» »

Pijača cedevita

Pijača cedevita

1
2
»

PacificBlue ::

Furbo je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Raje izberite pijače z naravnim sladilom stevio, če ste že tako zasvojeni s cukrom.

Katero tako pa dobim vsepovsod, kot cedevito?


Recimo slisal se že za bolero, ne vem pa a se da dobit povsod.

Unchancy ::

energetik je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Sharp999 je izjavil:

Ena izmed bolj priljubljenih brezalkoholnih pijač. Ali se vam zdi zdrava, v normalnih količinah dnevno? cca 3 kozarce 200ml recimo...Ali vsbeuje kakšne zdrave vitamine ali je vse bolj kot ne privlečeno za nos...


Sestavine poglej. Največja sestavina praška je sladkor. Vitamine ima tudi, ampak nič pretresljivega. Bolj kot ne gre za marketing.

Če si zmešaš po navodilih, kot je dnevna doza, je cukra zelo malo. Jaz si jo zjutraj zmiksam z nekje 1/2 količine, potem dejansko dobiš športni napitek z nekje 6% cukra, pa še kakšen vitamin zraven. Nič pretresljivega, če spiješ tega 2 deci.


In kdo od tistih, ki to pije, spije samo 2 deci na dan? Za žejo je voda.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

feryz ::

TehDucky je izjavil:

Kaj pa kakšna alternativa?
Alternativo jaz uživam.
Ožamem eno limono in pomarančo ali dve. Vode dodam toliko da tisti ročni ožemalnik operem, se pravi pol deci recimo.
In to spijem. Parkrat na dan.

Unchancy ::

feryz je izjavil:

TehDucky je izjavil:

Kaj pa kakšna alternativa?
Alternativo jaz uživam.
Ožamem eno limono in pomarančo ali dve. Vode dodam toliko da tisti ročni ožemalnik operem, se pravi pol deci recimo.
In to spijem. Parkrat na dan.

Zdej pa vemo, zakaj se te korona boji. A to lastno flaširano vodo nucaš?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

feryz ::

Nah. Tisto je strup, ne voda.
Ampak ljudem se dopade, pa naj jo pijejo. Verjetno jih tudi cedevita ne moti. Sploh če so celi platoji gratis. Vzameš in piješ.
Definitivno je ceneje od limon ali pomaranč.

Unchancy ::

feryz je izjavil:

Nah. Tisto je strup, ne voda.
Ampak ljudem se dopade, pa naj jo pijejo. Verjetno jih tudi cedevita ne moti. Sploh če so celi platoji gratis. Vzameš in piješ.
Definitivno je ceneje od limon ali pomaranč.

Sej, kako lahko to z mikroplastiko kontaminirano sranje ponujaš ljudem? >:D
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

6bt9hmDwY ::

Feryz, na daleč izgleda kot da sploh ne planiraš umreti nikdar.
:))

feryz ::

Saj sem napisal, da jo ne ponujam. Jo kar sami pajsnejo. Jaz jo samo kupim in paleto v kot postavim. Potem pa počasi izgine.
Jaz imam equa flaško in si vodo v sekretu točim. V službi. Je bolj užitno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Unchancy ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Feryz, na daleč izgleda kot da sploh ne planiraš umreti nikdar.
:))

To je skrajno narobe, tako ni bilo mišljeno. Ga bo treba pocepit ene štirikrat.>:D
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

feryz ::

Ej, sem se v soboto pocepil tako, da ni bilo ničemur podobno. Je mogla tamala zafiro peljat domov. Kar je bil problem, ker so bile moje govorne sposobnosti blizu nule. Ona pa ni glih vajena takih strojev.

Unchancy ::

feryz je izjavil:

Ej, sem se v soboto pocepil tako, da ni bilo ničemur podobno. Je mogla tamala zafiro peljat domov. Kar je bil problem, ker so bile moje govorne sposobnosti blizu nule. Ona pa ni glih vajena takih strojev.

