» »

Preverjanje večje količine gotovine

Preverjanje večje količine gotovine

«
1
2

con28 ::

Če nekaj večjega prodate in kupec plača z gotovino (vztraja), ali v praksi zavijete na bližji bencinski servis itd. da vam preverijo, če niso bankovci ponarejeni?
  • spremenilo: con28 ()

showsover ::

Nasvet se vsekakor zdi zelo na mestu.

Furbo ::

Flumastri za preverjanje eurov stanejo 2eur, lahko si pa tudi kupiš svoj elektronski tester.
https://www.plenus.si/kategorija-izdelk...

Lahko se pa tudi s kupcem dobiš v banki in denar pred njim položiš.. če bo vse ok..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

bambam20 ::

con28 je izjavil:

Če nekaj večjega prodate in kupec plača z gotovino (vztraja), ali v praksi zavijete na bližji bencinski servis itd. da vam preverijo, če niso bankovci ponarejeni?


Seveda. Če se ti kasneje izkaže, da si dobil ponarejen denar, se boš obrisal pod nosom.

Ribicija ::

Nikoli ne jemljem večje vsote gotovine od tujca. Naj gre na pošto/banko in ti svojo gotovino nakaže na tvoj TRR, sicer z njim ne posluj!

BuDi79 ::

Ribicija je izjavil:

Nikoli ne jemljem večje vsote gotovine od tujca. Naj gre na pošto/banko in ti svojo gotovino nakaže na tvoj TRR, sicer z njim ne posluj!
Ko se skregata teorija in praksa.
3/4 kupcev starih avtomobilov bo prišlo s šopom denarja in ne bodo želeli slišat o nakazilu.
Če nočeš prodat pač ne boš vzel, če hočeš prodat pa boš. Ponavadi je pri tebi večja želja da prodaš kot pri njemu da kupi.

Utk ::

3/4 kupcev starih avtov je bedakov.
Pošta dela do 6h ali 7h zvečer, gresta oba tam pa naj nakaže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Ribicija ::

BuDi79 je izjavil:

Ribicija je izjavil:

Nikoli ne jemljem večje vsote gotovine od tujca. Naj gre na pošto/banko in ti svojo gotovino nakaže na tvoj TRR, sicer z njim ne posluj!
Ko se skregata teorija in praksa.
3/4 kupcev starih avtomobilov bo prišlo s šopom denarja in ne bodo želeli slišat o nakazilu.
Če nočeš prodat pač ne boš vzel, če hočeš prodat pa boš. Ponavadi je pri tebi večja želja da prodaš kot pri njemu da kupi.


Ti kar, jaz pa že desetletje ne jemljem več kot 100 EUR v gotovini. Če ima keš lahko greva na pošto ali banko pa bo tam nakazal, mu še provizijo podarim, če noče pa pač ne bova naredila deala. Tako preprosto je to.

Utk ::

Čeprav je treba tudi tu pazit, da ne gre človek čez 3 min nazaj na pošto in stornira nakazilo. Ampak to je že višja matematika.

dxx ::

Spet blodimo. Gremo počasi, kupec pride z gotovino 100eur npr., skupaj gresta na pošto ali banko in se gotovina položi na tvoj račun. Kot plačevanje položnic. Tu nemore kar stornirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

ajdov2 ::

za manjše zneske je tudi opcija da gresta v trgovino z avtomatsko blagajno, pa kupec kupi eno neko stvar za ~1 eur in plača s svojo gotovino

pol ti pa blagajna sama vrne razliko

mat xxl ::

Kot so ti tu svetovali, ni tu samo prejem večje vsote, gre lahko tudi za dokazovanje njenega izvora, pranja denarja itd.....

Torej, najbolje bi res bilo, da gre s tabo možakar na banko in ga ti pred njim položiš na svoj račun, ob enem banki vseeno tudi če ne bo hotela pojasni, od kje tebi to, pač prodaja nepremičnine ali, kaj takega. Na ta način imaš ti kritje izvora gotovine.

Če kupec tega noče, imej s sabo vsaj 2 polnoletne priče in takoj po dogodku, naj bo vaša prva pot na banko, kjer to položite brez kupca z pričami in banki spet vsilite razlago, od kje to ali jim celo predate kopijo kupoprodajne pogodbe. Vi kasneje, če naredite tako, ne boste imeli sigurno nobenih težav, če polog naredite čez teden dni imate že lahko velike težave, zna se pa zgoditi, da bo moral vaš kupec komu, kaj pojasnjevati o izvoru te gotovine, vendar to ni vaša težava.

