» »

Pomanjkanje kadra v Sloveniji

Pomanjkanje kadra v Sloveniji

zobnik ::

Sistem je že v štartu kot novodobno suženjstvo in se bo samo še poglabljal. Tud tujci, ki so že na poti, bodo odšli, za take plače ne bo šlo. Bodo pa izkoristil in se naučil pa šli v Nemčijo, 1800 neto bo kot dober kuhar dobil. Mi bomo počasi tonil.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Ne, migrante potrebujemo samo zato ker imamo GLUP paygo sistem... če bi vsak šparal za lastno pokojnino migrantov ne bi rabli, ker nima veze ali se manjša ali veča populacija če prihraniš za lastno pokojnino ali prej umreš je to to, pač naslednji deduje ali pa greš v penzijo

Konec nekih administrativnih določanj kdaj gremo v penzije, koliko je penzija itd...


Razen, da bi skoraj sigurno veckrat v 40 letih vecina spusila vse prihranke. Da ne govorimo o moznih goljufijaz tistih, ki bi ta varcevanja organizirali. Pa niti ne spekuliram kakor ti, ker ce gledam 40 let nazaj bi vecina veckrat izgubile investicije, ker jih tudi so.

Valvoline ::

Levica je izjavil:

Rešitev so migracije kot tudi so rešitev za preprečitev zloma pokojninskega stebra.


Kader lahko in moramo nadomestiti z prebežniki imamo res lepo priložnost, da to storimo.


Rešitev za prihodnost in zagotovljeno pokojnino.

Leta 2050 več kot 50% državljanov bo starih več kot 60 let denarja za pokojnine bo zmanjkalo kaj pa potem ?

Rešitev so migracije.

Migracije so pomebne za Slovenijo in tudi rešitev za POKOJNINSKI STEBER, da se ne zlomi.



Slovenija mora narediti več, da se te ljudi zadrži v Sloveniji saj smo starajoča družba in bomo potrebovali delovno silo.

Potrebno jim je ponuditi pogoje da bodo tukaj tudi ostali. Dokler se ne integrirajo državno stanovanje in žepnina 700 eur kot v Avstriji za 3 leta.

Če tega ne storimo se boš naš pokojninski steber zlomil.

Če jim damo priložnost bodo delali in polnili državno blagajno z davki.

Slovenija bi morala letno sprejeti okoli 11000 prebežnikov delovnih migrantov ali beguncev, da bi do leta 2050 rešili problem pokojninskega kolapsa

Begunci in migranti so realnost in je brezveze, da se te realnosti otepamo in so celo koristni za nacionalno prihodnost.


Migrante bomo še krvavo potrebovali
Tujci ne bodo prihajali, če bodo obsojeni na sovraštvo in pekel političnega populizma. A zavedati se moramo, da se prebivalstvo Evrope stara, število delovno aktivnih ljudi upada. Po nekaterih projekcijah bomo ob zdajšnjih trendih leta 2050 potrebovali 85 milijonov migrantov, zgolj zato da bomo lahko vzdrževali ekonomsko dinamiko na primerljivi ravni, opozarja sogovornik. Migranti ustvarjajo delovna mesta in novo dodano vrednost . Nihče ne bo začel peči potico, ker to znajo Slovenci sami. Delali bodo tisto, česar v Sloveniji še ni.

Komunajzarji ze v startu ga brcate mimo. Zakaj vzdrzevati nekaj kar ni vzdrzljivo, ter obsojeno na propad? Pac jutri propade pokojninski ponzi, tist ku bo mel froce ga bodo prezivljal, ostali brez pa pocrkal. najboljsi ukrep za povecanje rodnosti bi bil prav propad penzica.

TheBlueOne ::

Valvoline je izjavil:


Komunajzarji ze v startu ga brcate mimo. Zakaj vzdrzevati nekaj kar ni vzdrzljivo, ter obsojeno na propad? Pac jutri propade pokojninski ponzi, tist ku bo mel froce ga bodo prezivljal, ostali brez pa pocrkal. najboljsi ukrep za povecanje rodnosti bi bil prav propad penzica.


