» »

UPC Telemach IP telefonija :)

UPC Telemach IP telefonija :)

gigi33 ::

zdravo slovenija! :)

bom probal bit kratek in jedernat? ;)

IP telefonija pr UPC, dela, le določene številke se ne da poklicat, oz. se jo da, ampak ko jo pokličem, prekine komplet internet :) sexy, jele? a to sam men, al ma še to kdo podobno in kako je rešu zadevo?


Podrobneje: Ko pokličem konkretno žlahto, ki ima prenešeno telefonsko številko iz telekoma na amis in uporabljajo amis IP telefonijo. Jaz pa sem prenesel telefonsko iz telekom pred časom na siol in sedaj iz siola na UPC. No, in ko pokličem žlahto, se v slušalki zaslišita dva signala, eden, ki me opozarja, da kličem in še eden, ki me opozarja, da je napaka na liniji tuu-tuU-tUt(to, kar ponavadi zapiska, če nepravilno vtipkamo številko, ali pač neobstoječa številka) no, po parih sekundah prekine ethernet, internet, vse pade "dol" :)

V-i-p ::

Klici na Amis številke so generalni problem Thomson firme (modem) ne podjetja... Thomson je že bil obveščen o napaki, urgentno so popravili firmware, tako da so bili vsi modemi upgradeani in bi sedaj moralo delati bp... ali ti ne dela?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

gigi33 ::

ja ne :) tnx ;) nadgradit je blo treba modem ja, sm mislu, da to avtomatsko, pa ni ;)

Software Build and Revisions
Firmware Name THG540-8B.01.25-080305-S-001.bin
Firmware Build Time 14:17:32 Wed Mar 5 2008

V-i-p ::

Ja, ja, saj upgrade se je avtomatsko nardil na vseh modemih. Zato pa sprašujem, ali ti dela ali ne :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jurre ::

ocitno mu ne dela, ce je zato temo odprl?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

V-i-p ::

Lahko bi napisal zato, ker mu prej ni delalo, po upgradeu pa ni probal in je napisal... Saj ni tako težko odgovorit, ali?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zuz3k ::

nam noče pa več 090 številk klicat, nvem al zaradi telefona al UPCja
Life is a psychological game.

Tilen ::

Napaka je na strani UPC Telemach, dokazano in testirano 28.02.2008. IN.LIFE je ugotovil, da je napaka v programski opremi/hw UPC Telemach. V kolikor vam ne deluje gnjavite Telemach. Stranke sicer zavajajo in pravijo, da pri njih ni napake...

Glede izjav zaposlenih na UPC in naprtovanje napake drugim ISP pa bodo pristojne službe uredile.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

V-i-p ::

Ne govori bedarij, v kolikor nisi seznanjen z podrobnostmi... Sploh veš, kaj in zakaj je podjetje in.life? Rečeš, da je napaka na strani UPCja, ne poveš pa sploh, za kakšno napako gre. Fino ja :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Tilen ::

V-i-p, si eden izmed tistih, ki so zaposleni na UPC? Se sploh ne bi čudil...

In.Life ima telefonijo čez za Telemach.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

V-i-p ::

in.life nima čez telefonije ZA TELEMACH :) Telefonijo ima telemach sam... in.life je zadolžen za druge reči. Sicer pa saj sem ti lepo povedal zgoraj. Napaka pri klicih na Amis je bila na strani modem firme THOMSON in ne telemacha ali inlifea. Se je javilo tomsonu, nardili so nov firmware in stvar se je popravila... ne vem v čem je problem :) Mi je pa smešno, ko folk joka po forumih za take težave, namesto da bi se obrnil na support, kjer so zadolženi za te reči.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

trnvpeti ::

za koga pa se ima telefonijo?

Tilen ::

Napaka pri klicih na Amis je bila na strani modem firme THOMSON in ne telemacha ali inlifea.

Zanimivo kako oba, tako Telemach kot Amis, uporabljata THG 540 in pri slednjih te težave ni bilo. Telemach se je pa zgovarjal, da je napaka na Amisovi strani.

