» »

Katera pijača vas najbolj odžeja...

Katera pijača vas najbolj odžeja...

1
2
»

PecenkA ::

Za odžejanje pijem vodo. Tudi kak nesladkan čaj se najde vmes.

Buggy ::

martincek1 je izjavil:

jype je izjavil:

A z bezgov sok mislite na šabeso, al je to kaj drugega?


Šabesa ja, pri nas se temu reče malinovec. :)


pri nas pa se je to strogo locilo:

bezgov sirup - je pac koncentrat bezgovega soka, ki se razmesa z vodo in nima mehurckov

sabesa - doma narejena pijaca iz bezga, ki ima naravni CO2, stara mama je delalo to v vedrih, ki so par dni stali pokriti z bezgovimi cvetovi, limono ,kisom, sladkor in mislim da se malo kvasa ter ostale skrivne sestavine, da je potem to moziralo. Potem se je usteknelicilo in marsikateri flasi je tudi zamasek ven vrglo...lahko bi temu rekel scwepess bitter lemon - home made :D

jype ::

Kako pa narediš bezgov sirup, če ne tko kot si napisal pri šabesi?

kihc ::

Verjetno misli iz zrelih bezgovih jagod. Samo kolikor vem bezgove jagode že v majhnih količinah povzročajo drisko :D
x

Aston_11 ::

kihc je izjavil:

Verjetno misli iz zrelih bezgovih jagod. Samo kolikor vem bezgove jagode že v majhnih količinah povzročajo drisko :D


Ne vem, če. Mi smo delali bezgov sirup iz jagod in ni bilo nobenemu nič.

Buggy ::

jype je izjavil:

Kako pa narediš bezgov sirup, če ne tko kot si napisal pri šabesi?


sirup kot sirup...cvetovi in veliko sladkorja da dobis gost koncentrat so osnova ostalo po zelji pa ta sirup oz. koncentrat tudi nikoli ne bo imel mehurckov :D

Mipe ::

Voda najbolj odžeja. Karkoli drugega je samo stvar okusa.

Oberyn ::

Pravi zeleni čaj, vroč, vsakič sveže pripravljen. Doma to pijem 3-4 krat na dan, 6 dcl vsaka runda. Dodatno pa, če je potreba, sveže iztisnjena grenivka, podaljšana do pol litra z vodo.
Pri outdoor aktivnostih voda, pri večjih naporih pa obvezno iso star.
Pir mi tud paše, ampak to ni za žejo, pač pa zaradi učinkov in druženja. Nikoli ga ne pijem sam.

mr1two ::

Bezgov sok mi doma delamo iz cvetov- to staramama počne- nekaj časa se to namaka, potem se to zakuha skupaj s cukrom, na koncu se doda še citronska kislina. Se pa zadeva jasno meša z vodo- se pravi je v bistvu bezgov sirup. Meni je dober, vendar mora biti dovolj kisel. Mama je pa poskusla isto zadevo naredit iz melise- tudi super zadeva :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

PacificBlue ::

Kako pa narediš bezgov sirup, če ne tko kot si napisal pri šabesi?


Bezgov sirup se naredi iz zrelih jagod, ki zrastejo iz cvetov. Naredis ga pa podobno kot vsak drug sirup..s prekuhavanjem in dodajanjem sladkorja, obstajajo v bistvu taksne posode, ki so namenjeje za kuhanje sirupa.

jype ::

Ja, mi nismo tega nikoli delali, vedno je bila šabesa iz cvetov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Buggy ()

Buggy ::

jype je izjavil:

Ja, mi nismo tega nikoli delali, vedno je bila šabesa iz cvetov.


sabesa kot sabesa je iz cvetov in se ne prekuhava in ima mehurcke:

%C5%A0abesa @ Wikipedia

bezgov sirup pa je pac sirup, ki je lahko iz cvetov, jagod oz. karkoli si zamisljis, ko delas pac kakrsenkoli sirup, ki pa ne mozira ampak je prekuhan in zacukran.


