» »

Finančna kriza 2023

Finančna kriza 2023

««
14 / 17
»»

Colt1911 ::

To bo šele zabavno ko bomo uvedli sankcije Izraelu in verjetno tudi ZDA. Če damo kaj na princip in nismo dvolične prasice (itak ste)jih bomo morali, hočeš-nočeš.

Utk ::

Slabo logiko imaš tu. Palestina bo fasala sankcije, ne Izrael, ki se (tokrat) brani.

Velki ::

Ta kriza pa noče in noče prist (oz. so verjetno ustvarjeni taki pogoji da do nje niti ne more prist ker se pač le dodatno obremeni obične ljudi za "boljšo skupno prihodnost"). V začetku smo jaz in meni podobni strašili z krizo, sedaj strašijo vsi drugi, dela pa vedno več in več. Očitno je finančnikom tokrat res "uspelo".

StarMafijec ::

Na to krizo smo predvsem bolje pripravljeni. Imamo pomanjkanje delovne sile, generacije so manjše. Mnogo več ljudi se upokoji, kot pa jih vstopi na trg dela. Res pa je, da je čedalje bolj problematična pokojninska blagajna.

Malidelničar ::

Velki je izjavil:

Ta kriza pa noče in noče prist (oz. so verjetno ustvarjeni taki pogoji da do nje niti ne more prist ker se pač le dodatno obremeni obične ljudi za "boljšo skupno prihodnost"). V začetku smo jaz in meni podobni strašili z krizo, sedaj strašijo vsi drugi, dela pa vedno več in več. Očitno je finančnikom tokrat res "uspelo".


Prihaja, prihaja.

Vir:

V Odelu ob upadu naročil odpuščajo
Dobavitelj avtoindustriji iz Prebolda zaradi upada naročil in končanja projektov pripravlja program razreševanja presežnih delavcev
https://www.finance.si/v-odelu-ob-upadu...

Eta Cerkno zmanjšala število zaposlenih in uporablja čakanje na delo
V beli tehniki je že kriza in nič ne kaže, da bi se stanje izboljšalo
https://www.finance.si/eta-cerkno-zmanj...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kriptobog ::

StarMafijec je izjavil:

Na to krizo smo predvsem bolje pripravljeni. Imamo pomanjkanje delovne sile, generacije so manjše. Mnogo več ljudi se upokoji, kot pa jih vstopi na trg dela. Res pa je, da je čedalje bolj problematična pokojninska blagajna.


Daleč od tega, da smo pripravljeni.

gruntfürmich ::

skrajni čas da se folk zamisli, zakaj je v zadnjih letih toliko denarja zmetal v cigle in pleh!
če ne gre zlepa, gre pa zgrda!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

Velki je izjavil:

Ta kriza pa noče in noče prist (oz. so verjetno ustvarjeni taki pogoji da do nje niti ne more prist ker se pač le dodatno obremeni obične ljudi za "boljšo skupno prihodnost"). V začetku smo jaz in meni podobni strašili z krizo, sedaj strašijo vsi drugi, dela pa vedno več in več. Očitno je finančnikom tokrat res "uspelo".


Glavni razlog da ni krize je unikaten primer v zadnjih 100 letih ko vsako leto na trg pride MANJ delovnih kot jih gre v penzijo, zato zaposlenost nikakor noče pasti in je pritisk na plače visok kadra pa manjka...

TO je čudovit trenutek v katerem živimo ko te skoraj ne morejo odpustit...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

RockyS ::

gruntfürmich je izjavil:

skrajni čas da se folk zamisli, zakaj je v zadnjih letih toliko denarja zmetal v cigle in pleh!
če ne gre zlepa, gre pa zgrda!

