» »

Operacija oči

Operacija oči

«
1
2 3

scipascapa ::

Danes bil na brezplačnem pregledu pri Morela, pregled nekaj testov itd.
Potem pa šok, od 2-2500 na eno oko operacija z lečo. To se mi zdi malo preveč, so kake bolj ugodne opcije pri nam?
Kranj-LJ okolica.

Vid 1,25-1,75 na blizu, kratkovidnost in malo daljnovidnosti.

feryz ::

Jaz sem dal 3 jurje za enega. Če te to kaj potolaži.
Drugega so mi pustili pri miru. Je bolje tako.

IL_DIAVOLO ::

Kake so cene za daljnovidnost?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

IgorCardanof ::

scipascapa je izjavil:

Danes bil na brezplačnem pregledu pri Morela, pregled nekaj testov itd.
Potem pa šok, od 2-2500 na eno oko operacija z lečo. To se mi zdi malo preveč, so kake bolj ugodne opcije pri nam?
Kranj-LJ okolica.

Vid 1,25-1,75 na blizu, kratkovidnost in malo daljnovidnosti.


Zakaj pa operacija z leco, glede na stevilke se zdi, da bi lahko imel lasersko odstranitev dioptrije?

Drugace pa sam sem sel v Svjetlost v Zagreb. Poceni, dobra storitev, dobro opravljeni, hitro okrevanje. Pa se do nedanega so imela akcijo 1+1 gratis.

Je Svjetlost klinika definitvno ena izmed najboljsih na tem podrocju v nasi bliznji in malo daljsi okolici.

Lonsarg ::

Praga ima najbolj cvetoč zdravstveni turizem v EU. Na tisoče Nemcev in Angležev tja hodi. Tudi sam grem tja na operaciji oči, ko se mi diobtrija umiri.

Drugače se pa strinjam da postopek z menjavi leče je draga in dokaj invazivna(rezultati so sicer dobri). Ta postopek si je fajn prišparat za na stara leta, prej pa kaj manj invazivnega. Relex Smile je moja prva izvira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

scipascapa ::

Starost 46 let, danes so mi pač svetovali tako. Relex Smile je pa kaj? :)

feryz ::

IgorCardanof je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Danes bil na brezplačnem pregledu pri Morela, pregled nekaj testov itd.
Potem pa šok, od 2-2500 na eno oko operacija z lečo. To se mi zdi malo preveč, so kake bolj ugodne opcije pri nam?
Kranj-LJ okolica.

Vid 1,25-1,75 na blizu, kratkovidnost in malo daljnovidnosti.


Zakaj pa operacija z leco, glede na stevilke se zdi, da bi lahko imel lasersko odstranitev dioptrije?

Drugace pa sam sem sel v Svjetlost v Zagreb. Poceni, dobra storitev, dobro opravljeni, hitro okrevanje. Pa se do nedanega so imela akcijo 1+1 gratis.

Je Svjetlost klinika definitvno ena izmed najboljsih na tem podrocju v nasi bliznji in malo daljsi okolici.
Laser je kratkotrajna rešitev.
Drugače je bila kolegica v Svetlosti spomladi na laserju. Kao ugodno.
Zdaj se vsaj enkrat mesečno vozi tja, kjer skušajo popraviti, kar so zaj..., megla in rosenje.

Lonsarg ::

scipascapa je izjavil:

Starost 46 let, danes so mi pač svetovali tako. Relex Smile je pa kaj? :)
Najboljsa izmed laserskih metod za daljnovidnost. Ima pa drago licencnino in jih vecina klinik v Slo in HR ne ponuja. Tudi Morela ne.

Glede na tvojo starost se sicer tudi menjava lece slisi ok izbira. Za boljso ceno bo treba sicer izven slovenije, ta metoda je najdrazja.

scipascapa ::

Leče nimam, zdaj imam klasična očala.

c3p0 ::

feryz je izjavil:


Drugače je bila kolegica v Svetlosti spomladi na laserju. Kao ugodno.
Zdaj se vsaj enkrat mesečno vozi tja, kjer skušajo popraviti, kar so zaj..., megla in rosenje.


Se lahko povsod zgodi, ni 100% uspeh. Znanec je bil v Svjetlosti kakih 7 let nazaj, nekaj so mu še popravljali, zdaj vse OK. Plačal mislim da nekje 2k vse skupaj. Je pa prej imel že prave "pir podne", zdaj še vedno brez očal.