P.S: jebemti jype zakaj imas predlagaj izbris...falil sem citiraj, kako preklicem to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

jype ::

Buggy> P.S: jebemti jype zakaj imas predlagaj izbris...falil sem citiraj, kako preklicem to?

Ne moreš, pa nič za to. Ne jemljem osebno :)

Avenger ::

Za žejo je samo voda, ali pa razredčen zeleni čaj 1:1, brez sladkorja. Vse ostalo je kategorija "drugo" Cocacola, Kokta, sokovi itd. so zame sladkarije v tekoči obliki.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jype ::

Avenger> razredčen zeleni čaj 1:1

Kako pa to zgleda? :)

korenje3 ::

po moje un kupljen zeleni čaj z 9% sladkorja, ki ga razredči da dobi 4,5% sladkorja ;)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Bananovec ::

Wow, preseneč nad tem, da vas odžeja pivo/radler. Pivo ali radler te samo napihneta, tako da ne moreš več piti. Sam lahko potrdim, da me niti 2 litra piva ne odžejata, medtem ko me liter vode že.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Mipe ::

Saj, na pir prisegajo samo neuki, ki bi radi izpadli kul.

mr1two ::

Radler mene osebno zagifta. Presladek je in odkar se mi je malo polil po gumi v avtomobilu(ono ki pride po tleh- tepih) in je bil madež še pol leta po politju(polilo se je tisto, ki je ostalo v piksni)... No, recimo da ga od takrat spijem veliko manj.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Avenger ::

jype je izjavil:

Avenger> razredčen zeleni čaj 1:1

Kako pa to zgleda? :)


Jaz ga vedno delam z eno zvrhano žličko gunpowderja (v kroglice zvit) v eni skodelici (ker menda ni dobro pit preveč tega in sem si to postavil za zgornjo mejo), ko je gotov v večjo posodo dodam še 1 skodelico vode, nato gre vse skup v flašo in je čaj mlačen torej idealen za odžejat. Itak bi blo isto če bi delal švoh čaj ampak bi moral potem čakat da se ohladi... :D Čaj, oziroma liste potem uporabim še enkrat.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

blackbfm ::

Za žejo je samo voda, ali pa razredčen zeleni čaj 1:1, brez sladkorja. Vse ostalo je kategorija "drugo" Cocacola, Kokta, sokovi itd. so zame sladkarije v tekoči obliki.


če si res zdehidriran je verjetno boljše karkoli drugega kot čista voda brez vsega...

martincek1 ::

+ sol

Vanadium ::

Obična voda iz pipe, uni mali radleri iz hofera 0.33, Schweppes bitter lemon, kaka mrzla mineralna, pa še kaj bi se našlo

jype ::

Avenger> Jaz ga vedno delam z eno zvrhano žličko gunpowderja (v kroglice zvit) v eni skodelici (ker menda ni dobro pit preveč tega in sem si to postavil za zgornjo mejo), ko je gotov v večjo posodo dodam še 1 skodelico vode, nato gre vse skup v flašo in je čaj mlačen torej idealen za odžejat. Itak bi blo isto če bi delal švoh čaj ampak bi moral potem čakat da se ohladi... :D Čaj, oziroma liste potem uporabim še enkrat.

Aha, se pravi to ni neka natančna mera. Pač "gorenjski" zeleni čaj. Ni švoh. Če te slučajno premočenga prepiha in se te loteva prehlad toplo priporočam tudi naribat ingver v krop in pustit, pride odličen čaj za vroče, pa tudi mrzle dni.

premak ::

Stari ljudje pravijo da za delat je fajn dodat malenkost kisa v vodo. Recimo šilce kisa v 1,5L. S kisom nisem poskusil, z malenkost vina pa super odžeja.

celada ::

voda

kdaj pa kdaj pa zapaše radler lemon, vsi ostali so krepko presladki

zuz3k ::

kak vam je pa malt breskev (laško)? a poznate/pijete to?
Life is a psychological game.