Morda ne hranit trola.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ne, migrante potrebujemo samo zato ker imamo GLUP paygo sistem... če bi vsak šparal za lastno pokojnino migrantov ne bi rabli, ker nima veze ali se manjša ali veča populacija če prihraniš za lastno pokojnino ali prej umreš je to to, pač naslednji deduje ali pa greš v penzijo

Konec nekih administrativnih določanj kdaj gremo v penzije, koliko je penzija itd...


Razen, da bi skoraj sigurno veckrat v 40 letih vecina spusila vse prihranke. Da ne govorimo o moznih goljufijaz tistih, ki bi ta varcevanja organizirali. Pa niti ne spekuliram kakor ti, ker ce gledam 40 let nazaj bi vecina veckrat izgubile investicije, ker jih tudi so.


To ni naš problem, to vsak posameznik odloča, saj pravimo da je svoboden!

Bistvo je da bi se skozi čas ljudje naučili da morajo investirat v bolj pomembne reči ki zagotavljajo upokojevanje kot je zemlja, zlato, ipd... ne pa papirje.

Nihče ne pravi da država ne bi mogla ohranit pokojninskega sklada kjer bi vsak imel individualni račun kot je zdaj 2. in 3. steber in bi tam not vplačeval in bi vsak točno vedel koliko ima in bi si izračunal kdaj želi it v penzijo... in koliko bi črpal ven mesečno itd...

Bistvo je svoboda, čimveč tem bolje, ja za neuke bo slabše ampak tako se naučiš, na napakah, naslednja generacija bo bolj izobražena ker bodo pri neukih starših videli kaj so zajebali in tako naprej.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


To ni naš problem, to vsak posameznik odloča, saj pravimo da je svoboden!


Zakaj pa so visine plac nas ploblem? Kaj ti bi samo povsod, kjer tebi pase malo vec prihranil, ker sam nic ne znas? Imel bi tocno take pogoje, za katere mislis, da bi sluzili tebi.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


To ni naš problem, to vsak posameznik odloča, saj pravimo da je svoboden!


Zakaj pa so visine plac nas ploblem? Kaj ti bi samo povsod, kjer tebi pase malo vec prihranil, ker sam nic ne znas? Imel bi tocno take pogoje, za katere mislis, da bi sluzili tebi.


Ne ne bi imel, ker če sem prisiljen plačevat nekam samo zato ker sem zaposlen to več ni po moje =) Tu je bistvo.

Kot pravim sistem naj bo opt in ali pa lastno varčevanje po svojih idejah s tem da prevzameš odgovornost, tu je bistvo. Naj folk sam odloča, država naj poskrbi za okvirje tujcev itd, ne pa vsake notranje zadeve od penzije do vsega, naj to folk razmisli sam kako in kaj, finančna pismenost je pomembna
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Ne ne bi imel, ker če sem prisiljen plačevat nekam samo zato ker sem zaposlen to več ni po moje =) Tu je bistvo.

Kot pravim sistem naj bo opt in ali pa lastno varčevanje po svojih idejah s tem da prevzameš odgovornost, tu je bistvo. Naj folk sam odloča, država naj poskrbi za okvirje tujcev itd, ne pa vsake notranje zadeve od penzije do vsega, naj to folk razmisli sam kako in kaj, finančna pismenost je pomembna


Glej ti pa bi omejeval podjetnike, ki bi morali placevati kakor zelis ti, verjetno predvsem tebi. Pac niti konsistenten.

Kot drugo pa imas sanse, da dobis v Sloveniji vse kar si zelis zase, pa tega ne naredis. Kaj ti ne tezi tvoj ego, da silno znanje premalo uporabljas. Se avto si moral ukinit, med tem pa obvladas ekonomijo na vseh nivojih.

