» »

Pomanjkanje kadra v Sloveniji

Pomanjkanje kadra v Sloveniji

««
9 / 9
»
»»

feryz ::

Zakaj sploh iščeš, če imaš že zdaj največjo plačo? Kot sam ugotavljaš.

Mato989 ::

ker lahko.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ali gre malica in prevoz v pokojninsko osnovo ? NE Zato je čisto nepomembno ali delavec dobi 1€ ali 5000€ za prevoz& malico.


Še vedno pišeš bedarije in bluziš o 1 in 5000 eur prevoza in malice. Oboje je precej natančno določeno.

Ti bom citiral, zgoraj si napisal:

Aja sedaj morata delodajalca biti tista ki se morata ukvarjatis stroški in ne davčno manipulacijo, od katere ima na koncu delavc pri izplačilu pokojnine zgolj prst v riti.


Sem ti dal kalkulator kjer si lahko izračunaš, da bi bil prst v rit, če bi malico in prevoz vključili v bruto. Delavec na minimalcu bi pri pokojnini videl 0€ dodatka, na račun pa bi 40 let prejemal manj kot zdaj.

Za kader pa se delodajalci lahko borijo drugače kot s tem, kdo bo delavcu omogočil osnove. Če ti je 200 eur bonov za Sodexo višek konkurenčnosti, je to tvoj problem.

Da, seveda je TOČNOP DEFINIRANO: Minimalca pa še 1x toliko potnih. Tako kot je Mato napisal tvoja osnova * 0.6 ali pa minnimalka od pokojnine kar prej pride. Zato pa je malica, ki ne zadosti toplega dnevenga obroka BS. Prtevoz pa se naj računa preko davčnih olajšav. Aja te je strah decentralizacije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

njyngs ::

Mato989 je izjavil:

feryz je izjavil:

Tako, kot kleca prvi steber, ki je alfa in omega zaradi zakonske podlage, bi klecnili tudi drugi, tretji ... in deseti.
Ali bi pokradli, ali bi bilo premalo plačnikov, ali bi se zainvestirali, ali bi ga požrla inflacija.

Kar vprašaj obrtnike, kakšno bogatijo dobijo iz njihovega stebra. V devedesetih je vse vplačevalo. Danes ni tam nič.


Pol pa najbolje da vsak sam špara... bo vsaj vedel če ne bo nič imel da je kriv sam ne pa mamica država =)

Kakorkoli on topic... kadra je ogromno, samo delodajalci so škrtuhi... jaz zdaj pošiljam okrog se mi takoj javijo da rabijo kader na razgovoru pa ponujajo socialo od plače... se jim samo smejim v faco in jih lepo jebem da za tak denar noben ne bo prišel

Čakaj, a nisi ti ravno tam nekje okrog te takozvane "sociale"?

poweroff ::

Zanimiv članek: https://www.bbc.com/news/health-53409521

Kot rešitev omenjajo priseljevanje.

Mimogrede, omenjajo tudi programe spodbujanja rodnosti, vendar so rezultati zaenkrat mešani. Po moje sicer samo spodbujanje rodnosti ni dovolj, če potem mladim ne omogočiš služb (pa ne prekarnih), dostopa do nepremičnin, konec koncev tudi kvalitetno izobrazbo. Če bodo vse države iskale nove ljudi s politikami priseljevanja, se ti pa mimogrede lahko zgodi, da svoje najboljše ljudi izobraziš, ker jim p ane ponudiš prihodnosti, odidejo ven.

Pa še zanimiv podatek... Sweden has dragged its fertility rate up from 1.7 to 1.9.

Zanimivo, ravno Švedska, ki jo ima desnica tako v zobeh. Ampak nič bat, pri nas bomo v 10 letih dvignili rodnost za 50% in nas bo 3 milijone... vsaj Počivalšek pravi tako. :))
sudo poweroff

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Zanimiv članek: https://www.bbc.com/news/health-53409521

Kot rešitev omenjajo priseljevanje.

