» »

Nadaljevanka Kreditojemalci v švicarskih frankih

Nadaljevanka Kreditojemalci v švicarskih frankih

««
19 / 21
»»

T440 ::

Unilseptij je izjavil:

Se enkrat, svetovalci in kreditojemalci so potrdili, da obstaja tveganje manjsih nihanj tecajev, ki lahko vplivajo na visino kredita oz. obroka. Nihce ni nikogar opozoril niti nihce ni sprejel tveganja, da se tvoj kredit lahko prakticno podvoji niti tega ni mozno spraviti v standardne okvirje kreditne sposobnosti prebivalstva, kjer tudi obstajajo dolocene norme, kot je recimo minorni detajl, koliko ti mora ostati, da seveda lahko ostanes ziv in lahko kredit dejansko odplacujes.

Ne drži.
Svetovalci so na to opozarjali, kreditojemalci pa so to tveganje sprejeli.
Se pa sedaj želijo premisliti, kar je človeško, ni pa pravno dopustno.

LukiYo ::

T440 je izjavil:

Vsak kreditojemalec, ki ima danes (december 2022) še vedno denominiran v švicarskih frankih, naj se resno vpraša kaj čaka. Izgovorov, da se ne konvertira že nekaj časa ni, tudi tisto s kreditno sposobnostjo ne šteje nič, ker gredo banke v primeru konverzij ljudem precej na roko (čeprav jim dejansko ne bi bilo treba, ker vsaka konverzija je za banko direkt minus).


Konverzija je praktično nov kredit. Ne pripada vsem. Samo kreditno sposobnim ter denarjem na zalogi za stroške novega kredita (cenilec, notar, bančni stroški, zavarovanje, itd).

Torej nekdo, ki je vmes postal kreditno nesposoben ali ni imel našparanega denarja za nove stroške, ni imel pogojev za konverzijo.

Ti ljudje so bili že tako na meji, saj jim je banka dala CHF, ker jim v EUR ni hotela dat (dovolj visokega zneska). Torej gre že v štartu za bolj srednjo žalost financ teh ljudi. Ko pa so jim obroki zrasli za "nekaj sto eur na mesec", so vsa razpoložljiva sredstva (za ostale mesečne obveznosti) pošla in sledi snowball effect , niso več kreditno sposobni, zato ne morejo opravit konverzije.

T440 ::

LukiYo je izjavil:

T440 je izjavil:

Vsak kreditojemalec, ki ima danes (december 2022) še vedno denominiran v švicarskih frankih, naj se resno vpraša kaj čaka. Izgovorov, da se ne konvertira že nekaj časa ni, tudi tisto s kreditno sposobnostjo ne šteje nič, ker gredo banke v primeru konverzij ljudem precej na roko (čeprav jim dejansko ne bi bilo treba, ker vsaka konverzija je za banko direkt minus).


Konverzija je praktično nov kredit. Ne pripada vsem. Samo kreditno sposobnim ter denarjem na zalogi za stroške novega kredita (cenilec, notar, bančni stroški, zavarovanje, itd).

Torej nekdo, ki je vmes postal kreditno nesposoben ali ni imel našparanega denarja za nove stroške, ni imel pogojev za konverzijo.

Ti ljudje so bili že tako na meji, saj jim je banka dala CHF, ker jim v EUR ni hotela dat (dovolj visokega zneska). Torej gre že v štartu za bolj srednjo žalost financ teh ljudi. Ko pa so jim obroki zrasli za "nekaj sto eur na mesec", so vsa razpoložljiva sredstva (za ostale mesečne obveznosti) pošla in sledi snowball effect , niso več kreditno sposobni, zato ne morejo opravit konverzije.

Praktično nič od navedenega ne drži, je pa priročen izgovor zato, da kreditojemalci namesto da bi šli na resen sestanek v banko raje pritiskajo na politiko, javnost, zveze potrošnikov, ipd.

LukiYo ::

Torej trdiš, da nekdo, ki je vmes postal brezposeln, lahko dobi kredit v eur za poplačilo chf kredita oziroma tako imenovano konverzijo? Kaj pa tisti z 0 na računu, ki nimajo za visoke stroške novega kredita - tako imenovane konverzije?