Single malt cepivo?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

feryz ::

Nope, refošk in njegova žlahta. Me je presenetilo, resnično iznenada.
Ampak šele nekje pri koncu tretje flaše. Do takrat sem bil kot nov.

Seveda izključno domača, ekološka varianta.
Tisto iz Hoferja in kompanije, je žlahta cedevite. Produkt kemične industrije.

PacificBlue ::

Men od vseh vin najbolj cviček sede, od enega kletarja iz dolenjskega. Tako, če si žejen:). Ostalo je bolj meh..preveč sladko ali pa ne najbolj pitno.

6bt9hmDwY ::

feryz je izjavil:

Nope, refošk in njegova žlahta.

No, saj pa Feryz ne more biti slab človek... Dobro no, ni popoln, ampak prioritete ima pa prave. Škoda, da ni Štajerc, bi se jaz poleg njegovih nemških Zefir slikal za instagram, da bi se malo slehernikom prikupil :-)

🍷

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

Seveda izključno domača, ekološka varianta.

to vsak reče, ko pa greš gledat njegovo klet in postopek, pa raje zaviješ v trgovino... ampak ok, če ne veš ne boli. sploh če verjameš vsakemu polpismenemu kmetavzu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FrRoSt ::

Sharp999 je izjavil:

Ena izmed bolj priljubljenih brezalkoholnih pijač. Ali se vam zdi zdrava, v normalnih količinah dnevno? cca 3 kozarce 200ml recimo...Ali vsbeuje kakšne zdrave vitamine ali je vse bolj kot ne privlečeno za nos...


Sintetični vitamini! 8-)
Imaš tudi slovensko izpeljanko: ABCvita ali nekaj takega!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

svecka ::

Sharp999 je izjavil:

Ena izmed bolj priljubljenih brezalkoholnih pijač. Ali se vam zdi zdrava, v normalnih količinah dnevno? cca 3 kozarce 200ml recimo...Ali vsbeuje kakšne zdrave vitamine ali je vse bolj kot ne privlečeno za nos...


Cedevita = 70% sladkorja na 100g. Tako da, kot da bi sladkor jedel na žlico. Piše tud na embalaži ;)

widj3098dj32 ::

Sharp999 je izjavil:

Ena izmed bolj priljubljenih brezalkoholnih pijač. Ali se vam zdi zdrava, v normalnih količinah dnevno? cca 3 kozarce 200ml recimo...Ali vsbeuje kakšne zdrave vitamine ali je vse bolj kot ne privlečeno za nos...

Kolegica mela probleme s pekocim zrelom, si pa je mesala hardkor mesanico. Osebno jo pijem rad ampak hudo razredceno - tisti paketek ki ga dobis v gostilni zmesano s 3-5dc.

Mare2 ::

Obstoja tudi Cedevita Light. Nisem pa gledal sestavine.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Ben Dover ::

Mare2 je izjavil:

Obstoja tudi Cedevita Light. Nisem pa gledal sestavine.


Aspartam njami

Ganon ::

svecka je izjavil:

Sharp999 je izjavil:

Ena izmed bolj priljubljenih brezalkoholnih pijač. Ali se vam zdi zdrava, v normalnih količinah dnevno? cca 3 kozarce 200ml recimo...Ali vsbeuje kakšne zdrave vitamine ali je vse bolj kot ne privlečeno za nos...


Cedevita = 70% sladkorja na 100g. Tako da, kot da bi sladkor jedel na žlico. Piše tud na embalaži ;)


Cedevita vsebuje 84% sladkorja.

IgorCardanof ::

Ganon je izjavil:

svecka je izjavil:

Sharp999 je izjavil:

Ena izmed bolj priljubljenih brezalkoholnih pijač. Ali se vam zdi zdrava, v normalnih količinah dnevno? cca 3 kozarce 200ml recimo...Ali vsbeuje kakšne zdrave vitamine ali je vse bolj kot ne privlečeno za nos...


