» »

Menjava bankovcev - večja količina

Menjava bankovcev - večja količina

«
1
2

Robocop1 ::

Verjetno bo banka pravi naslov za moje vprašanje, ampak ker je ravno vikend, lahko probam še tu.

Do zdaj sem varčeval tako, da sem vsak mesec na bankomatu dvignil nek znesek in ga dal na stran. Bankomat ti nameče bankovcev po 50€, kar pomeni, da imam zdaj po večih letih varčevanja zelo velik kupček omenjenih bankovcev. Govorim o nekaj 10k€. Da zmanjšam število bankovcev, pa tudi zato, da petdesetake ne spravim iz obtoka, bi jih rad zamenjal za bankovce večje vrednosti, recimo po 200€ ali 500€.

Takšno menjavo bom najhitreje opravil na banki (sem komitent NLB). Se je za takšno menjavo potrebno predhodno naročiti? Sklepam, da tako velike zaloge niti banka nima nujno na voljo. Mislite, da bo banka zaradi menjave obračunala kakšno provizijo?

kixs ::

500€ bankovcev ni vec.

energetik ::

Trolaš al to ti resno?
vires in numeris

LeyaPrive ::

Ja, po 500€ ti ne bo nobena banka dala, ker se umikajo iz obtoka. Po 200 sem redkokdaj videla, stotke pa dobiš brez problema.

Ima pa vsaka banka svojo politiko glede gotovine, večje dvige (že par k €) je treba naprej napovedati, tako, da res najbolje, da pri svoji banki najprej preveriš.

janezvalva ::

OP bi samo menjal drobiž. za to ne rabiš najave. vprašanje je samo če:
-banka zaračunava manipuliranje z gotovino
-banka lahko zahteva dokazilo o izvoru gotovine
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

tikitoki ::

Racunajo provizijo, se bolj spalca poloziti na racun in potem dvigniti. Po drugi strani pa potem dobis FURS za vrat in moras obrazloziti izvor premozenja.

IL_DIAVOLO ::

Taksno pocetje je edino smotrno, da kupis nekaj mimo birokracije, avto, obnova stanovanja etc... da pa bi par 10k nosil na banko, to pa se mi ne zdi pametno.

Dirty money.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tikitoki ::

Bankovce po 500 EUR pa je tezko dobiti, ce naletis na prijaznga usluzbenca, mogoce.

borut_p ::

tikitoki je izjavil:

Bankovce po 500 EUR pa je tezko dobiti, ce naletis na prijaznga usluzbenca, mogoce.


na nlb ne ... sem bil v petk na banki ... največ kar dajo je 200€ ,,, vzamejo pa 500€ seveda še vedno

GupeM ::

500 eur banka ne sme več dajat, tako da to ne bo šlo. Lahko da dobiš kakšnega ki je še v obtoku od kod drugod.

Sicer pa ne vem zakaj bi to počel, razen če misliš res kaj kupovat brez računa in boš plačal z gotovino. V nasprotnem primeru je pa noro.

Magic1 ::

Pa sej ne bo panike, če dobi 100 ali 200€ bankovce za tistih par deset tisoč. To je max 300 bankovcev. Bolj je problem hramba doma in da to razlaga po internetu. Jaz se držim pravila, da doma nimam nič takega, kar bi nekoga zamikalo.
Magic

papak ::

I call bullshit. Model je dvigoval na bankomatu.

Pejt okol pa menjaj, al pa na banko/e poklic kolkrat morš pridet.

V-i-p ::

Ja pejt na NLB položit a ne, izpolni tiste papirje o izvoru in čez kak mesec naroči dvig v določenih apoenih pa je.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gospod ::

Lp.

dexterboy ::

Huda Troll Tema :))
Z vso gotovino prideš na šalter NLB in rečeš "polog na osebni račun"? :))
Brawo, klap klap... Dejmo še malo idiotizma pa ti moram zaupati, da večje pologe sprejmejo samo od oseb, ki imajo Covid potrdilo, test vključen. Dalje, pokliči kakšno varnostno službo in si nabavi spremstvo denarja. Ker drugače delavka na likvidaturi stisne Panic Gumb, takšna ima navodila.
Najbolje, da jim prej napišeš mail. Ne pozabi navesti podatke o računu.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

feryz ::

Menjaj za en malo boljši pleh.
Par deset k niti ni ne vem kaj.

