» »

Covid, PC(T), razširjeni odloki in njihovo spoštovanje ter ostalo

Covid, PC(T), razširjeni odloki in njihovo spoštovanje ter ostalo

Temo vidijo: vsi
««
2 / 85
»»

Okapi ::

Inšpektorji bi se samo morali sprehoditi po nekaj večjih lokalih in nakupovalnih središčih, preveriti potrdila recimo tisoč strankam, in bi sigurno našli par sto takih s ponarejenimi ali tujimi potrdili. Vse te bi ovadili za ponarejanje uradne listine (zagrožena kazen do 3 leta zapora), naslednji dan bi to objavili v časopisih in na televiziji, in si nihče več ne bi upal okoli hoditi s ponarejenim ali tujim potrdilom.

Lahko bi pa tudi rekli, da kdor se cepi, dobi za 100 evrov turističnih bonov ali en teden dodatnega plačanega dopusta. Bi sigurno marsikaterega prestrašenca opogumili, da gre po tisti pik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

korenje3 ::

shadeX je izjavil:

samo da dokažemo, da to ne bo pomagalo.


Kako boš dokazal učinkovitost cepiva zaradi katerega je nastal blažji potek bolezni pri večini ki so zboleli? Ker ravno nasprotno, dokazano je bilo že več stokrat da cepivo pomaga pri blažjem poteku.

Prvo si moraš sploh v glavi razjasnit kaj zate pomeni "cepivo ne pomaga", in od tukaj greš potem naprej. Če boš bil vsaj malo zaveden pri vsrkavanju informacij, ti bo zelo verjetno potegnilo.


ne bluzi.
virusi so vedno prisotni. zakaj potem takoj ne zbolimo oz. zakaj nismo skos bolani?

dejstvo je da cepivo ne samo da lajša potek bolezni, ampak v večini v celoti prepreči okužbo.

Gre se seveda za kocentracijo vnosa virusov v telo. V splošnem cepljeni težko zboli.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Hemi426 ::

Okapi je izjavil:

Inšpektorji bi se samo morali sprehoditi po nekaj večjih lokalih in nakupovalnih središčih, preveriti potrdila recimo tisoč strankam, in bi sigurno našli par sto takih s ponarejenimi ali tujimi potrdili. Vse te bi ovadili za ponarejanje uradne listine (zagrožena kazen do 3 leta zapora), naslednji dan bi to objavili v časopisih in na televiziji, in si nihče več ne bi upal okoli hoditi s ponarejenim ali tujim potrdilom.

Lahko bi pa tudi rekli, da kdor se cepi, dobi za 100 evrov turističnih bonov ali en teden dodatnega plačanega dopusta. Bi sigurno marsikaterega prestrašenca opogumili, da gre po tisti pik.


Pustimo cepljenje, tebi sem odgovoril specifično glede cene HAT za državo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

Okapi ::

Ja, ker nisi razumel mojega komentarja. Nimam nič proti temu, da država subvencionira teste. Sem samo odgovoril (tistemu, ki je napisal, da bi raje vzel "pravi" test, kot tistega za samotestiranje, če sta oba brezplačna), da test ni kar tako brezplačen, da bi šel v lekarno in rekel, eno škatlo testov prosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Hemi426 ::

Okapi je izjavil:

Ja, ker nisi razumel mojega komentarja. Nimam nič proti temu, da država subvencionira teste. Sem samo odgovoril (tistemu, ki je napisal, da bi raje vzel "pravi" test, kot tistega za samotestiranje, če sta oba brezplačna), da test ni kar tako brezplačen, da bi šel v lekarno in rekel, eno škatlo testov prosim.


Res nisem prebral predhodnega konteksta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

OZZY ::

kamiKaZaA je izjavil:


Drugače pa, osebne ne bom kazal, razen, če mi izrecno reče na vhodu, da jo pokažem. Za maske pa mi je vseeno, kakšne so obvezne, ker jih ne nosim in opažam, da jih vedno več ne nosi. Kateri zakon kršiš, da ko ni razglašene epidemije, da ne nosiš maske? Nobenega. In vsako kazen sodišče razveljavi, ker ne kršiš nobenega zakona, ampak neustaven odlog. Že ime "neustaven odlok" ti pove, da nisi v nobenem prekršku.


Sem že enkrat pisal, da mi take v službi takoj odjeb***.. Tiste,ki nočejo pokazat PCT ali pa ne nosijo mask iz razloga, da je kao vse neustavno in podobna sranja, ki jih trosite okoli.
Zadnjič mi je en ata zaradi tega klical policijo, policija prišla me vpašala kaj je bilo, naredila zaznamek, zunaj pa tipa poučila, da naj ne kliče več, ker je zunaj lepo napisano kakšni so pogoji vstopa. Tip pride po tem še do mene in sika kako bo odškodninsko in kazensko tožil.. Sem sem mu zahvali za obisk in zaželel veliko uspeha ter ga povabil nazaj, ko bo imel PCT.. Ni več vedel kaj bi rekel pa je šel ven tiho..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

WizzardOfOZ ::

shadeX je izjavil:

Enostavno:

Cepljen 15 letnik ima manjšo možnost da za virusom zboli in ga posledično širi naprej na ranljivejše skupine. Prav mladostniki so sedaj vir okužb, ker je pač šola.

