» »

Pretočne televizijske storitve čedalje priljubljenejše, a ljudje izbirčnejši

Pretočne televizijske storitve čedalje priljubljenejše, a ljudje izbirčnejši

Slo-Tech - Če so ZDA zgodnji znanilec trendov, se tudi televizija seli na splet k ponudnikom pretočnih vsebin. Minuli mesec so uporabniki prvikrat več gledali ponudnike pretočnih storitev (34,8 %) kakor kabelsko televizijo (34,4 %). Hkrati se povečuje tudi absolutna količina časa, ki ga preživijo pred televizijskimi sprejemniki. Julija so gledali 190 milijard minut pretočnih storitev, kar je približno 20 minut na osebo na dan. To je več kot aprila 2020, ko je bil zaradi vsesplošnih karanten in zaprtij dosežen dosedanji rekord. Ljudje torej čedalje več gledajo televizijo - v enem izmed formatov.

Po drugi strani pa se Netflix sooča s padcem števila naročnikov. To se jim je letos zgodilo že dve četrtletji zapovrstjo, kar negativno vpliva na prihodke in dobiček. Netflix kot enega glavnih problemov vidi deljenje gesel, kar bodo sedaj prepovedali oziroma dodatno zaračunali. Obeta pa se tudi z oglasi podprta verzija, ki naj bi bila brezplačna. Ta bo zaživela prihodnje leto in bo omejena, saj na primer ne bo omogočala prenosa vsebin za ogled brez povezave - logično, da ne preskočimo oglasov. To ni nič neobičajnega, saj tudi Hulu in HBO Max zahtevata plačljivi paket za prenos in ogled brez povezave.

V Veliki Britaniji število naročnikov na Netflix, Amazon Prime Video in Disney+ upada. V minulem četrtletju se je Netflixu odpovedalo dva odstotka naročnikov, preostalima storitvama pa celo štiri. Dogajanje v Veliki Britaniji je bolj podobno evropskemu kot dogajanje v ZDA. Razlog za upad naročnin je draginja, kar kaže razčlemba podatkov. Medtem ko se delež gospodinjstev, ki naročajo vsaj eno pretočno storitev, za kar letno porabijo 300 funtov, še vedno povečuje, odpovedujejo posamične naročnine. Ljudje naročajo, kar jih res pritegne, hkrati pa so bistveno bolj fleksibilni in naročnine sklepajo tudi za krajša časovna obdobja, če jih na primer pritegne kakšna serija.



21 komentarjev

Ganon ::

Zanimajo te tri serije, ki so na voljo pri treh ponudnikih. Boš za to plačeval tri naročnine? Ne, hvala. Če bi šlo za enotno platformo in bi si podjetja delila denar, bi jih podprl.

Netrunner ::

Naj se ne kdo čudi, če se folk umika spet proti PirateBay-u
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

p0f ::

Ganon je izjavil:

Zanimajo te tri serije, ki so na voljo pri treh ponudnikih. Boš za to plačeval tri naročnine? Ne, hvala. Če bi šlo za enotno platformo in bi si podjetja delila denar, bi jih podprl.


Tocno tole, najprej se je streaming trg skoncentriral okrog nutflixa, piratstvo je padlo, potem so mrhovinarji zavohali denar in celotna zadeva je sla spet v fragmente, kjer vsak hoce narocnino zato, da bos gledal tisto njihovo eno ali dve produkciji, ki te zanimata.

In seveda ne bos narocil treh ponudnikov vsebin, ce te zanima pri vsakemu samo malenkost. Tipicen primer je bil Game of Thrones, kjer bi zasluzili vsaj 2x, ce bi ga ponudili placljivega, locenega od HBO servisa in "up to date". Saj gledali so ga kot takega in zastonj tako ali tako vsi, samo HBO ni imel od tega nic.

Vkljucno seveda z zadevami kot je regional locking, da recimo HBO slovenija zamuja po nekaj epizod z aktualnimi, vendar manj gledanimi serijami (Last Week Tonight - koji k mi pomaga, ce gledam "prejsnji teden nocoj" cez 2 meseca!?", scanclam narocnino takoj, ko bo mogoce, ker prevajalci pac ne sfolgajo - boli me k za prevajalce, dajte v anglescini).