Itak kmalu ne bo nič več vredno. Bomo kot švabi pred vojno, ko je šel s karjolo, polno gotovine po kruh, jo pustil pred trgovino in so denar na tla stresli, karjolo pa sunili. Je bila več vredna.

kancler ::

Ok resno, kaj je s to psihozo okrog gotovine pa bankami? 10k realno niti ni spet tako ogromna vsota, a res vsak usluzbenec ze takoj hotline do furs kpk in tozilstva za 10k klice?
OP, tam imas nlb cenik, menjavo za vecje apoene bojo zaracunal, prav tako polog gotovine (to mi je res novo??).
Poklici na banko preden gres tja in povej kaj imas pa bojo ze znal postimat.

Furbo ::

GupeM je izjavil:

500 eur banka ne sme več dajat, tako da to ne bo šlo. Lahko da dobiš kakšnega ki je še v obtoku od kod drugod.

Sicer pa ne vem zakaj bi to počel, razen če misliš res kaj kupovat brez računa in boš plačal z gotovino. V nasprotnem primeru je pa noro.

Pa dajte nehat širit dezinformacije no.

500€ bankovci so še, tudi na bankah se dobijo, le novih ne tiskajo. Pa veljajo neomejeno.

GupeM je izjavil:

500 eur banka ne sme več dajat, tako da to ne bo šlo. Lahko da dobiš kakšnega ki je še v obtoku od kod drugod.

Sicer pa ne vem zakaj bi to počel, razen če misliš res kaj kupovat brez računa in boš plačal z gotovino. V nasprotnem primeru je pa noro.

Seveda dajejo, če jih le imajo. Res pa večinoma zdaj dobiš 200ke. Oslarija, ker bomo zaradi inflacije kmalu rabili še 1000€ bankovce.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

bobby ::

Robocop1 je izjavil:


Do zdaj sem varčeval tako, da


A se se katermu zdi zacetek smesen? :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Blinder ::

Robocop1 je izjavil:

Govorim o nekaj 10k€.


S tem, ko zadrzujes doma vecjo kolicino bankovcev delas skodo druzbi
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Furbo ::

Blinder je izjavil:

Robocop1 je izjavil:

Govorim o nekaj 10k€.


S tem, ko zadrzujes doma vecjo kolicino bankovcev delas skodo druzbi

Piši Applu in podobnim, ki zadržujejo milijarde.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bobby ::

Furbo je izjavil:

Blinder je izjavil:

Robocop1 je izjavil:

Govorim o nekaj 10k€.


S tem, ko zadrzujes doma vecjo kolicino bankovcev delas skodo druzbi

Piši Applu in podobnim, ki zadržujejo milijarde.


In niso druzbeno odgovorni in se s premetenimi knjigovodskimi manilupacijami izogibajo davkom. Seri najprej velkim ne pa osebam z nekaj 10k doma pod poustrom.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tikitoki ::

borut_p je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Bankovce po 500 EUR pa je tezko dobiti, ce naletis na prijaznga usluzbenca, mogoce.


na nlb ne ... sem bil v petk na banki ... največ kar dajo je 200€ ,,, vzamejo pa 500€ seveda še vedno


Ja sej, ce ti kdo naredi uslugo. Naceloma gredo 500 EUR bankovci iz obtoka.

feryz ::

A če naročiš na banki petstotake, ti jih zrihtajo? 50 kosov bi jih rabil. Svojih se mi zdi škoda.

redtech ::

50-ke niso problem, skunk dilerji majo večje probleme z 10, 20 :D

maticb492 ::

Uhm, dober mesec nazaj sem kupil avto in dvignil več kot deset jurjev v samih 500-tkah.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

tikitoki ::

maticb492 je izjavil:

Uhm, dober mesec nazaj sem kupil avto in dvignil več kot deset jurjev v samih 500-tkah.


YEah right, vsak, k je iskal 500 EUR bankovce v zadnej casu ve, da se zgolj napihujes.

maticb492 ::

Meni je absolutno vseeno v kakih bankovcih bi mi dali, ker sem jih itak porabil za nakup avta praktično isti dan. Prinesla mi je pa kuverto 500tk.

In sem jo vprašal a niso jih odstranli iz obtoka, pa je rekla načeloma ja, razen če imaš jasen izvor, nekaj v tem smislu... nisem razumel.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

GupeM ::

redtech je izjavil:

50-ke niso problem, skunk dilerji majo večje probleme z 10, 20 :D


Ste vedeli, da milijon evrov iz bankovcev za 500 evrov tehta zgolj 2 kilograma, enaka vsota iz 100-evrskih bankovcev pa kar 22 kilogramov? Kovček, poln denarja, bo torej kmalu izgubil na vrednosti.


