» »

Slovenska borza 2022

Slovenska borza 2022

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Nikec3 ::

Pozdravljeni.

Na slovenskem spletnem časniku s finančno vsebino so pred nekaj časa forum zaklenili samo za plačnike mesečne naročnine. Od takrat dalje je forum praktično mrtev, ker večina članov (vključno z mano) ne misli plačevati zelo visoke naročnine za uporabo določenega foruma.

Temo odpiram z namenom, da lahko v njej debatiramo o delnicah na slovenski borzi. Da zadeva ne bi postala neaktualna sem temo nastavil kot dogajanje na slovenski borzi v letu 2022. Dobrodošli vsi, ki bi radi kako rekli na temo slovenskih delnic.

Za začetek nekaj od mene. Sam sem lastnik delnic CICG, POSR in NLBR. Največji delež imam pri CICG, nazadnje sem dokupoval ob zadnjem marčevskem padcu pri ceni 250EUR/lot.

Sem naredil hiter pergled in podobne teme nisem našel. V kolikor sem kaj spregledal, prosim moderatorja, da to temo združi z že obstoječo.

EDIT: Ne vem kako mi je to uspelo, ampak pomotoma sem forum odprl v podtemi "Na cesti". Prosim administratorja, če lahko prestavi v "loža".

Lp
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

Na skupščini Cinkarne:
- dividenda slabih 32€/lot
- odkup lastnih delnic od 140€ do 290€
- delnica se razdeli v razmerju 1:10

In v drugih novicah: Pečečnik želi kupit DUTB-jev delež, ampak DUTB mislim, da ponuja premalo. All good.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

ViperR ::

Ne razumem teh posiljevanj države z visokimi dividendami. Naj raje vlagajo v razvoj, ne da se podjetja samo molze.

Gagatronix ::

Borzne mahinacije so za ljudi, ki radi trosijo tuj denar. :))

Nikec3 ::

ViperR je izjavil:

Ne razumem teh posiljevanj države z visokimi dividendami. Naj raje vlagajo v razvoj, ne da se podjetja samo molze.

Pri Cinkarni se zakonodajno ne moreš širit (okolje), pa tudi uprava je brez idej, ker večjih marž kot pri TiO2 ne bodo imeli nikjer drugje. Hkrati ima Cinkarna na računu 50 milijonov in če sami ne vedo kaj s tem delat, je najboljše, da sredstva razdelijo delničarjem.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Gagatronix ::

Heh, mi smo leta uporabljali offset barve iz Cinkarne.

TommekSLO ::

Tudi sam sem včasih bil aktivni forumas na omenjenem forumu, zdaj pa zaradi novih pogojev nisem več prisoten.

Me pa zanima Nikec, če se ti kaj svita, zakaj taka korekcija pri NLB in POSR?

Razmišljam o vstopu pri teh cenah, ampak nevem, a se pocakat jesen in zimo al ne...

Novomesto ::

Sem še eden, ki je bil na njihovem forumu.

Katere delnice na SLO borzi so vam ob korekciji zanimive in na katerih nivojih bi jih kupili?

kow ::

Luka Koper se mi zdi cenovno ok - razen, ce so jim stroski delovne sile veliko narasli. Blizu 20e se mi zdi, da je upside veliko vecji, kot downside.

Torej, ce je kaksen junak, ki to naracuna in deli podatke, hehe. Se priporocam.

chrush ::

Katero platformo uporabljate za ljse. Sem gledal, da ima ilirika cene, kot da so zlatarji.
Zanimajo me enkratni, mesecni in letni strosek, ce recimo odprem racun danes in kupim delnice za 10k€.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

FrRoSt ::

TommekSLO je izjavil:

Tudi sam sem včasih bil aktivni forumas na omenjenem forumu, zdaj pa zaradi novih pogojev nisem več prisoten.

Me pa zanima Nikec, če se ti kaj svita, zakaj taka korekcija pri NLB in POSR?

Razmišljam o vstopu pri teh cenah, ampak nevem, a se pocakat jesen in zimo al ne...


VSE delnice so šle dol za cca 20%!! 8-)

In NI nujno sploh, da je dno že doseženo! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Magic1 ::

Kakšno dno, zdaj bomo šele začel padat. Ko bodo zadeve na 50-10% bomo lahko govorili o dnu.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

enemon ::

Magic1 je izjavil:

Kakšno dno, zdaj bomo šele začel padat. Ko bodo zadeve na 50-10% bomo lahko govorili o dnu.


