» »

V Južni Koreji več deset kriptomenjalnic zapira vrata

V Južni Koreji več deset kriptomenjalnic zapira vrata

Slo-Tech - Prihodnji petek bo v Južni Koreji začela veljati nova zakonodaja, ki bo zahtevala registracijo vseh kriptomenjalnic pri finančnem regulatorju ter partnerstvo z bankami. Medtem ko so največje štiri menjalnice, med njima tudi Upbit in Bithumb, to uspele postoriti, jih bo dobrih 40 prenehalo delovati, 20 pa jih bo moralo omejiti poslovanje. Ocenjujejo, da bo izpuhtelo za 2,6 milijarde dolarjev kriptovalut, predvsem tako imenovanih kimči kovancev, kakor imenujemo alternativne južnokorejske digitalne kriptovalute, s katerimi se trguje na teh manjših menjalnicah. Oteženo bo tudi unovčevanje ali dvigovanje drugih kriptovalut.

Pričakovati je ekvivalent navala na banke (bank run), saj bodo imetniki teh kovancev skušali te na vsak način unovčiti, kar bo bržkone vodilo v padce vrednosti. Menjalnice, ki sploh niso pridobile licence - postopek traja od 3 do 6 mesecev - bodo morale prenehati poslovati. Druge, ki licenco sicer imajo, a nimajo ustreznega bančnega partnerja, pa ne bodo smele več ponujati menjave v vone. Partnerstvo z lokalnimi bankami se zahteva zato, ker omogoča identifikacijo komitentov. Težava menjalnic, ki teh pogojev ne bodo izpolnjevale, bo tudi majhnost, saj je obseg poslovanja pri njih majhen.

Tudi največja menjalnica Binance je minuli teden prenehala menjati kriptovalute v vone ravno zaradi nove zakonodaje, pa čeprav sploh ni registrirana v Južni Koreji. Von je tretja najbolj pomembna valuta pri menjanju kriptovalut takoj za dolarji in evri.

22 komentarjev

mr_chai ::

this is good for bitcoin

RockyS ::

In zakaj so te ničvredne/neznane borze vredne novice? Ko je Merlak ugasnil borzo tokens.net ni bilo novice. Te borze so v enakem rangu.

kow ::

Relativno obskurna novica, da. V kriptu se res veliko dogaja, nobene potrebe ni, da producirate novice ranga: "zaprli so neregulirane trafike v New Delhiju".

NubCake ::

mr_chai je izjavil:

this is good for bitcoin

ja, ker se zmanjša možnost, da bodo (manjše) menjalnice naredile "hit and run", kar bi seveda potem zapolnilo vse novice, ko bi ena menjalnica z tremi Bitcoin-i prometa na dan pobegnila :D

FireSnack ::

Lahko pade za polovico ali pa tudi ne. Lahko začne rasti zaradi te novice ali pa tudi ne.

maldic ::

Ocitno ne berete med vrsticami. Najprej Koreja, druge drzave pa bodo verjetno sledile, saj prihaja regulacija kriptovalut za ves svet.

FireSnack ::

maldic je izjavil:

Ocitno ne berete med vrsticami. Najprej Koreja, druge drzave pa bodo verjetno sledile, saj prihaja regulacija kriptovalut za ves svet.

Ni res. Kripto bo še naprej ok za financiranje terorizma, nabavo droge in orožja na darkwebu ipd.

A. Smith ::

Pričakuje se razcvet p2p menjalnic, kmalu.

Verjetno je promet čeznje že precej velik, ampak vprašanje, če sploh zna kdo oceniti, kakšen.

Katere pa so p2p menjalnice? Tukaj jih je nekaj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

maldic ::

Mislim, da prej ali slej vse pride na vrsto za regulacijo. To si zelijo, da ni nobene luknje, skozi katero se da zaobit sistem nadzora.

poweroff ::

Kripto za financiranje terorizma ni preveč dober.

Poglejte si predavanje na to temo, ki ga je imel Yaya J. Fanusie na Infosec seminarju: http://videolectures.net/infosec_fanusi...
sudo poweroff

A. Smith ::

maldic je izjavil:

Mislim, da prej ali slej vse pride na vrsto za regulacijo. To si zelijo, da ni nobene luknje, skozi katero se da zaobit sistem nadzora.

Genij, kako boš reguliral nekaj, kar nima centralne entitete?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

c3p0 ::

poweroff je izjavil:

Kripto za financiranje terorizma ni preveč dober.