Mato989 ::

Ti ljudje so bili že tako na meji, saj jim je banka dala CHF, ker jim v EUR ni hotela dat (dovolj visokega zneska).


Zakaj vedno zavajate?

ONI SO NAVKLJUB TEMU DA NISO BILI SPOSOBNI V 99% VZET EUR kredita (dovolj visokega) šli gemblat in vzet takega kot so ŽELELI ali RABILI v CHF z dodatno zanko okoli vratu imenovano valutno tveganje!

LukiYo je izjavil:

Torej trdiš, da nekdo, ki je vmes postal brezposeln, lahko dobi kredit v eur za poplačilo chf kredita oziroma tako imenovano konverzijo? Kaj pa tisti z 0 na računu, ki nimajo za visoke stroške novega kredita - tako imenovane konverzije?



Taka oseba naj proda hišo in gre živet v najem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

DeeJay ::

Banka ti da vsaj podpisat pogodbo, kjer so tveganja razložena, kazino ti še tega ne da :)
Staviš 10k€ na črno, pade rdeča in jih tožiš, ker ti niso povedal, da lahko vse zgubiš :)

Lahk se tožarte kokr hočte, sam nekak že od samega začetka ni bilo osnove za to. Kdor gembla pač riskira. Če ne zastopiš pogodbe, pripelješ s sabo nekoga, ki ti jo razloži.
Don't f with me.

Mato989 ::

Torej nekdo, ki je vmes postal kreditno nesposoben ali ni imel našparanega denarja za nove stroške, ni imel pogojev za konverzijo.


Ja in kaj zdaj? A zato mora država takega reševat?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LukiYo ::

Mato989 je izjavil:

Torej nekdo, ki je vmes postal kreditno nesposoben ali ni imel našparanega denarja za nove stroške, ni imel pogojev za konverzijo.


Ja in kaj zdaj? A zato mora država takega reševat?


Kje je omenjeno, da bi država koga reševala? Banke bi to reševale, ne država. Še prebral si nisi za kaj se gre. Banke bi morale narest najmanj en korak nazaj in prevzet del stroškov nase, naprimer konvertirat kredite vsem brezpogojno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

user4683 ::

LukiYo je izjavil:

Torej trdiš, da nekdo, ki je vmes postal brezposeln, lahko dobi kredit v eur za poplačilo chf kredita oziroma tako imenovano konverzijo? Kaj pa tisti z 0 na računu, ki nimajo za visoke stroške novega kredita - tako imenovane konverzije?

Koliko je takih? Taki že CHF kredita ne morejo odplačevati.

Če pa se fokusiramo na večino CHF kreditojemalcev, ki imajo še vedno službo - ti so v tem času (od sproščanja menjalnega tečaja) večinoma poplačali že vsaj tretjino kredita (če ga niso vzeli za 30 let ravno en teden pred sproščanjem menjalnega tečaja), večinoma pa vsaj polovico. Ti lahko vzamejo nov kredit, če je potrebno pač na daljše obdobje. Banke imajo tudi možnost pri določenem delu kreditov kreditne pogoje upoštevati malo manj striktno - torej če si sposoben plačevati jurja eur za CHF kredit, boš sposoben plačevati tudi jurja eur novega kredita, tudi če ti uradna kreditna sposobnost tega ne dovoljuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

LukiYo ::

Moj point je, da konverzija ni simple, kot nekateri tu pišejo.

Seveda se da, če ima komitent dovolj sredstev in kreditne sposobnosti, za ostale pa ni konverzije.

user4683 ::

Pa si sploh prebral kaj sem napisal? Ce si sposoben v tem trenutku placevat 1000eur obrok za svicarja, bo banka najverjetneje postampljala tudi nov kredit z jurja obrokom (precej verjetno pa bo obrok nizji in morda daljse obdobje). Kreditna sposobnost gor ali dol, ker imajo banke manevrski prostor pri upostevanju dolocenih pogojev in jim ni v interesu, da cez pol leta, ko bo obrok svicarja morda 1200eur, ratas nezmozen placila.

