» »

Pijača cedevita

Pijača cedevita

«
1
2

Sharp999 ::

Ena izmed bolj priljubljenih brezalkoholnih pijač. Ali se vam zdi zdrava, v normalnih količinah dnevno? cca 3 kozarce 200ml recimo...Ali vsbeuje kakšne zdrave vitamine ali je vse bolj kot ne privlečeno za nos...

l0g1t3ch ::

Cukr in barvila.

Od kozarca na dan te ne bo konec, kake koristi pa tudi ne bo.

feryz ::

Cukr pač, drugega malo ali nič.
Če si genetsko ok, se kar nalivaj.

IgorCardanof ::

Sem bil tudi sam presenečen nad tem koliko sladkorja je notri. Praktično samo sladkor.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

feryz ::

Kaj pa naj bi bilo? Moka? Nekaj mora napolniti vrečko.

IgorCardanof ::

Sem živel v prepričanju, da je "zdrava" pijača. Ima pa 90g sladkorjev na 100g.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

V-i-p ::

Tule je ena gospodična super razložila, samo je pa treba prebrat do konca ;).
https://oopsi.si/ali-je-cedevita-res-na...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Xserces ::

Jaz imam ta problem če spijem preveč tega da zbolim. 1 kozarec oziroma ena doza kot je napisano na vreči od cedevite še gre... Če jo več pa zbolim. Probano 5x :)) Tako da se jst tega ne dotikam več.
Požrem lah vse kar leze pa nebom bolan ampak cedevita me pa cist podre
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Unchancy ::

Ja, kitajski vitamini in kup cukra, to mora biti res zelo zdravo...
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

tilen03 ::

Jaz jo pijem poleti in izključno zaradi tega, ker te samo pri Cedeviti v gostilni ne gledajo grdo, ko jim poveš, da hočeš imeti pol litra vode zraven.

Če hočeš imeti "zdravo" okusno sladko pijačo, glej tradicionalne pijače, ki so jih pili pred Coca Colo: kombuča, ruski kvas itn. Ampak, te pijači niso tako sladke, kot je zahodni standard, niti ne smejo biti. In to je dobra stvar. Beži od zahodnega standarda količine sladkorja.
Glede vitaminov pa:

DamijanD ::

tilen alternativa je limonada (moje naročilo:"limonada, brez cukra in slamce")

Machete ::

S 1000x prešpricano in konzervirano limono.. :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stara mama ::

Ja pol pa najboljš, da sam vzgojiš svoje sadje, ga sprešaš in potem to piješ.
.....aja, kje sem že to vidu?

gruntfürmich ::

nimate keša za normalne sokove?
ah ta revna drhal...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

Ki tudi niso pojem zdravja. Voda, pa je. Potem se pa vprašaš koliko vsebuje raznih *cidov.

Ganon ::

Najbolj priljubljenih? :)) Kako lahko piješ to brozgo? Kot je že nekdo omenil, gora sladkorja in barvila. Najslabše možno.

Webmojster ::

IgorCardanof je izjavil:

Sem živel v prepričanju, da je "zdrava" pijača. Ima pa 90g sladkorjev na 100g.


To pa se verjetno motiš :)

c3p0 ::

Tega smo kot deca spili na hektolitre. Dejansko smo mislili, da gre za zdravo pijačo.

Webmojster ::

Webmojster je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Sem živel v prepričanju, da je "zdrava" pijača. Ima pa 90g sladkorjev na 100g.


To pa se verjetno motiš :)


Ughh... vidim en podatek o 84g cukra na 100g. Groza :(

Invictus ::

Pa kaj spiješ 100g naenkrat. Ko pa požrež 100 gramsko čokolado, pa gre takoj 50g cukra...

Drama s cedevito...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unchancy ::

Webmojster je izjavil:

Webmojster je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Sem živel v prepričanju, da je "zdrava" pijača. Ima pa 90g sladkorjev na 100g.


