» »

Crypto.com

Crypto.com

1
2
»

APPluk ::

Na katerih bankomatih je možen dvig brez oz. s čim manjšo provizijo?

kuntek ::

APPluk je izjavil:

Na katerih bankomatih je možen dvig brez oz. s čim manjšo provizijo?


Osnovna kartica je brez fee-ja do 200€ dviga na mesec. Nad 200€ pa je vsaki dvig 2% fee-ja. Drugih stroškov ni, vsaj jaz jih še nisem imel na naših bankomatih.

maticb492 ::

Navadni bankomati ti ne bojo nič zaračunali. Če greš pa na francoski obali dvignat, ti pa bankoamt zaračuna ne glede na tvojo banko in/ali kartico.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

APPluk ::

Ok, hvala. Ker za Binance Visa Card baje NKBM in NLB računata okrog 4€ provizije ne glede na znesek, medtem ko naj bi pri Intesa Sanpaolo bilo brez.

Glede FURSa, pa sem pisal na support od Crypto.com in so mi takrat odgovorili, da so ti "personalizirani" IBANi, ki jih dobiš v fiat wallet v bistvu virtual IBAN, ki jih kolikor razumem Crypto.com ustvari zato, da nima dela s "sortiranjem" depositov oz. ni možnosti napak pri vpisovanju referenc, ker ima pač vsak uporabnik "svoj" IBAN. Tako, da IBAN ni last uporabnika in tako, ta ni ustvaril računa v tujini, ki bi ga bilo potrebno prijaviti. Saj bi bilo tudi malo čudno, če bi ga, kajti ko ustvariš fiat wallet ne soglašaš s nobenimi pogoji (v bistvu s ničimer) oz. te ničesar (razen v kateri valuti naj bo fiat wallet) ne vprašajo ali opozorijo, kaj bi te ob ustvarjanju bančnega računa skoraj zagotovo.

Eno vprašanje še, kaj na Viso je mogoče pretvoriti le iz tistih kriptovalut, ki so tam naštete ali obstaja še kakšna druga možnost?
Ker sam bi rad v denar spravil HNT (helium), ki ga dobim od rudarjenja (caa.: 50€/teden) in sedaj moram tega najprej v npr. ETH spravit in še šele nato tega v fiat na kartico.

maticb492 ::

Ja, NLB tudi zaračuna 5€ če hočeš dvignit iz Revoluta, tako so pač malo hinavski :)

NKBM zaenkrat še nikoli ni bilo feeja za nobeno kartico, pa sem dvigoval iz 4 različnih.

Glede valut pa vidimo iste kot ti, ni nekega razglabljanja, tako da boš moral delati kakor do zdaj delaš :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kuntek ::

APPluk je izjavil:

Ok, hvala. Ker za Binance Visa Card baje NKBM in NLB računata okrog 4EUR provizije ne glede na znesek, medtem ko naj bi pri Intesa Sanpaolo bilo brez.

Glede FURSa, pa sem pisal na support od Crypto.com in so mi takrat odgovorili, da so ti "personalizirani" IBANi, ki jih dobiš v fiat wallet v bistvu virtual IBAN, ki jih kolikor razumem Crypto.com ustvari zato, da nima dela s "sortiranjem" depositov oz. ni možnosti napak pri vpisovanju referenc, ker ima pač vsak uporabnik "svoj" IBAN. Tako, da IBAN ni last uporabnika in tako, ta ni ustvaril računa v tujini, ki bi ga bilo potrebno prijaviti. Saj bi bilo tudi malo čudno, če bi ga, kajti ko ustvariš fiat wallet ne soglašaš s nobenimi pogoji (v bistvu s ničimer) oz. te ničesar (razen v kateri valuti naj bo fiat wallet) ne vprašajo ali opozorijo, kaj bi te ob ustvarjanju bančnega računa skoraj zagotovo.

Eno vprašanje še, kaj na Viso je mogoče pretvoriti le iz tistih kriptovalut, ki so tam naštete ali obstaja še kakšna druga možnost?
Ker sam bi rad v denar spravil HNT (helium), ki ga dobim od rudarjenja (caa.: 50EUR/teden) in sedaj moram tega najprej v npr. ETH spravit in še šele nato tega v fiat na kartico.

To je meni tudi bankomat napisal, da bojo 4EUR zaračunali. Sem potrdil in transakcija ni šla skozi.
Binance Visa dela super brez vseh fee-jev na Addiko bankomatih.
Valute in kripto pa imaš samo tiste, ki ti ponudi. In še te se razen glavnih tu in tam spremenijo. Lahko spreminjaš samo vrstni red.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuntek ()

scorpio5 ::

APPluk je izjavil:

Ok, hvala. Ker za Binance Visa Card baje NKBM in NLB računata okrog 4€ provizije ne glede na znesek, medtem ko naj bi pri Intesa Sanpaolo bilo brez.

