» »

40EUR kazni zaradi “blinkanja”

40EUR kazni zaradi “blinkanja”

noob96 ::

Ali je že kdo v Sloveniji kdaj prejel kazen od policajev zaradi “blinkanja”?

Ponoči so ob cesti stali policaji in sem dvema voziloma ki sta se pripeljala nasproti “poblinkal” oz. “Požmrkal”.

Policaja sta se peljala za mano in mi napisala 40€ kazni po ZPRCP 70. clen, 3.odstavek

Ful bi se rad pritožil pa ne vem kako postopati

PacificBlue ::

Ne počni tega, vsaj če so policaji v bližini..ker potem se zgodi tole.

Zdaj je ze prepozno, lahko bi pa policajem rekel, ko sta te ustavila, da si videl ježa na cesti in si hotel sam opozorit nasproti vozeča voznika.

111111111111 ::

Plačaj 20€ in pojdi dalje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Tidule ::

Najprej si razčisti na podlagi česa točno bi se rad pritožil. Uporaba svetlobnih signalov, kamor sodi blinkanje je prekršek, če v dani situaciji nisi bil ogrožen ti ali nasproti vozeči. In ne, to da bi lahko kdorkoli od vas plačal kazen za prehitro vožnjop bo težko prikazat kot neposredno grožnjo.

Ganon ::

Tidule je izjavil:

Najprej si razčisti na podlagi česa točno bi se rad pritožil.


"Ne bodo oni mene, jim bom že pokazal!"

harvey ::

Ganon je izjavil:



"Ne bodo oni mene, jim bom že pokazal!"

To je vedno odlična osnova za pritožbe.:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

lonewolf_ ::

Drugič pa daj z meglenkami, ni tolk opazno.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

kuall ::

mene je en zadnjič rešil z blinkanjem.
70 omejitev, kjer grem 100 ponavadi. ne bi bilo veliko kazni, ampak vseeno.

PacificBlue ::

Važen je namen.:))

joze67 ::

noob96 je izjavil:

Ali je že kdo v Sloveniji kdaj prejel kazen od policajev zaradi “blinkanja”?
Vem za take - torej: da.

d4vid ::

Ja glej, si pa nasproti vozečim prišparal nekaj denarja, pa ne samo tistima dvema, ampak še komu za njima.

Jebiga, naredil si prekršek, dobili so te. Plačaj 20€, pa se ne sekiraj. To je drobiž.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

stara mama ::

Vem za take ja. Nekateri policaji so alergični na blinkanje.

fikus_ ::

kuall je izjavil:

mene je en zadnjič rešil z blinkanjem.
70 omejitev, kjer grem 100 ponavadi. ne bi bilo veliko kazni, ampak vseeno.


Daj nobu tistih 40€, da ne bo jamral, ti si jih itak prišparal, ker so ti drugi poblinkali, da nisi prehitro pripeljal.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hipertija ::

fikus_ je izjavil:

kuall je izjavil:

mene je en zadnjič rešil z blinkanjem.
70 omejitev, kjer grem 100 ponavadi. ne bi bilo veliko kazni, ampak vseeno.


Daj nobu tistih 40€, da ne bo jamral, ti si jih itak prišparal, ker so ti drugi poblinkali, da nisi prehitro pripeljal.

in je krog sklenjen :D
Bratranc je pred leti "žmural" policajem, ki so se peljali nasproti... mislil da je civil avto :) so se obrnili, pihal, pregled opreme in opozorilo.
Prekle za kurnk

paraboŁa ::

Ne zapenjaj se za tak drobiž in blinkaj dalje. Me je rešilo že nekajkrat, sam počnem isto. In ne, ne vozim objestno ;)

kixs ::

Reces, da si opozoril na nevarnost na cesti. Kar zaseda tudi je.

mihor ::

stara mama je izjavil:

Vem za take ja. Nekateri policaji so alergični na blinkanje.

