» »

Selitev S.P. v tujino

Selitev S.P. v tujino

««
7 / 10
»»

kriptobog ::

ginekk je izjavil:

kriptobog je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Shizofreno razmišljanje nekaterih kako (socialna) država ljudem ni dolžna pomagat, med tem ko ljudje prispevajo visokih 40% plače + 22% od tega kar ostane...


Od kje vam sploh ideja, da mora vsak imeti lastniško stanovanje/hišo? Če bi bilo tako, potem se nikomur ne bi splačalo delati za več kot minimalca, ampak v takem primeru tudi država ne bi pobrala dovolj, ker od nizkih plač je malo davkov.


Saj tebi ni treba met, če nočeš. A se strinjaš?

Drugače imamo v ustavi RS, člen 78.
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...

78. člen
(primerno stanovanje)
Država ustvarja možnosti, da si državljani lahko pridobijo primerno stanovanje.

Ne da se mi preverit, ampak mislim da je bilo v Jugi še bolj dorečeno.


Saj si lahko. Greš v najem. Kje piše, da mora biti lastniško?

Mike_Rotch je izjavil:

Problem višjih davkov je, ker ne rešijo ničesar. Misliš, da bo kaj drugače z višjimi davki?


Primeri iz prakse pravijo, da se motiš. Države, kjer je zadovoljstvo prebivalstva najvišje imajo najvišje davke. (Razen nekaj izjem, ki so imele srečo, da so med vojno pokradle tone zlata oz. imajo ogromne zaloge nafte).

Precej ja. Sploh v trenutni situaciji ko se firme grebejo za kader.
Ne boš pa zaslužij jurja več čez noč in brez nekega vlaganja časa v to. Če se lotiš pa lahko v roku 5-10 let marsikaj dosežeš.


Razloži to Matotu. On je očitno snežinkica, ki pričakuje, da bomo drugi namesto njega delali, on pa se ne želi potruditi za svojo višjo plačo.


Tale primer iz prakse se ti pri naši politični garnituri sesuje. So nam dvignili davke. koliko bolj zadovoljni smo od takrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

LukiYo ::

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Ključ uspeha ni v golem preživetju in odrekanju samo za zadostit osnovne človekove potrebe. Če bi bilo govora o tem, potem tudi te teme ne bi bilo. Saj pa lahko vsak mal stisne in potrpi davke. Sploh pa ne govorimo o raketni znanosti, kjer se ne bi dalo stvari rešit.


Meni tudi ni ključ uspeha v tem da plačujem davke zato da drugi dobijo jaz pa delam kajne... jaz bi rad višjo plačo oz. da mi manj država vzame da lahko porabim za sebe ne samo za golo preživetje

Kar vam ni jasno je to, da dajete drugim jemljete in pahnete v golo preživetje nekatere ki delajo...


Ja, ampak hkrati se pa še odrekaš za svoje osnovne potrebe. In očitno misliš, da bi bilo bolje, če se še prihodnje generacije.
Ker naj ti namignem, živiš v socialni državi in boš težje spremenil ustavo, kot zgradil dostopna stanovanja...

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Ključ uspeha ni v golem preživetju in odrekanju samo za zadostit osnovne človekove potrebe. Če bi bilo govora o tem, potem tudi te teme ne bi bilo. Saj pa lahko vsak mal stisne in potrpi davke. Sploh pa ne govorimo o raketni znanosti, kjer se ne bi dalo stvari rešit.


Meni tudi ni ključ uspeha v tem da plačujem davke zato da drugi dobijo jaz pa delam kajne... jaz bi rad višjo plačo oz. da mi manj država vzame da lahko porabim za sebe ne samo za golo preživetje

Kar vam ni jasno je to, da dajete drugim jemljete in pahnete v golo preživetje nekatere ki delajo...


Ja, ampak hkrati se pa še odrekaš za svoje osnovne potrebe. In očitno misliš, da bi bilo bolje, če se še prihodnje generacije.
Ker naj ti namignem, živiš v socialni državi in boš težje spremenil ustavo, kot zgradil dostopna stanovanja...


Ja ampak jaz se moram odrekat zato ker moram državi plačat zato da bi taki kot si ti gradili DRUGIM ki se odrekajo a razumeš? Ali še kar ne...

Mene bi z obdavčitvami pahnil v še večje odrekanje, da bi drugim ki se odrekajo za drugo stvar olajšal lajf... tebi se to zdi fer, meni pač ne... vsak se naj odreka za svoje želje in potrebe, ko pridobiš eno (nepremičnino) se pač odrekaš za drugo... tisti ki se še zmeraj odreka za nepremičnino ni zato več vreden od onega ki se je že odrekal in prišel do nje, da bi zdaj morali tega obdavčit da bi pomagali prvemu...

Tu je napaka vaše logike.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

endelin je izjavil:

20 tisoč stanovanj je ravno dovolj volivcev da si do smrti v parlamentu:))


Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

LukiYo ::

Mato989 je izjavil:


Ja ampak jaz se moram odrekat zato ker moram državi plačat zato da bi taki kot si ti gradili DRUGIM ki se odrekajo a razumeš? Ali še kar ne...


Ker pa (visoke) davke že tako in tako plačuješ, ta logika nima smisla, razen morda v Dubaju, kjer ti dejansko ostane 100%.

To me spomni na prerekanje v bloku, kjer tisti v pritličju nočejo prispevat za lift, tisti zgoraj pa ne za nadstrešek v pritličju in potem pridemo kam?

kriptobog ::

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ja ampak jaz se moram odrekat zato ker moram državi plačat zato da bi taki kot si ti gradili DRUGIM ki se odrekajo a razumeš? Ali še kar ne...


Ker pa (visoke) davke že tako in tako plačuješ, ta logika nima smisla, razen morda v Dubaju, kjer ti dejansko ostane 100%.

To me spomni na prerekanje v bloku, kjer tisti v pritličju nočejo prispevat za lift, tisti zgoraj pa ne za nadstrešek v pritličju in potem pridemo kam?


V hišo in se rešiš tega kretenizma :)

bbbbbb2015 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Problem višjih davkov je, ker ne rešijo ničesar. Misliš, da bo kaj drugače z višjimi davki?