Mimogrede, omenjajo tudi programe spodbujanja rodnosti, vendar so rezultati zaenkrat mešani. Po moje sicer samo spodbujanje rodnosti ni dovolj, če potem mladim ne omogočiš služb (pa ne prekarnih), dostopa do nepremičnin, konec koncev tudi kvalitetno izobrazbo. Če bodo vse države iskale nove ljudi s politikami priseljevanja, se ti pa mimogrede lahko zgodi, da svoje najboljše ljudi izobraziš, ker jim p ane ponudiš prihodnosti, odidejo ven.

Pa še zanimiv podatek... Sweden has dragged its fertility rate up from 1.7 to 1.9.

Zanimivo, ravno Švedska, ki jo ima desnica tako v zobeh. Ampak nič bat, pri nas bomo v 10 letih dvignili rodnost za 50% in nas bo 3 milijone... vsaj Počivalšek pravi tako. :))



Ja seveda so "Švedi" dvignili rodnost, samo mene zanima koliko je tu rodnost med Švedi ki so zares Švedi (torej da imajo prednike ki so pred 100+ leti tudi živeli na Švedskem in kolko je takih ki to niso ampak so bolj "Švedi"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

To boš moral pa sam raziskati.

Poanta je pa, da če je Štedom uspelo z agresivno kampanjo dvignit za 0,2 - kaj misliš, da so potem nabijanja naših politikov?
sudo poweroff

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

To boš moral pa sam raziskati.

Poanta je pa, da če je Štedom uspelo z agresivno kampanjo dvignit za 0,2 - kaj misliš, da so potem nabijanja naših politikov?


Točno to... nabijanja... problem je v tem ker smo naredili tak sistem da smo odvisni od rodnosti... in o tem jaz govorim, če penzije ne bi bile PAYGO ne bi imeli problema rodnosti, ker če bi vsak moral sam delat za penzijo bi bilo vseeno ali je rodnost 2,4 ali 1,7...

Kot sem vedno razlagal, Država rešuje 1 problem in naredi 2 nova...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

poweroff je izjavil:

To boš moral pa sam raziskati.

Poanta je pa, da če je Štedom uspelo z agresivno kampanjo dvignit za 0,2 - kaj misliš, da so potem nabijanja naših politikov?


Točno to... nabijanja... problem je v tem ker smo naredili tak sistem da smo odvisni od rodnosti... in o tem jaz govorim, če penzije ne bi bile PAYGO ne bi imeli problema rodnosti, ker če bi vsak moral sam delat za penzijo bi bilo vseeno ali je rodnost 2,4 ali 1,7...

Kot sem vedno razlagal, Država rešuje 1 problem in naredi 2 nova...

Pa kljub temu, delaš TI zgol le za državno penzijo. Sej je čist enostavno, SP na minimalcu ostalo pa v ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Valvoline ::

Resitev je ena in edina, kompletna ukinitev pokojninskega ponzija. Resevat nekaj kar se ne da resit z uvazanjem poklicnih dzamahiriskih lenuhov getoizacijo ter islamizacijo civilizacije je pa idiotizem par ekselans. Svabi so ze zacel masovno migrirat proti vzhodu (ceska, poljska, slovaska...), tam k ni invazije islamskih hord.

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Mato989 je izjavil:



Ja seveda so "Švedi" dvignili rodnost, samo mene zanima koliko je tu rodnost med Švedi ki so zares Švedi (torej da imajo prednike ki so pred 100+ leti tudi živeli na Švedskem in kolko je takih ki to niso ampak so bolj "Švedi"


Kaj ma to faking veze? Živijo tam, delajo tam, plačujejo davke tam in takoj druga generacija, torej otroci priseljencev, se pa itak počutijo povsem Švede, ker so tam rojeni in drugega niti ne poznajo. V primerjavi s 100leti nazaj, pa je po genih itak že vse pomešano.