Glede FURSa, pa sem pisal na support od Crypto.com in so mi takrat odgovorili, da so ti "personalizirani" IBANi, ki jih dobiš v fiat wallet v bistvu virtual IBAN, ki jih kolikor razumem Crypto.com ustvari zato, da nima dela s "sortiranjem" depositov oz. ni možnosti napak pri vpisovanju referenc, ker ima pač vsak uporabnik "svoj" IBAN. Tako, da IBAN ni last uporabnika in tako, ta ni ustvaril računa v tujini, ki bi ga bilo potrebno prijaviti. Saj bi bilo tudi malo čudno, če bi ga, kajti ko ustvariš fiat wallet ne soglašaš s nobenimi pogoji (v bistvu s ničimer) oz. te ničesar (razen v kateri valuti naj bo fiat wallet) ne vprašajo ali opozorijo, kaj bi te ob ustvarjanju bančnega računa skoraj zagotovo.

Eno vprašanje še, kaj na Viso je mogoče pretvoriti le iz tistih kriptovalut, ki so tam naštete ali obstaja še kakšna druga možnost?
Ker sam bi rad v denar spravil HNT (helium), ki ga dobim od rudarjenja (caa.: 50€/teden) in sedaj moram tega najprej v npr. ETH spravit in še šele nato tega v fiat na kartico.


mogoče zamenjaj v usdt, če je to možno (v kolikor je ta opcija, imaš tudi exchange od crypto.com)

Mato989 ::

Najbolje je kartice crypto uporabljat predvsem za plačevanje, dvigovanje bo vedno shady... pa še cashback dobiš ko plačaš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

technoboy68 ::

Ne glede na vse kar je se je zgodilo pri crypto.com je meni to še vedno najboljša kartica kar jih imam. Je pa res, da sem imel to srečo in jo naročil že kmalu na začetku. Kartica ima lep design je kovinska, 3% cashbacka je super. Pa tudi z junijem, ko se bo zmanjšalo na 2% bo to še vedno ok. Še vedno bo zastonj netflix in spotify ter 4% na stejkanje CRO.
Imam pa tudi dobre izkušnje z dvigom na bankomatih. Do sedaj sem dvigoval na bankomatu gorenjske banke brez provizije, na Hrvaškem sem na bančnem bankomatu ravno tako dvignil brez provizije pa še tečaj je bil zelo dober. Drugače pa s crypto.com kartico plačujem praktično vse kar se da. Od nakupov v trgovini, spletnih nakupov, črpalke, zavarovanje, cestnine... Samo s cashbacki imam že pokrito investicijo v kartico.

maticb492 ::

Jaz sem si tudi že 10x poplačal, sem pa tudi potem malo pogledal marketcap, in Cronos coin ima že miljarde, Pluton od Plutusa ima pa trenutno 16 miljonov marketcap (180 fully diluted), tak da x10 = 160 (1.6 fully diluted) miljonov, če jim uspe preboj na širši trg pa x100 in 1.6 miljarde (16 bill fully diluted) MC ne uide :)

Tako da potem imaš ta potencial + več opcij glede perkov in 3% pa sem se odločil presedlat.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

49106 ::

technoboy68 je izjavil:

Ne glede na vse kar je se je zgodilo pri crypto.com je meni to še vedno najboljša kartica kar jih imam. Je pa res, da sem imel to srečo in jo naročil že kmalu na začetku. Kartica ima lep design je kovinska, 3% cashbacka je super. Pa tudi z junijem, ko se bo zmanjšalo na 2% bo to še vedno ok. Še vedno bo zastonj netflix in spotify ter 4% na stejkanje CRO.


Samo 4%?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

scorpio5 ::

49106 je izjavil:

technoboy68 je izjavil:

Ne glede na vse kar je se je zgodilo pri crypto.com je meni to še vedno najboljša kartica kar jih imam. Je pa res, da sem imel to srečo in jo naročil že kmalu na začetku. Kartica ima lep design je kovinska, 3% cashbacka je super. Pa tudi z junijem, ko se bo zmanjšalo na 2% bo to še vedno ok. Še vedno bo zastonj netflix in spotify ter 4% na stejkanje CRO.


Samo 4%?



mišljeno kot stake za kartico (ki prinaša spotify in netflix povpračilo + cashback)

ja zadeve so se zaostrile, drastično so zmanjšali "nagrade", ampak sam osebno ne prodajam
v kolikor bodo v prihodnosti predstavili kakšen "projekt", ki bo vključeval CRO, potem bo verjetnost vrednost ponovno narasla (prav tako s kripto marketom, ki je trenutno precej pod ATH)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spotify (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6912388 (637) devdems
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131795 (6559) _janezvalva_
»

Plutus (Visa kartica + cashback) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
18616993 (3545) Pahuljone
»

Obdavčitev manjšega holdinga kriptovalut

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
263394 (1921) gruntfürmich
»

Dolgoročni hodl btcja za obresti, kam vložit?

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
81192 (653) kow

Več podobnih tem