» »

solarni paneli na balkon

solarni paneli na balkon

««
6 / 6
»
»»

wajdouc ::

Starši razmišljajo o postavitvi sončne elektrarne. Ker lokalno električno omrežje ni dimenzionirano za sprejem električne energije iz sončne elektrarne, bi radi imeli baterijski hranilnik, ki bi se polnil ali iz sončne elektrarne ali iz omrežja. Sončna elektrarna ne bi pošiljala električne energije v omrežje v nobenem primeru. Se da to izvesti?

DamijanD ::

Da. Ampak pojdi v drugo temo: "zakaj so solarne ... prava stvar" Tam je nekaj strani nazaj nekdo dobro opisal kaj ima, žal se pa ne javlja več

bf4ed ::

Magic1 je izjavil:

Pa kateri porabniki so res konstantni? Ko te ni doma, imaš komot par 100W porabnikov naprav v standby in nobenega res aktivnega. Problem je ker so razmetani po 3 fazah.


Jaz mam slučajno oba hladilnika (70W), kamere 120W) na isti fazi, sem kasneje še TV in bojler na to fazo menjal i to je to. Balkonska ni nevem kaj, je pa nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Karen ::

DamijanD je izjavil:

Karen včeraj je pri meni en 400W panel naredil približno 1,6kWh

Hvala, tole mi je super informacija, se pravi dva bi naredila 3,2kWh, tako da vem kam se približevati bateriji. Hvala tudi ostalim.

starfotr ::

Večina balkonskih elektrarn je itak namenjenih uporabi v blokih kjer ima velika večina stanovanj 1 fazni priklop. Tako, da ne vem kaj sanjate o 3 fazah. To imajo večinoma samo hiše.

Telbanc ::

Jaz mam 3 faze, pa bom rabu nekej za tri faze. Uni razmernik, nekej trifaznega. Neko baterijo bi tud ubodu. Ni pa nujno tri fazno, k menda da ti štromar priključi na razmernik tist kar češ. Priklop štromar je kolk???
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Karen ::

Jaz imam tudi trifaznega, ampak bi balkonsko obesil na varovalko kjer se porabi največ (stalna mala bremena), v kombinaciji z baterijo bi moralo biti čisto ok.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotovoltaika je udarila ob zid - Od 1. marca ne priklapljajo novih fotovoltaik (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Loža
1641163058 (8826) Fluido

Sončna elektrarna? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27862425 (32815) BigWhale
»

Tesla Powerwall v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9522707 (15865) hruske
»

Tesla predstavila baterije za napajanje hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13544758 (30824) Spajky

Več podobnih tem