LukiYo ::

Če se kredit plačuje, še ne pomeni, da je kreditojemalec osebno kreditno sposoben.

Kreditna sposobnost (+ $$$ na računu) so pogoji za konverzijo. Pomeni, da jih nekaj nikoli ni imelo izbire.

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej nekdo, ki je vmes postal kreditno nesposoben ali ni imel našparanega denarja za nove stroške, ni imel pogojev za konverzijo.


Ja in kaj zdaj? A zato mora država takega reševat?


Kje je omenjeno, da bi država koga reševala? Banke bi to reševale, ne država. Še prebral si nisi za kaj se gre. Banke bi morale narest najmanj en korak nazaj in prevzet del stroškov nase, naprimer konvertirat kredite vsem brezpogojno.



Torej zdaj ko je šla OM spremenljiva gor iz -0,5% na 2%+ ali bi torej tudi tu morala banka meni prevzet moje stroške delno in spremenit v fiksni kredit z ugodno OM?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MH0 ::

Mato989 je izjavil:

...
Torej zdaj ko je šla OM spremenljiva gor iz -0,5% na 2%+ ali bi torej tudi tu morala banka meni prevzet moje stroške delno in spremenit v fiksni kredit z ugodno OM?

Odvisno od okoliščin.

LukiYo ::

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej nekdo, ki je vmes postal kreditno nesposoben ali ni imel našparanega denarja za nove stroške, ni imel pogojev za konverzijo.


Ja in kaj zdaj? A zato mora država takega reševat?


Kje je omenjeno, da bi država koga reševala?


Torej zdaj ko je šla OM spremenljiva gor iz -0,5% na 2%+ ali bi torej tudi tu morala banka meni prevzet moje stroške delno in spremenit v fiksni kredit z ugodno OM?


Ti manipulator si zavajal, da naj bi država reševala to situacijo, sedaj pa spreminjaš temo.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Torej zdaj ko je šla OM spremenljiva gor iz -0,5% na 2%+ ali bi torej tudi tu morala banka meni prevzet moje stroške delno in spremenit v fiksni kredit z ugodno OM?

Toži banko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

LukiYo je izjavil:

Če se kredit plačuje, še ne pomeni, da je kreditojemalec osebno kreditno sposoben.

Kreditna sposobnost (+ $$$ na računu) so pogoji za konverzijo. Pomeni, da jih nekaj nikoli ni imelo izbire.

Se enkrat pozorno preberi moja zapisa, mogoce bos opazil del o kreditni (ne)sposobnosti in individualni presoji banke. Ce je folk tako funkcionalno pismen kot nekateri tukaj ni cudno, da imajo taksne probleme. Banke imajo moznost pri 10% kreditih upostevati precej milejse pogoje glede kreditne sposobnosti. Govoriti o "nekaj primerih", ki dejansko so kreditno nesposobni (tudi po milejsih pogojih, ali pa so brez sluzbe) je irelevantno, ker je velika vecina svicarjev sposobnih (ceprav morda na daljsi rok), pa se niso odlocili za konverzijo. En takih je Invictus, ki jamra da so ga nategnili, hkrati pa pravi da ne bo naredil konverzije ker je zadovoljen z banko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

LukiYo ::

Dej ne bluzi s temi ugibanji, kako bi banke lahko zamižale na en uč in konvertirale kreditno nesposobnim plačnikom. Kdor je tolk prepričan v "uredimo konverzijo kreditno nesposobnim" ima zagarantiran biznis, kdo se javi?

user4683 ::

No, ti pa ne bluzi z ugibanjem o tem, kako imajo banke rajsi komitente s spremenljivim (chf) kreditom in z njim tvegajo, da pri doloceni konverziji dejansko ne bodo vec likvidni. Vsaka banka si bo z veseljem znizala tveganje in jim fiksirala (refinancirala) kredit, ne pa da cez eno leto ko svicar skoci se za 10% koncajo z nepremicnino na bilancah. In dejstvo je, da vecina bi si ga lahko refinancirala, pa si ga ni.