Lonsarg ::

Govorim o notranji leci znotraj tvojega ocesa :)

To kar ti je Morela predlagala je kirurski postopek kjer ti tvojo odstranijo in vgradijo novo umetno. To so vcasih poceli zgolj za tiste z sivo mreno, sedaj pa ze kar dolgo tudi za potrebe odprave diobtrije na bolj trajen nacin kot laserske operacije. Ampak se nekako priporoca zgolj za 45+.

Seba22 ::

Jas sem bil pred mesecem dni na laserski Relex Smile v Celju.Razlika po operaciji je kot noč in dan.Star sem 30leti imel pa sem na obeh očesih diptrijo -2,50.Cena po enem očesu je 1750EUR
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Seba22 ::

Je pa Relex Smile pač najnaprednejša in zato tudi najdražja varjanta trenutno je pa res da je najmanj invaziven poseg in si že v treh dneh po operaciji kot da nisi bil na operaciji sploh razn malo meglen je še par dni zaradi kapljic ki si jih daješ 14dni od posega
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

scipascapa ::

Verjetno je starost faktor, ampak cena vidim, da kar drži na oko...okoli 2000€...malo preveč, ko si na minimalcu.

Gagatronix ::

Za dolocene je faktor starost, za druge pa dioptrija. Za nekatere pa oboje. Ceprav jaz temle Morela ne zaupam kaj prida, so mi prevec zasmetili nabiralnik. (S tem mislim tega fizicnega)

scipascapa ::

Ja tudi delovali so mi tko, komercialno :)

Hemi426 ::

Seba22 je izjavil:

Jas sem bil pred mesecem dni na laserski Relex Smile v Celju.Razlika po operaciji je kot noč in dan.Star sem 30leti imel pa sem na obeh očesih diptrijo -2,50.Cena po enem očesu je 1750EUR


A center Vidim?
Ker tudi sam kolebam, da bi šel tja na laser.
So solidni?

borko ::

Prej se splača malo prebrati tudi o 1-3% primerov, ko pride do komplikacij. Majhna verjetnost, ampak posledice so lahko katastrofalne.

Kvinta ::

Vid si lahko izboljšaš z preprostimi vajami je moja teta stara 75 let spravla iz -1,35 na nulo.
A.C.A.B

Gagatronix ::

Kvinta je izjavil:

Vid si lahko izboljšaš z preprostimi vajami je moja teta stara 75 let spravla iz -1,35 na nulo.


Ne, tvoja stara mama je fasala starostni +.

scipascapa ::

Kvinta je izjavil:

Vid si lahko izboljšaš z preprostimi vajami je moja teta stara 75 let spravla iz -1,35 na nulo.


do tell kako.

bambam20 ::

Kvinta je izjavil:

Vid si lahko izboljšaš z preprostimi vajami je moja teta stara 75 let spravla iz -1,35 na nulo.


Če imaš asitgmatizem, ti nobena vaja ne bo pomagala.

feryz ::

Težko boš tisti dve kugli v glavi ali lečo pripopano na njih popravil z buljenjem v svečo.

Kvinta ::

Preproste vaje je delala kolkor vem Tv je gledala z očali zdaj jih po malo več kot letu ne rabi več.

To je delala sem si napisal ,ker je tud mene zaimalo 5-10 min vsaki dan

Gledaš prst blizu in daleč
Gledaš prst gor in dol
Kroženje z očmi enkrat malo v levo malo v desno
Gledanje levo gor in desno dol
Mežikanje
Gledanje v daljavo
A.C.A.B

Gagatronix ::

A to je v reviji Misteriji prebrala ? Al od sosede/zupnika slisala ? :))

Seba22 ::

Hemi426 je izjavil:

Seba22 je izjavil:

Jas sem bil pred mesecem dni na laserski Relex Smile v Celju.Razlika po operaciji je kot noč in dan.Star sem 30leti imel pa sem na obeh očesih diptrijo -2,50.Cena po enem očesu je 1750EUR


A center Vidim?
Ker tudi sam kolebam, da bi šel tja na laser.
So solidni?


