» »

Slovenci množično zapuščajo domovino

Slovenci množično zapuščajo domovino

Dr_M ::

Ti se kar tolazi.
Nihce nebi mel nic proti, ce bi se k nam selili koristni strokovnjaki, crni,beli,rumeni,zeleni...
Ampak bolje je spilat enga zahojenga svetnika.

NissanGTR ::

Že mojo generacijo, ki smo bili vzgajani v komunizmu, so učili v šolah "učite se, da vam ne bo treba delat", ampak takrat je bila vsaj neka selekcija že v srednjih šolah in vsak bimbo ni mogel kar gimnazije končati. Na faks je pa šlo petkrat manj folka, ni bilo bonov, nobenih subvencij, študirali so pa večino tisti, ki so imeli resen namen študirati.

Ta odliv "možganov" je bil samo vprašanje časa. LDS in Gabrov visokošolski sistem so to agonijo podaljševali do neskončnosti, vpis so povečali do neskončnosti, težavnost faksov zmanjšali na minimum, celo generacijo pa indoktrinirali, da je po diplomi služba njihova pravica. Celo generacijo so zaradi kupovanja socialnega miru namesto v prave službe zaposlili v službo "študenta" do 30 leta in če to država počne 20 let, je jasno, da boš dobil maso nezaposljivih ljudi z nekimi instant diplomami, ki niso veliko vredne, če res nimaš nekih vez in poznanstev

in kaj zdej?? vsak se mora znajti kot mu paše... eni na demonstracije, zahtevat, da se vse takoj zaposli v javni sektor, drugi pa s trebuhom za kruhom čez mejo.

dstr17_ ::

in kaj zdej?? vsak se mora znajti kot mu paše...
Za družbo je kar se napredka in kvalitete življenja tiče, to ena od slabših možnosti.

amigo_no1 ::

prijave prvi rok 2012
http://www.vpis.uni-lj.si/podatki/prija...

16 strani v Excel (št prijav po fakultetah za UL, UM in UP+UNG)):
http://uploaded.net/file/2mixaj94
ali
http://dl.dropbox.com/u/27837448/prijav...

ter sortirano na družboslovne & naravoslovne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Kamran ::

dstr17_ je izjavil:

Kar se dogaja je beg možganov. Glede na odnos politike do strokovnjakov je bilo to le vprašanje časa.

Saj to ravno hočejo - kritične ume ven, neuke pa vrteti po svoje. Čeprav eden moj sosed je zaradi ribarij na IJS-ju odšel v Švico (izvedel pred kratkim), vendar to že nekaj desetletij nazaj. Tako da ni samo odnos politike od strokovnjakov, temveč tudi "odnos strokovnjakov" do "strokovnjakov".

sidd je izjavil:

Neizobraženim je lahko vladati ...

Recimo, vendar nekdo z magisterijem/doktoratom bo verjetno težje prijel za kakšen kol in politika gor nataknil kot pa nekdo s samo os. šolo. Ne vem, mogoče da se motim (- v metodi mučenja). 8-)

dstr17_ ::

@amigo_no1: hvala za to preglednico! Vidi se, da je vpis v naravoslovne in družboslovne študije približno enak.

amigo_no1 ::

Sam moraš še gledati, da število prijav ni enako število mest.
Kako bodo to rešili ?

V UN LJ več v naravoslovne (za 11%), v MB družboslovne (za 11%), Primorska+NG skoraj samo družboslovje (za faktor 6x več oz 15% vs 75%).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Mr.B ::

Še statistiko dodajte tistih, ki dejansko zaključijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

amigo_no1 ::

Diplomanti glede na vrsto študija
http://www.aktiv.si/vsebine/Se_mladi_za...

