» »

Sheryl Sandberg po 14 letih zapušča Meto

Sheryl Sandberg po 14 letih zapušča Meto

Axios - Sheryl Sandberg, operativna direktorica Mete in eden najvidnejših zaveznikov Marka Zuckerberga, je podala svoj odstop.

Mark Zuckerberg svojemu imperiju podjetja Meta, ki se je nekoč imenovalo Facebook, vlada s trdo roko in je njegova poglavitna maskota. Toda skozi leta se je ena oseba vendarle stalno pojavljala ob njegovem boku: Sheryl Sandberg, operativna direktorica (COO) podjetja. Veljala je za človeka, ki je v resnici finomehanično skrbel, da je firma obratovala, kot je treba, medtem ko je Zuckerberg tuhtal vedno nove trike za večanje denarne pogače. Pridružila se mu je leta 2008, ko je bilo prodornemu možakarju šele 23 let, njej pa 38, in je bila torej v mnogočem njegova mentorica. Tudi Mark v poslovilni objavi na Facebooku poudarja, da sta imela tesen odnos. Toda v zadnjem času naj ne bi bila več tako posvečena podrobnostim, zato notranji glasovi v podjetju pravijo, da njen včerajšnji sestop ni bil presenečenje.

Sandberg zapušča mesto COOja in bo do jeseni še članica uprave, nakar naj bi Meto zapustila. Sama v izjavi (na FB) pravi, da se bo verjetno posvetila filantropiji in zavzemanju za večjo enakopravnost žensk v podjetjih, po čemer je bila poznana že doslej. Nekih konkretnih razlogov za odstop tako ni podala in jih ne omenjajo niti drugi. Ne gre spregledati, da je bila obraz Facebooka skozi malone vse nedavne afere, od Cambridge Analytice do Facebook Papers, aprila pa se je zapletla še v osebno afero, saj so jo obtožili, da je na družbenem omrežju skušala omejiti objavljanje o tegobah njenega takratnega fanta Bobbyja Koticka, šefa igričarskega podjetja Activision Blizzard; toda to naj ne bi bilo med razlogi za njen odhod.

Na njeno mesto je Zuckerberg postavil Javierja Olivana, ki naj bi v tej vlogi deloval "bolj tradicionalno" - to pomeni, bolj po Markovem nareku.

28 komentarjev

Seljak ::

Zgleda, da je ni več zadovoljil tako kot je želela 8-)

dreta ::

User name checks out 8-)

D3m ::

Omg.

Kako bo preživela v RL.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tody ::

D3m je izjavil:

Omg.

Kako bo preživela v RL.


Z milijoni ki jih ima ji ne bo težko.

Ghost7 ::

Tody je izjavil:

D3m je izjavil:

Omg.

Kako bo preživela v RL.


Z milijoni ki jih ima ji ne bo težko.



Nekak tko ja :D
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

nekikr ::

Ona ima tako veliko milijonov, da so to že milijarde ;)

bbbbbb2015 ::

nekikr je izjavil:

Ona ima tako veliko milijonov, da so to že milijarde ;)


Jah, 1,6 miljarde $$$, da smo konkretni. Kot je svojčas Trump rekel, v življenju se moraš vprašati, če si izkoristil vse prilike, ki so ti bile dane.

Ne gre se za to, da je ona toliko pametnejša, lepša, emotivnejša, bolj zvita.

Bila je zraven pri nečem, kar se je razvilo v major platformo.

AndrejS ::

Zgleda da je cukerček ratal prestar za njo - pa si išče mlajšega

GrX ::

AndrejS je izjavil:

Zgleda da je cukerček ratal prestar za njo - pa si išče mlajšega

Ne, ne zgleda tako....

mitja ::

Eh, saj jo lahko posvojim... :D8-)
Nobody is perfect! But who wants to be nobody?

c3p0 ::

Ni ...berg. Je pa že član WEF, tako da ne bo problemov.

gruntfürmich ::

me zanima če se bo lahko posvetila lenarjenju ali pa ne zmore delati manj kot 25ur/dan...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nirburu ::

Sandberg zapušča Zuckeberg-a?