To pa se verjetno motiš :)


Ughh... vidim en podatek o 84g cukra na 100g. Groza :(

Nč bat, zdaj ko bojo prebrali naše zgražanje, bojo naredili varianto brez sladkorja - z zdravilnimi umetnimi sladili (po možnosti made in China kot vitamini).
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

krempelj ::

tilen03 je izjavil:

Jaz jo pijem poleti in izključno zaradi tega, ker te samo pri Cedeviti v gostilni ne gledajo grdo, ko jim poveš, da hočeš imeti pol litra vode zraven.

Če hočeš imeti "zdravo" okusno sladko pijačo, glej tradicionalne pijače, ki so jih pili pred Coca Colo: kombuča, ruski kvas itn. Ampak, te pijači niso tako sladke, kot je zahodni standard, niti ne smejo biti. In to je dobra stvar. Beži od zahodnega standarda količine sladkorja.
Glede vitaminov pa:



:)):)):)):)):)):)):)) Ze tako prevec zalivamo polja... :))

Webmojster je izjavil:

Webmojster je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Sem živel v prepričanju, da je "zdrava" pijača. Ima pa 90g sladkorjev na 100g.


To pa se verjetno motiš :)


Ughh... vidim en podatek o 84g cukra na 100g. Groza :(


Preracunaj na kolicino pijace, ki jo dobis iz tistih 100g in pa "sadni" jogurt poglej :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

jocoj ::

Tisti dve žlički, ki sta priporočeni na dan, je ravno toliko sladkorja, kot bi spil dva deci 100% soka, ki je mimogrede narejen iz koncentrata. Da ne primerjamo s kakršnokoli drugo gazirano ali negazirano sadno pijačo.
Voda in nesladkan čaj, če imaš paranojo pred sladkorjem.

krempelj ::

jocoj je izjavil:

Tisti dve žlički, ki sta priporočeni na dan, je ravno toliko sladkorja, kot bi spil dva deci 100% soka, ki je mimogrede narejen iz koncentrata. Da ne primerjamo s kakršnokoli drugo gazirano ali negazirano sadno pijačo.
Voda in nesladkan čaj, če imaš paranojo pred sladkorjem.


Pa lastni urin zjutraj... baje je ful zdravo :) Na zacetku "fitness professional":

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

gruntfürmich ::

2 žlički cedevite si jst privoščim zjutraj, da mi da malo energije, preden grem v službo. popoldan pa občasno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Smrekar1 ::

Sharp999 je izjavil:

Ena izmed bolj priljubljenih brezalkoholnih pijač. Ali se vam zdi zdrava, v normalnih količinah dnevno? cca 3 kozarce 200ml recimo...Ali vsbeuje kakšne zdrave vitamine ali je vse bolj kot ne privlečeno za nos...


Sestavine poglej. Največja sestavina praška je sladkor. Vitamine ima tudi, ampak nič pretresljivega. Bolj kot ne gre za marketing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

PacificBlue ::

Raje izberite pijače z naravnim sladilom stevio, če ste že tako zasvojeni s cukrom.

IL_DIAVOLO ::

Raje naravni sok in mineralna voda, ce se naveličaš vode.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

IgorCardanof ::

PacificBlue je izjavil:

Raje izberite pijače z naravnim sladilom stevio, če ste že tako zasvojeni s cukrom.


Stevia ni dobrega okusa :/
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

energetik ::

Smrekar1 je izjavil:

Sharp999 je izjavil:

Ena izmed bolj priljubljenih brezalkoholnih pijač. Ali se vam zdi zdrava, v normalnih količinah dnevno? cca 3 kozarce 200ml recimo...Ali vsbeuje kakšne zdrave vitamine ali je vse bolj kot ne privlečeno za nos...


Sestavine poglej. Največja sestavina praška je sladkor. Vitamine ima tudi, ampak nič pretresljivega. Bolj kot ne gre za marketing.

Če si zmešaš po navodilih, kot je dnevna doza, je cukra zelo malo. Jaz si jo zjutraj zmiksam z nekje 1/2 količine, potem dejansko dobiš športni napitek z nekje 6% cukra, pa še kakšen vitamin zraven. Nič pretresljivega, če spiješ tega 2 deci.

Machete ::

stara mama je izjavil:

Ja pol pa najboljš, da sam vzgojiš svoje sadje, ga sprešaš in potem to piješ.
.....aja, kje sem že to vidu?