Če se jih vsako leto vpiše 20 k, potem to pomeni skoraj polovica, od teh jih je več družboslovcev (od 1/2 @ 2005,2008 do 1/3 @ 2010 več jih diplomira).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

NissanGTR ::

Saj to ravno hočejo - kritične ume ven, neuke pa vrteti po svoje.


tisti najbolj "kritični", ki najbolj demonstrirajo, hodijo na razne fdv, ff, agrtf, PeF itd, ne bodo šli nikamor, ostali bodo tukaj... ven pa najbolj odhajajo tisti s poklicno izobrazbo, tisti najlažje dobijo službo v Avstriji in Nemčiji, raznih sociologov kulture in komunikologov iz ljubljanske univerze v tujini ne rabijo.

dstr17_ ::

V UN LJ več v naravoslovne (za 11%), v MB družboslovne (za 11%), Primorska+NG skoraj samo družboslovje (za faktor 6x več oz 15% vs 75%).
Pri Primorski+NG bi jaz Fakulteto za vede o zdravju in Fakulteto za aplikativno naravoslovje vključil med naravoslovne študije. Številke bi bile potem tudi za Primorsko+NG nekoliko bolj uravnotežene, skupno razmerje pa se sicer ne bi dosti spremenilo.

Kamran ::

NissanGTR je izjavil:

tisti najbolj "kritični", ki najbolj demonstrirajo, hodijo na razne fdv, ff, agrtf, PeF itd, ne bodo šli nikamor, ostali bodo tukaj... raznih sociologov kulture in komunikologov iz ljubljanske univerze v tujini ne rabijo.

Ali pa se bodo prekvalificirali v kaj tehničnega in potem odšli. :))
Seveda je verjetno težje nekoga, ki še izvijač tako uporablja, da se ureže, prekvalificirati v varilca kot pa nekoga, ki zna vsaj travo pokositi. Odvisno...

poweroff ::

NissanGTR je izjavil:

raznih sociologov kulture in komunikologov iz ljubljanske univerze v tujini ne rabijo.

A to je kakšna uradna statistika?

Ker jaz poznam kar nekaj družboslovcev, ki so lepo uspešni v tujini. Ali predavajo, ali delajo v marketingu, ali v designu uporabniških vmesnikov, ali kot vodje projektov, ali pa kot raziskovalci.

In tudi lepo zaslužijo.

Seveda se lahko motim in poznam statistično napačen vzorec ljudi. Zato bi prosil za kakšno konkretno raziskavo, da ne bomo pri pavšalnih mnenjih...
sudo poweroff

Mipe ::

Ravno sem dobil ponudbo iz Berlina, so me hoteli zaposliti kot javascript programerja. Mamljiva plača in vse to.

Pa vendar sem jo zavrnil, ker sem len Slovenec, ki raje dela od doma za nekaj manj denarja. Udobje > denar.

Tako da vsaj na tej strani ni kakšnega množičnega zapuščanja, brez skrbi. Vam bom še doooolgo težil ;)

Mi pa tole da misliti... očitno je lahko tujcem v Sloveniji dobiti eksperte, slovenske firme pa jih kao ne najdejo nikjer. Čudno... Ali pa samo narobe gledam? Bo treba popucat očala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

amigo_no1 ::

Pri Primorski+NG bi jaz Fakulteto za vede o zdravju in Fakulteto za aplikativno naravoslovje vključil med naravoslovne študije.

Se strinjam, pogledal sedaj njihov program:
http://www.ung.si/si/o-univerzi/sole/30...
Uporaben program, če počnejo vsaj polovico tega kar imajo napisanega na strani.


Mipe
Je samo delo v Nemčiji ali lahko delaš preko remote desktopa ?
Nemško kaj znaš ?

Mipe ::

Je ena firma z mednarodno zasedbo s sedežem v Berlinu. Je pogoj, da se preseliš tja. Nemščina ni noben problem.

Invictus ::

OrkAA je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

še večji kot to da prihajajo k nam trume neumnežev (odhajajo pa pametni) je to da slovenijo zapuščajo slovenci, sem pa prihajajo tujci...


To je problem samo za paciente, ki trpijo za ksenofobijo.

Kaj pa si lahko pomagaš s pola pismenim Albancem, ki je v Slovenijo pripeljal še svojo ženo z 8 otroci? Ki jih bo izšolala država?

Sam nimam nič proti njim, ampak kdo bo plačeval vse te šole. Potem bodo pa tako ali tako šli delat v Nemčijo. Ker jih Slovenija ne bo znala obdržat. Zapravljena investicija.

PA ne mi zdaj govorit o nekih človekovih pravicah in podobnem humanističnem sranju. Slovenija naj najprej poskrbi za Slovence.

Mipe je izjavil:

Je ena firma z mednarodno zasedbo s sedežem v Berlinu. Je pogoj, da se preseliš tja. Nemščina ni noben problem.