Shorti odprti?

Nikec3 ::

kow je izjavil:

Luka Koper se mi zdi cenovno ok - razen, ce so jim stroski delovne sile veliko narasli. Blizu 20e se mi zdi, da je upside veliko vecji, kot downside.

Torej, ce je kaksen junak, ki to naracuna in deli podatke, hehe. Se priporocam.

Pred dnevi sem kupil LKPG. Poslovanje bo rekordno, trenutno jim krč logistike zelo koristi, ker s stojninami na veliko služijo. Tudi drugo leto se poslovanje po mojem še ne more obrnit navzdol. Vrednotenje je pa tako smešno. Luka je vmes iz nekajletnega padanja dobička prišla do rekordov, delnica pa ni odreagirala. Tole zagotovo še pride.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

hbgqzR ::

Nikec3 je izjavil:

ne misli plačevati zelo visoke naročnine za uporabo določenega foruma.

WTF, sem (zmotno?) domneval, da je večina naročnine 'odpisane' zaradi negativističnega pisanja o legalnih (I/T) normirancih, ki so jih predstavljali kot utajevalce??

Novomesto ::

V prejšnjih 14 dneh dokupil NLBR, POSR, ZVTG, LKPG in CICG.
Bomo videli do kje bo šlo.

DavidV84 ::

Lastnik delnic CICG in KRKG. V naslednjih tednih bom dokupoval predvsem CICG, POSR, LKPG. Analizo imam samo za CICG, ampak po občutku je all good. Sicer je pa tako, da so načeloma vse delnice iz Prve kotacije Ljubljanske borze relativno poceni.

Aja, je kdo preizkusil Trade Republic?

Novomesto ::

Sam imam BKS Bank (avtomatsko namesto Alte).

Je pa zadnje dni lepa rast na SLO borzi.
Pričakujem tudi lepe dividende drugo leto.

Nikec3 ::

Luka Koper ima trenutno najnižje P/E in P/B razmerje v zadnjih 5 letih. Vsekakor zrelo za dokup.
Sem lastnik CICG, POSR, NLBR in LKPG.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

pingme ::

CICG je danes objavila rezultate in oceno za 2023.
Pričakovano - rekordno I-IX 2022 in izredno pesimistična napoved za naslednje leto.
Uprava sicer vsako leto napoveduje, da bo naslednje leto slabo - upad cene TiO2, upad povpraševanja, etc.
Saj enkrat se bo res zgodilo, zelo verjetno bo to res naslednje leto, ampak če vsako leto strašiš z ogromnim upadom, potem pa običajno dosežeš rekord in napoved presežeš za več 100%, pač nisi kredibilen.

kow ::

Zanimivo, da vecji lastniki prenasajo ta "bullshitting" od uprave.

CrniPanter ::

Preko katerega "ponudnika" držite / kupujete slovenske delnice?

Sem se odlocil poleg tujih, ki jih kupujem preko IB-ja dodati še določene domače pa me je Ilirika totalno razočarala z neverjetno ceno svojih storitev.

Imate kje drugje boljse izkusnje?

Novomesto ::

Pri cinkarni so spremenili dividendno politiko. Po novem bo za dividende namenjeno 50% čistega poslovnega izida in več 75%.

pingme ::

Novomesto je izjavil:

Pri cinkarni so spremenili dividendno politiko. Po novem bo za dividende namenjeno 50% čistega poslovnega izida in več 75%.


Če se večina lastnikov na skupščini odločij, da bo izplačanih 100%, bo pač 100%.
Poglej za pretekla leta predloge in izplačila za CICG, LKPG, TLSG ... pri vseh je bil predlog uprave precej nižji, potem je bila pa izglasovana dividenda (s strani države, kot večinskega lastnika na skupščini) bistveno višja.
Že za leto 2021 je bil predlog uprave 21,00€ dividende (50% dobička), izglasovana pa je bila 31,89€ (75% dobička).
Sicer je za rast čisto OK, če se izplača 50%, ampak le v primeru, da znaš s tem denarjem narediti nek konkretni donos, Cinkarna ima pa precej denarja na banki.