Kakorkoli obrneš je boljše imeti vnaprej pripravljene vojake in se spopasti s sovražnikom takoj ko pride (in ima možnost povečat svojo vojsko), kot pa čakat da pride okrepitev, ki je lahko dneve stran.


Ranljivejša skupina naj se cepi in zaščiti. Ostale naj nas pa pustijo živeti.

Virus ne bo nikamor šel, virus bo ostal in mi se bomo morali naučiti živeti z njim.

Če pa res hočemo imeti vse odprto, se pa prekužite tisti, ki se še niste in tisti, ki ste cepljeni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

WizzardOfOZ ::

kamiKaZaA je izjavil:


Drugače pa, osebne ne bom kazal, razen, če mi izrecno reče na vhodu, da jo pokažem.


Zakaj bi kazal osebno? Varnostniku na vhodu v trgovino? Študentu na pumpi? Prodajalki v trgovini? Sej to niso uradni organi, da bi lahko osebne dokumente preverjal. Večina jih komaj brat zna.

tilen03 je izjavil:

Utk je izjavil:

Zdaj moraš samo še razložit kako bi pri tem pomagalo cepljenje 15 letnikov, ki itak ne hodijo v bolnice.

Več je cepljenih -> manjša je verjetnost, da se bo posameznik ter ljudje okoli njega okužili.

Cepljen najstnik:
Če se okuži -> prenaša virus manj časa.
Če prenaša virus manj časa -> jih okuži manj.
Če jih okuži manj -> ne bo močne porasti okuženih.
Če ne bo močne porasti okuženih -> bo manj okuženih.
Če bo manj okuženih -> bomo lahko živeli brez strogih ukrepov.

Utk je izjavil:

Tvegat posledice pri 15 letniku, da ne bo okužil starčka, ki je itak cepljen, in se bo itak srečal z virusom, pač ni logično. Uporabite malo možgane...

Kaj je tveganega pri cepivu mladih?



Zakaj posiljevat mlade. Tisti, ki se morajo, naj se zaščitijo, ne pa da se morajo vsi ostali, ker se tistih nekaj upokojencev noče cepit.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Če bo Janša v odlok napisal, da ti študent osebno gleda, boš marsikaj počel, kar sicer ne bi. na suho press.

kamiKaZaA ::

Okapi je izjavil:

Inšpektorji bi se samo morali sprehoditi po nekaj večjih lokalih in nakupovalnih središčih, preveriti potrdila recimo tisoč strankam, in bi sigurno našli par sto takih s ponarejenimi ali tujimi potrdili. Vse te bi ovadili za ponarejanje uradne listine (zagrožena kazen do 3 leta zapora), naslednji dan bi to objavili v časopisih in na televiziji, in si nihče več ne bi upal okoli hoditi s ponarejenim ali tujim potrdilom.

Lahko bi pa tudi rekli, da kdor se cepi, dobi za 100 evrov turističnih bonov ali en teden dodatnega plačanega dopusta. Bi sigurno marsikaterega prestrašenca opogumili, da gre po tisti pik.

Motiš se. Zelo.

Smo ravno o tem debatirali, ko smo šli na nogometno tekmo s ponarejemi sms-ji: "Kaj pa če nas na izhodu pričaka inšpekcija?". In logičen odgovor: "Nimaš PCT-ja." -> dobiš kazen. Sledi pritožba na sodišče. In sodišče ti ugodi, ker ne kršiš nobenega zakona, ampak neustavni odlok. Če pa pokažeš "ponarejeni sms", pa kršiš zakon ponarejanja in si kaznovan za to. In isto je, če me ustavi kjerkoli inšpektor. "Nimam PCT", čeprav sem pred tem vstopil v trgovski center z več kot 2 meseca starim.

Nismo vsi zabiti kot si ti misliš, da smo. ;)

Kayzon ::

Vsa testiranja bi morala biti brezplacna,saj smo jih kupili s davkoplacevalskim denarjem. To da moras placevati 10e za test ki velja dva dni,je navaden pljunek v obraz vsem ljudem ki se nocejo cepiti.

sbawe64 ::

Voss je izjavil:

Odlok velja od ponedeljka dalje. Sicer glede mask pa samo še ena komična odločitev vlade.

Fafangel se verjetno samo za glavo drži s svojo masko iz blaga na kateri je rdeča zvezda... khm Avengers znak*.

Noro je, da nekateri celo hvalijo brezplačne teste, to bi moralo biti samoumnevno že od samega začetka.

Brezplačni (hat) testi so samo za samotestiranje zaposlenih.