Sedaj, po parih letih, lahko prodam nepremičnino s 30% profita. Kredit (FOM) je bil praktično zastonj (napram sedaj), sploh če upoštevaš inflacijo. In če pride kriza, sem v najslabšem primeru še zmeraj na ničli (ampak nepremičninski padec ne bo 30%), kaj pa bodo vsi, ki imajo ETF in delnice? Jokali kot 2009 in spet čakali 10-15 let na nek dvig?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

redtech ::

Jokal bi od sreče, SPX 4x od 2009?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

LeQuack ::

RockyS je izjavil:


Sedaj, po parih letih, lahko prodam nepremičnino s 30% profita. Kredit (FOM) je bil praktično zastonj (napram sedaj), sploh če upoštevaš inflacijo. In če pride kriza, sem v najslabšem primeru še zmeraj na ničli (ampak nepremičninski padec ne bo 30%), kaj pa bodo vsi, ki imajo ETF in delnice? Jokali kot 2009 in spet čakali 10-15 let na nek dvig?


Nerealiziran profit ni profit.
Quack !

RockyS ::

LeQuack je izjavil:

RockyS je izjavil:


Sedaj, po parih letih, lahko prodam nepremičnino s 30% profita. Kredit (FOM) je bil praktično zastonj (napram sedaj), sploh če upoštevaš inflacijo. In če pride kriza, sem v najslabšem primeru še zmeraj na ničli (ampak nepremičninski padec ne bo 30%), kaj pa bodo vsi, ki imajo ETF in delnice? Jokali kot 2009 in spet čakali 10-15 let na nek dvig?


Nerealiziran profit ni profit.


Povej to tistim, ki so kupovali PETG na 960EUR. Ali pa tistim, ki so kupovali delnice NKBM.

redtech je izjavil:

Jokal bi od sreče, SPX 4x od 2009?


Kako dolgo si čakal na 4x? V koliko letih je prišel na 4x? V enem? desetih? Jaz sem v treh letih naredil 30%, pa še davka nimam.

In ne, nočem flejmat delnic, etf ali drugih naložb. Ampak eni tukaj ne vidite dlje kot do IBKRja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Sparkxl ::

Eni tukaj ne vidijo dlje kot do ibkrja, 99% ostalih pa dlje kot do ciglov. Sam si briljanten primer tega.

RockyS ::

Imam naložbe tudi v etfih. Ampak razumem da si ne moreš privoščiti nepremičnine in raje vlagas sto po sto in sanjaš o FIRE.

In preko palca tolči čez eno ali drugo naložbo je čisto mimo. In točno to se tukaj počne. Hvala bogu so vsi "zlati" in "srebrni" malo potihnili. Oni pa druga kot leska tako ali tako ne vidijo . Pa čeprav na papirju v Švici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Sparkxl ::

Razumeš ti točno nič. Imaš nepremičnino 3 leta, ki je zrasla vmes za 30% in misliš da samega boga osebno za jajca držiš. Imam 2 nepremičnine in jaz sem zadnji ki bo tolkel čez bilokatero naložbo, ker imam vse od delnic, ciglov, zlata (fizično, ne papirov v švici), kripto, p2p,...

RockyS ::

Uuuu, sem lahko tvoj prijatu?

Torej tvoj nasvet je "Kupi vse kaj se da, en bo že ratal" :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Sparkxl ::

Spet...razumeš točno nič. Imaš samo slab dan, ali se ti to konstantno dogaja?

Malidelničar ::

RockyS je izjavil:

Imam naložbe tudi v etfih. Ampak razumem da si ne moreš privoščiti nepremičnine in raje vlagas sto po sto in sanjaš o FIRE.

In preko palca tolči čez eno ali drugo naložbo je čisto mimo. In točno to se tukaj počne. Hvala bogu so vsi "zlati" in "srebrni" malo potihnili. Oni pa druga kot leska tako ali tako ne vidijo . Pa čeprav na papirju v Švici.


Ampak ob krizi lahko cene nepremičnin konkretno padejo, ob padcu kupiš podcenjene finančne naložbe in jih nato v nekaj letih prodaš ob rasti in iz tega financiraš nakup nepremičnine vnajbolj "obtolčenem" delu nepremičninskega sektorja ;)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

deco16 ::

Ni važno, on ma nepremičnino katera je zrastla za 30% tud če jo po taki ceni nebi noben kupil, jasno! Tko kot matoti ni jasno, da če on si lahko privošči nepremičnino z nadpovprečno plačo in šparanjem odkar ve zase in z posojanjem od staršev na ptuju je to ok. In če si pač nek random tega ne more pač naj gleda v najbolj zakotno vas, tam ziher lahk kaj kupi. Men to ni OK in trg bo to pokazal.