Ja center Vidim.Jas osebno nimam nobenih pripomb sama operacija in nadaljni pregledi po operaciji vse poteka zelo dobro jas osebno sem zadovoljen
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Seba22 ::

Aja pa še to če bo kdo šel imam 3 bone za koristit za prvi pregled 40€ ki sem jih dobil po ooperaciji.Drugače stane prvi pregled 90€ lahko podarim komu ker pri moji familiji,prijateljih in znancih nimam nikogar ki bi rabil to koristit
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

IL_DIAVOLO ::

Gagatronix je izjavil:

A to je v reviji Misteriji prebrala ? Al od sosede/zupnika slisala ? :))


Verjetno pri dobro jutro od marije merlak :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

black ice ::

Lonsarg je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Starost 46 let, danes so mi pač svetovali tako. Relex Smile je pa kaj? :)
Najboljsa izmed laserskih metod za daljnovidnost. Ima pa drago licencnino in jih vecina klinik v Slo in HR ne ponuja. Tudi Morela ne.

Kaksne so okvirne cifre postopka? Za ostale so ze drugi omenili, zanima me za Relex Smile. Stran na kateri, bi moral biti cenik vrne 404.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

scipascapa ::

Seba22: tole? https://www.vidim.si/

Seba22 ::

scipascapa je izjavil:

Seba22: tole? https://www.vidim.si/


Ja tole

black ice je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Starost 46 let, danes so mi pač svetovali tako. Relex Smile je pa kaj? :)
Najboljsa izmed laserskih metod za daljnovidnost. Ima pa drago licencnino in jih vecina klinik v Slo in HR ne ponuja. Tudi Morela ne.

Kaksne so okvirne cifre postopka? Za ostale so ze drugi omenili, zanima me za Relex Smile.


3500€ za obe oči pri nas za tujino ne vem in se niti nisem zanimal
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

scipascapa ::

jim pišem po dopustu.

Kvinta ::

Gagatronix je izjavil:

A to je v reviji Misteriji prebrala ? Al od sosede/zupnika slisala ? :))


Ti se kr delaj norca nisi edini mi je vseeno ,če vrjamete al ne ona v glavnem ne nosi očal več.
A.C.A.B

D3m ::

scipascapa je izjavil:

Danes bil na brezplačnem pregledu pri Morela, pregled nekaj testov itd.
Potem pa šok, od 2-2500 na eno oko operacija z lečo. To se mi zdi malo preveč, so kake bolj ugodne opcije pri nam?
Kranj-LJ okolica.

Vid 1,25-1,75 na blizu, kratkovidnost in malo daljnovidnosti.


Zakaj bi si rad operiral?

Trendi?
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

Ker brez očal ne vidi?

Gagatronix ::

Kvinta je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

A to je v reviji Misteriji prebrala ? Al od sosede/zupnika slisala ? :))


Ti se kr delaj norca nisi edini mi je vseeno ,če vrjamete al ne ona v glavnem ne nosi očal več.


Seveda se bom delal norca. "Vaje za vid" ma ne se fukat. Starostni plus ma, to je pa vse.

D3m je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Danes bil na brezplačnem pregledu pri Morela, pregled nekaj testov itd.
Potem pa šok, od 2-2500 na eno oko operacija z lečo. To se mi zdi malo preveč, so kake bolj ugodne opcije pri nam?
Kranj-LJ okolica.

Vid 1,25-1,75 na blizu, kratkovidnost in malo daljnovidnosti.


Zakaj bi si rad operiral?

Trendi?


Ker so ga pri Morela nasral da rabi operacijo z leco. Za take male dioptrije je lasik, ce je dioptrija stabilna.

D3m ::

Morela naj pomaga tistim, ki res rabijo operacijo zaradi vida.

Ne pa, da gredo operitati zdrave oči.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gagatronix ::

Njim se gre za kes, ne za pomagat.

feryz ::

Gagatronix je izjavil:

Ker so ga pri Morela nasral da rabi operacijo z leco. Za take male dioptrije je lasik, ce je dioptrija stabilna.
Sem bil 2x pri Moreli.
Prvič na laserju, narejeno u nulo.
Po petih letih nazaj na 1,75 dioptrije.
Vsakih 3 do 5 let buljiti v tisti laser ni niti zabavno, niti poceni. Niti dolgoročno priporočljivo, verjetno.

Zato leča. Po petih letih z novo, kot prvi dan.

