» »

Iz ZDA v Slovenijo?

Iz ZDA v Slovenijo?

Golden eye ::

Zadeva je pa taka. V ZDA imam frenda ki bi mi poslal paket, ki je težak okol 25 kg. Poslal bi mi ga brezvrednosti (zastojn). Koliko bi potem jest plačal carine??

andrej ::

tukaj lahko nastanejo tezave. ceprav bi ti dobil to zastonj bi vseeno moral placat carino glede na samo vrednost paketa. Vcasih se to da lepo znizat tak da pogledas kaksne so cene za to zadevo na ebayu in on to potem gor napise, ali pa se kaksno manjso vrednost. Vsekakor pa naj bo gori vrednost. Magari simbolicna! Ce ne bo nobene vrednosti bos mogo nasi carini dostavljat neke dokumente kolko je zadeva v resnici vredna....

Golden eye ::

1. A pol če bi napisal da je vrednost recimo 15.000 sit ($75). Kok bi potem plačal vseh stroškov pošiljanja?>:D
2. Kaj pa če bi mi že prijatelj (pošiljatelj) plačal carino? Kako bi bilo potem s stroški? :\

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

Golden eye,ker sem že dobil paket iz ZDA(procesor,novi) ti lahko povem postopek kakšen je bil pri meni. Na paketu nobene vrednosti izdelka,zato dobim obrazec od carine,da moram napisat vrednost blaga da ga lahko carinijo. napisal sem tako vrednost(5000sit), da se ni rablo carinit in nisem mel nobenih stroškov. Kolega pa ti lahko pošlje keš za carino,a carino boš plačal vseeno ti. Zapomni pa si da paket odprejo,tako da če se boš preveč zlagal glede vrednosti pošiljke se zna zgodit,da boš mel resne probleme. Aja pa če je kaj novega,naj ti kolega račun raje v pismu posebej pošlje,ker pisma ne odpirajo.

andrej ::

najboljsi nacin je, da mas notri kao racun, za manj kot 10.000 SIT. Tocne tarife ne vem na pamet. Davek je tudi odvisen. mislim da placas okoli 10% davka in potem se 20% DDV-ja...

Lahko ti tudi on vse placa. Potem je gori na paketu kako DDP oznaka, kar pomeni, da posiljatelj placa vse stroske od carine do davka. Sicer ne vem kako to gre za fizicne osebe, ker sem na tak nacin delal samo s podjetji.

Glede na to, da pa ma tvoja zadeva 25 KG pa lahko pricakujes kar velike stroske posiljanja. mogoce bi se ti bolj splacalo, da da ta paket nekomu, ki gre z letalom pa on to nese na letako kar je ceneje kot ce uporabis neko podjetje... seveda pa moras dobit nekoga, ki bo ravno zdaj letel...

Dr_M ::

ddv bos placu 20% + 20-25% (nevem tocn) carine.ce dubis preko poste mors placat te dajatve ne glede na vrednost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina pri darilu iz Kitajske

Oddelek: Loža
405913 (3188) Daliborg
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499563 (54424) Mare2

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094075 (70940) Tilen
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395556 (4443) mlav

Več podobnih tem