» »

Covid, PC(T), razširjeni odloki in njihovo spoštovanje ter ostalo

Covid, PC(T), razširjeni odloki in njihovo spoštovanje ter ostalo

Temo vidijo: vsi
««
58 / 85
»»

RedDrake ::

Ne boš verjel, ampak pri delti je ta predsimptomatski del takorekoč identičen za cepljene in necepljene.
Ergo tudi cepljeni dokler niso simptomatski kar solidno že širijo.
Zdaj pri omikronu je pa še ena manjša težavica ...


Vir - medrxiv
In sicer to, da po cca 90-ih dneh od cepljenja učinkovitost cepiva proti omikronu postane _NEGATIVNA_. Z drugimi besedami cepljeni imajo VEČJO verjetnost za okužbo kot necepljeni ...
Ampak važno, da če sem se junija cepil, lahko grem v oštarijo in ga žuram, če sem se pa testiral pred 25h urami pa ne ...
Really makes you think ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

nekikr ::

111111111111 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Otrok (2 razred) se v šoli v podaljšanem bivanju na šolski ploščadi se ne sme družiti s svojimi sošolci iz vrtca, mehurčki pa to. Zakaj? Ne vemo, cepimo se.

Kaj so že v prvem zaostali za eno leto?

Je bil predolg stavek pa ga nisi razumel? Otroci, ki so skupaj odraščali cel vrtec in so sedaj v različnih oddelkih v šolah se med seboj ne smejo družiti. Zunaj. Na prostem. Zakaj? Ker so super prenašalci in glasniki apokalipse! Cepite se! Najbolje da združite tretji in četrti odmerek, da premagate Omikron Zeta 3000+ GT in da boste varni pred naslednjim sevom, ki bo še 420% bolj nalezljiv!

donvitoc ::

Uf, folk z avto imunimi boleznimi ga je sedaj resno naj. Sem spremljal enega tipa z multiplo sklerozo na jutubu in se je cepil takoj ko je zdravstvo potrdilo da je ok za MS bolnike. No po 2. dozi dolgo ni objavil novih videjev, in za vikedn je dal video da je bil po 2. dozi čisto uničen, sklepi in oči. Ena v komentarjih je napisala da je ponovno pristala na vozičku :/

Sedaj so vsi v veliki stiski ker jim postaja jasno da bojo boosterji obvezni, brez njih pa jih zdravstvo obravnava kot da so množični morilci. No ja, morilci imajo vsaj človeške pravice, za necepljene ni človeštva.

Massacra ::

RedDrake je izjavil:

Ne boš verjel, ampak pri delti je ta predsimptomatski del takorekoč identičen za cepljene in necepljene.
Ergo tudi cepljeni dokler niso simptomatski kar solidno že širijo.
Zdaj pri omikronu je pa še ena manjša težavica ...


Vir - medrxiv
In sicer to, da po cca 90-ih dneh od cepljenja učinkovitost cepiva proti omikronu postane _NEGATIVNA_. Z drugimi besedami cepljeni imajo VEČJO verjetnost za okužbo kot necepljeni ...
Ampak važno, da če sem se junija cepil, lahko grem v oštarijo in ga žuram, če sem se pa testiral pred 25h urami pa ne ...
Really makes you think ...


Koliko k tej "zmešnjavi" prispeva dejstvo, da že 1 leto cepijo s cepivi zoper izvorni (wuhanski sev), mutacij je pa bilo že ogromno in čeprav vejo, da je delta na pohodu že skoraj 1 leto, še vedno cepijo z izvornimi cepivi.

Že pri delti so se cepiva izkazala zgolj kratkotrajno učinkovita, pri omikronu pa so še slabša.

In sedaj "morajo" siliti populacijo še na 3. in 4. odmerek (izvornega cepiva, saj prva dva odmerka, v sedanji situaciji ne pomenita "skoraj nobene zaščite" (kot si navedel, morda celo slabšo stanje za cepljene z dvema odmerkoma)!

s1m0n ::

Mislim, da se je dobro izkazalo, da bolnice še vedno polnijo necepljeni... Torec kljub temu, da imate te nepotrejene raziskave, ki učinkovitost cepiv izpodbijajo v realnosti pa cepiva še vedno kažejo učinek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Lonsarg ::

RedDrake je izjavil:

Ja napovedovali že.
Ampak hkrati zagovarjali da je EDINI smiselni pogoj samo T.
T je namreč edini eksplicitni ki preprečuje širjenje okužb.
Tako P kot C sta zgolj implicitna.
Enačenje eksplicitnih in implicitnih pogojev je pač slaba znanost.
Sicer smo tega že vajeni od naše kvazi stroke, ampak ok, tega se verjetno niso učili na medicini, ko so se skoraj dobesedno na pamet piflali telefonske imenike ...
Pustimo to, da implicitno vs explicitno nisi sploh v pravem konteksu omenil. Dejstvo je da je prenos okuzbe vedno manj pomemben, ker je ze dolgo znano, da se bo okuzil VSAK.

