» »

Slovenci množično zapuščajo domovino

Slovenci množično zapuščajo domovino

Relanium ::

Mufasa je izjavil:

Ma gor je en bumbar reku da majo švedi najdražji benz na svetu, kot da ima to kakšno vlogo pri 1,5k vs 3,5k+ plači in primerljivih cenah življenskih potrebščin....tebe sem sam citiral da povem slovenćkom da je cena nafte gor, ko pri nas in tudi tisti del dneva, ko ni, daznt metr.

Cena proti plači vrjetno ne zgleda več tako velika sam tak za info pa vem kake so pa cene avtomobilov tam gor (davki) in nasplošno po celi skandinaviji.
Ljudje se vse premalo zavedajo da mamo celo za med razvite države skor nadpovprečne avte
(ok prosim ne se spet primerjat z nemčijo, ker oni so itak izjema)

No seveda so pa pri nas spet lizingi in krediti, to je pa tud ena posebnost.
Ampak dokler se to vozi po cestah me niti zanima ne kok gnila je država, gnilo ma v glavi tist ki vzame kredit za take stvari, pol pa joka kok ga država in služba obira.

alexa-lol ::

Matako je izjavil:

No v "gasterbajterskih časih" se je vedno govorilo "pojdi študirat, da ti ne bo treba delati".

In smo šli!


S tem je vse uredu... ampak ta stavek bi se moral interpretirati drugače. Pojdi študirat, dojami snov, da boš znal nekaj kar drugi ne in imel konkurenčno prednost. Zdaj imamo pa diplomante, ki dejansko nič konkretnega ne znajo oz. imajo znanje s katerim si ne moreš pomagati... da ne omenjamo, da imamo celo četico družboslovcev, ki bi za 1000€ na mesec v pisarni kavico pil in izvajali sociološke analize... vpliv cene bureka na spolno življenje prislejencev v Ljubljani in podobne neumnosti.

#000000 ::

Gandalfar je izjavil:

40km izven mesta, eno uro zjutraj z vlakom. Saj gre, samo za 40km izven Ljubljane tudi pri nas marsikaj najdes.


Nimajo švedi železnice kot mi :) najdlje kot piše tukaj je 36 minut, pa ajde naj bo 40

http://reseplanerare.resrobot.se/bin/qu...

Tear_DR0P ::

Isotropic je izjavil:


Letos se je odselilo ze 8k drzavljanov, vecinoma v nemcijo, avstrijo in nizozemsko, priselilo pa ~10k delavcev vecinoma z obmocja nekdanje jugoslavije. v zadnjih 4. letih se je odselilo ze 20k ljudi - za polovico kranja recimo.


a lahko pri 20k ljudeh sploh že govorimo o množičnem izseljevanju? nekaj o zgodovini izseljevanja govori tole čtivo, kjer se omenja številke iz konca 19. in začetka 20. stoletja - takratne številke delujejo primerljive s trenutnimi, iz tega bi lahko sklepal na množično izseljevanje. a po drugi strani, se je pred leti govorilo o prenizki mobilnosti slovencev, pojavila se je potreba po večanju mobilnosti. sedaj se večja mobilnost pojavlja, zakaj naj bi ta bila problem?

Isotropic je izjavil:


komentarji?
smo prodani, smo izdani?

se počutiš prodanega? izdanega? zakaj, čemu? mnogo slovencev jasno izraža svoje prepričanje, da je tu njihova zemlja in da smo ostali (romi, bivši jugoslovani, homoseksualci, FDVjevci, ljudje z malo več denarja, ambicij, ... na sploh drugačni) nezaželeni. morda so tisti, ki se odseljujejo samo sprejeli sporočilo in se odločili ga spoštovati.

poweroff je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

To je domneva. We have no real data to prove that.

Samo domneva ni tako iz trte izvita. Če hočeš v tujini uspeti moraš biti dober. Recimo če se prijaviš na kakšen mednaroden razpis, so zahteve praviloma dosti visoke, konkurenca pa iz cele Evrope.

lahko je dovolj že to, da si pripravljen delati enako dobro in za manj denarja kot lokalci - pač dve skrajnosti izseljevanja - ali nekvalificirani delavci ali pa tako visoko kvalificirani, da jih slovenski trg ni zmožen zadržati. zdej pa če nam doktroji raketne znanosti bežijo, smo si sami krivi da smo jih izšolali, preden smo postavili raketna izstrelišča :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

francek1 ::

alexa-lol je izjavil:

Matako je izjavil:

No v "gasterbajterskih časih" se je vedno govorilo "pojdi študirat, da ti ne bo treba delati".