Nazaj na temo, kdaj bo usekalo, konc leta, drugo leto začetk, konec?

Sparkxl ::

Malidelničar je izjavil:

RockyS je izjavil:

Imam naložbe tudi v etfih. Ampak razumem da si ne moreš privoščiti nepremičnine in raje vlagas sto po sto in sanjaš o FIRE.

In preko palca tolči čez eno ali drugo naložbo je čisto mimo. In točno to se tukaj počne. Hvala bogu so vsi "zlati" in "srebrni" malo potihnili. Oni pa druga kot leska tako ali tako ne vidijo . Pa čeprav na papirju v Švici.


Ampak ob krizi lahko cene nepremičnin konkretno padejo, ob padcu kupiš podcenjene finančne naložbe in jih nato v nekaj letih prodaš ob rasti in iz tega financiraš nakup nepremičnine vnajbolj "obtolčenem" delu nepremičninskega sektorja ;)


Kolektivna bajka pravi, da nepremičnine nikoli ne padejo, še najmanj pa v centru sveta...ljubljani

Mato989 ::

deco16 je izjavil:

Ni važno, on ma nepremičnino katera je zrastla za 30% tud če jo po taki ceni nebi noben kupil, jasno! Tko kot matoti ni jasno, da če on si lahko privošči nepremičnino z nadpovprečno plačo in šparanjem odkar ve zase in z posojanjem od staršev na ptuju je to ok. In če si pač nek random tega ne more pač naj gleda v najbolj zakotno vas, tam ziher lahk kaj kupi. Men to ni OK in trg bo to pokazal.


Nazaj na temo, kdaj bo usekalo, konc leta, drugo leto začetk, konec?



Bistvo ni v tem kaj in kje lahko kupi ampak da folk ni sposoben niti prihranit 20% pologa... dokelr tega nimajo je vsako pizdenje čez temo odveč...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

deco16 je izjavil:

Ni važno, on ma nepremičnino katera je zrastla za 30% tud če jo po taki ceni nebi noben kupil, jasno! Tko kot matoti ni jasno, da če on si lahko privošči nepremičnino z nadpovprečno plačo in šparanjem odkar ve zase in z posojanjem od staršev na ptuju je to ok. In če si pač nek random tega ne more pač naj gleda v najbolj zakotno vas, tam ziher lahk kaj kupi. Men to ni OK in trg bo to pokazal.


Nazaj na temo, kdaj bo usekalo, konc leta, drugo leto začetk, konec?


Mislim, da bo podobno kot prejšnjič. Počasna stagnacija do cca poznega poletja naslednje leto. Usekalo bo pa jeseni. Če pa bo kriza huda lahko že april 2024 ampak po mojem majhna možnost.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:


Bistvo ni v tem kaj in kje lahko kupi ampak da folk ni sposoben niti prihranit 20% pologa... dokelr tega nimajo je vsako pizdenje čez temo odveč...

In zakaj si se ti vpicil ravno v ta polog? Nekateri s(m)o dovolj iznajdljivi, da nam ni bilo treba par let zivotarit in prosit starse za polog in smo vseeno kupili nepremicnine.

RockyS ::

Malidelničar je izjavil:

RockyS je izjavil:

Imam naložbe tudi v etfih. Ampak razumem da si ne moreš privoščiti nepremičnine in raje vlagas sto po sto in sanjaš o FIRE.

In preko palca tolči čez eno ali drugo naložbo je čisto mimo. In točno to se tukaj počne. Hvala bogu so vsi "zlati" in "srebrni" malo potihnili. Oni pa druga kot leska tako ali tako ne vidijo . Pa čeprav na papirju v Švici.