P in C sta EDINA ki preprecujeta hospitalizacije in ce se speijaznemo s tem da bo okuzen vsak je to edino kar steje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Okapi ::

Šteje tudi cena. Cepljenje je 100x cenejše od testiranja 3x na teden.

wcpapir ::

Cena že dolgo več ne šteje nič.

Massacra ::

s1m0n je izjavil:

Mislim, da se je dobro izkazalo, da bolnice še vedno polnijo necepljeni... Torec kljub temu, da imate te nepotrejene raziskave, ki učinkovitost cepiv izpodbijajo v realnosti pa cepiva še vedno kažejo učinek.


https://covid-19.ontario.ca/data/hospit...

Podatki iz Ontaria se mi zdijo mnogo bolj verodostojni, kot pri nas (zw to so mnogoteri faktorji).

Pa zdaj seštej vse hospitalizirane (not ICU + ICU) ter cepljene in prideš do številke pbl. 1/1!

Zakaj so torej cepljeni v bolnicah (delta, omikron)? Ker cepiva zoper izvorni sev ne delujejo dovolj dobro morda zoper ta dva seva?

Kar je še zanimivo je, da je partly vaccinated zelo malo na ICU (zgolj 5 od 112).

Prebolevnikov pa sploh ni (vsaj statistika jih eksplicitno ne omenja)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

RedDrake ::

Lonsarg je izjavil:

Pustimo to, da implicitno vs explicitno nisi sploh v pravem konteksu omenil. Dejstvo je da je prenos okuzbe vedno manj pomemben, ker je ze dolgo znano, da se bo okuzil VSAK.

P in C sta EDINA ki preprecujeta hospitalizacije in ce se speijaznemo s tem da bo okuzen vsak je to edino kar steje.

A zato "stroka" po TV razlaga da je edina obramba pred preveč okužbami/polnimi bolnicami PCT pogoj?
Enačenje PC in T je pač neumnost, ki deluje samo v idealnem svetu, kjer PC preprečuje okužbo v 90%+ in hkrati tudi preprečuje nadaljevanje okuževanja.
Razloži, kaj v logiki, da P in C implicirata nezmožnost prenosa okužbe, T pa potrdi nezmožnost prenosa okužbe je napačno? Ja, eksplicitno/implicitno se v tem kontekstu tipično ne uporablja, ampak to dejstva vseeno ne spremeni. Zakaj misliš, da skandinavske države, avstrija, italija sedaj vstop pogojujejo s testom? Zato ker je brez veze?

Lonsarg ::

Vse troje pomaga na nekem nivoju, ne nujno istem. T sicer zgolj znizuje vrh krivulje malenkost in ne prepreci dolgorocno NITI ENE hospitalizacije tako da je precej slabsi.

Dejstvo je, da bo okuzen vsak in realno steje zgolj PC. T je cisto politicen, ker se bojijo PC uveljavit, ceprav bi to bilo edino pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sbawe64 ::

PC se lahko okužijo in širijo dalje 'neomejeno'.Sploh C je z omikron varianto postal kot blažen žegen.
Pri T se lahko okužijo in širijo dalje samo 24/48 ur.

Kapiš ?
2020 is new 1984
Corona World order

Massacra ::

Lonsarg je izjavil:

Vse troje pomaga na nekem nivoju.

Dejstvo pa je, da bo okuzen vsak in realno steje zgolj PC. T je cisto politicen, ker se bojijo PC uveljavit, ceprav bi to bilo edino pravilno.


S to razliko, da je vrednost preboleli 3 mesece po okužbi mnogo večja, kot cepljeni 3 mesece po cepljenju!
Z drugimi besedami: prebolelih 3-6 mesecev po okužbi v bolnicah ni, cepljenih pa kar ogromno!

Kar kaže na naslednje (in drži oboje):
- celična imunost je mnogo boljša kot imunost pridobljena s cepivi
- cepiva so "kilava"

sbawe64 ::

Potem predlagajte politikom, da se PC(t) zabava ustavi za vedno.
2020 is new 1984
Corona World order

Lonsarg ::

Saj jaz ne podpiram ukrepov da ne bo dileme, jaz bi necepljene pustil umreti ko zmanjka kadra.

