» »

SEPA Instant Credit Transfer - pri nas?

SEPA Instant Credit Transfer - pri nas?

«
1
2

MrStein ::

A se kaj ve kdaj bo to (pri naših bankah)?

Tule trdijo, da to podpira že vsa "zahodna" evropa:
https://www.europeanpaymentscouncil.eu/...

A dela vsaj z N26?

Oziroma drugače: a sploh dela v omenjenih državah, pri normalni uporabi, torej recimo nakup na spletu in podobno, ali le v nekih posebnih primerih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kokica2000 ::

"Pomembnejši korak v smeri sodobnih rešitev lahko potrošniki pričakujejo jeseni, ko naj bi zaživela slovenska shema za takojšnja plačila Flik. Takojšnja plačila so elektronska plačila, pri katerih so sredstva prejemniku na voljo v nekaj sekundah, izvedejo pa se lahko kadar koli, torej 24 ur na dan in vse dni v tednu. V družbi Bankart so nam povedali, da bodo takojšnja plačila večini komitentov slovenskih bank na voljo predvidoma septembra."

https://www.dnevnik.si/1042888797

BuDi79 ::

kokica2000 je izjavil:

"slovenska shema"

kokica2000 ::

"Rešitev je skladna z vseevropsko shemo hitrih plačil SEPA Instant Credit Transfer (SCT Inst) in dopolnjena s funkcionalnostmi za plačevanje na prodajnih mestih. "

https://ikt.finance.si/8948652

MrStein ::

"Do jeseni bo zaživel sistem za hitra plačila, imenovan Flik..."

Super, še tri dni! :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

"jeseni" v sloveniji pomeni nekje novembra

joze67 ::

Predvidoma septembra. So rekli, katerega leta?

WizzardOfOZ ::

letos

MrStein ::

MrStein je izjavil:

"Do jeseni bo zaživel sistem za hitra plačila, imenovan Flik..."

Super, še tri dni! :)

OK, zdaj pa res. Samo še en dan. :)

optimist.pika.kom

(je pa res, da sem videl eno reklamo, med vožnjo sicer, ampak zgleda kot da je za flik)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

uhuhu ::

Kot kaže, se bo uvedba zamaknila za en letni čas:
Nacionalna shema za takojšnja plačila z imenom Flik, ki so jo v sodelovanju z družbo za procesiranje plačil Bankart oblikovale slovenske banke, bo po načrtih zaživela ob koncu 2019 oz. na začetku 2020.
https://www.sta.si/2671035/nacionalna-s...

MrStein ::

Sistem FLIK Pay bo komitentom banke Sparkasse omogočen od 5.3.2020.

https://sparkasse.si/sl-si/prebivalstvo...

Podobno velja za druge banke.

Torej smo dočakali... če ne pride kaj vmes ta teden.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AndrejO ::

Bolj kot nek kripto, jih spreminjajo novodobne "fintech" banke, ki imajo prednost tega, da zrasle z vpogledom v stvari, ki delujejo in brez zgodovine, ki bi jih upočasnjevala.

Ampak tudi to ima lahko svoje slabe plati.

blackbfm ::

jaz sem vseeno mnenja da se nekatere stvari končno premikajo na bolje tudi zaradi kriptovalut.


Premika se zarad rastoče internetne potrošnje, ne zaradi kripta

sajmon ::

aplikacija za storitev flik je že na voljo, je pa zaenkrat podprtih bolj malo bank:
https://play.google.com/store/apps/deta...
https://apps.apple.com/si/app/flik-pay/...

RockyS ::

Naše banke še enotne QR kode niso sposobne uvest, sedaj pa neka 3rd party aplikacija to dela preko telefonske številke :D

WizzardOfOZ ::

RockyS je izjavil:

Naše banke še enotne QR kode niso sposobne uvest, sedaj pa neka 3rd party aplikacija to dela preko telefonske številke :D


Za varovanje podatkov pa še nisi slišal?