Najboljsa fora pa je, da so se marginalci s serijskim poneumljanjem ljudi, kot je Voyo, sproti zrippani in nalozeni na travnike. Sem umiral od smeha, ko je sranje od "Ja, chef!" bilo redno updatano na tujih trackerjih. Sicer mi na kraj pameti ne pade, da bi downloadal, skoda bytov na disku, ampak dejansko se bo streaming moral zaceti zavedati, da ima ob preveliki pogoltnosti, resno konkurenco.

Pirate.

Tako kot imajo predragi izdelki konkurenco v kitajcih, zadnjic sem videl neko specializirano napravo, ki stane cez 2000 eurov, so jo kitajci naredili BOLJSO (sem se prav zacudil) in prodajali po 250 eurov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

mtosev ::

Jaz imam Netflix že od začetka ko je uradno bil na voljo v Sloveniji to pomeni januarja 2016, od letos imam še HBO Max, filme pa si tudi kupim na Blu-rayu po potrebi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

p0f ::

mtosev je izjavil:

Jaz imam Netflix že od začetka ko je uradno bil na voljo v Sloveniji to pomeni januarja 2016, od letos imam še HBO Max, filme pa si tudi kupim na Blu-rayu po potrebi.


Ja, jaz imam pa PTP in BTN in dobim cisto vse, 5-10 minut po tem, ko se mi sprdne, za ceno VPNja in internetne povezave. In z VSE mislim dobesedno VSE. X produkcije, za katere v Sloveniji niti placati ne mores, tudi, ce bi hotel. In imam se HBO, ki ga ne bom vec imel ravno zaradi HBO Max natega. Pa ni problem v placilu, rade volje bi placal, ampak ne za to, da izvedejo potem HBO Max nateg in pricakujejo, da bos drival android, zato, da bos lahko uporabljal arhiv. Gladko naj grejo v kurac. Ce me nocejo za stranko, prav. Njihov problem.

Blue-ray naj si pa nekam vtaknejo, naj raje uvedejo placilo filma po ogledu, glede na to, koliko se ti je zdel vreden ogled filma. Primer: za matrix 1, bi jim gladko dal 20 eurov, za 2. in 3. pa ne bi placal niti centa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

p0f ::

Aja pozabil sem omeniti, kjer lahko gledas VSE v poljubni kvaliteti, ne v nekem kockastem sranju, kjer lahko gledas 4k samo reklame. S tem, da je bandwidth poceni. Amapak so ponudniki vsebin pac prevec pohlepni (se vedno se rezim komediantom, ki kupujejo 8k TVje :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

filip007 ::

Odvisno kaj ovcam ponudiš, to sprejmejo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

tomlin ::

In tisoče načinov obstaja kako iz "ovc" scuzati peneze z raznoraznimi flix kanali >:D8-)

FastWIND ::

Dobro si zapomnite.

Ponudnikom se gladko j**e za vas. Ponudnikom se gre samo in izključno zato, da maksimizirajo dobičke, da vas bodo čimbolj oželi in da bodo lastniki uživali na jahtah in zasebnih otokih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

Horas ::

FastWIND je izjavil:

Dobro si zapomnite.

Ponudnikom se gladko j**e za vas. Ponudnikom se gre samo in izključno zato, da maksimizirajo dobičke, da vas bodo čimbolj oželi in da bodo lastniki uživali na jahtah in zasebnih otokih.


a bejž no:D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FastWIND ::

Horas je izjavil:

FastWIND je izjavil:

Dobro si zapomnite.

Ponudnikom se gladko j**e za vas. Ponudnikom se gre samo in izključno zato, da maksimizirajo dobičke, da vas bodo čimbolj oželi in da bodo lastniki uživali na jahtah in zasebnih otokih.


a bejž no:D


JA. Ta obajva ni tebi namenjene ampak tistim, ki si naročajo to sranje in kupujemo 8k tvje :D

tomlin ::

p0f je izjavil:

Aja pozabil sem omeniti, kjer lahko gledas VSE v poljubni kvaliteti, ne v nekem kockastem sranju, kjer lahko gledas 4k samo reklame. S tem, da je bandwidth poceni. Amapak so ponudniki vsebin pac prevec pohlepni (se vedno se rezim komediantom, ki kupujejo 8k TVje :)))



a bejž no še 1x:D:D>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

CyberPunk ::

FastWIND je izjavil:

Dobro si zapomnite.