Nikec3 ::

Prejšnji teden sem dokupil CICG in LKPG. Oboje trenutno z rekordno nizkim P/E, v 2023 pričakujem rekordne dividende in menim, da ta efekt še ni vštet v ceno.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Novomesto ::

Po moje bi morala biti dividenda za LKPG in CICG okoli 2,5 evra/delnici. Za ZVTG in POSR bi rekel da bo dividenda nižja kot lansko leto; za KRKG pa da bo višja; NLB predvidoma 5,5 e/delnici; PETG pa odvisno od refundacije škode. Bomo videli....

DavidV84 ::

CrniPanter je izjavil:

Preko katerega "ponudnika" držite / kupujete slovenske delnice?

Sem se odlocil poleg tujih, ki jih kupujem preko IB-ja dodati še določene domače pa me je Ilirika totalno razočarala z neverjetno ceno svojih storitev.

Imate kje drugje boljse izkusnje?


Jaz uporabljam NLB trgovalni račun in Trade Republic. Glede na videno, bi upal uporabljati samo Trade Republic, ampak navada je železna srajca. Oboje kot fizična oseba. Za pravno osebo uporabljam NLB in nisem najbolj zadovoljen, ker so dragi.

kikach ::

Sam imam NLB, kot fizična oseba in so res dragi. Je kaka druga cenejša alternativa za naše delnice?

CrniPanter ::

Ja jaz sem tudi na koncu koncal na NLB ki so po moji raziskavi vseeno cenejsi kot recimo Ilirika, imajo pa res predpotopno "online platformo".

andmer99 ::

CrniPanter je izjavil:

Ja jaz sem tudi na koncu koncal na NLB ki so po moji raziskavi vseeno cenejsi kot recimo Ilirika, imajo pa res predpotopno "online platformo".


Je kdo gledal stroške za fizično osebo pri NKBM, če imaš pri njih tudi paket bančni račun Komplet (v tem primeru imaš namreč dodatni popust). Če sem znal pravilno potegniti skupaj vse možne postavke za eno leto držanja SLO delnic, bi morali biti cenejši kot NLB, kjer sem trenutno - nisem pa še izvedel selitve....

Kawhi ::

kikach je izjavil:

Sam imam NLB, kot fizična oseba in so res dragi. Je kaka druga cenejša alternativa za naše delnice?


preveri BKS, sam sem sedaj njihova stranka (ene 2 leti se mi zdi), so me prodali pri Potezi...

chrush ::

Nkbm je se drazji kot ilirika. Sam sem sedaj odlocil za iliriko.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

barakus ::

Ali kdo uporablja Trade Republic za slovenske delnice? So kakšne slabosti?

Nikec3 ::

V zadnjem tednu je bila pri nas veselica. Gor je šlo praktično vse.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

AnubisOfDoom ::

Kaksen razrez bi naredili pri investiciji ca. 10k EUR in katerega ponudnika izbrati?

CrniPanter ::

Preko NLB-ja in v Krko ter Triglav. Zaradi miksa potenciala in dividend.

AnubisOfDoom ::

Ce prav razumem je nakup za 10 000 EUR potem (iz njihovega cenika) 92,20 EUR + 15,36 EUR/letno? So se kaksni drugi stroski?

Zgodovina sprememb…

DavidV84 ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Kaksen razrez bi naredili pri investiciji ca. 10k EUR in katerega ponudnika izbrati?


Trade Republic. Strošek 1 eur na nakup. Krka, Pozavarovalnica Sava, Petrol, mogoče Cinkarna Celje, mogoče Telekom.

Opomba: Ni investicijsko priporočilo tole. Nisem plačan za objavo. Lastnik KRKG, CICG in TLSG.

Novomesto ::

Začelo se je: Sava Re predlaga 1,6 evra dividende na delnico. Solidno, pričakovano.
Čakamo še druge.

FrRoSt ::

Če koga zanimajo Dnevi Slovenskega kapitalskega trga ...

https://ljse.si/si/dnevi-slovenskega-ka...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Malidelničar ::

FrRoSt: Uu, super, hvala.