In smo šli!


S tem je vse uredu... ampak ta stavek bi se moral interpretirati drugače. Pojdi študirat, dojami snov, da boš znal nekaj kar drugi ne in imel konkurenčno prednost. Zdaj imamo pa diplomante, ki dejansko nič konkretnega ne znajo oz. imajo znanje s katerim si ne moreš pomagati... da ne omenjamo, da imamo celo četico družboslovcev, ki bi za 1000€ na mesec v pisarni kavico pil in izvajali sociološke analize... vpliv cene bureka na spolno življenje prislejencev v Ljubljani in podobne neumnosti.

Zadel si bistvo...če trgu nimaš kaj ponudit, boš pač lačen...in skrajni čas je, da je prišlo do tega. Moj najmlajši sin ima pri 20 letih že dva poklica, zdaj se usposablja za tretjega...v tujini. Za dva jurja mu ni težko. Družboslovci pa naj kar jamrajo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Gladi ::

Nas pa razsvetli katera dva poklica ima tvoj sin.:)

mtosev ::

jaz pa sigurno ne bom zapostil SLO.
je tukaj lajf čisto ok za zdaj
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gladi ::

mtosev, sej če smo čist realni, tebe ne bo ne tle ne v tujini noben zaposliu. Pri 25 letih s srednjošolsko izobrabo najbolj leve smeri in praktično brez delavnih izkušenj.

francek1 ::

Gladi je izjavil:

Nas pa razsvetli katera dva poklica ima tvoj sin.:)

Je kuhar in mehanik. Zakaj je pa to važno?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Mr.B ::

množično lahko govoriš, če so te ljudje skupina ki je potencialna delovna sila v Gospodarstvu....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

murmur ::

Meni se zdi ta odliv cisto normalen, v bistvu bi moral biti precej vecji. Slovenija je prvic premajhna ( pomeni, da ni denarja in ni potrebe po kvalitetni storitvi ) in drugic je drzava v tranziciji. Po drugi strani pa ze precej let velja da ni potrebe po selitvi, ker lahko storitev opravis kjerkoli za kogarkoli na tem planetu. Torej predvidevam, da so odliv vecinoma emplojiji wannabe. Ok, verjamem da si tezko ekonomist s.p..

#000000 ::

Zdi se ti normalno ? Meni ne, sploh če pogledaš število prebivalcev, se pravi 1 procent v 4 letih, če bi se iz nemčije odselilo 1 % folka je to skor pol slovenije.

je pa res da je napram situaciji precej majhen % odhodov. Pač pri nas je kot sem že 100% povedal prevelik državni aparat za tolk mal folka + naši voditelji in to od prvega do zadnjega, ne znajo drugega kot ubirat nove in nove davke ter dražiti storitve in razne trošarine, vse to pa opali po žepu navadne ljudi, samo da bo javna uprava lavfala naprej,

Mr.B ::

Odliv je velik , glede primerjave delovne sile v realnem sektorju.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OrkAA ::

mtosev je izjavil:

jaz pa sigurno ne bom zapostil SLO.
je tukaj lajf čisto ok za zdaj


Sej ti si prišel s slabšega sem, je normalno, da se ti tukaj zdi OK.

SplitCookie ::

#a lahko pri 20k ljudeh sploh že govorimo o množičnem izseljevanju?

Da, ker je to izključno high-tech kader
Ta folk bi moral biti prihodnost slovenije, brez njega je to samo še ena balkansko zahojena država
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

mtosev ::

starši bolj kot meni. jaz sn tak zadnjih 23let preživel v SLO. jaz tak drugega kot SLO ne poznam,ker sn večino časa preživel v SLO
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

SplitCookie je izjavil:

#a lahko pri 20k ljudeh sploh že govorimo o množičnem izseljevanju?

Da, ker je to izključno high-tech kader
Ta folk bi moral biti prihodnost slovenije, brez njega je to samo še ena balkansko zahojena država

zahojena država? haha
malo poglej srbijo, albanijo, kosovo, bosno pa boš vido, da slovenija ni niti pod razno zahojena država, ampak je tole tipično slovensko razmišljanje nekaterih ljudi kak je SLO najslabša država na svetu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vajenc ::

SplitCookie je izjavil:

#a lahko pri 20k ljudeh sploh že govorimo o množičnem izseljevanju?