S plačilnim sistemom evropske unije smo namreč šli 20 do 25 let nazaj po funkcionalnosti. Pred SEPA je banka slovenije vodila sistem vseh računov. Vsi računi in podatki so bili bankam vidni, zato si iz ene banke na drugo brez problema nakazal fizični osebi, četudi nisi vedel računa, vedel pa si recimo druge podatke. In takrat bi brez problema naredili 24/7 bančništvo in plačila, vendar pa tega ljudje takrat še niso hoteli. Danes je pa to nemogoče na tak način. Ne moreš iz ene na drugo banko nakazat denarja, če ne poznaš točne številke računa. Z imenom in priimkom, celo z davčno, si ne moreš nič pomagat, ker ena banka od druge podatkov ne more dobiti za fizične osebe.
Zato se sedaj išče pot, da bi lahko nakazovali drugi osebi 24/7. Ena izmed možnosti je telefonska številka.

starfotr ::

Kar je seveda prvovrstna bedarija.

Tudi če imaš IBAN od nekoga, rabiš še ime, priimek in naslov.

To z emailom, telefonsko številko ... WTF? jaz ne dam banki teh podatkov, zakaj že?

Machete ::

To s telefonskimi številkami gre predaleč. Zdaj je kar naenkrat telefonska postala 'biometrični' 2step faktor. WTF?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

starfotr je izjavil:

Kar je seveda prvovrstna bedarija.

Tudi če imaš IBAN od nekoga, rabiš še ime, priimek in naslov.

To z emailom, telefonsko številko ... WTF? jaz ne dam banki teh podatkov, zakaj že?


Potem ti instant payment pač ne bo deloval. Oziroma ti nihče ne bo mogel preko te storitve (instant payment) nakazat denarja. Boš moral čakat da bo plačilni promet deloval (od 5h do 16:30 ob delavnikih).

Machete je izjavil:

To s telefonskimi številkami gre predaleč. Zdaj je kar naenkrat telefonska postala 'biometrični' 2step faktor. WTF?

Ostalo so pa osebni podatki, katerih pa ne sme nihče videt, razen tvoje banke, kateri si dal pooblastilo, da jih lahko vidi.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

WizzardOfOZ je izjavil:

RockyS je izjavil:

Naše banke še enotne QR kode niso sposobne uvest, sedaj pa neka 3rd party aplikacija to dela preko telefonske številke :D


Za varovanje podatkov pa še nisi slišal?

S plačilnim sistemom evropske unije smo namreč šli 20 do 25 let nazaj po funkcionalnosti. Pred SEPA je banka slovenije vodila sistem vseh računov. Vsi računi in podatki so bili bankam vidni, zato si iz ene banke na drugo brez problema nakazal fizični osebi, četudi nisi vedel računa, vedel pa si recimo druge podatke. In takrat bi brez problema naredili 24/7 bančništvo in plačila, vendar pa tega ljudje takrat še niso hoteli. Danes je pa to nemogoče na tak način. Ne moreš iz ene na drugo banko nakazat denarja, če ne poznaš točne številke računa. Z imenom in priimkom, celo z davčno, si ne moreš nič pomagat, ker ena banka od druge podatkov ne more dobiti za fizične osebe.
Zato se sedaj išče pot, da bi lahko nakazovali drugi osebi 24/7. Ena izmed možnosti je telefonska številka.


Nisem se obregnil ob telefonske številke, ampak v naše banke oz njihove sisteme generiranja QR kod. To da ne morem nakazati nkbm,delavska hranilnica oz nkbm bks itd..

starfotr ::

Kakšna QR koda? Na UPN je QR univerzalna.

Recimo, na evropski ravni bi morali imeti nek we chat, kot imajo to kinezi.

RockyS ::

Na te kaj se generirajo v njihovih aplikacijah. Večina jih ima to kot "nakaži mi, nakažem ti".

Nkbm zgenerira qr kodo, poskeniras na drugem telefonu in voila. Nakazilo pripravljeno.

Gone ::

Kolk je provizija pri tem fliku?

WizzardOfOZ ::

RockyS je izjavil:

Na te kaj se generirajo v njihovih aplikacijah. Večina jih ima to kot "nakaži mi, nakažem ti".

Nkbm zgenerira qr kodo, poskeniras na drugem telefonu in voila. Nakazilo pripravljeno.


Če v soboto nakažeš, pride v ponedeljek zjutraj denar.

Jaz bi raje, da iz imenika izberem cifro (ali pa jo vpišem) in nakažem denar, pa pride v parih sekundah na račun prejemnika.

Lonsarg ::

Kaj pa ce ima ta prejemnik dva bancna racuna? Bo kar ok da imamo TRR stevilke, se komot okoli tega spise pametne storitve.