Primeri iz prakse pravijo, da se motiš. Države, kjer je zadovoljstvo prebivalstva najvišje imajo najvišje davke. (Razen nekaj izjem, ki so imele srečo, da so med vojno pokradle tone zlata oz. imajo ogromne zaloge nafte).


Poglej, težava Slovenije je, da je to projekt, ki je star zdajle 30+ let. Ni to Anglija od leta 1200 ali Francija od leta 1400. Ni to niti Avstrija od leta 1600.

Nabrati si moramo kilometrine, da se ekscesi zagnojijo, posušijo ter na čisto odpadejo od zdravega tkiva.

Da zdele daš Mestni občini Ljubljana (mestni) davek, da bi lahko zgradili recimo 1000 neprofitnih stanovanj. Mah glej, spizdil bi dnar, dok si reko keks.
Dobil bi študijo o izgradnji 1000 neprofitnih stanovanj. Upam, da iz mehkega, vpojnega papirja, da si po tem s študijo vsaj riti zbrišemo.

Uni opankar Janković bi se pa režal, ter žical at random tam zopet neko farmacevtko za pyčko. Sineti Janovići pa bi si zopet posojali 10+ mio €, kar tako, preko TRR. Ter vozili okrog z Merđoti.

To (zaenkrat) še ni visoko zavedna Republika Slovenija, ampak zadolžena gnojnica, kjer vsak wannabe politik krade in laže kot pes.

Zato NIX povečanja davkov. Nasprotno. Na dieto z uradnički in wannabe politiki.

Mike_Rotch ::

Mene bi z obdavčitvami pahnil v še večje odrekanje


A nisi ti razlagal, da zaslužiš cca. jurja na mesec? Torej, nisi ravno žrtev visokih davkov.

Da zdele daš Mestni občini Ljubljana (mestni) davek, da bi lahko zgradili recimo 1000 neprofitnih stanovanj. Mah glej, spizdil bi dnar, dok si reko keks.


Je napisal nekdo, ki par strani višje opisuje kako utaja davke na Cipru :)

poweroff ::

fikus_ je izjavil:

Zanimivi ste mi sončki, ki mislite, da mora mamica/država poskrbeti za vašo rit.

Saj tako vsi razmišljajo.

Radi bi, da država skrbi za infrastrukturo (ceste, elektriko,...), šolstvo, zdravstvo, da ni kriminala, varnost (vojska,...), itd., itd.

Pravi moški imajo seveda doma puško, mama šola otroke doma, itd.!

Aja, ne, jokajo da mora to država zagotoviti. Pa poceni vrtec tudi. :))
sudo poweroff

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ja ampak jaz se moram odrekat zato ker moram državi plačat zato da bi taki kot si ti gradili DRUGIM ki se odrekajo a razumeš? Ali še kar ne...


Ker pa (visoke) davke že tako in tako plačuješ, ta logika nima smisla, razen morda v Dubaju, kjer ti dejansko ostane 100%.



Seveda, in zato ker (pre)visoke (glede na to za kaj se porabljajo) že itak plačujem želim da se davki ZNIŽUJEJO ne pa VIŠAJO za neke dodatne projekte...

Država naj pobira davke in jih porablja za tisto kar VEČINI LJUDI (veliki večini) pride prav... torej vodovod, električna omrežja, internet, osnovna intervencijska zdr. oskrba, osnovno in srednje šolstvo, policija gasilska varnost ipd...

Ostalo, kot so opere, društva, neumni NVOji pa si naj plačujejo UPORABNIKI SAMI (torej obiskovalci občin, članarine članov društva, NVOjev itd...)

To me spomni na prerekanje v bloku, kjer tisti v pritličju nočejo prispevat za lift, tisti zgoraj pa ne za nadstrešek v pritličju in potem pridemo kam?


Ne to ni nikakor podobno... Ker primerjaš napačno.

Pomisli takole:

Oseba 1 se je 15 let odrekala našparala in kupila stanovanje... in zdaj ima ta oseba končno nekaj svojega in TI(država) bi tako osebo dodatno obremenil, da bi osebi ki je 15 let skakala po NVOjih, protestirala, na Metelkovi pila, lenuharla in bi zdaj rada flet, pomagal prit do cenejše nepremičnine... se tebi zdi to fer? Ne, tudi ta oseba naj 15 let varčuje, se odreka, da bo znala CENIT to kar bo dosegla, tako kot prva oseba...

Vi bi pa radi poslabšali kvaliteto 1. osebe ki se je odrekala, da zdaj naj se še naprej odreka, da bo druga oseba hitreje dobila cenejšo najemnino ali nepremičnino... Narobe Svet.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

Glej Mato, država/davkarija vzame tam, kjer je kaj za vzet, kjer ni še vojska ne more kaj vzet.

To je bilo malo za šalo (in tudi zares).

V bistvu se strinjam, država naj poskrbi za splošne zadeve, socialcem pomaga preživet, če pa kdo hoče kaj več, bo pa moral migat.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

matic492 ::

fikus_ je izjavil:

Glej Mato, država/davkarija vzame tam, kjer je kaj za vzet, kjer ni še vojska ne more kaj vzet.

To je bilo malo za šalo (in tudi zares).

V bistvu se strinjam, država naj poskrbi za splošne zadeve, socialcem pomaga preživet, če pa kdo hoče kaj več, bo pa moral migat.




Ja, mi moramo pa zdaj trpet dvigovanja vseh možnih davkov zato ker so slovenci zmaerili Janši zaradi korona ukrepov, niso pa prebrali njiovih ekstremistično levih nagnjen v koalicijskih obljubah glede javnih financ.

Imamo pravico temu javno nasprotovat.

Jaz se tudi čisto strinjam, da naj poskrbijo za tiste, ki so res na cesti oziroma pač rabijo pomoč, samo to je potem socialno stanovanje, ne pa nek subvencioniran nakup, ker se 100% strinjam z Matom, to potem ni pravično do vseh nas, ki smo plačali tržno ceno za stanovanja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

fikus_ ::

Se strinjam, če nekdo dobi stanovanje s subvencionirano najemnino, mora biti to opremljeno po nekem minimalnem standardu. Se pa pojavljajo anomalije npr. pri subvencioniranju nakupa nepremičnine.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bbbbbb2015 ::

Mike_Rotch je izjavil:


Da zdele daš Mestni občini Ljubljana (mestni) davek, da bi lahko zgradili recimo 1000 neprofitnih stanovanj. Mah glej, spizdil bi dnar, dok si reko keks.