Massacra ::

sbawe64 je izjavil:

PC se lahko okužijo in širijo dalje 'neomejeno'.Sploh C je z omikron varianto postal kot blažen žegen.
Pri T se lahko okužijo in širijo dalje samo 24/48 ur.

Kapiš ?


Zgolj pri PCR testu lahko vzpostaviš dovoljšno korelacijo (pa še ta je slaba), HAT test je pozitiven pri že kar dobro bolanih/prehlajenih
(in služi zgolj detekciji, da se te pozitivne še potrdi s PCR).

Okuženih NESIMPTOMATSKIH, ki lahko širijo virus, pa noben test ne zazna!
(kot prvo, niti ne grejo na test)

HAT testi niso neka "strašna znanost za 21. stoletje". Dejansko so pri preprečevanju sirjenja prehladnega virusa, ničvredni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Massacra ::

Lonsarg je izjavil:

Saj jaz ne podpiram ukrepov da ne bo dileme, jaz bi necepljene pustil umreti ko zmanjka kadra.


A cepljene bi pa zdravil? Zakaj takšna segregacija? Obstaja za to kakšnen medicinsko-pravno-etičen standard?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Unchancy ::

Massacra je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Saj jaz ne podpiram ukrepov da ne bo dileme, jaz bi necepljene pustil umreti ko zmanjka kadra.


A cepljene bi pa zdravil? Zakaj takšna segregacija? Obstaja za to kakšnen medicinsko-pravno-etičen standard?

Itak da - verjetnost preživetja.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Lonsarg ::

Ne zgolj objektivno vojasko triazo bi izvajal (ki se pac izvaja kadar ne mores vseh resit) in zdravil tiste ki imajo vecjo moznost prezivetja. V osnovi bi bili to mlajsi, ko pa mladih zmanjka(ker jih ni veliko) je pa nasledna objektivna locnica cepljenost.

No sj osnovno zdravljenje z maskico in posteljo bi imeli vsi, pac z pomoznim nezdravstvenim kadrom (najbrz vojska). Triaza bi pa dolocila kdo gre v zdravljenje z zdravstvenim kadrom, intenzivnimi posteljami itd., ki jih v vrhu vala pac ne bi bilo dovolj brez ukrepov. Saj taka triaza bi bila potrebna maks kak mesec, ce bi od letos poleti bili brez ukrepov. Tak da stevilo dodatnih smrti zaradi triaze bi bilo najbrz zgolj par 100 ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Massacra ::

Unchancy je izjavil:

Massacra je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Saj jaz ne podpiram ukrepov da ne bo dileme, jaz bi necepljene pustil umreti ko zmanjka kadra.


A cepljene bi pa zdravil? Zakaj takšna segregacija? Obstaja za to kakšnen medicinsko-pravno-etičen standard?

Itak da - verjetnost preživetja.


A smo v vojnem stanju? Izrednih razmerah?

Lonsarg ::

Govorimo o hipoteticnem scenariju izrednih izmer, ce bi bili cisto brez ukrepov.

Unchancy ::

Massacra je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Massacra je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Saj jaz ne podpiram ukrepov da ne bo dileme, jaz bi necepljene pustil umreti ko zmanjka kadra.


A cepljene bi pa zdravil? Zakaj takšna segregacija? Obstaja za to kakšnen medicinsko-pravno-etičen standard?

Itak da - verjetnost preživetja.


A smo v vojnem stanju? Izrednih razmerah?

Če ti na bolnice naenkrat navali nekaj 1000 covid bolnikov, je efekt isti. Itak ti je pa kolega napisal, da v primeru, ko zmanjka osebja.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Massacra ::

Jaz imam status prebolevnika od 23.11. To mi zagotavlja relativno "ugodno" opravljanje življenskih aktivnosti. A samo za obeobje 6 mesecev. Kaj po tem?

Glede na sedanje razmere, bi si želel cepljenja s cepivom, ki vsebuje inaktiviran virus (po možnosti (pred)zadnjega seva) pred potekom 6 mesečnega obdobja.

Cepivo skratka, ki vklučuje CELOTEN inaktiviran virus (ne zgolj cepivo za S-protein, s katerim se ta pripopa na ACE2 receptor celice).

Zna biti, da je celotna "ovojnica/kapsula" virusa, še kako pomembna pri potencialni imunosti
(a tega najbrž še ne vemo?!)

RedDrake ::

Lonsarg je izjavil:

Saj jaz ne podpiram ukrepov da ne bo dileme, jaz bi necepljene pustil umreti ko zmanjka kadra.