Večinoma tujci za dobro plačo zahtevajo tudi relokacijo.

Drugače pa se v Nemčijo dela 8 ur. Nadure so tako močno obdavčene da se bolj plača še enega zaposliti.

Da ti ne bo enkrat žal ..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

dstr17_ ::

Sam nimam nič proti njim, ampak kdo bo plačeval vse te šole.
Ta je pa bosa. V Sloveniji je veliko drugih problemov kot pa Albanci, ki v Sloveniji izšolajo otroke, potem se pa naprej selijo v Nemčijo.
Namesto tega se je precej bolj vredno pogovarjati o tem kako do pravne države in o tem kako do zagona gospodarstva, ki je v zadnjih dveh četrtletjih znova zdrsnilo v recesijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

gruntfürmich ::

ne domen. v tej temi se pogovarjamo o odlivu in prilivu ljudi. ne o pravni državi; o tem problemu pojdi jokat drugam. štekaš?
in to kar je orkaa rekel drži na prvo žogo (ksenofobija), ne drži pa po treznem in pametnem premisleku (če ga je kdo še sploh sposoben).
ker eno je če prihajajo k nam strokovnjaki ki lahko ustvarijo veliko dodano vrednost (kot je rekel dr m), drugo pa so horde polpismenih revežev...
in tega se naši levi dušebrižniki ne zavedajo; da nam je prva skrb prosperiranje države, ne pa zagotavljanje sociale za ves revni svet!!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

Krneki spet nabijate kako nas bodo horde nepismenih Albancev požrle. Ksenofobi pacienti.

Če bi radi ljudi, ki ustvarjajo visoko dodano vrednost, se bo treba najprej znebit Janšata, izenačit pravice za geje, legalizirat droge in nasploh nardit državo znosno za ljudi, ki imajo izbiro, ker jih hočejo povsod.

Albanci so tle zato, ker Slovenčki nočte delat, pa morjo pol delodajalci uvažat.

Gladi ::

Dej OrkAA začni še svojimi tipičnimi gesli. Antifa pa te zadeve. Nasplošno so tujci v Sloveniji precejšen problem, da ne govorim o neasimilaciji.

OrkAA ::

Precejšen problem? Ta problem se lahko skrije v primerjavi s problemom ksenofobije.

Invictus ::

Ko boš iz svojega žepa plačeval davke, potem boš razumel zakaj ima večina držav na svetu omejitev priselitve tujcev.

Albanci so super ljudje, ampak imamo sami dovolj neizobraženih Slovencev, ki jih ne moremo dobro tržit. To so praktično cele generacije naših staršev, ki so naredili 3 letno šolo in jih nihče ni nikoli dodatno izobraževal. Danes so na trgu preprosto odveč, ker jih nihče ne rabi ...

Mi pa take še uvažamo. Avstralija da delovno dovoljenje samo še ljudem z kako pametno diplomo. Inženirsko, ne družboslovno. Vse ostalo je ne zanima. Zakaj se tudi Slovenija ne bi mogla obnašati vsaj malo v korist svojih državljanov? Saj gradbene firme so tako ali tako crknile, tako da teh poceni delavcev na rabimo več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NissanGTR ::

Če bi radi ljudi, ki ustvarjajo visoko dodano vrednost, se bo treba najprej znebit Janšata, izenačit pravice za geje, legalizirat droge in nasploh nardit državo znosno za ljudi, ki imajo izbiro, ker jih hočejo povsod.

Albanci so tle zato, ker Slovenčki nočte delat, pa morjo pol delodajalci uvažat.


Antifovce in geje prekvalificirat za fasaderje in železokrivce, pa nam ne bo treba Albancev uvažat.

gruntfürmich ::

OrkAA je izjavil:

Precejšen problem? Ta problem se lahko skrije v primerjavi s problemom ksenofobije.