Valvoline ::

ginekk je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ja seveda so "Švedi" dvignili rodnost, samo mene zanima koliko je tu rodnost med Švedi ki so zares Švedi (torej da imajo prednike ki so pred 100+ leti tudi živeli na Švedskem in kolko je takih ki to niso ampak so bolj "Švedi"


Kaj ma to faking veze? Parazitirajo tam, ne delajo ,ne plačujejo davke tam in takoj druga generacija, torej otroci priseljencev, se pa itak počutijo povsem Švede, ker so tam rojeni in drugega niti ne poznajo. V primerjavi s 100leti nazaj, pa je po genih itak že vse pomešano.

fixed

kamiKaZaA ::

ginekk je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ja seveda so "Švedi" dvignili rodnost, samo mene zanima koliko je tu rodnost med Švedi ki so zares Švedi (torej da imajo prednike ki so pred 100+ leti tudi živeli na Švedskem in kolko je takih ki to niso ampak so bolj "Švedi"


Kaj ma to faking veze? Živijo tam, delajo tam, plačujejo davke tam in takoj druga generacija, torej otroci priseljencev, se pa itak počutijo povsem Švede, ker so tam rojeni in drugega niti ne poznajo. V primerjavi s 100leti nazaj, pa je po genih itak že vse pomešano.

8-O

WTF did I just read?

A to govoriš "onih švedih", ki ne pustijo prave švede v njihovo območje, katero so zaplenili sredi švedske?

Sweden's "no-go zones"

Valvoline ::

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Valvoline je izjavil:

Resitev je ena in edina, kompletna ukinitev pokojninskega ponzija. Resevat nekaj kar se ne da resit z uvazanjem poklicnih dzamahiriskih lenuhov getoizacijo ter islamizacijo civilizacije je pa idiotizem par ekselans. Svabi so ze zacel masovno migrirat proti vzhodu (ceska, poljska, slovaska...), tam k ni invazije islamskih hord.

Da sej vem, reset vse reši.
Ko pa vprašam banalno kako boš poskrbel za pokojnino, pa mato zapre gobec. Morda mu boš pomagal ti....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ginekk ::

kamiKaZaA je izjavil:

ginekk je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ja seveda so "Švedi" dvignili rodnost, samo mene zanima koliko je tu rodnost med Švedi ki so zares Švedi (torej da imajo prednike ki so pred 100+ leti tudi živeli na Švedskem in kolko je takih ki to niso ampak so bolj "Švedi"


Kaj ma to faking veze? Živijo tam, delajo tam, plačujejo davke tam in takoj druga generacija, torej otroci priseljencev, se pa itak počutijo povsem Švede, ker so tam rojeni in drugega niti ne poznajo. V primerjavi s 100leti nazaj, pa je po genih itak že vse pomešano.

8-O

WTF did I just read?

A to govoriš "onih švedih", ki ne pustijo prave švede v njihovo območje, katero so zaplenili sredi švedske?

Sweden's "no-go zones"


Ne, govorim o Švedih tipa Ibrahimovič. A je tko v redu? Valjda niso sami paraziti.

Ideje, da so edino v redu in delavni naturiščniki imate lahko samo totalno prestrašeni loleki.
Taki pišete "vemo kakšen je to slovenski državljan, sigurno je od dol", v komentarje pod članek ko zasačijo Slovenca pri kaznivem dejanju.

WizzardOfOZ ::

Spodbujanje za mlade je to, kar je naredila finska. Dajejo mladim družinam dolgoročne stanovanjske kredito po negativni obrestni meri. Torej boš manj odplačal, kot si dobil kredita.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Kolega se je prijavil na nek oglas za tehnika/operaterja pri nekem avstrijsko/slovenskem podjetju iz Frama za proizvodnjo svec. Zacetna placa baje 1500 neto + ostalo za dopoldanski siht, 13 placa + bonusi. No po njegovih besedah na razgovor je prislo vec kot 50 kandidatov, ostali fevdalci pa skoz jamrajo da kadra ni. Torej kadra je vec kot dovolj, za tiste k ga res potrebujejo, ter so pripravljeni tudi posteno placat.