Je napisal nekdo, ki par strani višje opisuje kako utaja davke na Cipru :)


Saj sem rekel, da je treba priviti vse davke, dokler se ne razčisti (do ene mere - v celoti nikoli) - KAM gre ves ta denar - še posebej v zdravstvu. Tako da ni narobe, če se davčne osnove znižujejo.

fikus_ ::

Ali nimajo Finci za vse javne uslužbence javno dostopne podatke o njihovih plačah, lastnini, . . .

Glede na to, da je SLO majhna, bi npr. za vso zdravstvo lahko bil en centralni organ za naročila materiala, aparatov, zdravil za celo SLO. Končni porabniki bi samo sporočali predvidene potrebe za 3-6-12 mesecev vnaprej, naročevalo se bi pa na enem mestu. Tako bi se lažje vršil nadzor nad naročili.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Geho ::

Mato989 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Saj stanovanjski problem pri VEČINI MLADIH JE REŠEN


Ne ni.

ne vem zakaj menite da bi morali manjšino lenuhov ki niso finančno sposobni in voljni varčevat in se odločat glede na realnost futrali iz žepov VSEH državljanov (enako velja tudi za starce glede penzij itd...)


Zato ker nam družba omogoča kaj več kot to, da celo življneje praskamo na kup zadnje eure za plačilo najemnine ali kredita namesto, da bi počeli kaj bolj produktivnega.


DOKAŽI DA NI... statistične podatke...

Še do danes mi ni pokazal NOBEN v tej debati primer ko bi PARTNERJA (mlada) imela vsak prihranjeno vsaj 20.000€ (kar je itak minimum da si kupita nepremičnino) in da sta imela službo za nedoločen čas in vsaj MEDIANO PLAČE (torej vsaj 1.100 NETO) in da nista mogla v SLOVENIJI (kjerkoli) kupit nepremičnine zase...

Torej dostopnost nepremičnin je dovolj dobra.

S 1100€ net ona mesec ti banka da prstek v zadnjo luknjo in te samo lepo pospremijo ven in ti lepo povejo da si navaden klošar. Trust me, s partnerko niti 2500+ ni bilo dovolj za pridobitev nekega normalnega kredita. Dal bi se po nekih čudnih mahinacijah.
Po drugi strani, pa cene take, da pod 180k itak ne dobiš nič pametnega, pa potem na to še prištej opremo in pohištvo... pa kar prideš krepko nad 230k. Kdo ti bo dal tak kredit na 1100 mesečne plače? Dej povej, da grem iskat.

Mato989 ::

S 1100€ net ona mesec ti banka da prstek v zadnjo luknjo in te samo lepo pospremijo ven in ti lepo povejo da si navaden klošar. Trust me, s partnerko niti 2500+ ni bilo dovolj za pridobitev nekega normalnega kredita. Dal bi se po nekih čudnih mahinacijah.
Po drugi strani, pa cene take, da pod 180k itak ne dobiš nič pametnega, pa potem na to še prištej opremo in pohištvo... pa kar prideš krepko nad 230k. Kdo ti bo dal tak kredit na 1100 mesečne plače? Dej povej, da grem iskat.


S tako plačo pač ne iščeš na lokacijah kjer te košta mala nepremičnina 200k kajne?

OSNOVNA TEŽAVA JE da ne znate/zmorete/želite prilagodit vašim prihodkom, lokacije in kvalitete bivanja... mislite da si zaslužite več kot vam dovoljuje trg in zato jokate... to je bistvo vseh teh debat...


Če kupuješ nekaj za 200k moraš itak met 40k lastnih sredstev... torej se pogovarjamo o kreditu MAX 160k... če z 2.500 NETO plače na mesec (2 osebi) skupaj ne zmoreta dobit 160k na 30 let potem pa res ne vem kje gledaš ti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Geho je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Saj stanovanjski problem pri VEČINI MLADIH JE REŠEN


Ne ni.

ne vem zakaj menite da bi morali manjšino lenuhov ki niso finančno sposobni in voljni varčevat in se odločat glede na realnost futrali iz žepov VSEH državljanov (enako velja tudi za starce glede penzij itd...)


Zato ker nam družba omogoča kaj več kot to, da celo življneje praskamo na kup zadnje eure za plačilo najemnine ali kredita namesto, da bi počeli kaj bolj produktivnega.


DOKAŽI DA NI... statistične podatke...

Še do danes mi ni pokazal NOBEN v tej debati primer ko bi PARTNERJA (mlada) imela vsak prihranjeno vsaj 20.000€ (kar je itak minimum da si kupita nepremičnino) in da sta imela službo za nedoločen čas in vsaj MEDIANO PLAČE (torej vsaj 1.100 NETO) in da nista mogla v SLOVENIJI (kjerkoli) kupit nepremičnine zase...

Torej dostopnost nepremičnin je dovolj dobra.

S 1100€ net ona mesec ti banka da prstek v zadnjo luknjo in te samo lepo pospremijo ven in ti lepo povejo da si navaden klošar. Trust me, s partnerko niti 2500+ ni bilo dovolj za pridobitev nekega normalnega kredita. Dal bi se po nekih čudnih mahinacijah.
Po drugi strani, pa cene take, da pod 180k itak ne dobiš nič pametnega, pa potem na to še prištej opremo in pohištvo... pa kar prideš krepko nad 230k. Kdo ti bo dal tak kredit na 1100 mesečne plače? Dej povej, da grem iskat.


Govoriš o neto ali bruto? Ker z 2500+ neto ni problem.

Geho ::

Mato989 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Še do danes mi ni pokazal NOBEN v tej debati primer ko bi PARTNERJA (mlada) imela vsak prihranjeno vsaj 20.000€ (kar je itak minimum da si kupita nepremičnino) in da sta imela službo za nedoločen čas in vsaj MEDIANO PLAČE (torej vsaj 1.100 NETO) in da nista mogla v SLOVENIJI (kjerkoli) kupit nepremičnine zase...


Če daš 20k pologa in se zapufaš za 150 jurjev za 15 let moraš na mesec dati polovico prihodkov gospodinjstva za kredit.

To v nobenem svetu ni "dobra dostopnost nepremičnin" in v nobenem pogledu ni dobro za družbo, ki tako družino priklene na kup zidakov in betona za pol življenja.


