» »

Samsung ne bo več proizvajal panelov za LCD

Samsung ne bo več proizvajal panelov za LCD

Slo-Tech - Samsung bo že junija prenehal proizvajati panele za LCD-je, poroča The Korea Times. To je bilo sicer v načrtu storiti ob koncu leta, a je zaradi upada povpraševanja, ki je v veliki meri posledica poceni konkurence iz Kitajske in s Tajvana, Samsung nekoliko pohitel. Izdelki se namreč cenijo, Samsung pa težko vzdržuje konkurenčno prednost, ki bi mu zagotavljala stabilno prodajo v primerjavi s cenejšimi izdelki.

Od januarja 2014 do letos so se paneli za LCD-je pocenili že za skoraj dve tretjini. Še pred letom dni, junija 2021, so bili paneli LCD več kot dvakrat dražji kot danes. To je ugotovil celo sam Samsung, saj je njegov Samsung Electronics začel kupovati panele od kitajskega BOE Technology Group in tajvanskega AU Optronics Corp. namesto od lastnega Samsung Display. Ukinitev proizvodnje je bila sprva načrtovana za leto 2020, a so jo potem zaradi povečanega povpraševanja med epidemijo odložili za dve leti. Sedaj se je izkazalo, da je ta prestavitev preveč velikopotezna, zato bodo po hitrem postopku ustavili proizvodnjo. Samsung Display pa se ne zapira. Namesto panelov za LCD-televizorjev bodo proizvajali OLED in QD (kvantne pike). Tja bodo tudi premestili zaposlene iz ukinjenega programa.

23 komentarjev

Malidelničar ::

Zanimiv razvoj dogodkov v branži. Sploh ker je Samsung kvaliteten proizvajalec in ne dela nekega "šrota". Ampak to je tipično za vsako tehnologijo, vstopni stroški dol, marže dol, novi playerji in. Kdo je zdaj največji player?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

gus5 ::

Konkurenčen si lahko na 2 načina, cenovno ali razvojno/tehnološko. Cenovna konkurenca je tekma proti dnu, le tehnološka omogoča mono- oz. oligopolni "price-maker" položaj & posledično velik profit.

Malidelničar ::

gus5: Je pa res, da Samsung ima še druga področja in očitno ocenjuje, da so zasloni pač branža s premajhnimi maržami?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

sds ::

Malidelničar je izjavil:

Zanimiv razvoj dogodkov v branži. Sploh ker je Samsung kvaliteten proizvajalec in ne dela nekega "šrota". Ampak to je tipično za vsako tehnologijo, vstopni stroški dol, marže dol, novi playerji in. Kdo je zdaj največji player?


Nima to nobene veze. Ne morejo z LCD displayi, ki zdrzijo 10 let konkurirati OLED displayem, ki imajo sicer za neprepoznanvno malenkost boljso sliko, zdrzijo pa 3 leta in so postali hype. Ni kalkulacije, OLED proizvajalci so si zagotovili neskoncen stream denarja iz ekranov s kratko zivljensko dobo, s tem, da so z bullshitom se napolnili glave uporabnikov, da si to zelijo. Po drugi strani je Samsung delal ekrane z dolgo zivljansko dobo, ampak ljudem je za to vseeno, pomembno je, da se lahko pohvalijo, da imajo zaslon z rahlo boljso sliko (imam LGjev OLED in QLED od samsunga, ce bi videl to minimalno razliko prej, OLEDa ne bi kupoval niti pod razno).

In to je rezultat. Skoda je pa na strani potrosnikov, samsung bo se vedno delal vse od elektronike do ladij. Potrosniki, ki pa niso kupili njihovih LCD ekranov bojo pa kupovali ekrane na vsakih nekaj let. Fino za njih.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Malidelničar ::

sds: Zanimivo tega nisem vedel, hvala za pojasnilo ozadja. Se to pogosto zgodi v tehnološki branži, da slabša instantna tehnologija zamenja boljšo robustnejšo? In zanimivo, da imetnik te superiorne tehnologije le-te ne more pretvoriti v tržni monopol, oz. kot bi Buffet rekel, da ima velik "moat" oz. jarek. Očitno je danes edina primerjalna prednost blagovna znamka :)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Glugy ::

No sej je prov bodo toliko več energije pa inovativnosti vložil v OLED. OLED ( in njene izpeljanke ) je prihodnost.