Odpri podjetje, imej pametne finance, izplacas si minimalko, vse ostalo pa investiraj naprej, lahko v pokojninske stebra. Pac tvoja vizija je mozna danes, samo ti ne znas. Fieldtestaj kar pridigas.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Valvoline je izjavil:

Pac jutri propade pokojninski ponzi, tist ku bo mel froce ga bodo prezivljal, ostali brez pa pocrkal. najboljsi ukrep za povecanje rodnosti bi bil prav propad penzica.

Ima celo nek smisel, kako ven iz te greznice.

Valvoline ::

zobnik je izjavil:

Sistem je že v štartu kot novodobno suženjstvo in se bo samo še poglabljal. Tud tujci, ki so že na poti, bodo odšli, za take plače ne bo šlo. Bodo pa izkoristil in se naučil pa šli v Nemčijo, 1800 neto bo kot dober kuhar dobil. Mi bomo počasi tonil.

Itak, tu pa ostane druzina na socijalo ter drzavnim stanovanjem.

zobnik ::

po predlogu SDS tud to ne bo šlo več, izkoriščanje tranferjev jim bo SDS blokiral

saj zato pravim sodobno sužejstvo, če bo Janša zmagal aprila smo 100% Koreja, razen če se plače spremenijo in bo min. 1000 neto potem bomo bližje Evropi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ne ne bi imel, ker če sem prisiljen plačevat nekam samo zato ker sem zaposlen to več ni po moje =) Tu je bistvo.

Kot pravim sistem naj bo opt in ali pa lastno varčevanje po svojih idejah s tem da prevzameš odgovornost, tu je bistvo. Naj folk sam odloča, država naj poskrbi za okvirje tujcev itd, ne pa vsake notranje zadeve od penzije do vsega, naj to folk razmisli sam kako in kaj, finančna pismenost je pomembna


Glej ti pa bi omejeval podjetnike, ki bi morali placevati kakor zelis ti, verjetno predvsem tebi. Pac niti konsistenten.

Kot drugo pa imas sanse, da dobis v Sloveniji vse kar si zelis zase, pa tega ne naredis. Kaj ti ne tezi tvoj ego, da silno znanje premalo uporabljas. Se avto si moral ukinit, med tem pa obvladas ekonomijo na vseh nivojih.

Odpri podjetje, imej pametne finance, izplacas si minimalko, vse ostalo pa investiraj naprej, lahko v pokojninske stebra. Pac tvoja vizija je mozna danes, samo ti ne znas. Fieldtestaj kar pridigas.


Ker ne dojameš razlike med okvirji (pravnimi) in odločitvami posameznika...

Klasične napake ljudi vsepovsod.

Nekaj je pravni okvir znotraj katerega varujemo državni sistem (to kar sva govorila) drugo je pa VTIKOVANJE točno na kakšen način mora vsak posameznik zaposlen varčevat oz. plačevat da zasluži nekolč miloščino od države

Če ne dojameš razlike potem je pogovor brezvezen
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

Zadnjih 10 let se penzije drugačne, 60% in 40 let dela, včasih je blo 85% in 33-35 let,,,,,zajamčena trenutno je 630 evrov za 40 let ne glede na bruto plačo, ampak inflacija bo 15%, kar pomen da bo še slabše.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Ker ne dojameš razlike med okvirji (pravnimi) in odločitvami posameznika...

Klasične napake ljudi vsepovsod.

Nekaj je pravni okvir znotraj katerega varujemo državni sistem (to kar sva govorila) drugo je pa VTIKOVANJE točno na kakšen način mora vsak posameznik zaposlen varčevat oz. plačevat da zasluži nekolč miloščino od države

Če ne dojameš razlike potem je pogovor brezvezen


Ja ce se podjetnik odloci, da bo dal minimalca, delavec se pa odloci da ga bo vzel, kjer imas ti kaj drugega kot odlocitev posameznika?

Ravno drzavni sistem kot celota se varuje z pokojninami kakersne so, ker ne sme puscati rizika slabih odlocite. Na koncu imas v svojem sistemu verjetno cez palec v 40 letih 80% ljudi, ki so popusili vse in 20%, ki so 80% tako ali drugace okradli. Potem pa kot drzava ugotovis, da si v socialni drzavi in moras tem 80% razjarjenim ljudem zopet placati neke pokojnine, ki so sle v privat zepe, slabe investicije itn.

