» »

Iščem pomoč pri prevodu predvsem matematičnih in drugih tehničnih in naravoslovnih znakov v Slovenščino

Iščem pomoč pri prevodu predvsem matematičnih in drugih tehničnih in naravoslovnih znakov v Slovenščino

gregjozk_ ::

Pozdravljeni,

v sklopu posodabljanja prevoda bralnika zaslona za os Windows NVDA (to je odprtokodni in brezplačni bralnik zaslona - osnovno orodje, brez katerega slepi ne moremo delati z računalnikom, je potrebno prevesti tudi kopico matematičnih in drugih naravoslovnih znakov, ki presegajo moje srednješolsko znanje naravoslovja. Res je, do neke mere si lahko pomagam s slovarji, vendar se večkrat zaletim v zid, ker ali slovenske ustreznice ni ali pa pa prevod da nekaj izven konteksta.
Zato me zanima, je tu kak tehnik s čutom tudi za jezik, ki bi mi lahko pomagal pri prevodu teh znakov v Slovenščino?
Prevodi znakov so pomembni, ker le tako uporabnik sliši, kateri znak je napisan. Če znak ni preveden, potem uporabnik sliši angleško ime tega znaka.

Za nasvete in pomoč se že v naprej zahvaljujem.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
66698481 (383) jocoj
»

V Windows 10 za administratorske pravice potrebujete le Razerjevo miško

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
298197 (3706) Zimonem
»

Je kakršna koli možnost da bi še naprej uporabljal stari Skype verzija 7.41.0.101?

Oddelek: Loža
272462 (1577) nokia6310
»

Čudak, ki prevaja serije na PopTV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11820631 (16812) celada
»

Bralniki e-knjig (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5713903 (8979) Matev

Več podobnih tem