» »

Rabljena Marles montažna hiša

Rabljena Marles montažna hiša

dellg ::

Ne najdem, če je bilo kdaj to vprašanje že postavljeno. Ali so Marles montažne hiše grajene v 80-ih že čisto zanič, da se zadeva ne proda?

Konkretno gre za hišo, katere polklet je zidana, pritličje je pa montažna gradnja. Vse razen strehe v prvotnem stanju.

Invictus ::

Sam sem bil na tem, da jo 1x kupim. Zraven je bil potem še zidan prizidek, večji od hiše same. Hiša tudi obnovljena...

Sam se nisem odločil, ker mi ni uzstrezal tloris... Nefunkcionalni prostori, kuhinja pa mini, kot v prikolici...

Če je vzdrževana, na pravi lokaciji, potem ne vidim problemov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Kritična točka montažnih hiš je mesto med betonsko ploščo in montažno konstrukcijo in če je kje streha zamakala. Tega ne boš opazil, dokler na takšnem mestu zadeve ne boš odprl. Lahko pa da je čisto OK.
Poleg tega je fasada iz azbestnocementnih plošč, dokler jih pustiš na miru, ni težav, če pa kaj spreminjaš/rušiš, se moraš pa zavedat, da je notri azbest.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kriptobog ::

So vredu, mogoce celo kvalitetneje postavljene, kot zadnje Marlesove. V mansardi preveri, ce je kaka loputa za podstresje je kul, da lahk pogledas stanje pod streho. Ce to stima, je tudi ostalo verjetno vredu. Frend ma Marlesko iz 70ih. Ena prvih. Menjal je streho, centralno z radiatorji in prebarval fasado. Zdaj razmislja edino se o dodatni izolaciji fasade. Da bi kar na obstojeco vrgel stiropor, da bi pridobil nekaj izolativnosti in zmanjsal strosek ogrevanja. Koliko je to smiselno pa ne vem. Bolj vprasanje za majstre

nejc_nejc ::

10 ali 12 cm grafitnega stiropora. Ce ma tamalo marlesko to ni glih nek bankrot.

matobeli ::

Prodajajo se ne ker so dražje kot če bi novo postavljal na prazno parcelo, drugač pa tko kot avto z 150kkm, verjetno ima (zadnjo) polovico še pred sabo, če ni ravno limona.

kriptobog ::

nejc_nejc je izjavil:

10 ali 12 cm grafitnega stiropora. Ce ma tamalo marlesko to ni glih nek bankrot.


15k ima najcenejsi predracun. V to je vkljucen tudi zaprt napusc in okenske police, ki jih je seveda treba zamenjati, zarad nove debeline fasade.

miro2x ::

Pri takšni hiši ,bi najprej odšel na podstrešje. Pregledal ali streha ne zamaka. Potem bi pregledal elektroinštalacijo, ki je tudi razpeljana pod streho. Tukaj je lahko zaradi prebojev,ki niso bili pravilno zatesnjeni največ škode (kondenz). Že pri dostopni loputi na podstrešje se lahko marsikaj pokaže na lesu. Če je tukaj vse v redu je vse ostalo verjetno tudi. Razen , če ni prišlo do zamakanja kakšne vodovodne ali odtočne cevi. Potem so tu okna, ki so bila lesena s termopan stekli in za danes energetsko neustrezna, torej verjetno potrebna menjave.

mkk20 ::

Jaz bi še prej šel klet gledat...letnik je tak, da niso ravno dizertacij delal na hidroizolaciji.

nejc_nejc ::

Cene so zdele cisto random, tam okoli 60+ za m2 za 10 cm.

nejc_nejc je izjavil:

Cene so zdele cisto random, tam okoli 60+ za m2 za 10 cm navaden stiropor.


Cene so zdele cisto random, tam okoli 65+ za m2 za 10 cm navaden stiropor.

nejc_nejc je izjavil:

Cene so zdele cisto random, tam okoli 60+ za m2 za 10 cm.

nejc_nejc je izjavil:

Cene so zdele cisto random, tam okoli 60+ za m2 za 10 cm navaden stiropor.


Cene so zdele cisto random, tam okoli 60+ za m2 za 10 cm navaden stiropor.

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Me zabe v roke sem pod stolom , sm cist zastrikov zgoraj:|

Invictus ::

mkk20 je izjavil:

Jaz bi še prej šel klet gledat...letnik je tak, da niso ravno dizertacij delal na hidroizolaciji.

Hidroizolacija nima veze, če je okoli zemlja suha...

Ne rabiš povsod hidroizolacije...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kodrnusa ::

Sorodnik je kupil montazno. Kake 20 let staro. Porusil vse, pustil samo klet. Slaba razporeditev in zanemarjanje lastnikov je hiso unicilo. Sem jo videl. Groza od groze. Je pa dobil zemljo in klet za male pare..

MadMax ::

Slaba razporeditev ni značilnost montažne gradnje, poleg tega so okusi različni.
Tudi z zanemarjanjem je podobno, tudi zidano lahko zanemariš do dna...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za izbiro načina gretja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828806 (5756) Lonsarg
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241996 (11463) edi123
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153746 (29011) Matejjjjj
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13245228 (27374) Aston_11

Več podobnih tem