Se pravi če potegnemo suma sumarum glede na končnega uporabnika. Telemach priskrbi uporabniku modem kateri ne deluje pravilno, uporabnik pokliče, da ne more klicat na X operaterja, Telemach pravi, da seveda napaka ni pri njih [ker je napaka na njihovem modemu Thomson in to niso oni krivi - to seveda stranki prikrije] in jo napoti k operaterju katerega je poskušala poklicat, češ da je napaka pri njih. Pathetic?

In.Life je 28.2.2008 sporočil, da napaka ni na strani Amis-a, Telemachova telefonija pa takrat še ni pravilno delovala in še tudi zdaj očitno ne deluje pravilno. Mislim, da bi bil že čas, da napako odpravite.

ps: Moj ponudnik je UPC Telemach, da ne bo kakšne pomote.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

V-i-p ::

No, poglej, če se ti že da debatirat okoli tega... Ko so se pojavile težave z klici na Amis, najprej nihče ni vedel točno, za kakšno napako gre. Ne Telemach, ne Amis in tudi ne In.Life... ko se je stvar začela raziskovat in ko se je ugotovilo, da je napaka na Thomsonovem firmwareu, se je zadeva urgentno javila na Thomson in ko so poslali popravljen firmware, se je še isti dan ponoči izvedla nadgradnja VSEH Thomson modemov po Sloveniji. Od takrat UPC-AMIS klici delujejo BP, v kolikor ti pa to še vedno ne dela pa ne dvomim, da veš kam se obrnit ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tilen ::

Vse lepo in prav. Ampak je to vzrok, da zavajate stranke in jih pošiljate k drugim operaterjem iskat napake, glede na to da ste vedeli, da je pri vas problem?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Slowenc ::

Tilen, dej ne prbiji no.

kolikor jaz vem, so zadevo z Amis problemom že zrihtali, kdor ima pa še težave mora pa verjetno poklicat na UPC številko, pa se bo zrihtalo.

Najlažje je bit pameten pri zadevah, ki si jih samo bežno slišal.
Skiny gate.

Tilen ::

Tilen, dej ne prbiji no.

He, he, he. Resnica boli, kajne? Saj pravim, da je vse lepo in prav, če je sedaj urejeno, samo pristop k odpravi napake je sporen. Napaka ni bila samo relacija UPC-Amis. Tudi na T2 neuradnem forumu so jokali, pa še kje. Sploh pa ne vem od kod vam ideja, da je bila napaka na vseh Thomson modemih? SpeedTouch ni imel nobenih problemov in telefonija v UPC ni delovala pravilno.

Najlažje je bit pameten pri zadevah, ki si jih samo bežno slišal.
>:D

Hočeta reči, Slowenc in V-i-p, da smo uporabniki UPC dobili informacijo, da je napaka na vašem Thomson modemu in da nas niste pošiljali na T2/Amis/... iskat napake? Si upate brez slabe vesti to trditi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

V-i-p ::

Dokler se napaka ni ugotovila dopuščam možnost, da so ti na helpdesk-u rekli, da je težava na strani Amis-a predvsem zato, ker so klici NA VSA DRUGA OMREŽJA šli bp skozi... pač so se na vseh straneh "lovili" kaj češ, nihče ni vsemogočen.

Pa še drugič: napaka je bila v firmwareu, torej če je imela ena 540ka to napako, so jo imele vse, se ti ne zdi? Katere verzije ima pa Amis pa res ne vem...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

trnvpeti ::

inlife je cist v kurcu :)
zakaj ne delata dva detelfone hkrati na isti mrezi, ze odgovarjajo pol leta

Slowenc ::

Tilen, ne vem od kje ti, da delam na telemachu? To da ne prbijaj, sem pa zato rekel, ker se spomnim da si bil že enkrat v eni drugi temi pameten in si nabijal v prazno.
Skiny gate.

Tilen ::

Slowenc, če kdo nabija si to ti. Poglej svoje poste. Glede Telemacha sem pa samo vaju omenil, ker sta se očitno naredla kot da sta seznanjena s tem kam pes taco moli.

V kateri temi pa ? Predvidevam, da se ti ne da iskat ali pa da se ne psomniš. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

V-i-p ::

Nisem se naredil, da sem seznanjen, ampak sem seznanjen...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tilen ::

Je letelo bolj na Slowenc-a.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lithium ::

Hja tudi v Celju so problemi z Elektro Turnšek (kabelski operater).
Klicanje z AMISa v njegovo IP telefonijo seveda ne gre, pri Turnšku pa govorijo enako, da je napaka na strani Amisa...