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

eni bodo vedno iskali, še v času "pomanjkanja kadra" plačujejo 860 bruto. Mi je čisto vseeno kakšno delovno mesto je to (kolikor vem ni počivanje ampak normirano delo kjer stojiš 8 ur na dan), če ni osnova 1075 bruto je to sramota in vsak ki bo to delal bo logično iskal dalje od prvega dne. Aja pa 3 izmene. Vzamejo vsakega, še magistre če rabijo šiht, čeprav vejo da jim bo ušel čim bo lahko
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Valvoline je izjavil:

Kolega se je prijavil na nek oglas za tehnika/operaterja pri nekem avstrijsko/slovenskem podjetju iz Frama za proizvodnjo svec. Zacetna placa baje 1500 neto + ostalo za dopoldanski siht, 13 placa + bonusi. No po njegovih besedah na razgovor je prislo vec kot 50 kandidatov, ostali fevdalci pa skoz jamrajo da kadra ni. Torej kadra je vec kot dovolj, za tiste k ga res potrebujejo, ter so pripravljeni tudi posteno placat.


Točno to... pri pravi plači bo vedno delovna sila...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

svecka ::

Kaj ti pomaga višja plača, če pa so odnosi v kurcu. To da ti 10 minut pred koncem šihta v petek pred prazniki reče, da je naslednji teden inventura in da moraš ti pridt, teb pa so že vzel dopust in greš z otrokom na smučanje...realnost večina slovenskih firm. Sodelavec je 3x prišel nazaj v našo firmo, ker vsakič so mu v novi službi obljubljali vsega in svašta na razgovorih....na koncu pa je cev dan vozil viličarja, namesto da bi bil vodja izmene. No v četrto upam da mu je uspelo končno dobit normalno službo z dobro plačo.

služb je polno, sam dobrih pa je malo.

Mato989 ::

svecka je izjavil:

Kaj ti pomaga višja plača, če pa so odnosi v kurcu. To da ti 10 minut pred koncem šihta v petek pred prazniki reče, da je naslednji teden inventura in da moraš ti pridt, teb pa so že vzel dopust in greš z otrokom na smučanje...realnost večina slovenskih firm. Sodelavec je 3x prišel nazaj v našo firmo, ker vsakič so mu v novi službi obljubljali vsega in svašta na razgovorih....na koncu pa je cev dan vozil viličarja, namesto da bi bil vodja izmene. No v četrto upam da mu je uspelo končno dobit normalno službo z dobro plačo.

služb je polno, sam dobrih pa je malo.


Bom ti tako povedal, če mi dajo 1 mil na mesec mi je tudi za odnose vseeno ker bom v 3-6 mesecih zginil... to je teoretično sicer.

Poglej če meni to nardijo grem pač v bolniško, na smučanje morda res ne bom šel, ampak v službi pa 110% ne bom, verjemi =) Tu je samo koliko se pustiš, jaz se nikoli nisem že za 100x manjše zadeve, kaj šele da bi mi kdo dopust skenslal...