Da, ker je to izključno high-tech kader
Ta folk bi moral biti prihodnost slovenije, brez njega je to samo še ena balkansko zahojena država

Hja, high-tech velikih podjetij je v Sloveniji res bore malo, še vedno pa imamo veliko izobraženega kadra iz drugih smeri, ki bi v tujini težko našli svoji izobrazbi primerno zaposlitev. Ne vse v high-tech kadru.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

murmur ::

SplitCookie je izjavil:

#a lahko pri 20k ljudeh sploh že govorimo o množičnem izseljevanju?

Da, ker je to izključno high-tech kader
Ta folk bi moral biti prihodnost slovenije, brez njega je to samo še ena balkansko zahojena država


"Ta folk bi moral biti prihodnost slovenije". Hej, vse pogoje imajo da zacnejo ustvarjati. Lokacija je irelevantna. Poglej si primer East London. Nisem ravno preprican, da je ta kader res tako perspektiven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

Okapi ::

Da, ker je to izključno high-tech kader
In od kje ti ta podatek? To je v resnici večinoma nižje izobražen kader.

O.

celada ::

Okapi je izjavil:

Da, ker je to izključno high-tech kader
In od kje ti ta podatek? To je v resnici večinoma nižje izobražen kader.

O.


No tako kot zate in za njega velja: ulr pls?

Čeprav Delov članek lepo pokaže, da je brain drain prisoten, če ne drugje pa v zdravniški stroki.

Okapi ::

No tako kot zate in za njega velja: ulr pls?
Jaz samo informirano sklepam - številčno so se vedno bolj izseljevali navadni delavci (ali recimo tehniki), iz preprostega vzroka, ker jih je več, in ker pri nas težje dobijo delo kot visoko izobraženi. Če se je izselilo 100 zdravnikov, to v statistiki 20.000 izseljencev ne pomeni praktično ničesar. In, znova na pamet, bi rekel, da je med izseljenimi največ tistih, ki so pri nas izgubili delo (oziroma ga najtežje najdejo), se pravi iz gradbenega in podobnih proizvodnih sektorjev.

O.

-valvoline- ::

mtosev je izjavil:

jaz pa sigurno ne bom zapostil SLO.
je tukaj lajf čisto ok za zdaj

Ja za tiste ki pa futrajo-mo tvojih javnosektoraških staršev in njihovih kolegov so takšne izjave že na meji norčevanja iz delovnega ljudstva.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mtosev ()

OrkAA ::

Ajde šibaj že nekam, da preštejemo tiste ki bodo jokal za tvojim dizlom.

mtosev ::

moj foter je bil zaposlen v elektrokovini pa si je pol našo službo na pošti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ahac ::

mtosev je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

#a lahko pri 20k ljudeh sploh že govorimo o množičnem izseljevanju?

Da, ker je to izključno high-tech kader
Ta folk bi moral biti prihodnost slovenije, brez njega je to samo še ena balkansko zahojena država

zahojena država? haha
malo poglej srbijo, albanijo, kosovo, bosno pa boš vido, da slovenija ni niti pod razno zahojena država, ampak je tole tipično slovensko razmišljanje nekaterih ljudi kak je SLO najslabša država na svetu


Če se Kosovo primerja z Somalijo, jim gre tud ful dobro.
Ampak valda se boš primerjal z boljšimi in ne slabšimi. Torej poglej mal zahodno Evropo in Severno Ameriko... pa potem reč kolk smo zahojeni in kolk ne.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

mtosev ::

Norway 0.943 (Steady)
Australia 0.929 (Steady)
Netherlands 0.910 (Steady)
United States 0.910 (Steady)
New Zealand 0.908 (Steady)
Canada 0.908 (Steady)
Ireland 0.908 (Steady)
Liechtenstein 0.905 (Steady)
Germany 0.905 (Steady)
Sweden 0.904 (Steady)
Switzerland 0.903 (Steady)
Japan 0.901 (Steady)
Hong Kong 0.898 (Increase 1)
Iceland 0.898 (Decrease -1)
South Korea 0.897 (Steady)
Denmark 0.895 (Steady)