Invictus ::

Zajamčena penzija bo zrasla...

Zato sam lovim luknje, plačujem minimalno pokojninsko zavarovanje in za razliko kupim kako garsonjero, ki jo oddajam. Penzija takoj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Zajamčena penzija bo zrasla...

Zato sam lovim luknje, plačujem minimalno pokojninsko zavarovanje in za razliko kupim kako garsonjero, ki jo oddajam. Penzija takoj...


Ti si to kar bi bil sposoben Mato. :) Minimalni davki, dodatni stebri za pokojnino itn.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Upokojitvena starost se bo zagotovo zvisala na najmanj 70 let, ce seveda sistem ze prej ne bo kolabiral. In kaksna je ta medgeneracijska solidarnost, k so rdecekmerci sli pri 40-50 let masovno v pokoj ker se je tako reseval problem brezposelnosti, mi pa delali do smrti za to gamad? Pa se stanovanja pokupil za baksis po jazbinsku, mi pa danes placamo za njihov zapitek.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Stanovanja po jazbinsku niti niso bila tako poceni. Revaloriziraj stevilke in bos presenecen.

Danes bodo boljsi pogoji za tiste, ki so kupili nepremicnine pred letom do tremi leti, kot pa tisti po jazbinsku. Lahko imas novo nepremicnino, b.p. fiksne obrestne inflacija pa dela veliko uslugo.

In kakor pises, so resevali brezposelnost. Pac vedno resujes aktualni problem. Ampak trdim, da se danes lahko znajdes bolj kot takrat, kar je kristalno jasno na forumu, ker imas tiste, ki jokcajo in tiste, ki zivijo tocno to, kar si zelijo tisti, ki jokcajo. Samo tisti, ki jokcajo bi, da jim da tocno kar hocejo drzava brez kakesnegakoli truda.

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zajamčena penzija bo zrasla...

Zato sam lovim luknje, plačujem minimalno pokojninsko zavarovanje in za razliko kupim kako garsonjero, ki jo oddajam. Penzija takoj...


Ti si to kar bi bil sposoben Mato. :) Minimalni davki, dodatni stebri za pokojnino itn.

Mato ni tega sposoben, dela za drobiž...

Dodatni steber za pokojnino si delam kar sam...

A vi resno mislite, da vam bodo izplačevali denar iz teh stebrov čez 30 let?

Sam pač optimiziram dake in stroške...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

zobnik ::

Valvoline je izjavil:

Upokojitvena starost se bo zagotovo zvisala na najmanj 70 let, ce seveda sistem ze prej ne bo kolabiral. In kaksna je ta medgeneracijska solidarnost, k so rdecekmerci sli pri 40-50 let masovno v pokoj ker se je tako reseval problem brezposelnosti, mi pa delali do smrti za to gamad? Pa se stanovanja pokupil za baksis po jazbinsku, mi pa danes placamo za njihov zapitek.


Vidiš točno to je problem, gledajo da bodo v tej državi preživel normalno pa če ostali crkujejo po obrokih, sam da bodo oni skoz boljš prišli.

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:


A vi resno mislite, da vam bodo izplačevali denar iz teh stebrov čez 30 let?

Sam pač optimiziram dake in stroške...


Saj pravim, jaz ne verjamem, da bodo dali, kar obljubljajo prodajalci stebrov. Pa niti ne blefiram. Samo pogledas Modro Zavarovalnico in kako je spreminjala pogoje, ko so ljudje zaceli hodit v penzijo. Pa je bila obveza za JS.

Sploh pa jih bo kakor kaze dobro pretepla inflacija. Tudi, ce nominalno dobijo priblizno obljubljeno, bo to se vedno drobiz.

zobnik ::

Seveda bodo, pogoji so zdaj na štartu taki ki bodo tud kasneje. 60% in 40 let dela, zajamčena pokojnina. Slabši sigurno ne bo....letošnja inflacija bo rekordna, ampak dolgoročno bodo pokrpal te luknje.

