» »

Slovenci množično zapuščajo domovino

Slovenci množično zapuščajo domovino

««
«
1 / 8
»»

Isotropic ::


http://www.delo.si/novice/slovenija/slo...


Letos se je odselilo ze 8k drzavljanov, vecinoma v nemcijo, avstrijo in nizozemsko, priselilo pa ~10k delavcev vecinoma z obmocja nekdanje jugoslavije. v zadnjih 4. letih se je odselilo ze 20k ljudi - za polovico kranja recimo.

komentarji?
smo prodani, smo izdani?

Isotropic ::

dajmo drzat pogovor na nivoju.

mtosev ::

pač gredo drugam. nič novega. slovenci so tudi med leti 1970-1994 hodili v Nemčijo, avstrijo in še kje drugam. bodo prišli nazaj al pa bomo dobili nove državljane iz ex yu republik
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

shinko ::

Jih podpiram, greš tja kjer ti omogočijo boljše življenje. V preteklem polletju so odšli v švico trije kolegi. En razvaža suši za 4000€ na mesec, drugi je dobil službo kot vzdrževalec informacijskega sistema na eni firmi, zasluži 6500€ na mesec. Vsem pa je plan da se čez kako leto vrnejo. Res da so stroški življenja višji, ampak če živiš zmerno lahko daš komot 2-3 jurje na mesec na stran. To pomeni da v enem letu našparaš 30k€. Kako dolgo bi morali delati v sloveniji s povprečno plačo da bi toliko našparali?

Vajenc ::

...bodo prišli nazaj...

Največkrat je tako. In dokler bo tako ni razloga za preplah.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

shinko ::

To so plani... V šesdestih je ogromno slovencev odšlo v Nemčijo. Vsi so imeli plan, da tam našparajo za bajto, se vrnejo in tukaj živijo. Večina se jih ni nikoli vrnila. Po par letih so šle punce/žene za njimi, ali pa so si zgoraj našli nove partnerje...

SplitCookie ::

Sodobni ljudje prišli nazaj več ne bodo.
Gor se bo odvlekla familija in to je to.

Niso glupi da ostajo v tej zarukani državi
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Vajenc ::

shinko je izjavil:

To so plani... V šesdestih je ogromno slovencev odšlo v Nemčijo. Vsi so imeli plan, da tam našparajo za bajto, se vrnejo in tukaj živijo. Večina se jih ni nikoli vrnila. Po par letih so šle punce/žene za njimi, ali pa so si zgoraj našli nove partnerje...

Če ne prej, pridejo z nemško penzijo uživat na rodna tla. Kar je za Slovenijo fajn.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

celada ::

Vajenc je izjavil:

shinko je izjavil:

To so plani... V šesdestih je ogromno slovencev odšlo v Nemčijo. Vsi so imeli plan, da tam našparajo za bajto, se vrnejo in tukaj živijo. Večina se jih ni nikoli vrnila. Po par letih so šle punce/žene za njimi, ali pa so si zgoraj našli nove partnerje...

Če ne prej, pridejo z nemško penzijo uživat na rodna tla. Kar je za Slovenijo fajn.



Kako že? Vsak visoko plačan sposoben človek pusti več v pokojninski blagajni kot dobi ven.

Vajenc ::

celada je izjavil:

Vajenc je izjavil:

shinko je izjavil:

To so plani... V šesdestih je ogromno slovencev odšlo v Nemčijo. Vsi so imeli plan, da tam našparajo za bajto, se vrnejo in tukaj živijo. Večina se jih ni nikoli vrnila. Po par letih so šle punce/žene za njimi, ali pa so si zgoraj našli nove partnerje...

Če ne prej, pridejo z nemško penzijo uživat na rodna tla. Kar je za Slovenijo fajn.



Kako že? Vsak visoko plačan sposoben človek pusti več v pokojninski blagajni kot dobi ven.