Ja, ampak če sta DVA in ima vsak 20k in kupita nekaj za 170k kako pa je pol?

Bistvo je da prilagodiš nepremičnino svojim prihodkom če ne moreš prihodkov prilagodit želji po vrsti nepremičnine... tu se skriva ključ uspeha v tej zadevi

Itak, ker so cene tako ugodne, potem pa živiš v neki vukojebini, kjer nimaš niti interneta normalnega... Danes pod 250k skorajda ne dobiš neke normalne nepremičnine. ali je nekaj staro in ima svoje hibe (tudi problemi s papirji) ali pa je novo pa drago. Druge vmesne ni. To je tak skoraj kot pri rabljenem avtu. Vsak prodaja avto, ker je nekaj narobe z njim, brez razloga ga noben ne proda/menja. Isto je z nepremičninami.

Mato989 ::

Geho je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Še do danes mi ni pokazal NOBEN v tej debati primer ko bi PARTNERJA (mlada) imela vsak prihranjeno vsaj 20.000€ (kar je itak minimum da si kupita nepremičnino) in da sta imela službo za nedoločen čas in vsaj MEDIANO PLAČE (torej vsaj 1.100 NETO) in da nista mogla v SLOVENIJI (kjerkoli) kupit nepremičnine zase...


Če daš 20k pologa in se zapufaš za 150 jurjev za 15 let moraš na mesec dati polovico prihodkov gospodinjstva za kredit.

To v nobenem svetu ni "dobra dostopnost nepremičnin" in v nobenem pogledu ni dobro za družbo, ki tako družino priklene na kup zidakov in betona za pol življenja.


Ja, ampak če sta DVA in ima vsak 20k in kupita nekaj za 170k kako pa je pol?

Bistvo je da prilagodiš nepremičnino svojim prihodkom če ne moreš prihodkov prilagodit želji po vrsti nepremičnine... tu se skriva ključ uspeha v tej zadevi

Itak, ker so cene tako ugodne, potem pa živiš v neki vukojebini, kjer nimaš niti interneta normalnega... Danes pod 250k skorajda ne dobiš neke normalne nepremičnine. ali je nekaj staro in ima svoje hibe (tudi problemi s papirji) ali pa je novo pa drago. Druge vmesne ni. To je tak skoraj kot pri rabljenem avtu. Vsak prodaja avto, ker je nekaj narobe z njim, brez razloga ga noben ne proda/menja. Isto je z nepremičninami.


Pol pa zahtevaj višjo plačo da boš lahko kupil tam kjer želiš in ne bo vukojebina =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sds ::

Geho je izjavil:

Itak, ker so cene tako ugodne, potem pa živiš v neki vukojebini, kjer nimaš niti interneta normalnega... Danes pod 250k skorajda ne dobiš neke normalne nepremičnine. ali je nekaj staro in ima svoje hibe (tudi problemi s papirji) ali pa je novo pa drago. Druge vmesne ni. To je tak skoraj kot pri rabljenem avtu. Vsak prodaja avto, ker je nekaj narobe z njim, brez razloga ga noben ne proda/menja. Isto je z nepremičninami.


Poglej, ocitno ti osnove niso jasne. V Ljubljani ni prostora za klosarje. Pac Ljubljana je na nivoju Slovenije elita, ce v njo ne spadas, potem ti bo oddaljenost nepremicnine, ki si jo lahko privoscis, pokazala kam spadas.

Saj imas neke hochstaplerske zelje, ampak ti realnost kaze sredinec.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Geho ::

Mato989 je izjavil:

S 1100€ net ona mesec ti banka da prstek v zadnjo luknjo in te samo lepo pospremijo ven in ti lepo povejo da si navaden klošar. Trust me, s partnerko niti 2500+ ni bilo dovolj za pridobitev nekega normalnega kredita. Dal bi se po nekih čudnih mahinacijah.
Po drugi strani, pa cene take, da pod 180k itak ne dobiš nič pametnega, pa potem na to še prištej opremo in pohištvo... pa kar prideš krepko nad 230k. Kdo ti bo dal tak kredit na 1100 mesečne plače? Dej povej, da grem iskat.


S tako plačo pač ne iščeš na lokacijah kjer te košta mala nepremičnina 200k kajne?

OSNOVNA TEŽAVA JE da ne znate/zmorete/želite prilagodit vašim prihodkom, lokacije in kvalitete bivanja... mislite da si zaslužite več kot vam dovoljuje trg in zato jokate... to je bistvo vseh teh debat...


Če kupuješ nekaj za 200k moraš itak met 40k lastnih sredstev... torej se pogovarjamo o kreditu MAX 160k... če z 2.500 NETO plače na mesec (2 osebi) skupaj ne zmoreta dobit 160k na 30 let potem pa res ne vem kje gledaš ti...

Asi kdaj jemal kredit? 160k kredita je potem na koncu 180k+ z obrestmi. Na koncu ti naračunajo nekje 500-1000€ obrok, potem ti pomečejo ven malco pa prevoz, ostane ti od 2500 malo čez jurja in potem hočejo imet 50% od tega da ti ostane... evo ti prstek... .|.

sds je izjavil:

Geho je izjavil:

Itak, ker so cene tako ugodne, potem pa živiš v neki vukojebini, kjer nimaš niti interneta normalnega... Danes pod 250k skorajda ne dobiš neke normalne nepremičnine. ali je nekaj staro in ima svoje hibe (tudi problemi s papirji) ali pa je novo pa drago. Druge vmesne ni. To je tak skoraj kot pri rabljenem avtu. Vsak prodaja avto, ker je nekaj narobe z njim, brez razloga ga noben ne proda/menja. Isto je z nepremičninami.


Poglej, ocitno ti osnove niso jasne. V Ljubljani ni prostora za klosarje. Pac Ljubljana je na nivoju Slovenije elita, ce v njo ne spadas, potem ti bo oddaljenost nepremicnine, ki si jo lahko privoscis, pokazala kam spadas.

Saj imas neke hochstaplerske zelje, ampak ti realnost kaze sredinec.

