» »

Začetek na Interactive brokers (ETF)

Začetek na Interactive brokers (ETF)

RatedR ::

Pozdravljeni,
je tu kdo, ki uporablja portal IBKR in gor seveda trejda s kakšnimi ETF-i? Sam začenjam v tej smeri, moj cilj je dolgoročno varčevati (10 let+) brez izstopanja in z dokupi enega in istega ETFa vsak mesec.
Imam več kratkih vprašanj (predvsem za malo bolj izkušene), samo da potrdim tisto kar sem sam prebral in da kakšno stvar razjasnim k je preveč specifična za Googlat + ker imajo različna pravila za US in EU.

Najraje vidim, da bi po točkah odgovorili:
1.) Kako ste minimiziral feeje?
2.) Plačati moraš 10$ commissionov vsak mesec, ne glede na aktivnost?
3.) Če mate manj kot X mesečni balance, plačaš še en fee? slika
4.) Za vraga ne najdem kako nastavit, da želim met akumulacijski ETF, kjer se mi mesečno reinvestirajo dividende?
5.) Po čem se navigiram na teh seznamih ko iščem indekse, ki sledijo S&P500? Malo me zmede, ker so vezani na S&P500, hkrati imajo pa različne cene in oznake zraven.
6.) Precej sem se fokusiral na S&P500, bi bil mogoče boljši kakšen MSCI world ali pa NASDAQ?
7.) Vaše osebne izkušnje, lahko tud najbolj basic, kaj biti previden?

Strpnost dobrodošla! Hvala :D
  • spremenilo: RatedR ()

Ales19 ::

Pozdravljeni.
tudi jaz sem na začetku trgovanja s ETF na Interactive Brokers. Odprl sem si računa za IBKR (za družinski in podračun svoj individualni). Trenutno imam pravico (permission) za kupovenje "Stock". želim kupiti svetovne akumulacijske ETF.
Želel sem kupiti:
iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)
ISIN IE00B4L5Y983, WKN A0RPWH

Xtrackers MSCI World UCITS ETF 1C
ISIN IE00BJ0KDQ92, WKN A1XB5U

žal mi nikakor ne uspe izpeljati transakcije. ne vem ali je problem, da sta ameriška (in ga evropejci ne moremo kupovat) ali nimam pravih pravic (permission) za kupovanje ETFov ali kupujem preko napačnega accounta (individual ali svetovalni družinski). ali mi lahko kdo od bolj izkušenih svetuje... če slučajno nista evropska... kateri evropski ETF-i so primerljivi? če nimam pravih pravic... katere si moram odpreti za kupovanje ETF?

hvala vnaprej za pomoč in lep pozdrav

WaterBoy ::

SP500 ne vem če gre kupovati v Eu, saj nima nečesa. Sem pozabil kako se že reče
To je kar lahko:
https://www.justetf.com/en/etf-profile.... sxr8

sloxl8 ::

1) do 3) Kolikor vem, IB ne obračunava več inactivity fee-ja.
4) Accu ETF-ja ne nastavljaš, ampak je ta definiran s specifično kodo. Preveri na justetf.com, kateri so accumulating.
5) ETF poišči na justetf.com in v iskalnik na IB vnesi štirimestno kodo ETFja (npr. VUSA). Razlike med različnimi vnosi so v valuti in borzi, kjer ETF kotira.
6) Odvisno od tvojih preferenc. Pazi, ker imata Vanguard in MSCI različne letne fee-je in različno donosnost. Sam imam te: EMIM, IWDA in VWCE (vsi accumulating).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181163 (4382) onka
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144446 (9149) Thomxy
»

Davek na akumulirane ETF-je (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513613 (9465) zelenizmaj

Več podobnih tem