» »

Članek "Včasih smo Slovenci Kitajce učili računalništva" v časopisu DELo

Članek "Včasih smo Slovenci Kitajce učili računalništva" v časopisu DELo

1
...
3 4
5
»

Invictus ::

V Srbiji je samo Beograd in potem nič.

Južno od Beograda je do makedonske meje samo eno Šumadija :D.

darkolord je izjavil:

Aha, in katera država vzhodne Evrope je sedaj razvitejša od nas?

Češka, Poljska, gotovo.

Romunija dobro napreduje.

Ostalo pa je zdaj malo ustavilo ukrajinsko sranje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

gruntfürmich ::

čehi se prebujajo čeprav so jih 50 let totalno zatirali. njihova predvojna industrija je bila ob boku vsem v evropi. zdaj so nas že prehiteli po določenih koeificientih, je pa res da so bolj razslojeni. ampak ravno ta razslojenost in koncentracija kapitala jim omogoča, da se hitreje razvijajo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

Mirno lahko pobrskaš po arhivih in daš kakšen link ali citat sem, v podkrepitev svojih trditev. Dokler tega ne narediš, si pa pač samo dežurni slo-techovski pravljičar.

Iskrini števci so značilen primer tvojega pravljičarstva. Ja, naredili so jih veliko, bili so pomemben svetoni proizvajalec. Ampak tebi se očitno ne sanja, kaj pomeni 80% svetovnega tržišča. Ker če bi se ti, ne bi pisal takih bedarij.



Saj ni bila samo Iskra, pozabljaš še TAM, Litostroj ki je vgrajeval turbine v Egiptu. Pa še bi se našlo. Ja, je kar bilo za delat. Danes so ostale samo bedne službe (kelnar v lokalu, proizvodni delavec, poštar) ali remote delo za tujino.

Invictus je izjavil:

V Srbiji je samo Beograd in potem nič.

Južno od Beograda je do makedonske meje samo eno Šumadija :D.

darkolord je izjavil:

Aha, in katera država vzhodne Evrope je sedaj razvitejša od nas?

Češka, Poljska, gotovo.

Romunija dobro napreduje.

Ostalo pa je zdaj malo ustavilo ukrajinsko sranje.


Romunija ma boljše (avto)ceste kot Slovenija. Pridem v Slovenijo pa se vidi kako se špara. Ni odstavnega pasu, širina samih (avto)cest me naredi nervoznega, ker se je tudi tu šparalo. Letališča tud nimamo, tko da je treba še goopti najemat...pač vukojebina.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Invictus je izjavil:

Češka, Poljska, gotovo.

Romunija dobro napreduje.

Ostalo pa je zdaj malo ustavilo ukrajinsko sranje.
Se ti sploh sanja, o čem govoriš, ali - nič novega - pišeš samo na pamet?

Po katerem kriteriju je Poljska razvitejša od Slovenije?

Gregor P ::

PrihajaNodi je izjavil:

Romunija ma boljše (avto)ceste kot Slovenija.
... le da je problem, ker še niso zgrajene do konca in moraš npr. do Bukarešte dvakrat dol in voziti med vasmi. Imajo pa v Romuniji nekateri poklici (poudarek na le nekateri!) že višje plače kot pri nas, pa tudi boljše možnosti predčasnega upokojevanja in višje pokojnine (ker so morali nekaj narediti zaradi exodusa 3 mio ljudi).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

PrihajaNodi ::

Gregor P je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Romunija ma boljše (avto)ceste kot Slovenija.
... le da je problem, ker še niso zgrajene do konca in moraš npr. do Bukarešte dvakrat dol in voziti med vasmi. Imajo pa v Romuniji nekateri poklici (poudarek na le nekateri!) že višje plače kot pri nas, pa tudi boljše možnosti predčasnega upokojevanja in višje pokojnine (ker so morali nekaj narediti zaradi exodusa 3 mio ljudi).


Kam dol vozit? Do Constance je avtocesta, boljša kot vse pri nas, do Cluj Napoce - sever, pa fali še nekje 20 - 30% avtoceste in jo zamenja Calimaneste Drum, ki pa zgleda takole:
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Takšne so pa v Romuniji avtoceste, širina pasov enormno večja kot v Slo, odstavni pas po celotni dolžini...


