» »

Prikazovanje Google-a v madžarščini.

Prikazovanje Google-a v madžarščini.

slitkx ::

Opazil sem, da se mi v zadnjih tednih Google pogosto prikaže v madžarščini. Vpišem google.si ter google.com, pa vseeno teži z njo. Ni se pa še zgodilo tolikokrat, da bi lahko ocenil, kakšno je razmerje med prikazom celotne strani v madžarščini oz. da zgolj prikaže spodaj levo Madžarska.
Za druge iskalnike ne velja.

Tako je, če sem povezan preko VPN-a oz. če uporabljam najhitrejšo povezavo (ki je zvečine Slovenija). Ko sem se povezal npr. na Belgijo, mi je prikazao Belgijo, ko pa npr. na Ciper, mi je prikazalo v angleščini (kot da gre za Združeno kraljestvo).

Vivaldi in Edge Chromium.

Še kdo?

// Sem še malce opazoval. Dogaja se le, ko sem povezan na VPN-slovenski strežnik.
  • spremenil: slitkx ()

styrian ::

Si siguren da je VPN strežnik v Sloveniji? Zakaj sploh uporabljaš VPN?

jsmith ::

Kakšen IP naslov pa dobiš? Preveri na https://myip.ms/ katero državo pokaže.

Nekateri VPN ponudniki ob racionalizacijah ukinjajo in združujejo lokacije.

slitkx ::

[delete]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Zdaj sem vpisal še google.ru, google.it in google.es in je vedno spodaj levo izpisalo Madžarska oz. Hungary.

slitkx ::

Vidim, da tudi če izberem kak drug strežnik, Google ne prikaže nujno iste države spodaj levo kot je lokacija strežnika.
Sicer pa je videti, da je povezano tudi s piškotki. Ko sem pobrisal vse Google piškotke, je prikazalo Slovenijo, po prijavi Madžarsko, kasneje in zdaj pa zopet Slovenijo. Čudno.

c3p0 ::

To je čisto normalno. Kot veš, je Orban prevzel Slovenijo. Svetujem hitri tečaj Madžarščine. Jo napot, fekete kijarat.

MrStein ::

slitkx je izjavil:


Sicer pa je videti, da je povezano tudi s piškotki. Ko sem pobrisal vse Google piškotke, je prikazalo Slovenijo, po prijavi Madžarsko, kasneje in zdaj pa zopet Slovenijo. Čudno.

To si prijavljen v Google račun?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca glede rabe piškotkov so se že ustalile (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5216003 (13221) slitkx
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca že prešle v splošno rabo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12134932 (25792) spegli
»

Rad bi anonimno kupil bitcoin in potem anonimno z njim plačal nek servis

Oddelek: Pomoč in nasveti
346205 (4450) alese
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744206128 (157694) Tydek
»

Kdo vse ne priznava novega ZEKom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13142759 (34397) trizob

Več podobnih tem