Unilseptij ::

Lepo, da imas vse te natancne in konkretne informacije... ne vem, zakaj ne vprasajo tebe, namesto da se vlacijo po sodiscih in parlamentu :).

In seveda, ko bo EURIBOR 10%+ bodo tudi tisti z variabilno obrestno mero zaceli jamrati... in spet bodo tekle debate ali je to prav ali ne in ali je mozno nekomu, ki je ze tako do konca zapufan, neomejeno povecevati obroke, ceprav je doloceno tveganje (ne pa tako visoko!) prevzel.

10% letna OM pomeni, da 100k v 10 letih preplacas vec kot dvojno v primerjavi z nicelno OM! In ECB vam seveda zvisuje OM v boju z "inflacijo", pri cemer seveda prikladno poskrbijo, da financne institucije ne prevzamejo nobenih tveganj in dalje sluzijo na plecih ljudi. Ce se pa nasi vrli bankirji slucajno ustejejo, jim pa seveda davkoplacevalci rade volje priskocimo na pomoc, posebej tisti, ki so jim ali jim bodo banke vse pobrale, ker ne bodo mogli odplacevati.

Zgodovina sprememb…

LukiYo ::

Ti romantiziraš banke, jaz govorim dejstva: Za konverzijo iz CHF v EUR moraš bit kreditno sposoben in imeti dovolj denarja. Dosti jih ni več, ker so za plačevanje vedno višjih obrokov že zastavili po eno roko in eno nogo. Na internetu si najdi kako vlogo za konverzijo kredita in preberi pogoje ter izkušnje ljudi, ki so poskušali.

user4683 ::

Zakaj se vlacijo po sodiscu in parlamentu? Ker bi radi se naprej spekulirali in dobili nazaj neko razliko, ki so jo placali zaradi lastne neumnosti in/ali spekulativnosti.

Unilseptij ::

kaksne spekulativnosti, boze mili... to so bili standardni produkti bank, ki so jih oglasevale in ponujale na veliko. Ce pa so to res bili spekulativni produkti, potem so pa banke se toliko bolj krive, ker so jih sploh ponujale kot del rednega poslovanja, ne pa pac kot spekulativne in visoko tvegane produkte. Ce je kdo spekuliral so bile to banke.... posameznik je pac vzel tisto, kar je bilo ceneje in ne vem, kako ga lahko zato obsojas.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Tudi krediti s spremenljivo obrestno mero so cenejsi, pa imas ogromno ljudi, ki na 20+ let rajsi ne spekuliraji in so igrali bolj varno karto s fiksnim kreditom. Kdor je bil zaveden in mu ni bilo predstavljeno valutno tveganje ima moznost sodisca, ne pa da vsi ostali resujemo te "zavedence".

LukiYo ::

Ah kje, Slovenci so barabe, tuje banke so jim želele le pomagat, ko jim niso dale kredita v EUR.

Ti ljudje nalašč špekuirajo in zavlačujejo s konverzijo, čeprav bi se morali le zglasiti v poslovalnici, ker jim želijo tuje banke pomagat.

Pustmo malenkosti, da rabijo plačat to isto banko še enkrat, pa cenilca in notarja, pa da morajo bit dobro situirani po desettisočih eur neplaniranih preplačil, drugače jih tuje banke pošljejo v k...c

Unilseptij ::

vsi s(m)o bili zavedeni, ker nihce ni vedel, da je tveganje tako visoko... podobno velja konec koncev tudi za variabilno OM, ko enkrat zadeva gre cez neko normalno mejo.