WizzardOfOZ ::

Lonsarg je izjavil:

Kaj pa ce ima ta prejemnik dva bancna racuna? Bo kar ok da imamo TRR stevilke, se komot okoli tega spise pametne storitve.


Ne moreš jih. ECB zahteva vse te bedarije, od imena,... Če nimaš podatkov, transakcije ne bo.

Sicer pa obstaja še en problem. Jaz ti dam številko TRR. Po pomoti sem dal od nekoga drugega številko. Ti nakažeš denar, jaz ga ne dobim, ti ga pa tudi ne boš dobil nazaj. Oziroma niti ne boš moral prositi, da ti ga dotična oseba vrne, ker ne moreš do podatkov kdo to sploh je.

blackbfm ::

Oziroma niti ne boš moral prositi, da ti ga dotična oseba vrne, ker ne moreš do podatkov kdo to sploh je.


Lahko prosis, oz banka kontaktira lastnika racuna

WizzardOfOZ ::

In on reče NE!

XLapsus ::

So what, na blagajni tudi ne vracajo denarja ce si dal prevec in nisi ugotovil napake.
Pa na paypalu tudi ne ce si frendu poslal na napacen mail.
Pa tudi nakazoval sem na izmisljene podatke, samo TRR je bil pravi pa je zadeva prisla vrez problema.

Ales ::

Dajte nehat bluzit no.

Če narobe nakažeš denar ga seveda imaš pravico zahtevati nazaj in neupravičeni prejemnik ga mora vrniti, sicer mu kvečjemu sledi ovadba.

blackbfm ::

Pa na paypalu tudi ne ce si frendu poslal na napacen mail.


No ja, ce imas upravicene razloge/dokaze in te paypal zavrne, lahko reklamiras transakcijo na banki. V tem primeru paypal nima nobene besede.

XLapsus ::

Bolj težko reklamiraš transakcijo na banki, če si plačal z dobroimetjem (pa ni to point, point je, da Wizzard spet bluzi).

WizzardOfOZ ::

Ales je izjavil:

Dajte nehat bluzit no.

Če narobe nakažeš denar ga seveda imaš pravico zahtevati nazaj in neupravičeni prejemnik ga mora vrniti, sicer mu kvečjemu sledi ovadba.


Imaš pravico, o tem ni dvoma. Samo se boš namatral.

Prejšnjo soboto je žena plačala v šparu račun za 18 evrov s kartico. Ko je doma na spletno banko pogledala, je videla, da so ji 2x odtrgal po 18 evrov. Ne špar in ne banka se nista hotela s tem ukvarjat. Šele ko je na banki zatežila, da bo menjala banko, če ji ne bodo vrnili denarja, so se začeli premikat in ji rekli, da bodo raziskali. V četrtek je dobila potem dobila denar nazaj. Pa je imela banka vse podatke, pa špar tudi. Samo se nikomur ne da ukvarjat za teh 18 evrov. Žena pa iz principa ne bo pustila, da se ji na tak način vzame denar.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Skupna točka informacij glede FLIK: https://flik.si/

(recimo kdaj bo katera banka vklopila, če že ni)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AndrejO ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Kaj pa ce ima ta prejemnik dva bancna racuna? Bo kar ok da imamo TRR stevilke, se komot okoli tega spise pametne storitve.


Ne moreš jih. ECB zahteva vse te bedarije, od imena,... Če nimaš podatkov, transakcije ne bo.

Motiš se. Ime je lahko tudi napačno in transakcija bo še vedno šla skozi, če je banka prejemnika ne bo zaustavila.

blackbfm ::

Verjetno za mala nakazila med fizicnimi osebami ne igra vloge, sem pa ziher da se bo sprozil alarm ce bos nakazal 100k euro na npr bitstamp z napacnim imenom

BigWhale ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pred SEPA je banka slovenije vodila sistem vseh računov. Vsi računi in podatki so bili bankam vidni, zato si iz ene banke na drugo brez problema nakazal fizični osebi, četudi nisi vedel računa, vedel pa si recimo druge podatke.


URL or it didn't happen. Resno. Jaz osebno se tega ne spomnim. Ime in priimek imetnika racuna, skupaj z naslovom, je premalo natancen podatek, da bi vedel komu nakazati. Ves koliko Janezov Novakov zivi na istih naslovih? Prevec. Sem skoraj 100%, da si banke niso delile podatkov o komitentih, tudi z Banko Slovenije ne. Banka Slovenije se ni nikoli ukvarjala s posameznimi kometenti.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne moreš jih. ECB zahteva vse te bedarije, od imena,... Če nimaš podatkov, transakcije ne bo.