Lithium
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

Slowenc ::

Tilen

Tukaj si bil pameten.
Skiny gate.

V-i-p ::

Ccc Tilen, ti pa vidim si brihten človek... No, naj ti samo eno rečem. Veš, malo globlje bo treba seči v žep, za 24/7 delovanje neta, kjer bo vedno vse štimalo ali pa misliš, da boš za 5€ dobil kar optiko z tehnikom vred ki ti bo na voljo 24 ur na dan... potem jaz ne vem, kje ti živiš :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tilen ::

Slowenc, čisto iz lastnih izkušenj.

Packet lossa ne sme bit. Optika gor ali dol. To, da pade net za 5 minut vsake toliko me sploh ne moti, če bi. Da bi pa imel average packet loss ~1% bi pa popizdil.

Zanimivo kako nekdo, ki si želi vsaj približno OK delovanje kar nabija in je pameten ... Se pa sploh ne čudim, glede na to, da pred svojim pragom neradi čisti ta UPC.

lithium >:D

S kakšno obrazložitvijo?

Veš, malo globlje bo treba seči v žep, za 24/7 delovanje neta, kjer bo vedno vse štimalo ali pa misliš, da boš za 5€ dobil

Ne vem od kod ste se zdaj upičli v neko 24/7 delovanje? Govori se o tem, da dela korektno, takrat ko dela. Ko je downtime je downtime. UPC je pa zadnji, ki bi lahko o kakih 5€tukaj govoril. Cene imate take da ni vredno o njih govoriti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

V-i-p ::

Kolega, ko boš razumel razliko med (recimo) optiko in kabelskim omrežjem, boš razumel tudi razliko v ceni...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tilen ::

T2. Khm, khm, razlika v ceni.press? Ne rini z glavo skozi zid. Cene niso vaše področje. Amis kabel recimo, 4Mbit 19€.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

V-i-p ::

T2. Khm, khm, razlika v ceni.press? Ne rini z glavo skozi zid. Cene niso vaše področje. Amis kabel recimo, 4Mbit 19€.

Tilen, ti rineš skozi zid... še enkrat preberi, ne primerjaj optike in kabelskega omrežja po cenah, če ne poznaš razlike, lepo prosim... za zadnji del stavka ti bom pa samo rekel: AMIS kabel za 19€? Pa sploh veš, da Amis nima svojega omrežja in gre vse preko Telemach-a, Ljubljanskega kabla, ali katerega drugega kablaša, ki je na tistem področju... in cene so tiste, ki jih ima taisti ponudnik, ne Amis. Bo vredu?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tilen ::

T2. Khm, khm, razlika v ceni.press? Ne rini z glavo skozi zid. Cene niso vaše področje. Amis kabel recimo, 4Mbit 19€.

Tilen, ti rineš skozi zid... še enkrat preberi, ne primerjaj optike in kabelskega omrežja po cenah, če ne poznaš razlike, lepo prosim... za zadnji del stavka ti bom pa samo rekel: AMIS kabel za 19€? Pa sploh veš, da Amis nima svojega omrežja in gre vse preko Telemach-a, Ljubljanskega kabla, ali katerega drugega kablaša, ki je na tistem področju... in cene so tiste, ki jih ima taisti ponudnik, ne Amis. Bo vredu?


Že, že. Hočeš reči, da si nekdo na vašem omrežju lahko pribori nižje cene za uporabnike kot vi? Haha.

Pa spet zavajaš... Kabel - Skyline - Amis 10/1 19€. TSRPL - Kabel - Amis 6Mbit + voip = 27.90.

IN kolk jaz plačam pri UPC za 5/768? 30€! Tako da V-i-p, cene res niso vaše področje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Slowenc ::

Tilen,
recimo področje T-2-ja pa ni, ko se dotaknemo servisa. Koliko časa čakaš na prihod tehnika? Verjetno več kot dan ali dva.
Skiny gate.