:))

dexterboy ::

Seljak je izjavil:

Zgleda, da je ni več zadovoljil tako kot je želela 8-)

Tudi jaz sem prvo na to pomislil. Da se pa nista niti enkrat dol užgala…no, to bi pa RES bilo osmo svetovno čudo ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Markoff ::

nirburu je izjavil:

Sandberg zapušča Zuckeberg-a?
:))

Zaradi Gold-berga? :D
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

djabi ::

Seljak je izjavil:

Zgleda, da je ni več zadovoljil tako kot je želela 8-)


A misliš, da so delali unga-bunga? Ala Silvo style?

bbbbbb2015 ::

dexterboy je izjavil:

Seljak je izjavil:

Zgleda, da je ni več zadovoljil tako kot je želela 8-)

Tudi jaz sem prvo na to pomislil. Da se pa nista niti enkrat dol užgala…no, to bi pa RES bilo osmo svetovno čudo ;)


Žleht si tako zelo, da ti predlagam, da odpreš firmo ŽLEHTNOBA EXPRESS PRODAJA D.O.O.

Morda ne boš zaslužil 1,6 miljarde $$$ - ma par 1000 naivčin pa boš že obral vsakega za 100 EUR. Pa to je miljon, majstore.

dexterboy ::

@bbbbbb2015;
:):):D:D:)):))
Žlehtnoba is my middle name :)
Resen odgovor; po vseh informacijah iz prve roke je to prej pravilo kot izjema.
Lahko pa vprašate "šiviljo" za party-je čez severno mejo ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

boolsheat ::

Markoff je izjavil:

nirburu je izjavil:

Sandberg zapušča Zuckeberg-a?
:))

Zaradi Gold-berga? :D


Goldberg je njen pokojni mož...


https://www.entrepreneur.com/article/24...

janezvalva ::

Seljak je izjavil:

Zgleda, da je ni več zadovoljil tako kot je želela 8-)


dreta je izjavil:

User name checks out 8-)


:))
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Glugy ::

D3m je izjavil:


Kako bo preživela v RL.

Taki ljudje z tok denarja ne bodo nikoli spoznali RL. Drgač pa je skrajn čas da se je naveličala Metke : p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

nirburu ::

boolsheat je izjavil:

Markoff je izjavil:

nirburu je izjavil:

Sandberg zapušča Zuckeberg-a?
:))

Zaradi Gold-berga? :D


Goldberg je njen pokojni mož...


https://www.entrepreneur.com/article/24...


You can't make this shit up gre rek.

Pithlit ::

bbbbbb2015 je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Seljak je izjavil:

Zgleda, da je ni več zadovoljil tako kot je želela 8-)

Tudi jaz sem prvo na to pomislil. Da se pa nista niti enkrat dol užgala…no, to bi pa RES bilo osmo svetovno čudo ;)


Žleht si tako zelo, da ti predlagam, da odpreš firmo ŽLEHTNOBA EXPRESS PRODAJA D.O.O.

Morda ne boš zaslužil 1,6 miljarde $$$ - ma par 1000 naivčin pa boš že obral vsakega za 100 EUR. Pa to je miljon, majstore.

Khm. :D
Life is as complicated as we make it...

poweroff ::

Zanimivo, da nihče ne izpostavlja koliko življenj je uspela uničit in kako je uspešno uničevala družbo...
sudo poweroff

D3m ::

To Mato reč ji tej babnci pokvarjeni!!!!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Markoff ::

nirburu je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Markoff je izjavil:

nirburu je izjavil:

Sandberg zapušča Zuckeberg-a?
:))

Zaradi Gold-berga? :D

Goldberg je njen pokojni mož...
https://www.entrepreneur.com/article/24...

You can't make this shit up gre rek.

I made that shit up, honestly. Mislim, kakšna je verjetnost za kaj takega???

bbbbbb2015 je izjavil:

Morda ne boš zaslužil 1,6 miljarde $$$ - ma par 1000 naivčin pa boš že obral vsakega za 100 EUR. Pa to je miljon, majstore.

