» »

Naročilo potrjeno - prodajalec dvignil ceno

Naročilo potrjeno - prodajalec dvignil ceno

1
2
»

lemur233 ::

Kot kupcu ti je bilo obljubljeno nekaj, potem pa to obljubo niso držali. Na tvojem mestu bi kontaktiral odvetniško pisarno Čeferin in se z njimi zmenil za en lep dopis, kjer bi jih obvestil, da jih boš prijavil na tri naslove, in sicer informacijski pooblaščenki Pisar Murc, inšpektoratu za varstvo potrošnikov in na sodišče za človekove pravice v Strassburgu. Kratene so ti bile osnovne človeške pravice. Mislim, da ti bodo morali za nastalo škodo plačati vsaj 250.000 EUR. Upam, da si dobro in da te njihova odločitev ni preveč pretresla. Drži se in zahtevaj denar, ki ti pripada.

49106 ::

Pejt raj v sosednjo temo jamrat, ker ti je burek predrag.

gruntfürmich ::

ko je moja kupila zelo znižan potovalni kovček (ki je bil preveč znižan), se niso nič zgovarjali, ampak so rekli če je tako pa ga dobite po tej ceni (čeprav je trgovka rekla da je napačno preveč znižan).
to je potem ta fer odnos.
kako bi bilo če bi moja prišla na blagajno, pa bi ji rekla trgovka da to pa ni prava cena... no, saj se to tudi zgodi da pač čisto narobe določijo ceno. ampak to je neresno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Leko ::

49106 je izjavil:

Pejt raj v sosednjo temo jamrat, ker ti je burek predrag.

Ta je najboljša :))
Ker tip se oglaša lemur233.
Ja, v sosednji temi mu je pa težko plačat dostavo za burek.
Spel se in se ne brukaj več.

lemur233 je izjavil:

Kot kupcu ti je bilo obljubljeno nekaj, potem pa to obljubo niso držali. Na tvojem mestu bi kontaktiral odvetniško pisarno Čeferin in se z njimi zmenil za en lep dopis, kjer bi jih obvestil, da jih boš prijavil na tri naslove, in sicer informacijski pooblaščenki Pisar Murc, inšpektoratu za varstvo potrošnikov in na sodišče za človekove pravice v Strassburgu. Kratene so ti bile osnovne človeške pravice. Mislim, da ti bodo morali za nastalo škodo plačati vsaj 250.000 EUR. Upam, da si dobro in da te njihova odločitev ni preveč pretresla. Drži se in zahtevaj denar, ki ti pripada.

Tidule ::

gruntfürmich je izjavil:

ko je moja kupila zelo znižan potovalni kovček (ki je bil preveč znižan), se niso nič zgovarjali, ampak so rekli če je tako pa ga dobite po tej ceni (čeprav je trgovka rekla da je napačno preveč znižan).
to je potem ta fer odnos.
kako bi bilo če bi moja prišla na blagajno, pa bi ji rekla trgovka da to pa ni prava cena... no, saj se to tudi zgodi da pač čisto narobe določijo ceno. ampak to je neresno.


V fizičnih tgovinah veljajo drugačna pravila. Zdaj ali je to ok ali ne, je stvar druge debate, ampak fizična trgovina je dejansko dolžna prodjat po cenah, ki so na izdelkih.

gruntfürmich ::

Tidule je izjavil:

...fizična trgovina je dejansko dolžna prodjat po cenah, ki so na izdelkih.

spletna pa ne ?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Yossarian ::

Nisem vsega prebral v tej temi, ampak 15 člen Obligacijskega zakonika določa:

Kdaj je pogodba sklenjena

15. člen

Pogodba je sklenjena, ko se pogodbeni stranki sporazumeta o njenih bistvenih sestavinah.


Bistveni sestavini pogodbe sta pri prodajni pogodbi predmet in cena. Glede na to, da so tebi potrdili prejem naročila, si ne morejo privoščiti samodejnega dviga cene, temveč ti morajo dostaviti robo po ceni, katero so ti potrdili. Pri tem še zakona o varstvu potrošnika niti omenil nisem.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Groot ::

Bi bilo veliko bolje če bi prebral celotno temo in ne bi takoj lepil nepotrebnih členov zakona ;)

Yossarian ::

A da je to nepotrebni člen? No, morda pa res.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 487 88 89 90 )

Oddelek: Kaj kupiti
4452853036 (1543) srus
»

Vračilo blaga kupljenega preko interneta? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22756887 (5074) Groot
»

Napačna cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8014675 (7416) stb
»

Mimovrste nateguni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5521406 (17783) Gandalfar

Več podobnih tem