» »

Menjava bankovcev - večja količina

Menjava bankovcev - večja količina

1
2
»

Boomerang ::

OP je problem verjetno že rešil. Mene pa zanima, kakšen načim varčevanja (v smislu kje hraniti privarčevano) je najboljši.

Tudi sam imam navado, da takoj po plači dvignem nekaj gotovine in jo dam doma v ognjevarno, protivlomno škatlo. Denar strogo jemljem iz računa (banka ne rabi vedeti, koliko mi ostaja in nadzor nad privarčevanim je tako lažji), se pa kuverte hitro nakupičijo. Slednje mi ni ravno najbolj po godu. Kakšen predlog?

maticb492 ::

Ja, pusti na računu... kakšne neboluze imate eni :D

Kaj misliš da bo receptorka kar tako iz dolgčasa točno tebi šla gledat koliko imaš na računu?

Potem pa imate probleme, ko denar nazaj prinesete in morate izvor premoženja dokazovat.

Boomerang je izjavil:

OP je problem verjetno že rešil. Mene pa zanima, kakšen načim varčevanja (v smislu kje hraniti privarčevano) je najboljši.

Tudi sam imam navado, da takoj po plači dvignem nekaj gotovine in jo dam doma v ognjevarno, protivlomno škatlo. Denar strogo jemljem iz računa (banka ne rabi vedeti, koliko mi ostaja in nadzor nad privarčevanim je tako lažji), se pa kuverte hitro nakupičijo. Slednje mi ni ravno najbolj po godu. Kakšen predlog?



Wtf? Štet bankovce doma v trezorju je lažje kot pogledat cifro na mobilni aplikaciji? Ahahaha.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

tony1 ::

Boomerang je izjavil:

OP je problem verjetno že rešil. Mene pa zanima, kakšen načim varčevanja (v smislu kje hraniti privarčevano) je najboljši.

Tudi sam imam navado, da takoj po plači dvignem nekaj gotovine in jo dam doma v ognjevarno, protivlomno škatlo. Denar strogo jemljem iz računa (banka ne rabi vedeti, koliko mi ostaja in nadzor nad privarčevanim je tako lažji), se pa kuverte hitro nakupičijo. Slednje mi ni ravno najbolj po godu. Kakšen predlog?


Tega se že nekaj časa ne počne več, ker sam sebi mečeš polena pod noge...

Kapitan Jack ::

tony1 je izjavil:

Boomerang je izjavil:

OP je problem verjetno že rešil. Mene pa zanima, kakšen načim varčevanja (v smislu kje hraniti privarčevano) je najboljši.

Tudi sam imam navado, da takoj po plači dvignem nekaj gotovine in jo dam doma v ognjevarno, protivlomno škatlo. Denar strogo jemljem iz računa (banka ne rabi vedeti, koliko mi ostaja in nadzor nad privarčevanim je tako lažji), se pa kuverte hitro nakupičijo. Slednje mi ni ravno najbolj po godu. Kakšen predlog?


Tega se že nekaj časa ne počne več, ker sam sebi mečeš polena pod noge...

So videli Grki, kako se tega ne pocne vec.

Greeks are facing a mega cash-crunch with banks closed and ATM withdrawals limited to 60 euros ($66.60) per day.11 Jul 2015

maticb492 ::

Kapitan Jack je izjavil:

tony1 je izjavil:


Tega se že nekaj časa ne počne več, ker sam sebi mečeš polena pod noge...

So videli Grki, kako se tega ne pocne vec.

Greeks are facing a mega cash-crunch with banks closed and ATM withdrawals limited to 60 euros ($66.60) per day.11 Jul 2015



Zakaj bi sploh dvigoval, če lahko vsepovsod s kartico plačaš?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

tony1 ::

Kapitan Jack je izjavil:

tony1 je izjavil:

Boomerang je izjavil:

OP je problem verjetno že rešil. Mene pa zanima, kakšen načim varčevanja (v smislu kje hraniti privarčevano) je najboljši.

Tudi sam imam navado, da takoj po plači dvignem nekaj gotovine in jo dam doma v ognjevarno, protivlomno škatlo. Denar strogo jemljem iz računa (banka ne rabi vedeti, koliko mi ostaja in nadzor nad privarčevanim je tako lažji), se pa kuverte hitro nakupičijo. Slednje mi ni ravno najbolj po godu. Kakšen predlog?


Tega se že nekaj časa ne počne več, ker sam sebi mečeš polena pod noge...

So videli Grki, kako se tega ne pocne vec.

Greeks are facing a mega cash-crunch with banks closed and ATM withdrawals limited to 60 euros ($66.60) per day.11 Jul 2015


Ata, dajte si že koledar prestaviti 7 let v prihodnost... :P

Invictus ::

Boomerang je izjavil:


Tudi sam imam navado, da takoj po plači dvignem nekaj gotovine in jo dam doma v ognjevarno, protivlomno škatlo. Denar strogo jemljem iz računa (banka ne rabi vedeti, koliko mi ostaja in nadzor nad privarčevanim je tako lažji), se pa kuverte hitro nakupičijo. Slednje mi ni ravno najbolj po godu. Kakšen predlog?