ACAB. Kot rečeno, za 20 eur se ne sekiraš in plačaš, naslednjič pa še bolj besno blinkaš. :) Jaz vedno blinkam a me prašiči k sreči še niso ustavili zaradi tega.

MIHAc27 ::

Blinkanje, da so policaji žal res ni dovoljeno.

Me pa zanima, zakaj za stacionarne radarje mora nujno biti prej tudi tabla, da je radar, za mobilne verzije pa ne?

mihor ::

MIHAc27 je izjavil:

Blinkanje, da so policaji žal res ni dovoljeno.

Me pa zanima, zakaj za stacionarne radarje mora nujno biti prej tudi tabla, da je radar, za mobilne verzije pa ne?


Kdaj pa je bila naša zakonodaja še logična?

zobnik ::

V zadnjih dneh majo večj nadzor, rabjo evre.

ParaEagle ::

Jaz sem včasih trobil in blendal kot nor kdorkoli me je oviral. Ampak zdaj sem se pa povsem odvadil. Vmes sem imel še eno fazo kjer sem samo blendal, če je kdo res hogal prehitevalni pas.
Ampak zdaj sem se pa tudi že naučil, da pač nimajo vsi tako hitrih avtov ali ne želijo potrošiti vsega bencina med prehitevanjem tovornjaka in pač počakam da gredo mimo 120. Pa še to jaz kadar je le možno čakam kulturno na desnem pasu, ne pa da jim vozim po levem za ritjo.

Za 100 na 70 jaz ne rabim nobenega da mi blenda, ker sem se sam odločil da bom šel tolk. Če bi šel 120 na 70 sem se pa pač odločil reskirati izpit, kaj to nasproti vozeče briga.

LukiYo ::

Kazen, ker si opozarjal druge, da naj zmanjšajo hitrost - makes sense.

V resnici užaljeni, ker si jim manjšal normo tisti večer. Banda.

Sodelavca so v Makedoniji ustavili 2x na nekem odseku z nalašč omejenimi 30 km/h. Drugim je povedal, da je že plačal prvim za ta prekršek. Nato so policaji z lučkami leteli (podobno kot za OPjem) vendar na ta-prve policaje (konkurenca).

Ta z ježom je dobra ja.

radmansdorf ::

Pritoži se in v obrazložitev napiši, da s tem pomagaš k umirjanju prometa, tako kot policaji ane. Oni so ti pač zgled.
Sej ne merijo hitrosti zaradi denarja. Ali pač???

Oberyn ::

Opozorilo nasproti vozečim na meritev hitrosti je koristno, ker tisti, ki vozijo prehitro, zaradi opozorila lahko upočasnijo. S tem je izpolnjen tudi namen meritev hitrosti, torej umiritev prometa. Mnogi so/ste že davno pozabili, kaj je namen kontrole prometa. In ne, namen kontrole prometa ni pobiranje kazni. Namen je popolnoma nekaj drugega. In če si pri tem pomagal, magari z malenkostjo kot je svetlobno opozorilo, si naredil koristno dejanje. To bi moralo biti nagrajeno, ne kaznovano. Iz zelo očitnega razloga - ker je koristno za varnost v prometu.

widj3098dj32 ::

kixs je izjavil:

Reces, da si opozoril na nevarnost na cesti. Kar zaseda tudi je.

Tako. Ko bo opozarjanje na radarje na radijih kaznivo dejanje, takrat bom tudi nehal blinkat. Do takrat pa se lahko gladko jebejo.

Oberyn je izjavil:

Opozorilo nasproti vozečim na meritev hitrosti je koristno, ker tisti, ki vozijo prehitro, zaradi opozorila lahko upočasnijo. S tem je izpolnjen tudi namen meritev hitrosti, torej umiritev prometa. Mnogi so/ste že davno pozabili, kaj je namen kontrole prometa. In ne, namen kontrole prometa ni pobiranje kazni. Namen je popolnoma nekaj drugega. In če si pri tem pomagal, magari z malenkostjo kot je svetlobno opozorilo, si naredil koristno dejanje. To bi moralo biti nagrajeno, ne kaznovano. Iz zelo očitnega razloga - ker je koristno za varnost v prometu.