Tudi jaz. Ampak meni so rekli, da sem psihopat. Ti si pa zdravorazumski intelektualec.
Jaz imam drugače nekje 0,04% možnost hospitalizacije in 0,01% za intenzivko v primeru, da zadevo dejansko fašem. To je čisto statistično.
Glede na to, da sem pripravljen tudi s tem, da imam vse potrebno za izpiranje sinusov, ki po nekaterih, še nepotrjenih študijah zmanjša možnost hospitalizacije za ~8x, sem realno nekje na nivoju cepljenih.

In ja, počasi se bo treba sprijazniti, da je slon v naši trgovini s porcelanom tistih 150-180k necepljenih 55+, ki lahko zgenerirajo še kakih 10-15k hospitazliacij in ne 700k necepljenih mlajših, ki v najboljšem primeru pridelajo še kakih 3-4k hospitalizacij (s tem da jih veliko realno ni nujnih).
Ampak PCT za delo in podobne neumnosti direktno nagovarjajo mlajše, čeprav mi težave _NE_ moremo rešiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

TESKAn ::

Massacra je izjavil:

https://covid-19.ontario.ca/data/hospit...

Podatki iz Ontaria se mi zdijo mnogo bolj verodostojni, kot pri nas (zw to so mnogoteri faktorji).

Pa zdaj seštej vse hospitalizirane (not ICU + ICU) ter cepljene in prideš do številke pbl. 1/1!

Zakaj so torej cepljeni v bolnicah (delta, omikron)? Ker cepiva zoper izvorni sev ne delujejo dovolj dobro morda zoper ta dva seva?

Kar je še zanimivo je, da je partly vaccinated zelo malo na ICU (zgolj 5 od 112).

Prebolevnikov pa sploh ni (vsaj statistika jih eksplicitno ne omenja)!


Kaj pa če bi upošteval še tole? 82% precepljenost z (vsaj) eno dozo. Iz 82% prebivalstva jih pristane v bolnici toliko, kot iz preostalih 18% ali 4,5x manj. Oziroma - če bi bilo precepljeni vsi, bi imeli ~40% manj ljudi po bolnicah.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

RedDrake ::

Samo ena težavica je tu.
Da pri nas tudi 4,5x manj ni dovolj.
Ker naš sistem kolapsira ko se okuži v treh tednih 100.000 necepljenih (oziroma po tej logiki 450.000 cepljenih).
Omikron bo poskrbel, da boste vsi cepljeni hitro stestirali to teorijo.

Massacra ::

TESKAn je izjavil:

Massacra je izjavil:

https://covid-19.ontario.ca/data/hospit...

Podatki iz Ontaria se mi zdijo mnogo bolj verodostojni, kot pri nas (zw to so mnogoteri faktorji).

Pa zdaj seštej vse hospitalizirane (not ICU + ICU) ter cepljene in prideš do številke pbl. 1/1!

Zakaj so torej cepljeni v bolnicah (delta, omikron)? Ker cepiva zoper izvorni sev ne delujejo dovolj dobro morda zoper ta dva seva?

Kar je še zanimivo je, da je partly vaccinated zelo malo na ICU (zgolj 5 od 112).

Prebolevnikov pa sploh ni (vsaj statistika jih eksplicitno ne omenja)!


Kaj pa če bi upošteval še tole? 82% precepljenost z (vsaj) eno dozo. Iz 82% prebivalstva jih pristane v bolnici toliko, kot iz preostalih 18% ali 4,5x manj. Oziroma - če bi bilo precepljeni vsi, bi imeli ~40% manj ljudi po bolnicah.


Seveda, tudi te data je treba vzeti v obzir. Prav tako starost hospitalitiranih, njihov indeks telesne mase in pridružene bolezni!

Vse to pa še vedno ne pojasni "fenomena" zelo malega števila hospitaliziranih 1x cepljenih in prebolevnikov!

Polno cepljenih je v bolnisnicah v Ontariu pbl. 170, delno cepljenih 17!
Starostne strukture ne poznam(o)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

TESKAn ::


Vse to pa še vedno ne pojasni "fenomena" zelo malega števila hospitaliziranih 1x cepljenih in prebolevnikov!

Polno cepljenih je v bolnisnicah v Ontariu pbl. 170, delno cepljenih 17!
Starostne strukture ne poznam(o)!