Cedevita = 70% sladkorja na 100g. Tako da, kot da bi sladkor jedel na žlico. Piše tud na embalaži ;)


Cedevita vsebuje 84% sladkorja.


Moja cedevita z okusom bezga in limone, ki sem jo kupil kak mesec nazaj ima 90g na 100g produkta.

A ma kdo še več?:))
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Miki N ::

Itak, da je sam cuker, samo priporočena količina je kao 2 žlički na 3 deci "jedanput dnevno"- to je potem pri 90% ene 18g OH strupa - kar je približno isto sranje kot večina ostalih "osvežujočih" pijač.

energetik ::

Recept je 19g praška na 2,5dl. Meni absolutno preveč koncentrirano. Jaz dam tam 10g, zjutraj da mi malo možgani zalaufajo pa da kak vitamin dobim.
Nadalje preko dneva izključno voda/čaj/kava, vse nesladkano.

issak ::

energetik je izjavil:

pa da kak vitamin dobim.


Raje pojej mandarino, bo več koristi.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

stroj66684 ::

Ben Dover je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Obstoja tudi Cedevita Light. Nisem pa gledal sestavine.


Aspartam njami


Prav na to sem hotel opozoriti. Enako je kot pri coca coli in cocta če je light je aspartam. Čeprav pri cedeviti light ni aspartam so pa druga umetna sladila, ki so bolj škodljiva kot navaden sladkor. Drugi problem ja sintetični vitamini, ker so slabše topni.
Obstaja naraven sladkor stevia, ki pa ni škodljiv. Vendar bora biti nerafiniran.

IL_DIAVOLO ::

Rabim vitamine in vzame cedevito in kako sumeco tableto not 8-)

Sadje jej porkamadona.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

pozimi vzamem vsak dan eno supradyn tableto in a-voglov slamnik. to je to.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

gruntfürmich je izjavil:

pozimi vzamem vsak dan eno supradyn tableto in a-voglov slamnik. to je to.


buahahha. In ti se norca delaš iz kripta... Ej boomer, ledvice ti bo skurilo s temi šumečimi vsak dan.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

feryz ::

Paše k pecivu. Kemija se s kemijo izbija.

gruntfürmich ::

ni šumeča, temveč samo tableta.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

IgorCardanof je izjavil:

Ganon je izjavil:

svecka je izjavil:

Sharp999 je izjavil:

Ena izmed bolj priljubljenih brezalkoholnih pijač. Ali se vam zdi zdrava, v normalnih količinah dnevno? cca 3 kozarce 200ml recimo...Ali vsbeuje kakšne zdrave vitamine ali je vse bolj kot ne privlečeno za nos...


Cedevita = 70% sladkorja na 100g. Tako da, kot da bi sladkor jedel na žlico. Piše tud na embalaži ;)


Cedevita vsebuje 84% sladkorja.


Moja cedevita z okusom bezga in limone, ki sem jo kupil kak mesec nazaj ima 90g na 100g produkta.

A ma kdo še več?:))


Mene bolj skrbi tistih ostalih 10%, kaj je šele tam not? Vitaminov vseh skup je morda za gram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

energetik ::

c3p0 je izjavil:

Mene bolj skrbi tistih ostalih 10%, kaj je šele tam not? Vitaminov vseh skup je morda za gram.
Glede na napisa na moji vrečki cedevite, je ostalih 10% citronska kislina in soda bikarbona. Pa 1% NaCl.

issak ::

http://www.ninamvseeno.org/izdelki.aspx...

Cedevita niti ni tako grozna, klasičen okus "limona" vsebuje poleg sladkorja:
E300 - askorbinska kislina, E330 - citronska kislina, E375 - niacin, E414 - gumi arabikum

Tisti Boleroti ki so se zgoraj omenjali so večji strup, polni barvil in sladil.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

111111111111 ::

Poglejte tale krasni novi nateg. Kilske cedevite se ne da več dobiti.

