» »

Električna napetost, nadzor v aplikaciji

Električna napetost, nadzor v aplikaciji

mrTwelveTrees ::

Za prijatelja iščem kitajsko, poceni, napravico ki bi ti na aplikaciji (telefon) javila kdaj ti v domači hiši zmanjka elektrike.
Gre se zato da ima sončne celice, in če je izpad elektrike, mora pritisniti na stikalo (ko pride nazaj elektrika) to je zaradi varnosti.
Zdaj pa bi rad da na kakšni poceni napravici, da ga opozori - izpad elektrike (ima UPS, router in modem na njem, tako da internet dela nekaj ur,)
Razne predloge da bi dobival podatke iz UPSa ga ne zanima, enostavno hoče nekaj kar je plug & play, se pravi priklopi, namesti aplikacijo in to je to.

Sicer so power metri, ki ti merijo porabo električne energije + app, ampak dvomim da te obvesti ob izpadu elektrike.

Ali je kaj takega, recimo na Aliexpress ?

BladE_ ::

Če prav razumem bi tole ustrezalo temu kar rabiš...
Akcija - Reakcija

V-i-p ::

Glede na opis "Vtičnica s sporočilom SMS obvesti o spremenjeni temperaturi ob izpadu in prihodu elektrike." bi blo lahko tudi tole uporabno: https://www.kobra.si/izdelki/varnost-in...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

WizzardOfOZ ::

vtičnica z relejem. ko je elektrika je tokokrog izklopkjen, ko je zmanjka, mu preklopi na celice.
ko pa elektrika nazaj pride, pa mu celice izklopi.
pa ne rabi niti aplikacije.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

DamijanD ::

Če rabi pa kaj več pa lahko uporabi npr home assistanta, kjer lahko za ogromno senzorjev sprogramiraš karkoli.

starfotr ::

V industriji se uporablja voltage monitoring relay. Vendar so cene teh zadev od nekaj 10 do 100+ eur.

Zagotovo obstaja kaj od sonoffa ali shellyja ali podobnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Baja ::

jaz mam nek kitajski termostat, ki javlja tudi izpade elektrike. mislim da tale: https://www.aliexpress.com/i/4000225024...

mrTwelveTrees ::

WizzardOfOZ je izjavil:

vtičnica z relejem. ko je elektrika je tokokrog izklopkjen, ko je zmanjka, mu preklopi na celice.
ko pa elektrika nazaj pride, pa mu celice izklopi.
pa ne rabi niti aplikacije.


Ne, ne in ne.
Inštalacije se pipa in je zvezana tako kot je.
Iščem app Android z napravo da javi na telefon, po možnosti NE sms.

Sicer pa sem našel rešitev, montiral se bo hišni alarm (planiran), ki javi tudi v app da je izpad elektrike.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

V tem primeru poglej, če nima slučajno alarm že kak modul namenjen temu, da ne odkrivaš tople vode.

Če ima pa centrala proste inpute, pa samo nabaviš moj predlog zgoraj (to ima načeloma vsaka elektro trgovina), priklopiš, spelješ zanko skozi rele in na centrali sprogramiraš pa je to to.

V-i-p ::

Ker sem ravno ujel reklamo na fb-ju, pa razmišljam: jaz bi vzel to "poceni sranje", ki se naj bi povezalo v wifi omrežje, naredil port forwarding, na telefon pa dal eno izmed žnj aplikacij, ki omogočajo ping in ob izpadu (ko vtičnica ne bi bila pod elektriko) bi app itak sprožila alarm, ker ni odgovora. Po mojem bi to šlo?
https://dvdmediji.com/WIFI-Smart-daljin...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mtech7 ::

kaj pa če mu bi nekdo pravilno zvezal, da mu ne bi bilo treba ročno vklapljat, ker večini se ponovno vklopi sama.

mrTwelveTrees ::

To povej Elektro Ljubljana ki imajo čez zunanjo el. omarico kjer je merilec porabe, na ohišju pa je gumb ki ga lahko pritisneš da vzpostaviš nazaj štrom.

DamijanD ::

Samo a ni to samo za primer, ko SE dela štalo oz. daje v omrežje preveč kot sme? Mogoče bi moral na inverterju kaj bolj omejiti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim poganjati pumpo za centralo ob izpadu električne energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10411962 (2892) deco16
»

Kaj vse ste izgubili z včerajšnjo izgubo elektrike?

Oddelek: Loža
393145 (974) WizzardOfOZ
»

Kako vedeti, ce imam elektriko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151297 (772) Utk
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628830 (13112) ender
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809318 (6579) ender

Več podobnih tem