Pravi dilerji bi morali imeti težave že s stotaki in dvestotaki. Za milijon 50-evrskih bankovcev bi potemtakem moralo tehtati nekaj manj kot 44 kg.

maticb492 je izjavil:

Meni je absolutno vseeno v kakih bankovcih bi mi dali, ker sem jih itak porabil za nakup avta praktično isti dan. Prinesla mi je pa kuverto 500tk.

In sem jo vprašal a niso jih odstranli iz obtoka, pa je rekla načeloma ja, razen če imaš jasen izvor, nekaj v tem smislu... nisem razumel.

Bla, bla, bla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

maticb492 ::

Zakaj bi se lagal o taki bedariji? Kaj imam od tega?

Prodajalec je hotel gotovino, šel sem na banko, in sem dobil 500€ bankovce. Samo povem, če kdo ne verjame mi je vseeno.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

GupeM ::

maticb492 je izjavil:

Zakaj bi se lagal o taki bedariji? Kaj imam od tega?

Prodajalec je hotel gotovino, šel sem na banko, in sem dobil 500€ bankovce. Samo povem, če kdo ne verjame mi je vseeno.

Kdo pa je bil prodajalec?

Zakaj bi lagal? To se tudi jaz sprašujem.

maticb492 ::

Fizična oseba, rabljen avto, in fizični osebi lahko plačaš daš več kot 5000€ gotovine, med tem ko firma res ne sme sprejet toliko gotovine oz. se mora poročat.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

polozweii ::

Kovček si naj kupi pa lisice da bo denar stalno na očeh

dexterboy ::

@maticb492; vsak dvig gotovina nad 2000 je potrebno najaviti kakšne dan vnaprej. Tebe je pa čakalo 20 bankovcev po 500 evrov? A bejž no bejž, sej, če ne bi delal v bančni stroki, bi ti še verjel. Tako pa... naslednjič več sreče pri kotalenju buč ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

maticb492 ::

O ne, random ljudje na internetu ne verjamejo random ljudem na internetu, konec sveta res.

@OP, pokliči banko in vprašaj, ker očitno itak nima smisla kaj kdorkoli tu napiše.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

borut_p ::

do 5k€ dvig ni problem .. vsaj na nlb. tako kot 500 totake na nlb ne dajejo več

maticb492 ::

Vzel sem gotovinski kredit zato ker mi avto kredita niso hotli dat ravno zato, ker je prodajalec hotel gotovino. Ko so mi odobrili kredit, sem povedal koliko bom dvignil, referentka je rekla ok ni problema (ni me spraševala katere bankovce hočem, tudi nisem vprašal, ker mi je bilo vseeno).

Na banki sem podpisal kreditno pogodbo, počakala sva 10min da je bil denar na mojem računu, potem mi je prinesla 500EUR bankovce v kuverti, ki sem jih odnesel prodajalcu in naredil prepis avta.

Imam sliko, ker še v življenju nisem imel tok denarja na kupu, ampak itak lahko rečete da je iz interneta, tako da nima smisla.

Samo hočem pomagat OP, imajo jih, kdaj in kako ti jih pa dajo pa NE VEM, ker sem tudi jaz bil presenečen ko mi je 500-tke prinesla. Delavska hranilnica podružnica Maribor Nova Vas, referentka je Vesna F. pa se z njo zmenite lol.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Horas ::

maticb492 je izjavil:

Vzel sem gotovinski kredit zato ker mi avto kredita niso hotli dat ravno zato, ker je prodajalec hotel gotovino. Ko so mi odobrili kredit, sem povedal koliko bom dvignil, referentka je rekla ok ni problema (ni me spraševala katere bankovce hočem, tudi nisem vprašal, ker mi je bilo vseeno).

Na banki sem podpisal kreditno pogodbo, počakala sva 10min da je bil denar na mojem računu, potem mi je prinesla 500EUR bankovce v kuverti, ki sem jih odnesel prodajalcu in naredil prepis avta.

Imam sliko, ker še v življenju nisem imel tok denarja na kupu, ampak itak lahko rečete da je iz interneta, tako da nima smisla.

Samo hočem pomagat OP, imajo jih, kdaj in kako ti jih pa dajo pa NE VEM, ker sem tudi jaz bil presenečen ko mi je 500-tke prinesla. Delavska hranilnica podružnica Maribor Nova Vas, referentka je Vesna F. pa se z njo zmenite lol.


nikker ne jemlejo več tolikšne gotovine, denarni prenos oziroma nakazilo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

maticb492 ::

Rabljen avto... Fizična oseba..