To že, ampak fino je tudi, če se nemša pokojnina (~ 1,5k€) porabi pri nas.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

djordjevic ::

@celada: Najbrž hoče reči, da potem relativno visoko pokojnino troši pri nas. Ni pa omenil, da se ti ljudje vrnejo v domovino ostareli, torej v življenjskem obdobju, ko so najbolj potrebni zdravstvene obravnave in oskrbe, to pa potem 'krijejo' s plačilom osnovne premije za ZZZS (14 in še nekaj evrov) in najbrž še dodatne (okoli 26 evrov), koristijo pa zdravstvo v polnem smislu. Ne govorim na pamet, ker poznam primere iz prve roke. Pri čemer velja omeniti še, da si konstantno deležen pljuvanja, kako je v tujini vse to stokrat bolje urejeno, jadajada. Kar sicer bolj ali manj v večini primerov res drži, toda bolj ali manj podarjenemu konju se pač ne gleda v zobe.

Sem eden največjih kritikov moderne slovenske država v domačem krogu, me pa orenk pogreje, ko moram poslušati razne 'nemškutarje', kako dajejo čisto vse pri nas v nič.

Pa nimam proti izseljencem in začasnim delavcem na tujem čisto nič proti. Da ne bo pomote.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Utk ::

Jaz pa ne razumem kako si nekdo želi živet v Nemčiji, Danski, Belgiji in podobnih državah. Če si pri nas lačen, potem v redu, raje pa bi v Sloveniji živel z jurjem kot gor s petimi. Sej še prdnit ne smeš na javnem mestu, folk pa čuden. Ampak sej kmalu bo tudi pri nas tako.

djordjevic ::

Kaj pa vem. Ravno sem bil pet dni na Bavarskem (Munchen in razmeroma širša okolica). Folk skuliran, kulturen in zelo prijazen. Komot bi se vživel pri njih.
No grave is deep enough to keep us in chains.

OrkAA ::

V Ljubljani je isto.

celada ::

Nemčija ni Švica ( Švica naj bi bila taka kot Utk trdi za te podobne države vem pa ne ). So ljudje kr skulirani kolikor jih poznam, kar jih ni mnogo ampak ok, in down to earth. In neverjetno obožujejo balkansko kuhinjo :P

SplitCookie ::

Švicarji sovražijo balkance in na sploh bošnjake, delajo težave, grdo se obnašajo v prometu ipd
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Mhm, brez šiptarjev in balkancev pa infrastrukture ne bi imeli spljoh. Njim je 'auslaenderhass' dejansko precej blizu, po drugi strani pa si lahko tam veliko ustvariš, če si na to pripravljen pristati in potrpeti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

celada ::

Jst sm o Nemcih pisal. Vse, kar sem pa slišal o Švicarjih me pa preprosto odbija. Pa vsakemu svoje.

skika ::

In kaj je problem?

mtosev ::

in kaj to vas tak srkbi, če ljudje gredo drugam? so what
večina ljudi itak dnevno joka po tvji in forumih kak lajf v SLO suxa.upam,da takšni gredo drugam pa bomo vidli,če bodo jokali tudi ko bodo v drugi državi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kalko ::

Utk je izjavil:

Jaz pa ne razumem kako si nekdo želi živet v Nemčiji, Danski, Belgiji in podobnih državah.


Ljudje smo različni. Slovenijo zamenjam za Dansko anytime. Za Nemčijo odvisno od mesta. Belgija mi sicer geografsko in kulturno ni všeč, ampak bi šel, če bi dobil dobro plačano delo.

Utk ::

celada je izjavil:

Jst sm o Nemcih pisal. Vse, kar sem pa slišal o Švicarjih me pa preprosto odbija. Pa vsakemu svoje.