Kaj pa rabiš? 82% at least one dose, 77% fully => 5% jih ima (recimo da) eno dozo. Od 187, ki so dobili cepivo (170 polno + 17 delno) na intenzivni, če poračunamo bi pričakovali 12 delno cepljenih v bolnišnicah, imamo jih 17. Tvoj 'fenomen delno cepljenih' torej ni fenomen, ampak pokaže, da so delno cepljeni _manj_ zaščiteni, kot polno cepljeni. V skladu s teorijo torej (pa ne antivaxersko).
Kar se tiče pa prebolevnikov, njihove točne številke ne poznamo (nesimptomatski, samo kratka 'gripa' pa se niso testirali itd...) in tudi ne vemo, koliko takih pristane v bolnici. Kakršnokoli ugibanje, kaj prebolelost pomeni za kasnejše okužbe, je samo ugibanje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

scythe ::

sbawe64 je izjavil:

Potem predlagajte politikom, da se PC(t) zabava ustavi za vedno.


Država bi morala narediti zakonsko obvezni T na 48ur za VSE in to je to. Če se želiš cepit, se cepi po lastni želji, isto kot pri gripi :) Trenutno je pa tako v SLO, če si cepljen ali da si prebolel, potem imaš nek privilegij da se ti ni treba testirati, to je pa seveda napačno.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Massacra ::

TESKAn je izjavil:


Vse to pa še vedno ne pojasni "fenomena" zelo malega števila hospitaliziranih 1x cepljenih in prebolevnikov!

Polno cepljenih je v bolnisnicah v Ontariu pbl. 170, delno cepljenih 17!
Starostne strukture ne poznam(o)!

Kaj pa rabiš? 82% at least one dose, 77% fully => 5% jih ima (recimo da) eno dozo. Od 187, ki so dobili cepivo (170 polno + 17 delno) na intenzivni, če poračunamo bi pričakovali 12 delno cepljenih v bolnišnicah, imamo jih 17. Tvoj 'fenomen delno cepljenih' torej ni fenomen, ampak pokaže, da so delno cepljeni _manj_ zaščiteni, kot polno cepljeni. V skladu s teorijo torej (pa ne antivaxersko).
Kar se tiče pa prebolevnikov, njihove točne številke ne poznamo (nesimptomatski, samo kratka 'gripa' pa se niso testirali itd...) in tudi ne vemo, koliko takih pristane v bolnici. Kakršnokoli ugibanje, kaj prebolelost pomeni za kasnejše okužbe, je samo ugibanje.


Razsvetli me podrobneje! (aja, 5% je tvoja logika).

Zdaj pa mi še dodaj starostno strukturo, indeks telesne mase in pridružene bolezni!

donvitoc ::

Država in tv delata tako kot ukazujejo sponzorji.

Cui bono slotech intelektualci še ne poznajo. Aja ne, prodajalci vitamina c v prahu furajo antivakserstvo da bogatijo :D

Massacra ::

Pa daj pojasni mi TESKAn, kaj polno cepljeni sploh delajo v bolnišnicah zaradi covid simptomov!
(aja, cepivo ni 100% učinkovito - NI NITI 50% UČINKOVITO, vsaj to ne, s katerim še vedno cepijo; saj bo 4 in 5 odmerek zagotovil nad 50%, a ne?)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

donvitoc ::

Massacra je izjavil:

Pa daj pojasni mi TESKAn, kaj polno cepljeni sploh delajo v bolnišnicah zaradi covid simptomov!
(aja, cepivo ni 100% učinkovito - NI NITI 50% UČINKOVITO, vsaj to ne, s katerim še vedno cepijo; saj bo 4 in 5 odmerek zagotovil nad 50%, a ne?)


99% jih ima fejk covid pasuše, cepivo deluje.

Massacra ::

donvitoc je izjavil:

Massacra je izjavil:

Pa daj pojasni mi TESKAn, kaj polno cepljeni sploh delajo v bolnišnicah zaradi covid simptomov!
(aja, cepivo ni 100% učinkovito - NI NITI 50% UČINKOVITO, vsaj to ne, s katerim še vedno cepijo; saj bo 4 in 5 odmerek zagotovil nad 50%, a ne?)


99% jih ima fejk covid pasuše, cepivo deluje.


Polno cepljeni (2x; kar niti ni več standard polno cepljenega) s cepivom zoper izvorni sev! (wuhanski sev).

1 leto je znana različica delta, ki ima vsaj eno (od 17) mutacij pomembnih na S-proteinu (vsaj eno), omikron pa ima dodatnih 30 mutacij!

In še vedno cepijo s "škart" robo iz konca 2020? Zame so to kriminalci, zaslužkarji (in ne vem še kaj, marsikaj).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Massacra ::

https://www.24ur.com/novice/korona/zasc...