Ja saj večino ga :]
S cedevito pa radensko si pa fanto anredim za sem pa tja po kakem teku.
ps: na Visu si si še dve leti nazaj lahko si nabral na tone prvoklasnih 'divjih' limon, potem pa jih je nekdo začel odkupovati in jih je skoraj nemogoče še dobiti oz. kupiti, ker jim plača res doro ceno in so jih celo pregovorno leni domačini začeli pobirat s tal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Smrekar1 ::

energetik je izjavil:


Če si zmešaš po navodilih, kot je dnevna doza, je cukra zelo malo. Jaz si jo zjutraj zmiksam z nekje 1/2 količine, potem dejansko dobiš športni napitek z nekje 6% cukra, pa še kakšen vitamin zraven. Nič pretresljivega, če spiješ tega 2 deci.


Kot športni napitek za 2 dl dnevno ni nič slabega, a tudi ne nič posebnega.

6bt9hmDwY ::

Navadno, ko zmešaš vse skupaj (tudi sirupe), je res not 5-15% sladkorja, odvisno od koncentracije. Če ni sladkor, je pa kak drug hec, morda še slabši, ne vem. Tudi sirupi - recimo, je 99% cuker, ko zmešaš 1:10, spet 10% glede na popito.

Edina prav reč je voda ali pa nesladkan sadni čaj.
Koliko od nas se drži tega? Zagotovo premalo.

ToniT ::

Naboljši je bil Flavoraid - imel si oranžen (zelen ali vijoličen) jezik.
Še zmeraj smo živi...

 Ovitek!

Ovitek!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

l0g1t3ch ::

gruntfürmich je izjavil:

nimate keša za normalne sokove?
ah ta revna drhal...


Ti pa še nisi pil cedevite v gostilni ane :D

Miki N ::

ToniT je izjavil:

Naboljši je bil Flavoraid - imel si oranžen (zelen ali vijoličen) jezik.
Še zmeraj smo živi...


Jim Jones se ne bi strinjal!

https://www.vox.com/2015/5/23/8647095/k...

dexterboy ::

tilen03 je izjavil:

Jaz jo pijem poleti in izključno zaradi tega, ker te samo pri Cedeviti v gostilni ne gledajo grdo, ko jim poveš, da hočeš imeti pol litra vode zraven. Če hočeš imeti "zdravo" okusno sladko pijačo, glej tradicionalne pijače, ki so jih pili pred Coca Colo: kombuča, ruski kvas itn. Ampak, te pijači niso tako sladke, kot je zahodni standard, niti ne smejo biti. In to je dobra stvar. Beži od zahodnega standarda količine sladkorja. Glede vitaminov pa:


:) :D :))
Elektroliti, a?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

l0g1t3ch ::

l0g1t3ch je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

nimate keša za normalne sokove?
ah ta revna drhal...


Ti pa še nisi pil cedevite v gostilni ane :D


No verjetno si sicer mislil cedevito, ki jo pripraviš doma, tista je verjetno res poceni.

Medtem ko v gostilni se prodaja po ceni suhega zlata, poleti smo šli z mularijo na bližnji hrib, daleč najdražja pijača je bila 3dcl vode in vrečka z 10(?) grami cedevite. :))
Instant zaslužek za gostinca.

Dražje kot 0,5L piva ali 2dcl jabolčnega soka :D

TehDucky ::

Kaj pa kakšna alternativa?

Npr. imam doma oraketo in cedevito, pa mi na pamet ne pride, da bi si to zjutraj zmešal. Najraje imam skodelico kvalitetnega zelenega čaja, ne rabim niti sladkati in pa 3 dl vode.

Občasno, ko pridem iz službe (2x na mesec) si naredim eno mešanico tega in sem potem spet dober za nekaj časa.

Aja pa ko je en omenil limonado v gostilni, dejansko jo jaz vedno naročim ali pa v hladnih dnevih čaj zato, da ne izpadem preveč čudno, če bi samo vodo naročil. Si jo potem še vedno lahko naknadno naročim.