Ampak ob krizi lahko cene nepremičnin konkretno padejo, ob padcu kupiš podcenjene finančne naložbe in jih nato v nekaj letih prodaš ob rasti in iz tega financiraš nakup nepremičnine vnajbolj "obtolčenem" delu nepremičninskega sektorja ;)



Kaj je zate konkretni padec na trgu nepremičnin? Več kot so padle delnice Petrola ali NKBM? Namreč, točno te delnice so včasih shillali razni današnji veljaki v raznih money-know showih, ki sedaj na veliko govorijo/te o finančni nepismenosti. A hkrati so se vsi nate**** (ali oni druge) v balkanskih skladih pa še kje.
In za razliko od nekaterih jaz ne trdim, da bo vrednost cigla samo rastla. To govorijo tisti, ki imajo 4% provizije. In seveda da nonstop poslušamo "sedaj je res pravi čas".


deco16 je izjavil:

Ni važno, on ma nepremičnino katera je zrastla za 30% tud če jo po taki ceni nebi noben kupil, jasno! Tko kot matoti ni jasno, da če on si lahko privošči nepremičnino z nadpovprečno plačo in šparanjem odkar ve zase in z posojanjem od staršev na ptuju je to ok. In če si pač nek random tega ne more pač naj gleda v najbolj zakotno vas, tam ziher lahk kaj kupi. Men to ni OK in trg bo to pokazal.


Nazaj na temo, kdaj bo usekalo, konc leta, drugo leto začetk, konec?


Aha, potem pa če ni skrivnost, katere delnice si od nakupa v zadnjih 10ih letih do sedaj prodal? Kljub vsem magičnim dobičkom, nihče ne prodaja prej kot v 15ih letih, ker so preškrt za 25%? Ne ga lomit no.
Tako kot sem omenil, da so ljudje držali PETG, sedaj držijo MRNA ali pa celo rublje. Ali pa BTC, LUNA, XRP, ADA... ampak tukaj na forumu veljaki dajate občutek kot da zmeraj zadenete vrh in dno za prodajo. Magično nihče ni kupoval btc po 60k a vsi po 12k. Pa resnično dvomim da je temu tako.


Nazaj na temo? sej pa smo že imeli temo kriza 2018 (ali se je ta preimenovala), pa ni bilo nič, že pet let. Enkrat bo, kdaj pa ne ve nihče.
Pa je bil covid vmes.
Pa vojna je na pragu EU.
Pa lani smo vsi zmrznili, letos bodo bojda rusi.
Kuhamo ponoči, v prime time pa polnimo električne avte v službi.
Želimo biti EKO pa zmeraj več kurimo na premog (Nemčija).
Nemška industrija je v velikem razsul. Ne vedo kaj narediti v avtomobilski panogi, energertski načrt z vetrnicami jim je šel po zlu, jeklarji jim stojijo oz. uvažajo iz Turčije in Egipta potem pa preprodajajo dalje...
V Sloveniji se menimo o gradnji ne vem kakih projektov, a danes si izvajalci praktično kradejo hruške z betonom, ker vse gre na Koroško za sanacijo, valda z visokimi maržami.
Brezposelnost je skoraj povsod rekordno nizka, tudi 70k odpuščenih inženirjev v ZDA (in nekaj v EU) ni sprožilo nobene krize, pa smo vsi spremljali kaj se bo dogajalo, nič.
Vsak mesec nove afere glede sadja, zelenjave in mesa v EU. Pa nič.
Poljska izdala 100k vizumov za EU, pa nič. Kje se pozna teh 100k? Ima 100k manj ljudi službi zaradi njih?
Jaz mislim, da lahko do finančne krize pride samo v primeru vojne (WW3) ali kakšni večji naravni katastrofi (Yellowstone). Ne vidim drugih sprožiteljev za kaskadni efekt na "vse" panoge. Dokler so pa krize izolirane na posamezne panoge pa ne vidim težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

redtech ::

Mediana 2020 približno 1750EUR, 2023 2400EUR. (kvadratni meter)

Zlato 2019 $1400 in 2023 $1900, zlato se vedno prej premakne, potem sledi vse ostalo.