Poglejte si predavanje na to temo, ki ga je imel Yaya J. Fanusie na Infosec seminarju: http://videolectures.net/infosec_fanusi...


Seveda ni, preveč je sledljiv. Še vedno je najboljši cash od mamil in pranje le-tega, ali pa kar prijateljske banke, vlade.

Mr.B ::

A. Smith je izjavil:

maldic je izjavil:

Mislim, da prej ali slej vse pride na vrsto za regulacijo. To si zelijo, da ni nobene luknje, skozi katero se da zaobit sistem nadzora.

Genij, kako boš reguliral nekaj, kar nima centralne entitete?

No sporoči mi, ko boš z to valuto "v nadzoru malega človeka" hotel datai nekomu kredit.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

maldic ::

A. Smith je izjavil:

maldic je izjavil:

Mislim, da prej ali slej vse pride na vrsto za regulacijo. To si zelijo, da ni nobene luknje, skozi katero se da zaobit sistem nadzora.

Genij, kako boš reguliral nekaj, kar nima centralne entitete?

Obstajajo moznosti, kako jim preprecit izhod. Ko jih bos zelel uporabit recimo za nakup ali pa ko bi jih rad vnovcil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

A. Smith ::

maldic je izjavil:

A. Smith je izjavil:

maldic je izjavil:

Mislim, da prej ali slej vse pride na vrsto za regulacijo. To si zelijo, da ni nobene luknje, skozi katero se da zaobit sistem nadzora.

Genij, kako boš reguliral nekaj, kar nima centralne entitete?

Obstajajo moznosti, kako jim preprecit izhod. Ko jih bos zelel uporabit recimo za nakup ali pa ko bi jih rad vnovcil.


Grem k sosedu zamenjat dve glavi zelja za kilo korenja.

Grem k sosedu po kilo korenja, plačam mu z BTC. Da vidim, kako boš to preprečil. Ti nimaš POJMA.

Mr.B je izjavil:

A. Smith je izjavil:

maldic je izjavil:

Mislim, da prej ali slej vse pride na vrsto za regulacijo. To si zelijo, da ni nobene luknje, skozi katero se da zaobit sistem nadzora.

Genij, kako boš reguliral nekaj, kar nima centralne entitete?

No sporoči mi, ko boš z to valuto "v nadzoru malega človeka" hotel datai nekomu kredit.


Je možno.
https://www.coinspeaker.com/ripple-new-...

https://medium.com/moatcoin/decentraliz...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

FireSnack ::

A. Smith je izjavil:

Grem k sosedu po kilo korenja, plačam mu z BTC. Da vidim, kako boš to preprečil. Ti nimaš POJMA.

Pozabil si da moreš najprej kupiti BTC da ga lahko pošiljaš naokoli. Tam te bomo pa mi dobili v roke. Tam ti bomo postavljali izzive, se igrali z volatilnostjo, sprožali lažne novice, shortali, prepovedovali, zapirali borze, lockali denar na bankah ipd. Obstaja ogromno vzvodov da se prepreči pranje denarja in utaje davkov.

Mr.B ::

A. Smith je izjavil:

maldic je izjavil:

A. Smith je izjavil:

maldic je izjavil:

Mislim, da prej ali slej vse pride na vrsto za regulacijo. To si zelijo, da ni nobene luknje, skozi katero se da zaobit sistem nadzora.

Genij, kako boš reguliral nekaj, kar nima centralne entitete?

Obstajajo moznosti, kako jim preprecit izhod. Ko jih bos zelel uporabit recimo za nakup ali pa ko bi jih rad vnovcil.


Grem k sosedu zamenjat dve glavi zelja za kilo korenja.

Grem k sosedu po kilo korenja, plačam mu z BTC. Da vidim, kako boš to preprečil. Ti nimaš POJMA.

Mr.B je izjavil:

A. Smith je izjavil:

maldic je izjavil:

Mislim, da prej ali slej vse pride na vrsto za regulacijo. To si zelijo, da ni nobene luknje, skozi katero se da zaobit sistem nadzora.

Genij, kako boš reguliral nekaj, kar nima centralne entitete?

No sporoči mi, ko boš z to valuto "v nadzoru malega človeka" hotel datai nekomu kredit.


Je možno.
https://www.coinspeaker.com/ripple-new-...

https://medium.com/moatcoin/decentraliz...

Prvi linnk :
A new product on the Ripple network would not only reduce the time required to avail capital loans but also improve transparency between the parties involved.