Ja, Švicarji so sploh rednecki. Nemci morda malo manj, ampak takoj ko se kaj zakomplicira, postanejo enaki... V vsakem primeru boš gor zmeraj južnjak, ob priliki ti bojo pa to tudi dali vedet.

djordjevic ::

No, to pa najbrž velja povsod. Če si tujec, si tujec. Upam, da si kdo ne dela utvar, da se Slovenci drugače obnašamo do tujcev, sploh tistih 'manjvrednih' z Balkana.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Vajenc ::

djordjevic je izjavil:

No, to pa najbrž velja povsod. Če si tujec, si tujec. Upam, da si kdo ne dela utvar, da se Slovenci drugače obnašamo do tujcev, sploh tistih 'manjvrednih' z Balkana.

Z Nemci si delimo kar nekaj kulturnih vrednot, zato delo v Nemčiji ne predstavlja nobenega kulturnega šoka.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

JayKay ::

V UK mislijo da si s Slovaske, pac easti :)

mtosev ::

jim lepo rečeš ex YU pa bodo že vedli iz ki si:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Matako ::

JayKay je izjavil:

V UK mislijo da si s Slovaske, pac easti :)


GB ima to prednost, da imajo razpon geografskih predsodkov celih 360 stopinj v širino in dolžino - se pozna, da so bili nekoč imperij, kjer sonce ni zašlo. In s tem pride bogat svet šovinističnih nians.

Praktična posledica tega je, da te sicer imajo z vzhoda, samo vedo, da pa Pakistanec le nisi.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

celada ::

skika je izjavil:

In kaj je problem?



Kolikor sem bral in gledal oddaje je največji problem ksenofobizem, do drugih ostalih njihovih lokalnih posebnosti.

Vajenc ::

JayKay je izjavil:

V UK mislijo da si s Slovaske, pac easti :)

Taki geografski patrioti so v vseh državah z močno in dolgo zgodovino. V Nemčiji boš celo življenje tujec, čeprav imamo podobno staroavtrijsko vzgojo in vrednoste, tako kot hrvati, avstrijci, slovaki, čehi ... To je imo tudi glavni razlog, da si gasterbajtarji želijo nekoč vrnitve v rodno deželo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Invictus ::

Problem je v tem ker gredo v tujino sami boljši. Slabši ostajajo doma.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::

Lepo vas prosim v Sloveniji ni dela za izobražene. Inžinir gradbeništva dela v ldidlu za polovični delovni čas...Šola ni nič vredna, še več, v Sloveniji ni niti možnosti da bi se izkazal. Vsi pač nismo rocket scientisti, kjer bi samoiniciativno ustvarili neko novo tehnologijo in se s tem izkazali pri delodajalcu oziroma na ta način sploh dobili službo.

Še vedno zagovrjam, da dela ni niti za pravnike niti za inžinirje. Kaj lahko torej nekdo z izobrazbo počne tu? Dela v lokalu preko študentskega servisa in tam nabira izkušnje?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Invictus je izjavil:

Problem je v tem ker gredo v tujino sami boljši. Slabši ostajajo doma.


To je domneva. We have no real data to prove that.

Ramon dekers ::

djordjevic je izjavil:

No, to pa najbrž velja povsod. Če si tujec, si tujec. Upam, da si kdo ne dela utvar, da se Slovenci drugače obnašamo do tujcev, sploh tistih 'manjvrednih' z Balkana.



Od kje ti pa ta homofoba ideja? Dali smo jim vse kar so zahtevali.

Rias Gremory ::

Jah normalno oz. nisem presenečen, da se jih toliko seli. Sam se tudi nameravam preseliti v državo, ki mi nudi boljše pogoje, takoj ko bo zadosti financ.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Vajenc ::

Ramon dekers je izjavil:

djordjevic je izjavil:

No, to pa najbrž velja povsod. Če si tujec, si tujec. Upam, da si kdo ne dela utvar, da se Slovenci drugače obnašamo do tujcev, sploh tistih 'manjvrednih' z Balkana.