Kaka Ljubljana? A sem kje govoru o Ljubljani? Govorim o povprečju po Sloveniji... ali pa novogradnji na ključ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Geho ()

sds ::

Geho je izjavil:

Asi kdaj jemal kredit? 160k kredita je potem na koncu 180k+ z obrestmi. Na koncu ti naračunajo nekje 500-1000€ obrok, potem ti pomečejo ven malco pa prevoz, ostane ti od 2500 malo čez jurja in potem hočejo imet 50% od tega da ti ostane... evo ti prstek... .|.


Ja, seveda. Kot receno, Ljubljana ni za klosarje, pojdi na Ptuj tako kot Mato.
I have no mouth, and I must scream

Mato989 ::

Asi kdaj jemal kredit? 160k kredita je potem na koncu 180k+ z obrestmi. Na koncu ti naračunajo nekje 500-1000€ obrok, potem ti pomečejo ven malco pa prevoz, ostane ti od 2500 malo čez jurja in potem hočejo imet 50% od tega da ti ostane... evo ti prstek... .|.


Daj ne bluzi že od 2019 je tako da ti štejejo v kreditno sposobnost MALICO, REGRES, itd... tako da ne nabijaj več prosim...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sds ::

Geho je izjavil:

Mato989 je izjavil:

S 1100EUR net ona mesec ti banka da prstek v zadnjo luknjo in te samo lepo pospremijo ven in ti lepo povejo da si navaden klošar. Trust me, s partnerko niti 2500+ ni bilo dovolj za pridobitev nekega normalnega kredita. Dal bi se po nekih čudnih mahinacijah.
Po drugi strani, pa cene take, da pod 180k itak ne dobiš nič pametnega, pa potem na to še prištej opremo in pohištvo... pa kar prideš krepko nad 230k. Kdo ti bo dal tak kredit na 1100 mesečne plače? Dej povej, da grem iskat.


S tako plačo pač ne iščeš na lokacijah kjer te košta mala nepremičnina 200k kajne?

OSNOVNA TEŽAVA JE da ne znate/zmorete/želite prilagodit vašim prihodkom, lokacije in kvalitete bivanja... mislite da si zaslužite več kot vam dovoljuje trg in zato jokate... to je bistvo vseh teh debat...


Če kupuješ nekaj za 200k moraš itak met 40k lastnih sredstev... torej se pogovarjamo o kreditu MAX 160k... če z 2.500 NETO plače na mesec (2 osebi) skupaj ne zmoreta dobit 160k na 30 let potem pa res ne vem kje gledaš ti...

Asi kdaj jemal kredit? 160k kredita je potem na koncu 180k+ z obrestmi. Na koncu ti naračunajo nekje 500-1000EUR obrok, potem ti pomečejo ven malco pa prevoz, ostane ti od 2500 malo čez jurja in potem hočejo imet 50% od tega da ti ostane... evo ti prstek... .|.

sds je izjavil:

Geho je izjavil:

Itak, ker so cene tako ugodne, potem pa živiš v neki vukojebini, kjer nimaš niti interneta normalnega... Danes pod 250k skorajda ne dobiš neke normalne nepremičnine. ali je nekaj staro in ima svoje hibe (tudi problemi s papirji) ali pa je novo pa drago. Druge vmesne ni. To je tak skoraj kot pri rabljenem avtu. Vsak prodaja avto, ker je nekaj narobe z njim, brez razloga ga noben ne proda/menja. Isto je z nepremičninami.


Poglej, ocitno ti osnove niso jasne. V Ljubljani ni prostora za klosarje. Pac Ljubljana je na nivoju Slovenije elita, ce v njo ne spadas, potem ti bo oddaljenost nepremicnine, ki si jo lahko privoscis, pokazala kam spadas.

Saj imas neke hochstaplerske zelje, ampak ti realnost kaze sredinec.

Kaka Ljubljana? A sem kje govoru o Ljubljani? Govorim o povprečju po Sloveniji... ali pa novogradnji na ključ.


Torej gres na Hrvasko, ce je se predrago. Do Kosova boste ze nasli nepremicnino, ki ustreza vasemu prispevku druzbi, sicer pa se vedno ostane Albanija, Grcija, Turcija...
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Geho ::

Mato989 je izjavil:

Geho je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Še do danes mi ni pokazal NOBEN v tej debati primer ko bi PARTNERJA (mlada) imela vsak prihranjeno vsaj 20.000€ (kar je itak minimum da si kupita nepremičnino) in da sta imela službo za nedoločen čas in vsaj MEDIANO PLAČE (torej vsaj 1.100 NETO) in da nista mogla v SLOVENIJI (kjerkoli) kupit nepremičnine zase...


Če daš 20k pologa in se zapufaš za 150 jurjev za 15 let moraš na mesec dati polovico prihodkov gospodinjstva za kredit.

To v nobenem svetu ni "dobra dostopnost nepremičnin" in v nobenem pogledu ni dobro za družbo, ki tako družino priklene na kup zidakov in betona za pol življenja.


Ja, ampak če sta DVA in ima vsak 20k in kupita nekaj za 170k kako pa je pol?

Bistvo je da prilagodiš nepremičnino svojim prihodkom če ne moreš prihodkov prilagodit želji po vrsti nepremičnine... tu se skriva ključ uspeha v tej zadevi

Itak, ker so cene tako ugodne, potem pa živiš v neki vukojebini, kjer nimaš niti interneta normalnega... Danes pod 250k skorajda ne dobiš neke normalne nepremičnine. ali je nekaj staro in ima svoje hibe (tudi problemi s papirji) ali pa je novo pa drago. Druge vmesne ni. To je tak skoraj kot pri rabljenem avtu. Vsak prodaja avto, ker je nekaj narobe z njim, brez razloga ga noben ne proda/menja. Isto je z nepremičninami.


Pol pa zahtevaj višjo plačo da boš lahko kupil tam kjer želiš in ne bo vukojebina =)

Ja lahko zahtevaš, ampak je potem mora potem za vsakih 100€ bruto firma dat še enkrat toliko zraven, zato pa pri nas ni nekih plač čez 3k, ampak se potem začnejo normalne "plače" šele ko greš furat svojga normiranca. Tu je pa problem, ker hoče zdaj nova vlada še to uničit...

sds ::

Geho je izjavil:

Ja lahko zahtevaš, ampak je potem mora potem za vsakih 100EUR bruto firma dat še enkrat toliko zraven, zato pa pri nas ni nekih plač čez 3k, ampak se potem začnejo normalne "plače" šele ko greš furat svojga normiranca. Tu je pa problem, ker hoče zdaj nova vlada še to uničit...