ksenofobija ali ne ksenofobija; levičarji delajo medvedjo uslugo ko hočejo ljudi navadit na drugačne stvari (ljudi, navade...). ker ljudje v defoltu nismo za spremembe, radi smo v ustaljenih in znanih tirnicah; takrat najboljše funkcioniramo - sploh smo tradicionalistični slovenci, tu pa bi levičarji radi vse na glavo postavili...
ne gre to tako. ljudje nis(m)o za to po večini. zakaj potem kaj takega vsiljevati? ker smo ksenofobni? heh, če realno pogledaš, tako zelo ksenofobni pa zopet nismo. ko se enkrat navadimo na drugačnost, jo znamo zelo lepo sprejemat. ampak hudič pa je, če se ta drugačnosti obnaša v našo škodo. ja, takrat pa znamo še kako zaigrati na karto nestrpnosti! ampak to NI problem rasizma ali podobnih zadev, pač pa samo v drugačnosti na splošno! ne pa v rasi,...
tko da ja, tu se dela velika zabloda že kar veliko let po vsej evropi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

Invictus je izjavil:


Kaj pa si lahko pomagaš s pola pismenim Albancem, ki je v Slovenijo pripeljal še svojo ženo z 8 otroci? Ki jih bo izšolala država?

od kod si pa to potegnil? če jaz pogledam te statistike, potem vidim da med priseljenimi in odseljenimi skoraj ni otrok tujih državljanov, samo slovenskih.

v glavnem uvažamo slabo kvalificirano delovno silo, da opravlja dela, ki se jih slovencem kao ne da za tako malo denarja. in ko nam dela zmanjka (oziroma propadejo gradbene firme), jih brez plače pošljemo nazaj, kot pravi ponosni severni lopovi. včasih pa jim celo dovolimo, da malo protestirajo.

Invictus je izjavil:

Sam nimam nič proti njim, ampak kdo bo plačeval vse te šole. Potem bodo pa tako ali tako šli delat v Nemčijo. Ker jih Slovenija ne bo znala obdržat. Zapravljena investicija.

spet, če pogledaš številke, boš uvidel da se odseljujejo slabo izobraženi tujci in nekaj izobraženih slovenskih državljanov. torej plačuješ šolo samo "svojim ljudem".

Težava je pa v tem, da ko enkrat nekdo vloži 16 let časa v učenje, noče več živeti v okolju, ki kaznuje uspešne, neverne, spolno drugače usmerjene ali na podlagi barve kože in izvora prednikov. ko človek postane izobražen, ugotovi da so te reči nepomembne v primerjavi z delovno in raziskovalno vnemo in si posledično zaželi bližine takšnih ljudi. če mu njegovo okolje dovoli, da si delovne ljudi, ne glede na poreklo, povabi v bližino, bo to naredil doma, drugače se bo pa odselil nekam, kjer bo sebi podobne lahko imel blizu. dobro preberete svoje poste, boste dojeli, da slovenci ne gredo v tujino za kruhom temveč bežijo iz Platonove jame, ker so našli izvor svetlobe in je manj grozna, kot prebivalci jame.

temo sem obudil predvsem zato, ker so mi padle konkretne cifre v roke. iz cifer se jasno vidi, da nimamo exodusa slovencev. je pa razvidno tudi, da je med izseljenimi precej visok delež višje izobraženih. v živi populaciji je delež višje izobraženih namreč 1/7, med izseljenimi pa 1/3. to jasno nakazuje, da v izobrazbo kot država mečemo denar, nato pa ljudem ne omogočamo, da bi svoje davke vračali v sloveniji. in preden začnete pizdit čez ostale nesposobne, se vprašajte, kaj lahko vi sami naredite, da vam ne bo pobegnil visoko izobražen sorodnik - če že sami ne delate na svoji izobrazbi.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

NissanGTR je izjavil:

Antifovce in geje prekvalificirat za fasaderje in železokrivce, pa nam ne bo treba Albancev uvažat.

Neonacisti bi pa lahko ceste tlakovali... :))
sudo poweroff

DeeJay ::

Invictus je izjavil:

Ko boš iz svojega žepa plačeval davke, potem boš razumel zakaj ima večina držav na svetu omejitev priselitve tujcev.

Albanci so super ljudje, ampak imamo sami dovolj neizobraženih Slovencev, ki jih ne moremo dobro tržit. To so praktično cele generacije naših staršev, ki so naredili 3 letno šolo in jih nihče ni nikoli dodatno izobraževal. Danes so na trgu preprosto odveč, ker jih nihče ne rabi ...