Od kje ti pa ta homofoba ideja? Dali smo jim vse kar so zahtevali.

Meho, državljan RS Slovenije bo za soseda še vedno "busanc", čeprav sta prijatelja.

Homofobija pa ne spada v to temo ;)

Rias Gremory je izjavil:

Jah normalno oz. nisem presenečen, da se jih toliko seli. Sam se tudi nameravam preseliti v državo, ki mi nudi boljše pogoje, takoj ko bo zadosti financ.

Torej boš do denarja prišel pri nas, potem pa se boš zaradi nedenarja preselil drugam?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

pegasus ::

Gandalfar je izjavil:

Invictus je izjavil:

Problem je v tem ker gredo v tujino sami boljši. Slabši ostajajo doma.

To je domneva. We have no real data to prove that.

"Boljši" je mogoče premalo natančen pridevnik. Jaz bi rekel "bolj podjetni" ali "denarja željni". Potem lahko debatiramo, kdo danes ne rabi denarja ;)

Ramon dekers ::

Meho, državljan RS Slovenije bo za soseda še vedno "busanc", čeprav sta prijatelja.


Ja in? Tako kot bo sosed iz koreje še vedno korejec...

Ganon ::

To se je vedno dogajalo in ne vem, zakaj bi bilo sedaj kaj drugače. Spet neko brezvezno napihovanje ...

Rias Gremory ::

@Vajenc
Seveda, denar tukaj je vendar ga je malo (to bom preveril čez nekaj let). Ne vem kaj je narobe da si tukaj nabereš zadostne finance, da se potem preseliš na boljše. Zdaj me dejansko malo skrbi kako bom živel dokler se ne preselim.
Mogoče kdo ve kako je pri nas pri podpori za razvijalce in raziskovalce?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Šoja ::

Poznam nekaj ljudi, ki so odšli v UK. So izobraženi in so odšli, ker s svojo izobrazbo pri nas niso dobili dela, ki bi jih veselilo, oziroma, za kar so študirali. Vsi so večinoma zadovoljni. Sicer trdo delajo, življenski stroški so višji, vendar jim cela klima in okolje blazno pašeta. Noben nima problemov, ker je tujec, sicer je pa tam itak toliko tujcev, da nič čudnega.

Meni je prav vseeno, če ljudje hodijo v tujino, oziroma čisto prav, če tam dobijo boljše možnosti.

Mufasa ::

Utk je izjavil:

Jaz pa ne razumem kako si nekdo želi živet v Nemčiji, Danski, Belgiji in podobnih državah. Če si pri nas lačen, potem v redu, raje pa bi v Sloveniji živel z jurjem kot gor s petimi. Sej še prdnit ne smeš na javnem mestu, folk pa čuden. Ampak sej kmalu bo tudi pri nas tako.


Here be no dragons.

USS Liberty ::

Pri nas ni nobenih podatkov, koliko se je odselilo Slovencev, Hrvatov, Bošnjakov, Albancev... piše samo o nekih "državljanih". Meni je prav vseeno za državljane, zanima me koliko se je odselilo Slovencev, teh podatkov pa ni. Prav tako ima Slovenija katastrofalno netočne podatke o število priseljenih prebivalcev. Levičarji in njihovi državni uradi narod načrtno farbajo, da ima Slovenija cca. 2.060.000 prebivalcev, v resnici pa jih je vsaj 100.000 več, zato je levica tudi preprečila popis prebivalcev, ki bi se moral zgoditi lansko leto, da Slovenci ne bi izvedeli, da se je zgodila masovna invazija z juga v zadnjih 10 letih, delež Slovencev v skupnem številu prebivalcev pa je padel na najnižjo točko v naši zgodovini.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sss ()

USS Liberty ::

Podobno vre med zdravniki. Zdravniška zbornica je zdravnikom v zadnjih treh letih izdala 169 potrdil o dobrem imenu, ki jih potrebujejo za zaposlitev v tujini, pri čemer je število vsako leto večje.