Kdo je gradil slovenske avtoceste mi ni jasno, se je pa sigurno na veliko kradlo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Gregor P ::

Jaz se peljem vsako leto večkrat po tej poti in skoraj vedno je nekje neko delo na cesti in s tem posledično tudi daljše kolone. Kakorkoli obrneš me od čaka vsaj 6 ur vožnje od Nadlaca do Bukarešte - če je vse v redu -, kar bi lahko bilo le 4 ure, če bi AC bila zgrajena v celoti; in starejši deli AC so kar slabši od naših, ograje so podrte ipd. (pomeni, da ti lahko priletijo najmanj potepuški psi na AC). Njihova obvoznica oz. ring okoli glavnega mesta, če temu lahko tako rečeš - pa je čisti obup in nočna mora za vsakega voznika. Je pa res, da se iz leta v leto stvari izboljšujejo.

Do Konstance pa se ne vozim, ker nimam neke posebne želje biti kot sardina na plaži. Ima Romunija toliko čudovitih divjih plaž, kjer kilometre ni nikogar, da bi bilo škoda iti ravno v Konstanco.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

darkolord ::

@PrihajaNodi: ja lol, Bukarešta ima toliko prebivalcev kot cela Slovenija, kakšno presenečenje, da imajo en pas več do tja.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Ko pridem iz Bukarešte nazaj v Ljubljano, je prava milina voziti. Vsak 10, ali tudi 30-minutni zastoj, je prava milina in ne povzroča prav nobenega razburjanja več.:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PrihajaNodi ::

Gregor P je izjavil:

Jaz se peljem vsako leto večkrat po tej poti in skoraj vedno je nekje neko delo na cesti in s tem posledično tudi daljše kolone. Kakorkoli obrneš me od čaka vsaj 6 ur vožnje od Nadlaca do Bukarešte - če je vse v redu -, kar bi lahko bilo le 4 ure, če bi AC bila zgrajena v celoti; in starejši deli AC so kar slabši od naših, ograje so podrte ipd. (pomeni, da ti lahko priletijo najmanj potepuški psi na AC). Njihova obvoznica oz. ring okoli glavnega mesta, če temu lahko tako rečeš - pa je čisti obup in nočna mora za vsakega voznika. Je pa res, da se iz leta v leto stvari izboljšujejo.

Do Konstance pa se ne vozim, ker nimam neke posebne želje biti kot sardina na plaži. Ima Romunija toliko čudovitih divjih plaž, kjer kilometre ni nikogar, da bi bilo škoda iti ravno v Konstanco.


Jaz se vsak mesec peljem iz Bukareste do Cluja in ne vidim problema. Res je včasih delo na cesti pa se čaka 10 min samo, se mi je pa čas zmanjšal v dveh letih za 2 uri pa tudi kilometri. Kot rečeno, meni je nočna mora slovenska avtocasta, širina pasov, potem tuneli kjer ti tista svetlost luči butne v gobc da te zaslepi...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrihajaNodi ::

darkolord je izjavil:

@PrihajaNodi: ja lol, Bukarešta ima toliko prebivalcev kot cela Slovenija, kakšno presenečenje, da imajo en pas več do tja.


Ja, če razmisliš da 5 - 10 let nazaj sploh avtoceste blo ni. No pa sej je v Sloveniji tud ni, ker to je bolj hitra cesta, plača se pa vinjeto koliko 120 eur letno? Za teh 200 km...v Romuniji pa 30 eur.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

PrihajaNodi je izjavil:

Jaz se vsak mesec peljem iz Bukareste do Cluja in ne vidim problema. Res je včasih delo na cesti pa se čaka 10 min samo, se mi je pa čas zmanjšal v dveh letih za 2 uri pa tudi kilometri. Kot rečeno, meni je nočna mora slovenska avtocasta, širina pasov, potem tuneli kjer ti tista svetlost luči butne v gobc da te zaslepi...
Na Google maps piše sedaj, da rabiš za 452 km 6 ur. To je preveč časa, če bi bila AC res tako dobra do tja - pa ni, ker jo moraš zapustiti vmes + so dela na cesti. Pa tudi sicer je kar večji del časa oz. poti lepo navadna štiripasovnica, tisti dodatni pas imaš le za nekaj km in to ne pri Bukarešti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

PrihajaNodi ::

Gregor P je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Jaz se vsak mesec peljem iz Bukareste do Cluja in ne vidim problema. Res je včasih delo na cesti pa se čaka 10 min samo, se mi je pa čas zmanjšal v dveh letih za 2 uri pa tudi kilometri. Kot rečeno, meni je nočna mora slovenska avtocasta, širina pasov, potem tuneli kjer ti tista svetlost luči butne v gobc da te zaslepi...
Na Google maps piše sedaj, da rabiš za 452 km 6 ur. To je preveč časa, če bi bila AC res tako dobra do tja - pa ni, ker jo moraš zapustiti vmes + so dela na cesti. Pa tudi sicer je kar večji del časa oz. poti lepo navadna štiripasovnica, tisti dodatni pas imaš le za nekaj km in to ne pri Bukarešti.