Mi pa take še uvažamo. Avstralija da delovno dovoljenje samo še ljudem z kako pametno diplomo. Inženirsko, ne družboslovno. Vse ostalo je ne zanima. Zakaj se tudi Slovenija ne bi mogla obnašati vsaj malo v korist svojih državljanov? Saj gradbene firme so tako ali tako crknile, tako da teh poceni delavcev na rabimo več.



The Most In-Demand Jobs In Australia 2012:

· Maintenance superintendents

· Port and rail operations study managers

· Technical managers

· Tradesmen – electricians, carpenters, concreters, fitters

· Steel construction workers

· Structural steel and welding trades

· Earthmoving plant, crane, lift and hoist operators

· Motor mechanics

http://trackmeback.com/article/2012-7-1...


Me zanima za kolk od teh služb rabiš diplomo.

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Albanci so super ljudje, ampak imamo sami dovolj neizobraženih Slovencev, ki jih ne moremo dobro tržit. To so praktično cele generacije naših staršev, ki so naredili 3 letno šolo in jih nihče ni nikoli dodatno izobraževal. Danes so na trgu preprosto odveč, ker jih nihče ne rabi ...


Albance uvazamo, ker nam primanjkuje neizobrazenih delavcev, imamo pa kup neizobrazenih slovencev, ki jih pa nihce ne rabi?

Se pravi ... Imamo en kup neizobrazenih slovencev, ki noce delati?

Upam, da jih albanci pojedo za malico.

NissanGTR ::

Se pravi ... Imamo en kup neizobrazenih slovencev, ki noce delati?


to ni povsem res... poznam primer za Savo Kranj, kjer bi veliko neizobraženih Slovencev in tudi neizobraženih neslovencev, ki imajo slovensko državljanstvo, z veseljem delalo, pa jih nočejo zaposliti in raje zaposlujejo tujce iz Kosova, Albanije, Makedonije, Bolgarije...

alexa-lol ::

Free market... če delodajalec dobi človeka, da mu za manjši denar opravlja isto delo zakaj bi preplačeval nekoga, čeprav je "Slovenec". Delavec ima na volja ali dela za minimalca ali se priuči nekaj kar drugi potrebujejo. Najlažje je seveda govoriti, da se nič ne da in da je delodajalec največja kurba.

DeeJay ::

NissanGTR je izjavil:

Se pravi ... Imamo en kup neizobrazenih slovencev, ki noce delati?


to ni povsem res... poznam primer za Savo Kranj, kjer bi veliko neizobraženih Slovencev in tudi neizobraženih neslovencev, ki imajo slovensko državljanstvo, z veseljem delalo, pa jih nočejo zaposliti in raje zaposlujejo tujce iz Kosova, Albanije, Makedonije, Bolgarije...


I think this is called Capitalism.

NissanGTR ::

alexa, in deejay ne nakladejta

V Savi za delo v proizvodnji firmo enako stane slovenski državljan ali tujec, nobene razlike... pa firma raje zaposli tujca... to je samo v Sloveniji, da ima tujec več pravic in prednost kot domač državljan. Če se Slovenci ne upajo upreti takšni diskriminaciji, se vam bodo pa nekoč uprli Bosanci s slovenskim državljanstvom, ki so v Savi pustili 20 in več let žuljev, pa so jih dali na cesto in raje zaposlili Muriqije iz Makedonije.

DeeJay ::

No zdej pa še ti ne nakladej pa mi pokaž statistiko zaposlenih v Savi. Da vidmo kolk je res tujcev tam zaposlenih.
pa prosim tud za podatke, da res tujci stanejo firmo isto kot državljani. Če bi blo to res vse enako, pol ne vidim zakaj bi si firma delala težave z zaposlovanjem tujcev.

tko da ti ne nakladi.... če se to res dogaja je edina razlaga za to, da so tujci cenejši. -> kapitalizem

NissanGTR ::

dee jay, plača za delo v proizvodnji v Savi je določena s kolektivno pogodbo in je enaka za vse, za domače in tujce. Statistika so mi pa živi ljudje z imeni in priimki katere poznam, da so dobili knjižice, namesto njih so pa kmalu zaposlili Albance iz Makedonije. Tukaj je edina logika načrtna diskriminacija domačih državljanov, ali pa kakšna podkupnina, ki jo je dobil kdo v kadrovski službi.