Sicer lahko denar preverite na otip ali pa še z UV svetilko, vendar banka in polog bo najboljša rešitev tudi zato, da vas kdo kasneje ne bo spraševal, od kje vam gotovina.

blink ::

con28 je izjavil:

Če nekaj večjega prodate in kupec plača z gotovino (vztraja), ali v praksi zavijete na bližji bencinski servis itd. da vam preverijo, če niso bankovci ponarejeni?


Nabavi si napravo s fluorescentno neonko za 10 eur, kaj takega:
https://www.amazon.co.uk/Portable-UV-Mo...

Utk ::

dxx je izjavil:

Spet blodimo. Gremo počasi, kupec pride z gotovino 100eur npr., skupaj gresta na pošto ali banko in se gotovina položi na tvoj račun. Kot plačevanje položnic. Tu nemore kar stornirat.
Lahko:) Razen če gresta na tvojo banko, ker takrat menda sede denar na tvoj račun takoj. Na drugi banki oz pošti pa lahko stornira, če gresta po 5. uri, ker bo nakazilo izvedeno naslednji dan, in ta dan ga še lahko stornira. Poznam primer ko je nekdo kao nakazal, poslal sliko tistega potrdila, potem pa storniral. Na okencu pošte. Ampak dobro, za to je veliko manjša verjetnost kot da te nekdo nategne pri gotovini.

Kumbaja ::

dxx je izjavil:

Spet blodimo. Gremo počasi, kupec pride z gotovino 100eur npr., skupaj gresta na pošto ali banko in se gotovina položi na tvoj račun. Kot plačevanje položnic. Tu nemore kar stornirat.


Ce polozis denar na racun to ni enako placevanju poloznic. In ja, nakazila dokler niso izvedena se da cisto enostavno stornirat. Drugo pa je ce je nakazilo ze izvedeno. Potem seveda posiljatelj ne more kaj dosti.

c3p0 ::

Če ti izroči gotovino in jo na banki položita na tvoj račun, nima kaj stornirat.

Kumbaja ::

Utk je izjavil:

dxx je izjavil:

Spet blodimo. Gremo počasi, kupec pride z gotovino 100eur npr., skupaj gresta na pošto ali banko in se gotovina položi na tvoj račun. Kot plačevanje položnic. Tu nemore kar stornirat.

Lahko:) Razen če gresta na tvojo banko, ker takrat menda sede denar na tvoj račun takoj. Na drugi banki oz pošti pa lahko stornira, če gresta po 5. uri, ker bo nakazilo izvedeno naslednji dan, in ta dan ga še lahko stornira. Poznam primer ko je nekdo kao nakazal, poslal sliko tistega potrdila, potem pa storniral. Na okencu pošte. Ampak dobro, za to je veliko manjša verjetnost kot da te nekdo nategne pri gotovini.


Slefnje je predvsem posledica pomanjkamnja funkcionalne pismenosti, ker ljudje ne locijo med potrdilom o oddaji naloga za nakazilom in dejansko izvedenim nakazilom.

Utk ::

c3p0 je izjavil:

Če ti izroči gotovino in jo na banki položita na tvoj račun, nima kaj stornirat.

Ampak za to moraš bit na svoji banki in to do ure ko je še odprta.

feryz ::

Me zanima, kdo pride kupit avto s ponarejenimi evri. Ob dejstvu, da mora pokazati osebni dokument uradni osebi.

Utk ::

Kumbaja je izjavil:


Slefnje je predvsem posledica pomanjkamnja funkcionalne pismenosti, ker ljudje ne locijo med potrdilom o oddaji naloga za nakazilom in dejansko izvedenim nakazilom.


Če greš na pošto nakazat dobiš samo eno potrdilo. Malokdo ve, da je možno to stornirat. Dejansko izvedeno nakazilo je lahko naslednji dan. In jaz sem že marsikam poslal samo potrdilo o oddaji naloga, iz spletne banke, prej ko je bilo res nakazano, pa je še vsak to "sprejel".

Dtrader ::

Utk je izjavil:

Čeprav je treba tudi tu pazit, da ne gre človek čez 3 min nazaj na pošto in stornira nakazilo. Ampak to je že višja matematika.

Ni, neka matematika. Se je zgodilo, da je preko spletne banke kupec odprl nakazilo pred prodajalcem, nato ga pa čez minuto storniral. Vsi zadovoljni, le prodajalec je bil ob 500€.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

Utk ::

Dtrader je izjavil:

Utk je izjavil:

Čeprav je treba tudi tu pazit, da ne gre človek čez 3 min nazaj na pošto in stornira nakazilo. Ampak to je že višja matematika.