heh, med zdravniki vre? A so socialni problem? Imajo res tako slabe plače? Jih mečejo na cesto? Nimajo možnosti za zaposlitev? Nič od tega. Tukaj gre za navadno pehanje za keš, kar je žalostno za zdravniški poklic. Zakaj so potem sploh postali zdravniki, raje bi šli med borzne posrednike ali med bančnike. Zdravniški poklic so pri nas zasedli večinoma sami težki materialisti, ki samo čakajo, kako se bodo dokopali do privatniške koncesije, ali pa obirali za denar samoplačnike. Če kaj narobe naredijo, nikoli nič ne odgovarjajo, njihova zbornica pa je leglo korupcije. Največ stavk v zadnjih 20 letih so pa pri nas ravno zdravniki organizirali. Ma naj gredo na Antarktiko, če jim tukaj ne paše.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

A. Smith ::

Hm, da so tisti, ki se odseljujejo, večinoma priseljenci z bivše juge? Vsekakor so morali mnogi izmed njih, ki delajo v gradbeništvu, oditi nazaj od koder so prišli.

Po drugi strani pa gre tudi za beg možganov, med folkom, ki je prilezel vsaj do 7. stopnje izobrazbe, je pa gotovo več kot 90% 'avtohtonih' prebivalcev RS. In dejstvo je, da tudi ta folk poka kufre, ker je doktor znanosti (tudi tehničnih ved) pri nas praktično nezaposljiv. Prav tako so tehnični diplomanti severno od nas precej solidno plačani, pri nas pa komaj zaposljivi. Itd.

Blog na Kvarkadabri o tem. Je sicer res, da so bolj levičarji, tako da vseti cum granum salis. Ampak skoraj pol Kvarkadabrinih blogerjev po njihovih ugotovitvah živi v tujini...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

nejcek74 ::

@shinko: v svici mas 2.500 - 3.000 mesecnih stroskov, razen ce res nacrtno sparas in se odreces lajfu
@Cookie: svicarji so po mojih izkusnja precej manj nestrpni do jugovzhodnih priseljenjce kot slovenci
so pa dolgocasni na smrt, glede tega se pa strinjam, ampak v bistvu so obljubljena dezela slovenskega podelezana.
@djordevic: o teh stvareh sam precej tehtam:
pogled 1: solal sem se na stroske slovenske druzbe in zdaj v tujini prodajam svoje znanje
pogled 2: ce bi ostal v sloveniji, bi pac moral iti na socialo (in bi bil se drazji za druzbo :), ok razen ce bi bil tako nacionalno pozrtvovalen in bi prevzel delo namesto enega uvozenega juznjaka (ocitno taksno zrtvovanje USS pricakuje od drugih, je pa vprasanje ali ga je sam pripravljen narediti).

Drugace pa, v tecaju nemscine, ki ga obiskujem je polovica ljudi spancev. Tako, da ne skrbite, za slovence bo zmanjkalo prostora.

p.s.: sumnikov ni ker sem na nemski tipkovnici :D

A. Smith ::

heh, med zdravniki vre? A so socialni problem? Imajo res tako slabe plače?

Ne gre za to, da imajo slabe plače, ampak da so lahko drugje boljše. Pač, prosti trg. Predvsem pa jemljejo pri nas za specializacijo samo elito, ostali morajo biti pa (dosti manj plačani) splošni zdravniki.

Zakaj so potem sploh postali zdravniki, raje bi šli med borzne posrednike ali med bančnike. Zdravniški poklic so pri nas zasedli večinoma sami težki materialisti, ki samo čakajo, kako se bodo dokopali do privatniške koncesije, ali pa obirali za denar samoplačnike.