Ne nakladaj. ECB nicesar ne zahteva. Za uspesno izvedeno transakcijo je potreben TRR. Vse ostalo je opcijsko.

WizzardOfOZ je izjavil:

Sicer pa obstaja še en problem. Jaz ti dam številko TRR. Po pomoti sem dal od nekoga drugega številko.

Kontrola na samem TRRju je tam zato, da ti resnicno tezko das napacen in hkrati veljaven TRR. Ja, ce ga prepisujes z zenine kartice, potem lahko.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ti nakažeš denar, jaz ga ne dobim, ti ga pa tudi ne boš dobil nazaj. Oziroma niti ne boš moral prositi, da ti ga dotična oseba vrne, ker ne moreš do podatkov kdo to sploh je.


To spet ni res. V vsakem primeru lahko nardis reklamacijo transakcije. In neupraviceni prejemnik se ne more kar odlociti, da ne bo vrnil denarja. Mora ga vrniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Prejšnjo soboto je žena plačala v šparu račun za 18 evrov s kartico. Ko je doma na spletno banko pogledala, je videla, da so ji 2x odtrgal po 18 evrov. Ne špar in ne banka se nista hotela s tem ukvarjat.


Ja, seveda. :D

blackbfm je izjavil:

Verjetno za mala nakazila med fizicnimi osebami ne igra vloge, sem pa ziher da se bo sprozil alarm ce bos nakazal 100k euro na npr bitstamp z napacnim imenom


Vsaka transakcija nad dolocenim zneskom bo sprozila alarm. Vcasih alarm sprozijo tudi majhne, out of place, transakcije. Mene so ze trikrat klicali, ce sem par minut nazaj kupil v neki X drzavi kaksno stvar. Je slo za internetni nakup, pa to ni bilo takoj jasno in so preverjali. Prav tako so me ze klicali, ko sem veckrat zapored narobe uporabil kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

WizzardOfOZ ::

BigWhale je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Pred SEPA je banka slovenije vodila sistem vseh računov. Vsi računi in podatki so bili bankam vidni, zato si iz ene banke na drugo brez problema nakazal fizični osebi, četudi nisi vedel računa, vedel pa si recimo druge podatke.


URL or it didn't happen. Resno. Jaz osebno se tega ne spomnim. Ime in priimek imetnika racuna, skupaj z naslovom, je premalo natancen podatek, da bi vedel komu nakazati. Ves koliko Janezov Novakov zivi na istih naslovih? Prevec. Sem skoraj 100%, da si banke niso delile podatkov o komitentih, tudi z Banko Slovenije ne. Banka Slovenije se ni nikoli ukvarjala s posameznimi kometenti.


Banka slovenije je imela čez vse transakcijske račune. Ko si na banki odprl račun, se je poslal tudi na BS. Tam je bil register vseh računov z vsemi podatki. Leta 2010 je to potem prevzel AJPES, pa še za trr fizičnih oseb so uvedli anonimizacijo.

WizzardOfOZ ::

BigWhale je izjavil:

Ne nakladaj. ECB nicesar ne zahteva. Za uspesno izvedeno transakcijo je potreben TRR. Vse ostalo je opcijsko.

Resno? Polja, ki so optional sem pobrisal, to kar je tukaj je obvezno:

• 01 The IBAN of the account of the Originator
• 02 The name of the Originator
• 03 The address of the Originator
• 04 The amount of the transfer in euro
• 05 The Remittance Information sent by the Originator to the Beneficiary in
the Transfer Instruction
• 07 The Requested Execution Date of the instruction
• 08 The name of the Originator Reference Party
• 09 The identification code of the Originator Reference Party
• 10 The Originator identification code
• 20 The IBAN of the account of the Beneficiary.
• 21 The name of the Beneficiary
• 22 The address of the Beneficiary
• 23 The BIC code of the Beneficiary Bank
• 24 The Beneficiary identification code
• 28 The name of the Beneficiary Reference Party
• 29 The identification code of the Beneficiary Reference Party
• 41 The Originator’s reference of the Transfer Transaction
• 44 The purpose of the transfer
• 45 The category purpose of the transfer

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

blackbfm je izjavil:

Verjetno za mala nakazila med fizicnimi osebami ne igra vloge, sem pa ziher da se bo sprozil alarm ce bos nakazal 100k euro na npr bitstamp z napacnim imenom

Tudi to se motiš. Tako recimo izgleda, ko banka prenese 95.000 GBP na račun kriminalcev. Ipd ... tega dreka je vsaj v eni državi, ki še vedno v SEPA, kot dreka. Ozirom natančneje več od 300 mio GBP v 2018, več kot 200 mio in 2019.