Voss je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Masko si dam nalsednjič gor, ko bo pust. Do takrat je niti ne povoham.


Hmmm 1. marca torej? https://www.24ur.com/novice/korona/epid...

Epidemija bo končana do februarja/marca. Kdor verjame :))

Čeprav nevem o kakšni epidemiji tip govori, glede na to, da ni nič razglašeno?

15.6 2021 je vlada razglasila konec epidemije.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kamiKaZaA ::

OZZY je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Drugače pa, osebne ne bom kazal, razen, če mi izrecno reče na vhodu, da jo pokažem. Za maske pa mi je vseeno, kakšne so obvezne, ker jih ne nosim in opažam, da jih vedno več ne nosi. Kateri zakon kršiš, da ko ni razglašene epidemije, da ne nosiš maske? Nobenega. In vsako kazen sodišče razveljavi, ker ne kršiš nobenega zakona, ampak neustaven odlog. Že ime "neustaven odlok" ti pove, da nisi v nobenem prekršku.


Sem že enkrat pisal, da mi take v službi takoj odjeb***.. Tiste,ki nočejo pokazat PCT ali pa ne nosijo mask iz razloga, da je kao vse neustavno in podobna sranja, ki jih trosite okoli.
Zadnjič mi je en ata zaradi tega klical policijo, policija prišla me vpašala kaj je bilo, naredila zaznamek, zunaj pa tipa poučila, da naj ne kliče več, ker je zunaj lepo napisano kakšni so pogoji vstopa. Tip pride po tem še do mene in sika kako bo odškodninsko in kazensko tožil.. Sem sem mu zahvali za obisk in zaželel veliko uspeha ter ga povabil nazaj, ko bo imel PCT.. Ni več vedel kaj bi rekel pa je šel ven tiho..

Samo 1 primer sem imel, ko me je prodajalka vljudno prosila, da si dam masko gor. In sem brez da bi siknil kaj ali jo grdo pogledal, si jo tudi dal. Ter jo do izhoda iz trgovine tudi nosil. In tudi v bodoče, če mi bo kdo rekel od trgovcev ali varnostnikov, da si naj dam masko gor, bom to tudi storil brez debate. Jo vedno imam pri sebi. Nima pa mi za to kaj bluizit, kakšen drugi obiskovalec. S tistim, pa se znam sputiti v debato in na koncu tudi malo zaplesati po trgovini, če se mu ne bi dalo dopovedati, da on meni nima kaj pametovati, če jaz nosim ali ne nosim maske. >:D

WizzardOfOZ ::

V avstriji s PCT greš lahko v vsako trgovino, razen v trgovino s hrano brez maske. Maske so pa obvezne za tiste brez PCT-ja v vseh trgovinah. Ampak te nihče ne vpraša li imaš ali nimaš PCT. Če si pa brez maske v trgovini, pa te inšpekcija dobi, da nimaš PCT, boš pa naj****.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kamiKaZaA ::

WizzardOfOZ je izjavil:

V avstriji s PCT greš lahko v vsako trgovino, razen v trgovino s hrano brez maske. Maske so pa obvezne za tiste brez PCT-ja v vseh trgovinah. Ampak te nihče ne vpraša li imaš ali nimaš PCT. Če si pa brez maske v trgovini, pa te inšpekcija dobi, da nimaš PCT, boš pa naj****.

Vem. Sem bil v tem času v Avstriji parkrat. In ker nevem ali oni vladajo z "neustavnimi odloki" ali pa so spisali zakone, jaz vedno, čisto vedno nosim FFP2 masko, ko vstopim v lokal, trgovino ali pumpo, tudi če jo recimo ni potrebno nositi. ;)

Ne morem si privoščiti, da me pridržijo in spišejo za tisoče eurov kazni, ter me izpustijo, ko le-te poravnam. :)

Pri nas se to ne more zgoditi, ker sedaj vem, da so vsi odloki diktatorjev na oblasti neustavni, ter nič od tgea ni z zakonom podprto oz. zapisano.

Okapi ::

Ja, tako je pri nas - ker vlada ni sposobna prav napisati zakonov, psihopati zavestno širijo epidemijo in so na to še ponosni.;((

sbawe64 ::

Okapi je izjavil:

Zanimivo je tudi, da so končno spoznali, da so bili vsi tisti slavni "semaforji", ki so jih uvajali v zadnjem letu, farsa, ker se jih potem niso držali.

Sedaj semaforja zaostrovanja in sproščanja ukrepov nič več ne omenjajo.

gusto je izjavil:

shadeX je izjavil:

Pomembna sprememba v odloku je tudi ta da bo od sedaj naprej potrebno pokazati osebno izkaznico skupaj z veljavnim PCT-jem, kar zna sprožit še več negodovanja pri tistih ki se z ukrepi ne strinjajo (top izgovor je - mojo osebno lahko samo pravni organ kontrolira. ni jim pa bil problem pokazat osebno kadar so koristili bone npr).