Ponudnikom se gladko j**e za vas. Ponudnikom se gre samo in izključno zato, da maksimizirajo dobičke, da vas bodo čimbolj oželi in da bodo lastniki uživali na jahtah in zasebnih otokih.

In enako nazaj... razgledanim se gladko yebe za razparcelirane ponudnike in raje posegamo po alternativnih distribucijskih kanalih delitvene ekonomije. >:D
Verjetno bo spet kaksna regulacija morala poseci vmes in zapovedati, da so eno providerji/distributerji, ki morajo ponujati vse, kar je na voljo, drugo pa producenti/izdelovalci vsebin. Ker tole vrtickarjenje ne pelje nikamor.

CetnikVlado ::

Kdo sploh se gleda tv 8-O

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

FastWIND ::

CetnikVlado je izjavil:

Kdo sploh se gleda tv 8-O


Očitno precej veliko folka, glede na to koliko tv jev se proda in koliko naročnin sklene...

cias ::

FastWIND je izjavil:

Ponudnikom se gre samo in izključno zato, da maksimizirajo dobičke, da vas bodo čimbolj oželi in da bodo lastniki uživali na jahtah in zasebnih otokih.


Ja veš da. Zato pa zmečejo miljone v serije ki imajo oceno 4. Če se jim gre za dobiček, zakaj še 5. sezona serije ki je še najbolj zagreti navijači ne gledajo več?

mtosev ::

FastWIND je izjavil:

CetnikVlado je izjavil:

Kdo sploh se gleda tv 8-O


Očitno precej veliko folka, glede na to koliko tv jev se proda in koliko naročnin sklene...

Jaz gledam TV zaradi poročil, občasno kakšnega dokumentarca, šport mogoče 5x na leto.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TheRiddle ::

Ganon je izjavil:

Zanimajo te tri serije, ki so na voljo pri treh ponudnikih. Boš za to plačeval tri naročnine? Ne, hvala. Če bi šlo za enotno platformo in bi si podjetja delila denar, bi jih podprl.


Točno to! Kaj mi pomaga, če je naročnina na platformo 10€, če pa rabim 5 platform da lahko gledam vse. Plus naročnina za internet in se kar nanese.

***
Seveda se je čas pred televizorjem povečal med lockdowni če pa dobesedno nisi smel iz hiše. Potem ti ostane telefon, računalnik in TV ...

Brezplačna verzije pretočnih vsebin z reklamami brez možnosti prenosa za ogled brez povezave? Vsekakor verjamem da je namen preprečit preskakovanje reklam. Ampak je bilo skozi internetno zgodovino že večkrat dokazano da kar se da videt/slišat, se da tudi shranit.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Reycis ::

Jaz se čudim, da ni večjega upada. Kot so tule že povedali je del razloga fragmentacija ponudnikov, potem je še problem da se stvari štanca in niso več tako gledljive kot nekoč. Pri sebi pa opažam še en fenomen - ne vem sicer koliko je razširjen - da v vsaki stvari vidim samo še propagando za agendo. Ko enkrat razumeš metode npr. rušenje tradicionalnih tabujev s humorjem, nevrolingvistično programiranje, itd, potem tega ne moreš ne videt. Meni so postale neprebavljive tudi stare serije ki sem jih včasih rad gledal, MASH, Friends, ST TNG...
Diversity is our greatest strength

PacificBlue ::

CetnikVlado je izjavil:

Kdo sploh se gleda tv 8-O


Zelo redko. Zadnji film sem si pogledal na Amc sci fi Arrival z Charlie Sheenom. Predtem pa Prey iz partisa.
Ta vikend se nisem prižgal tv.
Niti med tednom ne.
Imam bolj zanimive stvari za počet.:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

mtosev ::

Pri nas je TV vklopljen vsaj 3-4h na dan. Jaz pa matka gledava.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU poziva ponudnike pretočnih vsebin k zmernosti, Netflix bo nižal ločljivost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5413336 (10071) bbbbbb2015
»

Disney+ utegne močno spremeniti trg pretočnih TV storitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5414797 (11149) stajerckozu
»

Netflix razočaral delničarje

Oddelek: Novice / Rezultati
3613673 (10921) Truga
»

Prihodki ameriške glasbene industrije iz pretočnih vsebin lani že vodilni

Oddelek: Novice / Rezultati
139142 (8266) xmetallic
»

Evropska komisija želi evropske kvote na Netflixu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12427899 (24481) Invictus

Več podobnih tem