Tvojih +30% je samo ohranitev tvoje kupne moči, v valuti izgleda bolje, vendar ni. Plača ti je tudi šla 30% gor, narediš/mo pa isto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Mr.B ::

Jaz vedno priporočam kupcu nepremičnine...
Vzemi svoj uradni neto prihodek in ga razpolovi na pol. Potem črtaj vse kredit.
Sedaj pa povej ali z trenutnimi stroški prideš skozi mesec, zgolj z životarjenjem...
Imeti moraš bolj ali manj cilj... recimo še eno nepremičnino ki jo oddajaš, da ti dopolni manjka. ČE imaš denar, je najemnina praktično čisti neto prihodek poleg pokojnine.-..

Ampak ja pojdite debatirat v lastno temo, ki za ta namen obstaja...
Trenutno ne samo da javni dolg vedno bolj leti v exponentno krivuljo še deficit bo letos 2 Triljona $, in sedaj je nekako jasno, zakaj edina postavka od začetka leta, vsakič ko so dvignili zgornjo mejo, vojaška proračun ni bil omejen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

deco16 je izjavil:

Nazaj na temo, kdaj bo usekalo, konc leta, drugo leto začetk, konec?
Ne bo usekalo v enkratnem valu, bomo pa imeli najbrž nekaj desetletij ekonomske stagnacije.

Ampak tak je čisto naravni cikel, ne more biti skoz rast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

FrRoSt ::

deco16 je izjavil:

Ni važno, on ma nepremičnino katera je zrastla za 30% tud če jo po taki ceni nebi noben kupil, jasno! Tko kot matoti ni jasno, da če on si lahko privošči nepremičnino z nadpovprečno plačo in šparanjem odkar ve zase in z posojanjem od staršev na ptuju je to ok. In če si pač nek random tega ne more pač naj gleda v najbolj zakotno vas, tam ziher lahk kaj kupi. Men to ni OK in trg bo to pokazal.

Nazaj na temo, kdaj bo usekalo, konc leta, drugo leto začetk, konec?


:)):)):))

NO, naj dodam še jaz svoja 2 centa na tole vprašanje! ;)

Saj so drugi uporabniki že veliko povedali, pa se še vedno najde kdo, ki mu zadeva ni jasna! 8-) In ne ve, sanja se mu ne ;) KDAJ bo usekalo!?? :))

PRVO moramo sploh razčistiti, kaj to pomeni USEKATI!?? :) Ob tem si verjetno predstavljamo zadnjo tako krizo iz 2008, kdor jo je doživel, spremljal in jo še pojmi.

Prvo moraš razumeti in ločiti dva pojma!! Ker seka se že dolgo po malem in to zadnjih nekaj desetletij! Počasi drsimo na slabše, samo to se težje opazi. Spremeni se stil in način, se kar privadili, prilagodili in vse to počasi postane nova normalnost! Demografija, otroci, staranje populacije in vse ostalo.

DRUGO pa je nenadno usekanje, ko ti zadeve padejo za cca 30% dol, v mesecu ali pa letu! ;)

Verjetno si že bral kaj o MEHKEM (in trdem) pristanku!??

Mehek pristanek naj bil to, da ne bo večjega usekanja, ampak samo mala sekanja neprej. Skratka, brez USEKA! ;) Za to bi v bistvu potreboval vpogled v Kristalno Cigansko Kroglo! :)) Kdaj in kako se bo zgodil!

