» »

S čim poganjati pumpo za centralo ob izpadu električne energije

S čim poganjati pumpo za centralo ob izpadu električne energije

1 2
3
»

mihi666 ::

Jaz ljubiteljsko popravljam tomose in kakšno kosilnico od sosedov in vem da je problem pri agregatu v starem bencinu... vedno ko ga rabim moram vplinjač očistit in bencin menjat. Zdaj imamo 6kW hibridno elektrarno in 10 kW baterij....

sbawe64 ::

alekskac je izjavil:

mihi666 je izjavil:

Jaz kurim samo na drva če bi zmanjkalo elektrike peč zapre zrak sama toliko da ne zakuha... imam pa tudi agregat ki nikoli ne vžge ko ga rabiš cca 2x na zimo.

Ga morda zafrkava postan bencin? Jaz imam doma en tak motor na frezi (briggs&stratton), že pol leta star bencin tako moti da ne vžge, pa če si roko spahneš. Laksarco (kawasaki) sem letos vžgal BP na 2 leti star bencin, freze pa nikakor na pol leta starega. Serviser mi je povedal zvijačo, da pustiš po ta zadnji uporabi motor zlaufat tako dolgo, da sam ugasne ko se bencin porabi. Doma imaš kantico, ki jo trikrat letno polniš s svežim bencinom. Če kantice ne porabim, zlijem v avto tisti dan ko grem po svežega. Tako imaš vedno dovolj svež bencin v kantici, v tanku pa ni starega več not. Pri meni je pomagalo.

Vsi relativno novi 4T motorji (vrtna kosilnica/traktor) imajo v navodilih, da na koncu sezone porabiš bencin v rezervoarju do konca in spomladi v novi sezoni na novo naliješ.

2T motorji je lahko hit or miss s staro mešanico.
Tvoja laksarca (kawasaki) je verjetno 2T.
Večina so s staro mešanico (2 meseca in več) problemi.

Btw, bencin 95 za daljše obdobje točite na Petrolu, ima 5% etanola, na omv je 10% (piše na ročki).


Bencin 95 ohranja svoje prvotne lastnosti nekje do 3 mesecev maksimalno, raje manj.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

mihi666 ::

Saj sem že večkrat rekel da ga bom vžgal 1x na mesec ampak vedno pozabim odkar imam hibridno elektrarno se ne sekiram več.

Malajlo ::

Nisem čisto vseh objav prebral, pa ne vem, če je kdo omenil....
Ledomat, 120W. Jadrnica. 150W inverter je ven metalo, pričakovano. 350W prav tako. Gremo na 800W (peak 1500W!). No go. 1500W inverter (peak za švas aparat) ni pognal tistega malega kompresorčka. Oblika sinusa sploh ni bila problem. Preprosto elektronika, ki ogromne špice ni pojedla (tok je šel nekam v nebesa). Kakšen 25 let star APC na elektroniki z novimi accu bi preživel. Če jih ne bi metali na Dinos.
In zdaj na pumpo. Te so pod 50W. Vikend varianta. Vse mogoče so poskusili, na koncu pač en 800W UPS kot proxy, ki ne umre ob zagonu porabnika. Pred UPS pa agregat, inverter. (tip ima tudi upse na paletah, ampak za 30W?)
To je bila tudi konfiguracija na barki s 150W inverterjem. Lahko bi pa 5kW agregat imel nekje v sidrni verigi. Ali pa bi v sili agregat uporabil namesto sidra ali korpomorta.

deco16 ::

UPS so LF zadeve imajo trafo in ta zdrži neke zagonske tokove. Mal se je treba pozanimat zakaj je in ni. Ja zagonski tok zna bit kar problem.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bojler z el.grelcem + kolektor

Oddelek: Loža
4610786 (751) bigruno
»

Dlje časa trajajoča vzdrževalna dela na električnem omrežju

Oddelek: Loža
392797 (1023) UPSman
»

Backup baterija za celo hišo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
637049 (4277) TESKAn
»

Zalogovnik 500l DA ali NE

Oddelek: Loža
358848 (7670) jero_no1
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8234477 (26141) int47

Več podobnih tem