» »

Packet loss tezave - warzone

Packet loss tezave - warzone

THn5 ::

Kolega je cisto obupan, prilagam njegov post:

Jes nevem ka naj se nardim… skos mam packett loss. Iz Telemacha so zagotovili, da ni nikakrsnih motenj v signalu. Ni foruma, da ga nism prebral, pa probu popravt. Nekaj primerov z grafiko: Poskusil sem z overclockanjem, na tri nacine, na default, na factory settings… vedno isto. Spodaj prilagam screenshote od povezave, pa tud specs od WZ…Kar sm naredu zarad povezave: kupil sem novo mrezno kartico, nov kabel, dva “mojstra” iz Telemacha sta prisla, zamenjala modem… Res nemorm igrat skoncentriran, ce mi vsak 15-20 sekund stekne za pol sekunde."

Fant bi redek trenutek prostega casa rad prezivel online s kolegi, kolikor mu cas dopusca, zato je vsakersen predlog dobrodosel.

BladE_ ::

Druga igra ampak podoben primer... Lag za 1 2sec(navije ping na 999) na vsakih 20sec in seveda ni bilo možno igrati...

Če se ne motim je drkal nek "updater"(Adobe?)... Izklapljal sem vsak process posebej in testiral dokler zadeva ni zlaufala... Sem se pa jebal, da sem prišel do tega ufff... Prvi krivec je bil seveda internet, ki sicer dela bp :))
Akcija - Reakcija

MTm2H37rqt7B ::

Jaz sem imel podobne težave na playstationu/warzone, vsake toliko casa lag spike in packet loss.

Ugotovil sem da je težava bila v TV appu na televiziji, ki je v chunkih downloadal TV vsebino in zafilala internet linijo do maksimuma za tisto sekundo.

Priporočam QoS na ruterju, da ti prioritizira igre oz tvoj komp.

DeeCoy ::

1. grafična nima nobene veze z packet lossom.
2. Znebimo res vseh motenj. Izklopijo naj se vsi wifiji, na routerju naj ostane samo ta računalnik in čisto nič drugega. Če bo še vedno loss, potem naj poizkusi še z pinganjem recimo googla v neskončnost. Ali pa telemachovega strežnika. To naj pusti recimo 1h in to bo kar merodajen rezultat, koliko je dejansko lossa. Če je tam 0 in v igri šteka, potem bi jaz naredil fresh install osja. Če je tudi tam kak % lossa, potem bo zelo verjetno kriv operater.

Nisi pa nič povedal ali je to optika, baker, koaks?

THn5 ::

DeeCoy je izjavil:

1. grafična nima nobene veze z packet lossom.
2. Znebimo res vseh motenj. Izklopijo naj se vsi wifiji, na routerju naj ostane samo ta računalnik in čisto nič drugega. Če bo še vedno loss, potem naj poizkusi še z pinganjem recimo googla v neskončnost. Ali pa telemachovega strežnika. To naj pusti recimo 1h in to bo kar merodajen rezultat, koliko je dejansko lossa. Če je tam 0 in v igri šteka, potem bi jaz naredil fresh install osja. Če je tudi tam kak % lossa, potem bo zelo verjetno kriv operater.

Nisi pa nič povedal ali je to optika, baker, koaks?


Baker. Bomo probali, javim rezultate. Tnx

xseki ::

Naj proba zamenjat DNS, 1.1.1.1 recimo

vimos ::

definitivno je nekaj pri telemachu. Imel sem telekom optiko in igral COD cold war brez problemov, nato sem menjal za telemach (premium paket 600/60 coax) in coldwar igra ne deluje packet loss je vedno 100% in se nemorem vec povezati na serverje. Probal sem se povezat na sosedov telekom wifi in seveda deluje, deluje tudi ce si naredim mobilno hotspot tocko. Na telemachu nimajo pojma zakaj, pravijo da oni imajo vse porihtano da bi moralo delovati.

Fsegula62 ::

vimos je izjavil:

definitivno je nekaj pri telemachu. Imel sem telekom optiko in igral COD cold war brez problemov, nato sem menjal za telemach (premium paket 600/60 coax) in coldwar igra ne deluje packet loss je vedno 100% in se nemorem vec povezati na serverje. Probal sem se povezat na sosedov telekom wifi in seveda deluje, deluje tudi ce si naredim mobilno hotspot tocko. Na telemachu nimajo pojma zakaj, pravijo da oni imajo vse porihtano da bi moralo delovati.



Vem da ni to tema ampak kaj te je pičilo da v času, ko vsi sanjajo/mo optiko ti zamenjaš na coax?

vimos ::

Zaradi dobre ponudbe, nisem pa si mislil da bom zato imel težave. ob naslednji priliki menjam nazaj.

crniangeo ::

Telemach žal ni ok za igrice.. Grejo peering paketi čez srbijo nazaj v Evropo in se povzročajo jumpi za brezveze. Predlagam da se s kolegom na t2 zmeniš za vpn pri njemu in bo bolje.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

srus ::

Če imaš probleme z mrežnim prometom je prvo kar narediš inštalacija wiresharka. Izklopi vse druge naprave, poveži se z kablom, najprej poženi ping do različnih serverjev, potem poženi igro in z wiresharkom posnemi promet. Boš pametnejši, ko boš videl rezultate, kaj se dogaja na mreži, zakaj nimaš QoS (zakasnitve, izgube, ponovitve).

harvey ::

vimos je izjavil:

definitivno je nekaj pri telemachu. Imel sem telekom optiko in igral COD cold war brez problemov, nato sem menjal za telemach (premium paket 600/60 coax) in coldwar igra ne deluje packet loss je vedno 100% in se nemorem vec povezati na serverje. Probal sem se povezat na sosedov telekom wifi in seveda deluje, deluje tudi ce si naredim mobilno hotspot tocko. Na telemachu nimajo pojma zakaj, pravijo da oni imajo vse porihtano da bi moralo delovati.

Ne vem, včasih si pri telemachu poslal rezultat pingov in tracert na njihov mail in dobil čez par dni klic in nato tehnika na dom, ki je opravil diagnostiko in navadno zamenjal njihov modem in zadeva je špilala. Očitno so sedaj drugi časi, kako to rešiti brez njihove strani pa žal ne bi vedel, razen da kot že svetovano izoliraš druge možne motilce in imaš 1 račulanik na netu in opazuješ stanje in potem z ugotovitvami seznaniš telemach.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4359 360 361 362 )

Oddelek: Omrežja in internet
180642695428 (9049) Spc
»

Slab sprejem kanalov na kabelski

Oddelek: Zvok in slika
223987 (3222) MTB
»

UPC Telemach IP telefonija :)

Oddelek: Omrežja in internet
365074 (2176) Tilen
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748802 (5928) VASkO
»

Telemachov nateg ali kako ukrasti naročnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
535975 (4805) Tigorsami

Več podobnih tem