Zajeb, kaj češ...

Gotovino lahko zapraviš za:

- fušarje, ki ti pridejo kaj naredit
- hrano in pijačo, plus vse kar ne rabi registracije za državo, gostilne in trgovine
- cunje
- kurbe, droge in igralnice

Vse ostalo, sploh za višje zneske, znaš imeti probleme, niti ti trgovci ne bodo vzeli gotovine.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kapitan Jack ::

tony1 je izjavil:


Ata, dajte si že koledar prestaviti 7 let v prihodnost... :P

Digitalni evro mislis?

Ali You'll own nothing, and you'll be happy.

maticb492 je izjavil:


Zakaj bi sploh dvigoval, če lahko vsepovsod s kartico plačaš?

Zakaj pa ne? Denar je denar? Zakaj ga kar naenkrat ni bilo in so imeli zaporo do teh par deset evrov na dan?

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Ata, vaša gotovina pod povštrom bo, ko bo resno užgalo, samo ničvreden papir. Ki bo še za skret papir premalo udoben.

Pravzaprav se to z inflacijo dogaja že zdaj. Raje kupujte WC papir, ta je bolj trajen :))

maticb492 ::

Ta worthless piece of paper, z cifro napisano gor, ki ga printa in kontrolira ista "vlada" (vlada v pomeni politika, evropa pač), katera je "You'll own nothing and be happy agenda", ti bo pa pomagal kako? Ne vem zakaj mislite da ste bolj varni z gotovino v primeru hude krize. Bi morala biti dokaj specfiična kriza, recimo, to da internet ne dela 3 dni, in nam kartice nehajo delat. Drugače boste pa v istem sranju z gotovino.

Sploh ne smejo sprejeti gotovine drugače:
Omejitev gotovinskega poslovanja s fizičnimi osebami

Zakon o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma (ZPPDFT-1)[4] v 67. členu predpisuje omejitve gotovinskega poslovanja. Po tem zakonu osebe, ki opravljajo dejavnost prodaje blaga ali opravljajo storitve v Republiki Sloveniji, pri prodaji posameznega blaga ali opravljanju posamezne storitve ne smejo od stranke ali nekoga tretjega prejeti plačila v gotovini, če to presega vrednost 5.000 EUR.

Omejitev velja tudi, če se plačilo opravi v več med seboj povezanih gotovinskih transakcijah, ki skupaj presegajo vrednost 5.000 EUR. Kadar znesek presega 5.000 EUR, osebe, ki opravljajo dejavnost prodaje blaga ali opravljajo storitev, plačilo od stranke ali nekoga tretjega sprejmejo na svoj transakcijski račun.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Kapitan Jack ::

tony1 je izjavil:

Ata, vaša gotovina pod povštrom bo, ko bo resno užgalo, samo ničvreden papir. Ki bo še za skret papir premalo udoben.

Pravzaprav se to z inflacijo dogaja že zdaj. Raje kupujte WC papir, ta je bolj trajen :))

Banka jamci do 100k.

Rajsi imam potem 100k gor, ostalo pa pac nekje v trezorju. Happy? Al moram se kaj napisati, zakaj bi rad imel kes v rokah?

user4683 ::

Vsi ultra sposobni pri sluzenju denarja in podpovprecno uspesni pri ohranjanju vrednosti tega denarja :))

ginekk ::

maticb492 je izjavil:

Ta worthless piece of paper, z cifro napisano gor, ki ga printa in kontrolira ista "vlada" (vlada v pomeni politika, evropa pač), katera je "You'll own nothing and be happy agenda", ti bo pa pomagal kako? Ne vem zakaj mislite da ste bolj varni z gotovino v primeru hude krize. Bi morala biti dokaj specfiična kriza, recimo, to da internet ne dela 3 dni, in nam kartice nehajo delat. Drugače boste pa v istem sranju z gotovino.


Vrednost keša je pač zaupanje vanj, dejansko za evrom stojimo vsi viri, tako človeški (davkoplačevalci) kot naravni iz euro cone, ter zmožnost virov (torej obstoječa podjetja in NGOji) da ustvarijo dodano vrednost.

In dovolj da greš 200km južneje v kako vukojebino in probaš uporabit svoje kartice. Ma niti ni tja ni treba, pojdi lokalnega kmeta prosit za kakšno pomoč, pa ga vprašaj če lahko pomoč računa na kartico.

Tudi če bi bilo treba bežat z ladjo pred vojno, dvomim da boš lahko podkupil koga z BTCji, takrat bo verjetno laufalo zlato.

maticb492 ::

ginekk je izjavil:


Vrednost keša je pač zaupanje vanj, dejansko za evrom stojimo vsi viri, tako človeški (davkoplačevalci) kot naravni iz euro cone, ter zmožnost virov (torej obstoječa podjetja in NGOji) da ustvarijo dodano vrednost.

In dovolj da greš 200km južneje v kako vukojebino in probaš uporabit svoje kartice. Ma niti ni tja ni treba, pojdi lokalnega kmeta prosit za kakšno pomoč, pa ga vprašaj če lahko pomoč računa na kartico.