20 - 30% jo manjka. In ja vmes so dela. Dve leti nazaja je bilo to 8 ur vožnje tko da so kar porihtali stvari. Pa ne govorim o dodatnem pasu pač pa sami širini avtoceste, ki je v Sloveniji ni. Madžarske ceste so pa amerika potem pa iz Madžarske prideš v Slovenijo je pa katastrofa.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Jaz tega s širino res nisem še nikjer opazil? Po kakšnih standardih imajo sedaj oni širše pasove na AC?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PrihajaNodi ::

Gregor P je izjavil:

Jaz tega s širino res nisem še nikjer opazil? Po kakšnih standardih imajo sedaj oni širše pasove na AC?


Po vseh. Kar pejt zmert kakšna je širina romunske pa slovenske avtoceste. Morm stalno merkat ko prehitevam na slovenski. Vsaj 50 cm je širša romunska. Druga stvar so pa odstavni pasovi, kjer jih v Sloveniji povečini ni. Zakaj? Pitaj boga...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Tebi se zdi tale AC širša?

Tule je primer slovenske; jaz tako na oko neke hude razlike ne vidim.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

darkolord ::

Bluzi pač, njihovi metri so širši in boljši.



Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: darkolord ()

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Po vseh. Kar pejt zmert kakšna je širina romunske pa slovenske avtoceste. Morm stalno merkat ko prehitevam na slovenski. Vsaj 50 cm je širša romunska. Druga stvar so pa odstavni pasovi, kjer jih v Sloveniji povečini ni. Zakaj? Pitaj boga...

Nehaj že nabijat, sam pomurska jih nima...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Po vseh. Kar pejt zmert kakšna je širina romunske pa slovenske avtoceste. Morm stalno merkat ko prehitevam na slovenski. Vsaj 50 cm je širša romunska. Druga stvar so pa odstavni pasovi, kjer jih v Sloveniji povečini ni. Zakaj? Pitaj boga...

Nehaj že nabijat, sam pomurska jih nima...


Greš stavit? se dobiva v aradu in greva zmert?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Gregor P ::

Ok spet ta AC v Aradu ni videti širša:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

sbawe64 ::

darkolord je izjavil:

Bluzi pač, njihovi metri so širši in boljši.




Kakšne so mere pasov AC v Slo ?
Na pamet ne vem.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

darkolord ::

Spodnja slika ...

blay44 ::

Morda kdo ve kakšno vodilo je uporabljal slavni Deltin univerzalni kompjuter?
Sem popravljal stroj iz osemdesetih let.
Ta Amerikanec je imel vodilo vme(še 16 bitno), videl sem pa tudi
64 bitno. Samo ta je bil iz 90 let. Tko, da si tudi lahko vtaknil noter kar koli.
Še bolje, če je kje načrt

cvalsr ::

Druga stvar so pa odstavni pasovi, kjer jih v Sloveniji povečini ni. Zakaj? Pitaj boga...

Nehaj že nabijat, sam pomurska jih nima...

Če smo že pri nabijanju: Višnjegorski klanec, smer Lj-NM ? Vipavska dolina?
Aja, saj to najbrž spada v pomursko. ;)
Res pa je, da to ni 'povečini'.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskra Delta ter računalniška industrija v Jugoslaviji

Oddelek: Loža
235889 (351) 2dark

Novodobno suženjstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21921013 (12976) 2dark
»

Kitajska vlaga 40 milijard evrov v lastno polprevodniško industrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6223981 (20728) joze67
»

Kaj ima Slovenija boljšega od Jugoslavije? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68096859 (82541) Karaya 52
»

V Severni Koreji precej razširjeno kopiranje zahodnih vsebin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6226414 (23426) BigWhale

Več podobnih tem