In pazi sedaj to ... Banke v UK bodo uvedle "preverjanje imena naslovnika" konec marca 2020.

It is called “confirmation of payee” and means that if you owe me money, and I give you my account number, sort code and name, they will finally check that the three things match up.


In ne, ne si umišljati, da je to problem samo ene "failed state" greznice korupcije in kriminala. Večina bank v SEPA teh preverjanj preprosto ne izvaja, ker jim za te stvari dol visi, ker za tako ustvarjeno škodo niso odgovorne. Slovenske banke so "odlične" v smislu, da bodo zavrnile očitno napačna dohodna nakazila, ničesar pa ne morejo storiti glede odhodnih nakazil. In, ker "tvoja banka" ne more biti kriva za nedosledno delo neke čisto desete banke, te škode seveda ne bo krila in je tudi ni dolžna kriti. Enako velja tudi za naslovno banko, ki ji malomarnosti ni možno očitati - SEPA ne predvideva, da se bi primerjalo neka imena.

Pa veliko sreče pri nakazilih ...

WizzardOfOZ je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ne nakladaj. ECB nicesar ne zahteva. Za uspesno izvedeno transakcijo je potreben TRR. Vse ostalo je opcijsko.

Resno? Polja, ki so optional sem pobrisal, to kar je tukaj je obvezno:

Ne mešati obveznih polj s tem, kaj SEPA nalaga banki, da s temi polji počne in edini pomemben podatek je TRR, vse ostalo je v najboljšem primeru vhod za zaznavo zlorab, v tipičnem primeru pa nič.

Zakaj banke tega ne počno rade? Preprosto zato, ker smo ljudje pač ljudje in zato, ker bo nakazilo na račun Janez Janša SI56 .... še vedno potrebno izpeljati, pa četudi pri banki piše Janez Ivan Janša. Kar se pri banki zgodi je to, da sistem izpljune ven neujemanje, potem mora pa stvari pogledati človek in razmisliti, če je stvar OK ali ne. In ugani kako zelo rade banke plačujejo ljudi za takšne primere ...

Ampak OK. Rad se zezam iz JJ. Poskusi od prve pravilno napisati do pike natančno ime podjetja, ki ne bivakira v Slovenski bazi IBAN-ov. Veliko sreče tudi tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

AndrejO ::

Pa, da se ne bomo preveč lovili okoli tega, kaj SEPA zahteva in česa SEPA ne zahteva ...

Trenutno zadnja verzija je 2019 v1.0.

Poglavje 5.8: Obligations of a Beneficiary Bank
7. odst: "Receive the SEPA Credit Transfer from the Originator Bank and credit the account of the Beneficiary identified by the IBAN in the SEPA Credit Transfer Instruction as the unique identifier, provided that applicable regulations in relation to money laundering and terrorist financing have been complied with;"
12. odst: "Comply with applicable provisions issued from time to time in relation to risk management as set out in the Rulebook and ANNEX IV;"

Sedaj pa tako ... "risk management" je nekaj, kar se razkriva na "need to know" osnovi, da se ne bi slabim igralcem olajšalo dela pri izogibanju nadzoru. Če misliš, da ta skrivna določila opredeljujejo tudi kakšno zahtevo, da banka preverja ujemanje imen, potem moraš razložiti dve stvari:
- Zakaj banke v UK tega še vedno ne počno in tega ne bodo počele še do konca letošnjega marca?
- Če pri tem banke v UK slučajno kršijo pravila SEPA, bi to pomenilo, da so odgovorne za povzročeno škodo do višine SEPA prenosa, ki so ga omogočile, pa ga z upoštevanjem pravil ne bi smele. Ker je v UK še vedno govora o primerih, kjer si banke operejo roke, čeprav bi lahko žrtve goljufij na ta način dobile odškodnino v višini nakazila, se to preprosto ne dogaja.