TheBlueOne ::

zobnik je izjavil:

Seveda bodo, pogoji so zdaj na štartu taki ki bodo tud kasneje. 60% in 40 let dela, zajamčena pokojnina. Slabši sigurno ne bo....letošnja inflacija bo rekordna, ampak dolgoročno bodo pokrpal te luknje.


Kaj ti pomaga, ce stebri obljubljajo nominalna izplacila in ne realnih glede na trenutne stroske. To z inflacijo je samo zadnje kar bi oralo po tek stebrih. Vecina bi vse izgubila nekje 2008-2012 ker takrat so padali tile stebri, varcevanja, investicijhski skladi kot domine. Potem imas inflacijo po sprejemu EUR, ki je uradno nizka, vecina pa jo mocno cuti. Prej razpad juge in hiperinflacija, kjer bi vecina izgubila vse. Manjka pa se deset let za prvi stih penzij.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Valvoline je izjavil:

Pa se stanovanja pokupil za baksis po jazbinsku, mi pa danes placamo za njihov zapitek.
Fajn bi bila razlaga za tole. Kaj točno ti plačuješ za njih in za ta stanovanja.
Če te žuli podedovana milijarda pufa, potem te žuli nekaj zelo napačnega.

poweroff ::

Invictus je izjavil:

A vi resno mislite, da vam bodo izplačevali denar iz teh stebrov čez 30 let?

Seveda. Če pa ne bo šlo, bomo pa kašljali in sopihali pred parlamentom in vihteli palice ter proteze... :))

V resnici čez 30 let niti ne vemo v kateri državi bomo živeli (bo EU še obstajala?), kakšen denar bo (EUR, dinar, ali kaj tretjega), kaj šele, da bi lahko računali na penzije.
sudo poweroff

zobnik ::

Penzije se bodo obdržale, ker ne moreš kar nekomu nekaj odvzet če je vplačeval 20-30 ali celo 40 let.
Bodo pa mogoče z infalcijo na tak način pobiral.

Mogoče primerjava, koliko je bila plača kuharja pred 15 leti v osnovni šoli in koliko je danes.
Iz tega lahko izračunaš koliko česa dobiš v trgovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Invictus je izjavil:


A vi resno mislite, da vam bodo izplačevali denar iz teh stebrov čez 30 let?

Sam pač optimiziram dake in stroške...


Saj pravim, jaz ne verjamem, da bodo dali, kar obljubljajo prodajalci stebrov. Pa niti ne blefiram. Samo pogledas Modro Zavarovalnico in kako je spreminjala pogoje, ko so ljudje zaceli hodit v penzijo. Pa je bila obveza za JS.

Sploh pa jih bo kakor kaze dobro pretepla inflacija. Tudi, ce nominalno dobijo priblizno obljubljeno, bo to se vedno drobiz.



Točno to je problem... prisilno vplačuješ v penzijo, pol te posili inflacija ti pa nimaš denarja takrat ko bi ga želel in kupil kaj kar bi rastlo bolj kot penzija

Tu je težava, ker je sistem rigiden.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Točno to je problem... prisilno vplačuješ v penzijo, pol te posili inflacija ti pa nimaš denarja takrat ko bi ga želel in kupil kaj kar bi rastlo bolj kot penzija

Tu je težava, ker je sistem rigiden.


V tvojem sistemu ne bi imel nic, v trenutnem pa se poracuna in razdeli kar je na voljo v upostevanju nekih minimalnih standardov.

In kakor pravim, zivi svoje sanje, bodi normiran, doplacuj v stebre in uzivaj. Ne vem zakaj bi rad to potisnil na vecino, kjer ne mores pricakovati, da se bodo spoznali na investicije. Vecini pase trenutni sistem.

