minut pred zaprtjem po šihtu in vsi jezni ker nekdo pride tako pozno LOL. Mater jim
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Shields ::

Vazelin je izjavil:

Meni nekaj ni jasno.
V zda je brezposelnost cca 4% pri nas je kao naravna 6% al kolko.
Zakaj je 2 procenta odstopanja? So zgolj pri nas toliko leni da ne mara tolko folka delat?


Večja socialna varnost pri nas. In pri nas je brezposelnost na ravni EU še relativno nizka

Vazelin ::

Shields je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Meni nekaj ni jasno.
V zda je brezposelnost cca 4% pri nas je kao naravna 6% al kolko.
Zakaj je 2 procenta odstopanja? So zgolj pri nas toliko leni da ne mara tolko folka delat?


Večja socialna varnost pri nas. In pri nas je brezposelnost na ravni EU še relativno nizka

a to je opravičilo, da folk pri nas ne dela? Večja socialna varnost?:D Izgleda kot, da kar nekaj folka izkorišča sistem. Manj ljudi dela, bolj so drugi obremenjeni
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Shields ::

V ZDA pa sistem izkorišča ljudi :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shields ()

Vazelin ::

Shields je izjavil:

V ZDA pa sistem izkorišča ljudi :D.

kakor gledaš. v Evropi več kot pol svojega dela daš za davke. v Ameriki ni toliko. Pri nas te sistem ujčka (kot že rečeno ne bo nikoli pri nas 4% brezposelnost ker več folka enostavno noče delati!), v Ameriki te vrže na trg, kjer se moraš dokazati - lahko je surovo ja. Ampak meni je ogabno, da obstaja ogromno folka pri nas, ki je sposoben za delo a noče delat - govorim za tiste, ki so sposobni delati a nočejo delati. Zaradi takšnih potem tudi drugi plačujemo več.

ne vem... 30 letni zdrav beli moški na zavodu v tem času je kar tko mal ... delomrznež?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Shields ::

Ali pa nnekdo ki ne najde službe. In minimalc za zdravju škodljivo delo je en drek

Vazelin ::

Shields je izjavil:

Ali pa nnekdo ki ne najde službe. In minimalc za zdravju škodljivo delo je en drek

jah zanimivo kakor jaz pri okoliški klienteli vidim so eni in isti po zavodih. ajde, ko je bila kriza in je bilo drugo stanje je bilo to logično. ampak isti folk je tudi sedaj na zavodu in/ali fuša. To da furaš po zavodu je smrt za mladega človeka. Že iz tega razloga je bolje biti nekje, da ne smrdiš non stop doma in izgubiš socialni stik
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Shields je izjavil:

V ZDA pa sistem izkorišča ljudi :D.

kakor gledaš. v Evropi več kot pol svojega dela daš za davke. v Ameriki ni toliko. Pri nas te sistem ujčka (kot že rečeno ne bo nikoli pri nas 4% brezposelnost ker več folka enostavno noče delati!), v Ameriki te vrže na trg, kjer se moraš dokazati - lahko je surovo ja. Ampak meni je ogabno, da obstaja ogromno folka pri nas, ki je sposoben za delo a noče delat - govorim za tiste, ki so sposobni delati a nočejo delati. Zaradi takšnih potem tudi drugi plačujemo več.

ne vem... 30 letni zdrav beli moški na zavodu v tem času je kar tko mal ... delomrznež?:D


Jaz nisem zelel delati in tudi ne bom za 500 ali 600 eur. Na koncu pa invalid pri 50 ih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Kamran ::

poweroff je izjavil:


Se pravi predlagaš uvedbo fašizma?

Če bi uvedli tvoj predlog, potem pričakujem tudi, da zapremo meje kompletno - nobenih tujih investicij več, nobenih slovenskih investicij v tujino. Nobenega uvoza ali izvoza blaga.

Potem bo standard gotovo zelo narasel, ali kako?

Rešitev je samo ena: omejit pohlepni kapitalizem (pozor: ne govoriom o kapitalizmu na splošno, samo o pohlepnem!), uvesti univerzalne delavske pravice (harmonizacija delavskih in socialnih pravic po celi EU), da s ene bo več splačalo hvatati krivin, ter zagotovit kvalitetno šolstvo.

Shaming language spotted. :|
Jaz sem samo omenjal preklic prostega pretoka ljudi (predvsem tujcev k nam).

Slovenija bi lahko komot bila nasplošno precej samozadostna.

S šolstvom ni nič narobe. Samo študentsko delo kvari končni izgled. Seveda bi se pa lahko tudi nasplošno terciarno izobraževanje transformiralo v e-študij, ker imamo tehnologijo in platforme za to.

poweroff ::

Vazelin je izjavil:

ne vem... 30 letni zdrav beli moški na zavodu v tem času je kar tko mal ... delomrznež?:D

Huh!

Zrdava bela ženska na zavodu je pa - diskriminirana?

Pa črn gey še bolj.

Najbolj pa seveda črna lezbijka.

Ali so tudi oni delomrzneži?
sudo poweroff

lorte ::

Filipinke pa vabijo sex turiste iz Slovenije =)

PrihajaNodi ::

Ja, tiste iz zavoda za zaposlovanje ali pa tiste z minimalcem.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

ziga1990 ::

lorte je izjavil:

Filipinke pa vabijo sex turiste iz Slovenije =)


kolikor vem je najstarejša obrt v Sloveniji prepovedana
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

PrihajaNodi ::

ziga1990 je izjavil:

lorte je izjavil:

Filipinke pa vabijo sex turiste iz Slovenije =)


kolikor vem je najstarejša obrt v Sloveniji prepovedana


Ne, ni.
Samo dekriminalizirana je, ne pa nelegalna.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25937995 (30864)          
»

Podgorje d.o.o. aka Revoz d.d.

Oddelek: Loža
296919 (5224) D3m0r4l1z3d
»

Zavod za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5613603 (10722) AndrejS
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832224 (26928) Mr.B
»

Se bo industrija kdaj vrnila na zahod? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13417454 (14478) donfilipo

Več podobnih tem