Gre za paradoks v logiki bank, ki ga ni mogoce odpraviti z levo roko... Pojasnilna dolznost banke je bila, da predstavi tveganja na realen in lahko razumljiv nacin. V mojem primeru je to zgledalo tako, da je pac svetovalec rekel, da tecaj lahko pac niha par procentov in je to to. Podobno je rekla tudi notarka.
Ce bi meni svetovalec rekel, da se mi bo 30-letni kredit po dobrih dveh letih odplacevanja podvojil, bi ga seveda poslal nekam. Ker tega ni rekel niti pricakoval nihce, ni posteno ljudi oznacevati za spekulante. Je pa zelo mozno in po mojem tudi nujno, da banke, ki kot dobro poucene stranke niso realno ocenile in predstavile tveganj, za to prevzamejo odgovornost in del financnega bremena. In to je konec koncev vse, kar tukaj zelimo povedati.

user4683 ::

Torej si kredit v svicarjih vzel priblizno leta 2012 in si nisi uspel pogledati kako je razmerje chf/eur nihalo par let pred tem? (za vec kot 30% v stirih letih)

Se strinjam, financno pismenost bi morali uvesti v srednji soli za vsaj dve leti.

Unilseptij ::

vzel sem leta 2008, malo preden so jih potem prenehali ponujati. 2012 takega kredita nisi mogel vec dobiti. In v letih pred 2008 tecaj ni hudo nihal.

Invictus ::

Imeti bi morali PRAVE hipotekarne kredite, to pomeni, ko ti banka zapleni nepremičlnino, ji nisi NIČ več dolžan.

Pa takih ekscesev bank ne bi bilo, ker bi folk preprosto nehal plačevati, banka bi zaplenila, kredit bi bil zaključen, pol naj se pa banka jebe z nepremičnino in neodplačanim kreditom.

Unilseptij je izjavil:

vzel sem leta 2008, malo preden so jih potem prenehali ponujati. 2012 takega kredita nisi mogel vec dobiti. In v letih pred 2008 tecaj ni hudo nihal.

Je nihal v mejah normale. Ne pa da naraste CHF za 60%.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

user4683 ::

Unilseptij je izjavil:

vzel sem leta 2008, malo preden so jih potem prenehali ponujati. 2012 takega kredita nisi mogel vec dobiti. In v letih pred 2008 tecaj ni hudo nihal.

Se opravicujem, nihal je "samo" za 10%. In to naceloma navzdol (v "pravo smer" za kreditojemalce).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Pat_MaGroin ::

No, kolega je hotel spremenit Švicarja v EUR, ampak ni bil več kreditno sposoben. Verjamem, da ni bil edini.

Unilseptij ::

user4683 je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

vzel sem leta 2008, malo preden so jih potem prenehali ponujati. 2012 takega kredita nisi mogel vec dobiti. In v letih pred 2008 tecaj ni hudo nihal.

Se opravicujem, nihal je "samo" za 10%. In to naceloma navzdol (v "pravo smer" za kreditojemalce).

tako je, in mnogo bancnih svetovalcev tega ni pozabilo "omeniti"... ceprav se posteno povedano ne spomnim, kaj tocno je tip klobasal v mojem primeru, ker sem seveda videl samo kes in nekje nekoc lastno stanovanje.

Jaz sem konvertiral v EUR leta 2013, ko je skoda ze bila narejena... in potrjujem, da to ni kar tako in gre v bistvu za novo kreditno pogodbo z vsemi stroski in pogoji, ki veljajo za normalno posojilo.

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

Ja, ampak point je, da ti leta 2012 nisi bil kreditno sposoben za to, kar si pol s Švicarjem nabavil, a razumeš to.

LukiYo ::

Pat_MaGroin je izjavil:

No, kolega je hotel spremenit Švicarja v EUR, ampak ni bil več kreditno sposoben. Verjamem, da ni bil edini.


"Nemogoče", bodo sedaj zagovarjali ljubljenčki teh bank (oz bečki konjušari).

Unilseptij ::

ja, razumem... saj zato pravim, da to ni bilo nekaj samoumevnega in veliko ljudi enostavno ni izpolnjevalo pogojev za konverzijo. Jaz sem pac jih, ampak to je bilo bolj zaradi srecnih okoliscin, kot pa neke premisljene akcije.

OneYellow ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ja, ampak point je, da ti leta 2012 nisi bil kreditno sposoben za to, kar si pol s Švicarjem nabavil, a razumeš to.


Ampak isti problem je z obrestnimi merami. Pol leta nazaj si lahko bil kreditno sposoben ob 2%OM, danes pa ne nujno več.