According to the lawsuit, Ripple Labs created 100 billion XRP tokens out of thin air and publicly sold them to investors to spark up demand. Besides, Ripple misled investors through false announcements to “artificially inflate the price at which they can sell XRP”. As Bitcoin Manipulation Abatement LLC stated, XRP had no utility during its first sale in 2013. Therefore, the $1.1 billion made by Ripple through the token sale exceeded the company’s total revenue and cash flow.


Drugi link :
What if I told you, that I can lock up my $10k, I have in Ether and get $5k back. In DOLLARS. Yes, in actual dollars with 0.5% charges in just few minutes. Completely decentralised. No middlemen.
I’m no way kidding. Let me draw a sketch.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

A. Smith ::

FireSnack je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Grem k sosedu po kilo korenja, plačam mu z BTC. Da vidim, kako boš to preprečil. Ti nimaš POJMA.

Pozabil si da moreš najprej kupiti BTC da ga lahko pošiljaš naokoli. Tam te bomo pa mi dobili v roke. Tam ti bomo postavljali izzive, se igrali z volatilnostjo, sprožali lažne novice, shortali, prepovedovali, zapirali borze, lockali denar na bankah ipd. Obstaja ogromno vzvodov da se prepreči pranje denarja in utaje davkov.

Če bi bil pismen, bi si prebral link zgoraj na p2p menjalnice, ki ne zbirajo podatkov.

Mr.B je izjavil:


Prvi linnk :
A new product on the Ripple network would not only reduce the time required to avail capital loans but also improve transparency between the parties involved.

According to the lawsuit, Ripple Labs created 100 billion XRP tokens out of thin air and publicly sold them to investors...


Drugi link :
What if I told you, that I can lock up my $10k, I have in Ether and get $5k back. In DOLLARS. Yes, in actual dollars with 0.5% charges in just few minutes. Completely decentralised. No middlemen.
I’m no way kidding. Let me draw a sketch.


Mr. B, tvoje selektivno branje ne dokazuje ničesar.
1) Ja, Ripple je tožen. In SEC izgublja tožbo!
2) Ja, lahko zakleneš in dobiš ven dolarje. In zlato. In bitkojne. So what?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Mr.B ::

A. Smith je izjavil:

FireSnack je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Grem k sosedu po kilo korenja, plačam mu z BTC. Da vidim, kako boš to preprečil. Ti nimaš POJMA.

Pozabil si da moreš najprej kupiti BTC da ga lahko pošiljaš naokoli. Tam te bomo pa mi dobili v roke. Tam ti bomo postavljali izzive, se igrali z volatilnostjo, sprožali lažne novice, shortali, prepovedovali, zapirali borze, lockali denar na bankah ipd. Obstaja ogromno vzvodov da se prepreči pranje denarja in utaje davkov.

Če bi bil pismen, bi si prebral link zgoraj na p2p menjalnice, ki ne zbirajo podatkov.

Mr.B je izjavil:


Prvi linnk :
A new product on the Ripple network would not only reduce the time required to avail capital loans but also improve transparency between the parties involved.

According to the lawsuit, Ripple Labs created 100 billion XRP tokens out of thin air and publicly sold them to investors...


Drugi link :
What if I told you, that I can lock up my $10k, I have in Ether and get $5k back. In DOLLARS. Yes, in actual dollars with 0.5% charges in just few minutes. Completely decentralised. No middlemen.
I’m no way kidding. Let me draw a sketch.


Mr. B, tvoje selektivno branje ne dokazuje ničesar.
1) Ja, Ripple je tožen. In SEC izgublja tožbo!
2) Ja, lahko zakleneš in dobiš ven dolarje. In zlato. In bitkojne. So what?

In potem se "cudijo" , zakaj se dolgo ta kripto ne bo mainstrim. Ze v osnovah zagovornikom ni jasno kako to funkcionira, potem pa taki komentarji " v bran" podanih linkom.
Povej mi za prvi link, kako bo funkcioniralo to kreditiranje, racunica iz prvega linka, ce ob izdaji kredita, pafa naslednjo minuto, zeljeni kripto derivat za 50% namesto da zraste za 50% , jaz pa sedaj odplacam v isti minuti kredit s 50% profitom. Dobro je to nastudirano, fantje investirajte v tako posojevalnico, jaz ze cakam da vzamem kredit, ter naredim tako kot v jugi ko s ceno poloznice odplacam kredit za stanovanje. Pa je v obeh primerih vse legalno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

A. Smith ::

Mr.B je izjavil:

In potem se "cudijo" , zakaj se dolgo ta kripto ne bo mainstrim. Ze v osnovah zagovornikom ni jasno kako to funkcionira, potem pa taki komentarji " v bran" podanih linkom.
Povej mi za prvi link, kako bo funkcioniralo to kreditiranje, racunica iz prvega linka, ce ob izdaji kredita, pafa naslednjo minuto, zeljeni kripto derivat za 50% namesto da zraste za 50% , jaz pa sedaj odplacam v isti minuti kredit s 50% profitom. Dobro je to nastudirano, fantje investirajte v tako posojevalnico, jaz ze cakam da vzamem kredit, ter naredim tako kot v jugi ko s ceno poloznice odplacam kredit za stanovanje. Pa je v obeh primerih vse legalno.

Take posojevalnice že obstajajo in obratujejo, sodelovanje v njih je prostovoljno. Še kripto debati so nekateri poročali, da v tem sodelujejo. Linke si poišči sam. Na to, kaj si o tem misliš ti, se pa svet v resnici poserje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Mr.B ::

A. Smith je izjavil:

Mr.B je izjavil:

In potem se "cudijo" , zakaj se dolgo ta kripto ne bo mainstrim. Ze v osnovah zagovornikom ni jasno kako to funkcionira, potem pa taki komentarji " v bran" podanih linkom.
Povej mi za prvi link, kako bo funkcioniralo to kreditiranje, racunica iz prvega linka, ce ob izdaji kredita, pafa naslednjo minuto, zeljeni kripto derivat za 50% namesto da zraste za 50% , jaz pa sedaj odplacam v isti minuti kredit s 50% profitom. Dobro je to nastudirano, fantje investirajte v tako posojevalnico, jaz ze cakam da vzamem kredit, ter naredim tako kot v jugi ko s ceno poloznice odplacam kredit za stanovanje. Pa je v obeh primerih vse legalno.

Take posojevalnice že obstajajo in obratujejo, sodelovanje v njih je prostovoljno. Še kripto debati so nekateri poročali, da v tem sodelujejo. Linke si poišči sam. Na to, kaj si o tem misliš ti, se pa svet v resnici poserje.

Ce prov razumem, ne obstajajo. Drugo, ce je to kot argument, da kripto zamenja to fake $ valuto, je nacin seveda v napacno smer, da bi ksj takega uvedel in sprejel mali clovek.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

A. Smith ::

Mr.B je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Mr.B je izjavil:

In potem se "cudijo" , zakaj se dolgo ta kripto ne bo mainstrim. Ze v osnovah zagovornikom ni jasno kako to funkcionira, potem pa taki komentarji " v bran" podanih linkom.
Povej mi za prvi link, kako bo funkcioniralo to kreditiranje, racunica iz prvega linka, ce ob izdaji kredita, pafa naslednjo minuto, zeljeni kripto derivat za 50% namesto da zraste za 50% , jaz pa sedaj odplacam v isti minuti kredit s 50% profitom. Dobro je to nastudirano, fantje investirajte v tako posojevalnico, jaz ze cakam da vzamem kredit, ter naredim tako kot v jugi ko s ceno poloznice odplacam kredit za stanovanje. Pa je v obeh primerih vse legalno.

Take posojevalnice že obstajajo in obratujejo, sodelovanje v njih je prostovoljno. Še kripto debati so nekateri poročali, da v tem sodelujejo. Linke si poišči sam. Na to, kaj si o tem misliš ti, se pa svet v resnici poserje.

Ce prov razumem, ne obstajajo. Drugo, ce je to kot argument, da kripto zamenja to fake $ valuto, je nacin seveda v napacno smer, da bi ksj takega uvedel in sprejel mali clovek.


https://kriptovalute.si/kripto-posojila...

Če bo vse drugo pocrkalo, bo pač ostal kripto. Če bo vse drugo ostalo enako, bo kripto bolj obroben. Ampak bo. Sploh pa, monetarne zadeve se spreminjajo v desetletjih, če že. Pred kriptom je še dolga pot, tako pravno, kot tehnološko.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropska komisija predlaga sledljivost kripto transakcij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7511363 (7024) poweroff
»

Nevarne kripto menjalnice!

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
393968 (2618) Conini
»

Bitfinex in Tether pogrešata 850 milijonov dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7316741 (13317) Qrctegleda
»

EU dodatno omejila anonimnost kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8327247 (20870) Eandro5res
»

Kaj bo prinesla regulacija kriptovalut? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
6715461 (13312) dope1337

Več podobnih tem