GoodSatanist ::

Od Malta sem probal jabolko in ananas. Boljši je jabolko. Kak je pa breskev pa ne vem.

Malt (Laško) mi je drugače ful dober, dober pa mi je tudi Bavaria-breskev.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

hoferjev 100% juice pure fruits mešan z vodo...1dcl soka in 4dcl vode.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Fave ::

- ingverjeva voda
- bezgov sirup z naribanim ingverjem
- 2 dcl tonika + 3 dcl vode
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Venum ::

Mrzla voda!
Včasih tut zelo malo sladkan ledeni čaj al pa tut sirup.

Invictus ::

Voda. Čista seveda ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

francek1 ::

zuz3k je izjavil:

kak vam je pa malt breskev (laško)? a poznate/pijete to?

Breskov Malt je odličen; ampak čez Hoferjev ledeni čaj iz breskve ga pa ni; ravno prav sladek in odličnega okusa!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

pegasus ::

Aston_11 je izjavil:

Voda odžeja, sem pa imel zaradi preveč vode že take krče - na poti z biciklom iz GO v PO zmanjkalo pijače v Wajdowščini, pa sem pil vodo do Razdrtega... NI bilo dela telesa, ki ga ni pritisnil krč, kot da bi z zapičenimi vilami narezen vlekel...

Overdose vode je eden najbolj bolečih načinov za se predčasno spravit na oni svet ... če je kdo za sadomazo samomor, priporočam nekaj čez 4l destilirane vode, učinek zagotovljen ...

Zato se izogibam pitju čiste vode v večjih količinah, vedno dam kaj notr ... ali čaj, ali malinovec, cedevito, karkoli, sam da ni čista voda. Kaj pa najbolj odžeja? 0,5 mleko :)

gendale ::

rabiš mal več kot 4l
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Isotropic ::

zakaj pa bolece?

celada ::

Isotropic je izjavil:

zakaj pa bolece?


Od krčov do glavobolov, vse maš takrt.

Water intoxication @ Wikipedia

jype ::

gendale> rabiš mal več kot 4l

Destilirane niti ne.

iso2000 ::

1. VODA
2. PIVO


Pa še ena zanimivost:

gendale ::

jype je izjavil:

gendale> rabiš mal več kot 4l

Destilirane niti ne.

za podgane je ld50 90ml/kg, za ljudi ap dvomim, da imamo dovolj vzorcev, da bi povedali točen ld50 :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

STASI ::

gendale je izjavil:

jype je izjavil:

gendale> rabiš mal več kot 4l

Destilirane niti ne.

za podgane je ld50 90ml/kg, za ljudi ap dvomim, da imamo dovolj vzorcev, da bi povedali točen ld50 :)

IIRC imajo podgane podoben metabolizem kot ljudje in zato so primerljive z nami.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Matheeew ::

Voda in nesladkani (ne sadni) čaj.

energetik ::

Ob manjših obremenitvah/mirovanju čista voda, ob večjih, kjer izšvicaš par litrov vode/dan, voda z dodatkom ščepca soli oziroma izotonik. Ali Isostar ali pa zmiksam sam (~6% cukra v vodi, ščepec soli, sok 1 limone/pomaranče v 1L vode).
Načeloma dobiš podobno, če 100% sadni sok redčiš 1:1 z vodo, kar ponavadi pijem v gostilni po celodnevni turi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Red bull vs. druge energetske pijače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7219160 (11205) Jst
»

Prodaja bezgovega sirupa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15219114 (9153) veroniq525
»

bezeg in čebele...

Oddelek: Loža
153133 (2684) Pyr0Beast
»

Najljubša hrana, pijača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114445 (12796) gzibret
»

Katera je vaša najljubša pijača? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13315000 (11948) Kaličopko

Več podobnih tem