Meni dol visi zakaj on hoče gotovino, zaradi mene si jih lahko zvije in snifa kokain ali pa jih zatlači v štumf, razumem pa takih oseb itak ne, ker sam operiram praktično izključno z karticami, nič gotovine.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

msjr ::

OP, če izvzamemo inflacijo druge slabosti denarja v štumfu ti povem samo tole. Ne menjaj za večje bankovce, nima smisla, še najmanj pa kakšne 500-ke. Manjše bankovce lažje spraviš v promet:

- 50ke lahko položiš na bankomatu pa ti ni treba čakat da babice plačajo položnice
- noben te ne bo čudno gledal če boš plačal z 50kami, že za 200 te gledajo kot deveto morsko čudo, za 500 sem moral skoraj da zagrozit (takrat so bile še normalno v obtoku) da so mi jo vzeli v trgovini
- če boš plačal majstru keš na roke boš lepo plačal toliko kot sta se zmenila, takoj ko vidi 100, 200, 500 se mu bodo zasvetile oči in se bo kuj spomnil nekaj da bo lahko zaokrožil znesek

Sicer pa to spet ni taka količina, če ga imaš lepo zloženega po kuvertah po recimo 2000 eur - 3000 eur, tudi v majhnem sefu bo ostalo še dovolj prostora...

Sicer pa lahko kupiš zlatnike in hitro "investiraš" ves denar. Tudi tu se kupuje manjše apoene, gredo bolje v denar ko ga boš rabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

Glugy ::

Verjetno da je najboljša možnost da greš v večjo poslovalnico ( če si bliz LJ greš magar kr direkt na sedež NLB ) , če nisi zihr se pa prej najavi pa povprašaj. Če so s tem še kakšni stroški pa povprašaj še kakšno drugo banko če imajo bolj ugodno.

blink ::

Robocop1 je izjavil:

Verjetno bo banka pravi naslov za moje vprašanje, ampak ker je ravno vikend, lahko probam še tu.

Do zdaj sem varčeval tako, da sem vsak mesec na bankomatu dvignil nek znesek in ga dal na stran. Bankomat ti nameče bankovcev po 50€, kar pomeni, da imam zdaj po večih letih varčevanja zelo velik kupček omenjenih bankovcev. Govorim o nekaj 10k€. Da zmanjšam število bankovcev, pa tudi zato, da petdesetake ne spravim iz obtoka, bi jih rad zamenjal za bankovce večje vrednosti, recimo po 200€ ali 500€.

Takšno menjavo bom najhitreje opravil na banki (sem komitent NLB). Se je za takšno menjavo potrebno predhodno naročiti? Sklepam, da tako velike zaloge niti banka nima nujno na voljo. Mislite, da bo banka zaradi menjave obračunala kakšno provizijo?


Če te gotovina ravno ne srbi je ne menjat, ker te ko koštalo. Pa še dokazovati boš moral izvor.


https://www.nlb.si/stroski-osebni-racun

str. 1
Dvig večjega zneska in/ali menjava bankovcev v manjše apoene za:
- domačo gotovino nad 5.000 EUR je potrebno napovedati najmanj en delovni dan vnaprej,
- tujo gotovino je treba napovedati: za znesek v protivrednosti:
o med 1.000 in 25.000 EUR dva delovna dneva vnaprej,
o nad 25.000 EUR pet delovnih dni vnaprej.

str. 4
5. Poslovanje z gotovino
Poslovanje z domačo gotovino na bančnem okencu
Menjava gotovine (vse kombinacije menjave, tudi ob hkratnem dvigu in pologu bankovcev/kovancev ter ob dvigu kovancev) nad 10,00 EUR - imetniki NLB Osebnega računa*
2,20 % zneska, min. 2,00 EUR**

Menjava domače in tuje gotovine (vse kombinacije nakupa, prodaje in menjave – bankovci, kovanci) – vsi, ki niso imetniki NLB Osebnega računa
3,00 % zneska, min. 10,00 EUR

Polog kovancev nad 10,00 EUR
(brezplačno na NLB Toli račun, NLB Prvi račun, NLB Študentski račun in vse varčevalne produkte)*
2,20 % zneska, min. 2,00 EUR

Polog bankovcev na bančnem okencu – velja za fizične osebe in njihove pooblaščene osebe, ki imajo poleg NLB Osebnega računa ali paketa, hkrati odprt tudi NLB Poslovni račun in/ali NLB Osebni račun ali paket, ki se uporablja za osebni in poslovni namen***
0,36 % od zneska, min. 2,30 EUR
* v kolikor ima imetnik registrirano dejavnost, se tarifa obračuna po tarifi za pravne osebe
** tarifa se obračuna od celotnega zneska
*** nadomestilo velja za zasebnike in samostojne podjetnike

maticb492 ::

NLB je skoraj vedno najdražja banka... DH imaš brezplačno oz. ceneje.