To ni noben izgovor, to je dejstvo. Za to ni zakonske podlage. Če ti to ni jasno, škoda da odpiraš teme in kdo karkoli s tabo debatira.

A za to, da pokažeš osebno, če hočeš plačati s študentskimi boni, je pa zakonska podlaga? Pa da moraš pokazati osebno, če natakar ali prodajalka v trgovini oceni, da še nisi polnoleten?

Ja, je.
Za PTC odloke je ni.
Poleg tega se s skeniranjem s strani natakarje &co krši vsaj en člen ustave.38-ti.
Za 'obvezne' maske glej 28-ti člen.


Drug člen ustave recimo prepoveduje vsako diskriminacijo, glej 14-ti člen kot tudi ZVarD.
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Ustava RS
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kamiKaZaA ::

Okapi je izjavil:

Ja, tako je pri nas - ker vlada ni sposobna prav napisati zakonov, psihopati zavestno širijo epidemijo in so na to še ponosni.;((

A zdaj, če si funkcionalno pismen in vidiš, da oblast krši zakone iz ustave s svojimi neustavnimi odloki, ter nam krati pravice na vsakem koraku, pa si po novem že psihopat, ker ne upoštevaš vladnega kršenja človekovih pravic? ;(( 8-O

Comandante ::

Zanimivo, trgovski verigi za kartico ugodnosti brez tezav damo vse osebne podatke, varnostniku (ki mora itak delati v skladu z GDPR in ga absolutno ne brigajo vasi osebni podatki) pa ne moremo pokazat osebne za trenutek. Takrat je vsak drugi ustavni pravnik.

Miki N ::

Ta vikend je bil slab za vacinacije tudi čez lužo.

https://www.politico.com/news/2021/11/0...

Všeč mi je del, kjer dajo vladi ponedeljek do 17 za odgovor. Nice touch. Se pravi tudi oni oblavadajo te vikend variante. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

AllStarc ::

shadeX je izjavil:

Kot pričakovano: Mi piše prijatelj, ki dela v gostinstvu in od danes preverja PCT pogoj tudi z aplikacijo preko telefona (prej je samo spraševal če imajo PCT). Rezultat: do dopoldneva je dobra četrtina kod neveljavnih (ni Beovičeva rekla da ravno 25% ljudi drži slovenijo v "šahu"?).

Ni čudno da so številke tako slabe če ljudje gledajo samo kako bodo okoli prinesli sistem, na koncu pa krivdo valijo na to da cepiva ne delujejo (in da so cepljeni krivi za porast okužb - top 2 izgovora proticepilcev).

Pomembna sprememba v odloku je tudi ta da bo od sedaj naprej potrebno pokazati osebno izkaznico skupaj z veljavnim PCT-jem, kar zna sprožit še več negodovanja pri tistih ki se z ukrepi ne strinjajo (top izgovor je - mojo osebno lahko samo pravni organ kontrolira. ni jim pa bil problem pokazat osebno kadar so koristili bone npr).

Pas glede "prenašanja sistema okol" se zateguje, obstajajo sicer pa še vedno luknje s katerimi se da pridet mimo teh varovalk.


Drži pa tukaj še ena zadeva - nikoli ni krivec za nastalo situacijo samo eden (da ne bo kdo mislil, da sedaj s prstom kažem na tiste, ki prenašajo sistem okol). Če bi bilo naše zdravstvo podobno severnim državam, bi znalo tudi to prekužit.

Ves kaj, ne zdi pa se ti nenormalno da cepljeni lahko vstopi in širi virus. Jaz od vsakega, ki preverja pričakujem,da mi tudi on pokaže osebno in poskeniram njegovo kodo.

Comandante ::

Jaz od vsakega, ki preverja pričakujem,da mi tudi on pokaže osebno in poskeniram njegovo kodo.

Ni tvoja naloga, da preverjas kelnarja/varnostnika/prodajalca, niti nimas pooblastila. To je naloga njihovih delodajalcev.

Tvoja pravica je, da ne uporabljas storitev kafica/gostilne/trgovine/frizerja. Pravica obrtnika je, da ti pokaze vrata, kadarkoli, iz poljubnega razloga.

CoolBits ::

Zanimiva dogajanja na PCT only koncertih v tujini, kmalu pri nas.
https://twitter.com/itsnatlydenise/stat...

immortan ::

CoolBits je izjavil:

Zanimiva dogajanja na PCT only koncertih v tujini, kmalu pri nas.
https://twitter.com/itsnatlydenise/stat...

Droge. Nič neobičajnega, se dogaja skoz. To je pač en dogodek, ki ga pač mediji napihnejo.

Comandante ::

CoolBits je izjavil:

Zanimiva dogajanja na PCT only koncertih v tujini, kmalu pri nas.
https://twitter.com/itsnatlydenise/stat...