100 * par 1.000 = 1.000.000?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

djabi ::

Par tisoč je lahko npr. tri tisoč ali pa petnajst tisoč.

bbbbbb2015 ::

Markoff je izjavil:


bbbbbb2015 je izjavil:

Morda ne boš zaslužil 1,6 miljarde $$$ - ma par 1000 naivčin pa boš že obral vsakega za 100 EUR. Pa to je miljon, majstore.

100 * par 1.000 = 1.000.000?


Bravo. No, celo kalkulirat ste šli nazaj in ugotovili, da je noter besedica "par" in da to ne znese milijon, ampak bomo rekli več kot milijon. Eni sanjarijo o petnajstih miljonih.

No, potem, vam pa moram razložiti logiko zadaj, zakaj sem napisal milijon, čeprav dejansko iz besede "par" pa bi se dalo sklepati, da bi pa to lahko bila pa dva milijona. Ali trije. Ali 15 nenazadnje.

Jaz sem v podjetniških vodah 20+ let, že prej pa sem delal za večjo firmo približno 8 let. Nikoli nisem bil na državnem vimenu ali karkoli.
Ko sem se gibal v Sloveniji tam okrog Trzina, tega je že sigurno 15 let nazaj, sem srečal enega gospoda, firma je bila S........, ukvarjali so se s hišno telefonijo in komunikacijami. On je bil nekaj časa moj mentor, bil je tik pred penzijo, ter je razlagal, kako je treba pristopiti k novim produktom in storitvam.

V grobem je bilo vedno treba oceniti prihodke, ter dokaj natančno izračunati stroške, ki se delijo v grobem med fiksne, ki so vedno, ter variabilne, pač na prodano enoto in podobno.
On je rekel, da je vedno v redu, če je razlika v ceni med 45% do 50%. To je upoštevajoč vse stroške, plače, stroške nepremičnin in vsega. Idealno sicer še več kot to, samo če so kalkulacije nenormalno ugodne, potem se je vedno treba vprašati, če smo kaj pozabili, napak ocenili ali pa zakaj se tega potem ni lotil že kdo drug.

To je, kot je on vedno znal reči, plan A.
Potem pride pa trik.

Potem je pa treba plan prodaje - deliti. On je najraje delil s številom Pi. Sam je rekel da zato, da so kure iz HR, marketinga zagledale Pi na prosojnici na 6 decimalk, pa si potem niso upale nič reči. Ker matematika je bila bolj španska vas za njih, pa je potem bolje, da si tih. Niti uprava si ni upala reči nič na Pi.

Potem je potrebno še enkrat prekalkulirati stroške, upajoč da je večina stroškov variabilnih, ter da z zmanjšanjem eventuelne prodaje projekt oz. posel ne gre pod vodo.

Če je zadeva še vedno bila nad gladino vode, potem je bila OK to go.

To je bil plan B.

On me je potem učil, da "par" pomeni ajd recimo, tri miljone. Seveda mi zdaj ne bomo šli delit s Pi, tok butasti pa zopet nismo. To je samo za zastraševanje kur. Delimo s tri in ekola pade ven miljon prodaje.

Torej, prodajamo viške žlehtnobe, plan B prinese milijon najmanj (plan B na par tisoč strankah), stroškov ni. Ekola miljon čistega.

Zdaj razumete?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reportaža WSJ za Facebook še nima hujših kratkoročnih učinkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6012959 (10845) MrStein
»

Facebook priznal, da je najel podjetje za očrnitev nasprotnikov

Oddelek: Novice / Ostale najave
205238 (3169) xmetallic
»

Zuckerberg pričal pred Kongresom

Oddelek: Novice / Zasebnost
4620618 (16580) nsa_ag3nt
»

Srbi nad hobotnico Marka Zuckerberga in njegovih stricev iz ozadja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7420567 (14795) slotechar
»

Facebook pridelal 157 milijonov dolarjev izgube

Oddelek: Novice / Rezultati
2211245 (7340) alexz

Več podobnih tem