Ni nobene krivice, ker imas vse opcije v trenutnem sistemu. Samo ti ne znas realizirat tega kar hoces in bi najraje potisnil vecino v drek.

Valvoline ::

Men ne odgovarja obstojec ponzi. Sem za to da se ga takoj ukine, penzi lopovi upokojeni pri 45 let da vrnejo vse kar so neupraviceno cuzal v 20+ letih. Jazbinskove gajbe nazaj na drazbi po realnih cenah.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

zobnik je izjavil:

Penzije se bodo obdržale, ker ne moreš kar nekomu nekaj odvzet če je vplačeval 20-30 ali celo 40 let.

Seveda lahko, poglej ZDA...

Evropa gre pa po njenih stopinjah, če je narod ne bo prej ustavil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Valvoline ::

zobnik je izjavil:

Penzije se bodo obdržale, ker ne moreš kar nekomu nekaj odvzet če je vplačeval 20-30 ali celo 40 let.
Bodo pa mogoče z infalcijo na tak način pobiral.

Mogoče primerjava, koliko je bila plača kuharja pred 15 leti v osnovni šoli in koliko je danes.
Iz tega lahko izračunaš koliko česa dobiš v trgovini.

Ko se ponzic podre, game over. Ne glede na to kdo, kolk ter kak doug je vplaceval. Bizmarkov pokojninski ponzi se podira pri razmerju 1:3,predviden je za 1:7, danes je ze 1:1 z 30% zaposlenih prisesanih na drzavne joske. 1+1=5 scam ne bo doug laufal.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Točno to je problem... prisilno vplačuješ v penzijo, pol te posili inflacija ti pa nimaš denarja takrat ko bi ga želel in kupil kaj kar bi rastlo bolj kot penzija

Tu je težava, ker je sistem rigiden.


V tvojem sistemu ne bi imel nic, v trenutnem pa se poracuna in razdeli kar je na voljo v upostevanju nekih minimalnih standardov.

In kakor pravim, zivi svoje sanje, bodi normiran, doplacuj v stebre in uzivaj. Ne vem zakaj bi rad to potisnil na vecino, kjer ne mores pricakovati, da se bodo spoznali na investicije. Vecini pase trenutni sistem.

Ni nobene krivice, ker imas vse opcije v trenutnem sistemu. Samo ti ne znas realizirat tega kar hoces in bi najraje potisnil vecino v drek.


Seveda je krivica... Krivica je to da jaz ne morem poslat dopis na ZPIZ in dobit nazaj odločba da sam varčujem za pokojnino in da od zdaj naprej dobim na račun BRUTO 2 plačo od delodajalca - prispevke za ZZZS... tu je problem, ostalo me ne moti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tikitoki ::

TheBlueOne je izjavil:

Stanovanja po jazbinsku niti niso bila tako poceni. Revaloriziraj stevilke in bos presenecen.


Nimas pojma kaj klobasas. Smesno poceni so bila. Za desetino realne trzne vrednosti si ga dobil. Pa flet, k si ga takrat dobil za 10k DEM, je sedaj vreden preko 200k EUR. Edn, ce bibila brezplacna, bi bilo bolje. Sam idioti niso tega izkoristili.

Tocno vem o cem govorim, ker je dedek kupil flat na ta nacin. Nekateri pa boste se bluzili, da nios bila poceni:). ROLF:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Invictus ::

Za tiste čase tudi Jazbinškova stanvoanja niso bila tako poceni.

Če primerjamo cene stanovanj in plače danes ter takrat, so bila cenejša, vendar so bile plače za večino konkretno zanič, in si jih marsikdo ni mogel privoščiti. Ker ni imel nič prihanjeno, ni pa mogel dobiti kredita.

Hrana in ostale življenjske potrebščine tudi niso bile tako poceni kot folk sanja.

Folk je zblojen, pa primerja današnje plače s takratnimi cenami...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

miha98 ::

Svet se spreminja, država pa ne sledi... kot ponavadi

tikitoki ::

Invictus je izjavil:

Za tiste čase tudi Jazbinškova stanvoanja niso bila tako poceni.