Tako je, vse hocejo uniciti. Ukinit je treba javno zdravstvo in dati vse na normirance. Naj vidijo, kako je lahko fino, ko goljufas davke.

Dejansko sploh ne vem, zakaj firme sploh izplacujejo place, namesto tega jim pokrijejo v storitvah, tega drzava ne more obdavciti. Vsak dan struco kruha in mleko, liter vina pa nastanitev v samski dom.

Reseno imas prezivetje in prebivalisce za salo in pa nic ti ni treba placati, da ti drzava ne more pobrati.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Malidelničar ::

Mato989 je izjavil:

Asi kdaj jemal kredit? 160k kredita je potem na koncu 180k+ z obrestmi. Na koncu ti naračunajo nekje 500-1000€ obrok, potem ti pomečejo ven malco pa prevoz, ostane ti od 2500 malo čez jurja in potem hočejo imet 50% od tega da ti ostane... evo ti prstek... .|.


Daj ne bluzi že od 2019 je tako da ti štejejo v kreditno sposobnost MALICO, REGRES, itd... tako da ne nabijaj več prosim...


To je res, to pri kreditih gre kreditojamelcem v plus.
In seveda je govora, da ne govorimo o tem, da moraš pod mus vzeti 100k kredita. Obstajajo druge opcije na trgu.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

nejc_nejc ::

Invictus je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Če bodo zgradili 20.000 stanovanj jaz z veseljem požrem par jurjev višje davke.

Vidim, da nimaš pojma kako dolgo se stanvianja sploh zidajo...

Do 2030 bodo zgradili točno nič stanovanj... Ker:

- Ni lokacij tam kjer bi današnji srčki radi živeli. Zaplemba zemlje preko sodišča v javnem interesu pa traja tam 5-6 let.
- Ni denarja zta toliko stanoivanj. Na Brdu je stala tam 2800EUR/m2. 20.000 x 60 (povprečna kvadratura) x 2800 EUR = 3,36 milijard EUR. Plus surovine in delo so se podražili od takrat. Od kod pare?
- Gradbeniki so zasedeni za leta naprej, pa še pomanjkanje surovin. Pozabi... Ni dovolj delavcev za gradbeništvo v Sloveniji. Mogoče bodo pa šli delat ti levičarski srčki?


Pozabil si nasteti se vso ostalo infrastrukturo od zelene kanalizacije, parkirisc, na strehah bodo kolektorji...novo ojacano omrezje, da ne govorim o vrtcih, solah.....zdravstvenih domovih.....

V finance gre se vse to....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

Mike_Rotch ::

Zakaj rabiš nove vrtce in šole? Saj ni plan zgraditi novega mesta z 20.000 stanovanji ampak verjetno umestiti stanovanja v obstoječa naselja?

tony1 ::

Invictus je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Če bodo zgradili 20.000 stanovanj jaz z veseljem požrem par jurjev višje davke.

Vidim, da nimaš pojma kako dolgo se stanvianja sploh zidajo...

Do 2030 bodo zgradili točno nič stanovanj... Ker:

- Ni lokacij tam kjer bi današnji srčki radi živeli. Zaplemba zemlje preko sodišča v javnem interesu pa traja tam 5-6 let.
- Ni denarja zta toliko stanoivanj. Na Brdu je stala tam 2800EUR/m2. 20.000 x 60 (povprečna kvadratura) x 2800 EUR = 3,36 milijard EUR. Plus surovine in delo so se podražili od takrat. Od kod pare?
- Gradbeniki so zasedeni za leta naprej, pa še pomanjkanje surovin. Pozabi... Ni dovolj delavcev za gradbeništvo v Sloveniji. Mogoče bodo pa šli delat ti levičarski srčki?


Postal si definicija mema "OK, boomer".

Kaj bo do leta 2030, sam bog ve; verjetno ne kaj dosti. Se pa ne strinjam, da je prav se postaviti na fatalistično pozicijo "itak se ne da nič nardit... saj nismo v Švici (:D)". Odkar so Feničani dnar izumili, se da... marsikaj. Druga stvar, pa je, če se noče.

"- Ni lokacij tam kjer bi današnji srčki radi živeli. Zaplemba zemlje preko sodišča v javnem interesu pa traja tam 5-6 let."

Ta premisa je (gledano na celotno RS) napačna. Nekje na forumu je nekdo vzel površino RS, število gospodinjstev in predvidel tistih ušivih 500 kvadratov za bajto za vsako od njih in placa je v resnici kolikor hočeš.

Tudi v Lj je zazidljivih zemljišč dovolj, le da se v spregi prašičje občine, prašičjih gradbincev in prašičje države, ki ji je vseeno počne tisto, kar gradbenemu lobiju ustreza. V sosednji temi sem na dolgo in široko pisal o stanovanjskem skladu RS, ki je komaj 20 let nazaj uspešno gradil stanovanja v centru Lj po ceni 1300 EUR/m2, pa mu *niti slučajno* ni bilo treba nikogar razlastiti.

Sam stanovanjski sklad tako še vedno ni do konca pozidal zemljišča na Brdu (kupljenega pred 20 leti) in nič še ni pozidal zemljišča v Vižmarjih (ker ga ne smejo, ker jih bo nepr. lobi dal je6at). Zaradi tega zadnjega zemljišča so prvega direktorja SSRS hoteli spraviti v arest, vsi kasnejši luzerji na tej poziciji so pa le razumeli, koliko je ura.

"- Ni denarja zta toliko stanoivanj. Na Brdu je stala tam 2800EUR/m2. 20.000 x 60 (povprečna kvadratura) x 2800 EUR = 3,36 milijard EUR. Plus surovine in delo so se podražili od takrat. Od kod pare?"

Pa res misliš, da je ta problem od včeraj? Da še nihče na svetu ni nikoli uspel zgraditi cenovno ugodnih stanovanj v javnem interesu in JIH TUDI PRODATI (zadnje čase SSRS stanovanja samo še oddaja v najem, in kakor Štiha ne morem, se moram strinjati z njim, da to ni zaresno reševanje stanovanjskega problema)? No, ni.