Droge so hudic. Vcasih smo kaksnega skadili in smo se fajn imeli, danes pa zrejo vso mogoco svinjarijo.

ripmork ::

@kamiKaZaA: Če jutri ni podlage za kazen za prevoz skozi rdečo na semaforju - boš še upošteval semafor? Ali se boš skliceval na neustavnost, pa po gasu?
Da folk sploh dela problem iz nečesa tako preprostega, kot je nošnja mask, je bizarno. "Snowflakes" level 999.

Komur je pa PCT pogoj za vstop v poslovalnice podjetij (naj bo to bencinska, trgovina, lokal, ipd...) tak hud problem, naj jih pa pač ne obiskuje. Življenje v družbi prinaša pravice in dolžnosti.

CoolBits ::

Comandante je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Zanimiva dogajanja na PCT only koncertih v tujini, kmalu pri nas.
https://twitter.com/itsnatlydenise/stat...

Droge so hudic. Vcasih smo kaksnega skadili in smo se fajn imeli, danes pa zrejo vso mogoco svinjarijo.

Seveda, sedaj se fiksajo z nepreverjenimi zvarki, da lahko sploh grejo na koncert.

;-) ::

bluefish je izjavil:

Okapi je izjavil:

Miki N je izjavil:


Da si ne bo kdo delal utvar, da je to neka blazna preverka bila. :D

Blazna ali ne blazna, bila je. V mercatorju avtomatska blagajna vsakič kliče prodajalko, ko poskeniraš pir, da te preveri, če si polnoleten.
Ja, ker: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...


Zakon o omejevanju alkohola je ZAKON. PCT pa je odlok, ki temelji na zakonu ZNB, ki pa je neustaven in v zadržanju. Kazen plačaš če želiš, če pa napišeš zahtevo za sodno varstvo pa bo vedno odobreno v prid "kršitelja" ker ni podlage.

Ne razumem zakaj ne uskladijo ZNB.

6bt9hmDwY ::

Mimogrede, na Petrolu PCT pogoj ni obvezen: klik.

sbawe64 ::

ripmork
Maske nikjer niso pomagale, niti fpp2 na Bavarskem, ko so bile obvezne več kot pol leta.

Če ti uživaš v kazanju dokumentov random osebkom na podlagi neustavnih vladnih odlokov, be my guest.

Nekam slabi potrošniki ste vaxerji
https://www.24ur.com/novice/korona/v-tr...
Sedaj bo še slabše.


Okapi
PCT+maska+odsotnost simptomov znanstveno dokazano zmanjša tveganje, da boš koga okužil, na sprejemljivo raven. Zaradi tega se cepljenim, ki nosijo masko, ni treba vsak dan testirati.

Evropa to jesen, zgodba o uspehu, kajne ?
Razen par redkih držav, kjer se tega eksperimenta ne gredo.


Ps:
Kam je izginil vladni semafor ? So ga Strojani privatizirali ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

OZZY ::

sbawe64 je izjavil:


Poleg tega se s skeniranjem s strani natakarje &co krši vsaj en člen ustave.38-ti.
Za 'obvezne' maske glej 28-ti člen.

Drug člen ustave recimo prepoveduje vsako diskriminacijo, glej 14-ti člen kot tudi ZVarD.
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Ustava RS
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...


38 člen govori o zbiranju in obdelavi podatkov. Ko se ti skenira se nič ne shranjuje in zbira.
Glede diskriminacije.. kaj si ti diskriminiran.. Nisi.. naredi hiter test pa je in maš vstop. Zasebni ponudnik storitev lahko komurkoli odreče storitev in to kadarkoli. Primer npr. stranke v banki.. Pride stranka odpret račun.. Banka ima pravico zavrniti odprtje računa brez da stranki navede zakaj. Pač poslovni razlog..
28 člen govori o kaznovanju.. pač so zajeb*** in niso uredili kot je potrebno. Še vedno pa je za vstop v prostor to lahko pogoj poslovnega subjekta, saj gre za njegov privatni prostor in on določa pogoje vstopa. Sprejmeš ali se obrneš je potem na tebi.
Go with the flow.

Okapi ::


Potrebno je sprejet ukrepe, ki so uravnoteženi z stanjem na terenu, ukrepi na začetku septembra niso bili. Zato je prišlo do omenjene situacije.

Ukrepi so bili čisto v redu, problem so psihopati, ki se jih niso držali.

Tule se lahko nekateri zelo hitro prepoznajo. Pravzaprav šolski primeri.>:D
Mednarodna klasifikacija mentalnih in vedenjskih motenj Svetovne zdravstvene organizacije pa govori o disocialni osebnostni motnji, za katero je značilno veliko neskladje med posameznikovim vedenjem in veljavnimi družbenimi normami, pri čemer je ključna nezainteresiranost za čustva drugih (pomanjkanje vesti in empatije), ki se kaže v ponavljajočem se zavajanju in prevarantstvu. Med temeljne značilnosti spadata še neodgovornost ter neupoštevanje družbenih norm, pravil in obveznosti. Kaže se tudi kot: nezmožnost vzdrževanja trajnih socialnih odnosov (četudi oseba nima težav pri vzpostavljanju stikov); nizka frustracijska toleranca in hitra razburljivost, ki lahko obsega nasilje;nezmožnost doživljanja občutka krivde; nesposobnost za spreminjanje na osnovi izkušenj in kaznovanja; nagnjenje k upravičevanju svojih dejanj in grajanju drugih (pomanjkanje obžalovanja).