Naj te pa ta "mehak" pristanek nikar preveč ne zavede in uspava!!! Ker povsem možno je, da bo usekalo! :)) Že samo to, da toliko govorijo o tem "mehkem" pristanku in ga prpoagirajo, je sumljivo! ;)

Prišparaj, kar lahko, živi v realnosti in mejah realnosti. In namesto, da si beliš glavo s tem, kdaj bo usekalo, tudi malo razmišljaj, kaj lahko sam narediš, da bo tebi, sosedom in celotnemu planetu bolje. 8-)

Eno oko pa vedno drži na trenutni situaciji! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

redtech ::

Malidelničar je izjavil:

Velki je izjavil:

Ta kriza pa noče in noče prist (oz. so verjetno ustvarjeni taki pogoji da do nje niti ne more prist ker se pač le dodatno obremeni obične ljudi za "boljšo skupno prihodnost"). V začetku smo jaz in meni podobni strašili z krizo, sedaj strašijo vsi drugi, dela pa vedno več in več. Očitno je finančnikom tokrat res "uspelo".


Prihaja, prihaja.

Vir:

V Odelu ob upadu naročil odpuščajo
Dobavitelj avtoindustriji iz Prebolda zaradi upada naročil in končanja projektov pripravlja program razreševanja presežnih delavcev
https://www.finance.si/v-odelu-ob-upadu...

Eta Cerkno zmanjšala število zaposlenih in uporablja čakanje na delo
V beli tehniki je že kriza in nič ne kaže, da bi se stanje izboljšalo
https://www.finance.si/eta-cerkno-zmanj...


BMW naj bi pri Helli odpovedal 90% od 400M, gradnja tovarne za to invsticijo se bo verjetno ustavila.

https://tradingeconomics.com/germany/ca...

redtech ::

Da režejo investicije, bi rekel, da je problem v EU, ker US data
kaže rekordno nizko zalogo, po drugi strani berem v komentarjih, da so parking loti pri prodajalcih polni, da stavkajo ravno med strmoglavljenjem prodaje... nevem navzkrižne informacije.

https://fred.stlouisfed.org/graph/fredg...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Malidelničar ::

redtech: nisem vedel, kdaj so napovedali to investicijo?
Je pa Hella - domnevam - v podobni pozicijo kot Odelo, kajne?
Vprašanje kaj bo s TPV-jem, LTH-jem.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

redtech ::

Odelo dela zadnje luči, Hella sprednje in mislim, da še druge plastične dele, je veliko večja od Odela. TPV in še kakšna šivalnica bo sledila. LTH je pomoje še stabilen, nič nisem slišal.

Posledično imajo sedaj CNC obdelovalne firme proste kapacitete, ker povprašujejo za posel, na začetku leta si jih moral prosit.

In potem po verigi navzdol...

FrRoSt ::

Umar: Gospodarski kazalniki so se poleti poslabšali

Večina gospodarskih kazalnikov v Sloveniji se je poleti poslabšala. Medletni padec aktivnosti v izvozno usmerjenih dejavnostih se je še poglobil, najbolj v energetsko intenzivnih panogah, zelo nizka ostajajo pričakovanja predelovalnih dejavnosti glede izvoza, ugotavlja Urad RS za makroekonomske analize in razvoj (Umar).

Slovenija avgusta z drugim največjim letnim padcem industrijske proizvodnje v EU

V Sloveniji je bil padec industrijske proizvodnje v mesečni primerjavi 1,2-odstoten.

V medletni primerjavi se je obseg industrijske proizvodnje v državah z evrom avgusta zmanjšal za 5,1 odstotka in v EU za 4,4 odstotka.

Avgusta je v območju evra proizvodnja trajnih potrošnih dobrin na letni ravni upadla za 7,2 odstotka, investicijskih dobrin za 7,0 odstotka, energije za 6,3 odstotka, dobrin za vmesno uporabo za 5,2 odstotka in netrajnih vrst blaga za 1,4 odstotka.

V EU se je proizvodnja trajnih potrošnih dobrin na letni ravni zmanjšala za 7,3 odstotka, energije za 6,7 odstotka, dobrin za vmesno uporabo za 5,5 odstotka, investicijskih dobrin za 5,2 odstotka, medtem ko je bila proizvodnja netrajnih vrst blaga stabilna.

https://www.dnevnik.si/1043034400/posel...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

PacificBlue ::

It's the 1970's all over again.

High inflation + War.