Ni, neka matematika. Se je zgodilo, da je preko spletne banke kupec odprl nakazilo pred prodajalcem, nato ga pa čez minuto storniral. Vsi zadovoljni, le prodajalec je bil ob 500€.

Ja, spletno nakazilo ni nič, dokler ni res denar na tvojem računu. Ampak če neseš denar na pošto, blagajničarka ga vzame itd., potem pa ne pričakuješ, da to ne bo prišlo na tvoj račun.

Invictus ::

Pa dajte povedat za kake zneske gre.

Da se ne bo na koncu šlo za 50 EUR...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GR2 ::

Ravno pravi čas ta tema, zdaj ko so grafične kartice vredne zlata in je že kot bi prodajal avto. Sem zadnje dni razmišljal ravno o tem. 1000€ na roko v gotovini mi je bilo jasno da ne bo ravno najbolj pametno.

forplan ::

Haha prav smešni kakšne izjave :)

Sam nebi vzel več gotovine kot 5000€

Evro bankovcev pa res ni težko prepoznat... Tisti ki res obvlada kopiranje pa se ne ukvarja s takšnimi zneski...

Recimo če si odzunaj, samo usmeri bankovce in hitro vidiš. Ali pa žepno svetilko/telefon in usmeriš na mesto kje morajo biti znaki in hitro vidiš
da se strinjam

koyotee ::

No ja, pa poznate dejansko koga, ki je dobil ponarejen denar?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Invictus ::

Jaz sem ga dobil v Nemčiji celo na bankomatu. Ko sem ga hotel položiti pri nas na banko, so mi rekli, ponarejen.

A mi ga je dala nazaj in sem ga zapravil v enem lokalu.

Včasih je bilo tega kar dosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

donvito ::

Invictus je izjavil:

Jaz sem ga dobil v Nemčiji celo na bankomatu. Ko sem ga hotel položiti pri nas na banko, so mi rekli, ponarejen.

A mi ga je dala nazaj in sem ga zapravil v enem lokalu.

Včasih je bilo tega kar dosti...

Pa si siguren, da ti ga je vrnila, kakor vem morajo obvestiti policijo. Sem stal na pošti v vrsti in je odkrila ponarejen bankovec pri stranki, je klicala policijo. In se je v roku parih minut pripeljal kriminalist v civilu.

kixs ::

Invictus je izjavil:

Jaz sem ga dobil v Nemčiji celo na bankomatu. Ko sem ga hotel položiti pri nas na banko, so mi rekli, ponarejen.

A mi ga je dala nazaj in sem ga zapravil v enem lokalu.

Včasih je bilo tega kar dosti...


Ni nujno, da je bil ponarejen. Lahko je nova serija prisla v obtok in se niso imeli posodobljene naprave.

sunshine403 ::

Invictus je izjavil:

Jaz sem ga dobil v Nemčiji celo na bankomatu. Ko sem ga hotel položiti pri nas na banko, so mi rekli, ponarejen.

A mi ga je dala nazaj in sem ga zapravil v enem lokalu.

Včasih je bilo tega kar dosti...

Seveda ja, na banki ti je dala ponarejen bankovec nazaj pa se kofe ti je skuhala spotoma. Ljubi bog kje vi zivite da vas ne ukradejo....

Furbo ::

Jaz vzamem 130.000€ v gotovini če je treba, ko ravno prodajam eno parcelo za tak denar.

Ne štekam folka, ki se mu že za 1000€ tresejo hlače. Kera pussy generacija.

Pač rizkiraš 2€ za flumaster ali 100€ za mašinco, če je od tega odvisno, da prodam parcelo, jo grem tudi kupit.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Jaz sem ga dobil v Nemčiji celo na bankomatu. Ko sem ga hotel položiti pri nas na banko, so mi rekli, ponarejen.

A mi ga je dala nazaj in sem ga zapravil v enem lokalu.

Včasih je bilo tega kar dosti...


A to je blo unih 500 EUR, ki jih dobis na dan al kako? :>

Na banki poklicejo policijo, pocakat moras tam in potem policija naredi zapisnik, pobere tvojo izjavo in tko naprej.

To, da ti da na banki dajo nazaj ponarejen bankovec je taksna osnovnosolska klobasa, no.

c3p0 ::

Znanec je pred leti zavedno drugega znanca nagovoril, da je plačal s fotokopiranim bankovcem. Na koncu je dobil pogojno pol leta.