Če primerjamo cene stanovanj in plače danes ter takrat, so bila cenejša, vendar so bile plače za večino konkretno zanič, in si jih marsikdo ni mogel privoščiti. Ker ni imel nič prihanjeno, ni pa mogel dobiti kredita.

Hrana in ostale življenjske potrebščine tudi niso bile tako poceni kot folk sanja.

Folk je zblojen, pa primerja današnje plače s takratnimi cenami...


Ja, so bila smesno poceni. Majhne delez TAKRATNE trzne vrednosti. Kaj ti ni jasno?

Folk , k jambra, da je to komaj odplacal, v trzni ekonomiji ne bi nikoli prisel do lasntnega stanovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Valvoline ::

Invictus je izjavil:

Za tiste čase tudi Jazbinškova stanvoanja niso bila tako poceni.

Če primerjamo cene stanovanj in plače danes ter takrat, so bila cenejša, vendar so bile plače za večino konkretno zanič, in si jih marsikdo ni mogel privoščiti. Ker ni imel nič prihanjeno, ni pa mogel dobiti kredita.

Hrana in ostale življenjske potrebščine tudi niso bile tako poceni kot folk sanja.

Folk je zblojen, pa primerja današnje plače s takratnimi cenami...

Kak niso bili poceni, saj si ga realno dubu za 1/10 trzne cene. Tk k da bi danes kupil po 200-300e m2.

zobnik ::

Teta pravi da je za 1 sobno stanovanej v LJ odplačevala kredit 15 let. Je bila vrtnarka.
Danes imajo taka stanovanja ceno 150.000 evrov, plača vrtnarjev je 800 evrov.
Se prav tud če vseh 800 daš na stran prideš v 15 letih na 150 jurjev. Plača bi morala bit 1500 evrov vrtnarja

Magic1 ::

A ni bla 90-91 blazna inflacija in kdor ni imel deviz, je dinarje menjal za drobiž? Kredite pa tudi niso talal, da bi folk lahko kupil z njim stanovanja po Jazbinšku.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Ashrack ::

Invictus je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zajamčena penzija bo zrasla...

Zato sam lovim luknje, plačujem minimalno pokojninsko zavarovanje in za razliko kupim kako garsonjero, ki jo oddajam. Penzija takoj...


Ti si to kar bi bil sposoben Mato. :) Minimalni davki, dodatni stebri za pokojnino itn.

Mato ni tega sposoben, dela za drobiž...

Dodatni steber za pokojnino si delam kar sam...

A vi resno mislite, da vam bodo izplačevali denar iz teh stebrov čez 30 let?

Sam pač optimiziram dake in stroške...

Se strinjam z Invictusom, tudi sam delam podobno. Pokojnino si sam sluzim. Vsi ki pa vplacujete v razne drzavne stebre pa vam zelim samo veliko srece.
....

poweroff ::

Čeprav splača se pogledati kaj je ZigaDolhar napisal o tem v eni sosednjih tem.
sudo poweroff

nejc_nejc ::

Mato989 je izjavil:


....Seveda je krivica... Krivica je to da jaz ne morem poslat dopis na ZPIZ in dobit nazaj odločba da sam varčujem za pokojnino in da od zdaj naprej dobim na račun BRUTO 2 plačo od delodajalca - prispevke za ZZZS... tu je problem, ostalo me ne moti.


Ok ti odobrijo.
Sam potem, ne cvili, ko boš oddelal, recimo današnjih 40 let in prej vse zagonil, da naj ti dajo...
Koliko ljudi, pa misliš da bi ob prejemu bruto plače vlagalo v te sisteme.

Aborten primer so razne borčevske in zaslužne ter ne vem kakšne penzije, ki pač v tej blagajni nimajo kaj delat. Naj jih prerazporedijo drugam samo potem je pa itak vseeno ali so razlike iz proračuna iz enga ali druzga dela.