Kot sem pisal v sosednji temi: nekoč je SSRS zrihtal NSVS, v katero je lahko vlagal vsak za 5 ali 10 let (država mu je celo šenkala po en obrok varčevanja letno - kar je mnogo ceneje že samo od subvencij najemnine, kaj šele od graditve stanovanj iz proračuna), nato pa je s prišparanim denarjem dobil še kredit, ki je bil 0,1% višje obr. mere od obresti iz varčevanja. Težave "kje bomo dobili denar za gradnjo" sploh ni.

No, po menjavi vlade je bančni lobi shemo seveda eskpresno zje6al.

"- Gradbeniki so zasedeni za leta naprej, pa še pomanjkanje surovin. Pozabi... Ni dovolj delavcev za gradbeništvo v Sloveniji. Mogoče bodo pa šli delat ti levičarski srčki?"

Če se gradbeniku pokaže, da ima investitor denar v žepu, da se bo gradilo tipsko in na veliko, na enem zemljišču in da bo imel posla za več let, se bo vsak pobil za tak posel. To je mnogo bolj simple delo, kot pa jebati se z gradnjo dveh dvojčkov vsakič v drugi vukojebini in nato ponoviti tak projekt 10x (ali 100x) na leto, se prilagajati terenu in, bog ne daj še željam naročnikov. S tem je sama je6a, pravi biznis je v količini.

kikach ::

V Sloveniji bomo morali enkrat dojet, da vsak si ne more kupit 120m2 stanovanja v Trnovem. Tako to pač je.
V Frankfurtu si direktorji solidnih podjetij ne morejo privoscit stanovanj v par soseskah. Pri nas pa bi delavec za trakom kupoval nepremicnine v centru LJ.

Mike_Rotch ::

V Sloveniji bomo morali enkrat dojet, da vsak si ne more kupit 120m2 stanovanja v Trnovem. Tako to pač je.


Strawman. Nihče ne pričakuje 120m2 stanovanja v Trnovem za bagatelo.

Olajuwon ::

Fakti:
1) Svobodnjaki (in njihova koalicijska kamarila) so že pred volitvami najavili, da bo z normiranci v taki obliki kot sedaj konec. Tako da mi ni jasno zakaj tako začudenje sedaj.
2) 99,8% si mislim da je tu folk ki služi pod 100k, kar je premalo da bi se šlo davčno rezidentstvo v tujini
3) Se boste morali sprijazniti, da bomo morali požreti višje davke. Pa sem skoraj 100%, da bo to že v letu 2023.

Naslednjič, ko greste volit, pojdite volit z denarnico v mislih in ne to kar vam razni proplus aka 24KULtv ali RTV, Mladina, Dnevnik in ostali MSM sugerirajo preko njihove agitprop mašinerije.

PS: Se strinjam, da je glavni problem normirancev ta, da je notri veliko ljudi, ki imajo za slovenske standarde zelo dobre prihodke. Kar gre plebsu v nos.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Mike_Rotch ::

Naslednjič, ko greste volit, pojdite volit z denarnico v mislih in ne to kar vam razni proplus aka 24KULtv ali RTV, Mladina, Dnevnik in ostali MSM sugerirajo preko njihove agitprop mašinerije.


Naslednjič, ko greste volit se spomnite, da je popolnoma vseeno katero opcijo volite in raje ostanite doma.

Olajuwon ::

Mike_Rotch je izjavil:



Naslednjič, ko greste volit se spomnite, da je popolnoma vseeno katero opcijo volite in raje ostanite doma.


Seveda. Ti se kr tolaži.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

Mike_Rotch ::

Resnica je vedno najboljša tolažba :)

Malidelničar ::

Olajuwon je izjavil:

Fakti:
1) Svobodnjaki (in njihova koalicijska kamarila) so že pred volitvami najavili, da bo z normiranci v taki obliki kot sedaj konec. Tako da mi ni jasno zakaj tako začudenje sedaj.
2) 99,8% si mislim da je tu folk ki služi pod 100k, kar je premalo da bi se šlo davčno rezidentstvo v tujini
3) Se boste morali sprijazniti, da bomo morali požreti višje davke. Pa sem skoraj 100%, da bo to že v letu 2023.

Naslednjič, ko greste volit, pojdite volit z denarnico v mislih in ne to kar vam razni proplus aka 24KULtv ali RTV, Mladina, Dnevnik in ostali MSM sugerirajo preko njihove agitprop mašinerije.

PS: Se strinjam, da je glavni problem normirancev ta, da je notri veliko ljudi, ki imajo za slovenske standarde zelo dobre prihodke. Kar gre plebsu v nos.


Ja na žalost ste tu normiranci krivi sami. Preveč zajebantsko gledate na volitve. Za naslednje volitve pa že v predvolilni kampaniji argumentirati za znižanje davkov.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zimonem ::

Preveč se ne sekira. Slovenska zakonodaja je precej omejena z EU. Strokovni štab , kjer je kmetijska ministrica skoraj edina iz foha , se bo pa tudi lovil naslednjih nekaj mesecev. Vmes se znajo pa še skregat. Strokovne službe pa tudi ne morejo pripravit predloga zakona čez noč. Je pa vmes vsekakor za razmišljat o alternativah.

bbbbbb2015 ::

Zimonem je izjavil:

Preveč se ne sekira. Slovenska zakonodaja je precej omejena z EU. Strokovni štab , kjer je kmetijska ministrica skoraj edina iz foha , se bo pa tudi lovil naslednjih nekaj mesecev. Vmes se znajo pa še skregat. Strokovne službe pa tudi ne morejo pripravit predloga zakona čez noč. Je pa vmes vsekakor za razmišljat o alternativah.


Se strinjam. Zdaj alternativo urihtat s tremi firmami, kot sem navedel terja čas tam nekje 4-6 mesecev, ampak tako lagano, brez naprezanja. To pač imejte v mislih.

111111111111 ::

Mike_Rotch je izjavil:


Ni res. Podjetje, ki je vodeno iz Slovenije je podvrženo slo. davčni zakonodaji.

Ni res. Obdavčena je plača podjetnika in dobiček neposredno izplačan njemu. Zaenkrat še nimate zakonodaje postavljene, da bi obdavčili firmo v tujini. :D

Cupakabra123 je izjavil:

4% ste mogli dat do zdaj in zdaj jamrate, ker boste morali malce vec? Moras bit pa res pozresen na denar, da pri takih zneskih jokas.
Bo novi BMW 3 mesece kasneje, kaksna groza!