Israel 0.888 (Steady)
Belgium 0.886 (Steady)
Austria 0.885 (Steady)
France 0.884 (Steady)
Slovenia 0.884 (Steady)
Finland 0.882 (Steady)
Spain 0.878 (Steady)
Italy 0.874 (Steady)
Luxembourg 0.867 (Steady)
Singapore 0.866 (Steady)
Czech Republic 0.865 (Steady)
United Kingdom 0.863 (Steady)
Greece 0.861 (Steady)
United Arab Emirates 0.846 (Steady)
Cyprus 0.840 (Steady)
Andorra 0.838 (Steady)



Brunei 0.838 (Steady)
Estonia 0.835 (Steady)
Slovakia 0.834 (Steady)
Malta 0.832 (Steady)
Qatar 0.831 (Steady)
Hungary 0.816 (Steady)
Poland 0.813 (Steady)
Lithuania 0.810 (Increase 1)
Portugal 0.809 (Decrease -1)
Bahrain 0.806 (Steady)
Latvia 0.805 (Steady)
Chile 0.805 (Steady)
Argentina 0.797 (Increase 1)
Croatia 0.796 (Decrease -1)
Barbados 0.793 (Steady)
Human Development Index @ Wikipedia
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

-valvoline- ::

http://www.finance.si/stopnja_brezposel...

Jaz sem pa skoraj 100% prepričan da podobna usoda čaka tudi Slovenijo. Stanje na terenu in v podjetjih-defcon 1,ter število oseb prisesanih na proračun-rekordno v EU bo v zelo kratkem času pripeljalo do apokalipse.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kr1ženska ::

SplitCookie je izjavil:

#a lahko pri 20k ljudeh sploh že govorimo o množičnem izseljevanju?

Da, ker je to izključno high-tech kader
Ta folk bi moral biti prihodnost slovenije, brez njega je to samo še ena balkansko zahojena država


Ne vem zakaj panika. Na vsake toliko časa pride obdobje ko zaradi neugodnih razmer (pomankanja hrane, današnje dni denarja) pride do preseljevanja ljudstev/narodov. Tako je vedno bilo in najbrž tudi še nekaj časa bo. Ljudje smo se od nekdaj selili in tisti ki mislijo, da so navezani na svojo zemljo, presenečeni bi bili kako hitro se lahko prilagodiš novemu okolju. Ljudje smo tako ustvarjeni.

Izobraženi Slovenci hodijo v tujino in nekdo je že omenil, da je v Slovenijo že imigriralo ogromno izobražnih tujcev. Če nimamo več izobražene delavne sile doma, jo bomo pač poiskali v tujini.

SplitCookie ::

Če nimamo več izobražene delavne sile doma, jo bomo pač poiskali v tujini.

S čim in kaj bodo pri nas delali ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

kr1ženska ::

SplitCookie je izjavil:

Če nimamo več izobražene delavne sile doma, jo bomo pač poiskali v tujini.

S čim in kaj bodo pri nas delali ?


Občutek imam, da se vedno raje najema za vsakršna dela tujce. Vsi imajo radi izkušnje iz tujine oziroma se radi pohvalijo s kakim zaposlenim iz tujine (izključujem balkan). Nekdanja cimra trenutno dela v podjetju kjer je 2/3 zaposlenih tujcev (Ukrajina, Polska, Anglija, Nemčija, ipd.). Ona je dobila to delavno mesto predvsem za to, ker je bila na Finskem na erazmus izmenjavi.
Najbrž je v tujini podobno (vsaj tko jaz menim). Se pravi, če imate možnost v tujino, sam gasa! :)

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

Že delajo. Rusi, Poljaki, Nemci, Francozi, Angleži, Američani... Ni da ni.

Ker je pač pri nas premalo ljudi, ki bi bili sposobni delat, se za spodobno plačo (recimo 2 jurja neto) preselijo sem.

Seveda je delovno mesto na voljo tudi Slovencem, a je dovolj sposobne težko dobiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

-valvoline- ::

OrkAA je izjavil:

Že delajo. Rusi, Poljaki, Nemci, Francozi, Angleži, Američani... Ni da ni.

Ker je pač pri nas premalo ljudi, ki bi bili sposobni delat, se za spodobno plačo (recimo 2 jurja neto) preselijo sem.

Seveda je delovno mesto na voljo tudi Slovencem, a je dovolj sposobne težko dobiti.