Ti si se za svoj poklic sigurno odločil zato, da se boš lahko žrtvoval za druge, a? Mislim, da si iščejo ljudje samo zaradi zaslužka delo, kako sploh morejo?

Če kaj narobe naredijo, nikoli nič ne odgovarjajo, njihova zbornica pa je leglo korupcije. Največ stavk v zadnjih 20 letih so pa pri nas ravno zdravniki organizirali. Ma naj gredo na Antarktiko, če jim tukaj ne paše.

Zakaj na Antarktiko, če jim je že v Avstriji čist kul?
Poleg tega bo, če bodo množično popokali, naše zdravstvo še manj operativno in bo še večja verjetnost, da boš bolan crknil, ker te ne bo nihče več zdravil.
Saj, kar se mene tiče, plač jim tudi jaz ne bi višal in pri toliko diplomantih se bodo tudi novi specializanti že izšolali. Ampak je škoda vseeno, najboljši bodo šli, servisirali nas bodo pa potem tisti manj dobri.

A. Smith je izjavil:

Hm, da so tisti, ki se odseljujejo, večinoma priseljenci z bivše juge? Vsekakor so morali mnogi izmed njih, ki delajo v gradbeništvu, oditi nazaj od koder so prišli.

Po drugi strani pa gre tudi za beg možganov, med folkom, ki je prilezel vsaj do 7. stopnje izobrazbe, je pa gotovo več kot 90% 'avtohtonih' prebivalcev RS. In dejstvo je, da tudi ta folk poka kufre, ker je doktor znanosti (tudi tehničnih ved) pri nas praktično nezaposljiv. Prav tako so tehnični diplomanti severno od nas precej solidno plačani, pri nas pa komaj zaposljivi. Itd.

Blog na Kvarkadabri o tem. Je sicer res, da so bolj levičarji, tako da vseti cum granum salis. Ampak skoraj pol Kvarkadabrinih blogerjev po njihovih ugotovitvah živi v tujini...


Blog: http://blog.kvarkadabra.net/2012/10/slo...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

poweroff ::

Gandalfar je izjavil:

To je domneva. We have no real data to prove that.

Samo domneva ni tako iz trte izvita. Če hočeš v tujini uspeti moraš biti dober. Recimo če se prijaviš na kakšen mednaroden razpis, so zahteve praviloma dosti visoke, konkurenca pa iz cele Evrope.
sudo poweroff

enadvatri ::

poweroff je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

To je domneva. We have no real data to prove that.

Samo domneva ni tako iz trte izvita. Če hočeš v tujini uspeti moraš biti dober. Recimo če se prijaviš na kakšen mednaroden razpis, so zahteve praviloma dosti visoke, konkurenca pa iz cele Evrope.


Jaz poznam osebno več fantov, slovenskega rodu, ki so odšli v tujino kot vrhunski kader. To bo čisto dovolj dober dokaz, da tudi taki odhajajo. Zdaj ali jih je tudi večina med izseljenci, pa res ne vemo.

Tudi jaz podobno razmišljam, da če ne greš prav za običajnega fizičnega delavca, moraš tudi kaj znati in pokazati za dobiti službo v državah z višjim standardom.

Nenazadnje so javnosti znana tudi naša podjetja, ki zaposlujejo v tujini gradbene delavce in za povrh še grdo ravnajo z njimi.

Isotropic ::

nejcek74 ti si sel v svico brez znanja nemscine? se na sihtu pogovarjas v ang?

Isotropic ::

Drugace pa, v tecaju nemscine, ki ga obiskujem je polovica ljudi spancev. Tako, da ne skrbite, za slovence bo zmanjkalo prostora.

tlele si se malo zmotil?
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenija vabi delavce iz Filipinov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18919140 (15013) PrihajaNodi
»

Koliko ljudi z doktoratom se izseli v tujino? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22553939 (47060) Mavrik
»

Slovenija med top 25-timi državami (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23828666 (23298) jype

Več podobnih tem