Uporabnik ::

CoolBits je izjavil:

Zanimiva dogajanja na PCT only koncertih v tujini, kmalu pri nas.
https://twitter.com/itsnatlydenise/stat...


11 posible cardiac arrests ... le od kje nam je znan tale cardiac arrest? primladihcepljenihpress
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

OZZY ::

kamiKaZaA je izjavil:

OZZY je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Drugače pa, osebne ne bom kazal, razen, če mi izrecno reče na vhodu, da jo pokažem. Za maske pa mi je vseeno, kakšne so obvezne, ker jih ne nosim in opažam, da jih vedno več ne nosi. Kateri zakon kršiš, da ko ni razglašene epidemije, da ne nosiš maske? Nobenega. In vsako kazen sodišče razveljavi, ker ne kršiš nobenega zakona, ampak neustaven odlog. Že ime "neustaven odlok" ti pove, da nisi v nobenem prekršku.


Sem že enkrat pisal, da mi take v službi takoj odjeb***.. Tiste,ki nočejo pokazat PCT ali pa ne nosijo mask iz razloga, da je kao vse neustavno in podobna sranja, ki jih trosite okoli.
Zadnjič mi je en ata zaradi tega klical policijo, policija prišla me vpašala kaj je bilo, naredila zaznamek, zunaj pa tipa poučila, da naj ne kliče več, ker je zunaj lepo napisano kakšni so pogoji vstopa. Tip pride po tem še do mene in sika kako bo odškodninsko in kazensko tožil.. Sem sem mu zahvali za obisk in zaželel veliko uspeha ter ga povabil nazaj, ko bo imel PCT.. Ni več vedel kaj bi rekel pa je šel ven tiho..

Samo 1 primer sem imel, ko me je prodajalka vljudno prosila, da si dam masko gor. In sem brez da bi siknil kaj ali jo grdo pogledal, si jo tudi dal. Ter jo do izhoda iz trgovine tudi nosil. In tudi v bodoče, če mi bo kdo rekel od trgovcev ali varnostnikov, da si naj dam masko gor, bom to tudi storil brez debate. Jo vedno imam pri sebi. Nima pa mi za to kaj bluizit, kakšen drugi obiskovalec. S tistim, pa se znam sputiti v debato in na koncu tudi malo zaplesati po trgovini, če se mu ne bi dalo dopovedati, da on meni nima kaj pametovati, če jaz nosim ali ne nosim maske. >:D


Se strinjam, da je na prodajalcu da opozori in ne na obiskovalcu- vsakdo ima neka interna navodila glede tega. A če je zunaj lepo zapisano, da se za vstop potrebuje maska in greš notri brez nje je pač izzivanje takih odzivov.
Mi vedno lepo prvo zaprosimo osebo, da da masko gor. Če mamo kje kako viška v bližini jo tudi ponudimo. A kaj ko začnejo takoj vsi srat z svojimi pravicami in podobno. V tem primeru hvala lepa za obisk in adijo.
Go with the flow.

sbawe64 ::

Del odloka, ki predpisuje obvezno identifikacijo ob PCT je direktno v nasprotju s 1, točko 3. člena Zakonom o osebni izkazunci, ki prvi: 3. člen
(dolžnost in prepovedi)


(1) Osebno izkaznico ali drug uradni identifikacijski dokument, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje imetnikovo podobo in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, mora imeti državljan pri sebi, razen kadar bi bilo glede na okoliščine to nesmotrno, in ga na zahtevo uradne osebe, ki je po zakonu za to pooblaščena, dati na vpogled za preverjanje istovetnosti.
(2) Osebne izkaznice državljan ne sme dati, prodati ali posoditi drugi osebi. Druga oseba ne sme vzeti, kupiti ali uporabiti tuje osebne izkaznice kot svoje.
(3) Osebne izkaznice državljan ne sme zastaviti za zavarovanje koristi ali pravice. Druga oseba ne sme vzeti tuje osebne izkaznice za zavarovanje koristi ali pravice.
(4) Na osebni izkaznici je prepovedano spreminjanje, dopisovanje ali brisanje katerega koli podatka.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...


Torej je jasno, kdo lahko od nas zahteva osbni dokument. To nikakor niso upokojenci, študenti.... in drugi, ki preverjajo PCT.

Če smo pri ZOIzk-1, kaj pa gdpr ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kamiKaZaA ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Mimogrede, na Petrolu PCT pogoj ni obvezen: klik.

Prepozno. Škoda je že storjena. Ogromno strank se več ne bo vrnilo.