3 eur za kozarec cedevite v gostilni je tudi meni bosa. Za enako ali manjšo ceno dobim lokalno craft pivo.

hamez66 ::

Kater zeleni čaj pa piješ? Jih je malo morje, z različnimi načeloma pozitivnimi učinki predvsem na možgane... No jaz pijem šipek/hibiskus čaj, ki pa ni zelen :D Drugače pa ja, čaj je super pijača, čist malo ga posladkaš in je tako dober oz boljši od močno sladkanih pijač.

l0g1t3ch ::

Voda in zeleni čaj.
Drugega skoraj ne pijem doma. Vse brez kakega dodanega cukra.

Smrekar1 ::

hamez66 je izjavil:

Kater zeleni čaj pa piješ?


Osebno še najraje China gunpowder, navaden sušen zeleni čaj brez dodatkov.

issak ::

Jaz jo včasih vzamem na bicikel če grem na daljšo vožnjo, za reden vnos sladkorja (energije). Letos sem kupil eno majhno dozo pa je imam še pol, pred tem je nisem pil več let.

> v normalnih količinah dnevno? cca 3 kozarce 200ml recimo

Ja toliko nekako je vzamem na kolo - ca 700ml, ampak veliko manj dozirane kot priporoča recept na embalaži. Je res da bi lahko pil tudi sladko vodo z limono, bi bila verjeno še boljega okusa. Da bi pil cedevito za užitek mi ravno ni.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

wcpapir ::

c3p0 je izjavil:

Tega smo kot deca spili na hektolitre. Dejansko smo mislili, da gre za zdravo pijačo.

Sigurno pa bolje da ste pili cedevito kot kakšno poceni soda pijačo.

V-i-p ::

l0g1t3ch je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

nimate keša za normalne sokove?
ah ta revna drhal...


Ti pa še nisi pil cedevite v gostilni ane :D


No verjetno si sicer mislil cedevito, ki jo pripraviš doma, tista je verjetno res poceni.

Medtem ko v gostilni se prodaja po ceni suhega zlata, poleti smo šli z mularijo na bližnji hrib, daleč najdražja pijača je bila 3dcl vode in vrečka z 10(?) grami cedevite. :))
Instant zaslužek za gostinca.

Dražje kot 0,5L piva ali 2dcl jabolčnega soka :D

19g ima vrečica in KZ Metlika jo gostincem proda po 0,54€ na vrečico, vklučno z davkom :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

l0g1t3ch ::

Gugl na hitro pravi da je kila cedevite slabih 6€.

Očitno so tele male vrečice zlata jama za proizvajalca in gostinca. Prvi proda isto količino za petkratnik cene (minus strošek pakiranja), drugi pa kasira 3€ da natoči kozarec vode iz pipe in zravn priloži vrečko.

IgorCardanof ::

Ja zagotov je to ena izmed pijač, ki ima največji ROI.
Malo dela in zelo velika marža.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Furbo ::

PacificBlue je izjavil:

Raje izberite pijače z naravnim sladilom stevio, če ste že tako zasvojeni s cukrom.

Katero tako pa dobim vsepovsod, kot cedevito?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PacificBlue ::

Po pravici povedano niti ne maram cedevite, ker imam potem tak čuden lepljiv okus na zobeh. Včasih si kupim kakšno tabletko za raztopit, pa še to vem da nima ravno efekta. Drugače pa voda, pa čaji..pa tudi doma imam še dve leti staran jabolčni sok, ki ga noče zmanjkat:).

c3p0 ::

wcpapir je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Tega smo kot deca spili na hektolitre. Dejansko smo mislili, da gre za zdravo pijačo.

Sigurno pa bolje da ste pili cedevito kot kakšno poceni soda pijačo.


Nekaj bolje gotovo. Se spomnim v taki rjavi mali plastenki je bila, najprej le okus pomaranča, nato še limona.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270457 (21958) xyz248
»

zaspanost, neenergičnost...kava itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415392 (10480) siddharta42
»

Sok za razredčit vs. normaln sok

Oddelek: Loža
475813 (4252) RejZoR
»

Katera pijača vas najbolj odžeja... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9213703 (11564) energetik
»

Šumeče tablete brez vitaminov/mineralov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11114089 (11540) Jst

Več podobnih tem