October 6th, 1973 the Yom Kippur War began and led to the oil crisis/embargo. It's the 50th anniversary and now we have our current situation in the Middle East.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

redtech je izjavil:


BMW naj bi pri Helli odpovedal 90% od 400M, gradnja tovarne za to invsticijo se bo verjetno ustavila.

https://tradingeconomics.com/germany/ca...


Za Levico & co so to dobre novice, ker kapitalisti so sovražniki, in zdaj propadajo. Rešitev za delavce pa je dvigu davkov.
Quack !

redtech ::

Ja več volivcev naj bi dobili, če združiš te skupaj z JS, težko premagaš tako bazo pred večjim kolapsom - izbrisom pravljic.

Danes zlato, srebro, nafta gor 3 - 5% - ni malo.

miha98 ::

Sparkxl je izjavil:

Kaj bom jaz dokazoval? Ti stresaš ven neke blesave primerjave z lidl pirom, da pa bi dal kako resno primerjavo držav po kupni moči pa ti ne uspe

Evo da poiščem namesto tebe, ker nimaš časa očitno...kupna moč po nekih realnih metrikah, ne lidl piru. Res šokantno...čisto na repu vzhodnih držav smo



Tale graf je čista laž po mojem. Če gledamo kot celoto recimo moj bratranec je v Nemčiji in dela od 20 leta kot drejar in ima neko majceno enosobno stanovanje ter 80k pufa. Medtem ko si jaz gradim hišo, ki bo sicer končana v kakih 3-5 let z zunanjim bazenom . Oba sma iste starosti oz . Pol leta razlike. To je nemogoče, da je pri nas tako slabo??? Pa sem štajerc , hiša pa je v Halozah??? :0 to nekej ne štima... sigurno....

redtech ::

Drejar je danes povprečni delavec v branži kjer se stiska na vse možne načine. Na splošno gledano bi prej rekel, da je lastnik stanovanja in ne hiše od tega dela.
V SLO, če delaš tako delo v AT in gradiš hišo v Savinjski, recimo gre skozi.
Na Gorenjskem ti tudi AT plača ni dovolj, da zasadiš lopato.

Nepremičnino na Gorenjskem lahko zamenjaš za apartma na morju in hiško na Štajerskem, še malo ti ostane .. :)
Čisto odvisno od razmer.., če bi za primer vzel enega pravega Nemca iz pisarne, bi opazil razliko v kupni moči 4k+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Sparkxl ::

miha98 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Kaj bom jaz dokazoval? Ti stresaš ven neke blesave primerjave z lidl pirom, da pa bi dal kako resno primerjavo držav po kupni moči pa ti ne uspe

Evo da poiščem namesto tebe, ker nimaš časa očitno...kupna moč po nekih realnih metrikah, ne lidl piru. Res šokantno...čisto na repu vzhodnih držav smo



Tale graf je čista laž po mojem. Če gledamo kot celoto recimo moj bratranec je v Nemčiji in dela od 20 leta kot drejar in ima neko majceno enosobno stanovanje ter 80k pufa. Medtem ko si jaz gradim hišo, ki bo sicer končana v kakih 3-5 let z zunanjim bazenom . Oba sma iste starosti oz . Pol leta razlike. To je nemogoče, da je pri nas tako slabo??? Pa sem štajerc , hiša pa je v Halozah??? :0 to nekej ne štima... sigurno....


Se pravi ti statistiko za celo evropo, ki ima okrog pol miljarde prebivalcev, zreduciraš na sebe in svojega bratranca in iz tega potegneš neke zaključke? Omfg

Malidelničar ::

redtech je izjavil:

Odelo dela zadnje luči, Hella sprednje in mislim, da še druge plastične dele, je veliko večja od Odela. TPV in še kakšna šivalnica bo sledila. LTH je pomoje še stabilen, nič nisem slišal.

Posledično imajo sedaj CNC obdelovalne firme proste kapacitete, ker povprašujejo za posel, na začetku leta si jih moral prosit.

In potem po verigi navzdol...