Ne Izraelu, sledile bodo partukularnim intereresom Svetovne banke, Evropske banke (in printanju "ničvrednnih bankovcev") in interesom farma lobija!

Zarotniška teorija?

Yossarian ::

Zelo dobro razmišljanje.

Zelo pomemben je tale stavek: Vendar nam za resnično takšno tehtanje vedno znova umanjka bistven epidemiološki podatek. In sicer: koliko ljudi se zaradi določenega sprejetega ukrepa ni okužilo in koliko ljudi ni težko zbolelo, ker je presojani ukrep veljal tak, kakršen je pač bil sprejet.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

krho ::

Kar je linikal frendibeez.. se meni bere kot.. cepiva proti omikroni NE DELUJEJO!
Ampak ljudi bomo še naprej posiljevali.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

CoolBits ::

Najprej bi nekaj moralo obstajat proti čemur bi bila "cepiva" namenjena.
https://www.skrivnostisveta.si/informac...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BuDi79 ()

darkolord ::

Aja, smo spet prišli na "virus ne obstaja"?

TESKAn ::

Massacra je izjavil:

TESKAn je izjavil:


Vse to pa še vedno ne pojasni "fenomena" zelo malega števila hospitaliziranih 1x cepljenih in prebolevnikov!

Polno cepljenih je v bolnisnicah v Ontariu pbl. 170, delno cepljenih 17!
Starostne strukture ne poznam(o)!

Kaj pa rabiš? 82% at least one dose, 77% fully => 5% jih ima (recimo da) eno dozo. Od 187, ki so dobili cepivo (170 polno + 17 delno) na intenzivni, če poračunamo bi pričakovali 12 delno cepljenih v bolnišnicah, imamo jih 17. Tvoj 'fenomen delno cepljenih' torej ni fenomen, ampak pokaže, da so delno cepljeni _manj_ zaščiteni, kot polno cepljeni. V skladu s teorijo torej (pa ne antivaxersko).
Kar se tiče pa prebolevnikov, njihove točne številke ne poznamo (nesimptomatski, samo kratka 'gripa' pa se niso testirali itd...) in tudi ne vemo, koliko takih pristane v bolnici. Kakršnokoli ugibanje, kaj prebolelost pomeni za kasnejše okužbe, je samo ugibanje.


Razsvetli me podrobneje! (aja, 5% je tvoja logika).

Zdaj pa mi še dodaj starostno strukturo, indeks telesne mase in pridružene bolezni!


S strani, ki si jo tudi ti linkal, 82% cepljenih, 77% polno, razliko (koliko jih je cepljenih z vsaj enim odmerkom) lahko izračuna vsak, ki zna štet do 100 in dve osnovni računski operaciji. Iz razmerja med razliko (=cepljeni z vsaj enim odmerkom) in procentom vseh cepljenih lahko sklepaš, koliko od 187 cepljenih na intenzivni bi moralo bit cepljenih z vsaj enim, ne pa vsemi odmerki, če ne bi bilo razlike. Če naj bi bilo bolje za možnost hospitalizacijo (=manj verjetno, da pristaneš v bolnici), da si cepljen samo z eno dozo, kar trdiš, bi pričakoval, da je na intenzivni manj kot to število cepljenih z eno dozo. No ko poračunaš vidiš, da je obratno in da je ta trditev bluzenje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Massacra ::

TESKAn je izjavil:

Massacra je izjavil:

TESKAn je izjavil:


Vse to pa še vedno ne pojasni "fenomena" zelo malega števila hospitaliziranih 1x cepljenih in prebolevnikov!

Polno cepljenih je v bolnisnicah v Ontariu pbl. 170, delno cepljenih 17!
Starostne strukture ne poznam(o)!

Kaj pa rabiš? 82% at least one dose, 77% fully => 5% jih ima (recimo da) eno dozo. Od 187, ki so dobili cepivo (170 polno + 17 delno) na intenzivni, če poračunamo bi pričakovali 12 delno cepljenih v bolnišnicah, imamo jih 17. Tvoj 'fenomen delno cepljenih' torej ni fenomen, ampak pokaže, da so delno cepljeni _manj_ zaščiteni, kot polno cepljeni. V skladu s teorijo torej (pa ne antivaxersko).
Kar se tiče pa prebolevnikov, njihove točne številke ne poznamo (nesimptomatski, samo kratka 'gripa' pa se niso testirali itd...) in tudi ne vemo, koliko takih pristane v bolnici. Kakršnokoli ugibanje, kaj prebolelost pomeni za kasnejše okužbe, je samo ugibanje.


Razsvetli me podrobneje! (aja, 5% je tvoja logika).