PrimoZ_ ::

Malidelničar je izjavil:

sds: Zanimivo tega nisem vedel, hvala za pojasnilo ozadja. Se to pogosto zgodi v tehnološki branži, da slabša instantna tehnologija zamenja boljšo robustnejšo? In zanimivo, da imetnik te superiorne tehnologije le-te ne more pretvoriti v tržni monopol, oz. kot bi Buffet rekel, da ima velik "moat" oz. jarek. Očitno je danes edina primerjalna prednost blagovna znamka :)


Bluzi. Ne ga jemat resno.

Imam oled iz 2019 in 2022,ni razlike v sliki, da bi starejši kaj pesal.

sds ::

Malidelničar je izjavil:

sds: Zanimivo tega nisem vedel, hvala za pojasnilo ozadja. Se to pogosto zgodi v tehnološki branži, da slabša instantna tehnologija zamenja boljšo robustnejšo? In zanimivo, da imetnik te superiorne tehnologije le-te ne more pretvoriti v tržni monopol, oz. kot bi Buffet rekel, da ima velik "moat" oz. jarek. Očitno je danes edina primerjalna prednost blagovna znamka :)


Da. Vedno zmaga tehnologija, ki ponuja managementu povecanje revenua in posledicno njihove vecje zasluzke iz naslova pogoja za managerski bonus, ki je tipicno povezan na povecanje zasluzka.

Se bolj butast primer, fucking Duplo cokolada.



Kvaliteta in kolicina iz leta v leto pada (ce ste jo morda kupili, vcasih ni imela zarez ampak je bila zalita "palica"), ker je lazje kot narediti nov produkt, opehariti kupca. Zato kvaliteta iz leta v leto pada.

Kar pa ste sami opazili pri vsej beli tehniki. Vcasih je pralni stroj zdrzal dve generaciji (imamo enega takega), danes si lahko srecen, ce zdrzi 5 let.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

sds ::

PrimoZ_ je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

sds: Zanimivo tega nisem vedel, hvala za pojasnilo ozadja. Se to pogosto zgodi v tehnološki branži, da slabša instantna tehnologija zamenja boljšo robustnejšo? In zanimivo, da imetnik te superiorne tehnologije le-te ne more pretvoriti v tržni monopol, oz. kot bi Buffet rekel, da ima velik "moat" oz. jarek. Očitno je danes edina primerjalna prednost blagovna znamka :)


Bluzi. Ne ga jemat resno.

Imam oled iz 2019 in 2022,ni razlike v sliki, da bi starejši kaj pesal.


Ja, ker posredno ali neposredno delas za firmo, ki proizvaja/prodaja OLED panele ali televizorje. Dejansko vsemu temu bullshitu (niti kar sem povedal jaz; ne veste kdo sem, zlahka bullshitiram, tako kot predhodniki) ni za verjeti niti besede. Velja samo, da sam poizkusis. Zato imam en OLED tv in en QLED tv. In vem, da ne bom kupil OLEDa nikoli vec.

Samo kot stranska misel: ne priklapljajte jih na internet. Ker vam bojo crknili malo po garancijskem roku. Spet mi ne rabite verjeti na besedo ampak moj prejsnji TV se vedno dela, TV dveh kolegov (kupili smo jih v trojcku zaradi popusta) pa ne vec. Edina razlika je, da so bili njuni redno "updatani", moj je pa se na originalnem firmwaru. Probajte, pa boste lahko potrdili.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

PrimoZ_ ::

sds je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

sds: Zanimivo tega nisem vedel, hvala za pojasnilo ozadja. Se to pogosto zgodi v tehnološki branži, da slabša instantna tehnologija zamenja boljšo robustnejšo? In zanimivo, da imetnik te superiorne tehnologije le-te ne more pretvoriti v tržni monopol, oz. kot bi Buffet rekel, da ima velik "moat" oz. jarek. Očitno je danes edina primerjalna prednost blagovna znamka :)


Bluzi. Ne ga jemat resno.