Vprašanje ali bo vsaka branža po verigi navzdol ista: avtomobilska, strojegradnja, bela tehnika, elektroindustrija, kovinska ....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mr.B ::

The US Economy is Now Breaking in Plain Sight

I expect two countervailing outcomes as long as yields remain high, keeping balance sheets under stress. First, because the Bank Term Funding Program started in March allows Treasuries to be loaned to the Fed at par, institutions won't be forced into a fire-sale as interest rates rise. That means marking assets to market on sale is not a lethal threat for most financial institutions. However, since they still face funding pressure due to low deposit rates, their incentive to reach for yield by taking on risky bets increases. Just as in the 1980s, the last time we had this problem with rising rates, high-yield bond issuers could actually benefit.
But the move higher in yields has become so extended that I expect a reprieve soon, especially if the economic data start to slow. That will allow for more glide-path outcomes, including even a soft landing. My base case is still a recession, starting as soon as December. The risks outlined above tell you why.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Zgleda grejo po se en slab triljoncek...
With only eight days remaining before current funding expires, the White House's top budget office told federal agencies to ready their plans for a major interruption, which could see millions of civilian workers and military personnel sent home or forced to work without pay after Nov. 17.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Sedaj je ze uradno... Letosnje stroski dolga so za ameriko dosegli 1T$ (intrest rate per anual). To je vec kot 20% prihodkov k no prilivov v "budget" . Ni cudno da uporablja naci metodo resevanja problema.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sbawe64 ::

Več kot spregledana novica, vredna objave.

Chinese Yuan Beats Euro, Is 2nd Most Used Currency In Global Payments System SWIFT
prvi objavil:
https://www.indiatoday.in/business/stor...
The Chinese yuan has surpassed the euro to become the world's second-most used currency in SWIFT trade settlements, according to data from the international SWIFT system. This marks a significant milestone in China's efforts to internationalise its currency.


zda msm
https://www.msn.com/en-ae/news/other/ch...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Sparkxl ::

To jaz tukaj cvilim že dolgo...euro je faliran projekt. In režim v bruslju dela vse na tem, da ga še naprej slabi.

In proti usd bo samo šel še naprej po poti, ki jo je začel 2008...navzdol. Zato že dolgo nimam v eur nič več kot za burek in koka kolo. Ves keš je v usd

dronyx ::

Sparkxl je izjavil:

To jaz tukaj cvilim že dolgo...euro je faliran projekt. In režim v bruslju dela vse na tem, da ga še naprej slabi.

ECB je satelit oz. hlapec Feda. Po moje ne bi bilo nič slabše, če bi evre konvertirali v USD in bi bil Fed centralna banka še za evro območje.

fikus_ ::

Če bi EU politika imela j*jc* in tako tudi ravnala, ne pa klečeplazila, bi bila tudi vrednost € v svetu drugačna in temu primerna razširjenost.
Tako se pa EU gre žuganje drugim ter pametovanje o "demokratičnosti", kot veli gospodar.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

fikus_ je izjavil:

Če bi EU politika imela j*jc* in tako tudi ravnala, ne pa klečeplazila, bi bila tudi vrednost € v svetu drugačna in temu primerna razširjenost.
Tako se pa EU gre žuganje drugim ter pametovanje o "demokratičnosti", kot veli gospodar.

Problem je v tem, da si močne valute praktično nihče ne želi, ker je to slabo za izvozni del gospodarstva. Na koncu vedno prideš do Feda, ki diktira ostalim tiskarsko normo. Zadnje desetletje so tiskali denar kot zmešani praktično vsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Sparkxl ::

Močna valuta nima čisto nič veze s tem, da se eura izogibajo v mednarodnem prometu in delež pada ko kamen, ker je fail. Če en forumski troll kot sem jaz to vidi, kako nebi to videli glavni playerji v tej igri?
««
14 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Besede, kot je recesija, so se umaknile z dnevnega reda (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47748197 (319) Mr.B
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4208 209 210 211 )

Oddelek: Problemi človeštva
10534929717 (6157) Mr.B

Več podobnih tem