Invictus ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ja, ampak point je, da ti leta 2012 nisi bil kreditno sposoben za to, kar si pol s Švicarjem nabavil, a razumeš to.

Saj to trobimo že ves čas, pa niste funkcionalno pismeni.

Za EUR kredit bi dobil 15 milijonov, za CHF sem dobil 20 milijonov SIT. Za 15 si dobil garsonjero, mogoce enosobno, za 20 2 sobno stanovanje.

Zato je folk vzel CHF...

OneYellow je izjavil:


Ampak isti problem je z obrestnimi merami. Pol leta nazaj si lahko bil kreditno sposoben ob 2%OM, danes pa ne nujno več.

Obrestna mera nima veze z kreditno spoosbnostjo, ima pa z višino kredita, ki ti ga banka da. Ob istem obroku... Zna biti včasih premalo za želje ali potrebe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

LukiYo ::

Banke so obljubljale, citiram: konverzijo brez stroškov konverzije...ob tem posebno pozornost namenjale socialno ogroženim iz dohodkovno šibkejših skupin in jim omogočale skrbno ter individualno obravnavo.

Realnost: No, kolega je hotel spremenit Švicarja v EUR, ampak ni bil več kreditno sposoben.

Tisti, ki pa so preživeli 60% dvig glavnice s plusom na računu in poravnanimi vsemi obveznostmi, bodo pa lahko spremenili v EUR ampak še enkrat šli skozi celoten postopek in plačali notarja, cenilca in vse bančne stroške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Pat_MaGroin ::

Invictus je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Ja, ampak point je, da ti leta 2012 nisi bil kreditno sposoben za to, kar si pol s Švicarjem nabavil, a razumeš to.

Saj to trobimo že ves čas, pa niste funkcionalno pismeni.

Za EUR kredit bi dobil 15 milijonov, za CHF sem dobil 20 milijonov SIT. Za 15 si dobil garsonjero, mogoce enosobno, za 20 2 sobno stanovanje.

Zato je folk vzel CHF...

OneYellow je izjavil:


Ampak isti problem je z obrestnimi merami. Pol leta nazaj si lahko bil kreditno sposoben ob 2%OM, danes pa ne nujno več.

Obrestna mera nima veze z kreditno spoosbnostjo, ima pa z višino kredita, ki ti ga banka da. Ob istem obroku... Zna biti včasih premalo za želje ali potrebe.


Saj. Takrat si bil car, ostali EUR jemalci pa budale. Pa sej to vemo. Pogoltnost. Zdaj pa je, kar je. Jokate.

OneYellow ::

Invictus je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Ja, ampak point je, da ti leta 2012 nisi bil kreditno sposoben za to, kar si pol s Švicarjem nabavil, a razumeš to.

Saj to trobimo že ves čas, pa niste funkcionalno pismeni.

Za EUR kredit bi dobil 15 milijonov, za CHF sem dobil 20 milijonov SIT. Za 15 si dobil garsonjero, mogoce enosobno, za 20 2 sobno stanovanje.

Zato je folk vzel CHF...

OneYellow je izjavil:


Ampak isti problem je z obrestnimi merami. Pol leta nazaj si lahko bil kreditno sposoben ob 2%OM, danes pa ne nujno več.

Obrestna mera nima veze z kreditno spoosbnostjo, ima pa z višino kredita, ki ti ga banka da. Ob istem obroku... Zna biti včasih premalo za želje ali potrebe.


Preberi še enkrat svoj zadnji odstavek, pa razmisli če ni to identično CHF situaciji. :)

Unilseptij ::

tudi OM ima veze... kot receno: nekdo, ki je vzel 100k z nicelnim EURIBOR (0%) + 2%, bo cez eno leto, verjetno ze prej, placeval EURIBOR (10%) + 2% = 12% OM in bo placal v 10 letih dvakrat vec, kot je pricakoval ob sklenitvi. To velja za posojilo z variabilno OM.