Kumbaja ::

donvito je izjavil:

Invictus je izjavil:

Jaz sem ga dobil v Nemčiji celo na bankomatu. Ko sem ga hotel položiti pri nas na banko, so mi rekli, ponarejen.

A mi ga je dala nazaj in sem ga zapravil v enem lokalu.

Včasih je bilo tega kar dosti...

Pa si siguren, da ti ga je vrnila, kakor vem morajo obvestiti policijo. Sem stal na pošti v vrsti in je odkrila ponarejen bankovec pri stranki, je klicala policijo. In se je v roku parih minut pripeljal kriminalist v civilu.


Seveda mu ga ni vrnila. Invictus spet pravljice prodaja.

Sam sem se srečal ponarejenimi bankovci za 20EUR v južni italiji. Dva sem dobil na tržnici in ko sem hotel kasneje z njimi plačat na pošti se je sam smejala: Turisti. Seveda je poklicala policijo, naredil so kratek zapisnik in je to to, denarja ti pa niti pod razno ne vrnejo. In ravno tukaj se najhitreje opečeš. Ko ti nekdo prinese 10k v gotovini si seveda previden in preveriš. Ko ti nekdo na ržnici vrne 50 EUR pa ne pogledaš. Zakaj pa misliš, da se ponareja pretežno bankovce z nižjo nominalno vrednostjo? 500 EUR vsak trikrat pogleda, 20 jih pa avtomatično posraviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Jure14 ::

forplan je izjavil:

Haha prav smešni kakšne izjave :)
Sam nebi vzel več gotovine kot 5000€


Se spomnim leta nazaj, kako sva z očetom kupovala avto.

Leta '93, doma na vlak pa v Lj, v notranjem žepu jakne 32.000 mark.
Na postaji naju pričaka prodajalec, se odpeljemo nekam v Moste, plačava in se odpeljeva domov.

Al pa '97 garsonjero v Lj.
98.000 mark v platneni vrečki.
Roka- roka, do notarja, štetje, prepis, ključi.

donvito ::

Furbo je izjavil:

Jaz vzamem 130.000€ v gotovini če je treba, ko ravno prodajam eno parcelo za tak denar.

Ne štekam folka, ki se mu že za 1000€ tresejo hlače. Kera pussy generacija.

Pač rizkiraš 2€ za flumaster ali 100€ za mašinco, če je od tega odvisno, da prodam parcelo, jo grem tudi kupit.

In greš preverjat vsak bankovec posebej ali kako? :P

Koraaz ::

feryz je izjavil:

Me zanima, kdo pride kupit avto s ponarejenimi evri. Ob dejstvu, da mora pokazati osebni dokument uradni osebi.


Saj, denarja ne daš uradniku, ampak prodajalcu. Če prodajalec ne bo šel unovčit ali položiti tega denarja takoj naslednji dan, se ne bo ravno spomnil od koga je dobil, je pa res, da si prodajo avta/stanovanja bolj zapomniš kot pa kako naključno stvar iz bolhe. Seveda je potrebno potem najti še kontakt zlikavca, kar pa je ponavadi težko, če si dobil "goro" klicev med prodajo.

Furbo je izjavil:

Flumastri za preverjanje eurov stanejo 2eur, lahko si pa tudi kupiš svoj elektronski tester.
https://www.plenus.si/kategorija-izdelk...


So ti flumastri zanesljivi? Delujejo 100%. Kako to sploh dela?

koyotee je izjavil:

No ja, pa poznate dejansko koga, ki je dobil ponarejen denar?


Ja, mojemu prijatelju se je to zgodilo. Prodajal neko grafčno tablico prek bolhe. Prišla neka punca s starejšim gospodom (verjetno z očetom), pa je bila nekam sumljivo živčna. Oče je bil začuden, ker je na licu mesta takoj plačala in šla, sploh ni stvari sprobala. Na koncu prijatelj ugotovi, da eden od 50€ bankovcev je bil ponarejen, ko je želel narediti polog na banki. So ga pridržali in ga obravnavali kot najhujšega kriminalca. Na koncu je ostal brez denarja, kontakta od kupca pa ni več imel, ker se je izgubil med goro vseh telefonskih klicev.

feryz ::

Zakaj bi kupoval flomaster za dva evra?
A nimate telefona? Ko prinese keš, slikaš usput še njegovo osebno izkaznico. Popolnoma preprosto.