Okapi ::

sbawe64 je izjavil:


Torej je jasno, kdo lahko od nas zahteva osbni dokument. To nikakor niso upokojenci, študenti.... in drugi, ki preverjajo PCT.

Tebi ni jasna razlika med tem, kar moraš narediti, in kar lahko narediš. Natakarju ti ni treba pokazati osebne, če nočeš. Ampak potem pač ne moreš v lokal. Tudi v banki ti recimo ni treba pokazati osebne. Ampak pač ne moreš dvignit denarja. Osebno moraš pokazati tudi poštarju, če hočeš dvignit priporočeno pošiljko ali paket.
Policistu pa moraš pokazati osebno, če ti reče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

OZZY ::

sbawe64 je izjavil:

Del odloka, ki predpisuje obvezno identifikacijo ob PCT je direktno v nasprotju s 1, točko 3. člena Zakonom o osebni izkazunci, ki prvi: 3. člen
(dolžnost in prepovedi)


(1) Osebno izkaznico ali drug uradni identifikacijski dokument, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje imetnikovo podobo in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, mora imeti državljan pri sebi, razen kadar bi bilo glede na okoliščine to nesmotrno, in ga na zahtevo uradne osebe, ki je po zakonu za to pooblaščena, dati na vpogled za preverjanje istovetnosti.
(2) Osebne izkaznice državljan ne sme dati, prodati ali posoditi drugi osebi. Druga oseba ne sme vzeti, kupiti ali uporabiti tuje osebne izkaznice kot svoje.
(3) Osebne izkaznice državljan ne sme zastaviti za zavarovanje koristi ali pravice. Druga oseba ne sme vzeti tuje osebne izkaznice za zavarovanje koristi ali pravice.
(4) Na osebni izkaznici je prepovedano spreminjanje, dopisovanje ali brisanje katerega koli podatka.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...


Torej je jasno, kdo lahko od nas zahteva osbni dokument. To nikakor niso upokojenci, študenti.... in drugi, ki preverjajo PCT.

Če smo pri ZOIzk-1, kaj pa gdpr ?


Lahko si zadevo drugače razlagaš.. oni so določili, da je izpolnitev PCT pogoja veljaven z osebno izkaznico. Tam ni zapisano tega, saj govori samo o ugotovitvi istovetnosti brez pogoja, da se navezuje na PCT ali kakršnokoli drugo dokazilo.
Go with the flow.

Okapi ::

Točno tako. Prideš v lokal in natakar zahteva PCT, ker je to pogoj za vstop. Ti pokažeš en list, kjer piše, da je Janez Novak cepljen. Natakar ti reče, žal, gospod, ne poznam vas, ne vem, ali ste Janez Novak. Če mi ne morete dokazati, da ste res Janez Novak, vas ne smem spustiti noter.

Za to ni potrebnega nobenega posebnega zakona o tem, kdo lahko gleda osebno izkaznico.

Podobno, kot če prideš na banko in hočeš dvignit denar. Ali če hočeš na pošti dvignit paket. Ali ko greš na Mimovrste osebno dvignit robo. Ali ko prideš v hotel, kjer si rezerviral sobo... Zelo dvomim, da je za vse te in podobne primere posebej v kakšnem zakonu zapisano, da moraš pokazati osebno.

Hemi426 ::

Okapi sem te vedno dokaj spoštoval kot sogovornika v debatah, ampak tale izjava je na nivoju človeka, ki mu je pravna pismenost španska vas.

Pošta: https://www.ip-rs.si/mnenja-gdpr/6048a6...
Banka: https://www.ip-rs.si/mnenja-gdpr/6048a6...
Tudi za hotel si lahko obrazložiš iz pojasnila za banko.
(to je 5min Googlanja, zagotovo obstajajo tudi bolj konkretne razlage)

In tudi, ko si imenoval ljudi, ki se ne strinjajo z izvajanjem PCTja brez zakonske podlage za psihopate....
Lahko tukaj debatirama o moralni odgovornosti, ampak če ni zakonske podlage, človek nima pravne dolžnosti spoštovati take stvari.

Koliko več ljudi bi se vozilo pjanih ali nabijalo musko pozno v noč, če bi se zanašali samo na njihovo moralno odgovornost in dobro voljo.... zato so pa sprejeti ZAKONI ki urejajo takšno področje :).

PS: Pa tudi ona "a ko pa prodajalkam kažete osebno za alkohol in čike, pa vas ne moti" je bosa. Tudi če nekoga to moti je zakon, ki urejuje to področje.

Iskreno mi povej, bi ti plačevalvse davke in vse položnice in RTV prispevek, če bi to bilo odvisno zgolj od tvoje moralne dobrote, brez zakona?
Ali bi bil isti "psihopat", ki bi se temu ognil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

aerie ::

Jep. Za balkanski DNK je potreben zakon, da si po sranju folk obriše rit.