Jaz vidim samo balkance po podjetjih,pa še teh množično odpuščajo in nogirajo,ter so brez plače po več mescov.So verjetno primeri visokih izplačanih plač zaposlenim tujcem,gre se za izčrpavanje podjetij,marskikateri tujec bogsive zakaj in za koga čepi in vegetira v NAŠEM javnem sektorju in pri državnih monopolistih.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Utk je izjavil:

Jaz pa ne razumem kako si nekdo želi živet v Nemčiji, Danski, Belgiji in podobnih državah. Če si pri nas lačen, potem v redu, raje pa bi v Sloveniji živel z jurjem kot gor s petimi. Sej še prdnit ne smeš na javnem mestu, folk pa čuden. Ampak sej kmalu bo tudi pri nas tako.


A ni vseeno, če na javnem mestu ne smeš prdniti z jurjem ali s petimi jurji v žepu?
Sicer pa, če bi bil to res tako velik problem, da se ljudje selijo ven iz Slovenije, bi se s tem ukvarjal tudi parlament (in mogoče spremenil bedne zakone na določenih "problematičnih" področjih). A izgleda, da se ne.

Za našo politiko je najbolj pomemben "večni konflikt" med domobranci in partizani, ki se bo vleklo še v tretje tisočletje, če bo do takrat ta država še obstajala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

-valvoline- ::

opeter je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz pa ne razumem kako si nekdo želi živet v Nemčiji, Danski, Belgiji in podobnih državah. Če si pri nas lačen, potem v redu, raje pa bi v Sloveniji živel z jurjem kot gor s petimi. Sej še prdnit ne smeš na javnem mestu, folk pa čuden. Ampak sej kmalu bo tudi pri nas tako.


A ni vseeno, če na javnem mestu ne smeš prdniti z jurjem ali s petimi jurji v žepu?
Sicer pa, če bi bil to res tako velik problem, da se ljudje selijo ven iz Slovenije, bi se s tem ukvarjal tudi parlament (in mogoče spremenil bedne zakone na določenih "problematičnih" področjih). A izgleda, da se ne.

Za našo politiko je najbolj pomemben "večni konflikt" med domobranci in partizani, ki se bo vleklo še v tretje tisočletje, če bo do takrat ta država še obstajala.

Heh,za vlado (vseeno levo ali desno) bi bilo idealno če bi vsi brezposelni zapustili Slovenijo,pa bi se oni 24/7 šopiril da so rešil-zmanjšal brezposelnost. Milijarde manj za socijalo,heck še plačal bi lahko da napodijo folk.
:D;((

Smurf ::

OrkAA je izjavil:

Že delajo. Rusi, Poljaki, Nemci, Francozi, Angleži, Američani... Ni da ni.

Ker je pač pri nas premalo ljudi, ki bi bili sposobni delat, se za spodobno plačo (recimo 2 jurja neto) preselijo sem.

Seveda je delovno mesto na voljo tudi Slovencem, a je dovolj sposobne težko dobiti.

Jap, mi smo ravno zaposlili Avstrijca (elektrotehnik) za 15k Bruto na mesec (v Avstriji je imel za ene 20% visjo place, vendar vidi vecjo prihodnost/veselje tukaj). Je pa res, da je top na svojem podrocju (meroslovje) v recimo podrocju centralne Evrope.

amigo_no1 ::

Smurf
Si upaš ugibati, koliko je takih primerov letno v Slo ?

Ramon dekers ::

Invictus je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Invictus je izjavil:

Problem je v tem ker gredo v tujino sami boljši. Slabši ostajajo doma.


To je domneva. We have no real data to prove that.

Podatek da so to večinoma mladi diplomati naravoslovnih datotek, kot je bilo napisano v intervjuju nekoga s SAZU, daje misliti ...

Menda ne mili Slovenija izvažati družboslovne znanosti in produkte?


Tudi ekonomisti so iskani v tujini, brez skrbi. Pač kdor ima jajca in meni, da je sposoben lahko uspe ne glede na faks.

alexa-lol je izjavil:

Matako je izjavil:

No v "gasterbajterskih časih" se je vedno govorilo "pojdi študirat, da ti ne bo treba delati".

In smo šli!