Imam oled iz 2019 in 2022,ni razlike v sliki, da bi starejši kaj pesal.


Ja, ker posredno ali neposredno delas za firmo, ki proizvaja/prodaja OLED panele ali televizorje. Dejansko vsemu temu bullshitu (niti kar sem povedal jaz) ni za verjeti niti besede. Velja samo, da sam poizkusis. Zato imam en OLED tv in en QLED tv. In vem, da ne bom kupil OLEDa nikoli vec.

Samo kot stranska misel: ne priklapljajte jih na internet. Ker vam bojo crknili malo po garancijskem roku. Spet mi ne rabite verjeti na besedo ampak moj prejsnji TV se vedno dela, TV dveh kolegov (kupili smo jih v trojcku zaradi popusta) pa ne vec. Edina razlika je, da so bili njuni redno "updatani", moj je pa se na originalnem firmwaru. Probajte, pa boste lahko potrdili.


Klovn si.

Zimonem ::



Dokaj lepo opisan potek dogodkov.

sds ::

PrimoZ_ je izjavil:

sds je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

sds: Zanimivo tega nisem vedel, hvala za pojasnilo ozadja. Se to pogosto zgodi v tehnološki branži, da slabša instantna tehnologija zamenja boljšo robustnejšo? In zanimivo, da imetnik te superiorne tehnologije le-te ne more pretvoriti v tržni monopol, oz. kot bi Buffet rekel, da ima velik "moat" oz. jarek. Očitno je danes edina primerjalna prednost blagovna znamka :)


Bluzi. Ne ga jemat resno.

Imam oled iz 2019 in 2022,ni razlike v sliki, da bi starejši kaj pesal.


Ja, ker posredno ali neposredno delas za firmo, ki proizvaja/prodaja OLED panele ali televizorje. Dejansko vsemu temu bullshitu (niti kar sem povedal jaz) ni za verjeti niti besede. Velja samo, da sam poizkusis. Zato imam en OLED tv in en QLED tv. In vem, da ne bom kupil OLEDa nikoli vec.

Samo kot stranska misel: ne priklapljajte jih na internet. Ker vam bojo crknili malo po garancijskem roku. Spet mi ne rabite verjeti na besedo ampak moj prejsnji TV se vedno dela, TV dveh kolegov (kupili smo jih v trojcku zaradi popusta) pa ne vec. Edina razlika je, da so bili njuni redno "updatani", moj je pa se na originalnem firmwaru. Probajte, pa boste lahko potrdili.


Klovn si.


Ja, verjamem, da te boli, da ti "jebem" biznis. Po drugi strani pa pomaga, da ljudje ne kupujejo tvojega sranja. Mimogrede, volja je sicer vasa, ampak preden bi kupoval TV, bi preveril kaj so priporocila PrimoZ_ in se tega izognil v celoti. Ne samo modela ampak tudi firme. Samo omenim, sicer pocnite karkoli hocete, jaz ze imam TV za 10+ let in mi gladko visi za vase preference. Ofce je pa treba oskubit, ce jih ne bo PrimoZ_, jih bo pa kdo drug.

Btw, v firmah kot je npr. BigBang, priklapljajo televizorje na razlicno kakovost sourca. Skratka furali bojo 4k signal v najbolj bedne TVje, ki se jih hocejo znebiti, in krmili boljse modele z nizko resolucijo. Ko kupujete TV, obvezno prinesite sabo USB stick in testirajte sliko s svojim virom.

(PrimoZ_ ze skace do stropa, ker mu jebem poslovni model)
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Malidelničar ::

PrimoZ_: iskreno povedano, kolega 'sds' ima point, z ničemer ga nisi demantiral. :|
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

hbgqzR ::

Še dobro potem, da imamo samo qlede pri nas?

Zico44 ::

Zimonem je izjavil:



Dokaj lepo opisan potek dogodkov.