DeeJay ::

Kako veš da je kolektivna pogodba enaka? Si videl obe in jih primerjal?
Brez podatkov me ne boš prepričal. Do takrat jemljem tvoje pisanje za zgolj nakladanje.

Tear_DR0P ::

NissanGTR je izjavil:

Statistika so mi pa živi ljudje z imeni in priimki katere poznam, da so dobili knjižice, namesto njih so pa kmalu zaposlili Albance iz Makedonije.

tole je bullshit, dokler ne pritreseš relevantnih podatkov. jaz tud poznam ljudi, ki poznajo ljudi. to ni to.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

gruntfürmich ::

alexa-lol je izjavil:

Free market... če delodajalec dobi človeka, da mu za manjši denar opravlja isto delo zakaj bi preplačeval nekoga, čeprav je "Slovenec". Delavec ima na volja ali dela za minimalca ali se priuči nekaj kar drugi potrebujejo. Najlažje je seveda govoriti, da se nič ne da in da je delodajalec največja kurba.

no, tak način imajo recimo amerigosi in slovenci, pa vidimo kam jih (nas) je to pripeljalo.
recimo v avstriji pa se zavedajo pomena 'avstrijsko', pa tudi vidimo kam se peljejo... poleg tega sedaj skancinavci nam izvažajo novodobni socializem, z družbenoodgovornimi podjetji itd itd, pa tudi vidimo da niso na slabem.
skratka, free market je čudovita reč, če ga le uporabiš po pameti in v skupno korist. govorit da pa je free market odgovor na vse probleme pa je že davno mimo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MadMicka ::

Seveda NissanGTR kot pogosto, nabija v prazno. V bivši Savi tires d.o.o. delajo točno to, kar počnejo tudi v drugih velikih podjetjih. "Osnova" delovna sila je zaposlena pri njih, ostalo pa dobijo od podjetji, ki posredujejo delovno silo. Tem delavcem lahko iz danes na jutri rečejo nasvidenje. Še zdaleč ni nujno, da so ti delavci isto plačani, kot ostali, pogosto niso, predvsem pa ne dobijo npr. 13. plače, maksimalen regres ipd.

Kar pa je resnica pri tujcih, je pa to, da jih delodajalci včasih sploh ne prijavijo, ko delajo, včasih jih odjavijo še preden poteče pogodba in ne da bi ti ljudje to sploh vedeli, pogodbe so vedno pisane za minimalne zneske, potem pa, dokler delajo kot konji po več kot 200 ur na mesec, dobijo še na roko, čim je kaj narobe, adijo.

Ampak važn, da Slovence uničujejo zlobni tujci, a ne NissanGTR, ni tolk problem debilnost posameznih Slovencev, problemo so tujci, če prav razumem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Mr.B ::

Jas sem pa mislil da imamo Socializem pa to skrb za delavce...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gruntfürmich ::

je komercialist iz ene izmed slovenskih papirnic (mislim da radeče) skušal prodati papir v avstrijsko tiskarno, pa niso in niso želeli, pa je spuščal ceno do onemoglosti, pa še vedno nič, vedno zavrnitev. pa so mu rekli v avstriji, da zelo cenijo da se tako zelo trudi, vendar pa dokler bodo v avstriji laufale papirnice, bodo tiskali na avstrijski papir.
ja, tko se to dela v zahojeni in nazadnjaški avstriji...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dstr17_ ::

gruntfürmich je izjavil:

ne domen. v tej temi se pogovarjamo o odlivu in prilivu ljudi. ne o pravni državi; o tem problemu pojdi jokat drugam. štekaš?
in to kar je orkaa rekel drži na prvo žogo (ksenofobija), ne drži pa po treznem in pametnem premisleku (če ga je kdo še sploh sposoben).
ker eno je če prihajajo k nam strokovnjaki ki lahko ustvarijo veliko dodano vrednost (kot je rekel dr m), drugo pa so horde polpismenih revežev...
in tega se naši levi dušebrižniki ne zavedajo; da nam je prva skrb prosperiranje države, ne pa zagotavljanje sociale za ves revni svet!!!
Prosperiranje države ni popolnoma nič ogroženo zaradi priseljevanja tujcev, ampak zaradi pomanjkanja delovnih mest, gospodarskega nazadovanja in nedelujoče pravne države. To kar je Orkaa rekel je res: kazanje s prstom na teh nekaj tujcev je ksenofobija in čisto nič drugega, ker pravi razlogi za slabo stanje v državi so popolnoma drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

