» »

Napačno nakazilo

Napačno nakazilo

LordTado ::

Lp
Če banka izvede nakazilo na napačen trr ali lahko denar potegne nazaj in vrne na pravi račun,ali je zato potrebno soglasje tistega,ki je nropravičeno dobil denar?
  • spremenil: bluefish ()

scythe ::

Lahko, samo pravi čas moraš obvestiti banko. Jaz sem v pol ure obvestil banko in so zrihtali, 2 lete nazaj je bilo to pri Abanki...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Apple ::

Če je napaka na strani banke, potem ona uredi, da pride denar nazaj. Kako pa banka lahko nakaže na napačen TRR?
LP, Apple

LordTado ::

Ne vem kako ampak ne vem zakaj je potrebno soglasje tistega ki je po zmoti dobil denar na račun...da se denar vrne.

Šimpanz ::

Zato, ker ti ne more kar nekdo pobrati denarja z računa ko je enkrat na njem. Kako bi se ti počutil če bi ti lahko kar ena banka posegala na tvoja sredstva na računu pod pretvezo napačnega nakazila. Kdo bi presojal ali je zaseg sredstev upravičen ali ne.

Tidule ::

LordTado je izjavil:

Lp
Če banka izvede nakazilo na napačen trr ali lahko denar potegne nazaj in vrne na pravi račun,ali je zato potrebno soglasje tistega,ki je nropravičeno dobil denar?


Samo ce nakazilo se ni bilo sprovedeno. Ko je nakazilo enkrat realizirano lahko banka poda zahtevek za vracilo, ki pa ga mora banka, ki je prejela denar potrdit, kar pa praviloma zahteva soglasje prejemnika. Banka lahko samovoljno poseze v nakazilo zgolj v primeru sistemskih napak ali sodnega naloga.

LordTado je izjavil:

Ne vem kako ampak ne vem zakaj je potrebno soglasje tistega ki je po zmoti dobil denar na račun...da se denar vrne.

Kako pa naj banka ve da gre za zmoto? Zgolj na podlagi enostranske izjave? Ce je prejemnik res pomotoma prejel denar, potem soglasje ne bo problem, saj v nasprotnem primeru stori kaznivo dejanje zatajitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

bobby ::

LordTado je izjavil:

Ne vem kako ampak ne vem zakaj je potrebno soglasje tistega ki je po zmoti dobil denar na račun...da se denar vrne.


Pokliči na banko pa povprašaj, je to tako težko?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

111111111111 ::

Šimpanz je izjavil:

Zato, ker ti ne more kar nekdo pobrati denarja z računa ko je enkrat na njem. Kako bi se ti počutil če bi ti lahko kar ena banka posegala na tvoja sredstva na računu pod pretvezo napačnega nakazila. Kdo bi presojal ali je zaseg sredstev upravičen ali ne.

To ni čisto res. Če se banka zmoti, lahko takoj nazaj vzame in uporabnika sploh ne vpraša.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

korenje3 ::

Šimpanz je izjavil:

Zato, ker ti ne more kar nekdo pobrati denarja z računa ko je enkrat na njem. Kako bi se ti počutil če bi ti lahko kar ena banka posegala na tvoja sredstva na računu pod pretvezo napačnega nakazila. Kdo bi presojal ali je zaseg sredstev upravičen ali ne.


Tako je. Če je tisti, ki je dobil denar pameten denarja ne bo vrnil. Potem se greš pa tožarit. In če je to za male pare boš imel na koncu več stroškov kot koristi.

Ko sem jaz pred leti kupoval švicarsko uro sem vnaprej nakazal denar. Na koncu ure nisem dobil, šlo je pa skoraj do tožbe. Sam sem prej na chrono24 pisal, tako da so jim oni zagrozil da jih bodo odstranil. Šlo se je pa za nekaj 10k€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SEPA Instant Credit Transfer - pri nas? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7814758 (1122) trinitron1
»

Nakazilo na napačen TRR (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548896 (6337) Vanquish
»

Bitstamp Support

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
268334 (6270) zelena-agwa
»

Banka trdi da je bilo plačilo izvedeno z nezakonitimi sredstvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9319924 (15250) mat xxl
»

Previsoko nakazilo ŠS - vračilo nujno??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22122028 (18502) IceCold

Več podobnih tem