Dobi se pa 900g, ki pa ima seveda konkretno večjo ceno. Do sedaj se je kg cedevite gibal med 5,75€ in 5,85€ na kg.

Sedaj pa je cena 6,49€/kg. Seveda pa so v trgovini prefinjeno izvedli nateg, kjer je nova vrečka cedevite, cena postavljena na 5,84€, samo da ni več cel kilogram.
https://www.spar.si/online/cedevita-pom...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

msms ::

Kakšen je šele nateg, ko greš na čaj v kafano, pa daš za jeben čaj 2,5€. 3deci vroče vode in čajna vrečka iz Lidla vredna točno 5 centov.

IL_DIAVOLO ::

V gostilni se pije alkohol ali kofe. Brezalkoholni napitki so predragi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

V-i-p ::

Ciframož, brž naroči :))). https://mita.si/izdelek/cedevita-rdeca-...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ben Dover ::

V-i-p je izjavil:

Ciframož, brž naroči :))). https://mita.si/izdelek/cedevita-rdeca-...


Rok uporabe:
16. 5. 2022

:))

V-i-p ::

Ja in kaj bo pravilno skladiščeni Cedeviti v prahu? Jaz sem enkrat v kafani dubu Cedevito ene pol leta čez rok, pa še migam :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

AdaTezusova ::

Parkrat poskusil ze zdavnaj, iz firbca, ker so drugi masovno pili to pijaco, pa sem si rekel, mora ze bit nekaj na tem, ko jo vsi pijejo. Se danes ne vem, zakaj so jo toliko pili, pa berem tukaj komentarje in se mi zdi, da nekateri zarad tega, ker so bili mnenja, da je zdrava, Torej zarad reklame verjetno, ki je poudarjala vitamin c.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

V-i-p je izjavil:

Ciframož, brž naroči :))). https://mita.si/izdelek/cedevita-rdeca-...

HEh, ni oranžna. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

AdaTezusova ::

msms je izjavil:

Kakšen je šele nateg, ko greš na čaj v kafano, pa daš za jeben čaj 2,5€. 3deci vroče vode in čajna vrečka iz Lidla vredna točno 5 centov.

Spet odvisno, katera lokacija, ambient, standard itd. Ni fora v tem, da kupis v trgovini za 5 centov in pripravis doma. Fora je, da gres ven v lokal, pa placas eno ceno, samo da si tam. Lokal stane, prav tako natakar stane, kuhanje stanje, se prav storitev, plus ambient, to je vse vsteto v ceno, placa se tudi vzdusje, uzivanje v tem.

Furbo ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

V gostilni se pije alkohol ali kofe. Brezalkoholni napitki so predragi.

Po kakšni logiki? Kofeta še manj dobiš, kot ne vem cedevite.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ganon ::

111111111111 je izjavil:

Poglejte tale krasni novi nateg. Kilske cedevite se ne da več dobiti.

Dobi se pa 900g, ki pa ima seveda konkretno večjo ceno. Do sedaj se je kg cedevite gibal med 5,75€ in 5,85€ na kg.

Sedaj pa je cena 6,49€/kg. Seveda pa so v trgovini prefinjeno izvedli nateg, kjer je nova vrečka cedevite, cena postavljena na 5,84€, samo da ni več cel kilogram.
https://www.spar.si/online/cedevita-pom...


Devetkrat ceneje:

https://www.spar.si/online/kristalni-be...

jocoj ::

:))

Hrvaška: Cedevita z isto ceno, a za desetino manjša
11.02.2022
Izdelki v trgovinah se zaradi podražitev hrane in energentov na Hrvaškem niso začeli le dražiti, ampak očitno tudi manjšati, povzema STA (Slovenska tiskovna agencija).