X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Furbo ::

dexterboy je izjavil:

@maticb492; vsak dvig gotovina nad 2000 je potrebno najaviti kakšne dan vnaprej. Tebe je pa čakalo 20 bankovcev po 500 evrov? A bejž no bejž, sej, če ne bi delal v bančni stroki, bi ti še verjel. Tako pa... naslednjič več sreče pri kotalenju buč ;)

Ljudje v bančni stroki so si odpirali račune v Lichensteinu in mislili, da so pametni. Danes jim grozi zapor.

Bankovce za 500 še vedno dobiš v banki, dostikrat jih kdo prinese in ti jih dajo. Z nami bodo še dolgo časa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

recmajkemi ::

kancler je izjavil:

Ok resno, kaj je s to psihozo okrog gotovine pa bankami? 10k realno niti ni spet tako ogromna vsota, a res vsak usluzbenec ze takoj hotline do furs kpk in tozilstva za 10k klice?
OP, tam imas nlb cenik, menjavo za vecje apoene bojo zaracunal, prav tako polog gotovine (to mi je res novo??).
Poklici na banko preden gres tja in povej kaj imas pa bojo ze znal postimat.

Res je... mi je "zavrnila" - odvsetovala polog 12k€, ker mora vsak polog nad 5k€ na šalterju popisat z izvorom itn... mi je predlagala naj grem na bankomat 3m stran tam so obvezani poročat le nad 15k€ pologe.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

OZZY ::

maticb492 je izjavil:

NLB je skoraj vedno najdražja banka... DH imaš brezplačno oz. ceneje.



A ti mislis da bojo pa na DH menjali brez vprasanj vecjo vsoto.. se motis..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

maticb492 ::

OZZY je izjavil:


A ti mislis da bojo pa na DH menjali brez vprasanj vecjo vsoto.. se motis..



Na nobeni banki jih ne bojo... teh pravil glede poročanja ne določajo banke ampak FURS.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

OZZY ::

maticb492 je izjavil:

Vzel sem gotovinski kredit zato ker mi avto kredita niso hotli dat ravno zato, ker je prodajalec hotel gotovino. Ko so mi odobrili kredit, sem povedal koliko bom dvignil, referentka je rekla ok ni problema (ni me spraševala katere bankovce hočem, tudi nisem vprašal, ker mi je bilo vseeno).

Na banki sem podpisal kreditno pogodbo, počakala sva 10min da je bil denar na mojem računu, potem mi je prinesla 500EUR bankovce v kuverti, ki sem jih odnesel prodajalcu in naredil prepis avta.

Imam sliko, ker še v življenju nisem imel tok denarja na kupu, ampak itak lahko rečete da je iz interneta, tako da nima smisla.

Samo hočem pomagat OP, imajo jih, kdaj in kako ti jih pa dajo pa NE VEM, ker sem tudi jaz bil presenečen ko mi je 500-tke prinesla. Delavska hranilnica podružnica Maribor Nova Vas, referentka je Vesna F. pa se z njo zmenite lol.


Dala ti je 500tke ker so jih imeli v trezorju in jih lahko dajo stranki ce jih imajo. Ne morejo pa jih vec narocit.
Go with the flow.

maticb492 ::

OZZY je izjavil:

Dala ti je 500tke ker so jih imeli v trezorju in jih lahko dajo stranki ce jih imajo. Ne morejo pa jih vec narocit.


Ja, zgoraj imaš ene 5 ljudi, ki trdijo da se lažem in da 500€ več banke ne dajo nobenemu...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

FrRoSt ::

energetik je izjavil:

Trolaš al to ti resno?


Ne, ne trola! :))

Jih jemljejo iz obtoka! ;)

Verjetno gre samo za trenutno situacijo in juh bodo shranili za kasneje!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100 EUR dvig na bankomatu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712545 (529) Sindrom
»

Polog preko bankomata (NKBM)

Oddelek: Loža
2710257 (9216) destroyer2k
»

Preverjanje večje količine gotovine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
637999 (5316) Furbo
»

Umik bankovca za 500€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39888524 (71990) AndrejO
»

avtomatski polog gotovine - bankomat

Oddelek: Loža
167304 (6786) St235

Več podobnih tem