Kar se avta tiče. Kao prvo, podatke mora dati prvo sekundo, če ga prepišeš ali ne. Verjemi mi, da je tako.
In če ga ne prepišeš, on pa je plačal s fotokopiranimi evri, ti enostavno ostane možnost prijave kraje.

Furbo ::

donvito je izjavil:

Furbo je izjavil:

Jaz vzamem 130.000€ v gotovini če je treba, ko ravno prodajam eno parcelo za tak denar.

Ne štekam folka, ki se mu že za 1000€ tresejo hlače. Kera pussy generacija.

Pač rizkiraš 2€ za flumaster ali 100€ za mašinco, če je od tega odvisno, da prodam parcelo, jo grem tudi kupit.

In greš preverjat vsak bankovec posebej ali kako? :P

Če samo mašino daš na mizo, bo vsak s ponaredki hitro ugotovil, da je pozabil pomemben sestanek.

Drugače pa lahko preveriš naključno par kosov, ali pa vse, saj nakupi za več denarja niso nekaj, kar bi moralo biti končano hitreje, kot nakup škatlice cigaret.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

showsover ::

BigWhale je izjavil:

A to je blo unih 500 EUR, ki jih dobis na dan al kako? :>

500 €/dan ali kaj? Resno, kaj dela? Kaj si hecen, sama bogatija, kamorkoli se obrnem, a jaz predestiniran siromak do smrti. Mogoče je zdravnik, tam je sicer precej takšnih.

Koraaz ::

Iz mojih izkušenj so ti strojčki tko, tko.

Velikokrat mi je javil, da je bankovec "ponarejen", čeprav ni bil. Sem ga večkrat vtaknil v strojček in je prvič zapiskal, ta drugič pa ne. Skrajno nezanesljivo.

Hiter trik, če želiš diskretno in hitro preveriti bankovec brez kakršnihkoli naprav/pisal je, da greš s prstom čez poševne črte, ki so natisnjene na skrajni levi ali desni strani bankovca.
Te poševne črte so tiskane z globokim tiskom in se jih čuti, če greš s prstom čez, zaradi večje količine odtisnjene barve. Na kakšnem starejšem in obrabljenem bankovcu jih sicer ne boš začutil. V tem primeru jih lahko "popraskaš" z nohtom in čudiš ali je barva reliefna ali zgolj natisnjena.

feryz ::

Evo, da ne bomo samo teoretično blebetali o tem. Moje izkušnje.
Btw strojčkov, flomastrov in podobne šare nimam. Imam pa slike osebnih dokumentov. Skupaj s temi slikcami.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Kripto mesi ::

Čestitke, a sem lahko tvoj prijatelj?

showsover ::

Ja res, lepo, z enimi se splača biti prijatelj, žal pa to čustvo najbrž ni obojestransko, nisem ne pameten, ne lep, ne bogat.

bluefish ::

In s temi fotkami dokažeš kaj točno? Da ti nisi vrinil ponarejenega bankovca v kup ali da ti ga je dal kupec? Ah, fantaziranje.

feryz ::

Kaj dokazujem? Mogoče to, da tega ne prinese Janez iz Zgornje Kungote, ampak zdravnik, odvetnik, politik...
On ti prinese glanc nov paket te pobarvane šare, ti pa bi vsakega posebej s flomastrom vlekel? Pa kaj si klošar ali kaj?

Razen če res govorimo o preverjanju pet evrskega bankovca, s katerim ti nekdo plača palčko rama ali proc, ki se ti je valjal v kleti.

Utk ::

Tolk denarja v kešu ti lahko prinese samo kriminalec ali bedak.

RoccoC ::

Utk je izjavil:

Tolk denarja v kešu ti lahko prinese samo kriminalec ali bedak.


Kaj od tega je pol naš maršal Tvito? Pravi da je Volva kar s kešem v vrečki kupil...

bluefish ::

feryz je izjavil:

Kaj dokazujem?
Še enkrat. Neseš tale kupček na banko, tam odkrijejo ponaredek, kličejo plave. Nato iz žepa povlečeš telefon in pokažeš tele fotke. Kaj si s tem dokazal?

feryz ::

Kdo mi ga je dal? Zraven so tudi papirji, v kolikor jih ne vidiš. Za interno uporabo, seveda.
Ampak če se prikaže policija, so tudi ti čisto ok.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umik bankovca za 500€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39888953 (72419) AndrejO
»

Ponarejen denar

Oddelek: Loža
469778 (7398) Stari maček
»

Originalnost bankovca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110074 (8398) Martin Krpan
»

Pohekani bankomati na štajerskem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616928 (11991) solatko

Več podobnih tem