Zdaj pa mi še dodaj starostno strukturo, indeks telesne mase in pridružene bolezni!


S strani, ki si jo tudi ti linkal, 82% cepljenih, 77% polno, razliko (koliko jih je cepljenih z vsaj enim odmerkom) lahko izračuna vsak, ki zna štet do 100 in dve osnovni računski operaciji. Iz razmerja med razliko (=cepljeni z vsaj enim odmerkom) in procentom vseh cepljenih lahko sklepaš, koliko od 187 cepljenih na intenzivni bi moralo bit cepljenih z vsaj enim, ne pa vsemi odmerki, če ne bi bilo razlike. Če naj bi bilo bolje za možnost hospitalizacijo (=manj verjetno, da pristaneš v bolnici), da si cepljen samo z eno dozo, kar trdiš, bi pričakoval, da je na intenzivni manj kot to število cepljenih z eno dozo. No ko poračunaš vidiš, da je obratno in da je ta trditev bluzenje.


Jaz nisem "antipod" tvoje "zgodbe".

Obe (tako moja kot tvoja imata stične točke).

Ampak še enkrat: kaj delajo polno cepljeni v bolnišnicah?
(in koliko so stari!!!).

Kakšen indeks telesne mase imajo na ICU, koliko zdravil jemljejo dnevno za vzdrževanje osnovnega stanja, koliko zdravil zoper zvišan krvni tlak in koliko zoper srčno popuščanje, koliko hospitaliziranih ima respiratorne težave, koliko statinov požrejo dnevno...

Popolnoma nič ne razložiš, zgolj "partikularno" statistiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

donvitoc ::

darkolord je izjavil:

Aja, smo spet prišli na "virus ne obstaja"?


Vsak je že bil kdaj prej prehlajen in imel gripo. Samo za tokrat se je marketing bolj potrudil, kar se tudi pozna na dobičku.

111111111111 ::

RedDrake je izjavil:

Ja napovedovali že.
Ampak hkrati zagovarjali da je EDINI smiselni pogoj samo T.
T je namreč edini eksplicitni ki preprečuje širjenje okužb.
Tako P kot C sta zgolj implicitna.
Enačenje eksplicitnih in implicitnih pogojev je pač slaba znanost.
Sicer smo tega že vajeni od naše kvazi stroke, ampak ok, tega se verjetno niso učili na medicini, ko so se skoraj dobesedno na pamet piflali telefonske imenike ...

A niste vpili da so testi silno nezanesljivi. Še bolj kot maske. :D

nekikr je izjavil:

Je bil predolg stavek pa ga nisi razumel? Otroci, ki so skupaj odraščali cel vrtec in so sedaj v različnih oddelkih v šolah se med seboj ne smejo družiti. Zunaj. Na prostem. Zakaj? Ker so super prenašalci in glasniki apokalipse! Cepite se! Najbolje da združite tretji in četrti odmerek, da premagate Omikron Zeta 3000+ GT in da boste varni pred naslednjim sevom, ki bo še 420% bolj nalezljiv!

V šoli so pač pravila, ki se jih treba držat. Dobrodošli v realno življenje. Da sitnarijo otroci še razumem, da pa starši...

donvitoc je izjavil:

Uf, folk z avto imunimi boleznimi ga je sedaj resno naj. Sem spremljal enega tipa z multiplo sklerozo na jutubu in se je cepil takoj ko je zdravstvo potrdilo da je ok za MS bolnike. No po 2. dozi dolgo ni objavil novih videjev, in za vikedn je dal video da je bil po 2. dozi čisto uničen, sklepi in oči. Ena v komentarjih je napisala da je ponovno pristala na vozičku :/

Sedaj so vsi v veliki stiski ker jim postaja jasno da bojo boosterji obvezni, brez njih pa jih zdravstvo obravnava kot da so množični morilci. No ja, morilci imajo vsaj človeške pravice, za necepljene ni človeštva.

Jaz sem pa na facbooku videl, kako je en invalid vstal iz vozička, takoj ko je prejel pfezeirja, pet jih je pa v komentarjih napisalo, da odkar so cepljeni proti COVID-19, nimajo več avtizma, disleksije in multiple skleroze.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

donvitoc ::

Razkrinkani antivakserji ki so širili lažno propagando da covid cepiva povzročajo raka!

https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

Pfizer accused of funding lies about AstraZeneca's jab: Explosive Channel 4 documentary alleges drug giant paid for speeches linking rival British vaccine to CANCER

111111111111 ::

sbawe64 je izjavil:

PC se lahko okužijo in širijo dalje 'neomejeno'.Sploh C je z omikron varianto postal kot blažen žegen.
Pri T se lahko okužijo in širijo dalje samo 24/48 ur.