This

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Če je opozarjanje prepovedano, naj še pošljejo vsem radijskim postajam dopis, naj s to prakso nemudoma prenehajo!

Tidule ::

Ni prepovedano opozarjanje na radarje.

Prepovedana je uporaba svetlobnih signalov v tri dni, kadar ne obstaja neposredna groznja vozniku ali ostalim udelezencem.

Kdor tukaj ne vidi razlike, je skoda da komentira.

Oberyn je izjavil:

Opozorilo nasproti vozečim na meritev hitrosti je koristno, ker tisti, ki vozijo prehitro, zaradi opozorila lahko upočasnijo. S tem je izpolnjen tudi namen meritev hitrosti, torej umiritev prometa. Mnogi so/ste že davno pozabili, kaj je namen kontrole prometa. In ne, namen kontrole prometa ni pobiranje kazni. Namen je popolnoma nekaj drugega. In če si pri tem pomagal, magari z malenkostjo kot je svetlobno opozorilo, si naredil koristno dejanje. To bi moralo biti nagrajeno, ne kaznovano. Iz zelo očitnega razloga - ker je koristno za varnost v prometu.

Potem najboljse da se kar neprekinjeno blenda vsem nasproti? Umirjanje prometa je cilj, ki je neodvisen od tega ali radar dejansko je ali ne. Po tej logiki bi pac vsi morali neprekinjeno blendad... mhhhh... ker je koristno za varnost v prometu?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Adder ::

Premala kazen

Policaji imajo zasedo ker cakajo nek avto v katerem je ugrabitelj pedofil z otrokom. Ti temu avtu poblendas in tako se pedo izmakne kontroli/zasedi.

Si soodgovoren.

Jaz blendam(in hupam) samo ko opica pred mano zavija brez uporabe smernika, ali pa ko nek kreten vozi kot idiot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Adder ()

Tidule ::

Jao kaki primeri...

A je res tako nerazumljivo, da kaznovanje nepotrebnega blendanja nima nicesar z izvajanjem nalog policije?

bluefish ::

Tidule je izjavil:

A je res tako nerazumljivo, da kaznovanje nepotrebnega blendanja nima nicesar z izvajanjem nalog policije?
Policija izvaja nalogo preverjanja spoštovanja ZPRCP? Kako potem to nima ničesar s tem?

Jasno, je glupo in verjetno bolj ko ne kaprica posamezne patrulje, a vseeno.

FoxKnox ::

A no blinkanje tudi pozdrav med dvema voznikoma, avtobusarji in tovornjakarji to redno počnejo. Ali pa na kratko pohupajo.Voznik avta tega ne sme ?

Tidule ::

bluefish je izjavil:

Tidule je izjavil:

A je res tako nerazumljivo, da kaznovanje nepotrebnega blendanja nima nicesar z izvajanjem nalog policije?
Policija izvaja nalogo preverjanja spoštovanja ZPRCP? Kako potem to nima ničesar s tem?

Jasno, je glupo in verjetno bolj ko ne kaprica posamezne patrulje, a vseeno.

Jemljes izjavo iz konteksta. Policija obravnava prekrsek, samo ne zato ker bi kakorkoli vplival na njihovo preostalo delo. Blendanje v tri dni je prekrsek neodvisno od tega ali se opozarja na policaje ali volilne prevare.

FoxKnox je izjavil:

A no blinkanje tudi pozdrav med dvema voznikoma, avtobusarji in tovornjakarji to redno počnejo. Ali pa na kratko pohupajo.Voznik avta tega ne sme ?

Smejo tega ne pocet ne eni, ne drugi. Si predstavljas promet v ljubljani, ce bi se vsi vozniki odlocili da si kratko pohupajo ko peljejo eden mimo drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Jazon ::

noob96 je izjavil:

Ali je že kdo v Sloveniji kdaj prejel kazen od policajev zaradi “blinkanja”?