Za pravo kompenzacijo pa ok... seveda pri določeni višini plače je čas več vreden kot denar ampak govorimo za plače od minimalca do 2x minimalca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Valvoline ::

Glede na resno pomanjkanje KV kadra (vsi studirani, noben noce delat) bi place za vsako dokaj zahtevnejse delo morale bit najmanj 2k neto. Prosti trg v butalistanu se vedno ne deluje, se pa pocasi premika, ampak zelo pocasi. Pol va vides oglas za nekega fikusa v JU (namesnik mestne obcine Maribor) 3500 bruto dobr ves da smo se vedno v globokem komunizmu ter da je z drzavo konec.

https://www.careerjet.si/jobad/sibce3b3...
Enivej, takih ooglasov na stajerskem prej ni bilo. Kar pogumno fevdalci :)

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Za minimalca si naj sami delajo. Razen če je to neživilska trgovina k se prodaja ure, obutev ali kake rože, pol pa ni panike, cel dan na toplem, 10-20 strank pa je

donvitoc ::

zobnik je izjavil:

Za minimalca si naj sami delajo. Razen če je to neživilska trgovina k se prodaja ure, obutev ali kake rože, pol pa ni panike, cel dan na toplem, 10-20 strank pa je


Saj lahko dobijo poceni delovno silo iz tujine, ki se jim potem s socialno pomočjo omogoči dostojno življenje. Lahko pride cela družina živet k nam in jim ne bo nič manjkalo.

gruntfürmich ::

svecka je izjavil:

Kaj ti pomaga višja plača, če pa so odnosi v kurcu...

to ni pomembno. glavni point je da je kadra koliko hočeš; če hočeš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zobnik ::

Zanimiv da se vedno spotaknete ob socialo, ki je kar se tega tiče precej strogo dodeljena. ne pa v plače 2000-3000-4000 bruto v javnem sektorju, a tisti policaji ki dobijo po 2000 evrov neto vas ne motijo.In razni javni zavodi, ki se samo grejejo stolčke po 1300 neto za prazen nič dela. Da ne omenjam kako se goljufa pri potnih, nekdo iz Celja, ki se vozi v Kranj pokasira potnih 500 evrov na mesec, če ima prijavljeno stalno prebavlišče v Celju pa na črno najame za 500 evrov stanovanje v Kranju pa mu fima pokrije, pa če sta dva taka goljufa se jim izide. eden da za najem, drugi pa 500 da an stran. Saj kako pa bodo vedli, kam se vozjo. Da ne omenjam kako firme pobašejo subvencije po 6-8000 evrov, če zaposlijo nekoga pri 55 letih za vsaj 2 leti. Pa tud kmetje, ki sploh ne kmetujejo dobivajo subvecnije, da ne komentiram povračilo trošarine za stroje, vozjo pa avte na dizl v službo na račun države. In še in še...no naj mi nekdo popravi, da so na tem področju kaj naredil red, ker mislim da ga niso popolnoma nič in se še naprej nate*uje lastno državo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

donvitoc ::

Socialo se dobi težko ker je zelo omejen dostop do nje. In o temu odločajo ravno ti ki jih ti omenjaš s temi plačami, in ravno ti in njihovi kolegi najbolj profitirajo s poceni delovno silo.

zobnik ::

...ja točno tako, stiskajo reveže v kot, dokler ne poklekne in dokler ga ne bičajo.

WizzardOfOZ ::

kmet težko dobi subvencijo na zaraščen travnik. ga mora vseeno vsaj grmovja odstranit.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

sbawe64 ::

Iz radovednosti šel gledati https://www.iskanjedela.si, nekateri so celo začeli zraven oglasa navajati plačo (med 9,5 in 15% oglasov), gledal prve štiri regije z največ oglasi (LJ, Podravska, Savinjska in Gorenjska).Celotno Slo povprečje je 11,1% (446/3992).

Iskanje po "eur" in nato primerjava najdenih oglasov napram število vseh oglasov v posamezni regiji.

Če kdo potrebuje idejo za hobi projekt programiranja, scrapanje po zgornji strani in sortiranje oglasov po plači (max-min), katerih je največ, kje ponujajo največ za posamezni poklic itd.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

450.000 upokojencev ima več kot 700 evrov pokojnine (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15115710 (10632) tevtoni
»

Pokojninski steber kako preprečiti njegov zlom ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12810994 (6931) Levica
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157234 (43364) bbf

Več podobnih tem