Kapiš ?

Ampak če imajo vsi PC- potem se zadeva ne širi več, da polni bolnišnice. Kapiš?

Massacra je izjavil:

S to razliko, da je vrednost preboleli 3 mesece po okužbi mnogo večja, kot cepljeni 3 mesece po cepljenju!
Z drugimi besedami: prebolelih 3-6 mesecev po okužbi v bolnicah ni, cepljenih pa kar ogromno!

Kar kaže na naslednje (in drži oboje):
- celična imunost je mnogo boljša kot imunost pridobljena s cepivi
- cepiva so "kilava"

Pozabil si povedati:
- več necepljenih prebolelih umre
- cepiva zaščitijo pred hudim potekom

Massacra je izjavil:

A cepljene bi pa zdravil? Zakaj takšna segregacija? Obstaja za to kakšnen medicinsko-pravno-etičen standard?

Da. Reče se mu zdrava pamet.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Ampak še enkrat: kaj delajo polno cepljeni v bolnišnicah?
(in koliko so stari!!!).

Zdravijo se in koga briga.
In newsflash: cepiva se nikoli ni promoviralo kot vsemogočna. Nazadnje je zato pomembna čredna imunost.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

donvitoc ::

Vidim da bojo zdravnikom spet dvignili plače. Pošteno plačilo za tiš., pardon, za pošteno delo :D

Sem videl kako po tvju kažejo polne bolnice in pogrebni zavodi imajo rekordne dobičke. Pač bomo malo dvignili zavarovanja, malo zaostrili pogoje za upokojitev, malo menj zmetali v ceste, plombe bojo malo cenejši materiali... Majhna cena za to da človeštvo preživi pandemijo.

TESKAn je izjavil:

Nazadnje je zato pomembna čredna imunost.


Ne vem ali je to antivakserska izjava ali provakserska? Znanost tako hitro napreduje da nikoli ne moreš vedeti kaj je res.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: paket ()

CoolBits ::

darkolord je izjavil:

Aja, smo spet prišli na "virus ne obstaja"?

Univerza v LJ
https://www.fluoridefreepeel.ca/wp-cont...

Ministrstvo za zdravje
https://www.fluoridefreepeel.ca/wp-cont...

NLZOH
https://www.fluoridefreepeel.ca/wp-cont...

UKCLJ
https://www.fluoridefreepeel.ca/wp-cont...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BuDi79 ()

darkolord ::

CoolBits je izjavil:

Univerza v LJ
https://www.fluoridefreepeel.ca/wp-cont...

Ministrstvo za zdravje
https://www.fluoridefreepeel.ca/wp-cont...

NLZOH
https://www.fluoridefreepeel.ca/wp-cont...

UKCLJ
https://www.fluoridefreepeel.ca/wp-cont...
Ne vem kaj hočeš s temi linki pokazati - da ne znaš brati?

"(arbitrary) določene študije nismo izvajali" prebereš kot "virus ne obstaja".

V-i-p ::

Kot odgovoren državljan moram izpostavit eno zadevo. Danes sem bil službeno v Portorožu in pred malico je bil čas za kratek sprehod, pri avtobusni postaji pa vidim tisti kontejner za brezplačno testiranje. Na veliko napisano MANJ INVAZIVNO TESTIRANJE. No, kljub tretjemu odmerku se pridno postavim v sicer dokaj kratko vrsto. Pridem na vrsto, sicer prijazna gospa vzame podatke, odpakira palčko porine en (1) centimeter v nos, malo pomiga levo desno in zaključi. Čez pol ure pa tisti znameniti sms "Izvid testiranja na COVID-19 za osebo BL z dne 24.12. 2021 je NEGATIVEN. Še naprej upoštevajte ukrepe za preprečevanje širjenja okužbe in s tem skrbite za svoje zdravje in zdravje ostalih."

Kaj drugega od takega testa niti nisem pričakoval in upravičeno se človek lahko vpraša, kako šlampasto je lahko šele samotestiranje.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!
««
58 / 85
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Dnevno Stevilo Okuzenih (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
112498657 (76854) dsfsfawer235

Resnejši stranski učinki po cepljenju ali Covidu-19 (pričevanja resničnih zgodb) (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Problemi človeštva
75897915 (75353) AliRes

Testiranje cepljenih? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36457813 (46118) D3m

Koliko doz, za zascito pred delto? (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Problemi človeštva
1722224404 (203489) Conini

Več podobnih tem