Oči tudi po menjavi leče ostanejo zdrave, btw. Pa še vidiš dobro.

Ni to korona, kjer se res brez veze zdravi zdrave ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Gagatronix ::

> Po petih letih nazaj na 1,75 dioptrije.

Ker hodis k salabajzerjem, ja.

feryz ::

Kako pa se naredi šalabajzarsko? Da dioptrija počasi narašča iz 0 na 1,75?
Daj povej nekaj novega, da slišimo.

Gagatronix ::

To pomeni, da se je lasik delal ko dioptrija ni bila stabilizirana. Kar pomeni, da so delali salabajzerji.

Ce ti to ni jasno, ti ne morem pomagat. Niti nimam voscenk, niti risalnega papirja, niti casa, da bi ti razlozil.

feryz ::

Kdaj pa se stabilizira? Pri 35 letih ne?
Ok,my bad, bi moral počakati do sedemdesetega leta. Takrat bom ziher stabiliziran. Vodoravno. Ali pa v vrču.

Lonsarg ::

Pri glavnini se menda stabilizira po 30h enkrat. Pri enih se ne stabilizira nikoli, zato je treba to merit in spremljat in je dolžnost zdravnika, da preveri da ima pacient stabilno. No če se pacient zlaže dohtarju da "saj je stabilno" si je kriv pacient sam. Meni narašča 0.1 na leto pa čakam, da bo še bolj stabilno.

Se pa zelo malo govori o minusih postopka menjave leče. Nek haklc očitno vseen je, da se mlajšim od 45 odsvetuje menjavo leče? Ugibam da so tveganja večja kot pri laserski, ker je bolj invazivno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Gagatronix ::

Glavnini ljudi se dioptrija stabilizira med 30-im in 35-letom, obstajajo outlierji, obstajajo pa tudi tisti, ki so v zanikanju, in komaj preberejo ime na vratih od dohtarja, potem se pa lazejo kako dobro vidijo. Tisti so si krivi sami.

Seveda da so minusi postopka menjave lece. Umetna leca je manj fleksibilna in se pocasneje odziva. Lahko pride do post-operativnih zapletov (kar je pri oceh, ki imajo imunski sistem popolnoma locen od preostalega telesa, lahko problematicno).

mirator ::

Z očmi imam težave tudi jaz. In, ker sem mislil, da bo oftamolog rešil vse, sem bil zelo razočran. Priznana oftamologinja me je prepričevala, da z mojimi očmi ni nič narobe, ampak je narobe, ker ne vem s katere razdalje v kaj gledam.

feryz ::

Globinski vid? To je ponavadi zaradi različne dioptrije. Čeprav se navadiš tudi na to. Jaz sem se. Pa imam res različno.

Gagatronix ::

Ne, feryz. Globinski vid je tocno to kar nam dve ocesi dajeta. Problemi z globinskim vidom, to pa ja.

Eliaz ::

Če bo še kdo iskal obširne informacije glede PRK ali LASIK v zvezi z Doktor1A https://www.reddit.com/r/Slovenia/comme...

Phantomeye ::

Če koga zanima - jst imam od 2015 vgrajene Visian Icl. Večjih težav nimam, ponoči se mi še vedno malo blešči, mi pa niso na enem očesu niso čisto ujeli dioptrije, tam 0,25 minusa imam (prej sem imel -7, no tehnično gledano, ga imam še vedno). Pa mislim, da se mi je dioptrija malo poslabšala.

Drugače sem pa ful zadovoljen. In ni bilo še nobenega, potencialnega, stranskega učinka.

Dal sem pa takrat 3600EUR na oko. Zdaj je dražje. Za njihov laser nisem bil primeren.

Kar me je pa razjezilo je pa to, da so imeli akcijo - če si pri njih opravil pregled (120EUR) in se odločil za laser - je bil pregled free. Ni bilo pa free, ko sem izbral dražjo metodo, ampak kaj češ.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398289410 (1245) TheTrick
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809267692 (19866) trancer01
»

Očala: ZA ali PROTI ?

Oddelek: Loža
409277 (1379) Eliaz
»

Keratokonus oči

Oddelek: Loža
133219 (1695) cebelar123
»

Laserska korekcija vida

Oddelek: Loža
247486 (6233) gnss

Več podobnih tem