Hemi426 ::

aerie je izjavil:

Jep. Za balkanski DNK je potreben zakon, da si po sranju folk obriše rit.


Čisto možno, ampak zakon je pa vseeno potreben.

Mare2 ::

kamiKaZaA je izjavil:

6bt9hmDwY je izjavil:

Mimogrede, na Petrolu PCT pogoj ni obvezen: klik.

Prepozno. Škoda je že storjena. Ogromno strank se več ne bo vrnilo.


Bilo je obvezno. 1 ali dva dni.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

zobnik ::

Namesto v gostilno greš po futr, pijačo v trgovino in doma napraviš žurko, povabiš pol vasi....gostinci pa naj crkujejo....in kot ostali.---saj to so hotli pa naj majo pol manj strank.

kixs ::

Bolj mi gre na k*rac, da se spravljajo na otroke od 1. razreda naprej za samotestiranje v soli! Ni pogojev!

Hemi426 ::

zobnik je izjavil:

Namesto v gostilno greš po futr, pijačo v trgovino in doma napraviš žurko, povabiš pol vasi....gostinci pa naj crkujejo....in kot ostali.---saj to so hotli pa naj majo pol manj strank.


Zobnik je tvoja osnovna pravica, da tako preživljaš prosti čas, to ti nima noben pravice oporekat. Ampak 90% gostincev si ni to izbralo samo, morajo tako početi zaradi državnih odlokov brez zakonske podlage.

Si je kdo šel bolj podrobno prebrati zakaj so inšpektorice zaprle 2 bencinski pumpi?
Ne, ker ne ni preverjali PCTja v osnovi, ampak ker niso imeli posebej ekstra zaposlene osebe, ki bi pri vhodu preverjala PCT, kar je absurd.

Hemi426 ::

kixs je izjavil:

Bolj mi gre na k*rac, da se spravljajo na otroke od 1. razreda naprej za samotestiranje v soli! Ni pogojev!


Šele zdajle vidim, da celo 3x tedensko, haha.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: route ()

route ::

Hemi426 je izjavil:


Ne, ker ne ni preverjali PCTja v osnovi, ampak ker niso imeli posebej ekstra zaposlene osebe, ki bi pri vhodu preverjala PCT, kar je absurd.


To pa nisi dobro pravno prebral in razumel. Trgovka je povedala, da nima koga, da bi ga lahko zadolžila za kontrolo vstopa, sama pa ne more (ker ima očitno drugo nezdružljivo delo), zato je vrata zaklenila (da ne bi bila v prekršku).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: route ()

Hemi426 ::

route je izjavil:

zobnik je izjavil:


Ne, ker ne ni preverjali PCTja v osnovi, ampak ker niso imeli posebej ekstra zaposlene osebe, ki bi pri vhodu preverjala PCT, kar je absurd.


To pa nisi dobro pravno prebral in razumel. Trgovka je povedala, da nima koga, da bi ga lahko zadolžila za kontrolo vstopa, sama pa ne more (ker ima očitno drugo nezdružljivo delo), zato je vrata zaklenila (da ne bi bila v prekršku).


Mogoče imaš prav, zdele brskam po zgodovini, pa ne najdem, kar v osnovi res pomeni, da nima potrditvenega vira, ampak za eno pumpo je pisalo, da niso imeli dodatne osebe za preverbo PCTja kar tudi zajame tvojo izjavo.

Je pa res da dosti pump je "franšizni sp?", ki ima minimalno zaposlene na izmeno, recimo 2 punci, ena pere avto, druga za blagajno, nekatere bolj nefrekventne še celo samo eno osebo in seveda avtomatsko ni osebe za kontrolo vstopa.

Lonsarg ::

Če gledamo kdo res polni bolnice so to necepljeni od 50 let dalje. Te 50 plus necepljenci ubijajo ne-covidne bolnike (ja ubijajo, ker se ne izvajajo nenujni program, ki vseeno kar nekaj življenj rešijo, med drugim rakava obolenja itd.).

Te 50 plus necepljence bi morali poslati v večmesečno karanteno na domu dokler traja tale vrh, se hrano jim nosit, nimajo da izstopijo iz hiše, če pri njih zivi kak mlajši sorodnik, se jih pa preseli v hotele za par mesecev. Če se pa odrečejo covid zdravljanju s podpisom, pa se lahko izognejo tej karanteni.

Za vse pod 50 tudi, če niso cepljeni, pa lepo ukinit ukrepe. Evo to bi bilo prav, namesto da kaznujemo vse za napake 50 plus necepljencev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
««
2 / 85
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Dnevno Stevilo Okuzenih (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
112496584 (74781) dsfsfawer235

Resnejši stranski učinki po cepljenju ali Covidu-19 (pričevanja resničnih zgodb) (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Problemi človeštva
75895962 (73400) AliRes

Testiranje cepljenih? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36456881 (45186) D3m

Koliko doz, za zascito pred delto? (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Problemi človeštva
1722220975 (200060) Conini

Več podobnih tem