BigWhale ::

NissanGTR je izjavil:

to je samo v Sloveniji, da ima tujec več pravic in prednost kot domač državljan


Tole bos moral podpreti s kaksnim konkretnim izsekom zakona ali cesa podobnega. Kje tocno pise, da imajo tujci vec pravic kot slovenci? Kje?

detroit ::

gruntfürmich je izjavil:

je komercialist iz ene izmed slovenskih papirnic (mislim da radeče) skušal prodati papir v avstrijsko tiskarno, pa niso in niso želeli, pa je spuščal ceno do onemoglosti, pa še vedno nič, vedno zavrnitev. pa so mu rekli v avstriji, da zelo cenijo da se tako zelo trudi, vendar pa dokler bodo v avstriji laufale papirnice, bodo tiskali na avstrijski papir.
ja, tko se to dela v zahojeni in nazadnjaški avstriji...:O

Papir pa iz kvalitetnega poceni slovenskega lesa:)
Skero

DeeJay ::

Mr.B je izjavil:

Jas sem pa mislil da imamo Socializem pa to skrb za delavce...

a to si v Reporterju/Demokraciji/Siolu prebral?

The Player ::

alexa-lol je izjavil:

Free market... če delodajalec dobi človeka, da mu za manjši denar opravlja isto delo zakaj bi preplačeval nekoga, čeprav je "Slovenec". Delavec ima na volja ali dela za minimalca ali se priuči nekaj kar drugi potrebujejo. Najlažje je seveda govoriti, da se nič ne da in da je delodajalec največja kurba.


Od kdaj ima delodajalec pravico "imigranta" plačevati manj kot domačina? A nismo vsi enakovredni?

(to je tko k una fora v Far cry 3, k je reku, da je mel v ameriki manjšo plačo kot ostali, sam zato k je črn oz. imigrant)

DeeJay ::

Sej nima veze imigrant ali državljan. Imigrante je edino lažje okrog prenašat in izkoriščat, ker se dostikrat ne zavedajo svojih pravic.
Po zakonu more zaposleni dobit najmanj zakonsko določeno minimalno plačo. Če pa dela po pogodbi (naprimer preko s.p.) je pa to znesek, katerega delodajalec določi in je lahko manjši od minimalne plače. Pol maš pa zraven še vsa dela na črno, kjer pa itak ni nič določeno.

Isotropic ::

amigo_no1 je izjavil:

Pri Primorski+NG bi jaz Fakulteto za vede o zdravju in Fakulteto za aplikativno naravoslovje vključil med naravoslovne študije.

Se strinjam, pogledal sedaj njihov program:
http://www.ung.si/si/o-univerzi/sole/30...
Uporaben program, če počnejo vsaj polovico tega kar imajo napisanega na strani.


tale Veble je pri pipistrelu vodja razvoja.
tisto glede diplomantov komunikologije je pa itak samo sindrom opranih mozganov.

MadMicka ::

The Player, tujci delajo po večini preko podjetji, ki posredujejo delovno silo. In potem npr. tak delavec opravlja v drugem podjetju enako delo kot tam zaposleni delavci, vendar za manjšo plačo. Isto delo, vendar različna podjetja, zato je lahko različna plača.

amigo_no1 ::

Isotropic je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Pri Primorski+NG bi jaz Fakulteto za vede o zdravju in Fakulteto za aplikativno naravoslovje vključil med naravoslovne študije.

Se strinjam, pogledal sedaj njihov program:
http://www.ung.si/si/o-univerzi/sole/30...
Uporaben program, če počnejo vsaj polovico tega kar imajo napisanega na strani.


tale Veble je pri pipistrelu vodja razvoja.
tisto glede diplomantov komunikologije je pa itak samo sindrom opranih mozganov.

Ter asistent na FMFju:
http://www.fmf.uni-lj.si/si/imenik/2840/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenija vabi delavce iz Filipinov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18918834 (14707) PrihajaNodi
»

Koliko ljudi z doktoratom se izseli v tujino? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22553094 (46215) Mavrik
»

Slovenija med top 25-timi državami (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23828415 (23047) jype

Več podobnih tem