Bralec časnika Jutarnji list je tako opozoril na primer cedevite, ki se ji sicer ni dvignila cena, se ji je pa zato zmanjšala embalaža. Brezalkoholni napitek cedevita je bil v trgovinah doslej na voljo v 200-gramskem in kilogramskem pakiranju. Medtem ko je 200-gramsko pakiranje še vedno na voljo, pa kilogramsko pakiranje začenja izginjati s trgovskih polic.

Kot je Jutarnji list opozoril bralec, ga je zamenjalo 900-gramsko pakiranje. To pomeni, da lahko iz večjega pakiranja cedevite zdaj pripravimo 11,5 litra napitka in ne več 13 litrov kot doslej.

Zanimivo je, opozarja Jutarnji list, da se - čeprav je vsebine v novi embalaži za desetino manj - cena izdelka ni temu ustrezno znižala.

Ta namreč ostaja ista, kot je bila. V hrvaškem Konzumu tako stane 39,99 kune oziroma 5,3 evra, v DM 39,90 kune, v nekaterih drugih trgovinah pa se je, kot so opozorili nekateri bralci, celo dvignila na 42,90 kune.

"Novo pakiranje cedevite je nekoliko drugačno od starega, za informacije o ceni pa se morate obrniti na proizvajalca," so se na poizvedovanje Jutarnjega lista odzvali v Konzumu. Iz Atlantik grupe, ki proizvaja cedevito, odgovora medtem niso dobili.

starfotr ::

PacificBlue je izjavil:

Raje izberite pijače z naravnim sladilom stevio, če ste že tako zasvojeni s cukrom.


Samo stran od vseh teh sladil. Navaden sladkor ali pa nič. Vsi te nadomestki so en drek.

Wolfie ::

Glej s pozitivne strani. Lahko bi bilo še slabše - da zmanjšajo pakungo in še podražijo!

jocoj je izjavil:

:))

Hrvaška: Cedevita z isto ceno, a za desetino manjša
11.02.2022
Izdelki v trgovinah se zaradi podražitev hrane in energentov na Hrvaškem niso začeli le dražiti, ampak očitno tudi manjšati, povzema STA (Slovenska tiskovna agencija).

Bralec časnika Jutarnji list je tako opozoril na primer cedevite, ki se ji sicer ni dvignila cena, se ji je pa zato zmanjšala embalaža. Brezalkoholni napitek cedevita je bil v trgovinah doslej na voljo v 200-gramskem in kilogramskem pakiranju. Medtem ko je 200-gramsko pakiranje še vedno na voljo, pa kilogramsko pakiranje začenja izginjati s trgovskih polic.

Kot je Jutarnji list opozoril bralec, ga je zamenjalo 900-gramsko pakiranje. To pomeni, da lahko iz večjega pakiranja cedevite zdaj pripravimo 11,5 litra napitka in ne več 13 litrov kot doslej.

Zanimivo je, opozarja Jutarnji list, da se - čeprav je vsebine v novi embalaži za desetino manj - cena izdelka ni temu ustrezno znižala.

Ta namreč ostaja ista, kot je bila. V hrvaškem Konzumu tako stane 39,99 kune oziroma 5,3 evra, v DM 39,90 kune, v nekaterih drugih trgovinah pa se je, kot so opozorili nekateri bralci, celo dvignila na 42,90 kune.

"Novo pakiranje cedevite je nekoliko drugačno od starega, za informacije o ceni pa se morate obrniti na proizvajalca," so se na poizvedovanje Jutarnjega lista odzvali v Konzumu. Iz Atlantik grupe, ki proizvaja cedevito, odgovora medtem niso dobili.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270821 (22322) xyz248
»

zaspanost, neenergičnost...kava itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415446 (10534) siddharta42
»

Sok za razredčit vs. normaln sok

Oddelek: Loža
475840 (4279) RejZoR
»

Katera pijača vas najbolj odžeja... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9213784 (11645) energetik
»

Šumeče tablete brez vitaminov/mineralov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11114133 (11584) Jst

Več podobnih tem