Kaj ste drugače lani največ nakupovali in kakšne imate plane za letos glede na trenutne razmere?
Jaz sem lani izključno kupoval KRKG na mesečni ravni in to zelo intenzivno in sem zelo povečal mojo pozicijo (ki je sedaj daaaaaaleč največja v mojem portfelju - v bistvu verjetno prevelika). Vse sicer po nižjih cenah kot je trenutno.
Potencialno imam ogledanega za (krepko) povečanje pozicije PETG, za katerega pričakujem da bi letos utegnil iti še dol (dividenda bo verjetno krepko znižana ali pa je celo ne bo), ampak dolgoročno nekako ga vidim kot stabilnega, ima čez zaloge goriv v SLO, velik del el. trga, ker ima tudi država v njem velik delež ima interes za stabilnost in načeloma letna dividendna izplačila.
Mika pa me tudi, da bi dokupil CICG.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

pingme ::

A je kdo probal kreirati Trade Republic account v zadnjem času? Sam sem kreiral že pred nekaj časa (bolj iz firbca, sicer uporabljam ibkr in iliriko) in je bilo vse OK, sedaj sem želel še ženo prijaviti, ampak SMS s kodo sploh ne pride (sem probal še eno drugo številko in tudi ne dela, probal sem tudi iz aplikacije in iz spletne strani, seveda isti rezultat).
Support je pa nesposoben, najprej so želeli, da se potrdi ženin email, kar seveda ni mogoče, saj je prvi korak verifikacija telefonske številka čez sms in do emaila niti ne prideš. Nato so dali naprej ticket v tehnično službo, pa že več dni ni odgovora in sms še vedno ne deluje.
Tole ne deluje ravno zaupanja vredno, če že ne moreš kreirati računa ... who cares, je njihova izguba, ampak če izgubiš/razbiješ telefon oz. pomotoma izbrišeš aplikacijo, si mrzel, ker se ne moreš logirati v aktiven account na katerem so delnice in denar, nimaš pa niti potrdila z njihove strani, da so seznanjeni z napako in kdaj bo odpravljena.

Novomesto ::

Uprava in Nadzorni svet Zavarovalnice Triglav bosta predlagala letošnji skupščini delničarjev izplačilo dividende v višini 2,50 evra bruto.
Pričakoval sem malo več. Lahko pa se to še spremeni na sami skupščini.

kow ::

Pa se to kdaj v praksi zgodi?

pingme ::

Pri ZVTG in KRKG mislim, da še nikoli.
Pri CICG, LKPG, TLSG je pa redno predlagana in tudi izglasovana višja dividenda na skupščini.

Novomesto ::

Vodstvo Krke predlaga 6,6 evra bruto dividende, 17 odstotkov več kot lani.
Zelo dobro, več kot sem pričakoval.

FrRoSt ::

Malidelničar je izjavil:

FrRoSt: Uu, super, hvala.

Kaj ste drugače lani največ nakupovali in kakšne imate plane za letos glede na trenutne razmere?
Jaz sem lani izključno kupoval KRKG na mesečni ravni in to zelo intenzivno in sem zelo povečal mojo pozicijo (ki je sedaj daaaaaaleč največja v mojem portfelju - v bistvu verjetno prevelika). Vse sicer po nižjih cenah kot je trenutno.
Potencialno imam ogledanega za (krepko) povečanje pozicije PETG, za katerega pričakujem da bi letos utegnil iti še dol (dividenda bo verjetno krepko znižana ali pa je celo ne bo), ampak dolgoročno nekako ga vidim kot stabilnega, ima čez zaloge goriv v SLO, velik del el. trga, ker ima tudi država v njem velik delež ima interes za stabilnost in načeloma letna dividendna izplačila.
Mika pa me tudi, da bi dokupil CICG.


Vsa slovenska 1. Kotacija je čisto sprejemljiva, razumna in morda celo malce podcenjena glede na svetovne zadeve.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

CrniPanter ::

Novomesto je izjavil:

Vodstvo Krke predlaga 6,6 evra bruto dividende, 17 odstotkov več kot lani.
Zelo dobro, več kot sem pričakoval.


Opa! Lepo od njih! Sem pricakoval manj.

Novomesto ::

S ciljem zasledovanja stabilnih donosov za lastnike bosta nadzorni svet in uprava predlagala Skupščini delničarjev družbe Petrol d.d., Ljubljana, izplačilo dividende za leto 2022 v višini 0,70 EUR bruto na delnico.

Tilen ::

Katastrofa.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752179228 (2447) onka
»

kako deluje borza?

Oddelek: Loža
6439 (301) gruntfürmich
»

Kaj storiti z delnicami/obveznicami ob ukinitviregistrskih računov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713867 (9706) konspirator
»

Kje so najboljše obresti

Oddelek: Loža
457221 (5480) Tilen

Več podobnih tem