Kolikor vem je BOE edini prozvajalec "LCD" monitorjev, ki ima popolnoma avtomatizirano proizvodnjo od 0 do 32" in od 32" do 110". Ta zadnja tovarna jih je stala 40 "milijard" $:
To je glavni razlog za izstop Samsunga iz tega posla.
LCD je v navednicah zato, ker pri BOE obvladajo prav vse tehnologije, od LCD do QD OLED pa do mini in micro LED: https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...
So največji na svetu in verjetno tudi najboljši, so na 6. mestu na lestvici podjetij z največ patenti (prvi je IBM).

OChack ::

ne razumem, cene monitorjev so šle gor za več kot 50% in panele so se pocenile... huh
kaj sem spregledal ?
letno v podjetju nabavimo cca 150 monitorje+ in se podražitev kar pozna
Int€l inside, IDIOT Outside

PrimoZ_ ::

Malidelničar je izjavil:

PrimoZ_: iskreno povedano, kolega 'sds' ima point, z ničemer ga nisi demantiral. :|


Imam 2 oleda, nobenih težav. Zame dovolj dobro.

Pa precej high end telefonov ima oled zaslone že dolgo časa, pa tudi nisem imel težav.

One+ 5T iz leta 2017, ma oled pa dela še vedno bp.

SDS pa podlo podtika da delam za neko firmo, ki prodaja olede,kar je čista laž.

Izi ::

sds ima prav. Za telefone je verjetno vseeno, ampak za TV se jaz ne dotaknem oled.

l0g1t3ch ::

In kakšne težave so z oledi?

MrStein ::

burnin
sploh na telefonih

Seveda niso vsi isti, kot vedno, obstaja višji (dražji in boljši) razred in nižji (cenejši in slabši).

Recimo Samsung S7 (če se ne motim, pač ono obdobje) je kar dobival burnin (taki, viden z bežnim pogledom; malo vidnega pa verjetno marsikateri, samo se to skoraj ne opazi, zato noben ne jamra).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Zimonem ::

Tudi s8 , na xiaomijih tega nisem opazil. Še pa vsaj na Samsungove prekleto dobro opazi in je moteče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Nikec3 ::

sds je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

sds: Zanimivo tega nisem vedel, hvala za pojasnilo ozadja. Se to pogosto zgodi v tehnološki branži, da slabša instantna tehnologija zamenja boljšo robustnejšo? In zanimivo, da imetnik te superiorne tehnologije le-te ne more pretvoriti v tržni monopol, oz. kot bi Buffet rekel, da ima velik "moat" oz. jarek. Očitno je danes edina primerjalna prednost blagovna znamka :)


Da. Vedno zmaga tehnologija, ki ponuja managementu povecanje revenua in posledicno njihove vecje zasluzke iz naslova pogoja za managerski bonus, ki je tipicno povezan na povecanje zasluzka.

Se bolj butast primer, fucking Duplo cokolada.



Kvaliteta in kolicina iz leta v leto pada (ce ste jo morda kupili, vcasih ni imela zarez ampak je bila zalita "palica"), ker je lazje kot narediti nov produkt, opehariti kupca. Zato kvaliteta iz leta v leto pada.

Kar pa ste sami opazili pri vsej beli tehniki. Vcasih je pralni stroj zdrzal dve generaciji (imamo enega takega), danes si lahko srecen, ce zdrzi 5 let.

Če pada kvaliteta je to izključno za to, ker je uporabnikom vseeno za kvaliteto. Čudiš se, da ti pralni stroj ne zdrži dlje? Ja koliko si pa dal za njega? Kupi enega za 2000€, pa bomo videli.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

tikitoki ::

Mogoce pa so next gen tehnologije blizje, kot smo mislili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Japonski proizvajalci elektronike v hudih težavah

Oddelek: Novice / Rezultati
196339 (4580) zmaugy
»

Samsung ne bo več proizvajal LCD-panelov za Apple

Oddelek: Novice / Ostale najave
4014168 (10990) Jerry000
»

Samsung se bo preusmeril na OLED, LCD-ji zgodovina

Oddelek: Novice / Ostale najave
3813184 (9704) Jst
»

Sony, Hitachi in Toshiba združujejo oddelke za LCD v podjetje Japan Display

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
237862 (6638) Jst
»

Izbira med konkretnimi modeli LCD TV

Oddelek: Zvok in slika
183652 (3053) podtalje

Več podobnih tem