Moj sklep je, da domnevne zahteve, da banke preverjajo ujemanja imen ni niti v javnih, niti v tajnih določilih SEPA. Tovrstne zahteve so zato lahko zgolj lokalne narave oziroma izhajajo iz lokalnih predpisov. Nekaj, kar velja v Sloveniji, zato ne velja nujno kjerkoli izven Slovenije in pri tem se zgodba s SEPA upam da zaključi.

WizzardOfOZ ::

Če tole razumeš, boš vedel zakaj;
Včasih so si v beogradu spomnili bedast zakon ali predpis, v zagrebu in sarajevu so se mu nasmejali in šli dalje, brez tega zakona ali predpisa, v ljubljani se je ta zakon ali predpis izvajal v potankosti do zadnje pike. In danes ni nič drugače. Bruselj se spomni bedast predpis, drugje se mu nasmejejo, pri nas pa se izvaja do zadnje pike. Zato v UK delajo po svoje, Slovenija pa dela po zakonih "do zadnje pike".

En tak brezvezen predpis, kjer se vidi hlapčevsko izvajanje slovenije; Bruselj: Ukiniti je potrebno vsa mrhovišča. Ostali so se nasmejali, ker itak pri njih medvedov ni, pri nas pa so ga uvedli, kljub temu, da imamo 800 medvedov v državi in so mrhovišča zadrževala medvede izven naselij.

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

In kaj ima ta zgodbica s tem, da Slovenija je vzdrževala in še vedno vzdržuje višji standard zaščite bančnih komitentov, kot to sicer zahteva SEPA in, da je ta standard zaščite znižala samo tam in samo za toliko, kolikor je bilo nujno, da izpolni pogoje za vključitev bank v SEPA?

Lonsarg ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Bruselj se spomni bedast predpis, drugje se mu nasmejejo, pri nas pa se izvaja do zadnje pike.
Se ne strinjam da kdaj sprejmejo do zadnje pike, ko vsaj bi. Kar jaz vidim je da Bruselj se spomni predpis, Slovenija pa potem sprejme zakon ki sicer mimogrede res implementira ta predpis, zraven pa še štalo povzroči (štala ki NIKJER v predpisu ni omenjena). To da "do zadnje pike sledijo" je zgolj izgovor naših zakonodajalcev da se operejo krivde pri sprejemu zakona.

Kar se pa tega slovenskega Flik tiče dvomim da je sploh kak zakon kriv. Pomoje je glavni razlog v ozadju celo prijaznost do uporabnikov, konec koncev je vsa Slovenska populacija navdušene z pošiljanje preko telefonske številke ala Revolut/N26 in so hoteli to konkurenco kopirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Revolut/N26 nima veze s tem. Ker oni omogočajo prenose ("trenutne") samo interno, to pa omogočajo slovenske banke tudi že od nekdaj.

Tu gre za "trenutne" prenose _med_ bankami.

(kar sicer baje N26 podpira od konca 2019 dalje)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Ni bilo govora o tehnikalijah, ja oni imajo zgolj interno.

Govora je o privacy ko nocete telefonske dajat bankam, po drugi strani pa komot dajete Revolutu in podobnim.

starfotr ::

Seveda je ne damo nobenemu, ki si to ne zasluži.

Machete ::

Glede obveznosti osebih podakov za nalog in da ne gre čez a ste sigurni? Jaz sem velikokrat že vpisal samo a b c d v vsako polje, izbral državo ter vnesel iban. In je šlo naprej bp. Res pa da nisem siguren če sem za tujino to že naredil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Matevz96 ::

Machete je izjavil:

Glede obveznosti osebih podakov za nalog in da ne gre čez a ste sigurni? Jaz sem velikokrat že vpisal samo a b c d v vsako polje, izbral državo ter vnesel iban. In je šlo naprej bp. Res pa da nisem siguren če sem za tujino to že naredil.


Samo z IBAN gre skozi pri pravnih osebah, pri fizičnih potrebuješ tudi naslov.
#hooldthedoor
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 z novimi storitvami za Slovence (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13627305 (13315) dr.Akula
»

Banka trdi da je bilo plačilo izvedeno z nezakonitimi sredstvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9319934 (15260) mat xxl

Več podobnih tem