V-i-p ::

Tilen, Tilen... Si dal pa dobro primerjavo. Skyline. Kabelski internet, ki gre preko optike, fino... je dostopen v vsakem kurniku? Deluje vsepovsod? Ima optiko postavljeno v Zgornjem Dupleku? NIma! Še Ljubljana ni pokrita, lepo te prosim. Spet mešaš japke in hruške. Optika ni navadno kabelsko omrežje! Ko bo Telemach imel optiko, bodo tudi tam cene drugačne. Optiko postaviš in je praktično neuničljiva (dasiravno kak bager ne preseka optičnega kabla), zato si lahko privoščijo takšne cene, pri kablašu moraš pa z elektriko filat VSE omarice, VSE ojačevalce, je ogromno dodatnih stvari, o katerih se ti še sanja ne... Kabelsko omrežje po Sloveniji ni bilo zgrajeno lani, ali pet let nazaj. Ogromno let je že tega, veš koliko vzdrževanja je s tem? Sploh pa ne vem, zakaj moraš tako pljuvat po Telemach-u? Smo svobodna država, tvoja pravica je, da greš tja, kjer ti bo bolj ugodno in bolje, pa naj ti povem še nekaj, da ne bo vse tako slabo okoli Telemacha. Telemach je bil (!!!) eden prvih kablašev na svetu, ki je začel furat telefonijo na Thomson modemih in še zdaj je takorekoč poskusni zajček za velike ribe... pa da ne pozabiva, ne mešat optike in kabla...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

Še nekaj, kot zanimivost... poznam človeka, ki preko Telemach-a fura kabelski internet 10/1,5 in to na preko 30 let stari napeljavi, ki še nikdar ni bila obnovljena in posodobljena. Potem si lahko predstavljaš, kakšen strošek je lahko ena stranka za kabelskega operaterja...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tilen ::

Mogoče se razumemo napačno. Jaz nisem tukaj, da bi zdaj opravljal ene ali druge. Sploh ne pljuvam po Telemachu! Od kod ti pa takšne? V tisti temi, kjer mi Slowenc očita, da sem pameten sem samo povedal svojo osebno izkušnjo. Meni Telemach, tam kjer sem doma, deluje nasploh super, če bi le cene imeli nižje. Glede na to, da ti pa razmere niso tuje, pa vrjetno tudi veš, da se pri TSRPL-ju gre za "navadni" kabel in niste konkurenčni recimo. Da pa z vsemi strankami ni profita je pa jasno.

Kdaj bo pa tu pri nas na hribu optika pa niti ne razmišljam. Lahko sem le vesel, da mi Triera/UPC lahko spusti tistih 5Mbit preko Rotovž centrale in to je to.

"Jabolko spora" te teme je bilo predvsem pošiljanje UPC uporabnikov k drugim ISP iskat napake, glede na to, da se je vedelo, da napake tam ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

V-i-p ::

Verjemi, mogoče je na začetku, ko se ni nič vedelo okoli napake, res kakšna stranka dobila to informacijo, kasneje sigurno ne več... je pa res, da tudi ITjevci niso nezmotljivi pa so sumili na Amis, na Thomson modeme pa nihče najprej pomislil ni, kako bi le, ko jih ima pa tudi Amis... Je pa še nekaj. Ljudje premalo poznajo tehnologijo. Hudo je, ko ti 70 let stara gospa vzame voip telefonijo in pričakuje nemoteno delovanje, kot prej 30 let na Telekomu. Potem je pa užaljena, ko izve, da telefon ne bo delal če ni elektrike, ker ta stari ji pa je :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tilen ::

Hudo je, ko ti 70 let stara gospa vzame voip telefonijo in pričakuje nemoteno delovanje, kot prej 30 let na Telekomu. Potem je pa užaljena, ko izve, da telefon ne bo delal če ni elektrike, ker ta stari ji pa je :)

Jah, za "advanced" userje pa UPS-e ponudit. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Detel - in.Life ip telefonija = izogibajte se jih kar se le da

Oddelek: Omrežja in internet
166412 (3957) Furbo
»

Internet se ne ceni več (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11611880 (8753) darksamurai
»

UPC Telemach

Oddelek: Omrežja in internet
132834 (2514) hanibal
»

Bo Telemach (Liberty Global) kupil T-2?

Oddelek: Novice / Ostale najave
426630 (3932) Bistri007
»

Se je pametno odpovedati telekomovi parici?

Oddelek: Loža
122050 (1416) KandazaR

Več podobnih tem