Mato989 ::

nejc_nejc je izjavil:

Mato989 je izjavil:


....Seveda je krivica... Krivica je to da jaz ne morem poslat dopis na ZPIZ in dobit nazaj odločba da sam varčujem za pokojnino in da od zdaj naprej dobim na račun BRUTO 2 plačo od delodajalca - prispevke za ZZZS... tu je problem, ostalo me ne moti.


Ok ti odobrijo.
Sam potem, ne cvili, ko boš oddelal, recimo današnjih 40 let in prej vse zagonil, da naj ti dajo...
Koliko ljudi, pa misliš da bi ob prejemu bruto plače vlagalo v te sisteme.

Aborten primer so razne borčevske in zaslužne ter ne vem kakšne penzije, ki pač v tej blagajni nimajo kaj delat. Naj jih prerazporedijo drugam samo potem je pa itak vseeno ali so razlike iz proračuna iz enga ali druzga dela.



Seveda ne bom cvilil, ker bom vedel da bom sam kriv... če bom pa 40 let vplačeval prisilno državi pa bom pol revež pa logično da bom krivil državo... ker me je ona silila da to tako počnemo.

Aboten primer je da borčevska penzija sploh obstaja... ob WW2 je minilo 76 let!!!!! Da si se v njej boril z kakršnimkoli smislom si moral bit torej leta 1945 star vsaj ene 16/17 let... torej kdorkoli je mlajši kot 76+17 nima kaj za prejemat borčevsko penzijo (jaz bi kar vsem ukinil in dal socialo)

Še več, vsi ki prejemajo pokojnino in nimajo vsaj 35 let delovne dobe bi jim pokojnino znižal na socialno pomoč... To bi moralo bit generalno urejeno tako da za pokojnino morš met vsaj 35 let delovne dobe, drugače dobiš pač socialno pomoč.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

viper66 ::

resno vprašanje, IT pomoč, deklica za vse..proizvodnja..kakšne so realne plače...Lj kotlina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: viper66 ()

poweroff ::

Do konca maja 2021 je neka oseba v ZDA dobivala celo borčevsko pokojnino iz ameriške državljanske vojne: Irene Triplett @ Wikipedia
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Do konca maja 2021 je neka oseba v ZDA dobivala celo borčevsko pokojnino iz ameriške državljanske vojne: Irene Triplett @ Wikipedia


Absurd!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mato bi vsem kar penzijo ukinil. Takih debilov se je prav bati...

Folk je šel kmalu v penzijo, ker je Peterle takrat folk raje spravil v pokoj kot na borzo... Jasno, da so ljudje izkoristili stvar, kdo je ne bi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mike_Rotch ::

poweroff je izjavil:

Čeprav splača se pogledati kaj je ZigaDolhar napisal o tem v eni sosednjih tem.


To je...?

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato bi vsem kar penzijo ukinil. Takih debilov se je prav bati...

Folk je šel kmalu v penzijo, ker je Peterle takrat folk raje spravil v pokoj kot na borzo... Jasno, da so ljudje izkoristili stvar, kdo je ne bi...



Tako in zdaj jim naj Peterle plačuje penzije država pa naj da glede na trenutne pogoje samo socialno pomoč... več si namreč ne zaslužijo za 27 let delovne dobe ipd...

Moja babicea je šla z 54 v penzijo v penziji je dalj časa kto delovne dobe opravljene

To je možno samo pri boomerjih in pred njimi strcih... mi pa naj crknemo na šihtu ne? Samo zato ker takrat niso znali računat kaj to pomeni za finance
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CiClon ::

Tisti, ki jih je "Peterle spravil v penzijo" (lol), so v penziji že 25+ let in bi bili danes tako ali tako že vsi v penziji. Tako da z današnjega vidika nič posebno ne vplivajo na vzdržnost pokojninske blagajne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

450.000 upokojencev ima več kot 700 evrov pokojnine (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15115736 (10658) tevtoni
»

Pokojninski steber kako preprečiti njegov zlom ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12811003 (6940) Levica
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157272 (43402) bbf

Več podobnih tem