Se strinjam oz. je res (razen tega da pač ne živim 200km južneje, zato mi je vseeno kaj oni delajo tam)

ginekk je izjavil:


Tudi če bi bilo treba bežat z ladjo pred vojno, dvomim da boš lahko podkupil koga z BTCji, takrat bo verjetno laufalo zlato.


Zakaj pa ne, BTC je lažje prenest kot zlato :D



Bom tako napisal (ne @ginekk, ampak generalno): kdaj so v zadnjih nekje ~20 letih bili na boljšem ljudje z enornimi (par deset jurjev in več) količinami gotovine, napram nekomu, ki jih je imel na varčevalnem računu, na več kot kratki rok (da kartice ne delajo par ur recimo)

- Imaš probleme z varnostjo (ogenj, kraja)
- probleme z tem da moraš štet koliko imaš, če imate dejansko večje zneske
- karkoli nad 5000€ kupiš od pravne osebe na račun, moraš vplačevat in se izjasnit glede izvora, dokazovat kdaj si vse to dvignil skozi leta
- v primeru (hiper)inflacije si na slabšem kot nekdo z evrčki na varčevalnem računu, ker jih ne moreš tako hitro porabit, zaradi gornjega razloga, med tem ko nakazila/kartice so praktično instantne danes

toliko komplikacij za kaj? Eni pravijo kako težko je dvignat, ker ne morejo 3 dni prej poklicat in najavit dvig nad 5000€, pizda, če si ne morete splanirat življenja toliko, da kar iznenada rabite 5000€ gotovine in ne more počakat 3 dni, potem pa res ne vem če delate kaj legalnega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Baja ::

jaz sem 500tke od kar jih vlecejo iz prometa dobil samo enkrat. pa še to samo kolko jih je blo v blagajni na šalterju. vprašam pa vedno, če jih lahko dobim.

@matic: zakaj gotovina? ker bo enkrat v nedeljo pri poročilih da so od jutri banke zaprte, na bankomatu pa lahko dvignes 20/dan. ker sem ze parkrat stal v vrsti na blagajni, ker kartice trenutno ne delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

GupeM ::

Baja je izjavil:


@matic: zakaj gotovina? ker bo enkrat v nedeljo pri poročilih da so od jutri banke zaprte, na bankomatu pa lahko dvignes 20/dan.

Takrat bojo problemi večji, kot pa to da nimaš denarja. Takrat bi se jaz še bolj bal imeti pri sebi veliko gotovine.

Baja je izjavil:

ker sem ze parkrat stal v vrsti na blagajni, ker kartice trenutno ne delajo.

Saj nihče ne pravi nič gotovine. 20, 50 ali 100 eur imeti v denarnici ni noben problem. Jaz imam v denarnici enega petdesetaka, ki verjetno že malo po plesni smrdi. Vedno plačam s kartico ali z nečim manjšim. Avtomat za kavo v službi itak sprejema samo dvajsetake in manjše.

maticb492 ::

Baja je izjavil:

@matic: zakaj gotovina? ker bo enkrat v nedeljo pri poročilih da so od jutri banke zaprte, na bankomatu pa lahko dvignes 20/dan. ker sem ze parkrat stal v vrsti na blagajni, ker kartice trenutno ne delajo.


Kdaj si stal v vrsti leta 2005?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

OZZY ::

maticb492 je izjavil:

OZZY je izjavil:

Dala ti je 500tke ker so jih imeli v trezorju in jih lahko dajo stranki ce jih imajo. Ne morejo pa jih vec narocit.


Ja, zgoraj imaš ene 5 ljudi, ki trdijo da se lažem in da 500€ več banke ne dajo nobenemu...


Dajejo brez problema ce jih dobijo in jih takrat imajo. Odvod gotovine iz enot se po navadi tudi ne dela vsak dan.. razen večjih poslovalnic. Tako da ce je večji dvig in morajo v trezor lahko rečeš da lahko dajo tudi 500tke ce jih imajo. Vprašajo pa zelo redko prav zaradi tega ker se jih daje iz obtoka.
Go with the flow.

blink ::

maticb492 je izjavil:

OZZY je izjavil:


A ti mislis da bojo pa na DH menjali brez vprasanj vecjo vsoto.. se motis..



Na nobeni banki jih ne bojo... teh pravil glede poročanja ne določajo banke ampak FURS.


Furs nima veze s tem. Pravila so del EU direktive in Zakona o preprecevanju denarja in preprecevanje terorizma. Banke sporocajo podatke Uradu RS za preprecevanje pranja denarja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100 EUR dvig na bankomatu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712545 (529) Sindrom
»

Polog preko bankomata (NKBM)

Oddelek: Loža
2710257 (9216) destroyer2k
»

Preverjanje večje količine gotovine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
637999 (5316) Furbo
»

Umik bankovca za 500€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39888523 (71989) AndrejO
»

avtomatski polog gotovine - bankomat

Oddelek: Loža
167304 (6786) St235

Več podobnih tem