Zgodovina sprememb…

redtech ::

EURIBOR 10% = bankrot parih držav na južnem delu EU :)

joze67 ::

Ghost7 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Nekaj podobnega kot:
Kupiš avtodom in med vožnjo po avtocesti nastaviš tempomat, vstaneš izza volana, pa greš kuhat kavo. Če se zaletiš, ali lahko tožiš proizvajalca, ker ni napisal, da se med vožnjo ne sme kuhat kave?

To se je dejansko zgodilo... Ni se zaletel, ampak je zletel s ceste in razsul "barako" na kolesih. To ni mit, tip, ki je to naredil, je tožbo dobil.
Lahko povezavo do tožbe? Ker iskanje po ključnih besedah prinese različne zadetke, enkrat je kava, drugič sendvič, vedno pa je na koncu izmišljena zgodba.
Nima veze s švicarji, samo če se nihče ne spotakne ob take trditve, pomagajo širiti mite in laži v prihodnosti. Ker Google to najde, ChatGPT se tega nauči, Ghost7 povzame in to živi dalje.

WizzardOfOZ ::

user4683 je izjavil:

No, ti pa ne bluzi z ugibanjem o tem, kako imajo banke rajsi komitente s spremenljivim (chf) kreditom in z njim tvegajo, da pri doloceni konverziji dejansko ne bodo vec likvidni. Vsaka banka si bo z veseljem znizala tveganje in jim fiksirala (refinancirala) kredit, ne pa da cez eno leto ko svicar skoci se za 10% koncajo z nepremicnino na bilancah. In dejstvo je, da vecina bi si ga lahko refinancirala, pa si ga ni.


Banke imajo rade komitente, ki redno plačujejo obroke. Kakšen je kredit jim je vseeno. So v ceno vkalkuliral tudi izgube, verjemi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

user4683 ::

Tako zelo dobro kalkulirajo, da je tudi njih presenetila poteza SNB. Exactly, vseeno jim je kak kredit je. Jih prakticno nic ne stane, ce nekomu refinancirajo kredit. Stane pa jih, ce tak komitent postane nelikviden, ce gre obrok gor se za 30%. Zato so tudi zelo kmalu zacele pozivati komitente naj premislijo o refinanciranju.

starfotr ::

Če si preveč priden te banka pokliče in ti reče, da ni treba predčasno odplačevat. Da si za tisti denar raje kaj lepega privošči. Mhm, seveda.

Invictus ::

starfotr je izjavil:

Če si preveč priden te banka pokliče in ti reče, da ni treba predčasno odplačevat. Da si za tisti denar raje kaj lepega privošči. Mhm, seveda.

Ja, ko sem jaz prišel predčasno odplačat kredit, so začeli takoj mutiti. Sam sem imel čas, pa ni bilo panike...

Zdaj sem brez pufa...

Je tista svetovalka kar malo čudno gledala odkod "kmetu" v trenirki kot sem bil jaz, 150k keša...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

feryz ::

Nima kaj čudno gledati. Tako jaz uletim v petzvezdični hotel. Tam sami kravatarji s postrežčki, jaz pa v trenirki, s hofer vrečko, v kateri imam par gat in zobno ščetko.
Razlika je, da od kravatarjev ne dobijo nič, jaz pa stisnem vsakemu, ki me ogovori, nekaj v roko.

Kar se švicarjev tiče ... zanimivo mi je, da banke več deset ali več sto jurjev talajo bedakom, ki niti osnovnega razumevanja nimajo. JPD included.
Stari 30, 40, 50 let in se jim niti sanja ne o denarju.
Res zanimivo.

Invictus ::

Banke dajejo kredit tistim, ki imajo denar. Revežom, ki ga nimajo, ga ne dajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

starfotr ::

Še pred nedavnim so metali denar za vsakim, ki je šel mimo. Na pol zastonj.
««
19 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29472180 (18528) Lonsarg
»

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18226826 (15836) CyberPunk
»

Kredit vezan na švicarske franke (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1693257133 (144285) perci
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418140 (15676) 3p
»

prenos stanovanjskega kredita iz CHF v EUR

Oddelek: Loža
317767 (3744) samotest

Več podobnih tem