Ponoči so ob cesti stali policaji in sem dvema voziloma ki sta se pripeljala nasproti “poblinkal” oz. “Požmrkal”.

Policaja sta se peljala za mano in mi napisala 40€ kazni po ZPRCP 70. clen, 3.odstavek

Ful bi se rad pritožil pa ne vem kako postopati


Na spletu imaš primere vsebine za pritožbo, iz plačilnega naloga pa je razvidno kakšno oblika pritožbe (sodno varstvo, ugovor na plačilni nalog) je veljavna v tvojem primeru.

V tvojem primeru bi se lahko pritožil na napačno ugotovitev dejanskega stanja.
Zapisal si, da so te kaznovali zaradi blendanja nasproti vozečim vozilom.

Kot razumem je bilo v paralelnem vesolju zabeležen sledeč dogodek pisan v prvi osebi: "Pred nameravanim prehitevanjem v naselju, sem pred teboj vozečega voznika enoslednega vozila opozoril s svetlobnimi opozorilnimi znaki, kar je skladno z drugim stavkom 1.odstavka 70.člena ZPrCP-UPB2".

Ni nujno, da bo pritožba v tem forku realnosti uspešna. V tistem forku boš moral plačati.

XIIT ::

kixs je izjavil:

Reces, da si opozoril na nevarnost na cesti. Kar zaseda tudi je.

Poveš da se ti je zdelo da je nasprotivozeči imel prižgane dolge luči ali pa da si videl srno.
Ali še boljše, se delaš začudenega pa vprašaš: A vi niste videli srne?
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

bluefish ::

XIIT je izjavil:

kixs je izjavil:

Reces, da si opozoril na nevarnost na cesti. Kar zaseda tudi je.

Poveš da se ti je zdelo da je nasprotivozeči imel prižgane dolge luči ali pa da si videl srno.
Ali še boljše, se delaš začudenega pa vprašaš: A vi niste videli srne?
Boš takoj dobil za pihat' pa še pregled urina in krvi za substancami :P

Meiniken ::

Svašta... kakšne imate. Prevzemi odgovornost in plačaj kazen. Konec koncev niso oni tam, da točno tebe jebejo v bučo ampak zaradi svojega dela.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

MasterTade ::

Meiniken je izjavil:

Svašta... kakšne imate. Prevzemi odgovornost in plačaj kazen. Konec koncev niso oni tam, da točno tebe jebejo v bučo ampak zaradi svojega dela.

lol, pisanje kazni za take bedarije..kaj ko bi šli malo na dolenjsko rome pogledat kaj se dol dogaja
Mors omnia aequat

V-i-p ::

Kako se izognit kazni, če rad pomagaš in opozarjaš druge? Na AE si naročiš tisto tablico, kamor vneseš tekst PAZI, RADAR! in si jo zmontiraš na senčnik. Ko se naslednjič pelješ mimo kontrole jo prižgi in daj senčnik dol za naslednjih xy kilometrov ;))).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Meiniken ::

Al pa potegneš 650 iq potezo in spoštuješ CPP :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

chucki ::

Pijane ter prehitre voznike nasproti si opozarjal na pravico. Se premalo kazen si dobil.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Gagatronix ::

MasterTade je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Svašta... kakšne imate. Prevzemi odgovornost in plačaj kazen. Konec koncev niso oni tam, da točno tebe jebejo v bučo ampak zaradi svojega dela.

lol, pisanje kazni za take bedarije..kaj ko bi šli malo na dolenjsko rome pogledat kaj se dol dogaja


A lahko se vecji whataboutism ven vrzes ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331576 (25804) bluefish
»

Obvestila o radarjih in dvoličnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19633619 (29707) Pithlit
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13525327 (20066) bajsibajsi
»

Ali blendate nasproti vozečim? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20449048 (43894) kalko

Več podobnih tem