Zakaj bi dali malce več? Če lahko pri sosedih damo manj? :D

Mike_Rotch je izjavil:

Pozabil si povedati, da je to nezakonito. Sicer vem, da se to na veliko dela, ampak disclaimer se vseeno spodobni napisati, da ne bo kdo zaradi tega imel težav.

Zakaj trosiš same neumnosti?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

111111111111 je izjavil:


Cupakabra123 je izjavil:

4% ste mogli dat do zdaj in zdaj jamrate, ker boste morali malce vec? Moras bit pa res pozresen na denar, da pri takih zneskih jokas.
Bo novi BMW 3 mesece kasneje, kaksna groza!

Zakaj bi dali malce več? Če lahko pri sosedih damo manj? :D



Sej to piše ker je pametn da je davek samo 4%, pozabil pa je na prispevke ki so vsaj 3x-5x več kot sam davek.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

bbbbbb2015 ::

fikus_ je izjavil:

Ali nimajo Finci za vse javne uslužbence javno dostopne podatke o njihovih plačah, lastnini, . . .

Glede na to, da je SLO majhna, bi npr. za vso zdravstvo lahko bil en centralni organ za naročila materiala, aparatov, zdravil za celo SLO. Končni porabniki bi samo sporočali predvidene potrebe za 3-6-12 mesecev vnaprej, naročevalo se bi pa na enem mestu. Tako bi se lažje vršil nadzor nad naročili.


Glej, jaz sem na Finskem bil večkrat, delal sem nekaj časa za Nokio, dokler so še migali.

Mi se z njimi sploh (ampak sploh) ne moremo primerjati. In jaz osebno se z njimi sploh *NE ŽELIM* primerjati.

Finska je, v veliki meri, usrana, hladna država, z malo sonca, ter z res velikimi šolanimi komarji, velikosti vrabca in večjimi (ok, malo pretiravam...).

Ko smo se peljali do nekega oddaljenega hotela v Rovanniemiju, je bila temperatura podnevi znosnih -15, ponoči pa neprijetnih -30 stopinj. OK, na momente je bila temperatura -2 in Finci so malodane hodili okrog v gatah ali kopalkah, se knajpali v unih svojih savnah in kopelih.

V redu.

Finci imajo en filing za skupnost in držijo skup. To je treba, ker pot iz Rovanniemija tam v usran hotel je trajala cca 2 uri po cesti, polni lukenj, na mesteh pa makedam. Mobitel žal ni vlekel povsod. To če ti avto crkne ali imaš gumi defekt, pa pada noč - to so noči, ki niso za spati v avtu, če me razumeš.

Ta šofer je imel enega zglajzanega Volvota, ampak okrog so imeli pa tudi Lade Nive, ki je bila več kot primeren avto za tisto usrano tundro. Dosti šoferjev je imelo ne vem ali CB postaje ali voki-tokije v avtih.

To je to. To je Finska. Oni vedno in povsod držijo skup, prav fizično morajo držati skup. Tam nek tajkun/oligarh ne bi mogel nastati. Ker bi ga skinili, čim bi opazili, da hoče nategniti skupnost na kakšen koli način.

Drugje po Evropi takega držanja skup sploh nisem opazil.

user4683 ::

111111111111 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:


Ni res. Podjetje, ki je vodeno iz Slovenije je podvrženo slo. davčni zakonodaji.

Ni res. Obdavčena je plača podjetnika in dobiček neposredno izplačan njemu. Zaenkrat še nimate zakonodaje postavljene, da bi obdavčili firmo v tujini. :D

https://www.fu.gov.si/poslovni_dogodki_...
Prvi in drugi odstavek. Če te zanima konkretno zakon pa - 5. člen ZDDPO-2. Večina EU držav ima podobno zakonodajo glede tega.

kikach ::

Malidelničar ::

kikach je izjavil:

Zelo realen intervju https://maribor24.si/slovenija/dnevna-s...

Odličen intervju, res. Prav lepa hvala za ta link.
Zanimiv mi je ta citat: "Sredstva, ki jih želijo deliti, najprej sploh niso njihova, temveč imajo le mandat, da upravljajo z njimi v interesu tudi tistih, ki so jih zagotovili!"
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

LOL, maribor24 je del SDS medijske hobotnice.
sudo poweroff

Sparkxl ::

Možno, ampak gospod je povedal kar je povedal in ne vem kaj ima to veze z sds. Ker povedal je več ali manj dejstva.
Meni je najbolj všeč bilo to: "Je pa pričakovati takšen pritisk ekonomske realnosti, da bi se lahko sedanja povsem leva koalicija zelo zamajala."
Ker točno to je bila moja prva misel, ko sem videl kake ideje imajo ti pajaci v časih, ki so pred nami. Ko bo začelo škripat, bo zapohani delomrznež odletel kot knof na hlačah, ker enostavno ne bo znal hendlat situacije.

Malidelničar ::

Sparkxl: Intervju je odličen, se strinjam mene ne zanima "od koga" je medij. LP
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bbbbbb2015 ::

Sparkxl je izjavil:

Možno, ampak gospod je povedal kar je povedal in ne vem kaj ima to veze z sds. Ker povedal je več ali manj dejstva.
Meni je najbolj všeč bilo to: "Je pa pričakovati takšen pritisk ekonomske realnosti, da bi se lahko sedanja povsem leva koalicija zelo zamajala."
Ker točno to je bila moja prva misel, ko sem videl kake ideje imajo ti pajaci v časih, ki so pred nami. Ko bo začelo škripat, bo zapohani delomrznež odletel kot knof na hlačah, ker enostavno ne bo znal hendlat situacije.


To se strinjam. Plus, bil je intervju, oz. mnenje Pirnata. Pirnat je vedno bil bolj lev, zdajle pa je podal kar kritiko "novih ministrstev", kot neko ad-hoc nepovezano, nepreizkušeno idejo iz področij, ki med sabo nimajo nič skupnega.

Zna biti res, da se bodo tile zapohani delomrzneži res zaciklali.
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132703 (17339) SmeskoSnezak
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978226737 (97296) PersonaRuda
»

Davki, davki davki. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12822127 (8622) nurmaln
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823172939 (137759) jype

Več podobnih tem