S tem je vse uredu... ampak ta stavek bi se moral interpretirati drugače. Pojdi študirat, dojami snov, da boš znal nekaj kar drugi ne in imel konkurenčno prednost. Zdaj imamo pa diplomante, ki dejansko nič konkretnega ne znajo oz. imajo znanje s katerim si ne moreš pomagati... da ne omenjamo, da imamo celo četico družboslovcev, ki bi za 1000€ na mesec v pisarni kavico pil in izvajali sociološke analize... vpliv cene bureka na spolno življenje prislejencev v Ljubljani in podobne neumnosti.



Uf še ena brihta in inteligenčna izjava. Fakt je, da so brez dela tako ekonomisti, pravniki, kot inžinirji gradbeništva. Kako pa veš da diplomanti nič ne znajo če pa delovne izkušnje pridobivajo v barih in skladiščih oziroma tam kjer je delo in preko napotnic, saj bi bili drugače na zavodu.

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

-valvoline- je izjavil:

Jaz vidim samo


Nisem govoril o Abitantih.

Ramon dekers ::

Aja danes sem bil na IELTS izpitu iz prve roke lahko povem da odhaja v tujino izšolan kader arhitekti, bioinformatiki, dohtarji, pokrajinski arhitekti, pa še kak družboslovec z magisterijem bi se našel. Nekaj med njimi jih gre na magisterij - doktorat pa potem prošnja za pridobitev delovne vize. No, verjetno gre pa tudi veliko takih v tujino s poklicno samo pojma nimam kako lahko pridobijo dovoljenja, razen če delajo pri kakem slovenskem podjetju, ki jih fajn molze, kje je šele vsa papirologija, ki bi jo bili sposobni nabrat.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ni dobro, da grejo, boljše pa da grejo, kot da jamrajo po tv, da imajo diplomo in so brezposelni.

Smurf ::

amigo_no1 je izjavil:

Smurf
Si upaš ugibati, koliko je takih primerov letno v Slo ?

Malo, ampak hocem povedati, da obstajajo tudi pozitivne zgodbe in da ne gre ravno vse v propad. Priznam pa, da ce bi hotel zamenjati sluzbo in ostati na istem podrocju (tudi na istem vrhunskem nivoju) bi moral v tujino, verjetno v Ameriko. Po drugi strani imas kar nekaj vrhunskih podjetij v Sloveniji, problem je pac, da ne za vsako podrocje, ponavadi zasedajo doloceno niso in si prisiljen svojo delovno niso nekoliko prilagoditi.

jalovec09 ::

Vsak se svobodno odloča kje bo živel.

Okapi ::

No, verjetno gre pa tudi veliko takih v tujino s poklicno samo pojma nimam kako lahko pridobijo dovoljenja,
V katerem stoletju si se ti zataknil? Za EU ne rabiš nobenega dovoljenja.

O.

BALAST ::

odhaja v tujino izšolan kader arhitekti, bioinformatiki, dohtarji, pokrajinski arhitekti, pa še kak družboslovec z magisterijem bi se našel.

Good luck! Slovenija je samo še država, kjer se pasejo ovce in govedo.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

matobato ::

Okapi je izjavil:

No, verjetno gre pa tudi veliko takih v tujino s poklicno samo pojma nimam kako lahko pridobijo dovoljenja,
V katerem stoletju si se ti zataknil? Za EU ne rabiš nobenega dovoljenja.

O.


Obstajajo tudi poklici, ki so regulirani in za njih potrebujes dovoljenje.

nejcek74 ::

Ja, ampak načeloma slovenski tehnični strokovni izpiti veljajo v EU (in obratno), no vsaj za arhitekturo je tako.
Predvsem pa, dokler ne pomoliš nosa iz Slovenije, ti ni jasno kaj je biti delavec tam kjer želijo da delaš to, za kar te plačujejo. In s tem mislim, da so delovne razmere (večinoma) v Sloveniji kloaka, delodajalci pa (smo) nesposobni šušmarji. Se opravičujem, ker sem se razburil, ampak vsaj v moji branži lahko rečem, da je povprečen slovenski delavec delovno 180% švicarskega ali nemškega. Da o francozih sploh ne zgubljam besed.

Gandalfar ::

Go, get rich!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenija vabi delavce iz Filipinov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18919158 (15031) PrihajaNodi
»

Koliko ljudi z doktoratom se izseli v tujino? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22553994 (47115) Mavrik
»

Slovenija med top 25-timi državami (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23828682 (23314) jype

Več podobnih tem